Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα @Κατερίνα!!! ❣️Πιστεύω πως αν ήταν κάτι μπαμ θα το καταλάβαινες .,,εμείς τώρα ψάχνουμε για γιατρό (Ανδρολογο) για να κλείσουμε Ραντεβου  να δούμε τ γίνεται.,, εγώ την έκανα την βλακεία μ και έκανα τεστ ωορρηξιας (βέβαια ) αρνητικό εννοείται.,, 21η μέρα σήμερα αλλά περίμενα να δω κάτι ! Κλασικά όπως κάθε μήνα 😂😂😂 σκέφτομαι να κοιτάξω βιταμίνες και για τον αντρουλη μου.,, 

Τι εννοεις κοριτσι μου εκανες τεστ ωορρηξιας;; την ειχες βρει νομιζω η κανω λαθος; δεν κανει κακο να παιρνουν και εκεινη βιταμινες παντως!! Προληπτικα θελετε ανδρολογο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Τι εννοεις κοριτσι μου εκανες τεστ ωορρηξιας;; την ειχες βρει νομιζω η κανω λαθος; δεν κανει κακο να παιρνουν και εκεινη βιταμινες παντως!! Προληπτικα θελετε ανδρολογο;;

Ναι.,, να δούμε τι γίνεται.,, γιατί εγώ έχω κάνει εξετάσεις ενώ εκείνος  όχι.,,, ναι ναι την βρήκα ,, επειδή μερικά κορίτσια έλεγαν ότι βλέπουν πως πάει η ορμόνη.,, και γίνεται θετικό πριν το τεστ ωορρηξιας.,, και ενώ μέχρι χτες ήταν σχεδόν θετικό λέω ωραία.,, αλλά σήμερα υπερβολικό αχνό ,,, άρα έφυγε η οποία ελπίδα είχα.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι.,, να δούμε τι γίνεται.,, γιατί εγώ έχω κάνει εξετάσεις ενώ εκείνος  όχι.,,, ναι ναι την βρήκα ,, επειδή μερικά κορίτσια έλεγαν ότι βλέπουν πως πάει η ορμόνη.,, και γίνεται θετικό πριν το τεστ ωορρηξιας.,, και ενώ μέχρι χτες ήταν σχεδόν θετικό λέω ωραία.,, αλλά σήμερα υπερβολικό αχνό ,,, άρα έφυγε η οποία ελπίδα είχα.,, 

Δεν καταλαβα αγαπη μου τι ηθελες να δεις με το τεστ😜παντως ας κανει εξετασεις εγω ηδη εχω ξε αγχωθει αν μας πουν οτι οντως ειναι ολα καλα θα μου φυγει μεγαλο αγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν καταλαβα αγαπη μου τι ηθελες να δεις με το τεστ😜παντως ας κανει εξετασεις εγω ηδη εχω ξε αγχωθει αν μας πουν οτι οντως ειναι ολα καλα θα μου φυγει μεγαλο αγχος!!

Λογικοοοοο.,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι.,, να δούμε τι γίνεται.,, γιατί εγώ έχω κάνει εξετάσεις ενώ εκείνος  όχι.,,, ναι ναι την βρήκα ,, επειδή μερικά κορίτσια έλεγαν ότι βλέπουν πως πάει η ορμόνη.,, και γίνεται θετικό πριν το τεστ ωορρηξιας.,, και ενώ μέχρι χτες ήταν σχεδόν θετικό λέω ωραία.,, αλλά σήμερα υπερβολικό αχνό ,,, άρα έφυγε η οποία ελπίδα είχα.,, 

Κοριτσια ολα καλα με την εξεταση του αντρα μου!! Ολα φυσιολογικα του ειπε ο γιατρος, οτι το μερα παρα μερα ειναι το πιο σωστο και να πινει αν θελει βιταμινη C που βοηθαει και πολλα φρουτα και λαχανικα!! Δοξα το Θεο ησυχασαμε κ απο αυτο🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσια ολα καλα με την εξεταση του αντρα μου!! Ολα φυσιολογικα του ειπε ο γιατρος, οτι το μερα παρα μερα ειναι το πιο σωστο και να πινει αν θελει βιταμινη C που βοηθαει και πολλα φρουτα και λαχανικα!! Δοξα το Θεο ησυχασαμε κ απο αυτο🙏

Μπράβο κορίτσι μου. Πολυ χαίρομαι. Θα σου φύγει το άγχος και θα έρθει πιο γρηγορα😊. Ελπίζω να πείσω και τον δικό μου άντρα να πάει γιατί τον έχει πιάσει φοβία μήπως έχει κάτι και όλο το αναβάλλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love13 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου. Πολυ χαίρομαι. Θα σου φύγει το άγχος και θα έρθει πιο γρηγορα😊. Ελπίζω να πείσω και τον δικό μου άντρα να πάει γιατί τον έχει πιάσει φοβία μήπως έχει κάτι και όλο το αναβάλλει 

Ασε κ εμενα να σκασει ηταν ολες τις μερες!! Αλλα τωρα εχουμε ηρεμησει και οι δυο!! Καλυτερα αν εχεις κατι να το ξερουμε νωρις και να το διορθωσουμε παρα να χανουμε χρονο, εγω αυτο του ειχα πει! Κ εγω οταν εκανα εξετασεις ειχα πολυ αγχος νομιζω δεν μπορουμε να το αποφυγουμε αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυουλα!! Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις μερικες μερες για τεστ γτ καμια φορα αλλαζει ο κυκλος μας κ μας ερχεται η πιο αργα η πιο νωρις!! Θα σου πουν και οι εγκυουλες μας, αλλα τα συμπτωματα τις περισσοτερες φορες ειναι ιδια με της περιοδου, απλως εκεινη τη φορα δεν ερχεται περιοδος😜

Το έκανα το τεστ γιατι πολυ σπανια εχω καθυστερηση.. anyway! Βγηκε αρνητικο!😑

ακομη ομως δεν εχω αδιαθετησει!

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!🤣🤣

αν δεν μου εχει ερθει Περιοδος έως την Τετάρτη θα κανω και δευτερο τεστ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η DanaiDanai είπε:

Το έκανα το τεστ γιατι πολυ σπανια εχω καθυστερηση.. anyway! Βγηκε αρνητικο!😑

ακομη ομως δεν εχω αδιαθετησει!

η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια!🤣🤣

αν δεν μου εχει ερθει Περιοδος έως την Τετάρτη θα κανω και δευτερο τεστ..

Ποτε ηταν να αδιαθετησεις, θυμησε μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ποτε ηταν να αδιαθετησεις, θυμησε μου;;

Ήταν να αδιαθετησω την Κυριακή. 
αδιαθέτησα όμως σημερα, έτσι νομίζω δηλαδή γιατι ακόμη δεν εχω κανονική ροή, από τους πόνους καταλαβαινω οτι μάλλον ειναι περίοδος όμως..😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η DanaiDanai είπε:

Ήταν να αδιαθετησω την Κυριακή. 
αδιαθέτησα όμως σημερα, έτσι νομίζω δηλαδή γιατι ακόμη δεν εχω κανονική ροή, από τους πόνους καταλαβαινω οτι μάλλον ειναι περίοδος όμως..😕 

Ναι αγαπη μου αφου πονας αδιαθετησες!! Μην απογοητευεσαι ομως, ολα θα γινουν😊🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπερα ... Χαθήκατε αλλά ελπίζω να είστε όλες καλά ... Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη.. Με βαση την εφαρμογή στο κινητό μου η επόμενη περίοδος μου είναι 11/5 , εγώ όμως κατάλαβα την οωρρηξια μου στις 25/3 άρα λογικά θα πρέπει να μου έρθει αύριο .. Γενικά αυτό το μήνα ήμουν πολύ θετική κ το πίστευα παρά πολύ ότι θα είμαι έγγυος .. χθες το πρωί που πηγαμε σούπερ μάρκετ με τον αρραβωνιαστικό μου ένιωσα μια έντονη αδιαθεσία με ζάλη κ τάση για εμετό το οποίο μου πέρασε σε μια ώρα περίπου  και το πίστεψα λίγο παραπάνω ότι μπορεί και να είμαι .. χθες το βράδυ όμως είχα λίγο πονοκέφαλο που έχω στάνταρ πριν την περίοδο και σήμερα σηκώθηκα πάλι με χαλια στομάχι αλλά  είδα  κάποια σπυράκια στο πρόσωπο μου που επίσης έχω πριν την περίοδο.. έβαλα από περιέργεια θερμόμετρο και είχα 37,1 .. έχω και πόνους χαμηλά μέχρι τα νεφρά πίσω αλλά είμαι σίγουρη ότι θα μου έρθει 😩😩😩.. και έχω και τον αρραβωνιαστικό μου που πιστεύει ότι είμαι σίγουρα και στεναχωριέμαι ακόμα περισσότερο ☹️☹️☹️.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα ... Χαθήκατε αλλά ελπίζω να είστε όλες καλά ... Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη.. Με βαση την εφαρμογή στο κινητό μου η επόμενη περίοδος μου είναι 11/5 , εγώ όμως κατάλαβα την οωρρηξια μου στις 25/3 άρα λογικά θα πρέπει να μου έρθει αύριο .. Γενικά αυτό το μήνα ήμουν πολύ θετική κ το πίστευα παρά πολύ ότι θα είμαι έγγυος .. χθες το πρωί που πηγαμε σούπερ μάρκετ με τον αρραβωνιαστικό μου ένιωσα μια έντονη αδιαθεσία με ζάλη κ τάση για εμετό το οποίο μου πέρασε σε μια ώρα περίπου  και το πίστεψα λίγο παραπάνω ότι μπορεί και να είμαι .. χθες το βράδυ όμως είχα λίγο πονοκέφαλο που έχω στάνταρ πριν την περίοδο και σήμερα σηκώθηκα πάλι με χαλια στομάχι αλλά  είδα  κάποια σπυράκια στο πρόσωπο μου που επίσης έχω πριν την περίοδο.. έβαλα από περιέργεια θερμόμετρο και είχα 37,1 .. έχω και πόνους χαμηλά μέχρι τα νεφρά πίσω αλλά είμαι σίγουρη ότι θα μου έρθει 😩😩😩.. και έχω και τον αρραβωνιαστικό μου που πιστεύει ότι είμαι σίγουρα και στεναχωριέμαι ακόμα περισσότερο ☹️☹️☹️.. 

Κορίτσι μου να μην στεναχωριέσαι.,, όλες λένε πως οι πόνοι περιόδου και εγκυμοσυνης είναι ίδιοι.,, την Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα.,, σκέφτεσαι να κανείς τεστ νωρίτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra24 είπε:

Κορίτσια μου καλησπερα ... Χαθήκατε αλλά ελπίζω να είστε όλες καλά ... Εγώ είμαι λίγο μπερδεμένη.. Με βαση την εφαρμογή στο κινητό μου η επόμενη περίοδος μου είναι 11/5 , εγώ όμως κατάλαβα την οωρρηξια μου στις 25/3 άρα λογικά θα πρέπει να μου έρθει αύριο .. Γενικά αυτό το μήνα ήμουν πολύ θετική κ το πίστευα παρά πολύ ότι θα είμαι έγγυος .. χθες το πρωί που πηγαμε σούπερ μάρκετ με τον αρραβωνιαστικό μου ένιωσα μια έντονη αδιαθεσία με ζάλη κ τάση για εμετό το οποίο μου πέρασε σε μια ώρα περίπου  και το πίστεψα λίγο παραπάνω ότι μπορεί και να είμαι .. χθες το βράδυ όμως είχα λίγο πονοκέφαλο που έχω στάνταρ πριν την περίοδο και σήμερα σηκώθηκα πάλι με χαλια στομάχι αλλά  είδα  κάποια σπυράκια στο πρόσωπο μου που επίσης έχω πριν την περίοδο.. έβαλα από περιέργεια θερμόμετρο και είχα 37,1 .. έχω και πόνους χαμηλά μέχρι τα νεφρά πίσω αλλά είμαι σίγουρη ότι θα μου έρθει 😩😩😩.. και έχω και τον αρραβωνιαστικό μου που πιστεύει ότι είμαι σίγουρα και στεναχωριέμαι ακόμα περισσότερο ☹️☹️☹️.. 

καλησπερα!!μακαρι να μην σου ερθει κ να ειναι το προαισθημα σας για εγκυμοσυνη σωστο!!!να προσπαθείς να μη στεναχωριεσαι το ξερω ειναι δυσκολο αλλα σε λιγες μερες θα ξερεις ...κ αν δεν ερθει το μωρακι αυτο το μηνα θα παμε για τον επομενο με αισιοδοξια❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσι μου να μην στεναχωριέσαι.,, όλες λένε πως οι πόνοι περιόδου και εγκυμοσυνης είναι ίδιοι.,, την Δευτέρα θα ξέρεις σίγουρα.,, σκέφτεσαι να κανείς τεστ νωρίτερα; 

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα!!μακαρι να μην σου ερθει κ να ειναι το προαισθημα σας για εγκυμοσυνη σωστο!!!να προσπαθείς να μη στεναχωριεσαι το ξερω ειναι δυσκολο αλλα σε λιγες μερες θα ξερεις ...κ αν δεν ερθει το μωρακι αυτο το μηνα θα παμε για τον επομενο με αισιοδοξια❣

Μακάρι κορίτσια μου να μη μου ερθει.. Από την Δευτέρα και μετά θα κάνω ένα τεστ αν δε μου έρθει .. η αλήθεια είναι ότι τον προηγούμενο καιρό ήμουν πιο χαλαρή αλλά αυτό το μήνα το είχα πιστέψει πραγματικά .. Τέλος πάντων ότι είναι να γίνει θα γίνει.. Αν μου έρθει περίοδος θα στεναχωρηθω για λίγο αλλά μετά θα είμαι πιο καλά και πιο αισιόδοξη για τον επόμενο μήνα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

Αρχικα να ευχηθώ σε όλες σας σύντομα να αποκτήσετε ότι επιθυμείτε. Πρώτη φορά γράφω εδώ. Εμείς προσπαθούμε τον τελευταίο χρόνο χωρίς αποτέλεσμα. Πρίν λίγες μέρες μου έδωσε ο γιατρός να κάνω ένεση ovitrelle και να προσπαθήσουμε αρχικά φυσιολογικά. Δεν έχει βρεθεί κάποιο πρόβλημα στις εξετάσεις μας. Μπορείτε και εσείς απο την εμπειρία σας να μου πείτε πως σας φαίνεται το σπερμοδιάγραμμα?

Αριθμος σπερματοζωαριων ανα ml:25600000

Ολικος αριθμος:51200000

Kινητικοτητα

                1η -3η

Ζωηρη: 20% 0%

Μετρια:50% 10%

Ακινητα:30% 90%

Επίσης μόνο με την συγκεκριμένη ένεση είχε κάποια απο εσάς εμπειρία?

Σας ευχαριστώ πολύ και εύχομαι να έχω γράψει στο σωστό topic.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Χίλια συγνώμη δεν προλαβαίνω καθόλου να μπώ αυτό το διάστημα λόγο αυξημένων υποχρεώσεων αλλά με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναεπικοινωνήσω μαζί σας!!!

Σας εύχομαι θετικά τεστάκια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!!! Και έκανα το τεστ .,, βγήκε θετικό!!!! Είμαι παρά πόλυ χαρούμενη ❣️❣️❣️εννοείται έκανα και χοριακη 374!!!αυριο θα ξανά κανω!!! Ελπίζω να ανεβει!!! 🍀🙏🏻

6F26D3AE-7D80-4388-B031-3CE748F65043.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!!! Και έκανα το τεστ .,, βγήκε θετικό!!!! Είμαι παρά πόλυ χαρούμενη ❣️❣️❣️εννοείται έκανα και χοριακη 374!!!αυριο θα ξανά κανω!!! Ελπίζω να ανεβει!!! 🍀🙏🏻

6F26D3AE-7D80-4388-B031-3CE748F65043.jpeg

Κοριτσακι μου συγχαρητηριαααα🥰🥰 χαιρομαι παρα πολυ για σενα, μπραβο ευχομαι να πανε ολα καλα💝💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσακι μου συγχαρητηριαααα🥰🥰 χαιρομαι παρα πολυ για σενα, μπραβο ευχομαι να πανε ολα καλα💝💝

@Κατερίνα!!! Μου σε ευχαριστώ παρά πολύ💝💝Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!(άγχος φουλ)  Δεν είχα ούτε ένα σύμπτωμα..,, τίποτα απολύτως .,,, και είχα απογοητευτεί και το είχα βγάλει από το μυαλό μου.,,,μόνο  από το πρωί που σηκώθηκα είχα τρομερή ζαλάδα .,, ελπιζω σε λίγες μέρες να δεις και εσυ το θετικό σου τεστακι!!!! 🙏🏻😘😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Κοριτσια! Αν και σας παρακολουθώ καιρό, πρώτη φορα γράφω στο θεματάκι σας! Να ευχηθώ το συντομότερο να γεμίσουν οι κοιλίτσες μας με σποράκια🙏🤰🤱

Εμείς προσπαθούμε απο τον Δεκέμβριο για νινάκι αλλα τπτ ακόμη... Λίγο αυξημένη προλακτίνη κ TSH βρέθηκε που όμως ξεκίνησα αγωγή κ ελπίζω να ρυθμιστούν γρήγορα...

Αν θέλετε θα ήθελα να με βάλετε κ εμένα στο πινακάκι που όπως βλέπω είναι πολύ γούρικο

8/6 περιμένω πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Nicol🦩 είπε:

Καλησπέρα Κοριτσια! Αν και σας παρακολουθώ καιρό, πρώτη φορα γράφω στο θεματάκι σας! Να ευχηθώ το συντομότερο να γεμίσουν οι κοιλίτσες μας με σποράκια🙏🤰🤱

Εμείς προσπαθούμε απο τον Δεκέμβριο για νινάκι αλλα τπτ ακόμη... Λίγο αυξημένη προλακτίνη κ TSH βρέθηκε που όμως ξεκίνησα αγωγή κ ελπίζω να ρυθμιστούν γρήγορα...

Αν θέλετε θα ήθελα να με βάλετε κ εμένα στο πινακάκι που όπως βλέπω είναι πολύ γούρικο

8/6 περιμένω πάλι

Καλώς ήρθες κορίτσι μου.,,, εύχομαι να γεμίσει σύντομα η κοιλιτσα σου! Επειδή είχα πρόβλημα με την προλακτινη (αφού  ξεκίνησες αγωγή θα ρυθμιστεί.)αλλά θα σου πω τι μπυ είπε ο γιατρός ο δικός μ .,, θελει την προλακτινη κάτω από το κατώτατο όριο .,, γίνεται πιο εύκολα η σύλληψη,,, δεν ξέρω αν ισχύει,,, αλλά σε εμένα έπιασε.,,,  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια μου πρώτη μέρα καθυστέρησης!!!!! Και έκανα το τεστ .,, βγήκε θετικό!!!! Είμαι παρά πόλυ χαρούμενη ❣️❣️❣️εννοείται έκανα και χοριακη 374!!!αυριο θα ξανά κανω!!! Ελπίζω να ανεβει!!! 🍀🙏🏻

6F26D3AE-7D80-4388-B031-3CE748F65043.jpeg

 @Ioann89 μπράβο! Συγχαρητήρια! Όλα καλά να πανε! 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η St33 είπε:

 @Ioann89 μπράβο! Συγχαρητήρια! Όλα καλά να πανε! 🥳🥳🥳

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου❣️❣️❣️Εσυ πως είσαι;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου❣️❣️❣️Εσυ πως είσαι;;;; 

Καλά είμαι..αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα, από συμπτώματα είμαι Καλά ποτε έχω ποτε οχι...όλα πηγαίνουν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...