Μετάβαση σε περιεχόμενο

9η εβδομάδα κύησης και αγχος


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! Διανύω την 9η εβδομάδα κύησης χωρις συμπτωματα.. Δεν έχω κάποια ζαλάδα η ναυτία η κάποια παραξενιά σε φαγητό.. Απλά κάποιες φορές δεν πεινάω.. Κάνω και κάποιες αντιπικτικες ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας.την Πέμπτη 5/12 έχω ραντεβού πάλι με τη γιατρό για να με δει. Να σνησυχω που δεν νιώθω κάτι; τα συμπτώματα δεν θα έπρεπε να έχουν ξεκινήσει; το ξέρω ότι διαφέρουν τα συμπτώματα από γυναίκα σε γυναίκα αλλά αγχώνομαι πάρα πολύ. Φοβάμαι μη τυχόν πάω και δεν ακούσω καρδιά η κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα δε χρειάζεται όλες να έχουμε συμπτώματα κ μάλιστα τα ίδια τόσο νωρίς!ούτε εγώ είχα κάτι ιδιαίτερο,απλά επειδή έχω πολύ καλή αίσθηση της αναπνοής μου ,κατάλαβα από νωρίς ότι ξεμενα κάπως από αυτήν ...κατά τα άλλα τιποτα,μέχρι να ακούσω καρδιά η αλήθεια είναι πως ήμουν συγκρατημένη .Εύχομαι να μας πεις ευχάριστα νέα σε λίγες μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Λαμπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Διανύω την 9η εβδομάδα κύησης χωρις συμπτωματα.. Δεν έχω κάποια ζαλάδα η ναυτία η κάποια παραξενιά σε φαγητό.. Απλά κάποιες φορές δεν πεινάω.. Κάνω και κάποιες αντιπικτικες ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας.την Πέμπτη 5/12 έχω ραντεβού πάλι με τη γιατρό για να με δει. Να σνησυχω που δεν νιώθω κάτι; τα συμπτώματα δεν θα έπρεπε να έχουν ξεκινήσει; το ξέρω ότι διαφέρουν τα συμπτώματα από γυναίκα σε γυναίκα αλλά αγχώνομαι πάρα πολύ. Φοβάμαι μη τυχόν πάω και δεν ακούσω καρδιά η κάτι άλλο. 

Καλημερα!ουτε και εγω ειχα ιδιαιτερα συμπτωματα τον πρωτο καιρο εκτος οτι καποια φαγητα μου εφερναν ανακατωσουρες.εισαι τυχερη που δν εχεις συμπτωματα και μακαρι να συνεχισεις ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ καλη εβδομαδα!

Κ εγω στην ιδια κατασταση με εσενα ειμαι.Στην 9 εβδομαδα χωρις συμπτωματα ιδιαίτερα.

Στις 9/12 εχω ραντεβου για υπερηχο κ ειμαι μεσα στο αγχος αν ξανακουσω την καρδουλα να χτυπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Λαμπ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Διανύω την 9η εβδομάδα κύησης χωρις συμπτωματα.. Δεν έχω κάποια ζαλάδα η ναυτία η κάποια παραξενιά σε φαγητό.. Απλά κάποιες φορές δεν πεινάω.. Κάνω και κάποιες αντιπικτικες ενέσεις λόγω θρομβοφιλιας.την Πέμπτη 5/12 έχω ραντεβού πάλι με τη γιατρό για να με δει. Να σνησυχω που δεν νιώθω κάτι; τα συμπτώματα δεν θα έπρεπε να έχουν ξεκινήσει; το ξέρω ότι διαφέρουν τα συμπτώματα από γυναίκα σε γυναίκα αλλά αγχώνομαι πάρα πολύ. Φοβάμαι μη τυχόν πάω και δεν ακούσω καρδιά η κάτι άλλο. 

Κορίτσια μου μακάρι.. Ξέρω πως δεν κάνω καλό που αγχώνομαι.. Αλλά προβληματιζομαι.. Θα σας έχω νέα την Πέμπτη που θα πάω!!! Περιμένω και τα δικά σας!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι όλα να πάνε καλά με τις εγκυμοσύνες σας. Για τα συμπτώματα μην ανησυχείτε, εμένα με έπιασαν μετά την 10η βδομάδα και κράτησαν μέχρι την 15η αν θυμάμαι καλά ύστερα άρχισαν να εξασθενούν. Εγώ δεν θα "βιαζόμουν" να τα έχω στην θέση σας. ? Δεν ήταν και ότι καλύτερο. Πάντως κάποιες τυχερές δεν έχουν καθόλου συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεί να μην έχεις και καθόλου συμπτώματα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.έγω δεν είχα τίποτα πάρα μόνο στο δεύτερο τρίμηνο δεν ήθελα καθόλου γλυκό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχεις καθολου!!!! Δεν είναι απαραιτητο να εχεις τιποτα από τα συνηθη συμπτώματα!! Υπαρχουν γυναικες πολύ τυχερες που περασαν εγκυμοσυνη ζαχαρη! Απολαυσε το γιατι κανεις δεν εγγυάται ότι μελλοντικα δεν θα αρχισουν ενοχλησουλες και θα αναπολεις αυτόν τον καιρο!! Με το καλο ευχομαι και να συνεχισεις ετσι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μύθος λέει ότι εάν δεν έχεις καθόλου συμπτώματα,είναι αγόρι. Ενώ εάν έχεις εμετούς κορίτσι. Κ γω είναι η αλήθεια είχα τρελές ναυτίες κ στα 2 κορίτσια... 

Να σου πάνε όλα ωραία και με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι να πω... Η κουμπάρα μου πάντως δεν είχε τίποτα και έκανε κορίτσι.. Μωρέ γερό να είναι και δεν με ενοχλεί το φύλλο!!! Σήμερα έχω ραντεβού με τη γιατρό. Μακάρι να μας πει όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είχα έντονα συμπτώματα μεχρι την 8 βδομάδα και εδω και 2 βδομάδες τίποτα... Ειμαι 10 βδομαδων και το μωράκι μου τέλεια.... Δεν έχουν ολες οι γυναίκες τα ίδια συμπτώματα... Σου εύχομαι τα καλύτερα και να χαρείς την εγκυμοσύνη σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Λαμπ είπε:

Κορίτσια μου τι να πω... Η κουμπάρα μου πάντως δεν είχε τίποτα και έκανε κορίτσι.. Μωρέ γερό να είναι και δεν με ενοχλεί το φύλλο!!! Σήμερα έχω ραντεβού με τη γιατρό. Μακάρι να μας πει όλα καλά!!! 

Με το καλό να δεις το μπεμπακι σου!!! Όλα θα είναι καλά θα δεις! Περιμένουμε νέα :) Btw εγώ μέχρι τον 6ο δεν είχα υπόνοια συμπτώματος μόνο υπνηλία . Μετά βέβαια ξεκίνησαν οι καούρες κ η δύσπνοια γιατί ο μικρός ήταν κολλημένος στο διάφραγμα κ με πίεζε με το κεφάλι του ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα από τη γιατρό!!! Είναι 22 χιλιοστά το μικρούλι με 170 παλμούς!!! Μου είπε να μην αγχώνομαι που δεν έχω συμπτωματα.. Και μακάρι να συνεχίσω έτσι! Μου έφυγε μεγάλος βάρος! Αλλά υποσυνείδητα αγχώνομαι.. Φοβάμαι ακόμα λίγο να φάω παραπάνω.. Πάντως δεν πίστευα ότι αυτό πραγματάκι είναι μέσα μου! Τελικά είναι το θαύμα της φύσης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Λαμπ είπε:

Μόλις γύρισα από τη γιατρό!!! Είναι 22 χιλιοστά το μικρούλι με 170 παλμούς!!! Μου είπε να μην αγχώνομαι που δεν έχω συμπτωματα.. Και μακάρι να συνεχίσω έτσι! Μου έφυγε μεγάλος βάρος! Αλλά υποσυνείδητα αγχώνομαι.. Φοβάμαι ακόμα λίγο να φάω παραπάνω.. Πάντως δεν πίστευα ότι αυτό πραγματάκι είναι μέσα μου! Τελικά είναι το θαύμα της φύσης.. 

Ξεκίνα κορίτσι μου τις θετικές σκέψεις γιατί είναι μεγάλη ευλογία αυτό που μας έτυχε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2019 at 9:18 ΜΜ, ο/η Λαμπ είπε:

Μόλις γύρισα από τη γιατρό!!! Είναι 22 χιλιοστά το μικρούλι με 170 παλμούς!!! Μου είπε να μην αγχώνομαι που δεν έχω συμπτωματα.. Και μακάρι να συνεχίσω έτσι! Μου έφυγε μεγάλος βάρος! Αλλά υποσυνείδητα αγχώνομαι.. Φοβάμαι ακόμα λίγο να φάω παραπάνω.. Πάντως δεν πίστευα ότι αυτό πραγματάκι είναι μέσα μου! Τελικά είναι το θαύμα της φύσης.. 

Συγχαρητήρια! Φάε τώρα που μπορείς γιατί αργότερα δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί ? Εγώ πέρασα μια φάση που το στομάχι μου ήταν πολύ χάλια και ότι και να έτρωγα με "έτρωγε". Τώρα τρώω μεν τα πάντα αλλά το στομάχι μου σε καμία περίπτωση δεν είναι όπως ήταν πριν την εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες που αγχωνοσουν? Το αγχος είναι πολύ κακος συμβουλος...Κι ειδικα όταν δεν χρειαζεται!!! Κι εγω στις αρχες μονο υπνηλια θυμαμαι και κανα 2 φορες αναγούλες...Τιποτα άλλο! Η κάθε μια εχει τα τυχερα της και τα ατυχα της επισης! Απολαυσε το ! Δεν θα ξεχασω την κουβεντα του γιατρου μου για τις πρωτες βδομάδες "Ξεχνα ότι εισαι εγκυος!" και καταλαβα αργοτερα γιατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...