Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειρουργός Μαστολογος


Recommended Posts

Κορίτσια μου έχετε κάποιον μαστολογο να μου συστήσετε;Έκανα μαστογραφία και ακολούθησε υπερηχος και μαγνητική γιατί κάτι ανυσηχησε τον γυναικολόγο μου και μου είπε πως τώρα πρέπει να το δει μαστολογος.Πηγα σε μια ιατρό θα ήθελα όμως και δεύτερη γνώμη πριν χειρουργηθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaioannas είπε:

Κορίτσια μου έχετε κάποιον μαστολογο να μου συστήσετε;Έκανα μαστογραφία και ακολούθησε υπερηχος και μαγνητική γιατί κάτι ανυσηχησε τον γυναικολόγο μου και μου είπε πως τώρα πρέπει να το δει μαστολογος.Πηγα σε μια ιατρό θα ήθελα όμως και δεύτερη γνώμη πριν χειρουργηθώ.

Γιατί να χειρουργηθείς καλή μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ σου έλεγα να δεις στο μετροπολιταν, έχει πολυ καλή ομαδα εχω ακούσει απο φιλη που πήγε εκει... Καλά αποτελέσματα κ περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου!

Konstandia έχω ένα θέμα με ένα μόρφωμα απροσδιόριστο ακόμα και ψαχνομαστε....η μαγνητική το έβγαλε brads3 και ο υπέρηχος brads 4a  οπότε πρέπει να γίνει βιοψία για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο κακοήθειας.το παρακολουθώ σχεδόν 1χρονο τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!

Konstandia έχω ένα θέμα με ένα μόρφωμα απροσδιόριστο ακόμα και ψαχνομαστε....η μαγνητική το έβγαλε brads3 και ο υπέρηχος brads 4a  οπότε πρέπει να γίνει βιοψία για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο κακοήθειας.το παρακολουθώ σχεδόν 1χρονο τώρα....

Εύχομαι να μην είναι τπτ σοβαρό και φυσικά να βρεις έναν καλό γιατρό να σε χειρουργήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. σου εύχομαι να πανε ολα κσλα.. μια 2η γνωμη ισως βοηθησει.. θα σ πρότεινα τον Λεονάρδο Βλάσση ( γυναικολογος- ειδικός μαστολόγος- καθηγητης) αν θες ψάξτον.. γνωμη μου προσωπικη ειναι πολυ καλος.. ευχομαι να πανε ολα καλα κορίτσι μου!!!! @Mamaioannas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mamaioannas είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου!

Konstandia έχω ένα θέμα με ένα μόρφωμα απροσδιόριστο ακόμα και ψαχνομαστε....η μαγνητική το έβγαλε brads3 και ο υπέρηχος brads 4a  οπότε πρέπει να γίνει βιοψία για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο κακοήθειας.το παρακολουθώ σχεδόν 1χρονο τώρα....

H φιλη μου εκανε κ αυτη βιοψια (ευτυχως ολα καλα) για αυτο το ξερω. Επισης ενας καλος που εχω ακουσει για τετοιου ειδους εξετασεις ειναι ο Μερκουρης στο μητέρα. Δεν ειναι μαστολογος ομως ειναι γιατρος που κανει αυτους τους υπερηχους κ αν εχω καταλαβει καλα παιρνει τα δειγματα για βιοψια κλπ

Πολυ καλος επισης (μαστολογος) ειναι ο Αρδαβανης στον αγ.Σαββα. 

Σου ευχομαι πολυ καλα αποτελεσματα και να ειναι ολα αχρειαστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου δες και το κεντρο μαστου στο Ελενα! Εγω χειρουργηθηκα για ινοαδενωματα στο στηθος πριν απο 2 χρονια, χωρις να πληρώσω τιποτα απο εναν πολυ καλο γιατρο. Τσικινης λεγεται. Ολη η ομαδα  ομως των γιατρων ειναι επισης εξαιρετικη. Καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου.

Πήγα χθες στη κα Σταφυλά στο Ρεα που μου σύστησανε. Εξαιρετική!!! Βέβαια είχα πάει και σε μια άλλη η οποία και αυτή ήταν καλή απλα με έκανε να νιώσω....ετοιμοθάνατη!!!!!!

Λοιπόν την άλλη Τετάρτη θα κάνω ενέσιμη βιοψία γιατί όλες οι εξετάσεις δείχνουν πιθανότητα κακοήθειας ενώ η μαγνητική δείχνει καλοήθη ευρυμα....Αυτά δεν συμφωνούν μεταξύ τους οπότε μου συνέστησε να μη πάμε αμέσως σε χειρουργιο να δούμε τι είναι και αν χρειαστεί μετά χειρουργιο. Εύχομαι με τη βοήθεια Του Θεού όλα να πάνε καλά!!!

Σας ευχαριστώ όλες για τη συμπαράσταση σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ που με θυμηθηκες! Ναι έκανα χθες και τα αποτελέσματα μου είπε σε περίπου 10μερες.Απλα η γιατρός που μου την έκανε μου είπε πως δεν τα βλέπει τα πράγματα τόσο δραματικά όσο παρουσιάζονται στον υπέρηχο!!Μακάρι να είναι έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγκρατημενα ευχαριστα νεα λοιπον!!! Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου! Ελπιζω να μην ειναι τιποτα κ να απολαυσετε το υπολοιπο καλοκαιρι ανεμελοι κ ηρεμοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως αν και βλέπω ότι κατεληξες σε γιατρό και μένα με έχει χειρουργήσει ο Τσικκινης στο Έλενα πριν 8 χρόνια. Πολύ καλό κέντρο με χιλιάδες περιστατικά. 

Τώρα έχω 2 χρόνια να πάω, γιατί δεν έβρισκα ραντεβού που να βολεύει και ψάχνω μαστολογο κοντά μου.... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια μου Δόξα Τω Θεώ όλα καλά!!!!

Η βιοψία βγήκε πως δεν έχω κακοήθεια ούτε καν όγκο υπάρχει μια φλεγμονή από τραυματισμό λέει ίσως.... είπα στη μαστολογο πως τραυματισμός δεν υπάρχει απλά έχω τη μικρή μου συνέχεια αγκαλιά από το συγκεκριμένο σημείο συν του ότι είχα πάθει μαστίτιδα που όπως φαίνεται δεν αντιμετωπίστηκε σωστά όταν θήλαζα και έμειναν κατάλοιπα αφού υπάρχουν και φραγμενοι γαλακτοφοροι αδενες....

Αυτά κορίτσια μου Δοξα Τω Θεώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mamaioannas είπε:

Τελικά κορίτσια μου Δόξα Τω Θεώ όλα καλά!!!!

Η βιοψία βγήκε πως δεν έχω κακοήθεια ούτε καν όγκο υπάρχει μια φλεγμονή από τραυματισμό λέει ίσως.... είπα στη μαστολογο πως τραυματισμός δεν υπάρχει απλά έχω τη μικρή μου συνέχεια αγκαλιά από το συγκεκριμένο σημείο συν του ότι είχα πάθει μαστίτιδα που όπως φαίνεται δεν αντιμετωπίστηκε σωστά όταν θήλαζα και έμειναν κατάλοιπα αφού υπάρχουν και φραγμενοι γαλακτοφοροι αδενες....

Αυτά κορίτσια μου Δοξα Τω Θεώ!!!

Να είσαι πάντα καλά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...