Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την συμπαράσταση!!😍  @Κατερίνα!!! @Sofia0294 @Natacha @Diwni

Λοιπόν και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος με την πρώτη ματια μου είπαν ότι και με θεραπεία τα αποτελέσματα δεν θα είναι θεαματικά , ο ουρολόγος συνέστησε μια σειρά εξετάσεων να δούμε τι συμβαίνει, ο γυναικολόγος από την άλλη μου μιλήσε απευθείας για εξωσωματική μάλιστα μου είπε ότι είναι απίθανο να μείνω έγκυος φυσικά και πως είναι απίθανο το σπέρμα να "θεραπευτεί" 

Τι να κάνω ? 

 @Diwni όλα αυτά που μου είπες είναι απίστευτα ...πραγματικά θαύματα και τα δύο σου παιδάκια, να τα χαίρεσαι 😍😍

αλλά εγώ πλέον δεν είμαι τόσο αισιόδοξη 😩ΥΓ .  ο άντρας μου καπνίζει αρκετά🙁

 

Καλημερα κοριτσι μου!!! Εγω θα σου ελεγα να παρετε και αλλες γνωμες παντως!! Και μην χανεις την αισιοδοξια σου γτ αυτο απο μονο του επηρεαζει η αρνητικη ψυχολογια δλδ!! Ρωτησε και καποιον αλλοκ γυναικολογο και δειξτε και σε αλλον ανδρολογο τις εξετασεις!! Αν οι αποψεις ειναι ιδιες προχωρηστε αναλογα αν οχι ψαχτειτε περισσοτερο!! Εγω παντως δεν θα προδικαζα ενα αποτελεσμα πριν την προσπαθεια!! Ευχομαι να πανε ολα ανελπιστα καλα😊🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την συμπαράσταση!!😍  @Κατερίνα!!! @Sofia0294 @Natacha @Diwni

Λοιπόν και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος με την πρώτη ματια μου είπαν ότι και με θεραπεία τα αποτελέσματα δεν θα είναι θεαματικά , ο ουρολόγος συνέστησε μια σειρά εξετάσεων να δούμε τι συμβαίνει, ο γυναικολόγος από την άλλη μου μιλήσε απευθείας για εξωσωματική μάλιστα μου είπε ότι είναι απίθανο να μείνω έγκυος φυσικά και πως είναι απίθανο το σπέρμα να "θεραπευτεί" 

Τι να κάνω ? 

 @Diwni όλα αυτά που μου είπες είναι απίστευτα ...πραγματικά θαύματα και τα δύο σου παιδάκια, να τα χαίρεσαι 😍😍

αλλά εγώ πλέον δεν είμαι τόσο αισιόδοξη 😩ΥΓ .  ο άντρας μου καπνίζει αρκετά🙁

 

Καλημερα κοριτσι μου!!! Εγω θα σου ελεγα να παρετε και αλλες γνωμες παντως!! Και μην χανεις την αισιοδοξια σου γτ αυτο απο μονο του επηρεαζει η αρνητικη ψυχολογια δλδ!! Ρωτησε και καποιον αλλοκ γυναικολογο και δειξτε και σε αλλον ανδρολογο τις εξετασεις!! Αν οι αποψεις ειναι ιδιες προχωρηστε αναλογα αν οχι ψαχτειτε περισσοτερο!! Εγω παντως δεν θα προδικαζα ενα αποτελεσμα πριν την προσπαθεια!! Ευχομαι να πανε ολα ανελπιστα καλα😊🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nansi να κανετε τις εξετάσεις να δειτε τι συμβαίνει. Οντως στο σπερμα δ γίνονται θαυματα συνηθως αλλα εστω κ μια μικρή βελτίωση ν υπάρξει Θ είναι καλυτερα κ στην εξωσωματική. 

Εμενα παντως γυναικολόγος, ουρολογος κ εξωσωματικος μ ειπανε οτι καποια στιγμη μπορεο να μεινβ έγκυος φυσιολογικα. Μπορεο μ είχαν πει να μείνεις σε ενα μην μπορεο κ σε 5 χρονια. Να τονίσω οτι είμαι υπερ της εξωσωματικής γτ εχει βοηθησει απειρα ζευγαρια. Αλλα προσωπικά θα δ πρότεινα να κανει μια προσπάθεια με βιταμινες κτλ παντα με την καθοδήγηση ενος ουρολογου. Κ μενα ο αντρας μ καπνιζε απο τα 16. Φουλ. Κ τ εκοψε μαχαίρι. Βεβαια τ ξανα αρχισε όταν εμεινα εγκυος. Αλλα ειδαμε θεαματικη αλλαγη στην κινητικοτητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για την συμπαράσταση!!😍  @Κατερίνα!!! @Sofia0294 @Natacha @Diwni

Λοιπόν και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος με την πρώτη ματια μου είπαν ότι και με θεραπεία τα αποτελέσματα δεν θα είναι θεαματικά , ο ουρολόγος συνέστησε μια σειρά εξετάσεων να δούμε τι συμβαίνει, ο γυναικολόγος από την άλλη μου μιλήσε απευθείας για εξωσωματική μάλιστα μου είπε ότι είναι απίθανο να μείνω έγκυος φυσικά και πως είναι απίθανο το σπέρμα να "θεραπευτεί" 

Τι να κάνω ? 

 @Diwni όλα αυτά που μου είπες είναι απίστευτα ...πραγματικά θαύματα και τα δύο σου παιδάκια, να τα χαίρεσαι 😍😍

αλλά εγώ πλέον δεν είμαι τόσο αισιόδοξη 😩ΥΓ .  ο άντρας μου καπνίζει αρκετά🙁

 

Καλημέρα κορίτσια!! @Nansi μου κορίτσι μου καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή νιώθεις πως έχουν καταρρεύσει όλα αλλά όπως κ να χει έχετε έναν στόχο με τον άντρα σου κ πρέπει να τα καταφέρετε με οποιοδήποτε μέσο.. Όπως είπε κ η @Κατερίνα!!! συμφωνώ να πάρετε κ άλλες γνώμες γιατί ο κάθε γιατρός έχει τη δική του μεθοδολογία. Τουλάχιστον βρήκατε την πηγή του προβλήματος κ θα πορευτειτε αναλόγως! Μην αφήσεις πάντως να σας πάρει από κάτω κ να σας απομακρύνει! Τα δύσκολα πρεπει να φέρνουν το ζευγαρι πιο κοντα! Εγώ τους προηγούμενους μήνες είχα χάσει τον εαυτό μου, ειχα κλειστει στον εαυτο μ κ με τον τρόπο μου απομάκρυνα τον σύντροφό μου χωρίς να το καταλάβω αλλά μετά από συζήτηση όλα έγιναν όπως πριν! Για ολα υπάρχει λυση ειδικά όταν υπάρχει αγάπη κ θέληση! Υπάρχουν περιπτώσεις που τους είχαν αποκλείσει κάθε ενδεχόμενο για φυσιολογική σύλληψη (γιατί χρέος του γιατρού είναι να σε προετοιμάσει για κάθε ενδεχόμενο κ όχι να σου χαϊδέψει τα αυτιά κ Επίσης παίρνουν κ πιο πολλά λεφτά με την εξωσωματική) κ παρ'όλα αυτά έπιασαν φυσιολογικά! Οπότε όλα γίνονται, μόνο του Σπανού τα γένια δε γίνονται που λένε! Αλλά όπως κ να χει υπάρχουν τώρα τόσοι τρόποι να κάνεις ένα παιδί! Αρχικά θα σου έλεγα να πάρετε κ άλλες γνώμες! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! @Nansi μου κορίτσι μου καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή νιώθεις πως έχουν καταρρεύσει όλα αλλά όπως κ να χει έχετε έναν στόχο με τον άντρα σου κ πρέπει να τα καταφέρετε με οποιοδήποτε μέσο.. Όπως είπε κ η @Κατερίνα!!! συμφωνώ να πάρετε κ άλλες γνώμες γιατί ο κάθε γιατρός έχει τη δική του μεθοδολογία. Τουλάχιστον βρήκατε την πηγή του προβλήματος κ θα πορευτειτε αναλόγως! Μην αφήσεις πάντως να σας πάρει από κάτω κ να σας απομακρύνει! Τα δύσκολα πρεπει να φέρνουν το ζευγαρι πιο κοντα! Εγώ τους προηγούμενους μήνες είχα χάσει τον εαυτό μου, ειχα κλειστει στον εαυτο μ κ με τον τρόπο μου απομάκρυνα τον σύντροφό μου χωρίς να το καταλάβω αλλά μετά από συζήτηση όλα έγιναν όπως πριν! Για ολα υπάρχει λυση ειδικά όταν υπάρχει αγάπη κ θέληση! Υπάρχουν περιπτώσεις που τους είχαν αποκλείσει κάθε ενδεχόμενο για φυσιολογική σύλληψη (γιατί χρέος του γιατρού είναι να σε προετοιμάσει για κάθε ενδεχόμενο κ όχι να σου χαϊδέψει τα αυτιά κ Επίσης παίρνουν κ πιο πολλά λεφτά με την εξωσωματική) κ παρ'όλα αυτά έπιασαν φυσιολογικά! Οπότε όλα γίνονται, μόνο του Σπανού τα γένια δε γίνονται που λένε! Αλλά όπως κ να χει υπάρχουν τώρα τόσοι τρόποι να κάνεις ένα παιδί! Αρχικά θα σου έλεγα να πάρετε κ άλλες γνώμες! ❤

Συμφωνω απολυτα κοριτσι μου!!! Ψαξτε το οσο μπορειτε περισσοτερο!! Εγω πιστευω οτι με θετικη σκεψη και αισιοδοξια και με τις καταλληλες θεραπειες ολα θα πανε μια χαρα!!! Τωρα ειστε ακομα αρχη και εχετε παθει σοκ λογικο, αλλα οταν ηρεμησετε να αρχισετε να αισιοδοξειται💘💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι καλό που μου κάνετε με τα λόγια σας!!ευχαρυ πάρα πολύ!!

Σκέφτομαι πως όταν τελειώσουν οι εξετάσεις του άντρα μου να πάμε και σε ένα άλλο γυναικολόγο της περιοχής πολύ καλό, όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με αυτόν που έχω τώρα αλλά για μια άλλη γνώμη όπως είπατε. 

Στεναχωριέμαι απίστευτα αλλά δεν θέλω να το δείχνω στον άντρα μου γιατί αυτές οι εξετάσεις τον διέλυσαν ψυχολογικά ... 

θελαμε πολύ ένα παιδάκι φυσιολογικά , το ενδεχόμενο της εξωσωματικής με τρομάζει και με αγχωνει χίλιες φορές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι καλό που μου κάνετε με τα λόγια σας!!ευχαρυ πάρα πολύ!!

Σκέφτομαι πως όταν τελειώσουν οι εξετάσεις του άντρα μου να πάμε και σε ένα άλλο γυναικολόγο της περιοχής πολύ καλό, όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με αυτόν που έχω τώρα αλλά για μια άλλη γνώμη όπως είπατε. 

Στεναχωριέμαι απίστευτα αλλά δεν θέλω να το δείχνω στον άντρα μου γιατί αυτές οι εξετάσεις τον διέλυσαν ψυχολογικά ... 

θελαμε πολύ ένα παιδάκι φυσιολογικά , το ενδεχόμενο της εξωσωματικής με τρομάζει και με αγχωνει χίλιες φορές!!

Κοριτσακι μου μην προδικαζεις!!! Ποτε δεν ξερεις η ψυχολογια ειναι το παν!! Τωρα ακομα ειναι δυσκολο να νιωσεις καλα αλλα οσο το σκεφτεστε να σκεφτεστε θετικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Δεν μπορώ να σας περιγράψω τι καλό που μου κάνετε με τα λόγια σας!!ευχαρυ πάρα πολύ!!

Σκέφτομαι πως όταν τελειώσουν οι εξετάσεις του άντρα μου να πάμε και σε ένα άλλο γυναικολόγο της περιοχής πολύ καλό, όχι ότι έχω κάποιο πρόβλημα με αυτόν που έχω τώρα αλλά για μια άλλη γνώμη όπως είπατε. 

Στεναχωριέμαι απίστευτα αλλά δεν θέλω να το δείχνω στον άντρα μου γιατί αυτές οι εξετάσεις τον διέλυσαν ψυχολογικά ... 

θελαμε πολύ ένα παιδάκι φυσιολογικά , το ενδεχόμενο της εξωσωματικής με τρομάζει και με αγχωνει χίλιες φορές!!

Εδώ όλες οι κοπέλες περνάμε από τις ίδιες αγωνίες, καταστάσεις, προβληματισμούς κ είμαστε για να δίνουμε δύναμη κ κουράγιο η μια στην άλλη.. όλα θα πάρουν το δρόμο τους θα το δεις! Κ η ψυχολογική υποστήριξη μεταξύ εσένα κ του άντρα σου είναι το παν αυτή τη στιγμή! 😊 μη σε τρομάζει τίποτα! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο! Δες το σαν μια δοκιμασία που θα βγείτε κ οι 2 πιο δυνατοί κ δεμένοι μέσα από αυτό! Κ με ένα μωρό στην αγκαλιά! Αυτό θα είναι η μεγαλύτερη επιβράβευση στον αγώνα σας! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δικιο!! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο ! Απλά μας ήρθε πολύ απότομο και με το άκουσμα της λέξης εξωσωματική τρομοκρατήθηκα! Αρχίζουμε και το διαχειριζόμαστε όμως με περισσότερη ψυχραιμία πλέον!

Αλλα δεν θέλω να σας κουραζω άλλο με τα δικά μου , όταν θα έχω κάτι νεότερο θα σας το πω!

Πειτε μου εσείς πως είστε τι κάνετε αυτό το καιρό?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εχετε δικιο!! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο ! Απλά μας ήρθε πολύ απότομο και με το άκουσμα της λέξης εξωσωματική τρομοκρατήθηκα! Αρχίζουμε και το διαχειριζόμαστε όμως με περισσότερη ψυχραιμία πλέον!

Αλλα δεν θέλω να σας κουραζω άλλο με τα δικά μου , όταν θα έχω κάτι νεότερο θα σας το πω!

Πειτε μου εσείς πως είστε τι κάνετε αυτό το καιρό?

 

Λογικό είναι κορίτσι μου να σ έρθει απότομα όλο αυτό κ η κάθε μία φαντάζομαι έτσι θα αντιδρούσε.. εσύ όμως το διαχειρίζεσαι πολύ σωστά κ ψύχραιμα! Μπράβο σου! Δεν μας κουράζεις! Ότι προβληματισμό έχεις να το εκφράζεις ελεύθερα! 

Εγώ είμαι σε φάση που περιμένω να δω πότε θα ξεκινήσω δουλειά πάλι (*ασχολούμαι με τα τουριστικά) κ γενικά έχω λίγο άγχος με αυτό το θέμα λόγω κορωνοιου αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλους γτ έρχονται δύσκολες εποχές κορίτσια κακα τα ψεματα! Βαρεθηκα να καθομαι! 😂 Εσύ @Nansi μου ασχολείσαι με κάτι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εχετε δικιο!! Όλα γίνονται για κάποιο λόγο ! Απλά μας ήρθε πολύ απότομο και με το άκουσμα της λέξης εξωσωματική τρομοκρατήθηκα! Αρχίζουμε και το διαχειριζόμαστε όμως με περισσότερη ψυχραιμία πλέον!

Αλλα δεν θέλω να σας κουραζω άλλο με τα δικά μου , όταν θα έχω κάτι νεότερο θα σας το πω!

Πειτε μου εσείς πως είστε τι κάνετε αυτό το καιρό?

 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν μας κουράζεις καθόλου. Πάντως πολλές κοπέλες εδώ στο φόρουμ, έχουν καταφέρει να κάνουν παιδάκι και ας υπήρχε θέμα στο σπέρμα. Και εμεις θα πάμε την Παρασκευή για σπέρμοδιάγραμμα και έχω αγχωθεί πολύ. Με απτό άγχος έχει καθυστερήσει η περίοδος μου και έχω ανησυχήσει πολύ. Και δεν είμαι έγκυος. Έκανα τεστ και είναι αρνητικοτατο. Φοβάμαι μήπως έχω κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Λογικό είναι κορίτσι μου να σ έρθει απότομα όλο αυτό κ η κάθε μία φαντάζομαι έτσι θα αντιδρούσε.. εσύ όμως το διαχειρίζεσαι πολύ σωστά κ ψύχραιμα! Μπράβο σου! Δεν μας κουράζεις! Ότι προβληματισμό έχεις να το εκφράζεις ελεύθερα! 

Εγώ είμαι σε φάση που περιμένω να δω πότε θα ξεκινήσω δουλειά πάλι (*ασχολούμαι με τα τουριστικά) κ γενικά έχω λίγο άγχος με αυτό το θέμα λόγω κορωνοιου αλλά ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλους γτ έρχονται δύσκολες εποχές κορίτσια κακα τα ψεματα! Βαρεθηκα να καθομαι! 😂 Εσύ @Nansi μου ασχολείσαι με κάτι??

Ναι εγώ είμαι κομμώτρια αλλά παράλληλα δούλευα και σε ένα πρατήριο άρτου αλλά σταμάτησα να εργάζομαι προ Κορωναίου αλλά με όλα αυτά τα μέτρα που έχουν παρθεί δεν μπορώ να κάνω απόλυση ,άλλο άγχος αυτό....αλλά θέλω για ένα διάστημα να ξεκουραστώ να ηρεμήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν μας κουράζεις καθόλου. Πάντως πολλές κοπέλες εδώ στο φόρουμ, έχουν καταφέρει να κάνουν παιδάκι και ας υπήρχε θέμα στο σπέρμα. Και εμεις θα πάμε την Παρασκευή για σπέρμοδιάγραμμα και έχω αγχωθεί πολύ. Με απτό άγχος έχει καθυστερήσει η περίοδος μου και έχω ανησυχήσει πολύ. Και δεν είμαι έγκυος. Έκανα τεστ και είναι αρνητικοτατο. Φοβάμαι μήπως έχω κάτι 

Άγχος έχεις, θα σου έρθει  η περίοδος δεν είναι τίποτα! Καλά αποτέλεσμα με τις εξετάσεις σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Άγχος έχεις, θα σου έρθει  η περίοδος δεν είναι τίποτα! Καλά αποτέλεσμα με τις εξετάσεις σας!!

Ελπίζω να είναι αυτό. Γιατί έχω ινομυωματα και ο γιατρός μου έχει πει ότι δεν είναι καλό να υπάρχει καθυστέρηση στην περίοδο. Ίσως να με επηρέασε πολύ, το ότι θα εξεταστεί και ο άντρας μου. Θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Love13 είπε:

Ελπίζω να είναι αυτό. Γιατί έχω ινομυωματα και ο γιατρός μου έχει πει ότι δεν είναι καλό να υπάρχει καθυστέρηση στην περίοδο. Ίσως να με επηρέασε πολύ, το ότι θα εξεταστεί και ο άντρας μου. Θα δείξει 

Όλα καλά θα πάνε!!! Υπομονή μέχρι την Παρασκευή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nansi δεν χρειάζεται να παρεις αλλη γνώμη απο γυναικολόγο γτ τ προβλημα σαε δ εμπιπτει στην ειδικοτητα του. Θα βρειτε εναν καλο ουρολόγο που να εχει κ πειρα σε θεματα υπογονιμοτητας. Αυτος κ μονο αυτος ειναι αρμοδιος να σας καθοδηγήσει κ οχι ο γυναικολόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν μας κουράζεις καθόλου. Πάντως πολλές κοπέλες εδώ στο φόρουμ, έχουν καταφέρει να κάνουν παιδάκι και ας υπήρχε θέμα στο σπέρμα. Και εμεις θα πάμε την Παρασκευή για σπέρμοδιάγραμμα και έχω αγχωθεί πολύ. Με απτό άγχος έχει καθυστερήσει η περίοδος μου και έχω ανησυχήσει πολύ. Και δεν είμαι έγκυος. Έκανα τεστ και είναι αρνητικοτατο. Φοβάμαι μήπως έχω κάτι 

Καλησπερα! Το ειπες κ μονη σου! Απο το αγχος εχει καθυστερησει η περιοδος σου.. συμβαίνει καμμια φορά να αλλάζει ο κύκλος.. ποσες μερες έχεις καθυστέρηση κ ποτε έκανες το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Ναι εγώ είμαι κομμώτρια αλλά παράλληλα δούλευα και σε ένα πρατήριο άρτου αλλά σταμάτησα να εργάζομαι προ Κορωναίου αλλά με όλα αυτά τα μέτρα που έχουν παρθεί δεν μπορώ να κάνω απόλυση ,άλλο άγχος αυτό....αλλά θέλω για ένα διάστημα να ξεκουραστώ να ηρεμήσω!

Χρειάζεται κ η ξεκούραση που κ που! Εγώ ξεκουράζομαι από τον Οκτώβρη! Έχω κουραστεί να ξεκουράζομαι! 😂 προσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε χαλαρώνουν για να ελαττωσεις το άγχος.. άκου μουσικη, πήγαινε μια βόλτα, δες μια ταινία Κάνε διάφορα να ξεχνιέσαι!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλησπερα! Το ειπες κ μονη σου! Απο το αγχος εχει καθυστερησει η περιοδος σου.. συμβαίνει καμμια φορά να αλλάζει ο κύκλος.. ποσες μερες έχεις καθυστέρηση κ ποτε έκανες το τεστ?

Καλησπέρα. Εγώ έχω κύκλο 26-28 ημερων. Εξαρτάται από την ωορρηξια. Είχα θετικό τεστ την 11 μέρα και περίμενα την Κυριακή. Αλλά δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά και ίσως επηρέασε τον κύκλο μου. Δεν μου έχει ξανατυχει. Την εγκυμοσύνη την αποκλείω. Φοβάμαι μήπως μεγάλωσε κανένα από τα ινομυωματα. Θα πάω για υπέρηχο τον άλλο μήνα. Γιατί είναι 5 και θέλει να τα ελέγχει ο γιατρός μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Δεν μας κουράζεις καθόλου. Πάντως πολλές κοπέλες εδώ στο φόρουμ, έχουν καταφέρει να κάνουν παιδάκι και ας υπήρχε θέμα στο σπέρμα. Και εμεις θα πάμε την Παρασκευή για σπέρμοδιάγραμμα και έχω αγχωθεί πολύ. Με απτό άγχος έχει καθυστερήσει η περίοδος μου και έχω ανησυχήσει πολύ. Και δεν είμαι έγκυος. Έκανα τεστ και είναι αρνητικοτατο. Φοβάμαι μήπως έχω κάτι 

Κοριτσι μου ποτε περιμενες να σου ερθει;; κ εγω ειχα αγχος οταν εκανε ο αντρας μου το σπερμοδιαγραμμα αλλα ευτυχως ηταν ολα καλα!! Προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να σκεφτεσαι πως ολα θα ειναι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κ εγω κατι αν καποια εχει παρομοια εμπειρια; εγω σημερα ειμαι 22η ημερα κυκλου, καπου γυρω στην 15η ημερα πιστευω οτι εγινε η ωορρηξια, σημερα ομως ειδικα το πρωι περισσοτερο εχω υγρα ιδια με της ωορρηξιας αλλα λιγο πιο κιτρινα!! Τι λετε να ειναι; εχει συμβει σε καμια; ισως βεβαια ειναι και τυχαιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα!!! καλησπέρα. Εγώ ειμαι στην 23η ημέρα σήμερα και πριν λίγο είδα υγρα σαν αυτα τηα ωορρηξίας, το ίδιο διαφανή αλλα πολύ λιγότερα απο την ωορρηξία... αναρρωτηθηκα και εγώ τι είναι! Εγώ βέβαια έκανα και σαλπιγγογραφία αυτο το μήνα και σκέφτηκα μην εχει επηρεάσει αυτό. Ααα επίσης χθες είχα λευκα υγρά, όχι πολλα ομως... συγνώμη για τις πολλές λεπτομέρειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love13 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ έχω κύκλο 26-28 ημερων. Εξαρτάται από την ωορρηξια. Είχα θετικό τεστ την 11 μέρα και περίμενα την Κυριακή. Αλλά δεν είμαι πολύ καλά ψυχολογικά και ίσως επηρέασε τον κύκλο μου. Δεν μου έχει ξανατυχει. Την εγκυμοσύνη την αποκλείω. Φοβάμαι μήπως μεγάλωσε κανένα από τα ινομυωματα. Θα πάω για υπέρηχο τον άλλο μήνα. Γιατί είναι 5 και θέλει να τα ελέγχει ο γιατρός μου 

Αρα αν είχες θετικό τεστ 11η μέρα η ωορρηξία έγινε ή 12η ή 13η μέρα! Που σημαίνει ότι ή θα κάνεις (12+14)= 26 ημέρες κύκλο αυτό το μήνα ή (13+14)= 27 ημέρες κύκλο αν η ωορρηξία συμβαίνει 14 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Εμένα τουλάχιστον έτσι μ συμβαίνει.  αν ειχες καθυστερημένη συλληψη?? Ποτε έκανες το τεστ? Δεν κάνεις άλλο ένα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natacha είπε:

@Κατερίνα!!! καλησπέρα. Εγώ ειμαι στην 23η ημέρα σήμερα και πριν λίγο είδα υγρα σαν αυτα τηα ωορρηξίας, το ίδιο διαφανή αλλα πολύ λιγότερα απο την ωορρηξία... αναρρωτηθηκα και εγώ τι είναι! Εγώ βέβαια έκανα και σαλπιγγογραφία αυτο το μήνα και σκέφτηκα μην εχει επηρεάσει αυτό. Ααα επίσης χθες είχα λευκα υγρά, όχι πολλα ομως... συγνώμη για τις πολλές λεπτομέρειες.

Καλησπερα κοριτσι μου!! Ηταν καλη η σαλπιγγογραφια σου;; κανατε προσπαθειες αυτον τον μηνα; ρωταω γτ δεν ξερω αν μετα την εξεταση κανει!! Δεν εχω ιδεα κ εγω τι ειναι αυτο συνηθως πριν την περιοδο εχω υγρα λευκα αλλα οχι στην υφη οπως της ωορρηξιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Βρε κοριτσια να σας ρωτησω κ εγω κατι αν καποια εχει παρομοια εμπειρια; εγω σημερα ειμαι 22η ημερα κυκλου, καπου γυρω στην 15η ημερα πιστευω οτι εγινε η ωορρηξια, σημερα ομως ειδικα το πρωι περισσοτερο εχω υγρα ιδια με της ωορρηξιας αλλα λιγο πιο κιτρινα!! Τι λετε να ειναι; εχει συμβει σε καμια; ισως βεβαια ειναι και τυχαιο!!

Κατερίνα κ εγώ έχω υγρά παρόμοια με της ωορρηξίας περίπου 1 εβδομάδα πριν την περίοδο αλλά τι εννοείς? Δεν είναι λευκα κ πηχτα?? Νιώθεις κάποιο τσούξιμο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα! Εγώ γενικά συμφωνώ με το να πας σε ενδοκρινολόγο αλλά για να μην αγχώνεσαι και πάρα πολύ και εγώ έχω πάθει το ίδιο. Δηλαδή συνέπεια στους κύκλους μέχρι και στην ώρα κάθε μήνα και τους τελευταίους 4 που προσπαθούμε για δεύτερο παιδάκι έχω συνέχεια περίπου 5 μέρες καθυστέρησης σε κάθε κύκλο. Άσε
    • Να πάς σε ενδοκρινολόγο για τις πολυκυστικές καθώς πρόκειται για μια ορμονολογικη διαταραχή και όχι γυναικολογική. Μόνο ενδοκρινολόγος που ειδικεύεται στις ορμόνες αναπαραγωγής μπορεί να σε βοηθήσει για ποιοτικότερη ωορρηξία. Για το άλλο που ρωτάς τι απάντηση να σου δώσει κάποιος;; Πρέπει να κάνεις εξετάσεις 2η-4η μέρα του κύκλου σου για να έχεις μια εικόνα του τι γίνεται..! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου γράψει έναν πλήρη έλεγχο και αν είναι όλα καλά και το μωράκι συνεχίζει να μην έρχεται, θα πρότεινα και μια σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα σε εξειδικευμένο διαγνωστικό σπερμολογιας 
    • Μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Την προλακτίνη σου βελτίωσε για να κάνεις καλή ωορρηξία, δεν είναι το πρόβλημα στο αποθεματικό σου! Πήγαινε σε ενδοκρινολόγο να σε βάλει να επαναλάβετε τις εξετάσεις (ίσως με ρυθμό προλακτίνης, ρώτα το) και εφόσον η προλακτίνη παραμένει ανεβασμένη θα σου δώσει ένα χαπακι να την ρίξετε και σε λίγους μήνες θα είσαι πάλι έγκυος!! Παίζει ρόλο να ξέρεις και το αν θηλάζεις.. Και για τον γυναικολόγο θα σου πρότεινα να πάρεις και άλλη γνώμη.. δεν είναι δυνατόν βλέποντας αυτές τις εξετάσεις να σου μιλάει για αποθεματικό ωαρίων!! Το βρήκαμε όλοι νέα μόδα..! Ναι μεν η ΑΜΗ είναι σχετικά χαμηλή για την ηλικία σου αλλά σίγουρα δεν είναι αυτός ο παράγοντας! Μια χαρά είναι! Χαλάρωσε λοιπόν όλα καλά, απλά πάρε και άλλη γνώμη για να μην σου πω να τον αλλάξεις..
    • Όχι δε το έχω δει αυτό το ντοκιμαντέρ ούτε ήξερα ότι υπάρχει... Απλά έμαθα για το 1 στις 4, εφόσον μου συνέβη κι εμένα. Τώρα όμως όπως λες πάμε γι αλλά, είμαστε εγκυουλες και προτεραιότητα έχει η ψυχική μας υγεία κι αρμονία ❤️ μας άξιζε αυτό το θαύμα και όλα θα πάνε καλά ✨🙏
    • Εμένα πρόσφατα ο σύντροφος μου έκανε υπερηχο και κάποιες εξετάσεις στον ανδρολογο ουρολόγο εδώ της περιοχής γιατί είχε κάποιες ενοχλήσεις αλλά τελικά ήταν όλα καλά απλά ήταν λίγο πιο βαριά η δουλειά και τον έπιασε κάπως ο πόνος χαμηλά , για σπερμοδιαγραμμα δεν ειχε πει κάτι,  όμως είχα ρωτήσει τον γιατρό αν αναλαμβάνει και από αυτά και θυμαμαι πως ναι , θα τον καλέσω ξανά την Δευτέρα,  όπως είπαν και τα κορίτσια ας ξεκινήσω με τον γιατρό της περιοχής και ύστερα βλέπουμε αν χρειαστεί και κάποιο κέντρο... Περιμέναμε πως το σποράκι θα μας έκανε την επίσκεψη του τόσο σύντομα όπως την πρώτη φορα αλλά μέχρις στιγμής αποτυχημένες προσπάθειες 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...