Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Φλεβάρης και αν φλεβίσει τις κοιλιές μας θα γεμίσει και ο Άγιος Βαλεντίνος θα βοηθήσει και εκείνος. - Τσικνοπέμπτη,παϊδάκια και θα έρθουν τα παιδάκια, Καρναβάλι λαλαλα, θα γεμίσουμε μωρά!


misofeggaro

Recommended Posts

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:10/3

Love13:07/3

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:9-8 👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:02/9👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

Xrita: ΘΕΤΙΚΟ 👶

LadyP: ΘΕΤΙΚΟ:ΠΗΤ:17/10👶

vikujustme: ΘΕΤΙΚΟ👶

gorgona: ΘΕΤΙΚΟ👶

St3llina:ΘΕΤΙΚΟ👶

Fanioko:θετικο👶

Εvie2:ΘΕΤΙΚΟ👶

Karen: ?

Σταυρι:? 

Hope19: 26-27/2

Alex2016: ?

 

ioannastr: 08/3

Kostef: 14/3

Maroulita? : 07/3

diana8: 14/02

Lacostaki: 10/3

silia: 15/02

Ελενικον: 21/02

I want a baby:26/02 

Denizz: 29/02

pangipot: 29/02

joycat: 02/03?

Aννια27:03/03

Εαυγγελοςτ: 04/03

Μari84:05/03

misofeggaro: 06/03

PAPA EVA: 10/03

Lactaki:? 

Love13:07/3

Καλημέρααα!!! Εγώ περιμένω 10 Μαρτίου περίπου αν θες να Μ βάλεις αλλά έχω δρομολογηθεί για εξωσωματική!!! Ποτέ δε ξέρεις όμως χαχαα.... Τα φιλιά μου!!! Καλή βδομάδα σε όλες .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με έχει πιάσει απέραντη ανυπομονησία να πάρω ένα τεστ....!!!29 είναι ημερομηνία που δεν περιμένω περίοδο!

Να περιμένω λέτε ;;φοβάμαι μην απογοητευτώ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου.  Είχατε όλες πρήξιμο κ πόνο στο στήθος πριν μάθετε την εγκυμοσύνη σας ή υπήρξαν κ κοπέλες που δεν ένιωθαν τίποτα ενώ είχαν μπεμπέ; Πάντως στη ζωή μου ποτέ δεν πονούσε ή πρήστηκε το στήθος μου στην περίοδο. Δεν το είχα αυτό το σύμπτωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με έχει πιάσει απέραντη ανυπομονησία να πάρω ένα τεστ....!!!29 είναι ημερομηνία που δεν περιμένω περίοδο!

Να περιμένω λέτε ;;φοβάμαι μην απογοητευτώ !!!

Καλημέρα κορίτσι! Καλύτερα να περιμένεις. Νομίζω είναι αρκετά νωρίς. Εντάξει μπορεί και να δείξει αλλά το πιθανότερο είναι να μην δείξει και να στεναχωριέσαι τζάμπα. Τουλάχιστον περίμενε 3-4 ημέρες ακόμα. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να αντέξεις! Στην ανάγκη κλείδωσε το τεστ κάπου και δώσε το κλειδί στο σύντροφό! 😆😄 

Τώρα διάβασα ξανά το μήνυμα! Νόμιζα ότι είχες ήδη! Τότε είναι πιο εύκολο να κάνεις υπομονή. Όταν περνάς από φαρμακεία κάνε την αδιάφορη!🙄🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Καλύτερα να περιμένεις. Νομίζω είναι αρκετά νωρίς. Εντάξει μπορεί και να δείξει αλλά το πιθανότερο είναι να μην δείξει και να στεναχωριέσαι τζάμπα. Τουλάχιστον περίμενε 3-4 ημέρες ακόμα. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να αντέξεις! Στην ανάγκη κλείδωσε το τεστ κάπου και δώσε το κλειδί στο σύντροφό! 😆😄 

Τώρα διάβασα ξανά το μήνυμα! Νόμιζα ότι είχες ήδη! Τότε είναι πιο εύκολο να κάνεις υπομονή. Όταν περνάς από φαρμακεία κάνε την αδιάφορη!🙄🥰

Το κακό είναι ότι δουλεύω σε φαρμακείο 😬😬😬....πως να κρατηθώ μου λες 🤣 τόσο ιδρώτα ρίξαμε αυτόν τον μήνα ;;!!δεν γίνεται να μην 🤰🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου.  Είχατε όλες πρήξιμο κ πόνο στο στήθος πριν μάθετε την εγκυμοσύνη σας ή υπήρξαν κ κοπέλες που δεν ένιωθαν τίποτα ενώ είχαν μπεμπέ; Πάντως στη ζωή μου ποτέ δεν πονούσε ή πρήστηκε το στήθος μου στην περίοδο. Δεν το είχα αυτό το σύμπτωμα.

Καλημέρα!😘Νομίζω ότι το πιο σημαντικό είναι να κοιτάς τον εαυτό σου και να συγκρίνεις με τους προηγούμενους κύκλους. Αν κάτι δεν το είχες πριν σίγουρα αυτό σε βάζει σε σκέψεις. Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ να βασιστώ στο στήθος γιατί με πονάει σχεδόν πάντα. Όμως γενικά ενώ έχω υγρά πριν την περίοδο στη εγκυμοσύνη είχα τόσα πολλά που κατάλαβα ότι κάτι τρέχει!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Denizz είπε:

Το κακό είναι ότι δουλεύω σε φαρμακείο 😬😬😬....πως να κρατηθώ μου λες 🤣 τόσο ιδρώτα ρίξαμε αυτόν τον μήνα ;;!!δεν γίνεται να μην 🤰🏻

😆😆😆😆 Εντάξει δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω! Ε! Τότε σε καταλαβαίνω! Βουρ στα τέστ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😆😆😆😆 Εντάξει δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω! Ε! Τότε σε καταλαβαίνω! Βουρ στα τέστ! 

Περιμένω να φύγει το αφεντικό...είμαι πολύ αισιόδοξη....!!!

(Μέχρι να κάνω το τεστ και απογοητευτώ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με έχει πιάσει απέραντη ανυπομονησία να πάρω ένα τεστ....!!!29 είναι ημερομηνία που δεν περιμένω περίοδο!

Να περιμένω λέτε ;;φοβάμαι μην απογοητευτώ !!!

Δεν μπορείς να φανταστείς ποσο σε νιωθω..!!!

Εγω περιμενω 5/3 και είμαι ήδη σε αναμμένα καρβουνα!!!

Παντως δυο μέρες τωρα ξυπναω το πρωι με πονους περιοδου και εχτες την ωρα που βουρτσιζα  τα δοντια μου ματωσαν τα ουλα μου, κατι που δεν ειχα ποτε μου..

Ασε για την συχνοουρια .....

Για τον ψυχιατρο ειμαι το ξερω...😂😂😂😂🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Αλλα τι να κανω...ψαχνω για συμπτωματα μπας και...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Δεν μπορείς να φανταστείς ποσο σε νιωθω..!!!

Εγω περιμενω 5/3 και είμαι ήδη σε αναμμένα καρβουνα!!!

Παντως δυο μέρες τωρα ξυπναω το πρωι με πονους περιοδου και εχτες την ωρα που βουρτσιζα  τα δοντια μου ματωσαν τα ουλα μου, κατι που δεν ειχα ποτε μου..

Ασε για την συχνοουρια .....

Για τον ψυχιατρο ειμαι το ξερω...😂😂😂😂🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Αλλα τι να κανω...ψαχνω για συμπτωματα μπας και...!!

Δεν θέλω να αγχωνόμαστε!!!!μαζί θα πάμε στον ψυχίατρο!!! Εγώ έλεγα δεν θα κάνω ποτέ έτσι ίσως γιατί θεωρούσα ότι είναι εύκολη διαδικασία!!!

Πως το θέλω ειδικά αυτόν τον μήνα...έχω και 07/03 γενέθλια και λέω θα είναι τέλεια έκπληξη!!!αλλιως πάω στον γιατρό για εξετάσεις γονιμότητας!

Για σένα είναι νωρίς ακόμα...περίμενε μέχρι αρχές του μήνα και μετά σκέψου το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με έχει πιάσει απέραντη ανυπομονησία να πάρω ένα τεστ....!!!29 είναι ημερομηνία που δεν περιμένω περίοδο!

Να περιμένω λέτε ;;φοβάμαι μην απογοητευτώ !!!

Κοριτσάρα μου κάνε υπομονή μια δυο μέρες ακόμα λέω εγώ γιατί πέντε μέρες πριν και με όχι πρωινά ούρα και να είσαι δεν νομίζω να δείξει το τεστακι και τζάμπα θα στεναχωρηθεις.. τουλάχιστον αν δεν κρατιεσαι πάρτο σήμερα και κάντο αύριο με τα πρωινά..και ψυχραιμία όσο γίνεται τα χουμε περάσει όλες και ξέρουμε χαχαχαχαχα...είναι δύσκολο να γλιτώσεις την τρέλα των τεστακιων..

στις πριν 3 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι δυο μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου.  Είχατε όλες πρήξιμο κ πόνο στο στήθος πριν μάθετε την εγκυμοσύνη σας ή υπήρξαν κ κοπέλες που δεν ένιωθαν τίποτα ενώ είχαν μπεμπέ; Πάντως στη ζωή μου ποτέ δεν πονούσε ή πρήστηκε το στήθος μου στην περίοδο. Δεν το είχα αυτό το σύμπτωμα.

Κοριτσάρα μου τα συμπτώματα αλλάζουν όχι μόνο από γυναίκα σε γυναίκα αλλά και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη στην ίδια γυναίκα..προσπάθησε κι εσύ να είσαι ψύχραιμη και χαλαρή και θα περάσουν οι μέρες ❤️ κι εγώ έψαχνα συμπτώματα κάθε μήνα και υπήρχαν φορές που εελγα δεν γίνεται αν δεν είμαι έγκυος είμαι τρελή ε ήμουν τρελή..χαχαχαχα..το μόνο σύμπτωμα που είχα και τις δύο φορές που είδα θετικό ήταν τα τρελά όνειρα που έβλεπα και οι μυξες (σόρρυ 😛 ) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημέρα ν πηρα τη χοριακη μ τη 2η . 5504.

Καλημέρα, τελειο νουμεράκι!
Ποιος ειναι το προγραμματισμός από εδώ και πέρα;; Πότε έχεις υπερηχο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Περιμένω να φύγει το αφεντικό...είμαι πολύ αισιόδοξη....!!!

(Μέχρι να κάνω το τεστ και απογοητευτώ)

Είναι πολύ  πιθανό να βγεί αρνητικό γιατί είναι νωρίς. Μην απογοητευτείς καθόλου! Πολλές φορά όμως το ένστικτο μας βγαίνει σωστό! Αλλά μήπως να περιμένεις λίγο ακόμα;🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλημέρα ν πηρα τη χοριακη μ τη 2η . 5504.

Εξαιρετική κορίτσι μου! Τώρα μένει μόνο να πας να δεις το νινακι σου ή να πω καλύτερα να τα δεις;🤔!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Είναι πολύ  πιθανό να βγεί αρνητικό γιατί είναι νωρίς. Μην απογοητευτείς καθόλου! Πολλές φορά όμως το ένστικτο μας βγαίνει σωστό! Αλλά μήπως να περιμένεις λίγο ακόμα;🥰

Πιστεύω μέχρι Τετάρτη να κρατηθώ!!!μετά δεν ξέρω!!! Άτιμη αυτή η βδομάδα πριν την μη αναμενόμενη περίοδο!

Και έχω σκεφτεί κ πως θα του το πω!!!!Να πάρω ένα όμορφο κουτί και να βάλω ένα μπαλόνι με το τεστ...και να έχω μια βελόνα για να το σπάσει..και από κάτω να έχω και αλλά πραγματάκια!!!!-μονο αν δεν είμαι θα κάνω το ίδιο και θα γράψω πάνω πάνω δεν είμαι έγκυος,να κάνω την έκπληξη να ηρεμήσω!!! 🤣😂😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα, τελειο νουμεράκι!
Ποιος ειναι το προγραμματισμός από εδώ και πέρα;; Πότε έχεις υπερηχο;;

8 Μάρτη.  Ανυπομονωωωωωωω... μ εφτιαξε τη μερα αληθεια . Τριπλασιάστηκε κ λιγο παραπανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Εξαιρετική κορίτσι μου! Τώρα μένει μόνο να πας να δεις το νινακι σου ή να πω καλύτερα να τα δεις;🤔!🥰

Να το δω να τα δω οτιιι θελουν/θελει με ενα σπαρο 2 τρυγόνια εξάλλου... με χρι κ η γυναικολογος μ π της εστειλα μνμ μ ειπε με τετοια χοριακη μπορει να φαίνεται το (ή τα ) εμβρυα. Εγω χαρουμενη θα ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας!είμαι καινούργια και θέλω τις γνώμες σας!!

Πριν από ένα χρόνο προέκυψε ένα πρόβλημα με τον κύκλο μου(ενώ είχα αποφασίσει να μείνω έγκυος) και έτσι με τον γιατρό μου ξεκίνησα κάποιες θεραπείες ανάκτησης του κύκλου μου, το προβλημα ηταν χαμηλή προγεστερόνη, πήρα λοιπόν cyclacur για 4μηνες το καλοκαίρι και από τον Σεπτέμβριο έως τον Νοέμβριο πήρα Yasmin. Τέλος πάντων για να μην σας κουράζω η προγεστερόνη δεν έφτιαξε ποτέ και εγώ ήθελα να μείνω έγκυος άμεσα, οποτε εδώ και 3μηνες παίρνω 2 utrogestan  κολπικά και έχω περίοδο κάθε 29μερες .... Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να μείνω έγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα!😘Νομίζω ότι το πιο σημαντικό είναι να κοιτάς τον εαυτό σου και να συγκρίνεις με τους προηγούμενους κύκλους. Αν κάτι δεν το είχες πριν σίγουρα αυτό σε βάζει σε σκέψεις. Εγώ για παράδειγμα δεν μπορώ να βασιστώ στο στήθος γιατί με πονάει σχεδόν πάντα. Όμως γενικά ενώ έχω υγρά πριν την περίοδο στη εγκυμοσύνη είχα τόσα πολλά που κατάλαβα ότι κάτι τρέχει!💗

Δεν είχα ποτέ πόνους στο στήθος ούτε στη περίοδο ούτε πριν. Κάθομαι και πατάω μόνη μου το στήθος να δω αν πονάει αυτή τη φορά αλλα τίποτα. Εκεί με το ζόρι να έχω συμπτώματα εγκύου!
Το μόνο που είχα κάθε μήνα τρείς μέρες πριν τη περίοδο ήταν ένα ή δύο μεγάλα σπυριά στο πρόσωπο που πονούσαν πολύ. Εκεί καταλάβαινα ότι μου έρχεται περίοδος, αυτόν το μήνα δεν έβγαλα. 
Όσο πλησιάζουν οι μέρες κάνω σαν ψυχάκι:P

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσάρα μου τα συμπτώματα αλλάζουν όχι μόνο από γυναίκα σε γυναίκα αλλά και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη στην ίδια γυναίκα..προσπάθησε κι εσύ να είσαι ψύχραιμη και χαλαρή και θα περάσουν οι μέρες ❤️ κι εγώ έψαχνα συμπτώματα κάθε μήνα και υπήρχαν φορές που εελγα δεν γίνεται αν δεν είμαι έγκυος είμαι τρελή ε ήμουν τρελή..χαχαχαχα..το μόνο σύμπτωμα που είχα και τις δύο φορές που είδα θετικό ήταν τα τρελά όνειρα που έβλεπα και οι μυξες (σόρρυ 😛 ) :)

Το ξέρω κορίτσι μου, σαν ψυχάκι κάνω όσο πλησιάζουν οι μέρες, ασχολούμαι με λεπτομέρειες μήπως και έχω  κανένα σύμπτωμα.
Χθες βράδυ είδα όνειρο ότι μου ήρθε περίοδος! Ξύπνησα και ένιωθα υγρή και λέω μου ήρθε. Τελικά δεν ήρθε, παιχνίδια του μυαλού.
Εν τω μεταξύ είδα τον ονειροκρίτη και έλεγε ότι αν είσαι παντρεμένη και δείς αίμα περιόδου σε περιμένει μεγάλη χαρά, εγκυμοσύνη και μωρό!!! Αχ, μη παίρνω τσάμπα χαρές...
Πάντως σύμπτωμα δεν έχω κανένα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Denizz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με έχει πιάσει απέραντη ανυπομονησία να πάρω ένα τεστ....!!!29 είναι ημερομηνία που δεν περιμένω περίοδο!

Να περιμένω λέτε ;;φοβάμαι μην απογοητευτώ !!!

Για αυτόν ακριβώς τον λόγο δεν έχω τεστακια στο σπίτι για να μην μπω στη διαδικασία να το κάνω ποιο νωρίς.. Ειμαι τρελή από μόνη μου δεν χρειάζομαι τα τεστακια να με απομουρλανουν. Αν και όποτε έχω καθυστέρηση ίσως να πάω να πάρω αν δεν μπορώ να κρατηθώ μέχρι τη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ η χαζή είχα κάτι τεστάκια εγκυμοσύνης, έτσι κι αλλιώς δεν τα χρησιμοποίησα αφού μου έρχεται πάντα στην ώρα της η κυρα περίοδος, έκανα ένα πέντε μέρες πριν την  αναμενόμενη περίοδο για να πάρω την κρυάδα. Ολόλευκο τεστ, μόνο μια γραμμή είδα. Δεύτερη πουθενά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η I want a baby είπε:

Δεν είχα ποτέ πόνους στο στήθος ούτε στη περίοδο ούτε πριν. Κάθομαι και πατάω μόνη μου το στήθος να δω αν πονάει αυτή τη φορά αλλα τίποτα. Εκεί με το ζόρι να έχω συμπτώματα εγκύου!
Το μόνο που είχα κάθε μήνα τρείς μέρες πριν τη περίοδο ήταν ένα ή δύο μεγάλα σπυριά στο πρόσωπο που πονούσαν πολύ. Εκεί καταλάβαινα ότι μου έρχεται περίοδος, αυτόν το μήνα δεν έβγαλα. 
Όσο πλησιάζουν οι μέρες κάνω σαν ψυχάκι:P

Το ξέρω κορίτσι μου, σαν ψυχάκι κάνω όσο πλησιάζουν οι μέρες, ασχολούμαι με λεπτομέρειες μήπως και έχω  κανένα σύμπτωμα.
Χθες βράδυ είδα όνειρο ότι μου ήρθε περίοδος! Ξύπνησα και ένιωθα υγρή και λέω μου ήρθε. Τελικά δεν ήρθε, παιχνίδια του μυαλού.
Εν τω μεταξύ είδα τον ονειροκρίτη και έλεγε ότι αν είσαι παντρεμένη και δείς αίμα περιόδου σε περιμένει μεγάλη χαρά, εγκυμοσύνη και μωρό!!! Αχ, μη παίρνω τσάμπα χαρές...
Πάντως σύμπτωμα δεν έχω κανένα.

 

 

Και εγω την προηγουμενη εβδομαδα αυτο το ονειρο το ειδα 2 φορες...

Και μπηκα στον Ονειροκρίτη και διάβασα ακριβως το ιδιο!!

Βρε λες;;;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

😆😆😆😆 Εντάξει δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω! Ε! Τότε σε καταλαβαίνω! Βουρ στα τέστ! 

Βουρ λέω κι εγώ.... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...