Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xryssa είπε:

Βεβαι σήμερα είδα λίγο καφέ αλλά δεν θα αγχωθω αφού έχω αιματωμα είναι λογικό αλλά ο γιατρός είπε ότι είναι πολύ δύσκολο να επηρεάσει την εγκυμοσύνη από δω και πέρα γιατί ο σάκος είναι πολύ μεγάλος σε σχέση με το αιματωμα. 

Κοιτα εφοσον ειναι λογικο μην αγχωνεσαι!!αν κ εχω ακουσει οτι το καφε δεν ειναι ανησυχητικο γτ ηταν προηγουμενης μερας!!τωρα δεν ξερω αν αληθευει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα 😋! Μόλις έμαθα πριν μια εβδομάδα πως είμαι έγκυος... Η πρώτη χοριακη 63.4 κ η δεύτερη που έκανα τρεις μέρες μετά ήταν 201. Το θέμα είναι ότι το Σάββατο πριν κάνω την δεύτερη χοριακη είχα αίμα όχι πολύ αλλά ήταν κοκκινο... Μετά κάνω την χοριακη χαλαρώνω λίγο αφού έχει ανέβει κ σήμερα έχω πάλι αίμα είδα τ πρωί που ξύπνησα κ τώρα πάλι... Δεν έχω πόνους αλλά έχω φοβηθεί πολύ. Λέτε να μην πηγαίνει κάτι καλά; 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Georgina05 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα 😋! Μόλις έμαθα πριν μια εβδομάδα πως είμαι έγκυος... Η πρώτη χοριακη 63.4 κ η δεύτερη που έκανα τρεις μέρες μετά ήταν 201. Το θέμα είναι ότι το Σάββατο πριν κάνω την δεύτερη χοριακη είχα αίμα όχι πολύ αλλά ήταν κοκκινο... Μετά κάνω την χοριακη χαλαρώνω λίγο αφού έχει ανέβει κ σήμερα έχω πάλι αίμα είδα τ πρωί που ξύπνησα κ τώρα πάλι... Δεν έχω πόνους αλλά έχω φοβηθεί πολύ. Λέτε να μην πηγαίνει κάτι καλά; 🥺

Τον γιατρό σου τον ενημερωσες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Georgina05 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα 😋! Μόλις έμαθα πριν μια εβδομάδα πως είμαι έγκυος... Η πρώτη χοριακη 63.4 κ η δεύτερη που έκανα τρεις μέρες μετά ήταν 201. Το θέμα είναι ότι το Σάββατο πριν κάνω την δεύτερη χοριακη είχα αίμα όχι πολύ αλλά ήταν κοκκινο... Μετά κάνω την χοριακη χαλαρώνω λίγο αφού έχει ανέβει κ σήμερα έχω πάλι αίμα είδα τ πρωί που ξύπνησα κ τώρα πάλι... Δεν έχω πόνους αλλά έχω φοβηθεί πολύ. Λέτε να μην πηγαίνει κάτι καλά; 🥺

Καλημερα κοριτσι μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!! Δεν επικοινωνησες  με τον γιατρο σου να του το πεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επικοινώνησα με τον γιατρό Μ είπε ξεκούραση κ utrogestan 3 την ημέρα!... Έχω φοβηθεί Μ έχει πιάσει άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά .. το μόνο που με καθησυχάζει είναι ότι δεν έχω καθόλου πόνο αλλά κ πάλι φοβάμαι πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Georgina05 είπε:

Επικοινώνησα με τον γιατρό Μ είπε ξεκούραση κ utrogestan 3 την ημέρα!... Έχω φοβηθεί Μ έχει πιάσει άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά .. το μόνο που με καθησυχάζει είναι ότι δεν έχω καθόλου πόνο αλλά κ πάλι φοβάμαι πολύ... 

Να ξεκουράζεσαι και να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου κοπέλα μου... όλα καλά θα πάνε .,, προσπάθησε να ηρεμησεις,,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Georgina05 είπε:

Επικοινώνησα με τον γιατρό Μ είπε ξεκούραση κ utrogestan 3 την ημέρα!... Έχω φοβηθεί Μ έχει πιάσει άγχος μήπως κάτι δεν πάει καλά .. το μόνο που με καθησυχάζει είναι ότι δεν έχω καθόλου πόνο αλλά κ πάλι φοβάμαι πολύ... 

Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και να μην αγχωνεσαι οσο μπορεις!! Θα δεις πως θα πας με τα ουτροτζεσταν και βλεπεις!! Το πιθανοτερο ειναι οτι θα σταματησει το αιμα κ ολα θα ναι καλα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ioann89 είπε:

 

Αχ σας ευχαριστώ πολύ για την θετική σας ενέργεια! Τώρα έχω λίγες σταγόνες στο σκουπισμα εύχομαι να σταματήσει κ όλα να είναι οκ...με ενθάρρυνει τουλάχιστον ότι δεν έχω καθόλου πονους. Προσπαθώ να μην κάνω κακες σκέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω την γνώμη σας 

εχω χαθεί λόγο μεγάλης κόπωσης και πολλές αναγούλες 

λοιπον έκανα τον πρώτο υπέρηχο στην 5+6 εβδομάδες ο υπέρηχος κολπικος με έδειξε 6+1 

σημερα 8+1 εβδομάδες ο υπέρηχος από την κοιλιά αυτή τη φορά με έδειξε 8 

εχει 2 μέρες διαφορά αν και μικρή διαφορά προβλημάτισε λίγο την γιατρό μου 

Έχετε να μου πείτε κάτι πάνω σε αυτό ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Λεντι είπε:

Κορίτσια θέλω την γνώμη σας 

εχω χαθεί λόγο μεγάλης κόπωσης και πολλές αναγούλες 

λοιπον έκανα τον πρώτο υπέρηχο στην 5+6 εβδομάδες ο υπέρηχος κολπικος με έδειξε 6+1 

σημερα 8+1 εβδομάδες ο υπέρηχος από την κοιλιά αυτή τη φορά με έδειξε 8 

εχει 2 μέρες διαφορά αν και μικρή διαφορά προβλημάτισε λίγο την γιατρό μου 

Έχετε να μου πείτε κάτι πάνω σε αυτό ;;

Καλησπέρα. Δεν μπορώ προσωπικά να σε βοηθήσω αλλα η γιατρός σου δεν σου εξήγησε τι ακριβώς την προβλημάτισε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι έχει διαφορά στις μέρες αναπτύξης στο υπεριχο αν και είπε πως είναι μικρή η διαφορά και είδαμε καρδιά 

δεν ξέρω έχω ανχωθει 

απο την μια σκευτομαι ίσως φταίει ότι έγινε από την κοιλιά και είναι αρκετά νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Λεντι είπε:

Το ότι έχει διαφορά στις μέρες αναπτύξης στο υπεριχο αν και είπε πως είναι μικρή η διαφορά και είδαμε καρδιά 

δεν ξέρω έχω ανχωθει 

απο την μια σκευτομαι ίσως φταίει ότι έγινε από την κοιλιά και είναι αρκετά νωρίς 

Και Εγώ σήμερα είμαι 8+1 πήγα στον γιατρό κ μου έκανε κολπικό, είπε είναι νωρίς για κοιλιακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Λεντι είπε:

Εμένα τώρα μου έχει κλείσει ραντεβού σε ένα μήνα πάλι

εαν κάτι δεν ήταν καλά δεν θα μου έλεγε πιο νωρίς ;;

Νομίζω άδικα αγχώνεσαι...βασικα κακως σε αγχωσε η γιατρός. Θεωρώ πως ναι αν υποπτευοταν κάτι θα σου ελεγε να πας νωρίτερα..δεν μπορώ να καταλάβω πως στο τεκμηριώσε άυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2020 at 10:12 ΠΜ, ο/η Ioann89 είπε:

Καλημερα  @Xryssa 🍀🌼τι ωραία νέα!!!! Γιατί το λες αυτό για το κορίτσι έχει να κάνει με τους πολλούς χτύπους;;;; Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου.,,, να ξεκουράζεσαι .,, αφού σου είπε και ο γιατρός ότι δεν θα επηρεάσει την εγκυμοσυνη.,,, όοοολα τέλεια ❣️❣️❣️

Καλημέρα, λένε μια καλά ότι αν οι χτυποι είναι πάνω από 140 συνήθως είναι κορίτσι.. Πάντως στον γιο μου ήταν μέχρι 130. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/4/2020 at 5:05 ΜΜ, ο/η Λεντι είπε:

Εμένα τώρα μου έχει κλείσει ραντεβού σε ένα μήνα πάλι

εαν κάτι δεν ήταν καλά δεν θα μου έλεγε πιο νωρίς ;;

Αν την ανησυχούσε κάτι κορίτσι μου θεωρώ ότι σαν σωστή επαγγελματίας θα έπρεπε να σε ξαναδεί σύντομα. Άρα δεν πιστεύω ότι είναι τίποτα. Απλά θεωρώ ότι δεν πρέπει να ανησυχούν τις γυναίκες όταν δεν έχουν κάτι δεδομένο να πουν. Πάντα υπάρχουν αποκλείσεις στους υπερήχους. Στα κιλά, στο μέγεθος κτλ. Ο δικός μου έβγαινε 1-2 ημέρες μικρότερος σύμφωνα με την ΤΕΡ στους 4 πρώτους μήνες. Επίσης η περίμετρος κεφαλής έβγαινε 32 εκ συνεχώς στο τέλος αλλά γεννήθηκε με 35εκ. Εσύ να είσαι ήρεμη για το νινακι σου που το έχει ανάγκη και όλα καλά θα πάνε.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κορίτσια!!!!!!

@Ioann89 κορίτσι μου και ξεκουράζομαι και δεν ξεκουράζομαι!

Στην ουσία δεν κάνω και κάποια τρομερή δουλειά! Άντε να έω ρίξει 1 σκούπισμα (με βοηθαει ο αντρας μ)

Απλά γενικα κουράζομαι λίγο παραπάνω με οτιδήποτε[πτε κι αν κάνω και αυτες τις 3 εβδομαδες που εχουν περάσει απο την τελευταία επίσκεψη μου στο γιατρό, έχω κάθε μέρα και κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιακή χώρα. Τωρα είναι και λίγο ψυχολογικό επειδη μου είπε ότι είχε δει συσπασούλες.... Αλλά όσο μεγαλώνει βεβαια η κοιλιά είναι λογικό ν ανιώθω πονάκια.... Τι να πω έχω αγχωθει φυσικά πάλι.... Την Τρίτη ξαναπάω! Επίσης, έχω νιώσει  ελαφριές κλωτσίτσες 2 φορές! Δυστυχώς όμως έχω μέρες να νιώσω κάτι τετοιο! Και μάλλον την Πέμπτη θα κάνουμε και τον Πολιτικό να φύγει και αυτό απο την μέση γιατι 18/5 ξαναπάω δουλεια!!!

Εσείς όλες πως είστε;;;;;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xryssa είπε:

Καλημέρα, λένε μια καλά ότι αν οι χτυποι είναι πάνω από 140 συνήθως είναι κορίτσι.. Πάντως στον γιο μου ήταν μέχρι 130. 

Ωραία κορίτσι μου!!! Να έχεις ένα υγιέστατο μωράκι ❣️🥰👶🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Γεια σας βρε κορίτσια!!!!!!

@Ioann89 κορίτσι μου και ξεκουράζομαι και δεν ξεκουράζομαι!

Στην ουσία δεν κάνω και κάποια τρομερή δουλειά! Άντε να έω ρίξει 1 σκούπισμα (με βοηθαει ο αντρας μ)

Απλά γενικα κουράζομαι λίγο παραπάνω με οτιδήποτε[πτε κι αν κάνω και αυτες τις 3 εβδομαδες που εχουν περάσει απο την τελευταία επίσκεψη μου στο γιατρό, έχω κάθε μέρα και κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιακή χώρα. Τωρα είναι και λίγο ψυχολογικό επειδη μου είπε ότι είχε δει συσπασούλες.... Αλλά όσο μεγαλώνει βεβαια η κοιλιά είναι λογικό ν ανιώθω πονάκια.... Τι να πω έχω αγχωθει φυσικά πάλι.... Την Τρίτη ξαναπάω! Επίσης, έχω νιώσει  ελαφριές κλωτσίτσες 2 φορές! Δυστυχώς όμως έχω μέρες να νιώσω κάτι τετοιο! Και μάλλον την Πέμπτη θα κάνουμε και τον Πολιτικό να φύγει και αυτό απο την μέση γιατι 18/5 ξαναπάω δουλεια!!!

Εσείς όλες πως είστε;;;;;;;

 

Να προσπαθήσεις να μην αγχώνεσαι και να ξεκουραζεσαι ...ευτυχώς έχεις τον αντρουλη σου που σε βοηθάει.,, 🤰🙏🏻👶🏼😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/4/2020 at 1:29 ΜΜ, ο/η Georgina05 είπε:

Αχ σας ευχαριστώ πολύ για την θετική σας ενέργεια! Τώρα έχω λίγες σταγόνες στο σκουπισμα εύχομαι να σταματήσει κ όλα να είναι οκ...με ενθάρρυνει τουλάχιστον ότι δεν έχω καθόλου πονους. Προσπαθώ να μην κάνω κακες σκέψεις!

Κορίτσι μου, τώρα είδα το μήνυμα σου. Δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει την περίπτωση μου είδα πολύ αίμα και τελικά είχα ένα αιματωμα μεγάλο ο γιατρός που πήγα εδώ Φ γιατί δεν μπορούσα να πάω στο γιατρό μου μου είπε ότι πάει για αποβολή και καλύτερα να πάρω τον γιατρό μου να πάω να κάνω αποξεση.. Το αποτέλεσμα? Έχω 4 βδομάδες να δω αίμα και το αιματωμα είναι πια πολύ μικρότερο και το μωρό μια χαρά σε δέκα μέρες πάω για αυχενική. Πάρε τα ultrogestan προσπάθησε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και όλα καλά θα πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το εύχομαι να πάνε σε όλες μας όλα τελεία 

μου είπε να κλείσω ραντεβού για αυχενική σε κάποιο κέντρο  ενώ σε αυτήν κανονικά σε ένα μήνα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 
είμαστε και εμεις στους πρωτες μηνες προσπαθειων μας.. ξεκινησαμε τον Δεκεμβριο. Χωρις να εχω ιδεα τι παει να πει γονιμες ημερες! Τους τελευταιους 3 μηνες κανουμε πιο σοβαρες προσπάθειες! Ειμαστε 10 χρονια μαζι και κανουμε σαν χαζοχαρουμενα μονο στη ιδεα του να φουσκωσει η κοιλια μου και να μας ερθει ενα μπεμπακι. Δεν εχουμε πει σε κανενα οτι εχουμε ξεκινησει γιατι παντα σε αγχωνουν και σε ρωτανε! Ειδικα η δικη μου μαμα που με επιασε στον πρωτο μήνα! Ειμαι λοιπόν 28 χρονων και οπως ο περισσοτερος κοσμος ετσι κ γω περναω τα αγχη στο γραφειο κτλ! Φυσικα καθε φορα που μου ερχεται περιοδος στενοχωριεμαι και ξενερωνω! Αλλα μετα απο 2-3 μέρες παίρνω τα πάνω μου και λεω παμε δυνατα να περασουμε καλά!!! Καιντον Απρίλη λοιπόν καναμε τις προσπαθειες μας.. και σημερα ηταν να αδιαθετησω. Εχω κανονικα ολα τα συμπτωματα περιόδου οπως καθε μηνα. Η μονη διαφορα ειναι οτι ξεκινησαν πολυ νωριτερα τα πονακια! Anyway... εχω κυκλο 26 ημερων και σπανια εχω καθυστερηση.. αυριο λοιπον το πρωί λεω να κανω τεστ, εκτος αν αδιαθετησω το βραδυ.. εσεις ειχατε συμπτωματα περιόδου (πονακια σε κολπο-μητρα, πρηξιμο στηθους, λιγούρες) αλλά τελικά ήταν εγκυμοσύνη;;; Τι συμπτωματα ειχατε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η DanaiDanai είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! 
είμαστε και εμεις στους πρωτες μηνες προσπαθειων μας.. ξεκινησαμε τον Δεκεμβριο. Χωρις να εχω ιδεα τι παει να πει γονιμες ημερες! Τους τελευταιους 3 μηνες κανουμε πιο σοβαρες προσπάθειες! Ειμαστε 10 χρονια μαζι και κανουμε σαν χαζοχαρουμενα μονο στη ιδεα του να φουσκωσει η κοιλια μου και να μας ερθει ενα μπεμπακι. Δεν εχουμε πει σε κανενα οτι εχουμε ξεκινησει γιατι παντα σε αγχωνουν και σε ρωτανε! Ειδικα η δικη μου μαμα που με επιασε στον πρωτο μήνα! Ειμαι λοιπόν 28 χρονων και οπως ο περισσοτερος κοσμος ετσι κ γω περναω τα αγχη στο γραφειο κτλ! Φυσικα καθε φορα που μου ερχεται περιοδος στενοχωριεμαι και ξενερωνω! Αλλα μετα απο 2-3 μέρες παίρνω τα πάνω μου και λεω παμε δυνατα να περασουμε καλά!!! Καιντον Απρίλη λοιπόν καναμε τις προσπαθειες μας.. και σημερα ηταν να αδιαθετησω. Εχω κανονικα ολα τα συμπτωματα περιόδου οπως καθε μηνα. Η μονη διαφορα ειναι οτι ξεκινησαν πολυ νωριτερα τα πονακια! Anyway... εχω κυκλο 26 ημερων και σπανια εχω καθυστερηση.. αυριο λοιπον το πρωί λεω να κανω τεστ, εκτος αν αδιαθετησω το βραδυ.. εσεις ειχατε συμπτωματα περιόδου (πονακια σε κολπο-μητρα, πρηξιμο στηθους, λιγούρες) αλλά τελικά ήταν εγκυμοσύνη;;; Τι συμπτωματα ειχατε;;;

Καλημερα κοριτσι μου, καλη επιτυχια στην προσπαθεια σας ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυουλα!! Εγω θα σου ελεγα να περιμενεις μερικες μερες για τεστ γτ καμια φορα αλλαζει ο κυκλος μας κ μας ερχεται η πιο αργα η πιο νωρις!! Θα σου πουν και οι εγκυουλες μας, αλλα τα συμπτωματα τις περισσοτερες φορες ειναι ιδια με της περιοδου, απλως εκεινη τη φορα δεν ερχεται περιοδος😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα σημερα θα παει ο αντρας μου στον γιατρο να δει τι θα του πει για το σπερμοδιαγραμμα, απο αυτα που διαβασα εμενα μου φανηκε καλο αλλα επειδη καποια δεν τα καταλαβαινουμε θα παει να του πει απο κοντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμενα σημερα θα παει ο αντρας μου στον γιατρο να δει τι θα του πει για το σπερμοδιαγραμμα, απο αυτα που διαβασα εμενα μου φανηκε καλο αλλα επειδη καποια δεν τα καταλαβαινουμε θα παει να του πει απο κοντα!!

Καλημερα @Κατερίνα!!! ❣️Πιστεύω πως αν ήταν κάτι μπαμ θα το καταλάβαινες .,,εμείς τώρα ψάχνουμε για γιατρό (Ανδρολογο) για να κλείσουμε Ραντεβου  να δούμε τ γίνεται.,, εγώ την έκανα την βλακεία μ και έκανα τεστ ωορρηξιας (βέβαια ) αρνητικό εννοείται.,, 21η μέρα σήμερα αλλά περίμενα να δω κάτι ! Κλασικά όπως κάθε μήνα 😂😂😂 σκέφτομαι να κοιτάξω βιταμίνες και για τον αντρουλη μου.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...