Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτες προσπάθειες


Dimitra91

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Χρίστε μου αναισθητοι ορισμενοι!! Ευχομαι να πανε ολα καλα😐 μεινε οσο μπορεις στο κρεβατι και με τη προγεστερονη ισως το σωσεις🙏🙏

Δύσκολο με το μωρό ο άντρας μου δουλεύει μια τους γονείς δεν τους βλέπουμε τώρα με την κατάσταση. Οπότε θα προσπαθήσω όσο μπορώ και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Δύσκολο με το μωρό ο άντρας μου δουλεύει μια τους γονείς δεν τους βλέπουμε τώρα με την κατάσταση. Οπότε θα προσπαθήσω όσο μπορώ και βλέπουμε. 

Τι να πω κοριτσακι μου!!! Το αιμα τωρα εχει μειωθει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tzeni. είπε:

Αυτό θέλω να κάνω αλλά με επηρεάζει κ ο άντρας μου που μου λέει να περιμένουμε μέχρι την αναμενόμενη περίοδο 😬....Δεν μπορώ με τίποτα να περιμένω.... σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου 😊

Ααχ σε καταλαβαινω ουτε εγω νομιζω θα μπορουσα να περιμενω😊 οτι και αν κανεις τελικα ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να χαρεις παρα παρα πολυ🙏🙏🌺🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xryssa είπε:

Αυτός που πήγα μου ειπε ότι βλέπει αποκολησεισ και ότι το πάει για αποβολή. Τι γλυκός τα λέει τόσο απλά.. Μου είπε δεν ξέρει αν σώζεται με πλήρη ακινησία.. Μίλησα με τον γιατρό μου μου είπε να πάρω προγεστερονη και να κοιτάω το αίμα αν θα μειωθεί και όσο μπορώ να είμαι ξάπλα. 

Αναίσθητος τελείως ο γιατρός!!!! Απαραδεκτος.,, δεν μιλάς έτσι.,, γιατί και εσυ ο ίδιος δεν μπορείς να ξέρεις τι θα γίνει ! Πως προδικάζεις το αποτέλεσμα; Κορίτσι μου να κανείς ότι σπυ είπε ο γιατρός σου! Όσο μπορείς ξάπλα... μήπως ο αντρουλης σου μπορεί να πάρει άδεια για κάποιες μέρες; Για βοήθεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Αναίσθητος τελείως ο γιατρός!!!! Απαραδεκτος.,, δεν μιλάς έτσι.,, γιατί και εσυ ο ίδιος δεν μπορείς να ξέρεις τι θα γίνει ! Πως προδικάζεις το αποτέλεσμα; Κορίτσι μου να κανείς ότι σπυ είπε ο γιατρός σου! Όσο μπορείς ξάπλα... μήπως ο αντρουλης σου μπορεί να πάρει άδεια για κάποιες μέρες; Για βοήθεια; 

Δυστυχώς δεν γίνεται και λέμε και ευτυχώς που δεν τουσ σταμάτησαν γιατί 3ινια πολλά τα έξοδα και με το μωρό γιατί είναι αλλεργικό και τα γάλατα οι κρέμες και τα σαμπουάν είναι ειδικά και πανάκριβα αλλά αναγκαστικά το είπα στη πεθερά μου που μένει και δίπλα και ήρθε τουλάχιστον να με βοηθήσει. Αυτό μου είπε και ο γιατρός μου είναι απαράδεκτος αλλά δεν έχει άλλον εδώ και στη πρώτη μου εγκυμοσύνη που είχα δει λίγο καφέ και είχα πάει μου είχε πει θα ξανάρθεις σε δύο εβδομάδες αν δεν το απόβαλεισ. Ότι να ναι απλά έπεσα λίγο ψυχολογικά γιατί το έχω ξαναπεράσει αλλά είπα τουλάχιστον θα το προσπαθήσω και ότι γίνει ο Θεός ξέρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xryssa είπε:

Δυστυχώς δεν γίνεται και λέμε και ευτυχώς που δεν τουσ σταμάτησαν γιατί 3ινια πολλά τα έξοδα και με το μωρό γιατί είναι αλλεργικό και τα γάλατα οι κρέμες και τα σαμπουάν είναι ειδικά και πανάκριβα αλλά αναγκαστικά το είπα στη πεθερά μου που μένει και δίπλα και ήρθε τουλάχιστον να με βοηθήσει. Αυτό μου είπε και ο γιατρός μου είναι απαράδεκτος αλλά δεν έχει άλλον εδώ και στη πρώτη μου εγκυμοσύνη που είχα δει λίγο καφέ και είχα πάει μου είχε πει θα ξανάρθεις σε δύο εβδομάδες αν δεν το απόβαλεισ. Ότι να ναι απλά έπεσα λίγο ψυχολογικά γιατί το έχω ξαναπεράσει αλλά είπα τουλάχιστον θα το προσπαθήσω και ότι γίνει ο Θεός ξέρει! 

Αα το εχει συστημα δλδ να ειναι ετσι γλυκομιλητος!! Ξεχνα τον τροπο του!! Εγω το πιστευω οτι η σκεψη μας κανει πολλα, να σκεφτεσαι θετικα κανε οτι καλυτερο μπορεις απο τη πλευρα σου και εχει ο Θεος🙏 ευχομαι να μην συνεχιστει το αιμα και να πανε ολα κατ'ευχην!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αα το εχει συστημα δλδ να ειναι ετσι γλυκομιλητος!! Ξεχνα τον τροπο του!! Εγω το πιστευω οτι η σκεψη μας κανει πολλα, να σκεφτεσαι θετικα κανε οτι καλυτερο μπορεις απο τη πλευρα σου και εχει ο Θεος🙏 ευχομαι να μην συνεχιστει το αιμα και να πανε ολα κατ'ευχην!! 

Μακάρι, εντάξει έχω τον μπεμπη μου και παρηγοριεμαι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Μακάρι, εντάξει έχω τον μπεμπη μου και παρηγοριεμαι!!!! 

Ακριβως😊 παιρνε αισιοδοξια απο το αστερακι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tzeni. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Καλή εβδομάδα κ από εμένα😉Τι να κάνουμε?Εκτός από δουλειές συνεχώς που δεν τελειώνουν, το έχουμε ρίξει όλοι στο φαγητό😂Προσπαθώ κ εγώ να μην αγχώνομαι όσο μπορώ 😬Περιμένω περίοδο την Τετάρτη μεθαύριο (8/4) κ την προηγούμενη Τετάρτη όπως σας είχα πει(δηλαδή πριν 5 μέρες) είχα λίγο αίμα, μόνο για εκείνη την στιγμή. Μετά από 5 μέρες (σήμερα δηλαδή) είδα πάλι λίγο αιματάκι το πρωί αλλά κ αυτό τελείωσε.Πηρα τηλ το γιατρό μου κ μου είπε να κάνω μια β χοριακη αν έχω υποψίες για εγκυμοσύνη, διαφορετικά να περιμένω να δω αν θα αδιαθετήσω κ μετά βλέπουμε... Δεν έχω όμως αλλά συμπτώματα, μόνο το βράδυ κάποια δέκατα (37-37,2).Εσείς τι λέτε να κάνω?Ο άντρας μου μου λέει να περιμένουμε κ να μην κάνω κάτι...Είμαι λίγο μπερδεμένη 🤔

Καλησπέρα!!! Καλή εβδομάδα!

Θα σου πρότεινα να περιμένεις μέχρι την Τετάρτη και την Πέμπτη να πας για χοριακή !!!! Εύχομαι τα καλύτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Μακάρι, εντάξει έχω τον μπεμπη μου και παρηγοριεμαι!!!! 

Δεν θα σχολιάσω καν τον γιατρό, ειλικρινά..... Απλά να σου πω να παίρνεις την προγεστερόνη σου και να προσέχεις όσο το δυνατόν περισσότερο! Πόσο είναι ο μπέμπης σου;;; Χρειάζεται να τον έχεις όλη μέρα αγκαλια;;; 11 Κιλά είναι πολλά να σηκώνεις όλη μέρα στην εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elenikon είπε:

Γεια σου Δήμητρα μου!καλή εβδομάδα σε όλες!❤️ Εμένα από το Σαββατοκύριακο ξεκίνησαν κάτι αναγούλες. Σήμερα μάλιστα είναι πιο έντονες και δεν μπορώ να φάω και πολύ αλλά όλα καλά!

Αχ ξεκίνησαν ε;;; Υπομονή!!!!! Μην ξεχνάς να πίνεις νερό μην αφυδατωθείς!!!! Εμένα αυτή την εβδομάδα που διανύω νιώθω το στήθος μου λίγο πιο ευαίσθητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δεν θα σχολιάσω καν τον γιατρό, ειλικρινά..... Απλά να σου πω να παίρνεις την προγεστερόνη σου και να προσέχεις όσο το δυνατόν περισσότερο! Πόσο είναι ο μπέμπης σου;;; Χρειάζεται να τον έχεις όλη μέρα αγκαλια;;; 11 Κιλά είναι πολλά να σηκώνεις όλη μέρα στην εγκυμοσύνη!

Τώρα θα χεονισ3ι σε δύο βδομάδες και τώρα 3ινια στη φάση που πιάνεται να περπατήσει κια σκαρφαλώνει σε καναπέδες πέφτει είμια συνέχεια από πάνω του κια κοιμάται μόνο αγκαλιά κια με περπάτημα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Τώρα θα χεονισ3ι σε δύο βδομάδες και τώρα 3ινια στη φάση που πιάνεται να περπατήσει κια σκαρφαλώνει σε καναπέδες πέφτει είμια συνέχεια από πάνω του κια κοιμάται μόνο αγκαλιά κια με περπάτημα.... 

Ναι ναι καταλαβαίνω ακριβώς! Η κολλητή μου έχει ένα μπέμπη τωρα περπάτησε και αυτός σε 10 μέρες χρονίζει! Θέλει προσοχή το μωρό τώρα γιατί είναι σίφουνας! Αλλά θέλεις κι εσύ προσοχή! Συνεχίζει το αίμα; Τι προγεστερόνη σου έδωσε Utrogestan?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Ναι ναι καταλαβαίνω ακριβώς! Η κολλητή μου έχει ένα μπέμπη τωρα περπάτησε και αυτός σε 10 μέρες χρονίζει! Θέλει προσοχή το μωρό τώρα γιατί είναι σίφουνας! Αλλά θέλεις κι εσύ προσοχή! Συνεχίζει το αίμα; Τι προγεστερόνη σου έδωσε Utrogestan?

Ναι ultrogestan, πριν είχα πιο πολύ τώρα κάτι σταγόνες. Μου είπε τρεις φορές την μέρα να το παίρνω και θα μιλήσουμε αύριο μήπως με δει ένα πρωι στο Ρέα. Γιατί λίγο της κατάστασης έχει μόνο δεύτερες ιατρείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xryssa είπε:

Ναι ultrogestan, πριν είχα πιο πολύ τώρα κάτι σταγόνες. Μου είπε τρεις φορές την μέρα να το παίρνω και θα μιλήσουμε αύριο μήπως με δει ένα πρωι στο Ρέα. Γιατί λίγο της κατάστασης έχει μόνο δεύτερες ιατρείο. 

Το γεγονός ότι σταματάει είναι ενθαρυντικό!!! Πριν κάποιες μέρες είχα δεί κι εγώ λίγο καφέ όμως και μου είπε να πάρω Utrogestan 1 κουτάκι για καλό και για κακό και απο την επόμενη μερα ήμουν μια χαρα (είμαι 16 εβδομάδων). Οπότε να ξεκουραστείς τωρα που θα κοιμάται και ο μπέμπης σου και αύριο πρώτα ο Θεός βλέποντας και κάνοντας! Αν και είμαι αισιόδοξη εφόσον ήδη σου λιγόστεψε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Το γεγονός ότι σταματάει είναι ενθαρυντικό!!! Πριν κάποιες μέρες είχα δεί κι εγώ λίγο καφέ όμως και μου είπε να πάρω Utrogestan 1 κουτάκι για καλό και για κακό και απο την επόμενη μερα ήμουν μια χαρα (είμαι 16 εβδομάδων). Οπότε να ξεκουραστείς τωρα που θα κοιμάται και ο μπέμπης σου και αύριο πρώτα ο Θεός βλέποντας και κάνοντας! Αν και είμαι αισιόδοξη εφόσον ήδη σου λιγόστεψε!

Ο μπέμπης μου κοιμάται 11 30 το βράδυ χα χα φώναξα την πεθερά μου και της το είπα για να είναι αυτές τις μέρες εδώ να με βοηθάει τουλάχιστον μέχρι να δούμε τι θα γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Ναι ultrogestan, πριν είχα πιο πολύ τώρα κάτι σταγόνες. Μου είπε τρεις φορές την μέρα να το παίρνω και θα μιλήσουμε αύριο μήπως με δει ένα πρωι στο Ρέα. Γιατί λίγο της κατάστασης έχει μόνο δεύτερες ιατρείο. 

Ωραια ειναι πολυ καλο που εχει λιγοστεψει!!! Ολα θα κανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωραια ειναι πολυ καλο που εχει λιγοστεψει!!! Ολα θα κανε καλα!!

Μακάρι!!!!!! Γιατί δεν αντέχω την διαδικασία της αποξεσησ πάλι!! Είναι τόσο κρύα κια ψυχοφθορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Ο μπέμπης μου κοιμάται 11 30 το βράδυ χα χα φώναξα την πεθερά μου και της το είπα για να είναι αυτές τις μέρες εδώ να με βοηθάει τουλάχιστον μέχρι να δούμε τι θα γίνει! 

Εντάξει τότε αφού έχεις μια κάποια βοήθεια όλα καλά θα πάνε!!!!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ααχ σε καταλαβαινω ουτε εγω νομιζω θα μπορουσα να περιμενω😊 οτι και αν κανεις τελικα ευχομαι να εισαι εγκυουλα και να χαρεις παρα παρα πολυ🙏🙏🌺🌺

Μακάρι 😁Κ εγώ το εύχομαι!Θα σας ενημερώσω για ότι κάνω 😉 Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!Να είσαι καλά 🤗♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xryssa είπε:

Ναι ultrogestan, πριν είχα πιο πολύ τώρα κάτι σταγόνες. Μου είπε τρεις φορές την μέρα να το παίρνω και θα μιλήσουμε αύριο μήπως με δει ένα πρωι στο Ρέα. Γιατί λίγο της κατάστασης έχει μόνο δεύτερες ιατρείο. 

Οι γιατροί θα έπρεπε να είναι πάνω απο όλα άνθρωποι κάτι που μάλλον εκείνος που πήγες δεν ειναι! Κάνε ότι καλύτερο μπορείς, να είσαι ξαπλωμένη και τον μικρό εννοείται δεν πρέπει να τον σηκώνεις τωρα όσο δύσκολο φαντάζομαι είναι...Κορίτσι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά τελικά!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elenikon είπε:

Οι γιατροί θα έπρεπε να είναι πάνω απο όλα άνθρωποι κάτι που μάλλον εκείνος που πήγες δεν ειναι! Κάνε ότι καλύτερο μπορείς, να είσαι ξαπλωμένη και τον μικρό εννοείται δεν πρέπει να τον σηκώνεις τωρα όσο δύσκολο φαντάζομαι είναι...Κορίτσι μου σου εύχομαι να πάνε όλα καλά τελικά!🙏

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Θα δείξει!!!!! Ο δικός μου γιατρός με καθησυχάσε λίγο!! Ότι θέλει ο Θεός!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xryssa είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!! Θα δείξει!!!!! Ο δικός μου γιατρός με καθησυχάσε λίγο!! Ότι θέλει ο Θεός!!! 

Καλημέρα!!! Τί έγινε κορίτσι πως είσαι σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πως είστε εσείς κορίτσια που ξεκινήσατε δουλειά; Οι εγκυουλες μας πως τα πάνε;

Καλημερα κοριτσι μου!! Εγω μολις σχολασα, ενταξει μια χαρα αν και ταλαιπωρουμαι ακομα με την ωτιτιδα και την ιγμοριτιδα!! Αυριο ισως μου κανουν ειπαν το τεστ για τον ιο για να ειναι κ αυτοι σιγουροι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...