Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις On 27/12/2019 at 4:12 ΜΜ, ο/η Elenitsa92 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ! Χρονια πολλά σε όλες ! Είμαι καινούργια εδώ και έχουμε ξεκινήσει και εμείς προσπάθεια για εγκυμοσύνη ,διάβασα τις συζητήσεις σας και νιώθω απόλυτα το άγχος σας ,έχω κάνει άπειρες αναζητήσεις για το θέμα της σύλληψης , παρηγγειλα και τεστ ωορρηξιας home test να τα ξεκινήσω τον επόμενο μήνα , αύριο περιμένω περίοδο και σήμερα έκανα ένα τεστ και ήταν αρνητικό , εύχομαι ο νέος χρόνος να φέρει σε όλες ότι επιθυμούν ?

Πραγματικα, διαβαζα ολη τη συζητηση απ την αρχη, αλλα δεν αντεξα σε αυτο το μηνυμα! Εκανα εγγραφη μονο κ μονο γι αυτο! Ειμαι κ γω καινουρια, με ακριβως την ιδια πορεια με τη δικη σου!!! Ακριβως ομως! Ακομη κ τα τεστακια hometest που παρηγγειλα πριν κανα 2 ωρο! Με μια μικρη διαφορα, εκανα τεστ εγκυμοσυνης το απογευμα, στην 29η μερα του κυκλου, κ βγηκε ενα πολυ αχνο αποτελεσμα. Εχω κανονικα τα συμπτωματα περιοδου και την κυριακη ειδα λιγο ροζ στο σκουπισμα αλλα μετα εξαφανιστηκε. Εχω παρα πολυ αγχος! Ειμαι στο τσακ αν αυριο δεν ερθει η περιοδος να παω να κανω χοριακη! 
καλη χρονια σε ολες με ενα σπορακι στην κοιλιτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Πραγματικα, διαβαζα ολη τη συζητηση απ την αρχη, αλλα δεν αντεξα σε αυτο το μηνυμα! Εκανα εγγραφη μονο κ μονο γι αυτο! Ειμαι κ γω καινουρια, με ακριβως την ιδια πορεια με τη δικη σου!!! Ακριβως ομως! Ακομη κ τα τεστακια hometest που παρηγγειλα πριν κανα 2 ωρο! Με μια μικρη διαφορα, εκανα τεστ εγκυμοσυνης το απογευμα, στην 29η μερα του κυκλου, κ βγηκε ενα πολυ αχνο αποτελεσμα. Εχω κανονικα τα συμπτωματα περιοδου και την κυριακη ειδα λιγο ροζ στο σκουπισμα αλλα μετα εξαφανιστηκε. Εχω παρα πολυ αγχος! Ειμαι στο τσακ αν αυριο δεν ερθει η περιοδος να παω να κανω χοριακη! 
καλη χρονια σε ολες με ενα σπορακι στην κοιλιτσα!!!!

Είμαι σίγουρη πως θα είναι θετικό !!!! Περιμένουμε νέα 🙂🙂🙂 καλή χρόνια ,με τα καλύτερα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Πραγματικα, διαβαζα ολη τη συζητηση απ την αρχη, αλλα δεν αντεξα σε αυτο το μηνυμα! Εκανα εγγραφη μονο κ μονο γι αυτο! Ειμαι κ γω καινουρια, με ακριβως την ιδια πορεια με τη δικη σου!!! Ακριβως ομως! Ακομη κ τα τεστακια hometest που παρηγγειλα πριν κανα 2 ωρο! Με μια μικρη διαφορα, εκανα τεστ εγκυμοσυνης το απογευμα, στην 29η μερα του κυκλου, κ βγηκε ενα πολυ αχνο αποτελεσμα. Εχω κανονικα τα συμπτωματα περιοδου και την κυριακη ειδα λιγο ροζ στο σκουπισμα αλλα μετα εξαφανιστηκε. Εχω παρα πολυ αγχος! Ειμαι στο τσακ αν αυριο δεν ερθει η περιοδος να παω να κανω χοριακη! 
καλη χρονια σε ολες με ενα σπορακι στην κοιλιτσα!!!!

Μακαρι!!!! Αν κ ποναει κ η μεση βεβαια!! Θα δουμε!!!! Κοντινη γιορτη!!! Καλη χρονια σε ολες με υγεια κ ψυχικη ηρεμια!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χρόνια πολλά και ευτυχισμένο το νέο ετος! Εύχομαι να περνάτε όλες τέλεια και το νέο έτος να μας φέρει αυτο που λαχταράμε όλες μας με υγεία και ότι επιθυμεί η καθεμία ξεχωριστά!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Μακαρι!!!! Αν κ ποναει κ η μεση βεβαια!! Θα δουμε!!!! Κοντινη γιορτη!!! Καλη χρονια σε ολες με υγεια κ ψυχικη ηρεμια!!! ❤️

Κορίτσι μου καλώς ήρθες! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Με όσα λες νομίζω πως είσαι έγκυος!!! Για να έβγαλε άχνη γραμμή το τεστ πάει να πει πως ανιχνευτηκε ορμόνη!! Τρέχα για χοριακη!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο και να είναι το δώρο σου αυτό για το νέο έτος! 👣❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσια χρόνια πολλά και ευτυχισμένο το νέο ετος! Εύχομαι να περνάτε όλες τέλεια και το νέο έτος να μας φέρει αυτο που λαχταράμε όλες μας με υγεία και ότι επιθυμεί η καθεμία ξεχωριστά!🥰❤️

Καλη χρονιααααα ❤️❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Με όσα λες νομίζω πως είσαι έγκυος!!! Για να έβγαλε άχνη γραμμή το τεστ πάει να πει πως ανιχνευτηκε ορμόνη!! Τρέχα για χοριακη!! Σου εύχομαι ότι καλύτερο και να είναι το δώρο σου αυτό για το νέο έτος! 👣❤️

Απογοητευση σημερα, δεν ηρθε η περιοδος, αλλα επεσε η θερμοκρασια σημερα το πρωι! Ακολουθω θερμοδιαγραμμα και με την πτωση της θερμοκρασιας στα φυσιολογικα επιπεδα μου σημαινει οτι σημερα-αυριο θα ερθει η περιοδος! Πφφφ δεν πειραζει(δηλαδη πειραζει γιατι η απογοητευση ειναι μεγαλη) αλλα τι να κανουμε!! Παμε για την επομενη προσπαθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά σε ολεεσσς! Καλή χρόνια ! Εύχομαι αυτή η χρονια να είναι η πιο τυχερή με υγεία αγάπη και πολλά πολλά μωράκια !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elenitsa92 είπε:

Χρόνια πολλά σε ολεεσσς! Καλή χρόνια ! Εύχομαι αυτή η χρονια να είναι η πιο τυχερή με υγεία αγάπη και πολλά πολλά μωράκια !!!! 

Χρόνια πολλά!!!

Υγεια και πολλά γλυκά μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολες σας!!! Τι κανουμε; Πως παμε; Εμενα τελικα ηρθε η περιοδος σημερα! Κλασικα, το περιμενα μετα απο 2 μερες χαμηλη θερμοκρασια! Αυριο θα ερθουν τα στικακια ωορρηξιας για να εντοπισω την ωορρηξια μπας κ ειμαι πιο τυχερη τουτο το μηνα!!!εχει καμια σας εμπειρια με τεστακια ωορρηξιας; Καπου διαβασα οτι καλυτερα να κανουμε 2 τη μερα γιατι μπορει μερικες φορες η αιχμικη αυξηση της LH να γινει σε 10 μολις ωρες κ να χασουμε τον εντοπισμο της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ευτυχία..εύχομαι αυτος ο χρονος να μας φέρει αυτο που τόσο πολύ περιμενουμε ολες μας💕💕

Τι κανετε??πως είστε???

Εγώ τα έχω παίξει λιγο με την δουλεια..δεν πολυ έμπαινα γι αυτό και χάθηκα.. Ελπίζω να είστε καλά!!!

Σας φιλωω😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Γεια σε ολες σας!!! Τι κανουμε; Πως παμε; Εμενα τελικα ηρθε η περιοδος σημερα! Κλασικα, το περιμενα μετα απο 2 μερες χαμηλη θερμοκρασια! Αυριο θα ερθουν τα στικακια ωορρηξιας για να εντοπισω την ωορρηξια μπας κ ειμαι πιο τυχερη τουτο το μηνα!!!εχει καμια σας εμπειρια με τεστακια ωορρηξιας; Καπου διαβασα οτι καλυτερα να κανουμε 2 τη μερα γιατι μπορει μερικες φορες η αιχμικη αυξηση της LH να γινει σε 10 μολις ωρες κ να χασουμε τον εντοπισμο της

Κορίτσι μου έκανες χοριακη; Επειδή είπες ότι είχες αχνό αποτέλεσμα στο τεστ εγκυμοσύνης και να ήταν λάθος είναι πολύ δύσκολο. Μήπως ήταν βιοχημική αφού σου ήρθε περίοδος; Κανονική ροή έχεις όπως συνήθως στη περίοδο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ευτυχία..εύχομαι αυτος ο χρονος να μας φέρει αυτο που τόσο πολύ περιμενουμε ολες μας💕💕

Τι κανετε??πως είστε???

Εγώ τα έχω παίξει λιγο με την δουλεια..δεν πολυ έμπαινα γι αυτό και χάθηκα.. Ελπίζω να είστε καλά!!!

Σας φιλωω😘

Καλώς την! Οι μέρες είναι περίεργες είναι αλήθεια και έχουμε ψιλοχαθει! Ελπίζω να είσαι καλά κατά τα άλλα! Να έχεις μια όμορφη χρόνια με ένα μπεμπακι αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου έκανες χοριακη; Επειδή είπες ότι είχες αχνό αποτέλεσμα στο τεστ εγκυμοσύνης και να ήταν λάθος είναι πολύ δύσκολο. Μήπως ήταν βιοχημική αφού σου ήρθε περίοδος; Κανονική ροή έχεις όπως συνήθως στη περίοδο σου;

Δεν εκανα χοριακη! Εχω κανονικη ροη οπως στην περιοδο μου. Ειχα πολυ αχνο αποτελεσμα και το εβαζα στο φως για να το δω. Δεν ξερω. Λες να ηταν βιοχημικη; Πφφφ απο τη στιγμη που ειπαμε με το συζυγο να ξεκινησουμε προσπαθειες εχω γεμισει αγχος. Κ μ´αρεσει που πιστευα οτι θα μεινω με την πρωτη, οπως η μαμα μου σε 4 παιδια! Αλλα εκεινη δεν ειχε αγχος μαλλον.... Τωρα θα μπω αισιως στην 4ο κυκλο προσπαθειων! Αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/11/2019 at 6:14 ΜΜ, ο/η Dimitra91 είπε:

 

Καλως όρισες κορίτσι μου! Κι εγώ 10 περιμένω (προς το παρόν είμαστε μόνο εμείς οι 2 καινούριες απ ότι έχω καταλάβει). Εγω είμαι 28 ετών αρραβωνιασμένη 2 χρονια, σύνολο είμαστε μαζί 10χρόνια) και ξεκινήσαμε Οκτώβρη ελεύθερες επαφες... Εσυ;

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Και εγώ προσπάθησα τώρα για δεύτερο παιδάκι  βέβαια και περιμένω 15 του μήνα! Αντε να δούμε!!! Να μας μπει το 2020 καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η katerinaki-dm είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Και εγώ προσπάθησα τώρα για δεύτερο παιδάκι  βέβαια και περιμένω 15 του μήνα! Αντε να δούμε!!! Να μας μπει το 2020 καλά!

Μακάρι! Θα δείτε ότι θα είναι η τυχερή χρονιά για όλες!

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό για το επόμενο! Σου εύχομαι να μην σου έρθει και να μας πεις ευχάριστα!! 👣❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elenikon είπε:

Μακάρι! Θα δείτε ότι θα είναι η τυχερή χρονιά για όλες!

Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό για το επόμενο! Σου εύχομαι να μην σου έρθει και να μας πεις ευχάριστα!! 👣❤️

Μακάρι αλήθεια!!!! Έχω καλό προαίσθημα για αυτόν τον μήνα!!!  Καλή επιτυχία σε όλες και να γεμίσουμε μόνο θετικά τεστ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia33 είπε:

Δεν εκανα χοριακη! Εχω κανονικη ροη οπως στην περιοδο μου. Ειχα πολυ αχνο αποτελεσμα και το εβαζα στο φως για να το δω. Δεν ξερω. Λες να ηταν βιοχημικη; Πφφφ απο τη στιγμη που ειπαμε με το συζυγο να ξεκινησουμε προσπαθειες εχω γεμισει αγχος. Κ μ´αρεσει που πιστευα οτι θα μεινω με την πρωτη, οπως η μαμα μου σε 4 παιδια! Αλλα εκεινη δεν ειχε αγχος μαλλον.... Τωρα θα μπω αισιως στην 4ο κυκλο προσπαθειων! Αντε να δουμε

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι θα γίνουν όλα στην ώρα τους... Προσπάθησε να απασχόλησε με άλλα πράγματα και μην το σκέφτεσαι συνέχεια. Απόλαυσε τις ελεύθερες επαφές με τον άντρα σου και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις. Το άγχος δεν μας βοηθάει. Μήπως να ενημερώσεις το γυναικολόγο σου για όλα αυτά; Μήπως ήταν βιοχημική αφού βγήκε θετικό τεστ. Η χοριακη λογικά θα έδειχνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι θα γίνουν όλα στην ώρα τους... Προσπάθησε να απασχόλησε με άλλα πράγματα και μην το σκέφτεσαι συνέχεια. Απόλαυσε τις ελεύθερες επαφές με τον άντρα σου και θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις. Το άγχος δεν μας βοηθάει. Μήπως να ενημερώσεις το γυναικολόγο σου για όλα αυτά; Μήπως ήταν βιοχημική αφού βγήκε θετικό τεστ. Η χοριακη λογικά θα έδειχνε..

Να σου πω την μεγαλη μου αληθεια δε θελω να μαθω αν ηταν βιοχημικη γιατι θα αγχωθω πολυ περισσοτερο! Θα προσπαθησω να ειμαι πιο ηρεμη αυτη τη φορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofia33 είπε:

Να σου πω την μεγαλη μου αληθεια δε θελω να μαθω αν ηταν βιοχημικη γιατι θα αγχωθω πολυ περισσοτερο! Θα προσπαθησω να ειμαι πιο ηρεμη αυτη τη φορα! 

Σκέψου το θετικό αν ήταν βιοχημική. Πάει να πει ότι μπορείς να συλλάβεις. Αλλά ας μην κάνουμε υποθέσεις. Απλά ξέχνα το σαν γεγονός και πάμε παρακάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elenikon είπε:

Σκέψου το θετικό αν ήταν βιοχημική. Πάει να πει ότι μπορείς να συλλάβεις. Αλλά ας μην κάνουμε υποθέσεις. Απλά ξέχνα το σαν γεγονός και πάμε παρακάτω.

Εχεις δικιο!!! Δεν εχει νοημα να σκεφτομαστε το πριν. Παμε παρακατω! Εσυ πως εισαι;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Γεια σε ολες σας!!! Τι κανουμε; Πως παμε; Εμενα τελικα ηρθε η περιοδος σημερα! Κλασικα, το περιμενα μετα απο 2 μερες χαμηλη θερμοκρασια! Αυριο θα ερθουν τα στικακια ωορρηξιας για να εντοπισω την ωορρηξια μπας κ ειμαι πιο τυχερη τουτο το μηνα!!!εχει καμια σας εμπειρια με τεστακια ωορρηξιας; Καπου διαβασα οτι καλυτερα να κανουμε 2 τη μερα γιατι μπορει μερικες φορες η αιχμικη αυξηση της LH να γινει σε 10 μολις ωρες κ να χασουμε τον εντοπισμο της

Καλημέρα !!! 🙂 μαζί θα τα ξεκινήσουμε αυτό το μήνα , δεν έχω ακόμα εμπειρία αλλά σκέφτομαι για αρχή να ξεκινήσω ένα κάθε μεσημέρι από τη 10η μέρα του κύκλου και θα δω πως θα πάει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elenitsa92 είπε:

Καλημέρα !!! 🙂 μαζί θα τα ξεκινήσουμε αυτό το μήνα , δεν έχω ακόμα εμπειρία αλλά σκέφτομαι για αρχή να ξεκινήσω ένα κάθε μεσημέρι από τη 10η μέρα του κύκλου και θα δω πως θα πάει !

Ωραια! Θα ξεκινησω κ γω απο τη 10η μερα. Η δικη μου 10η μερα πεφτει το αλλο σαββατο στις 11/01.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia33 είπε:

Ωραια! Θα ξεκινησω κ γω απο τη 10η μερα. Η δικη μου 10η μερα πεφτει το αλλο σαββατο στις 11/01.

Εμένα από Δευτέρα ,θα σε ενημερώσω για το πως πάει 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elenitsa92 είπε:

Εμένα από Δευτέρα ,θα σε ενημερώσω για το πως πάει 😉

Τελεια!!! Αντε με το καλο κοριτσακι μου!!! Να ειναι ο τυχερος μας μηνας!!!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Καλή Χρονιά με υγεία ευτυχία και αυτό που όλες μας επιθυμούμε να γίνει πραγματικότητα!!!!!

@Elenikon, @Natasha24 Πως είστε;

Καλώς ορίζω τα νέα μέλη!!! @Sta33 Όπως πολύ σωστά σου είπε η Ελένη, δεν έχει νόημα να σκεφτόμαστε τι μπορεί να ήταν! Πάμε μπροστά δυνατά και θα τα καταφέρουμε!!!!

Σύμφωνα με την εφαρμογή του κινητού ήταν να αδιαθετήσω στις 29/12. Βέβαια, έχω 30αρη κύκλο συνήθως οπότε περίμενα στις 2/1. Δεν μου έχει έρθει και ούτε έχω κάποιο σύμπτωμα... Έλεγα να πάρω τεστ αλλά η αληθεια είναι πως από την μία θέλω να μάθω και απο την αλλη λέω να το αφήσω κάποιες μέρες ακόμα... Φοβάμαι και λίγο μήπως και τελικά δεν έφτιαξε ο κύκλος μου όπως νόμιζα (τα παλιά κορίτσια ξέρετε) ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...