Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Καλά είμαι..αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα, από συμπτώματα είμαι Καλά ποτε έχω ποτε οχι...όλα πηγαίνουν καλά!

Τελεια κορίτσι μου... εγώ από συμπτώματα τίποτα ακόμη.., μόνο ζαλάδα που ξεκίνησε σήμερα ... αλλά γυρίζουν όλα τώρα ... μεθαύριο θα κάνω επαναληπτική.,,, ελπίζω να διπλασιαστεί!!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τελεια κορίτσι μου... εγώ από συμπτώματα τίποτα ακόμη.., μόνο ζαλάδα που ξεκίνησε σήμερα ... αλλά γυρίζουν όλα τώρα ... μεθαύριο θα κάνω επαναληπτική.,,, ελπίζω να διπλασιαστεί!!!! 😘😘😘

Θα διπλασιαστει...θετική σκέψη! Είναι πολύ νωρίς νομίζω για να έχεις έντονα συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!!! Και έκανα το τεστ .,, βγήκε θετικό!!!! Είμαι παρά πόλυ χαρούμενη ❣️❣️❣️εννοείται έκανα και χοριακη 374!!!αυριο θα ξανά κανω!!! Ελπίζω να ανεβει!!! 🍀🙏🏻

6F26D3AE-7D80-4388-B031-3CE748F65043.jpeg

συγχαρητηρια !!!να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

@Κατερίνα!!! Μου σε ευχαριστώ παρά πολύ💝💝Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!(άγχος φουλ)  Δεν είχα ούτε ένα σύμπτωμα..,, τίποτα απολύτως .,,, και είχα απογοητευτεί και το είχα βγάλει από το μυαλό μου.,,,μόνο  από το πρωί που σηκώθηκα είχα τρομερή ζαλάδα .,, ελπιζω σε λίγες μέρες να δεις και εσυ το θετικό σου τεστακι!!!! 🙏🏻😘😉

Μακαρι κοριτσακι μου το ευχομαι για ολες μας🙏🙏💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου.,,, εύχομαι να γεμίσει σύντομα η κοιλιτσα σου! Επειδή είχα πρόβλημα με την προλακτινη (αφού  ξεκίνησες αγωγή θα ρυθμιστεί.)αλλά θα σου πω τι μπυ είπε ο γιατρός ο δικός μ .,, θελει την προλακτινη κάτω από το κατώτατο όριο .,, γίνεται πιο εύκολα η σύλληψη,,, δεν ξέρω αν ισχύει,,, αλλά σε εμένα έπιασε.,,,  

Σου ευχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοριτσακι μ🤰Λοιπόν είχα προλακτίνη 35 κ TSH 3,8. Επισκέφτηκα  ενδοκρινολόγο κ μ έδωσε αγωγή μονο για τον θυρεοειδή. Αυτος θεωρεί οτι με τετοια τιμή μπορεί να γίνει σύλληψη... αν δε 4-5 μηνες δεν μείνω έγκυος τοτε θα το δουμε παλι μ είπε. Εγω ομως αγχώνομαι, μαλλον θα του πω να μ δωσει για να ηρεμήσω κ να μην το έχω στο μυαλό μου. Αν επιτρέπεται τι τιμή είχες εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Σου ευχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κοριτσακι μ🤰Λοιπόν είχα προλακτίνη 35 κ TSH 3,8. Επισκέφτηκα  ενδοκρινολόγο κ μ έδωσε αγωγή μονο για τον θυρεοειδή. Αυτος θεωρεί οτι με τετοια τιμή μπορεί να γίνει σύλληψη... αν δε 4-5 μηνες δεν μείνω έγκυος τοτε θα το δουμε παλι μ είπε. Εγω ομως αγχώνομαι, μαλλον θα του πω να μ δωσει για να ηρεμήσω κ να μην το έχω στο μυαλό μου. Αν επιτρέπεται τι τιμή είχες εσυ;

Σ ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσι μου!!! Εύχομαι σύντομα και εσυ με νινακι 🤰🤰🤰!! Λένε ότι η προλακτινη είναι η ορμόνη του άγχους,, όποτε αν είναι τώρα τόσο σκέψου εκεί νέος τις μέρες που όλες μας πιάνει ένα άγχος παραπάνω κακά τα ψέματα.,, γνώμη μου έτσι.,, δεν είμαι γιατρός .,, σου λέω τι μου είπε ο δικός μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, 

Και εγώ χάθηκα λίγο αλλά φτιάχνω λάχανοκηπο στον κήπο και έχω πέσειε τα μούτρα. Έχω ενθουσιαστεί. Έχω και τον μικρό που δεν κάθεται πουθενά και είμαστε όλοιερα στο πόδι. Εμένα ευτυχωσ ηρέμησε λίγο το στομάχι μου με πιάνει μόνο όταν ξυπνάω. Έχω μπει στην 12η εβδομάδα και ευτυχώς ίχνος αιμα δεν έχω δει. Την άλλη βδομάδα πάω για αυχενική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!!! Και έκανα το τεστ .,, βγήκε θετικό!!!! Είμαι παρά πόλυ χαρούμενη ❣️❣️❣️εννοείται έκανα και χοριακη 374!!!αυριο θα ξανά κανω!!! Ελπίζω να ανεβει!!! 🍀🙏🏻

6F26D3AE-7D80-4388-B031-3CE748F65043.jpeg

Mπράβο κορίτσι μου!!!!!! Ξεκινάει το πιο όμορφο ταξίδι της ζωής σου!!! Απόλαυσέ το!!!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!! Φιλιά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατά ημερομηνία που δεν περιμένουμε να αδιαθετήσουμε

@Dimitra91 : Θετικό 🤰

@toulipa8 :   Θετικό 🤰

@Sofia33 :    Θετικό 🤰

@LadyP      Θετικό 🤰 

@Γωγω 98 :  Θετικό 🤰 

@Denizz :     Θετικό 🤰 

@Elenikon :  Θετικό 🤰

@St33 :        Θετικό 🤰 

@Xryssa :     Θετικό 🤰 

@Λεντι :       Θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!!! Και έκανα το τεστ .,, βγήκε θετικό!!!! Είμαι παρά πόλυ χαρούμενη ❣️❣️❣️εννοείται έκανα και χοριακη 374!!!αυριο θα ξανά κανω!!! Ελπίζω να ανεβει!!! 🍀🙏🏻

6F26D3AE-7D80-4388-B031-3CE748F65043.jpeg

Πόσο χαιρομαι για εσένα!!!🤰🏼❤️🌷😊μπραβο κοριτσι μου!! Σου ευχομαι υγεια και να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

και στα δικα μας οι υπόλοιπες! Εμεις ειμαστε σε προσπάθειες παλι💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η DanaiDanai είπε:

Πόσο χαιρομαι για εσένα!!!🤰🏼❤️🌷😊μπραβο κοριτσι μου!! Σου ευχομαι υγεια και να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

και στα δικα μας οι υπόλοιπες! Εμεις ειμαστε σε προσπάθειες παλι💜

Καλημερα❣️❣️ Σ ευχαριστώ πολύ!! Και στα δικά σας σύντομα εύχομαι  γλυκιά μου!!!! 🤰🤰🤰🤰🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Mπράβο κορίτσι μου!!!!!! Ξεκινάει το πιο όμορφο ταξίδι της ζωής σου!!! Απόλαυσέ το!!!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!! Φιλιά!!!!!!!!!

Ευχαριστω παρά πολύ κορίτσι μου!!!! Και εσυ με το καλό το μωράκι σου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Τελεια κορίτσι μου... εγώ από συμπτώματα τίποτα ακόμη.., μόνο ζαλάδα που ξεκίνησε σήμερα ... αλλά γυρίζουν όλα τώρα ... μεθαύριο θα κάνω επαναληπτική.,,, ελπίζω να διπλασιαστεί!!!! 😘😘😘

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!! Μοραβοοο!!❤️Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη σου εύχομαι και με το καλό να το πάρετε αγκαλίτσα!!!Όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες!! Εύχομαι όλες να είστε καλά!!!😘

Χάθηκα και εγώ γιατί οι ναυτίες μου συνεχίζονται και έχω ξεκινήσει και τη δουλειά οπότε λίγο ζοριζομαι αλλά κατά τα άλλα όλα καλά!!! Εσείς όλες καλά;;;🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/5/2020 at 10:28 ΜΜ, ο/η Xryssa είπε:

Γειά σας κορίτσια, 

Και εγώ χάθηκα λίγο αλλά φτιάχνω λάχανοκηπο στον κήπο και έχω πέσειε τα μούτρα. Έχω ενθουσιαστεί. Έχω και τον μικρό που δεν κάθεται πουθενά και είμαστε όλοιερα στο πόδι. Εμένα ευτυχωσ ηρέμησε λίγο το στομάχι μου με πιάνει μόνο όταν ξυπνάω. Έχω μπει στην 12η εβδομάδα και ευτυχώς ίχνος αιμα δεν έχω δει. Την άλλη βδομάδα πάω για αυχενική! 

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Όλα καλά πήγαν.,, 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!!! Όλα καλά πήγαν.,, 😘😘

Πόιος το περίμενε.. Θυμάμαι ακόμα τι μου είχε πει ο άλλος γιατρός ότι το πάει για αποβολή και καλύτερα να πάω να κάνω αποξεση.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Πόιος το περίμενε.. Θυμάμαι ακόμα τι μου είχε πει ο άλλος γιατρός ότι το πάει για αποβολή και καλύτερα να πάω να κάνω αποξεση.... 

Αχ ήθελα να στο γραψω και εγώ .., ο βλάκας !!!  Ποσό γαϊδούρια είναι μερικοί γιατροί ρε παιδί μου;; Ευτυχώς πηγές στον γιατρό σου και δεν τον άκουσες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αχ ήθελα να στο γραψω και εγώ .., ο βλάκας !!!  Ποσό γαϊδούρια είναι μερικοί γιατροί ρε παιδί μου;; Ευτυχώς πηγές στον γιατρό σου και δεν τον άκουσες!!!! 

Αυτό σκεφτόμουν ρε, αν ήμουν δική του ασθενής θα με είχε βάλει για αποξεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ioann89 συγχαρητήρια κοπέλα μου 🥰🥰😘😘

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 💓

Εγώ μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί η αλήθεια είναι δεν έχω να γράψω κάτι..

Μπήκαμε αισίως στον 9ο μήνα προσπαθειών χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα.

Να σας πω την αλήθεια μου δεν ασχολούμαι πλέον κουράστηκα.

Άμα είναι να έρθει θα έρθει.

Τώρα είμαι στις γόνιμες ξεκίνησα εδώ και ένα μήνα inofert plus και ο θεός βοηθός.

Ελπίζω να ησαστε όλες καλά ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

@Ioann89 συγχαρητήρια κοπέλα μου 🥰🥰😘😘

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 💓

Εγώ μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί η αλήθεια είναι δεν έχω να γράψω κάτι..

Μπήκαμε αισίως στον 9ο μήνα προσπαθειών χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα.

Να σας πω την αλήθεια μου δεν ασχολούμαι πλέον κουράστηκα.

Άμα είναι να έρθει θα έρθει.

Τώρα είμαι στις γόνιμες ξεκίνησα εδώ και ένα μήνα inofert plus και ο θεός βοηθός.

Ελπίζω να ησαστε όλες καλά ❣️❣️

Ευχαριστώ παρά πολύ κορίτσι μου!!!! Εύχομαι και εσένα σύντομα να γεμίσει η κοιλιτσα σου! Έχω ακούσει ότι οι βιταμίνες αυτές βοηθανε πολύ! Μην απογοητεύεσαι,,, εγώ προσπάθησα να μην το σκέφτομαι.,, δεν ξέρω αν βοήθησε αυτό.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

@Ioann89 συγχαρητήρια κοπέλα μου 🥰🥰😘😘

Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 💓

Εγώ μπαίνω σας διαβάζω αλλά δεν γράφω γιατί η αλήθεια είναι δεν έχω να γράψω κάτι..

Μπήκαμε αισίως στον 9ο μήνα προσπαθειών χωρίς κανένα θετικό αποτέλεσμα.

Να σας πω την αλήθεια μου δεν ασχολούμαι πλέον κουράστηκα.

Άμα είναι να έρθει θα έρθει.

Τώρα είμαι στις γόνιμες ξεκίνησα εδώ και ένα μήνα inofert plus και ο θεός βοηθός.

Ελπίζω να ησαστε όλες καλά ❣️❣️

Κοριτσάκι μου κ εγω στην ιδια φαση με εσενα ειμαι!! Παμε για 7ο μηνα και εχω ξεκινησει ενα μηνα σχεδον τα inofert plus, κ εγω δεν ασχολουμαι αλλα ειμαι αισιοδοξη οτι μεσα στο καλοκαιρι θα εχουμε αποτελεσμα😊 θετικη σκεψη και θα μας ερθει και εμας❤💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Είμαι καινούργια !! Μπήκα εδώ γιατί θέλω να ακούσω τις γνώμες σας και με την ελπίδα ότι θα μου φέρετε γούρι μιας και οι περισσότερες είστε έγκυες 😍....όταν αποφάσισα να κάνω κ εγώ ένα παιδακια ανακάλυψα ότι έχω μεγάλη έλλειψη προγεστερόνης έτσι λοιπόν ακολούθησαν καποιοι μήνες" θεραπείας" για να ανάκτησω την προγεστερόνη, δεν είδα φοβερά αποτελέσματα και έτσι τον Δεκέμβριο που μας πέρασε ξεκίνησα utrogestan κολπικά από 14-23η μέρα κύκλου για να μείνω έγκυος...μόλις έκλεισα 6μηνες προσπαθειών και αποφάσισα να το ψάξω περισσότερο έτσι ο γιατρός μου πρότεινε σαλπιγγογραφια και σπερατοδιαγταμμα .... Έχει κάνει κάποια ? Έχετε κάτι να προτείνετε?

Ευχαριστώ που με ακούσατε 😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !! Είμαι καινούργια !! Μπήκα εδώ γιατί θέλω να ακούσω τις γνώμες σας και με την ελπίδα ότι θα μου φέρετε γούρι μιας και οι περισσότερες είστε έγκυες 😍....όταν αποφάσισα να κάνω κ εγώ ένα παιδακια ανακάλυψα ότι έχω μεγάλη έλλειψη προγεστερόνης έτσι λοιπόν ακολούθησαν καποιοι μήνες" θεραπείας" για να ανάκτησω την προγεστερόνη, δεν είδα φοβερά αποτελέσματα και έτσι τον Δεκέμβριο που μας πέρασε ξεκίνησα utrogestan κολπικά από 14-23η μέρα κύκλου για να μείνω έγκυος...μόλις έκλεισα 6μηνες προσπαθειών και αποφάσισα να το ψάξω περισσότερο έτσι ο γιατρός μου πρότεινε σαλπιγγογραφια και σπερατοδιαγταμμα .... Έχει κάνει κάποια ? Έχετε κάτι να προτείνετε?

Ευχαριστώ που με ακούσατε 😍

 

Καλως ηρθες κοριτσι μου, καλη επιτυχια στην προσπαθειας σας, ευχομαι ολοψυχα συντομα αποτελεσματα!! Και εμεις στον 7ο μηνα ειμαστε, εμενα οι εξετασεις μου ειναι ολες καλες λιγα ανδρογονα ειχα αρχικα αυξημενα αλλα επεσαν!! Τον περασμενο μηνα εκανε σπερμοδιαγραμμα και ο αντρας μου κ ευτυχως ολα καλα!! Προσπαθησε οσο μπορεις να ειστε ηρεμοι γτ το αγχος επηρεαζει τα παντα και τις ορμονες μαζι!! Να σου πω την αληθεια εγω απο οταν βγηκε το σπερμοδιαγραμμα εχω ηρεμησει παρα πολυ, δεν το περιμενα τοσο, υποσυνειδητα με αγχωνε πολυ!! Ας κανει να δειτε!! Για σαλπιγγογραφια δεν εχω εμπειρια αλλα εχω ακουσει οτι ποναει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι μου, καλη επιτυχια στην προσπαθειας σας, ευχομαι ολοψυχα συντομα αποτελεσματα!! Και εμεις στον 7ο μηνα ειμαστε, εμενα οι εξετασεις μου ειναι ολες καλες λιγα ανδρογονα ειχα αρχικα αυξημενα αλλα επεσαν!! Τον περασμενο μηνα εκανε σπερμοδιαγραμμα και ο αντρας μου κ ευτυχως ολα καλα!! Προσπαθησε οσο μπορεις να ειστε ηρεμοι γτ το αγχος επηρεαζει τα παντα και τις ορμονες μαζι!! Να σου πω την αληθεια εγω απο οταν βγηκε το σπερμοδιαγραμμα εχω ηρεμησει παρα πολυ, δεν το περιμενα τοσο, υποσυνειδητα με αγχωνε πολυ!! Ας κανει να δειτε!! Για σαλπιγγογραφια δεν εχω εμπειρια αλλα εχω ακουσει οτι ποναει!!

Κλείσαμε ραντεβού για σπερατοδιαγρμμα την Δευτέρα !! Μακάρι να πάνε όλα καλά νομιζω θα μας ξεμπλοκαρει και τους δύο...!!

Αν επιτρέπεται εσύ παίρνεις κάποιο "βοήθημα" ή προσπαθείς φυσικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Κλείσαμε ραντεβού για σπερατοδιαγρμμα την Δευτέρα !! Μακάρι να πάνε όλα καλά νομιζω θα μας ξεμπλοκαρει και τους δύο...!!

Αν επιτρέπεται εσύ παίρνεις κάποιο "βοήθημα" ή προσπαθείς φυσικά?

Ναι θα σας ξεμπλοκαρει σιγουρα!! Παιρνω 4 μηνες τα inofert σε σκονη και περιπου 1 μηνα τωρα παιρνω τα inofert plus το βραδυ πριν τον υπνο!! Και με βοηθαει πολυ και στον υπνο αυτο παντως, κοιμαμαι πιο ησυχα!! Εσυ παιρνεις κατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...