Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια μου με το θετικο ωορρηξιας που ειχα την 17η μερα περιμενω μηπως σημερα αδιαθετησω Σημερα ειναι 14 μερες απο την πιθανη ωορρηξια !!! απο χθες ειχα λιγα καφε αλλα τπτ αλλο και υγρα λογικα θα ερθει ομως μια ποναω λες και ερχεται μια μου περναει.!!! Τωρα ουτε εμετο εχω ουτε πυρετο εγω περιμενα να ερθει 16-18 οκτωβρη λετε να αργησει που ημουνα αρρωστη?? Εαν δεν ερθει ουτε σημερα αυριο θα κανω ξανα ενα τεστ μηπως και .. Επαφη παντως ειχαμε 19η.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ντορντεα είπε:

Καλημερα κοριτσαρες μουυ ξανα γυρισα...προσπαθησουμε για μωρακι περιμενω περιοδο 29 οκτωμβριου ξυπνησα απο της 3 η ωρα το πρωι με πονο χαμηλα στην μητρα πονος σαν περιοδου και ακομα εχω το  πονο τι μπορει να ειναι ? ??

Καλημέρα κοριτσάκι μου ?

και εγώ 29 Οκτωβρίου περιμένω . Έχω και εγώ τον ίδιο πόνο χαμηλά στην κοιλιά και στη μέση . Από ότι έχω διαβάσει είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης και περιόδου. 
εχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα ; 
εγω νιώθω πολύ κουρασμένη και βαρύ το στήθος μου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο... Προσπαθώ να ηρεμήσω κ να δω αυτή τη προσπάθεια.. όσον αφορά τον χρόνο ναι περνάει γρήγορα.. με ηρεμησες Μ το μήνυμα σου θα προσπαθησω να χαλαρώσω κ να επικεντρωθώ στις προσπάθειες μου τώρα!!! Είμαι 29 χρόνων.. 

 

Κορίτσι μου σε τι θα βοηθήσει η διαδικασία με τα αντισυλληπτικά? Στην ποιότητα ωαρίων? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elisa? είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου ?

και εγώ 29 Οκτωβρίου περιμένω . Έχω και εγώ τον ίδιο πόνο χαμηλά στην κοιλιά και στη μέση . Από ότι έχω διαβάσει είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης και περιόδου. 
εχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα ; 
εγω νιώθω πολύ κουρασμένη και βαρύ το στήθος μου . 

Ααα τι ωραιαα σου ευχομαι να εισαι μεσα απο την καρδια μουυ... ναι αυτες της μερες ενιωθα ετσι οτι δεν εχω δυναμη λιγο ζαλαδα που και που αλλα στα στηθη μου τιποτα εινσι κανονικα η κοιλια ομως απο το πρωι 3 η ωρα ετσι με ποναει ακομα και τωραα ποσες μερες εχεις που σε ποναει ετσι ?? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η diana8 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου με το θετικο ωορρηξιας που ειχα την 17η μερα περιμενω μηπως σημερα αδιαθετησω Σημερα ειναι 14 μερες απο την πιθανη ωορρηξια !!! απο χθες ειχα λιγα καφε αλλα τπτ αλλο και υγρα λογικα θα ερθει ομως μια ποναω λες και ερχεται μια μου περναει.!!! Τωρα ουτε εμετο εχω ουτε πυρετο εγω περιμενα να ερθει 16-18 οκτωβρη λετε να αργησει που ημουνα αρρωστη?? Εαν δεν ερθει ουτε σημερα αυριο θα κανω ξανα ενα τεστ μηπως και .. Επαφη παντως ειχαμε 19η.!!

Όλα καλά να πάνε.Σ εύχομαι να είσαι εγκυουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ντορντεα είπε:

Ααα τι ωραιαα σου ευχομαι να εισαι μεσα απο την καρδια μουυ... ναι αυτες της μερες ενιωθα ετσι οτι δεν εχω δυναμη λιγο ζαλαδα που και που αλλα στα στηθη μου τιποτα εινσι κανονικα η κοιλια ομως απο το πρωι 3 η ωρα ετσι με ποναει ακομα και τωραα ποσες μερες εχεις που σε ποναει ετσι ?? ??

Εύχομαι και εσυ γρήγορα με ένα θετικό τεστ  ??

εγω έχω πόνους από τη 14 μέρα Ένιωσα ένα δυνατό πόνο και  μου ήρθε λίγες σταγόνες αίμα. Έχω πολλούς πονοκεφάλους από την πρώτη ελεύθερη επαφή ευτυχώς τώρα δεν έχω . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου σε τι θα βοηθήσει η διαδικασία με τα αντισυλληπτικά? Στην ποιότητα ωαρίων? 

Τι να σ πω εγώ κατάλαβα ότι ηρεμεί λίγο το σύστημα κ όταν ενεργοποιηθεί ξανά είναι πιο γόνιμο. Δε θα τα πάρω όμως. Μίλησα ΚΜΕ το γιατρό μου στο νοσοκομείο για 2η γνώμη κ Μ πε να μη πάρω τίποτα.. ούτε σερπαφαρ. Να κάνω αυτή τη προσπάθεια την τελευταία τώρα κ τέλος.. 

Κορίτσια θα χαλαρώσω για λίγο θα σταματήσω να πηγαίνω κ για υπέρηχο για κάποιο διάστημα.. άλλωστε ξέρω τις γόνιμες κτλ.. θέλω να ήρεμησω λιγακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τι να σ πω εγώ κατάλαβα ότι ηρεμεί λίγο το σύστημα κ όταν ενεργοποιηθεί ξανά είναι πιο γόνιμο. Δε θα τα πάρω όμως. Μίλησα ΚΜΕ το γιατρό μου στο νοσοκομείο για 2η γνώμη κ Μ πε να μη πάρω τίποτα.. ούτε σερπαφαρ. Να κάνω αυτή τη προσπάθεια την τελευταία τώρα κ τέλος.. 

Κορίτσια θα χαλαρώσω για λίγο θα σταματήσω να πηγαίνω κ για υπέρηχο για κάποιο διάστημα.. άλλωστε ξέρω τις γόνιμες κτλ.. θέλω να ήρεμησω λιγακι

Πόσο σε νιώθω δεν φαντάζεσαι πραγματικά.. Συζητούσαμε εψές με τον σύντροφο μου και αποφασίσαμε πώς θα προσπαθήσουμε μέχρι τα χριστούγεννα μετά θα τα παρατήσουμε και θα πάμε απευθείας για εξωσωματική το καλοκαίρι. Αν γινόταν να τα παρατούσα από αυτό τον μήνα θα το έκανα όμως, είμαι συναισθηματικά εξαντλημένη. Κάνε το διάλειμα σου κορίτσι μου, γέμισε μπαταρίες και επέστρεψε δρημίτερη στον αγώνα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τι να σ πω εγώ κατάλαβα ότι ηρεμεί λίγο το σύστημα κ όταν ενεργοποιηθεί ξανά είναι πιο γόνιμο. Δε θα τα πάρω όμως. Μίλησα ΚΜΕ το γιατρό μου στο νοσοκομείο για 2η γνώμη κ Μ πε να μη πάρω τίποτα.. ούτε σερπαφαρ. Να κάνω αυτή τη προσπάθεια την τελευταία τώρα κ τέλος.. 

Κορίτσια θα χαλαρώσω για λίγο θα σταματήσω να πηγαίνω κ για υπέρηχο για κάποιο διάστημα.. άλλωστε ξέρω τις γόνιμες κτλ.. θέλω να ήρεμησω λιγακι

Και πολύ καλά θα κάνεις κορίτσι μου! Χρειάζεται και το διάλειμμα... Και που ξέρεις, μπορεί να έρθει εκεί που δεν το περιμένεις! Όπως στο @Bebouli μας! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elisa? είπε:

Εύχομαι και εσυ γρήγορα με ένα θετικό τεστ  ??

εγω έχω πόνους από τη 14 μέρα Ένιωσα ένα δυνατό πόνο και  μου ήρθε λίγες σταγόνες αίμα. Έχω πολλούς πονοκεφάλους από την πρώτη ελεύθερη επαφή ευτυχώς τώρα δεν έχω . 

Αχχ σε ευχαριστωω πολυυ...μακαρι κοριτσι μπυ να εισαιι....εγω δεν ξερω τι να πιστεψω τωρα με αυτους τους πονους κρυωσα ειναι κατι αλλο γιατι νιωθω και ενα τραβηγμα απο την αριστερη μερια δεν ξερω καθολουυ κανονικα αυτους τους πονους τους εχεις  μετα που γινει  συλληψη ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Τι να σ πω εγώ κατάλαβα ότι ηρεμεί λίγο το σύστημα κ όταν ενεργοποιηθεί ξανά είναι πιο γόνιμο. Δε θα τα πάρω όμως. Μίλησα ΚΜΕ το γιατρό μου στο νοσοκομείο για 2η γνώμη κ Μ πε να μη πάρω τίποτα.. ούτε σερπαφαρ. Να κάνω αυτή τη προσπάθεια την τελευταία τώρα κ τέλος.. 

Κορίτσια θα χαλαρώσω για λίγο θα σταματήσω να πηγαίνω κ για υπέρηχο για κάποιο διάστημα.. άλλωστε ξέρω τις γόνιμες κτλ.. θέλω να ήρεμησω λιγακι

Τέλεια θα κάνεις κοριτσάκι μου να ηρεμήσεις λίγο και μετά πάλι . ωστόσο να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Πόσο σε νιώθω δεν φαντάζεσαι πραγματικά.. Συζητούσαμε εψές με τον σύντροφο μου και αποφασίσαμε πώς θα προσπαθήσουμε μέχρι τα χριστούγεννα μετά θα τα παρατήσουμε και θα πάμε απευθείας για εξωσωματική το καλοκαίρι. Αν γινόταν να τα παρατούσα από αυτό τον μήνα θα το έκανα όμως, είμαι συναισθηματικά εξαντλημένη. Κάνε το διάλειμα σου κορίτσι μου, γέμισε μπαταρίες και επέστρεψε δρημίτερη στον αγώνα ❤️

Έχεις δίκιο κ εγώ το έχω πολύ αναγκη. Θα έχω τις επαφές μου εννοείται αλλά χωρίς τίποτα έτσι κ αλλιώς έχω σταθερό κύκλο θα το παλέψω μόνη μου.. θέλω να ηρεμήσω. Σήμερα έκανα την ένεση θα κάνω τις επαφές σήμερα κ αύριο.. τελευταία στημένη πρόσπαθεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Έχεις δίκιο κ εγώ το έχω πολύ αναγκη. Θα έχω τις επαφές μου εννοείται αλλά χωρίς τίποτα έτσι κ αλλιώς έχω σταθερό κύκλο θα το παλέψω μόνη μου.. θέλω να ηρεμήσω. Σήμερα έκανα την ένεση θα κάνω τις επαφές σήμερα κ αύριο.. τελευταία στημένη πρόσπαθεια..

Εύχομαι να είναι τελευταία και τυχερή κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ντορντεα είπε:

Αχχ σε ευχαριστωω πολυυ...μακαρι κοριτσι μπυ να εισαιι....εγω δεν ξερω τι να πιστεψω τωρα με αυτους τους πονους κρυωσα ειναι κατι αλλο γιατι νιωθω και ενα τραβηγμα απο την αριστερη μερια δεν ξερω καθολουυ κανονικα αυτους τους πονους τους εχεις  μετα που γινει  συλληψη ?? 

Ναι πονάω λες και περιμένω περίοδο από τη 14 ημέρα . Περισσότερο από την αριστερή μεριά αρκετά χαμηλά και η μέση μου. Το πρωί περισσότερο μετά μέσα στην ημέρα επειδή περπατάω πάω κ καμία βόλτα ήρεμο.
πιστευω το καλύτερο είναι να μην το σκεφτόμαστε όσο μπορούμε και να κάνουμε ένα τεστ την επόμενη βδομάδα.

Εσυ ακόμα πονάς όσο το πρωί ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;Είμαι στο νοσοκομείο για καμπύλη ζαχάρου.Απο το πρωί πήρα γλυκόζη έχω τρυπηθεί 2 φορές κ περιμένω γ άλλες δύο.Τρεις ώρες εδώ.. Καμμιά με παρόμοια εμπειρία;

Κουραγιο κοριτσι μου απο 15χρ κάνω αυτη την εξέταση.. Οτι χειρότερο.. υπομονη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Κουραγιο κοριτσι μου απο 15χρ κάνω αυτη την εξέταση.. Οτι χειρότερο.. υπομονη ❤️

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!Παει κ αυτο!!Να δουμε τι μας περιμενει παρακατω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Έχεις δίκιο κ εγώ το έχω πολύ αναγκη. Θα έχω τις επαφές μου εννοείται αλλά χωρίς τίποτα έτσι κ αλλιώς έχω σταθερό κύκλο θα το παλέψω μόνη μου.. θέλω να ηρεμήσω. Σήμερα έκανα την ένεση θα κάνω τις επαφές σήμερα κ αύριο.. τελευταία στημένη πρόσπαθεια..

Καλη επιτυχια!!!Να ειναι η τυχερη σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Τι να σ πω εγώ κατάλαβα ότι ηρεμεί λίγο το σύστημα κ όταν ενεργοποιηθεί ξανά είναι πιο γόνιμο. Δε θα τα πάρω όμως. Μίλησα ΚΜΕ το γιατρό μου στο νοσοκομείο για 2η γνώμη κ Μ πε να μη πάρω τίποτα.. ούτε σερπαφαρ. Να κάνω αυτή τη προσπάθεια την τελευταία τώρα κ τέλος.. 

Κορίτσια θα χαλαρώσω για λίγο θα σταματήσω να πηγαίνω κ για υπέρηχο για κάποιο διάστημα.. άλλωστε ξέρω τις γόνιμες κτλ.. θέλω να ήρεμησω λιγακι

Μπράβο σου, καλή επιλογή! Εν τω μεταξύ, τα σερπαφάρ γιατί τα ξεκίνησες; Γιατί αν έχεις σταθερό κύκλο και κάνεις από μόνη σου ωορρηξία και παίρνοντάς τα κάνεις μόνο ένα ωάριο, τι νόημα έχει να χαπακώνεσαι; Αν και νομίζω τις άλλες φορές είχες κάνει περισσότερα ωάρια, ε; Εγώ ας πούμε θα τα ξεκινήσω μάλλον την επόμενη φορά γιατί κάνω τεράστιους κύκλους και είμαι πια σχεδόν 35 οπότε ξεκινάει να προβληματίζει και το θέμα της ποιότητας των ωαρίων. 

Να είναι όμως αυτή η φορά η τρίτη και η τυχερή σου! Πωπουδάκια έξω για ακολασίες, λοιπόν! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!Παει κ αυτο!!Να δουμε τι μας περιμενει παρακατω...

Καλη επιτυχια να εχεις και καλα αποτελεματα κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Μπράβο σου, καλή επιλογή! Εν τω μεταξύ, τα σερπαφάρ γιατί τα ξεκίνησες; Γιατί αν έχεις σταθερό κύκλο και κάνεις από μόνη σου ωορρηξία και παίρνοντάς τα κάνεις μόνο ένα ωάριο, τι νόημα έχει να χαπακώνεσαι; Αν και νομίζω τις άλλες φορές είχες κάνει περισσότερα ωάρια, ε; Εγώ ας πούμε θα τα ξεκινήσω μάλλον την επόμενη φορά γιατί κάνω τεράστιους κύκλους και είμαι πια σχεδόν 35 οπότε ξεκινάει να προβληματίζει και το θέμα της ποιότητας των ωαρίων. 

Να είναι όμως αυτή η φορά η τρίτη και η τυχερή σου! Πωπουδάκια έξω για ακολασίες, λοιπόν! ?

οχι εχω σταθεροτατους κύκλους απλά για περισσότερες πιθανότητες... έκανα αρκετά ωάρια, πράγματι.. κ τώρα εχω ενα καλό απο τα αριστερά κ ένα όχι τόσο στη δεξιά.. σήμερα έκανα την ένεση!! άντε να δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elisa? είπε:

Ναι πονάω λες και περιμένω περίοδο από τη 14 ημέρα . Περισσότερο από την αριστερή μεριά αρκετά χαμηλά και η μέση μου. Το πρωί περισσότερο μετά μέσα στην ημέρα επειδή περπατάω πάω κ καμία βόλτα ήρεμο.
πιστευω το καλύτερο είναι να μην το σκεφτόμαστε όσο μπορούμε και να κάνουμε ένα τεστ την επόμενη βδομάδα.

Εσυ ακόμα πονάς όσο το πρωί ; 

Ακριβως τα ιδια συμπτωματα εχουμε εκτος το οτι εμενα δεν με ποναει πολυ η μεση ελαχιστα ναιι ρε συ ακομα ετσι και καποια τσημπηματα νιωθω πολυ φουσκωμενη και σαν να κατουριεμαι συνεχεια πινω λιγο νερο παω τουαλετα..εγω να σου πω την αληθειαα θα περιμενω να εχω τουλαχιστον 3 μερες καθυστερηση και μετα εκτος αν εχω και αλλα συμπτωματα που να καταλαβω εγω οτι δεν τα ειχαα....????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

οχι εχω σταθεροτατους κύκλους απλά για περισσότερες πιθανότητες... έκανα αρκετά ωάρια, πράγματι.. κ τώρα εχω ενα καλό απο τα αριστερά κ ένα όχι τόσο στη δεξιά.. σήμερα έκανα την ένεση!! άντε να δούμε... 

Καλή επιτυχία λακταρα μου?‍♀️?‍♀️?‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Πόσο σε νιώθω δεν φαντάζεσαι πραγματικά.. Συζητούσαμε εψές με τον σύντροφο μου και αποφασίσαμε πώς θα προσπαθήσουμε μέχρι τα χριστούγεννα μετά θα τα παρατήσουμε και θα πάμε απευθείας για εξωσωματική το καλοκαίρι. Αν γινόταν να τα παρατούσα από αυτό τον μήνα θα το έκανα όμως, είμαι συναισθηματικά εξαντλημένη. Κάνε το διάλειμα σου κορίτσι μου, γέμισε μπαταρίες και επέστρεψε δρημίτερη στον αγώνα ❤️

Μπράβο κορίτσια μου εκεί κάπου όταν τα παρατήσεις θα ερθει και το μωρό θα το βγάλετε από το μυαλό σας και τσουπ.. Εγώ έτσι έμεινα κάποτε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Μπράβο κορίτσια μου εκεί κάπου όταν τα παρατήσεις θα ερθει και το μωρό θα το βγάλετε από το μυαλό σας και τσουπ.. Εγώ έτσι έμεινα κάποτε.  

Με τον ένα η τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουμε που θα πάει κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...