Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοέμβρη το χουχουλι θα το φέρει το φασούλι!!


Frogel

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

ναι πολύ ζόρι αυτή τη φορά κ νιώθω  ότι θα εκραγώ.. αν αύριο τα ίδια ίσως κάνω να μου φύγει η ιδέα..δεν έχω σπίτι αλλίώς θα τα είχα ξεπατώσει χαχα ..

@lactaki μου εύχομαι να είναι η καλύτερη Κυριακή της ζωής σου αυτή  μη ξεχνάς ότι  και εγω είχα αιμα για δυο μέρες και ήμουν 2 μηνων έγκυος. Όλα καλα θα πανε κάνε τεστακι ό θεούλης ξέρει ποτέ θα μας το δώσει κορίτσια  μην χάνετε τη πίστη σας. Καλημερουδια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας ημερα κοριτσια !!! Να εχετε μια ομορφη Κυριακη!!!

@lactaki οπως ειπε και η @Σταυρι νωριτερα για σενα , μακαρι να ειναι η ομορφοτερη Κυριακη της ζωης σου, με ενα θετικοτατο τεστακι!!! 

Βρε κοριτσια, σχεδον μερα παρα μερα παρατηρω ελαχιστα καφε ανοιχτο χρωμα (συγνωμη για  την περιγραφη) υγρα στο σερβιετακι.. Υπαρχει περιπτωση ν ναι καμισ ενδειξη? Κατι κραμπουλες κ ενοχλησεις παρατηρω στην κοιλιτσα χαμηλα αλλα το μυαλο μου παει οτι πιθανοτατα αδιαθετησω κ νωριτερα..Ειχα διαβασει οτι 7-12 μερες χρειαζεται απο τη συλληψη ν γινει η εμφυτευση.. στις 30/10 παρατηρησα καφε υγρο με ελαχιστες σταγονιτσες αιμα.. λετε ν αρχισω να μετραω αντιστροφα??!!! ..(Υπερβολικα αισιοδοξη..) Φιλια πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρά μου εγώ δεν έχω ευχάριστα περίοδος κανονικά πρωί πρωί με κανονικοτατη ροή..με πιάνει ακόμα ο Νοέμβρης όμως γιατί περιμένω ξανά 28 :) θα είναι Νοεμβρίου μωρό τέλος χαχαχχαχα..όπως είπε και η @Σταυρι έχετε πίστη κορίτσια μου και θα έρθει.. @lactaki μου ελπίζω να χεις πιο ευχάριστα νέα..σε σκεφτόμουν χθες γιατί πέρασα μια κρίση στεναχώριας και λέω πόσο δύσκολο είναι να ακολουθείς τις συμβουλές που δίνεις..κατάλαβες τι εννοώ που σου έλεγα να σαι αισιόδοξη και θετική..ε εχθες δεν ήμουν ούτε εγώ τελικά..απλά κατάλαβα ότι δεν πρέπει να τα καταπιέζουμε κιόλας αυτά που νιώθουμε μακάρι να καταφέρουμε να τα ξεπεράσουμε και να μαστε καλά αλλά όχι καταπίεση γιατί μετά γυρνάνε όλα μπούμερανγκ..νιώστε ότι νιώθετε κορίτσια μου και προσπαθείτε πάντα για το καλύτερο..καλημέρα σας φιλώ καλή Κυριακή να έχουμε..<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Μωρά μου εγώ δεν έχω ευχάριστα περίοδος κανονικά πρωί πρωί με κανονικοτατη ροή..με πιάνει ακόμα ο Νοέμβρης όμως γιατί περιμένω ξανά 28 :) θα είναι Νοεμβρίου μωρό τέλος χαχαχχαχα..όπως είπε και η @Σταυρι έχετε πίστη κορίτσια μου και θα έρθει.. @lactaki μου ελπίζω να χεις πιο ευχάριστα νέα..σε σκεφτόμουν χθες γιατί πέρασα μια κρίση στεναχώριας και λέω πόσο δύσκολο είναι να ακολουθείς τις συμβουλές που δίνεις..κατάλαβες τι εννοώ που σου έλεγα να σαι αισιόδοξη και θετική..ε εχθες δεν ήμουν ούτε εγώ τελικά..απλά κατάλαβα ότι δεν πρέπει να τα καταπιέζουμε κιόλας αυτά που νιώθουμε μακάρι να καταφέρουμε να τα ξεπεράσουμε και να μαστε καλά αλλά όχι καταπίεση γιατί μετά γυρνάνε όλα μπούμερανγκ..νιώστε ότι νιώθετε κορίτσια μου και προσπαθείτε πάντα για το καλύτερο..καλημέρα σας φιλώ καλή Κυριακή να έχουμε..<3

Ε την σιχαμενη!? Και ήμουν τόσο αισιόδοξη! Δεν πειράζει καλά τα είπες. Ο Νοέμβριος δεν τελείωσε ακόμα... Το 2020 θα γίνουμε όλες μανουλες είτε για πρώτη είτε για δεύτερη φορά. Και μετά θα συζητάμε πως μεγαλώνει το μπεμπακι μας!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Μωρά μου εγώ δεν έχω ευχάριστα περίοδος κανονικά πρωί πρωί με κανονικοτατη ροή..με πιάνει ακόμα ο Νοέμβρης όμως γιατί περιμένω ξανά 28 :) θα είναι Νοεμβρίου μωρό τέλος χαχαχχαχα..όπως είπε και η @Σταυρι έχετε πίστη κορίτσια μου και θα έρθει.. @lactaki μου ελπίζω να χεις πιο ευχάριστα νέα..σε σκεφτόμουν χθες γιατί πέρασα μια κρίση στεναχώριας και λέω πόσο δύσκολο είναι να ακολουθείς τις συμβουλές που δίνεις..κατάλαβες τι εννοώ που σου έλεγα να σαι αισιόδοξη και θετική..ε εχθες δεν ήμουν ούτε εγώ τελικά..απλά κατάλαβα ότι δεν πρέπει να τα καταπιέζουμε κιόλας αυτά που νιώθουμε μακάρι να καταφέρουμε να τα ξεπεράσουμε και να μαστε καλά αλλά όχι καταπίεση γιατί μετά γυρνάνε όλα μπούμερανγκ..νιώστε ότι νιώθετε κορίτσια μου και προσπαθείτε πάντα για το καλύτερο..καλημέρα σας φιλώ καλή Κυριακή να έχουμε..<3

Καλημέρα!! Μη στεναχωριέσαι αν μπορείς κ πάμε για τον επόμενο μήνα! Τα αυγουστιατικα μωρά είναι τοοοσο γλυκά. Ο επόμενος μήνας ελπίζω να είναι ο μήνας μας κ ο Νοέμβριος να το φέρει το φασόλι. 

Στο γιο μου είχα τελευταία περίοδο 24/11 κ γέννησα Αύγουστο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες μου...δυστυχώς ούτε εγώ σας έχω ευχάριστα.. αδιαθέτησα χθες βράδυ κ μάλιστα αυτό που μ έκανε εντύπωση είναι ότι μ ήρθε 14 μέρες ακριβώς μετά την ωορηξία αλλά κ την ίδια ώρα που θα έσκαγε μετά την ένεση κ έπρεπε να έχω επαφή χαχα... αυτό θα πει στημένο παιχνίδι...

τέλος πάντων, είμαι καλά κ προχωρώ... θα μιλήσω με τον γιατρό μου που είχα στο νοσοκομείο θα με δει να δούμε τι θα πει κ αυτός.. κ θα χαλαρώσω.

την άλλη τη γιατρό που πήγαινα έξω την προετοίμασα χθες κ της είπα οτι δε θα ξαναπάω για υπέρηχο γιατί θέλω να ηρεμήσω κ να τ αφήσω μέχρι τις γιορτές λίγο πιο φλου... @Frogel κ εγώ το ίδιο τελευταία μέρα Νοέμβρη περιμένω ξανά ..χαχααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα φίλες μου...δυστυχώς ούτε εγώ σας έχω ευχάριστα.. αδιαθέτησα χθες βράδυ κ μάλιστα αυτό που μ έκανε εντύπωση είναι ότι μ ήρθε 14 μέρες ακριβώς μετά την ωορηξία αλλά κ την ίδια ώρα που θα έσκαγε μετά την ένεση κ έπρεπε να έχω επαφή χαχα... αυτό θα πει στημένο παιχνίδι...

τέλος πάντων, είμαι καλά κ προχωρώ... θα μιλήσω με τον γιατρό μου που είχα στο νοσοκομείο θα με δει να δούμε τι θα πει κ αυτός.. κ θα χαλαρώσω.

την άλλη τη γιατρό που πήγαινα έξω την προετοίμασα χθες κ της είπα οτι δε θα ξαναπάω για υπέρηχο γιατί θέλω να ηρεμήσω κ να τ αφήσω μέχρι τις γιορτές λίγο πιο φλου... @Frogel κ εγώ το ίδιο τελευταία μέρα Νοέμβρη περιμένω ξανά ..χαχααα

@misofeggaro πως είσαι εσύ αγαπημένη μου σε τι φάση βρίσκεσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

@misofeggaro πως είσαι εσύ αγαπημένη μου σε τι φάση βρίσκεσαι?

Καλημέρα σε όλες! Πριν μια εβδομάδα παντρεύτηκα για αυτό είχα χαθεί για λίγο! 21 ημέρα του κύκλου πήγα γυναικολογο, έκανα τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικου υγρού και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα. Είδε κάτι σαν κύστη στη δεξιά ωοθήκη και θέλει να με δει πάλι μετά την περίοδο.  Ωορηξια είχα στην αριστερή. Αλλά η περίοδος άφαντη... Έχω σχετικά άστατο κύκλο, 26-33 ημέρες και τους τελευταίους μήνες ερχόταν μια ημέρα νωρίτερα και τώρα είμαι ήδη στην 31... Γκρρρ... Το μόνο που δεν θέλω είναι να είναι σημάδι εμμηνόπαυσης... Αν και 28η  Οκτωβρίου έκανα μπάνιο στη θάλασσα και ήταν παγωμένη, ας ελπίσουμε ότι είναι από αυτό. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πριν μια εβδομάδα παντρεύτηκα για αυτό είχα χαθεί για λίγο! 21 ημέρα του κύκλου πήγα γυναικολογο, έκανα τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικου υγρού και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα. Είδε κάτι σαν κύστη στη δεξιά ωοθήκη και θέλει να με δει πάλι μετά την περίοδο.  Ωορηξια είχα στην αριστερή. Αλλά η περίοδος άφαντη... Έχω σχετικά άστατο κύκλο, 26-33 ημέρες και τους τελευταίους μήνες ερχόταν μια ημέρα νωρίτερα και τώρα είμαι ήδη στην 31... Γκρρρ... Το μόνο που δεν θέλω είναι να είναι σημάδι εμμηνόπαυσης... Αν και 28η  Οκτωβρίου έκανα μπάνιο στη θάλασσα και ήταν παγωμένη, ας ελπίσουμε ότι είναι από αυτό. 

 

 

Να ζήσετε κούκλα μου... σύντομα θα μας έχεις ευχάριστα κ μη σκέφτεσαι για εμμηνόπαυση για όνομα του θεού.. πιπινάκι είσαι κ θα σαι κ έγγυος μη σ πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σε όλες! Πριν μια εβδομάδα παντρεύτηκα για αυτό είχα χαθεί για λίγο! 21 ημέρα του κύκλου πήγα γυναικολογο, έκανα τεστ παπ και καλλιέργεια κολπικου υγρού και τώρα περιμένω τα αποτελέσματα. Είδε κάτι σαν κύστη στη δεξιά ωοθήκη και θέλει να με δει πάλι μετά την περίοδο.  Ωορηξια είχα στην αριστερή. Αλλά η περίοδος άφαντη... Έχω σχετικά άστατο κύκλο, 26-33 ημέρες και τους τελευταίους μήνες ερχόταν μια ημέρα νωρίτερα και τώρα είμαι ήδη στην 31... Γκρρρ... Το μόνο που δεν θέλω είναι να είναι σημάδι εμμηνόπαυσης... Αν και 28η  Οκτωβρίου έκανα μπάνιο στη θάλασσα και ήταν παγωμένη, ας ελπίσουμε ότι είναι από αυτό. 

 

 

Βρε κορίτσι συγνωμη αλλά πως σου ήρθε η εμμηνόπαυση στο μυαλό;;;; μην σκέφτεσαι τέτοια! Πόσο χρονών είσαι; μπορεί να χρειάζεται προσπάθεια αλλά θα έρθει θα δεις!

@lactaki μου λυπάμαι... καλύτερα να το αφήσεις λιγο... Από τη στιγμή που κάνεις ωορρηξία δεν υπάρχει λόγος για φάρμακα! Πήγαινε στον άλλο γιατρό ίσως ως πιο έμπειρος να μπορεί να σε καθοδηγήσει περισσότερο...

Υπομονή σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Βρε κορίτσι συγνωμη αλλά πως σου ήρθε η εμμηνόπαυση στο μυαλό;;;; μην σκέφτεσαι τέτοια! Πόσο χρονών είσαι; μπορεί να χρειάζεται προσπάθεια αλλά θα έρθει θα δεις!

@lactaki μου λυπάμαι... καλύτερα να το αφήσεις λιγο... Από τη στιγμή που κάνεις ωορρηξία δεν υπάρχει λόγος για φάρμακα! Πήγαινε στον άλλο γιατρό ίσως ως πιο έμπειρος να μπορεί να σε καθοδηγήσει περισσότερο...

Υπομονή σε όλες!

ναι νομίζω πως πιέζω πολύ την κατάσταση με τόσο ψάξιμο κ δε μ κάνει καλό κ έχω κ αντίθετα αποτελέσματα.. θα πάω στο γιατρό αυτό τον θεωρώ πάρα πολύ καλό απλά ο λόγος που τον άφησα ήταν επειδη ήταν στο νοσοκομείο κ δε μπορούσε να με βλέπει οπως θέλω.. μ πε να πάω όμως να με δει κ να μιλήσουμε.. προς το παρόν όμως θα έχω τις επαφές μου αλλά θα αποτοξινωθώ από όλα.. εξετάσεις οκ, ωορηξία σταθερή οπότε.... δεν υπάρχει λόγος να το πιέζω φθάνει.. να ηρεμήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

ναι νομίζω πως πιέζω πολύ την κατάσταση με τόσο ψάξιμο κ δε μ κάνει καλό κ έχω κ αντίθετα αποτελέσματα.. θα πάω στο γιατρό αυτό τον θεωρώ πάρα πολύ καλό απλά ο λόγος που τον άφησα ήταν επειδη ήταν στο νοσοκομείο κ δε μπορούσε να με βλέπει οπως θέλω.. μ πε να πάω όμως να με δει κ να μιλήσουμε.. προς το παρόν όμως θα έχω τις επαφές μου αλλά θα αποτοξινωθώ από όλα.. εξετάσεις οκ, ωορηξία σταθερή οπότε.... δεν υπάρχει λόγος να το πιέζω φθάνει.. να ηρεμήσω...

Ε την τύπισσα εγγλεζα ακόμα και στην ώρα δηλαδή..τι να πω..νομίζω κορίτσι μου ότι τώρα που θα το πας πιο χαλαρά θα δεις αποτέλεσμα..ηρέμησε και απόλαυσε το όσο μπορείς..<3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κλείσει τα 38 και έχω περίοδο από 10 χρόνων, για αυτό λέω για εμμηνόπαυση. Κοίταξα το ημερολόγιο μου και είχα επαφή 17η μέρα αλλά οχι ολοκληρωμένη... Βρε λες;; την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος είχα ωορηξια 16 μέρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ε την σιχαμενη!? Και ήμουν τόσο αισιόδοξη! Δεν πειράζει καλά τα είπες. Ο Νοέμβριος δεν τελείωσε ακόμα... Το 2020 θα γίνουμε όλες μανουλες είτε για πρώτη είτε για δεύτερη φορά. Και μετά θα συζητάμε πως μεγαλώνει το μπεμπακι μας!?

Μακάρι κοριτσαρα μου να μας έρθει μαζί σε πολλές να κάνουμε μετά ομαδουδουλα να λέμε για τα μπεμπουλια..ήμουν κι εγώ αισιόδοξη αλλά μας την έκανε η κυρία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε;

Α ρε @lactaki ειχα μερες να μπω κ βλεπω μνμ κ μολις λεω θα στειλω για support ειδα κ τα παρακατω..Παμε ομως παρακατω! ?

Εγω σε αναμονη για την περιοδο, αν κ εχω μερουλες ακομα! Οι προσπαθειες μου δεν ηταν πολλες αλλα μαλλον ηταν σε καλες μερες. Παρακολουθησα την ωορρηξια με τεστακι κ ενα απογευμα (εκει αναμεσα στα θετικα τεστακια) ειχα εναν δυνατο πονο που μαλλον εγινε η ωορρηξια..Επαφουλες ειχα μια μερα πριν κ την μερα που ενιωσα τον πονο! Οχι οτι περιμενω πολλα αλλα ελπιζω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Clementina είπε:

Γεια σας κι από εμένα κορίτσια και γουρλίδικο να είναι το νέο θεματάκι μας!! 34 στα 35 εγώ με 2 ατυχίες , μια εξωμήτρια και μια παλίνδρομη. Οι γιατροί δεν βρήκαν κάτι και μου είπαν να προσπαθήσω από τον πρώτο κιόλας κύκλο! και να μαι.. μακάρι να μας πάνε όλα καλα και να έχουμε σύντομα θετικά τεστ!! Σας χαιρετώ από την κρύα Κοπεγχάγη. 

Καλημέρα κορίτσι μου σου εύχομαι σύντομα ένα μεγάλο θετικό πολύ πολύ σύντομα :-) !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Έχω κλείσει τα 38 και έχω περίοδο από 10 χρόνων, για αυτό λέω για εμμηνόπαυση. Κοίταξα το ημερολόγιο μου και είχα επαφή 17η μέρα αλλά οχι ολοκληρωμένη... Βρε λες;; την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος είχα ωορηξια 16 μέρα... 

Καλησπέρα. Πρώτα απ όλα κανένας γιατρός δεν θεωρεί ασφαλή μέθοδο το τράβηγμα οπότε και χωρίς ολοκληρωμένη επαφή μπορεί να συμβεί. Και δεύτερον από όσο ξέρω πολύ πριν την εμμηνόπαυση ξεκινούν οι κύκλοι χωρίς ωορυξια. Οπότε από τη στιγμή που κάνεις ωορυξια αυτό το σενάριο είναι μακρυά ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Frogel @lactaki απογοητευτικά το περίμενα και εγώ ότι θα έχουμε τα πρώτα μας θετικά :-( αλλα δεν πτοουμαστε!! Ηθικό ακμαιοτατοοοο!! Πάμε για το τέλος Νοεμβρίου να την ξεγελάσουμε την σιχαμενη :-) !! Μόνο μην μου στεναχωριέστε κορίτσια μου ,όλα θα γίνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro μου μην το ξανασκεφτείς αυτό για την εμμηνόπαυση είσαι μικρή ακόμα , το μόνο που σου επιτρέπουμε να σκέφτεσαι μέσα σε αυτήν την ομάδα ? είναι το πόσο κοντά είναι το μπεμπακι σου !!! Θετική σκέψη κορίτσι μου και μόνο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να βλέπουμε θετικά τεστακια ?‍?‍?‍? :

Liza_pan93: 02/11

Ελενακι12: 03/11

Aννια27: 09/11

Dimitra91: 10/11

Maroulita: 10/11

Mt3508: 10/11

tzina819: 12/11

Σταυρι: 14/11

ioannastr: 19/11

anna90: 19/11

Eirinik94: 24/11

Kostef: 26/11

Frogel: 28/11

Lactaki: 30/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

@liza_pan93 @Ελενακι12 τι γίνεται κορίτσια μου πως είστε εσείς;

Καλημέρα κορίτσια μ εγώ είμαι καλά άφαντη η περίοδος αλλά περιμένω τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 3 μέρες οπότε είμαι στην αναμονή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

ναι νομίζω πως πιέζω πολύ την κατάσταση με τόσο ψάξιμο κ δε μ κάνει καλό κ έχω κ αντίθετα αποτελέσματα.. θα πάω στο γιατρό αυτό τον θεωρώ πάρα πολύ καλό απλά ο λόγος που τον άφησα ήταν επειδη ήταν στο νοσοκομείο κ δε μπορούσε να με βλέπει οπως θέλω.. μ πε να πάω όμως να με δει κ να μιλήσουμε.. προς το παρόν όμως θα έχω τις επαφές μου αλλά θα αποτοξινωθώ από όλα.. εξετάσεις οκ, ωορηξία σταθερή οπότε.... δεν υπάρχει λόγος να το πιέζω φθάνει.. να ηρεμήσω...

Καλημερα κορίτσια!!!

 

Ναι νομίζω πως το να ηρεμήσεις και να μην σκέφτεσαι το θέμα αυτό για λίγο αλλά παράλληλα να έχεις τις επαφές σου, θα βοηθήσει πάρα πολύ!!! Θα έρθει αναπάντεχα το μπεμπάκι, θα δείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...