Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απροοπτα εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!Ανοιγω αυτό το θεμα για να μοιραστουμε εμπειριες και να παρηγορηθουμε από απρόοπτες καταστασεις που δεν περιμεναμε αλλα εληξαν αισιως!??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξέρω αν ανήκω σε αυτή τη κατηγορία αλλά βάση Τερ είμαι 7+5! Πήγα στο γιατρό 7+1 είδαμε καρδιακή λειτουργία αλλά το μέγεθος του εμβρύου ήταν στις 6+1! Ελπίζω να έχω καλή έκβαση και να πάρουμε τα πάνω μας η να μείνουμε μια βδομάδα πίσω με φυσιολογική ανάπτυξη! Έχω ραντεβού αρχές Νοέμβρη πάλι! Προσπαθώ να διαχειριστώ την αγωνία που Μ έχει δημιουργηθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!απο απροοπτα στην εγκυμοσυνη μου που με κοψοχολιασαν...φουλ!!πηγαμε στην εκτη εβδομαδα πρωτη φορα στον γιατρο υπηρχε μονο σακος,ευτηχως στην ογδωη εβδομαδα ειχα αναπτυχθει και το εμβρυακι μου!!στην αυχενικη ενω εδειξαν ολα καλα το αυχενικο υγρο ηταν στα 3 χιλ.καναμε την εξεταση nipt ευτηχως ολα καλα!!στην β επιπεδου ειχε ασβεστωμα στην καρδουλα του μας εστειλαν σε καρδιολογο,πηγαν ολα καλα απλα θελει παρακολουθηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Δε ξέρω αν ανήκω σε αυτή τη κατηγορία αλλά βάση Τερ είμαι 7+5! Πήγα στο γιατρό 7+1 είδαμε καρδιακή λειτουργία αλλά το μέγεθος του εμβρύου ήταν στις 6+1! Ελπίζω να έχω καλή έκβαση και να πάρουμε τα πάνω μας η να μείνουμε μια βδομάδα πίσω με φυσιολογική ανάπτυξη! Έχω ραντεβού αρχές Νοέμβρη πάλι! Προσπαθώ να διαχειριστώ την αγωνία που Μ έχει δημιουργηθεί!

Να μην ανησυχεις καθολου!!Όλα αυτά εχουν να κανουν με την ωορηξια..Στη δικη μου περιπτωση επειδή αδιαθετουσα κάθε 20 σχεδόν μερες,στον υπερηχο βγαινω μια βδομαδα μπροστα...Μηπως η περιοδος σου ερχοταν πιο αργα κάθε φορα?Μου το ειχε εξηγησει ο γυναικολόγος ότι γι'αυτο συμβαινει να μη συμβαδιζουν οι ημερομηνίες!Ολα θα είναι καλα όμως θα δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasiliki30 Καθως κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετικη σιγουρα καποια μωράκια αναπτυσονται με τον δικο τους ρυθμο!Ολα να είναι καλα εχει σημασια!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Να μην ανησυχεις καθολου!!Όλα αυτά εχουν να κανουν με την ωορηξια..Στη δικη μου περιπτωση επειδή αδιαθετουσα κάθε 20 σχεδόν μερες,στον υπερηχο βγαινω μια βδομαδα μπροστα...Μηπως η περιοδος σου ερχοταν πιο αργα κάθε φορα?Μου το ειχε εξηγησει ο γυναικολόγος ότι γι'αυτο συμβαινει να μη συμβαδιζουν οι ημερομηνίες!Ολα θα είναι καλα όμως θα δεις!

Είχα κάνει μια επεμβατική υστεροσκοπηση το μαρτιο! Αφού αναρρωσα από τα αντισυλληπτικά κ τέτοια! Ο κύκλος Μ 4 μήνες ήταν ρολόι ακριβώς στις 27 μέρες! Εγώ έκανα χοριακη την 26η μέρα του κύκλου γτ είχα κάτι αναγουλες(για μια βδομάδα)κ έκανα τεστ για να το αποκλείσω κ να πάω σε παθολογο το οποίο βγήκε θετικό, κ η τιμή της ήταν 49 αν είχα κάνει μια βδομάδα αργότερα ωορρηξία δε θα έβγαινε αρνητική; Κ στις 5+1 που πήγα στο γιατρό πρώτη φορά είδαμε σάκο κ μια κουκίδα που Μ είπε ήταν το έμβρυο, τότε είχα κ μια μικρή αποκόλληση την οποία αντιμετωπίσαμε με αύξηση της προγεστερωνης! Μετά από δυο βδομάδες πήγα είδαμε καρδιακή λειτουργία απλά τα μπεμπέ πιο μικρό! Δεν ξέρω πόσο απόλυτα είναι τα νούμερα! Δλδ η μια βδομάδα είναι 7 μέρες η μπορεί και 4-5; Τώρα έχω ραντεβού πάλι αρχές Νοεμβρίου κ ελπίζω να είναι καλά (αν κ μάλλον όσο έχω ναυτίες κ εμετούς μάλλον καλά.ειναι..χαχαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η pangipot είπε:

Είχα κάνει μια επεμβατική υστεροσκοπηση το μαρτιο! Αφού αναρρωσα από τα αντισυλληπτικά κ τέτοια! Ο κύκλος Μ 4 μήνες ήταν ρολόι ακριβώς στις 27 μέρες! Εγώ έκανα χοριακη την 26η μέρα του κύκλου γτ είχα κάτι αναγουλες(για μια βδομάδα)κ έκανα τεστ για να το αποκλείσω κ να πάω σε παθολογο το οποίο βγήκε θετικό, κ η τιμή της ήταν 49 αν είχα κάνει μια βδομάδα αργότερα ωορρηξία δε θα έβγαινε αρνητική; Κ στις 5+1 που πήγα στο γιατρό πρώτη φορά είδαμε σάκο κ μια κουκίδα που Μ είπε ήταν το έμβρυο, τότε είχα κ μια μικρή αποκόλληση την οποία αντιμετωπίσαμε με αύξηση της προγεστερωνης! Μετά από δυο βδομάδες πήγα είδαμε καρδιακή λειτουργία απλά τα μπεμπέ πιο μικρό! Δεν ξέρω πόσο απόλυτα είναι τα νούμερα! Δλδ η μια βδομάδα είναι 7 μέρες η μπορεί και 4-5; Τώρα έχω ραντεβού πάλι αρχές Νοεμβρίου κ ελπίζω να είναι καλά (αν κ μάλλον όσο έχω ναυτίες κ εμετούς μάλλον καλά.ειναι..χαχαχαχαχα)

Είναι πολύ σχετικα τα νουμερα των ημερων παντως!Θεωρητικα μια εβδομαδα είναι 7 μερες αλλα σε ολη τη διαρκεια της κυησης διαπιστωσα ότι τη μια πηγαινε 2-3 μερες πιο μπροστα,την άλλη 2-3 μερες πισω..Σημασια εχει να αναπτυσεται το μωρακι,μην σε στεναχωρει καθολου ότι μπορει να εισαι μια βδομαδα πισω...Αυτό με την αποκολληση το ειχα περασει κι εγω...Ευτυχως ημουν τυχερη στις ναυτιες και στις αναγούλες! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...