Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Κατερίνα κ εγώ έχω υγρά παρόμοια με της ωορρηξίας περίπου 1 εβδομάδα πριν την περίοδο αλλά τι εννοείς? Δεν είναι λευκα κ πηχτα?? Νιώθεις κάποιο τσούξιμο? 

Αα ναι;; εε τοτε ισως ειναι αυτο γτ περιπου σε μια βδομαδα περιμενω!! Απλως συνηθως δεν ειναι οπως της ωορρηξιας εμενα ειναι σαν κρεμα φαντασου οχι ετσι κολλωδει!!οχι οχι ουτε τσουξιμο εχω ουτε καποιο αλλο συμπτωμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηταν καλή ναι, διαβατές και οι δυο σαλπιγγες! Αν και η μια ηταν περιέλικτη αλλα αφου είναι διαβατή δεν μας εννοχλει μου είπε ο γιατρός. Μου είπε οτι μπορώ να έχω κατευθείαν επαφές απο αυτον το μήνα και όλας. Εγω έχω βέβαια μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη που την παρακολουθώ και νομίζω αυτο σε συνδιασμό με την εμμονή μου για να μείνω έγκυος με έχουν μπλοκάρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natacha είπε:

Ηταν καλή ναι, διαβατές και οι δυο σαλπιγγες! Αν και η μια ηταν περιέλικτη αλλα αφου είναι διαβατή δεν μας εννοχλει μου είπε ο γιατρός. Μου είπε οτι μπορώ να έχω κατευθείαν επαφές απο αυτον το μήνα και όλας. Εγω έχω βέβαια μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη που την παρακολουθώ και νομίζω αυτο σε συνδιασμό με την εμμονή μου για να μείνω έγκυος με έχουν μπλοκάρει! 

Τελεια μπραβο ολα καλα λοιπον!!Ναι η εμμονη που λες ειναι οτι χειροτερο, περασα κ εγω απο αυτη τη φαση κ σε καταλαβαινω!! Προσπαθειτε καιρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθούμε περίπου 9 με 10 μήνες αλλά όχι συνεχόμενους! Δηλαδή λόγω δουλειάς και ταξιδιων φαντάσου είχαμε να προσπαθήσουμε σε γόνιμες μέρες από το Νοέμβριο! Με βοήθησε βέβαια και ψυχολογικά λίγο όλο αυτό να ξεχαστώ...εσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natacha είπε:

Προσπαθούμε περίπου 9 με 10 μήνες αλλά όχι συνεχόμενους! Δηλαδή λόγω δουλειάς και ταξιδιων φαντάσου είχαμε να προσπαθήσουμε σε γόνιμες μέρες από το Νοέμβριο! Με βοήθησε βέβαια και ψυχολογικά λίγο όλο αυτό να ξεχαστώ...εσεις;

Αα καταλαβα!! Εμεις τωρα ηταν ο 7ος μηνας και ελπιζω για το ευχαριστο!!να σου πω την αληθεια μεχρι τον περασμενο μηνα ημουν χαλια ψυχολογικα πολυ ανυπομονη και καθε φορα που ερχοταν περιοδος στα πατωματα εγω, αλλες πολυ αλλες λιγο!! Τωρα ειμαι πολυ χαλαρη δεν σκεφτομαι το ποτε θα γινει, κ σε αυτο επαιξε πααρα πολυ μεγαλο ρολο οτι το σπερμοδιαγραμμα που εκανε ο αντρας μου ηταν καλο!! Και οτι εξεταση εχω κανει κ εγω ειναι καλη!! Μονο σαλπιγγογραφια δεν εχω κανει δλδ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Αρα αν είχες θετικό τεστ 11η μέρα η ωορρηξία έγινε ή 12η ή 13η μέρα! Που σημαίνει ότι ή θα κάνεις (12+14)= 26 ημέρες κύκλο αυτό το μήνα ή (13+14)= 27 ημέρες κύκλο αν η ωορρηξία συμβαίνει 14 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Εμένα τουλάχιστον έτσι μ συμβαίνει.  αν ειχες καθυστερημένη συλληψη?? Ποτε έκανες το τεστ? Δεν κάνεις άλλο ένα?? 

Σήμερα το έκανα. Είχα ένα ψηφιακό. Και είχα πει ότι δεν θα ξανακανω τεστ προτου να έχω πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Πφφφφφ. Κάποια στιγμή θα βγει και σε μας θετικό. Δεν μπορεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love13 είπε:

Σήμερα το έκανα. Είχα ένα ψηφιακό. Και είχα πει ότι δεν θα ξανακανω τεστ προτου να έχω πολύ μεγάλη καθυστέρηση. Πφφφφφ. Κάποια στιγμή θα βγει και σε μας θετικό. Δεν μπορεί 

Κοριτσι μου αν δεις οτι δεν ερχεται σε 2 3 μερες κανε αλλο ενα τεστ η μια χοριακη καλυτερα!!πολλες φορες το πρωτο βγαινει αρνητικο!! Ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα ναι;; εε τοτε ισως ειναι αυτο γτ περιπου σε μια βδομαδα περιμενω!! Απλως συνηθως δεν ειναι οπως της ωορρηξιας εμενα ειναι σαν κρεμα φαντασου οχι ετσι κολλωδει!!οχι οχι ουτε τσουξιμο εχω ουτε καποιο αλλο συμπτωμα!!

Ε τότε λες να έγινε το θαύμα?? 😍😍 στο εύχομαι πραγματικά απλά ότι κ να λέμε τώρα είναι πολύ νωρίς για να ξέρουμε.. Αλλά η θετική σκέψη βοηθάει! 😊 είπες είσαι στη 22η μέρα τώρα κ έκανες ωορρηξία τη 15η?? Άρα λογικά από την 21η μέρα μπορεί να γίνει η εμφύτευση.. κοίτα εγώ δεν παρατηρώ τίποτα πια γιατί κάθε μήνα ένιωθα κ κάτι διαφορετικό που δεν ειχα ποτέ πιο πριν κ μετά έτρωγα άκυρο! 😂 οπότε λίγο υπομονή ακόμα.. μη το σκέφτεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού όλες σας οι εξετάσεις είναι καλές τότε είναι θέμα χρόνου να έρθει! Σου εύχομαι να έχει έρθει ήδη δηλαδή ;) Το σημαντικότερο από όλα είναι πως είσαι ήρεμη και έδιωξες το άγχος σου.

Και εμάς το σπερμοδιάγραμμα είναι πολύ καλό, και ελπίζουμε και εμείς...

Εκτός από τα υγρά έχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου αν δεις οτι δεν ερχεται σε 2 3 μερες κανε αλλο ενα τεστ η μια χοριακη καλυτερα!!πολλες φορες το πρωτο βγαινει αρνητικο!! Ευχομαι τα καλυτερα!!

Είμαι κατά 99,9 σίγουρη ότι δεν ειμαι εγκυος. Νιώθω ότι θα έρθει η περίοδος. Απλά είναι και το άγχος που έχω και ίσως καθυστερεί. Σε σένα όμως εύχομαι να ΜΗΝ έρθει. Εξάλλου ήσουν πολύ χαλαρή αυτό το μήνα, είναι και όλα καλά, οπότε έχεις πολλές πιθανότητες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ε τότε λες να έγινε το θαύμα?? 😍😍 στο εύχομαι πραγματικά απλά ότι κ να λέμε τώρα είναι πολύ νωρίς για να ξέρουμε.. Αλλά η θετική σκέψη βοηθάει! 😊 είπες είσαι στη 22η μέρα τώρα κ έκανες ωορρηξία τη 15η?? Άρα λογικά από την 21η μέρα μπορεί να γίνει η εμφύτευση.. κοίτα εγώ δεν παρατηρώ τίποτα πια γιατί κάθε μήνα ένιωθα κ κάτι διαφορετικό που δεν ειχα ποτέ πιο πριν κ μετά έτρωγα άκυρο! 😂 οπότε λίγο υπομονή ακόμα.. μη το σκέφτεσαι ότι είναι να γίνει θα γίνει! ❤

Ναι δικιο εχεις κ εγω ειπα δεν ξανα ασχολουμαι με τπτ αλλα μου εκανε εντυπωση γαμωτο αυτο😂😂 οτι ειναι θα φανει συντομα δικιο εχεις😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love13 είπε:

Είμαι κατά 99,9 σίγουρη ότι δεν ειμαι εγκυος. Νιώθω ότι θα έρθει η περίοδος. Απλά είναι και το άγχος που έχω και ίσως καθυστερεί. Σε σένα όμως εύχομαι να ΜΗΝ έρθει. Εξάλλου ήσουν πολύ χαλαρή αυτό το μήνα, είναι και όλα καλά, οπότε έχεις πολλές πιθανότητες ❤️

Μακαρι αγαπη μου παντως εγω στο ευχομαι και για σενα, καμια φορα εκει που δεν το περιμενουμε ερχεται😊 δεν θελω να σε κανω να εχεις ελπιδες κ να απογοητευτεις απλως να εισαι χαλαρη οσο γινεται, ολα θα ερθουν θα δεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Είμαι κατά 99,9 σίγουρη ότι δεν ειμαι εγκυος. Νιώθω ότι θα έρθει η περίοδος. Απλά είναι και το άγχος που έχω και ίσως καθυστερεί. Σε σένα όμως εύχομαι να ΜΗΝ έρθει. Εξάλλου ήσουν πολύ χαλαρή αυτό το μήνα, είναι και όλα καλά, οπότε έχεις πολλές πιθανότητες ❤️

Σίγουρα το άγχος χαλάει τον κύκλο αλλά όσο δεν εμφανίζεται η περιοδος μην αποκλειεις τπτ! Μίλησες με το γιατρό σ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι δικιο εχεις κ εγω ειπα δεν ξανα ασχολουμαι με τπτ αλλα μου εκανε εντυπωση γαμωτο αυτο😂😂 οτι ειναι θα φανει συντομα δικιο εχεις😘

😂😂 κάθε μήνα το ίδιο λέμε όλες μην αγχώνεσαι!  Ότι δε θα το σκέφτομαι ότι δε θα παρατηρώ συμπτώματα κ πάλι τα ίδια! 😂😂 να σκέφτεσαι ότι όλες οι εξετάσεις είναι καλές! Οπότε είναι θέμα χρόνου.. Εγώ τώρα θα ξεκινήσω τα dostinex για να μειώσω την προλακτινη.. Λες να προλάβει να φτάσει στα επιθυμητά επίπεδα μέχρι την ωορρηξία αυτού τ μήνα?? 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@@Sofia0294 έχω μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη που πιθανόν να είναι κύστη ενδομητρίωσης. Έχω πάρει αρκετές γνώμες από γυναικολόγους για το αν θα την αφαιρέσω ή όχι (προς το παρόν τουλάχιστον) και καταλήξαμε να την παρακολουθούμε και να μην την πειράξουμε ακόμα. Όμως επειδή η ενδομητρίωση μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα και στις σάλπιγγες όταν είναι σε μεγάλο βαθμό ( να τις φράξει δηλαδή ) μου είχε πει ο γιατρός μου όταν κλείσω ένα χρόνο προσπαθειών να κάνω σαλπιγγογραφία. Εγώ δεν άντεξα να περιμένω και πήρα την απόφαση και την έκανα αυτό το μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Σίγουρα το άγχος χαλάει τον κύκλο αλλά όσο δεν εμφανίζεται η περιοδος μην αποκλειεις τπτ! Μίλησες με το γιατρό σ??

Η αλήθεια είναι πως οχι δεν μίλησα με τον γιατρό μου. Αν δεν έρθει μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα πάω να με δει. Όταν βγουν τα αποτελέσματα του άντρα μου, θα γίνω περδίκι. Χαχαχα. Έχω φοβηθεί πολύ. Οπως κατάλαβες δεν είμαι και πολύ ψύχραιμη 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natacha είπε:

@@Sofia0294 έχω μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη που πιθανόν να είναι κύστη ενδομητρίωσης. Έχω πάρει αρκετές γνώμες από γυναικολόγους για το αν θα την αφαιρέσω ή όχι (προς το παρόν τουλάχιστον) και καταλήξαμε να την παρακολουθούμε και να μην την πειράξουμε ακόμα. Όμως επειδή η ενδομητρίωση μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα και στις σάλπιγγες όταν είναι σε μεγάλο βαθμό ( να τις φράξει δηλαδή ) μου είχε πει ο γιατρός μου όταν κλείσω ένα χρόνο προσπαθειών να κάνω σαλπιγγογραφία. Εγώ δεν άντεξα να περιμένω και πήρα την απόφαση και την έκανα αυτό το μήνα.

Α μάλιστα κατάλαβα!! Ε εντάξει τότε καλά έκανες κ έκανες την εξέταση αυτή! Όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα πιστεύω εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

😂😂 κάθε μήνα το ίδιο λέμε όλες μην αγχώνεσαι!  Ότι δε θα το σκέφτομαι ότι δε θα παρατηρώ συμπτώματα κ πάλι τα ίδια! 😂😂 να σκέφτεσαι ότι όλες οι εξετάσεις είναι καλές! Οπότε είναι θέμα χρόνου.. Εγώ τώρα θα ξεκινήσω τα dostinex για να μειώσω την προλακτινη.. Λες να προλάβει να φτάσει στα επιθυμητά επίπεδα μέχρι την ωορρηξία αυτού τ μήνα?? 😂

Αυτο ακριβως σκεφτομαι τωρα που εχω ηρεμησει😊να σου πω τι πιστευω αλλα και τι εχω δει;; κ εγω ειχα καποια στιγμη αυξημενη τεστοστερονη και απορρουσαν οι γιατροι πως γινεται να εχω τοσο σταθερο κυκλο, παντα ημουν αγχωδης σαν ανθρωπος παντα,ολοι μου ειπαν οτι το αγχος επηρεαζει παααρα πολυ τις ορμονες ειδικα σε εμας τις γυναικες!! Αρα εφοσον πλςον ξερεις οτι το θεματακι σας ειναι αυτο, κ ειναι απλο για να λυθει χαλαρωσε! Εγω πιστευω οτι με τη θεραπεια σου και την θετικη σκεψη, ειστε παρα πολυ κοντα στο να γινει!! Αληθεια στο λεω το πιστευω οπως το πιστευω κ για μας πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ το ίδιο νομίζω... Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα. Εύχομαι σε όλες να μας έρθει αυτό που περιμένουμε το συντομότερο και όσο πιο εύκολα γίνεται.

@Love13 τι αποτελέσματα περιμένετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Και εγώ το ίδιο νομίζω... Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα. Εύχομαι σε όλες να μας έρθει αυτό που περιμένουμε το συντομότερο και όσο πιο εύκολα γίνεται.

@Love13 τι αποτελέσματα περιμένετε;

Θα πάει μεθαύριο ο άντρας μου για σπέρμοδιάγραμμα, που είχα λυσσάξει τόσο καιρό και δεν πήγαινε και έχω σκάσει. Μέχρι να μάθω τι γίνεται. Προσπαθούμε 10 μήνες και τίποτα. Εγώ έκανα εξετασεις και δεν έδειξαν κάτι. Μόνο υψηλή tsh που την ρύθμισα. Άρα κάπου αλλού, υπάρχει θέμα. Είμαι πααααρα πολύ αγχωμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love13 είπε:

Θα πάει μεθαύριο ο άντρας μου για σπέρμοδιάγραμμα, που είχα λυσσάξει τόσο καιρό και δεν πήγαινε και έχω σκάσει. Μέχρι να μάθω τι γίνεται. Προσπαθούμε 10 μήνες και τίποτα. Εγώ έκανα εξετασεις και δεν έδειξαν κάτι. Μόνο υψηλή tsh που την ρύθμισα. Άρα κάπου αλλού, υπάρχει θέμα. Είμαι πααααρα πολύ αγχωμένη 

Σε νιωθω κ εγω ετσι ημουν πριν παει και μεχρι να βγει!!αλλα απλως να ξερεις οτι ισως εχει καθυστερησει λογο αγχους κ οχι επειδη κατι υπαρχει καπου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love13 κατανοώ απόλυτα το άγχος σου γιατί το ίδιο άγχος βίωσα και εγώ πριν κάνει ο δικός μου το σπερμοδιάγραμμα. Όμως προσπάθησε να το μετριάσεις όσο γίνεται γιατί κάνουμε κακό στους εαυτούς μας χωρίς να το καταλαβαίνουμε. Όλα θα είναι καλά και θα δεις τι ανακούφιση θα νιώσεις μετά! Σας εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου!! Τι τραβαμε!! Κ εγω ειμαι και σε αλλο post σαν την @Love13 , αλλα ειπα να γραψω κ εγω! Δευτερος μηνας προσπαθειων κ για εμας..σημερα ειμαι στην 20η μερα του κυκλου μου. Οωρρηξια ειχαβτην 13η μερα! Το μονο που εχω ειναι οτι εδω και 4-5 μερες ποναει πολυ το στηθος μου..και εχω πολυ αγχος!! Εχουμε κ εμεις θεμα με το σπερμα (μαλλον). Πριν 3 χρονια ανακαλυψαμε τυχαια οτι ειναι οριακα ανεβασμενη μια ορμονη κ εκανε σπερμο κ δεν βγηκε καλο. Μετα δεν ξανα καναμε γιατι δεν προσπαθουσαμε καν! Αν δεν εχει συμβει το θαυματακι, θα παμε τελος του μηνα να κανει σε εξειδικευμενο κεντρο κ να δουμε πως θα κινηθουμε! Εγω ειμαι 29 κ εκεινος 32.
παρ’ολα αυτα δεν στεκομαστε σε αυτο! Προσπαθουμε κ ελπιζουμε!

Ε καλα! Δεν το κρυβω! Εχω εχω φοβερο αγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Αχ κοριτσια μου!! Τι τραβαμε!! Κ εγω ειμαι και σε αλλο post σαν την @Love13 , αλλα ειπα να γραψω κ εγω! Δευτερος μηνας προσπαθειων κ για εμας..σημερα ειμαι στην 20η μερα του κυκλου μου. Οωρρηξια ειχαβτην 13η μερα! Το μονο που εχω ειναι οτι εδω και 4-5 μερες ποναει πολυ το στηθος μου..και εχω πολυ αγχος!! Εχουμε κ εμεις θεμα με το σπερμα (μαλλον). Πριν 3 χρονια ανακαλυψαμε τυχαια οτι ειναι οριακα ανεβασμενη μια ορμονη κ εκανε σπερμο κ δεν βγηκε καλο. Μετα δεν ξανα καναμε γιατι δεν προσπαθουσαμε καν! Αν δεν εχει συμβει το θαυματακι, θα παμε τελος του μηνα να κανει σε εξειδικευμενο κεντρο κ να δουμε πως θα κινηθουμε! Εγω ειμαι 29 κ εκεινος 32.
παρ’ολα αυτα δεν στεκομαστε σε αυτο! Προσπαθουμε κ ελπιζουμε!

Ε καλα! Δεν το κρυβω! Εχω εχω φοβερο αγχος! 

Εγώ δεν ξέρω πως να αποβάλλω το άγχος. Πιστεύω τώρα που θα γίνει το σπέρμοδιάγραμμα, και θα ξέρω τι γίνεται, θα είμαι πιο χαλαρή. Μου έχει γίνει εμμονη ιδέα πια. Σου εύχομαι να μην σου έρθει αυτό το μηνα🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...