Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ελπίζουμε να γίνουμε μανούλες το 2020..!!


Guest

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα!!!!. 13 κια 14η ημέρα έκανες τεστακι? 

Καλημέρα!! Όχι ρε γαμώτο..αλλιώς θα ήξερα ότι το αίμαι μπορεί να είναι ωορρηξίας..έκανα μόνο τη 15η που είδα το αίμα, μήπως ξέρει κάποια κοπέλα πώς πρέπει να είναι το τεστάκι τη 15η μέρα αν δεις αίμα και με διαφωτίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki πώς είσαι; Πήγα σήμερα γιατρό και είδαμε 6 ωάρια (4 από δεξιά, όπου έχει πρόβλημμα η σάλπιγγα, και 2 από αριστερά). Ο γιατρός μου έγραψε να πάρω για 10 μέρες τα cyclacur, θα βοηθήσουν λέει στην εμφύτευση. Αναμενόμενη ωοριξία την Δευτέρα, Τρίτη θα πάω ξανά να δούμε πόσα έσπασαν και αν δεν έσπασαν και τα 2 που είναι αριστερά να τα σπάσουμε με ένεση.

Έσύ πώς είσαι; Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι; Νιώθω ότι είμαστε σε παρόμοια φάσηκαι ήθελα να το μοιραστώ μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

@lactaki πώς είσαι; Πήγα σήμερα γιατρό και είδαμε 6 ωάρια (4 από δεξιά, όπου έχει πρόβλημμα η σάλπιγγα, και 2 από αριστερά). Ο γιατρός μου έγραψε να πάρω για 10 μέρες τα cyclacur, θα βοηθήσουν λέει στην εμφύτευση. Αναμενόμενη ωοριξία την Δευτέρα, Τρίτη θα πάω ξανά να δούμε πόσα έσπασαν και αν δεν έσπασαν και τα 2 που είναι αριστερά να τα σπάσουμε με ένεση.

Έσύ πώς είσαι; Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι; Νιώθω ότι είμαστε σε παρόμοια φάσηκαι ήθελα να το μοιραστώ μαζί σου!

Καλημέρα κοριτσάκι μου.   Τέλεια ανταπόκριση στα χάπια αλλά εμένα για αυτό το λόγο μου τα μείωσε.. να μη κάνω τόσα πολλά. Παίρνω 1 τώρα κ πάλι έκανα 3 αντί για 6.. εγώ βρίσκομαι στην 23η μέρα του κύκλου κ αναμένω... Εγώ παίρνω κ προγεστερόνη utrogestan.  Αν προσπαθήσω 3η φορά θα τα σπάσω κ εγώ με ένεση μάλλον να τελειώνει χαχα. Την πρώτη το έκανα με ένεση αλλά ενώ πριν ένιωθα την ωορρηξία ότι έσπαγε τώρα δε νιώθω τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου.   Τέλεια ανταπόκριση στα χάπια αλλά εμένα για αυτό το λόγο μου τα μείωσε.. να μη κάνω τόσα πολλά. Παίρνω 1 τώρα κ πάλι έκανα 3 αντί για 6.. εγώ βρίσκομαι στην 23η μέρα του κύκλου κ αναμένω... Εγώ παίρνω κ προγεστερόνη utrogestan.  Αν προσπαθήσω 3η φορά θα τα σπάσω κ εγώ με ένεση μάλλον να τελειώνει χαχα. Την πρώτη το έκανα με ένεση αλλά ενώ πριν ένιωθα την ωορρηξία ότι έσπαγε τώρα δε νιώθω τίποτα... 

νομίζω και εγώ αυτά που μου έδωσε προγεστερόνη είναι. Η αλήθεια ποτέ δεν καταλάβαινα την ωοριξία μου ότι έσπαγε, το καταλάβαινα από τα υγρά και ελαφριές κράμπες. Η ένεση νομίζω είναι πιο σίγουρο μέσο! Αχχχ για να δούμε τι θα πετύχουμε! Τι κύκλο έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

νομίζω και εγώ αυτά που μου έδωσε προγεστερόνη είναι. Η αλήθεια ποτέ δεν καταλάβαινα την ωοριξία μου ότι έσπαγε, το καταλάβαινα από τα υγρά και ελαφριές κράμπες. Η ένεση νομίζω είναι πιο σίγουρο μέσο! Αχχχ για να δούμε τι θα πετύχουμε! Τι κύκλο έχεις?

28αρη το πολύ 30αρη κάνω συνήθως... Ναι μακάρι τι να πω .Μ έχει πιάσει η απαισιόδοξια μου αλλά πάντα ελπίζουμε για το καλύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

28αρη το πολύ 30αρη κάνω συνήθως... Ναι μακάρι τι να πω .Μ έχει πιάσει η απαισιόδοξια μου αλλά πάντα ελπίζουμε για το καλύτερο...

Σε καταλαβαίνω.. η αλήθεια πριν να παω σήμερα στο γιατρό ήμουν πολύ στα κάτω μου.. δεν ήθελα καθόλου να προσπαθήσω με πρόκλιση ωοριξίας, ήθελα να παω απευθειας για λαπαροσκόπιση να δούμε ενδομητρίωση.. μετα τον γιατρό είμαι κάπως αισιόδοξη. Αύτό που μου έδωσε τελικά εμένα είναι οιστραδιόλη (οιστρογόνο δηλαδή), δεν ξέρω σε τι βοηθάει η αλήθεια.. Εύχομαι σε 6 μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάρισταα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mummy5 είπε:

Καλημέρα! Εγω ξεκίνησα προχθές να κάνω τλετοια τεστάκια, λοιπόν απ ότι εχω καταλάβει πρέπει η γραμμή να είναι στην ίδια ένταση με τη γραμμή ελέγχου ή και πιο έντονη, για να είναι θετικό. Αυτό που βλέπω μου φαίνεται αρνητικό! Αλλά και γω πρώτη φορά κάνω τώρα ... μη σε πάρω στο λαιμό μου. Πότε ξεκίνησες να κάνεις τεστάκια; υπήρχε κάποια μέρα που να ήταν πιο έντονη η γραμμή; Επίσης τα τεστάκια αυτα πρέπει να τα κάνεις από τις 10πμ έως τις 8μμ. Όχι πρωι πρωί

Καλημέρα!! Πώς είσαι κορίτσι μου;

Μα αρνητικό είναι, αλλά το θέμα είναι τη 15η μέρα ενώ βλέπεις αίμα πώς θα έπρεπε να ναι; Αχνή δε θα πρεπε να ναι η γραμμή; Ή όχι; Ήξερα ότι είναι έντονη 24-48 ώρες πριν την ωορρηξία. Τη μέρα που βλέπεις αίμα είναι πριν την ωορρηξία, κατά τη διάρκεια ή μετά; Και η γραμμή πώς πρέπει να’ναι; Δεν έκανα τεστάκια πιο πριν, ένα τεστάκι έκανα τη 15η μέρα που άρχισε το αίμα. Και το έκανα γύρω στις 6 το απόγευμα οπότε ήταν οκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλως ορισες και ευχομαι οτι επιθυμεις να πραγματοποιηθει εμεις θα σου κανουμε παρεα παντως εδω θα μαστε θα τα λεμε. Εγω προεπαθω απο 2014..???

Σε ευχαριστώ πολύ για το καλοσωρισμα Σταυρί!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Γεια! Εγώ προσπαθώ από αρχές του '18, αλλά όχι όλο το διάστημα γιατί είχα αποβολές και έπρεπε να περιμένω. Δυστυχώς δεν είναι μόνο η σύλληψη δύσκολη για κάποιους, αλλά και το μετά. Είμαι 34+ χρονών btw. Εσύ τώρα ξεκίνησες; 

 Καλημέρα wild lavender !Εγώ είχα κάποια θέματα και δεν μπορούσα όλο το 19, αλλά το ήθελα πολύ.Ειμαι 30+.Προσπαθώ λίγους μήνες μονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

(Σ'αγαπώ για τα emoji! ?)

Βρήκατε συγκεκριμένη αιτία για τις παλίνδρομες; Είχατε προλάβει να ακούσετε καρδιά;

@mammy5 σε ευχαριστώ για την απάντηση!Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Καλημερα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κούκλα μου! Σου εύχομαι να έρθει πολύ σύντομα ένα μωράκι! 

Εμείς από το 2015, αλλά τα τελευταία 2 χρόνια πιο εντατικά! Τον Ιούλιο έμεινα έγκυος μετά από 2 εξωσωματικές, αλλά παλλινδρομησε! Τώρα πάμε από το μηδέν! 

Όλα θα γίνουν! ?????

Σε ευχαριστώ GEO2009!Εύχομαι κάθε καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κοριτσακια εχουμε καμια που περιμενει σημερα την ακατανομαστη?? 

Εμένα μου ήρθε προχτές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Μέσα από την καρδιά μου να δείτε όλα τα κορίτσια θετικά τεστάκια.. 

Σε ευχαριστούμε,να είσαι καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Όχι ρε γαμώτο..αλλιώς θα ήξερα ότι το αίμαι μπορεί να είναι ωορρηξίας..έκανα μόνο τη 15η που είδα το αίμα, μήπως ξέρει κάποια κοπέλα πώς πρέπει να είναι το τεστάκι τη 15η μέρα αν δεις αίμα και με διαφωτίσει

Μπορεί να ήταν θετικό 13-14η ημέρα. Κ 15η να έγινε η ωορρηξία...... Γι αυτό κ να μειώθηκε τη 15η ημέρα ή γραμμούλα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μπορεί να ήταν θετικό 13-14η ημέρα. Κ 15η να έγινε η ωορρηξία...... Γι αυτό κ να μειώθηκε τη 15η ημέρα ή γραμμούλα.... 

Γι’αυτό έκανα το τεστάκι, για να εξακριβώσω αυτό.οπότε αν έκανα 13-14η μέρα δικαιολογείται το αίμα τη 15η κ τη 16η;

Έκανα κ άλλο ένα τεστάκι τη 16η και ήταν ακόμη πιο αχνό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Σε καταλαβαίνω.. η αλήθεια πριν να παω σήμερα στο γιατρό ήμουν πολύ στα κάτω μου.. δεν ήθελα καθόλου να προσπαθήσω με πρόκλιση ωοριξίας, ήθελα να παω απευθειας για λαπαροσκόπιση να δούμε ενδομητρίωση.. μετα τον γιατρό είμαι κάπως αισιόδοξη. Αύτό που μου έδωσε τελικά εμένα είναι οιστραδιόλη (οιστρογόνο δηλαδή), δεν ξέρω σε τι βοηθάει η αλήθεια.. Εύχομαι σε 6 μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάρισταα!!

Ειναι πιο καλά να έχουμε κ μια μικρή απαίσιοδοξια παρά κατά φαντασίαν έγγυος κάθε μηνα χαχα .

. καλύτερα ένεση για να είμαστε σίγουροι ότι δε μένουν κύστες. Αυτό μας έλειπε τώρα.. 

Τώρα που είδες ότι έχεις αβγουλακια υπαρχει περιπτωση να πάει Στραφη ο μήνας κ να κάνεις ωορηξια από τη βουλωμενη Σαλπιγγα??? Ας ελπίσουμε οοοοοχιιιιι!!!! Μετρήσατε το μέγεθος των αβγών!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ειναι πιο καλά να έχουμε κ μια μικρή απαίσιοδοξια παρά κατά φαντασίαν έγγυος κάθε μηνα χαχα .

. καλύτερα ένεση για να είμαστε σίγουροι ότι δε μένουν κύστες. Αυτό μας έλειπε τώρα.. 

Τώρα που είδες ότι έχεις αβγουλακια υπαρχει περιπτωση να πάει Στραφη ο μήνας κ να κάνεις ωορηξια από τη βουλωμενη Σαλπιγγα??? Ας ελπίσουμε οοοοοχιιιιι!!!! Μετρήσατε το μέγεθος των αβγών!!??

Αν δεν σπάσουν από την αριστερή δυστυχώς ναι ? Για αυτό όμως θα πάω και τη τρίτη, αν κάποιο αυγό δεν σπάσει μόνο του να το σπάσουμε με ένεση. Το μέτρησε ναι και μου είπε κυριακή το αργότερο δευτερά θα σπάσουν, δεν ρώτησα τιμές όμως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Γι’αυτό έκανα το τεστάκι, για να εξακριβώσω αυτό.οπότε αν έκανα 13-14η μέρα δικαιολογείται το αίμα τη 15η κ τη 16η;

Έκανα κ άλλο ένα τεστάκι τη 16η και ήταν ακόμη πιο αχνό

Ναι ίσως να ήταν θετικό τις προηγούμενες μέρες..... Οπότε περιμένεις περίοδο 15+15=30η ημέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ειναι πιο καλά να έχουμε κ μια μικρή απαίσιοδοξια παρά κατά φαντασίαν έγγυος κάθε μηνα χαχα .

. καλύτερα ένεση για να είμαστε σίγουροι ότι δε μένουν κύστες. Αυτό μας έλειπε τώρα.. 

Τώρα που είδες ότι έχεις αβγουλακια υπαρχει περιπτωση να πάει Στραφη ο μήνας κ να κάνεις ωορηξια από τη βουλωμενη Σαλπιγγα??? Ας ελπίσουμε οοοοοχιιιιι!!!! Μετρήσατε το μέγεθος των αβγών!!??

Πώς τα πας εσύ κορίτσι? Πότε περιμένουμε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Πώς τα πας εσύ κορίτσι? Πότε περιμένουμε? 

χαχαχα καλά είμαι εσυυυ???την Τρίτη 28αρη λέω ότι θα κάνω.  Θα δείξει.. φτου φτου δεν έχω τίποτα σήμερα 23η.. ο πόνος ήταν μόνο 20η 21η.. μετά πέρασε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

χαχαχα καλά είμαι εσυυυ???την Τρίτη 28αρη λέω ότι θα κάνω.  Θα δείξει.. φτου φτου δεν έχω τίποτα σήμερα 23η.. ο πόνος ήταν μόνο 20η 21η.. μετά πέρασε.. 

Τι ωραία. Εγώ για καλό θα το πάρω. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...