Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Πως είναι αυτά τα υγρά που έχεις; 

Κάποιες φορες προς λευκα τυπου βλεννοδη καποιες αλλες πολύ υγρά σαν νερό και δεν σταματάνε απο την ημερα της ωορηξιας τα εχω μέχρι τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Γνωρίζει μήπως κάποια κοπέλα αν στην ωορρηξία η LH πέφτει απότομα ή σιγά σιγά; Δηλαδή στη φωτό μου πιο σκούρο θα ήταν την 11η μέρα ή μετά τη 12η;

Επίσης κράμπες έντονες στη δεξιά ωοθήκη είχα χθες(12η μέρα κύκλου), και πολλά υγρά ωορρηξίας, αλλά και αυτά δε ξέρω, είναι πριν, κατά τη διάρκεια ή μετά την ωορρηξία;

Σήμερα (13η μέρα) έχω όλη μέρα αρκετές κράμπες χαμηλά στην κοιλιά, αυτό τι μπορεί να σημαίνει;

3332518B-6401-4F30-84B2-D78318A50995.jpeg

Απ ότι έχω καταλάβει κι εγώ που τα έκανα τώρα η 2η γραμμή πρέπει να είναι το ίδιο σκούρη με την 1η και αυτό σημαίνει πως η ωορρηξία θα γίνει μεταξύ κάποιων ωρών 24-48. Επίσης το τεστ πρέπει να γίνεται μεταξύ 10πμ - 8μμ και να μην εχεις πιει πολλά υγρά.  δες εμένα ήταν έτσι στις 17/18 και 19 Νοέμβρη... Διάβασε αυτό εαν θέλεις https://www.hometest.gr/el/blog/poso-diarkei-i-koryfosi-tis-ormonis-LH-se-kathe-gynaika , είναι αρκετά βοηθητικό και λέει διάφορες περιπτώσεις σκαμπανευασμάτων της LH!!

 

εικόνα_Viber_2019-11-19_22-14-36.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Απ ότι έχω καταλάβει κι εγώ που τα έκανα τώρα η 2η γραμμή πρέπει να είναι το ίδιο σκούρη με την 1η και αυτό σημαίνει πως η ωορρηξία θα γίνει μεταξύ κάποιων ωρών 24-48. Επίσης το τεστ πρέπει να γίνεται μεταξύ 10πμ - 8μμ και να μην εχεις πιει πολλά υγρά.  δες εμένα ήταν έτσι στις 17/18 και 19 Νοέμβρη... Διάβασε αυτό εαν θέλεις https://www.hometest.gr/el/blog/poso-diarkei-i-koryfosi-tis-ormonis-LH-se-kathe-gynaika , είναι αρκετά βοηθητικό και λέει διάφορες περιπτώσεις σκαμπανευασμάτων της LH!!

 

εικόνα_Viber_2019-11-19_22-14-36.jpg

Στις 20 έκανες; Πώς ήταν;

Αυτό που ρωτάω είναι αν η LH πέφτει απότομα μετά την πιο έντονη γραμμή ή σιγά σιγά. Για να καταλάβω αν εμένα πιο έντονη θα ήταν τη 11η μέρα που δεν έκανα τεστ, και τη 12η πάλι πιο αχνή όπως τη 10η, ή αν πιο έντονη θα ήταν μετά τη 12η και μετά θα πέσει απότομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess28 είπε:

Στις 20 έκανες; Πώς ήταν;

Αυτό που ρωτάω είναι αν η LH πέφτει απότομα μετά την πιο έντονη γραμμή ή σιγά σιγά. Για να καταλάβω αν εμένα πιο έντονη θα ήταν τη 11η μέρα που δεν έκανα τεστ, και τη 12η πάλι πιο αχνή όπως τη 10η, ή αν πιο έντονη θα ήταν μετά τη 12η και μετά θα πέσει απότομα.

20 έχουμε αύριο και θα ξανακάνω! Αυτό σου λέω, ότι υπάρχουν πολλές περιπτώσεις αυξομείωσης της Lh οπότε Μπες στο λινκ που σου έδωσα να διαβάσεις και θα καταλάβεις πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

20 έχουμε αύριο και θα ξανακάνω! Αυτό σου λέω, ότι υπάρχουν πολλές περιπτώσεις αυξομείωσης της Lh οπότε Μπες στο λινκ που σου έδωσα να διαβάσεις και θα καταλάβεις πολλά!

Μπήκα να διαβάσω αυτό που μου έστειλες, πολύ ωραίο και επεξηγηματικό, αλλά δε βρίσκω την περίπτωσή μου! Να ανεβαίνει αργά, μετά κορύφωση και μετά αργή κάθοδος. Εκτός αν έχει σκαμπανεβάσματα και δεν το έχω βρει, αλλά δεν ξέρω να έχω πολυκυστικές ωοθήκες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Δεν ξέρω τότε, μήπως επηρεάζει το αγχος ή άλλοι παράγοντες όπως κρύωμα κτλπ???

Τι εννοείς; Τι να επηρεάζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σαμανη είπε:

Κάποιες φορες προς λευκα τυπου βλεννοδη καποιες αλλες πολύ υγρά σαν νερό και δεν σταματάνε απο την ημερα της ωορηξιας τα εχω μέχρι τωρα.

Κ εγώ το ίδιο κ βγάζω σαν μικρές μπαλίτσες σαν βλέννη πηχτή . Αρκετά υγρά σαν νερό κ άλλες άσπρες σαν γάλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τι εννοείς; Τι να επηρεάζει;

Λεω οτι δεν ξερω εαν επηρεάζεται η ωορρηξια μας από εξωγενής παράγοντες απο αγχος ή απο καποιο κρυωμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Κ εγώ το ίδιο κ βγάζω σαν μικρές μπαλίτσες σαν βλέννη πηχτή . Αρκετά υγρά σαν νερό κ άλλες άσπρες σαν γάλα 

Τι να σου πω δεν ξερω και εγω παντός καταλαβαίνω την αίσθηση και ειναι  λιγο αμήχανη  ... Υπομονή !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Τι να σου πω δεν ξερω και εγω παντός καταλαβαίνω την αίσθηση και ειναι  λιγο αμήχανη  ... Υπομονή !

Πότε περιμένεις να σου ερθει; Εμένα την Κυριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες εδώ στο νησί μας σήμερα έχουμε ήλιο μας έχει τρελάνει ο καιρός με αποτέλεσμα να την έχω αρπάξει καλα καλά.. @Σαμανη και @st3llina να μην σας έρθει κοριτσάκια μου άντε να πέφτουν τα θετικά..

@Hope19καλως ήρθες κορίτσι μου όλα θα πάνε καλά και για σένα υπομονή και επιμονή και θα έρθει και το σπορακι..είπαμε δεν έχει σημασία ο τρόπος σημασία έχει ότι θα έρθει..ξέρω πόσο ανυπομονες είστε όλες γιατί κι εγώ έτσι νιώθω αγωνία ΚΙΑ ανυπομονησία αλλά πλέον το χω δουλέψει λίγο και είναι χαρούμενη αγωνια και ανυπομονησία λες και ετοιμάζομαι για ένα μεγάλο ταξίδι :) ευχομαι σε όλες σας χουχουλιασματα και χαρές σύντομα..

@Xrita κοριτσάκι μου μην απογοητευεσαι και μην σκέφτεσαι αρνητικά πίστεψε ότι θα είσαστε κι εσείς από αυτούς που θα έχουν αποτέλεσμα οι θεραπείες και θα το λύσετε το θέμα σας και θα έρθει αμέσως το μωρό..ονειρεψου και πίστεψε το..πιστεύω ότι θα βοηθήσει και εσένα και τον άντρα σου και θα περάσει και πιο γρήγορα ο χρόνος..

Σας σκέφτομαι όλες και ανυπομονώ για ένα θετικό τεστακι να γεμίσει το πινακακι μας εγκυουλες..

 

Σε ευχαριστώ κορίτσι! Έχεις δίκιο!Πρέπει να το πιστέψω,όπως λες!Να είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Να πω και κατι αλλο ... Οκ ειπα πως αν δεν ερθει κ σημερα τ βραδυ αυριο πρωι πρωι θα κανω κ αλλο τεστ ... Αλλα ρε κοριτσια αυτα τ τεστ εγκυμοσύνης ... Εγω πρωτη φορα κανω στην ζωη μ ... Οταν βγενει αρνητικο δεν ειναι λιγο σαν να σου δεινουν ενα χαστούκι στην μουρη ... Σκληρο πράμα ρε παιδι μου !

Οτι πιο σκληρο συμβαινει σε μια γυναίκα θεωρω.. εχω κανει 2 φορες τη μια ειχα 7 μερες καθυστέρηση τον ιουλιο κ εκανα το τεστ, αρνητικο κ την επομενη περίοδος ειχα αρχισει ν πιστευω οτι ειμαι εγκυοσ κ ειχα αντεξει κ 7 μερες κ δεν ειχα κάνει τ τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elisa91 είπε:

Πότε περιμένεις να σου ερθει; Εμένα την Κυριακή 

Εμενα σημερα επρεπε να μ ειχε έρθει αλλα τιποτα ... Εκανα τεστ την κυριακη (2 μερες πριν την καθηστεριση) και βγηκε αρνητικό... Αν δεν ερθει κ σήμερα τ βραδυ θα κανω αυριο τ πρωι τέστ πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Υποθέτω ότι τόσοι άντρες που κάνουν παιδιά σε μεγάλη ηλικία δεν έχουν και το καλύτερο σπέρμα αλλά μια χαρά τα καταφεραν

Έχεις δίκιο!Το έχω σκεφτεί κ εγώ αυτό...Ο χρόνος θα δείξει!Σε ευχαριστω!Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα ρε κοριτσια τελος οι γονιμες κ εχουμε 13 μερες εως την αναμενομενη περιοδο (που μακαρι να μην ερθει Παναγια μου) πως περιμενεις υπομονετικα εως τότε??????? Πως το βγαζεις απο τ μυαλο σου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrita είπε:

Έχεις δίκιο!Το έχω σκεφτεί κ εγώ αυτό...Ο χρόνος θα δείξει!Σε ευχαριστω!Καλό βράδυ!

Καληνυχτα γλυκιά μ και καλη ξεκούραση ..  Ολα θα γίνουν ... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evie2 είπε:

Και τώρα ρε κοριτσια τελος οι γονιμες κ εχουμε 13 μερες εως την αναμενομενη περιοδο (που μακαρι να μην ερθει Παναγια μου) πως περιμενεις υπομονετικα εως τότε??????? Πως το βγαζεις απο τ μυαλο σου?? 

Αχαχαχαχαχ ... Αυτό ειναι το μεγαλύτερο πρόβλημα ολης της διαδικασίας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Σαμανη είπε:

Εμενα σημερα επρεπε να μ ειχε έρθει αλλα τιποτα ... Εκανα τεστ την κυριακη (2 μερες πριν την καθηστεριση) και βγηκε αρνητικό... Αν δεν ερθει κ σήμερα τ βραδυ θα κανω αυριο τ πρωι τέστ πάλι

Αχ πραγματικά σου εύχομαι ολόψυχα αύριο το πρωί να έχεις ένα θετικό τεστ !!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Και τώρα ρε κοριτσια τελος οι γονιμες κ εχουμε 13 μερες εως την αναμενομενη περιοδο (που μακαρι να μην ερθει Παναγια μου) πως περιμενεις υπομονετικα εως τότε??????? Πως το βγαζεις απο τ μυαλο σου?? 

Αυτό το θέμα δεν παλεύεται με τίποτα.Εγω τρελαινομουν μια βδομάδα πριν την περίοδο πάρα πολύ.Ηρέμησα αυτό το μήνα(αν το λες ηρεμία) μόνο γιατί το πήρα απόφαση ότι δε θα μείνω έγκυος με το θεμα που  μάθαμε τώρα πως έχει το σπέρμα του άντρα μου...Κατά τα άλλα όλα τα κορίτσια εδώ προτείνουν το κλασικό να κάνουμε πράγματα για να μη σκεφτόμαστε!Καλή επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αυτό το θέμα δεν παλεύεται με τίποτα.Εγω τρελαινομουν μια βδομάδα πριν την περίοδο πάρα πολύ.Ηρέμησα αυτό το μήνα(αν το λες ηρεμία) μόνο γιατί το πήρα απόφαση ότι δε θα μείνω έγκυος με το θεμα που  μάθαμε τώρα πως έχει το σπέρμα του άντρα μου...Κατά τα άλλα όλα τα κορίτσια εδώ προτείνουν το κλασικό να κάνουμε πράγματα για να μη σκεφτόμαστε!Καλή επιτυχια!

Να κανουμε πραγματα αλλα τι αλλο οταν δουλευω δεν εχω τοσο χρονο να σκεφτω 12 ωρες. Στα ρεπο ομωςεεε ποσο να καθαρισω κ να μαγειρέψω... ποοοοσο πρεπει ν αραξω κ λιγο ν ξεκουραστώ αμα κολλησει το μυαλο σε κατιι δυσκολα το το ξεκολλας δυστυχως.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα ομορφιές μου!!!

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Ελενακι12: ΘΕΤΙΚΟ ?

st3llina: 17/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Σαμανη: 19/11

diana8: 20/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Liza_pan93: 01/12

Evie2: 01/12

Maroulita: 03/12

tzina829: 06/12

Mt3508: 08/12

Ελενικον: 12/12

Dimitra91: 12/12

Εαυγγελοςτ: 12/12

Σταυρι:13/12

Aννια27:2020!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σαμανη είπε:

Εμενα σημερα επρεπε να μ ειχε έρθει αλλα τιποτα ... Εκανα τεστ την κυριακη (2 μερες πριν την καθηστεριση) και βγηκε αρνητικό... Αν δεν ερθει κ σήμερα τ βραδυ θα κανω αυριο τ πρωι τέστ πάλι

Καλημερα Σαμανη και σε ολα τα κοριτσια!Πηγες για χοριακη τελικα;Εγω εδω ακομη κοιλοποναω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Καλημερα Σαμανη και σε ολα τα κοριτσια!Πηγες για χοριακη τελικα;Εγω εδω ακομη κοιλοποναω....

Καλημέρα κορίτσια..εγώ δεν πήγα γιατί έτυχε κάτι στη δουλειά και έπρεπε να έρθω νωρίτερα. Αλλά πονάω και δε νομίζω οτι δε θα μου έρθει.. Θα σας ενημερώσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια. Εγώ τελικά αδιαθέτησα κανονικά σήμερα και μάλιστα νωριτερα δυο μερες παρολο που επαιρνα utrogestan γιατι οπως σας ειπα ειχα προβλημα με το δευτερο μισο του κυκλου. Ειχα και αλλες 3μερες καφε υγρα.

Θα καλεσω σημερα το γιατρο να δω πως θα προχωρίσουμε. Μαλλον με ενεσεις προκλησης οωρρηξιας οπως μου ειχε πει.

Μακαρι κοριτσια να με βοηθησουν γιατι απο οτι φαινεται εχω σοβαρο θεμα με την οωρρηξια.

Αν και φαινεται οτι κανω οωρρηξια δεν τα καταφερνω και ερχεται και νωριτερα η περιοδος απο οτι πρεπει.

Εχω και μια σαλπιγγα κλειστη.  Εχω απελπιστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...