Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έντονοι εμετοί που συνεχίζονται μετά το τρίμηνο!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, έχει υπάρξει κάποια κοπέλα που να συνεχίστηκαν οι εμετοί και μετά το τρίμηνο? Πραγματικά υποφέρω και γίνονται όλο και χειρότεροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει υπάρξει κάποια κοπέλα που να συνεχίστηκαν οι εμετοί και μετά το τρίμηνο? Πραγματικά υποφέρω και γίνονται όλο και χειρότεροι.

Εγώ ! Είχα αγχωθεί πολύ! Νόμιζα ότι ήταν η χολή αλλά οκ. Συνεννοησου με γιατρό μήπως είναι υπερέμεση ή έχεις κάποια ευαισθησία στη χολή ή σε κάποια βιταμίνη. Εγώ είχα θέμα με τα αναβράζοντα αυτά με γονάτισαν .  Μολις άρχισα τα χάπια όλα οκ έστρωσαν σιγά-σιγά . Υπάρχουν και κάτι περικάρπια για την κατάσταση . Εύχομαι τα καλύτερα και με  το καλό το ΜΠΕμπόνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Εγώ ! Είχα αγχωθεί πολύ! Νόμιζα ότι ήταν η χολή αλλά οκ. Συνεννοησου με γιατρό μήπως είναι υπερέμεση ή έχεις κάποια ευαισθησία στη χολή ή σε κάποια βιταμίνη. Εγώ είχα θέμα με τα αναβράζοντα αυτά με γονάτισαν .  Μολις άρχισα τα χάπια όλα οκ έστρωσαν σιγά-σιγά . Υπάρχουν και κάτι περικάρπια για την κατάσταση . Εύχομαι τα καλύτερα και με  το καλό το ΜΠΕμπόνι!

Δεν έχω κάποια ευαισθησία όχι, είμαι έτσι δύο μήνες συνεχόμενα από την αρχή.τι αναβραζοντα έπαιρνες; 

Ευχαριστώ κι εσύ με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει υπάρξει κάποια κοπέλα που να συνεχίστηκαν οι εμετοί και μετά το τρίμηνο? Πραγματικά υποφέρω και γίνονται όλο και χειρότεροι.

Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου.

Εγώ είχα φουλ εμετούς μέχρι και τους 6 μήνες δλδ σταμάτησαν στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου αλλά επανήλθαν κάπως στον 9ο (καμία σχέση όμως με τα πρώτα 2 τρίμηνα που υπέφερα κυριολεκτικά). Η εγκυμοσύνη μου ήταν μια χαρά, και το μωρό και εγώ ήμασταν υγιέστατες, Δόξα τω Θεώ. Απλά τα συμπτώματα μου ήταν πολύ δύσκολα. Θα σου πω μόνο υπομονή. Λογικά θα σου περάσουν οι εμετοί και οι ναυτίες. Υπάρχουν όμως κοπέλες που έχουν και μέχρι να γεννήσουν. Ας ελπίσουμε να μην είσαι από αυτές. Μετά τους εμετούς κλπ έρχονται άλλα. Χαχαχα!!! 

Μα σκέφτεσαι μόνο ένα γερό μωρό και να θυμάσαι ότι όλα αυτά που περνάς θα ξεχαστούν μόλις πάρεις αγκαλιά το μικρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου.

Εγώ είχα φουλ εμετούς μέχρι και τους 6 μήνες δλδ σταμάτησαν στο τρίτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μου αλλά επανήλθαν κάπως στον 9ο (καμία σχέση όμως με τα πρώτα 2 τρίμηνα που υπέφερα κυριολεκτικά). Η εγκυμοσύνη μου ήταν μια χαρά, και το μωρό και εγώ ήμασταν υγιέστατες, Δόξα τω Θεώ. Απλά τα συμπτώματα μου ήταν πολύ δύσκολα. Θα σου πω μόνο υπομονή. Λογικά θα σου περάσουν οι εμετοί και οι ναυτίες. Υπάρχουν όμως κοπέλες που έχουν και μέχρι να γεννήσουν. Ας ελπίσουμε να μην είσαι από αυτές. Μετά τους εμετούς κλπ έρχονται άλλα. Χαχαχα!!! 

Μα σκέφτεσαι μόνο ένα γερό μωρό και να θυμάσαι ότι όλα αυτά που περνάς θα ξεχαστούν μόλις πάρεις αγκαλιά το μικρό σου. 

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου κι εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου! Απλά φοβάμαι γιατί χάνω συνεχώς κιλά κι αντί να φουσκωνω ή κοιλιά είναι μαζεμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου κι εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου! Απλά φοβάμαι γιατί χάνω συνεχώς κιλά κι αντί να φουσκωνω ή κοιλιά είναι μαζεμένη.

Λοιπόν έπαιρνα ferreluc και magiasis.μη σκας με την κοιλιά δεν παίζει ρόλο. Όλα καλά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 σ'ευχαριστώ πολύ! Μην ανησυχείς για την κοιλιά σου. Εγώ το τελευταίο τρίμηνο παχυνα και είδα και μια κοιλιά από εδώ ως απέναντι. Μέχρι τότε δεν καταλαβαιναν καν ότι είμαι έγκυος. Αν η εγκυμοσύνη σου πάει καλά και ο γιατρός σου είναι ήσυχος μην ανησυχείς (μια κουβέντα είναι αυτή τώρα... το ξέρω). 

Με το καλό και πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου κι εσύ να χαίρεσαι το μωράκι σου! Απλά φοβάμαι γιατί χάνω συνεχώς κιλά κι αντί να φουσκωνω ή κοιλιά είναι μαζεμένη.

Καλησπέρα. Από την έβδομη εβδομάδα είχα αδιαθεσίες και αναγούλες, όχι εμετούς. Από τον πέμπτο μέχρι και τον 7ο, άρχισα να έχω εμετούς κυρίως γιατί δεν μπορούσα να χωνέψω το φαγητό επειδή είχε πιεστεί το στομάχι μου λόγω του μωρού.  Μετά δεν ξέρω να σου πω, δεν έφτασα ως το τέλος. Πάντως επειδή είχα μεγάλο περίσσευμα κιλών, έχανα κιλά και δεν φαινόταν ότι είμαι έγκυος. Υπομονή, όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου @Bloublou85 δεν ήξερα ότι είσαι εγκυουλα!!! Είχα μείνει στις προσπάθειες κ τον αγώνα σου! Χάρηκα πάρα πολύ! Με τ καλο κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 καλό κουράγιο θα σου πω και ελπιζω να μην εισαι "τυχερη" σαν εμενα!και να μην ανησυχείς!Εγώ ξεκίνησα με εμετούς από την 7η εβδομάδα και πήγα έτσι μέχρι τις 40 και 1 που γέννησα με μόνη εξαίρεση μια μισή βδομάδα στον 7ο που δεν έκανα Ούτε έναν εμετό και θυμάμαι πόσο είχα χαρεί!!!!!με τα κιλά μην ανησυχείς και εγώ δεν έπαιρνα μέχρι τον  6ο από εκεί και μετά πήρα και απορώ ακόμα πως με τόσους εμετούς!το μωρό ότι είναι να πάρει θα το πάρει από εσένα!3.300 βγήκε η μπέμπα μου!εγώ είχα θέμα με το στομάχι μου...Όλα με πειράζαν και μου καθόντουσαν...μέχρι και πριμπεραν επαιρνα και παλι εκανα εμετους μέχρι που δεν ξανά πήρα ...να προσπαθησεις να πινεις υγρά....Να μήν αφυδατωθεις αυτο είναι το σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια! Θα πρέπει να κάνω υπομονη αρκετή ακόμα μου φαίνεται, όμως με καθησύχατε που δεν παθαίνει κάτι το μωράκι.

@Diwni σ ευχαριστώ πολύ διωνη μου, ναι επιτέλους τα καταφέραμε κι εμείς.να είσαι καλά κ να χαίρεσαι τα μωρακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Εγω ειχα υπερεμεση και μεχρι τον 5ο εκανα γυρω στους 10 εμετους την ημερα.Ειχα χασει 5 κιλά και νοσηλευτηκα 2 φορες στο νοσοκομείο.Για εναν μηνα ειδικα δεν μιλαγα καθολου μεσα στο σπιτι γιατι και καλημερα να ελεγα στον αντρα μου ετρεχα για εμετό.Συννενοουμασταν με μηνυματα?.Δεν υπαρχει χειρότερη αισθηση απ'την ολοημερη ναυτια και ανακατοσουρα.Ευτυχως τωρα φαινεται τοσο μακρινο αλλα εχει αφησει μια πικρη ανάμνηση!

Αυτό που θα σου πω ειναι υπομονή.Ειναι δυσκολο αλλα θα περάσει!Παρε μια φυτικη οδοντόκρεμα(εγω ειχα apivita γιατι ολες τις αλλες τις εκανα εμετό) και να πλενεις τα δοντια σου μετα απο καθε εμετο γιατι ειναι οξινος και τα καταστρέφει..Και μην πιεζεις τον εαυτο σου να φαει με το ζορι γιατι το χειροτερευεις..Με το καλο το μωρακι σου!Θα περασει πολυ γρηγορα ο καιρος!

Πω πω κοπέλα μου εσύ ταλαιπωρήθηκες όχι αστεία, κι εγώ έχω ολη μετά ναυτία δε σταματάει καθόλου αλλά μέχρι δύο τρεις εμετούς κάνω.να σου πω κι εγώ πολλές φορές τα γράφω στο χαρτί δε μπορώ να μιλήσω.σ ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 δε θυμόμουν ότι έκανες τόσους εμετούς!! Εγώ έκανα γύρω στους 5 τη μέρα αλλά υπέφερα κυριολεκτικά γιατί ήθελα όλη μέρα να κάνω και πολλές φορές απλά δεν έβγαινε. Μια μέρα έκανα 8 και νόμιζα ότι θα πάθω κάτι αλλά ούτε νοσηλεύτηκα ούτε τίποτα, ευτυχώς. 

Βρε τι μας κάνουν οι μικρές μας... Από την εγκυμοσύνη ζορικες!!! 

@Bloublou85 αν σου βγει ζορικο το μωράκι σου να ξέρεις ότι θα έχεις συμπαράσταση εδώ μέσα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Sofi90 δε θυμόμουν ότι έκανες τόσους εμετούς!! Εγώ έκανα γύρω στους 5 τη μέρα αλλά υπέφερα κυριολεκτικά γιατί ήθελα όλη μέρα να κάνω και πολλές φορές απλά δεν έβγαινε. Μια μέρα έκανα 8 και νόμιζα ότι θα πάθω κάτι αλλά ούτε νοσηλεύτηκα ούτε τίποτα, ευτυχώς. 

Βρε τι μας κάνουν οι μικρές μας... Από την εγκυμοσύνη ζορικες!!! 

@Bloublou85 αν σου βγει ζορικο το μωράκι σου να ξέρεις ότι θα έχεις συμπαράσταση εδώ μέσα. ?

Ή κοιλιά δηλαδή ποτε φούσκωσε; Γιατί εγώ είμαι ακόμα όπως στο δεύτερο μήνα.εσεις και ή kate middletton??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Ή κοιλιά δηλαδή ποτε φούσκωσε; Γιατί εγώ είμαι ακόμα όπως στο δεύτερο μήνα.εσεις και ή kate middletton??

Χαχαχα!! Κοίτα, εμείς ήμασταν και χειμώνα έγκυες οπότε δε φαινόταν και καλά καλά με τα μπουφάν κλπ. Εμένα μάλλον χοντρούλα με περνούσαν πάρα έγκυο μέχρι και τον 6ο. Πάντως η κοιλιά μου ξεκίνησε να μεγαλώνει από τον 3ο-4ο μήνα αλλά μη φανταστείς... Στο τρίτο τρίμηνο έγινε το μπαμ!!!! Μιλάμε ξαφνικά με είδαν και φίλοι και γνωστοί θυμάμαι και πάθανε σόκ! Είναι που από φασολάκι γίνεται δαμάσκηνο και μετά μήλο και μετά... και μετά... και μετά ξαφνικά πεπόνι! Ε το πεπόνι θα φανεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 27/9/2019 at 10:26 ΠΜ, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει υπάρξει κάποια κοπέλα που να συνεχίστηκαν οι εμετοί και μετά το τρίμηνο? Πραγματικά υποφέρω και γίνονται όλο και χειρότεροι.

Καλημέρα! Ελπίζω τώρα που στέλνω να είσαι καλύτερα. Εγώ είχα ως την 16η εβδομάδα αλλά όταν λέμε είχα άστο..τα είχα δει όλα κυριολεκτικά .δυστυχώς όλο αυτό απαιτεί υπομονή και στερεά τροφή τύπου μακαρόνια ρύζια παξιμάδια κλπ.φανταζομαι θα έχεις βρει τι σε ενοχλεί και τι όχι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα οσο δε φαντάζεσαι . Σε ποια εβδομάδα είσαι;αν είσαι στον τέταρτο μήνα πχ μπορεί τώρα να σταματήσουν και αλήθεια στο εύχομαι.εμενα απλα μια μέρα ξύπνησα και δεν υπήρχαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...