Μετάβαση σε περιεχόμενο

<<Με τη νέα την χρονιά θα μας έρθουν τα μωρά>> ! ! !


lactaki

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...Και εγώ έχω διαβάσει από εδώ ότι πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί σε δύο μέρες κ να μη διπλασιαστεί κ εγώ να αγχωθω κ να εξελίσσεται φυσιολογικά μέχρι την άλλη εβδομάδα...Τώρα πήρα κ εναν άλλο γιατρό γνωστό κ μου είπε να επαναλάβω σε δύο μέρες...Ποιον να πιστέψω;;;Θα πάω να κάνω κ ο θεός βοηθός...Εντωμεταξυ είχα πονακια κάτω κ ξέχασα να του το πω πάνω στον πανικό...

Έτσι είναι φυσιολογικό.. Μπορεί να πονάς κ πολύ.. Σα περίοδο... Εγώ έκανα τρεις φορές ανά δύο μέρες γιατί είχα φουλ άγχος.. Κ θα πήγαινα γυναικολόγο μετά από δύο εβδομάδες.. Οπότε θα εσκαγα😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 995
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...Και εγώ έχω διαβάσει από εδώ ότι πρέπει να διπλασιάζεται ανά δύο μέρες αλλά ο γιατρός είπε ότι μπορεί σε δύο μέρες κ να μη διπλασιαστεί κ εγώ να αγχωθω κ να εξελίσσεται φυσιολογικά μέχρι την άλλη εβδομάδα...Τώρα πήρα κ εναν άλλο γιατρό γνωστό κ μου είπε να επαναλάβω σε δύο μέρες...Ποιον να πιστέψω;;;Θα πάω να κάνω κ ο θεός βοηθός...Εντωμεταξυ είχα πονακια κάτω κ ξέχασα να του το πω πάνω στον πανικό...

Πανικός γιατί;; Για πιο λόγο;;
Η χοριακή για να αξιολογηθεί πρέπει να την παρακολουθείς και να διπλασιάζεται περίπου σε 2 μέρες.
Μια χαρά ειναι το νουμεράκι σου καλή μου, δεν βλεπω κάτι αρνητικό... 
Συγχαρητήρια, είσαι έγκυος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Έτσι είναι φυσιολογικό.. Μπορεί να πονάς κ πολύ.. Σα περίοδο... Εγώ έκανα τρεις φορές ανά δύο μέρες γιατί είχα φουλ άγχος.. Κ θα πήγαινα γυναικολόγο μετά από δύο εβδομάδες.. Οπότε θα εσκαγα😂😂

Λογικό να κάνεις 3 φορές!Σε καταλαβαίνω τώρα...Σε ευχαριστω... Καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πανικός γιατί;; Για πιο λόγο;;
Η χοριακή για να αξιολογηθεί πρέπει να την παρακολουθείς και να διπλασιάζεται περίπου σε 2 μέρες.
Μια χαρά ειναι το νουμεράκι σου καλή μου, δεν βλεπω κάτι αρνητικό... 
Συγχαρητήρια, είσαι έγκυος! 

Γιατί μου είπε ότι είναι λίγο μικρή...Θα περιμένω...Σε ευχαριστω πολύ!Καλημέρα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Γιατί μου είπε ότι είναι λίγο μικρή...Θα περιμένω...Σε ευχαριστω πολύ!Καλημέρα!

 

Πόσο θυμώνω... Με τον γιατρό εννοώ...
 Η χοριακή έχει μεγάλο εύρος. Δεν μας πειράζει που είναι μικρή, ειδικά στην 1η μέρα καθυστέρησης. Μας ενδιαφέρει να διπλασιάζεται. Και τα πονάκια φυσιολογικά είναι. 
 

Η ηλικία της κύησης υπολογίζεται με βάση την Τελευταία Έμμηνο Ρύση (Τ.Ε.Ρ.)

3 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 5 – 50 mIU/ml
4 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 5 – 426 mIU/ml
5 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 18 – 7,340 mIU/ml
6 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 1,080 – 56,500 mIU/ml
7 – 8 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 7, 650 – 229,000 mIU/ml

9 – 12 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 25,700 – 288,000 mIU/ml
13 – 16 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 13,300 – 254,000 mIU/ml
17 – 24 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 4,060 – 165,400 mIU/ml
25 – 40 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 3,640 – 117,000 mIU/ml

Από τον πίνακα αυτό είναι προφανές, πως δεν υπάρχει σαφής αντιστοιχία μεταξύ των επιπέδων της χοριακής στο αίμα της γυναίκας και του σταδίου της κύησης. Αν για παράδειγμα μετρήσουμε μια χοριακή 49 mIU/ml και ανατρέξουμε στον πίνακα, τότε διαπιστώνουμε, πως η κύηση θα μπορούσε να έχει ηλικία 3 ή 4 ή 5 εβδομάδες. Επομένως, ο υπολογισμός της κύησης με βάση την Τ.Ε.Ρ. ενδέχεται να είναι ακριβής, απλά τα επίπεδα χοριακής να είναι χαμηλά, χωρίς να υφίσταται πρόβλημα στο κύημα.

 

Σε καταλαβαίνω ότι μπορεί να αγχώνεσαι, αλλά όπως θα αγχωνόταν οποιαδήποτε άλλη γυναίκα που ποθεί ένα παιδί. Προς το παρόν δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα άρα τι εσύ τι κάνεις; Προσέχεις τον εαυτό σου, γιατί είσαι έγκυος και κάνεις πραγματάκια να ξεχαστείς μέχρι να περάσουν οι μέρες για να κάνεις πάλι χοριακή. 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrita κορίτσι μου γλυκό δεν ξέρεις πόσο έχω χαρεί με τα νέα σου!!Έχουνε μιλήσει και παλιότερα γιατί έχουμε το ίδιο θέμα!!!Θαύματα γίνονται και ήρθε η ώρα να ζήσεις το δικό σου!!μέσα από την καρδιά μου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια μέχρι το τέλος!!!!💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πόσο θυμώνω... Με τον γιατρό εννοώ...
 Η χοριακή έχει μεγάλο εύρος. Δεν μας πειράζει που είναι μικρή, ειδικά στην 1η μέρα καθυστέρησης. Μας ενδιαφέρει να διπλασιάζεται. Και τα πονάκια φυσιολογικά είναι. 
 

Η ηλικία της κύησης υπολογίζεται με βάση την Τελευταία Έμμηνο Ρύση (Τ.Ε.Ρ.)

3 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 5 – 50 mIU/ml
4 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 5 – 426 mIU/ml
5 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 18 – 7,340 mIU/ml
6 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 1,080 – 56,500 mIU/ml
7 – 8 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 7, 650 – 229,000 mIU/ml

9 – 12 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 25,700 – 288,000 mIU/ml
13 – 16 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 13,300 – 254,000 mIU/ml
17 – 24 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 4,060 – 165,400 mIU/ml
25 – 40 εβδομάδες από την Τ.Ε.Ρ.: 3,640 – 117,000 mIU/ml

Από τον πίνακα αυτό είναι προφανές, πως δεν υπάρχει σαφής αντιστοιχία μεταξύ των επιπέδων της χοριακής στο αίμα της γυναίκας και του σταδίου της κύησης. Αν για παράδειγμα μετρήσουμε μια χοριακή 49 mIU/ml και ανατρέξουμε στον πίνακα, τότε διαπιστώνουμε, πως η κύηση θα μπορούσε να έχει ηλικία 3 ή 4 ή 5 εβδομάδες. Επομένως, ο υπολογισμός της κύησης με βάση την Τ.Ε.Ρ. ενδέχεται να είναι ακριβής, απλά τα επίπεδα χοριακής να είναι χαμηλά, χωρίς να υφίσταται πρόβλημα στο κύημα.

 

Σε καταλαβαίνω ότι μπορεί να αγχώνεσαι, αλλά όπως θα αγχωνόταν οποιαδήποτε άλλη γυναίκα που ποθεί ένα παιδί. Προς το παρόν δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα άρα τι εσύ τι κάνεις; Προσέχεις τον εαυτό σου, γιατί είσαι έγκυος και κάνεις πραγματάκια να ξεχαστείς μέχρι να περάσουν οι μέρες για να κάνεις πάλι χοριακή. 
 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για όλα...Σε ευχαριστω που μου βρήκες τον πινακα...Το εκτιμώ πολύ και ας μη σε ξερω...Εψαξα κ εγώ αλλά δε βρήκα αυτόν.

Ναείσαι καλά♥️.Ευχομαι κάθε καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Θα βάλω τα Κλάματα...

Μετά από τόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Κορίτσι μου αρχικά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !  Mην στεναχωριεσαι, μια χαρα είναι η χωριακή σου.. Δεν καταλαβαινω γιατι σε τρομαξε χωρις λογο ο γιατρος. Δεν μας ενδιαφέρει το νούμερο αλλά ο ρυθμός αύξησης.

Κανε ξανα σε δύο μερες και θα δεις θα είναι όλα καλά! Χάρηκα πάρα πολύ για σένα γιατί θυμάμαι ότι μας είχες αναφέρει ότι σας είχαν πει ότι ήταν δύσκολο η φυσιολογική σύλληψη.

Μας δίνεις πολλές ελπίδες εμάς που αντιμετωπίζουμε προβλήματα.

Πίστεψε στο θαύμα που έχεις μέσα στην κοιλίτσα σου και όλα καλά θα πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

@Xrita κορίτσι μου γλυκό δεν ξέρεις πόσο έχω χαρεί με τα νέα σου!!Έχουνε μιλήσει και παλιότερα γιατί έχουμε το ίδιο θέμα!!!Θαύματα γίνονται και ήρθε η ώρα να ζήσεις το δικό σου!!μέσα από την καρδιά μου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια μέχρι το τέλος!!!!💖💖

Το θυμάμαι ότι μιλήσαμε♥️♥️♥️ ευχαριστώ πολύ...Δε χαίρομαι ακόμα...Θα περιμένω..Εύχομαι για όλες μας να πάνε όλα καλά αργά ή γρηγορα.,οπότε το θέλει ο θεός!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κορίτσι μου αρχικά ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !  Mην στεναχωριεσαι, μια χαρα είναι η χωριακή σου.. Δεν καταλαβαινω γιατι σε τρομαξε χωρις λογο ο γιατρος. Δεν μας ενδιαφέρει το νούμερο αλλά ο ρυθμός αύξησης.

Κανε ξανα σε δύο μερες και θα δεις θα είναι όλα καλά! Χάρηκα πάρα πολύ για σένα γιατί θυμάμαι ότι μας είχες αναφέρει ότι σας είχαν πει ότι ήταν δύσκολο η φυσιολογική σύλληψη.

Μας δίνεις πολλές ελπίδες εμάς που αντιμετωπίζουμε προβλήματα.

Πίστεψε στο θαύμα που έχεις μέσα στην κοιλίτσα σου και όλα καλά θα πάνε!!!

Καλημέρα...

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ...Όπως καταλαβαίνεις,δε χαίρομαι ακόμα γιατί κ οι άλλες εξετάσεις που κάναμε τώρα τελευταία με το DNA του σπέρματος ήταν χάλια μαύρα κ καταλαβαίνεις τι φοβάμαι χτύπα ξύλο...Ανεβηκε ο αριθμός οπότε το 4 εκατομμύρια ίσως ήταν κ τυχαίο..Και πάλι πήγε 12 εκατομμύρια όχι πάνω από 15 εκατομμύρια που λένε...

Επίσης κάναμε την επαναληπτική σπέρματος σε μεγάλο μαιευτήριο κ όχι στον Λυμ.... Δε ξέρω δηλαδή αν το δεύτερο είναι κ το σωστό ή το πρώτο...

Καλά θυμάσαι,μας είπαν ότι φυσιολογική σύλληψη δύσκολα πετυχαίνεται κ είχαμε ξεκινήσει να Ψαχνομαστε αλλού...

Σε ευχαριστω κ πάλι...Εύχομαι για όλες μα όλες μας να πάνε όλα καλά....

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα...

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ...Όπως καταλαβαίνεις,δε χαίρομαι ακόμα γιατί κ οι άλλες εξετάσεις που κάναμε τώρα τελευταία με το DNA του σπέρματος ήταν χάλια μαύρα κ καταλαβαίνεις τι φοβάμαι χτύπα ξύλο...Ανεβηκε ο αριθμός οπότε το 4 εκατομμύρια ίσως ήταν κ τυχαίο..Και πάλι πήγε 12 εκατομμύρια όχι πάνω από 15 εκατομμύρια που λένε...

Επίσης κάναμε την επαναληπτική σπέρματος σε μεγάλο μαιευτήριο κ όχι στον Λυμ.... Δε ξέρω δηλαδή αν το δεύτερο είναι κ το σωστό ή το πρώτο...

Καλά θυμάσαι,μας είπαν ότι φυσιολογική σύλληψη δύσκολα πετυχαίνεται κ είχαμε ξεκινήσει να Ψαχνομαστε αλλού...

Σε ευχαριστω κ πάλι...Εύχομαι για όλες μα όλες μας να πάνε όλα καλά....

 

 

Επειδή έχουμε παρόμοια νούμερα θα σου πω ότι στο πρώτο μπορεί να είχατε μικρόβιο και να βγήκε έτσι χαμηλό!! Και σε εμάς έτσι ήταν τα νούμερα!είχε ουρεοπλασμα!Ο κατακερματισμός ήταν μεν υψηλός αλλά περνούν δείγμα συνήθως γίνεται σε 1.0000 σπερματοζωάρια!οπότε καταλαβαίνεις ότι μπορεί να έτυχε δεν γίνεται σε όλη την ποσότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Επειδή έχουμε παρόμοια νούμερα θα σου πω ότι στο πρώτο μπορεί να είχατε μικρόβιο και να βγήκε έτσι χαμηλό!! Και σε εμάς έτσι ήταν τα νούμερα!είχε ουρεοπλασμα!Ο κατακερματισμός ήταν μεν υψηλός αλλά περνούν δείγμα συνήθως γίνεται σε 1.0000 σπερματοζωάρια!οπότε καταλαβαίνεις ότι μπορεί να έτυχε δεν γίνεται σε όλη την ποσότητα!

Δυστυχώς δεν είχαμε μικρόβιο... Βρεθηκε ουρεοπλασμα αλλά κάτω από ένα αριθμό κ μας είπε λοιμοξιολογος στο 401 ότι ανήκει στη φυσιολογική μικροχλωριδα τέτοιος αριθμός...Πήρε βέβαια αντιβίωση που του είπε ο ουρολόγος αν κ ο λοιμοξιολογος έλεγε ότι δεν έπρεπε.Και ο γυναικολόγος το ίδιο μας είπε ότι δεν θεωρείται παθογόνο...Κατάλαβα τι εννοείς με τον κατακερματισμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα...

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ...Όπως καταλαβαίνεις,δε χαίρομαι ακόμα γιατί κ οι άλλες εξετάσεις που κάναμε τώρα τελευταία με το DNA του σπέρματος ήταν χάλια μαύρα κ καταλαβαίνεις τι φοβάμαι χτύπα ξύλο...Ανεβηκε ο αριθμός οπότε το 4 εκατομμύρια ίσως ήταν κ τυχαίο..Και πάλι πήγε 12 εκατομμύρια όχι πάνω από 15 εκατομμύρια που λένε...

Επίσης κάναμε την επαναληπτική σπέρματος σε μεγάλο μαιευτήριο κ όχι στον Λυμ.... Δε ξέρω δηλαδή αν το δεύτερο είναι κ το σωστό ή το πρώτο...

Καλά θυμάσαι,μας είπαν ότι φυσιολογική σύλληψη δύσκολα πετυχαίνεται κ είχαμε ξεκινήσει να Ψαχνομαστε αλλού...

Σε ευχαριστω κ πάλι...Εύχομαι για όλες μα όλες μας να πάνε όλα καλά....

 

 

Ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Το πρώτο βήμα και το σημαντικότερο έγινε. Ξεπεράσατε όλα τα προγνωστικα.

Έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά! Αλήθεια το πιστεύω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Θα βάλω τα Κλάματα...

Μετά από τόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Εγώ έκανα χθες δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν 63.21

μου είπαν καλη

να αγχωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Θα βάλω τα Κλάματα...

Μετά από τόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Συγχαρητήρια! Αχ πόσο χάρηκα!😃 Με το καλό κορίτσι μου! Επειδή διάβασα τα μηνύματα των άλλων κοριτσιών έχουν απόλυτο δίκαιο. Η χοριακη θέλει 2-3 ημέρες για να διπλασιαστεί. Έχει μεγάλο εύρος δεν μπορείς να την αξιολογήσεις με μια τιμή. Αν την έκανες στις 35-36 ημέρες να το καταλάβω (που πάλι δεν ξέρεις) αλλά ακόμα στην ουσία ούτε καθυστέρηση δε έχεις. Αλλά κι ο γιατρός βρε παιδί μου είναι δυνατόν να σου είπε έτσι; Κι άντε την θεωρεί χαμηλή σε βάζει μετά από μια εβδομάδα να πας να ξανά κάνεις; Όλα θα πάνε τέλεια! Να είσαι ήρεμη και να λες στον εαυτό σου ότι όλα είναι καλά. Μην στεναχωριέσαι μόνο με υποθέσεις! Χαμόγελα είσαι εγκυουλα! Έχεις ένα πλασματακι στην κοιλίτσα σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλημέρα...

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ...Όπως καταλαβαίνεις,δε χαίρομαι ακόμα γιατί κ οι άλλες εξετάσεις που κάναμε τώρα τελευταία με το DNA του σπέρματος ήταν χάλια μαύρα κ καταλαβαίνεις τι φοβάμαι χτύπα ξύλο...Ανεβηκε ο αριθμός οπότε το 4 εκατομμύρια ίσως ήταν κ τυχαίο..Και πάλι πήγε 12 εκατομμύρια όχι πάνω από 15 εκατομμύρια που λένε...

Επίσης κάναμε την επαναληπτική σπέρματος σε μεγάλο μαιευτήριο κ όχι στον Λυμ.... Δε ξέρω δηλαδή αν το δεύτερο είναι κ το σωστό ή το πρώτο...

Καλά θυμάσαι,μας είπαν ότι φυσιολογική σύλληψη δύσκολα πετυχαίνεται κ είχαμε ξεκινήσει να Ψαχνομαστε αλλού...

Σε ευχαριστω κ πάλι...Εύχομαι για όλες μα όλες μας να πάνε όλα καλά....

 

 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Είσαι έγκυος και η χοριακή σου είναι πολύ καλή. Κάνε οπωσδήποτε σε 2 μέρες για να δεις πως εξελίσεται... 

δεν ήσασταν ευχαριστημένοι από τον Λυμ... γιατί σκεφτόμαστε να κάνουμε τώρα εκεί ένα να δούμε τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Εγώ έκανα χθες δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν 63.21

μου είπαν καλη

να αγχωθω

Καλέ και εσύ έγκυος??? τι ωραία!!! Φυσικά και είναι καλή η χοριακή σου και 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο!! Επανέλαβέ την και εσύ σε 2 μέρες να δεις πως εξελίσεται...

 

Συγχαρητήρια κορίτσια μου!!!! Να έχετε μια ευχάριστη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ολα θα πάνε καλά κορίτσι μου. Το πρώτο βήμα και το σημαντικότερο έγινε. Ξεπεράσατε όλα τα προγνωστικα.

Έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά! Αλήθεια το πιστεύω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για όλα! Αλήθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κορτας είπε:

Εγώ έκανα χθες δυο μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και ήταν 63.21

μου είπαν καλη

να αγχωθω

Βρε εσύ ήσουν πριν την περίοδο δύο μέρες.Εγω ήμουν με μια μέρα καθυστέρηση ή τη μέρα που περίμενα περίοδο...Και έχουμε παρόμοιο αριθμό που εγώ το έκανα δύο μέρες μετά από σένα όσον αφορά τον κύκλο εννοώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Θα βάλω τα Κλάματα...

Μετά από τόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Κοριτσάρα μου καταρχάς συγχαρητήρια σε καταλαβαίνω που είσαι συγκρατημένη αλλά είσαι έγκυος και όλες ευχόμαστε πιστεύουμε και ελπίζουμε ότι θα πάνε όλα καλά θα έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη..μην βασίζεσαι σε ένα νούμερο χοριακης όπως είπαν τα κορίτσια σημασία έχει να ανεβαίνει και υπάρχουν τόσες και τόσες περιπτώσεις με ακόμα χαμηλότερες τιμές η με τιμές που άργησαν να πάρουν μπρος και μετά εκτοξεύτηκαν και έφεραν υγιέστατα παιδιά..προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο αυτό είναι το πιο σημαντικό πάρε ανασουλες χάιδεψε την κοιλίτσα και δώσε δύναμη και σε σένα και σαυτό το πλάσμα που παλεύει μέσα σου να γραπωθει και να μεγαλώσει...<

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγχαρητήρια! Αχ πόσο χάρηκα!😃 Με το καλό κορίτσι μου! Επειδή διάβασα τα μηνύματα των άλλων κοριτσιών έχουν απόλυτο δίκαιο. Η χοριακη θέλει 2-3 ημέρες για να διπλασιαστεί. Έχει μεγάλο εύρος δεν μπορείς να την αξιολογήσεις με μια τιμή. Αν την έκανες στις 35-36 ημέρες να το καταλάβω (που πάλι δεν ξέρεις) αλλά ακόμα στην ουσία ούτε καθυστέρηση δε έχεις. Αλλά κι ο γιατρός βρε παιδί μου είναι δυνατόν να σου είπε έτσι; Κι άντε την θεωρεί χαμηλή σε βάζει μετά από μια εβδομάδα να πας να ξανά κάνεις; Όλα θα πάνε τέλεια! Να είσαι ήρεμη και να λες στον εαυτό σου ότι όλα είναι καλά. Μην στεναχωριέσαι μόνο με υποθέσεις! Χαμόγελα είσαι εγκυουλα! Έχεις ένα πλασματακι στην κοιλίτσα σου!💗

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ...Κοίτα είμαι απαισιόδοξος άνθρωπος κ φοβητσιαρα...Αν θέλει ο θεός να είμαι θα είμαι...Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας...❣️❤️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Είσαι έγκυος και η χοριακή σου είναι πολύ καλή. Κάνε οπωσδήποτε σε 2 μέρες για να δεις πως εξελίσεται... 

δεν ήσασταν ευχαριστημένοι από τον Λυμ... γιατί σκεφτόμαστε να κάνουμε τώρα εκεί ένα να δούμε τι γίνεται.

Ευχαριστημένοι ήμασταν κ πολύ από τον Λυμ...

Απλά έγραψα ότι οι δεύτερες εξετάσεις που έγιναν αλλού δεν ξέρω αν ήταν οι σωστές τελικά ή όχι...

Σε ευχαριστώ πολύ!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Κοριτσάρα μου καταρχάς συγχαρητήρια σε καταλαβαίνω που είσαι συγκρατημένη αλλά είσαι έγκυος και όλες ευχόμαστε πιστεύουμε και ελπίζουμε ότι θα πάνε όλα καλά θα έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη..μην βασίζεσαι σε ένα νούμερο χοριακης όπως είπαν τα κορίτσια σημασία έχει να ανεβαίνει και υπάρχουν τόσες και τόσες περιπτώσεις με ακόμα χαμηλότερες τιμές η με τιμές που άργησαν να πάρουν μπρος και μετά εκτοξεύτηκαν και έφεραν υγιέστατα παιδιά..προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο αυτό είναι το πιο σημαντικό πάρε ανασουλες χάιδεψε την κοιλίτσα και δώσε δύναμη και σε σένα και σαυτό το πλάσμα που παλεύει μέσα σου να γραπωθει και να μεγαλώσει...<

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ..Να είσαι καλά!Θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμη....Έχεις δίκιο...Καλή συνέχεια ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια👶 🧚‍♂️:

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mariaira: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σαμανη: ΘΕΤΙΚΟ👶

Frogel: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Mitsaki83: ΘΕΤΙΚΟ👶

Mt3508: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Tzortzina123: ΘΕΤΙΚΟ👶

Princess28: ΘΕΤΙΚΟ👶

katerinaki-dm: ΘΕΤΙΚΟ👶

Whatever: ΘΕΤΙΚΟ👶

pangipot: ?

antzy9:?

Σταυρι: ?

PAPA EVA: ?

diana8: ?

Lactaki: 17/01

Karen: 19/01

Hope19: 19/01

silia: 21/01

Lacostaki: 22/01

Ελενικον: 24/01

I want a baby:29/01 

joycat: 29/01

misofeggaro: 01/02

Aννια27:01/02

Μari84:01/02

Εαυγγελοςτ: 06/02

st3llina: 07/02

ioannastr: 10/02

Kostef: 12/02

Maroulita? : 13/02

Evie2: 14/02

Καλησπέρα κοριτσια τι κάνετε; εγώ τελικά αδιαθετησα εχθές οπότε πάμε για τον επόμενο μήνα. Αννια μου βάλε με στο πινακακι για 14/2 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Θα βάλω τα Κλάματα...

Μετά από τόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Συνχαρητηρια κοριτσάκι μου είσαι εγκυουλα αυτό έχει σημασία. Ναι το νούμερο της χοριακης ίσως να είναι λίγο χαμηλό αλλά από τη στιγμή που είναι εντός ορίων μην φοβάσαι τίποτα όλα τέλεια θα πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...