Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία


Princess28

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση μπορεί να είναι χαζή αλλά έχω μπερδευτεί. Η ωορρηξία γίνεται πάντα 14 μέρες πριν την επόμενη περίοδο; Δηλαδή αν γίνει νωρίτερα ωορηξία έρχεται νωρίτερα η περίοδος?

Εγώ για παράδειγμα έχω κύκλο 25-26 ημερών. Η περίοδος μου ήρθε 4/6, άρα η επόμενη λογικά θα έρθει 29-30/6. Έχω την αίσθηση όμως ότι είχα ωορρηξία κάπου ανάμεσα 12-14/6, γιατί αυτές τρεις μέρες είχα εκκρίσεις κ πόνους χαμηλά δεξιά στην κοιλιά. Στις 12/6 είχα κάπως υγρά κ κολλώδη υγρά, λευκοδιάφανα, κ τις επόμενες δύο μέρες είχα αρκετά περισσότερα,ειδικά στις 13,τα ένιωθα πριν πάω καν τουαλέτα ήταν πολλά κ λαμπερά διάφανα κάπως. Μπορείτε να με βοηθήσετε πότε έγινε η ωορρηξία; Πριν ή μετά από αυτά τα υγρά;

Και αν έγινε τότε, σημαίνει ότι θα μου έρθει νωρίτερα η περίοδος; Ή δεν έρχεται απαραίτητα 14 μέρες μετά την ωορρηξία, αλλά μπορεί και περισσότερες πχ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου η ωορριξια γίνεται εγώ ξέρω 13η μέρα! Αν ένιωσες νωρίτερα να κάνεις ωορριξια σημενει ότι θα σου έρθει νωρίτερα και περίοδος! Το αν γίνεται πριν τα υγρά η μετά νομίζω δεν είναι κάτι διευκρινισμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamounitsa Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου! Απλώς επειδή δεν έχω κύκλο 28 ημερών, αλλά μικρότερο, λογικά έρχεται νωρίτερα και όχι την 13η μέρα. Στο ιντερνετ που το έψαξα έπρεπε να μου’ρθει την 11η ή 12η, γιατί τότε είναι 14 μέρες πριν την επόμενη περίοδο. Τις ημερομηνίες που είχα τα υγρά κ τους πόνους όμως, ήταν η 9η 10η κ 11η μέρα του κύκλου. Και σήμερα, τη 12η έχω ακόμη πόνους χαμηλά δεξιά στη κοιλιά όπως τόσες μέρες. Οπότε αν είχα την 11η ωορρηξία,αυτό σημαίνει ότι θα μου έρθει κανονικά στις 25 μέρες. Αν ήταν την 9η ή τη 10η όμως θα έρθει 14 μέρες μετά από την ωορρηξία,ή πάλι κανονικά στις 25-26 μέρες; Αυτό με προβληματίζει.

Εσύ από πού το ξέρεις ότι γίνεται την 13η μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση μπορεί να είναι χαζή αλλά έχω μπερδευτεί. Η ωορρηξία γίνεται πάντα 14 μέρες πριν την επόμενη περίοδο; Δηλαδή αν γίνει νωρίτερα ωορηξία έρχεται νωρίτερα η περίοδος?

Εγώ για παράδειγμα έχω κύκλο 25-26 ημερών. Η περίοδος μου ήρθε 4/6, άρα η επόμενη λογικά θα έρθει 29-30/6. Έχω την αίσθηση όμως ότι είχα ωορρηξία κάπου ανάμεσα 12-14/6, γιατί αυτές τρεις μέρες είχα εκκρίσεις κ πόνους χαμηλά δεξιά στην κοιλιά. Στις 12/6 είχα κάπως υγρά κ κολλώδη υγρά, λευκοδιάφανα, κ τις επόμενες δύο μέρες είχα αρκετά περισσότερα,ειδικά στις 13,τα ένιωθα πριν πάω καν τουαλέτα ήταν πολλά κ λαμπερά διάφανα κάπως. Μπορείτε να με βοηθήσετε πότε έγινε η ωορρηξία; Πριν ή μετά από αυτά τα υγρά;

Και αν έγινε τότε, σημαίνει ότι θα μου έρθει νωρίτερα η περίοδος; Ή δεν έρχεται απαραίτητα 14 μέρες μετά την ωορρηξία, αλλά μπορεί και περισσότερες πχ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν ισχύει στάνταρ αυτό. Ότι σου έρχεται ακριβώς μετά από 14 μέρες. Θα σου πω όμως για την δικιά μου ωορρηξία μήπως σε βοηθήσει. Αλλιώς για να είσαι σίγουρη μπορείς να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου.

Εγώ έχω κύκλο 28 με 29 ημερών και λογικά ωορρηξία έχω την 14η με 15η μέρα. Αλλά μία φορά που έκανα τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό την 11η μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα! Δεν ξέρω αν ισχύει στάνταρ αυτό. Ότι σου έρχεται ακριβώς μετά από 14 μέρες. Θα σου πω όμως για την δικιά μου ωορρηξία μήπως σε βοηθήσει. Αλλιώς για να είσαι σίγουρη μπορείς να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου.

Εγώ έχω κύκλο 28 με 29 ημερών και λογικά ωορρηξία έχω την 14η με 15η μέρα. Αλλά μία φορά που έκανα τεστ ωορρηξίας βγήκε θετικό την 11η μέρα.

Και σου ήρθε κανονικά η περίοδος την 28η 29η μέρα, κι ας είχες ωορρηξία την 11η;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Εγώ νομίζω η καθεμία μας είναι διαφορετική.Εγω με κύκλο 30 ημερών είχα ωορρηξία την 25..Και το ξέρω γιατί πιάσαμε το σπορακι μας τότε..Αφού δεν το πίστευα γιατί και γω νόμιζα ότι ωορρηξία έχουμε στα μέσα του κύκλου.Νομιζα είχα καθυστέρηση από κούραση..Στις 15 μέρες καθυστέρησης έκανα το τεστ και αυτό γιατί επέμενε ο άντρας μου ?

Έχεις δίκιο!! Απλά αναρωτιέμαι αν μεταβάλλεται κ η περίοδος όταν μεταβάλλεται η ωορρηξία κ αν παίζει ρόλο..για να ξέρω πότε να περιμένω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Θέλω να κάνω μια ερώτηση μπορεί να είναι χαζή αλλά έχω μπερδευτεί. Η ωορρηξία γίνεται πάντα 14 μέρες πριν την επόμενη περίοδο; Δηλαδή αν γίνει νωρίτερα ωορηξία έρχεται νωρίτερα η περίοδος?

Εγώ για παράδειγμα έχω κύκλο 25-26 ημερών. Η περίοδος μου ήρθε 4/6, άρα η επόμενη λογικά θα έρθει 29-30/6. Έχω την αίσθηση όμως ότι είχα ωορρηξία κάπου ανάμεσα 12-14/6, γιατί αυτές τρεις μέρες είχα εκκρίσεις κ πόνους χαμηλά δεξιά στην κοιλιά. Στις 12/6 είχα κάπως υγρά κ κολλώδη υγρά, λευκοδιάφανα, κ τις επόμενες δύο μέρες είχα αρκετά περισσότερα,ειδικά στις 13,τα ένιωθα πριν πάω καν τουαλέτα ήταν πολλά κ λαμπερά διάφανα κάπως. Μπορείτε να με βοηθήσετε πότε έγινε η ωορρηξία; Πριν ή μετά από αυτά τα υγρά;

Και αν έγινε τότε, σημαίνει ότι θα μου έρθει νωρίτερα η περίοδος; Ή δεν έρχεται απαραίτητα 14 μέρες μετά την ωορρηξία, αλλά μπορεί και περισσότερες πχ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Καλησπερα! Ο καλύτερος τρόπος να το μάθεις είναι για κάνα 2 μήνες να το βλέπεις με υπέρηχο.. Από κει κ πέρα δεν είναι στάνταρ είναι +-2 μέρες.. Πχ εγώ έχω κύκλο 28 ημερών και ενώ θα έπρεπε την 14 να κάνω εγώ κάνω την 12.. Επίσης μπορείς να πάρεις τεστακι και να κάνεις 2 την ημέρα για να δεις ποτέ θα θετικοποιηθει! Συνήθως μέσα σε 12 έως 36 ώρες γίνεται! Επίσης οι πόνοι πολλές φορές προηγούνται της ωορρηξιας.. Παρατήρησε τα υγρά σου... Κάνα 2 μέρες πριν αρχίζουν να λευκαινουν και να είναι πιο πηχτα.. Σ εύχομαι σύντομα να βρεις άκρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Και σου ήρθε κανονικά η περίοδος την 28η 29η μέρα, κι ας είχες ωορρηξία την 11η;

Δε μου ήρθε καθόλου, γιατί έμεινα έγκυος. Και δεν το τσέκαρα άλλη φορά γιατί πρώτη φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας. Αλλά η περίοδος ποτέ δε μου έχει έρθει τόσο πολύ νωρίς.

Για να είσαι σίγουρη όπως λέει και η melodyy καλύτερα μπορείς να το δεις με υπέρηχο ή με τεστ ωορρηξίας, για να μετρήσεις πόσες μέρες θα κάνει να σου έρθει η περίοδος. Και εγώ είχα θετικό τεστ το βράδυ της 11ης μέρας του κύκλου και είχα υγρά (σαν ωμό ασπράδι αυγού) το πρωί. Άρα η ωορρηξία μου θα έγινε την 12η μάλλον μέρα. Γιατί τα τεστ ωορρηξία ανιχνεύουν την ορμόνη λίγες ώρες πριν γίνει η ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια με 28 Άρη κύκλο κάνω ωορριξια 13η μέρα μια φορά είχα διαπιστώσει πως έκανα νωρίτερα ωορριξια πχ 10η μέρα και μου είχε έρθει περίοδος 25η μέρα μέχρι τότε δεν είχα ποτέ τόσο μικρό κύκλο! Έχω την εντύπωση πως ότι κύκλο κ να έχεις περίοδο έρχαιτε 13 μέρες περίπου μετά την ωορριξια αλλά μάλλον πιο πολύ παίζει να αλλάξει η ωορριξια αν θα αργήσει η θα κάνεις νορητερα πάρα η περίοδος! 

Όλα αυτά για σταθερό κύκλο γιατί για άστατο δεν ξέρω κατά πόσο και αν υσχιει! Αλλά νομίζω. Πως περίοδος έρχεται στάνταρ 13 μέρες μετά! 

Ίσως όπως είπαν τα κορίτσια τα τεστακια ωορριξια να σε βοηθήσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/6/2019 at 6:29 ΠΜ, ο/η Mamounitsa είπε:

Εγώ κορίτσια με 28 Άρη κύκλο κάνω ωορριξια 13η μέρα μια φορά είχα διαπιστώσει πως έκανα νωρίτερα ωορριξια πχ 10η μέρα και μου είχε έρθει περίοδος 25η μέρα μέχρι τότε δεν είχα ποτέ τόσο μικρό κύκλο! Έχω την εντύπωση πως ότι κύκλο κ να έχεις περίοδο έρχαιτε 13 μέρες περίπου μετά την ωορριξια αλλά μάλλον πιο πολύ παίζει να αλλάξει η ωορριξια αν θα αργήσει η θα κάνεις νορητερα πάρα η περίοδος! 

Όλα αυτά για σταθερό κύκλο γιατί για άστατο δεν ξέρω κατά πόσο και αν υσχιει! Αλλά νομίζω. Πως περίοδος έρχεται στάνταρ 13 μέρες μετά! 

Ίσως όπως είπαν τα κορίτσια τα τεστακια ωορριξια να σε βοηθήσουν 

Σ ευχαριστώ πολύ!! Μήπως γνωρίζεις, η ωορρηξία ήταν τη πρώτη μέρα που είχα τα πολλά υγρα τα διαυγή ή την δεύτερη; Ή την τρίτη; Ή την πρώτη πρώτη μέρα πριν από αυτές τις δύο, που είχα κάποια υγρά σαν νερό και κάπως λίγο κολλώδη; Έχω μπερδευτεί! Δεν ξέρω αν η ωορρηξία είναι πριν ή μετά από αυτά τα υγρά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2019 at 4:35 ΜΜ, ο/η Nikoleta... είπε:

Δε μου ήρθε καθόλου, γιατί έμεινα έγκυος. Και δεν το τσέκαρα άλλη φορά γιατί πρώτη φορά χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξίας. Αλλά η περίοδος ποτέ δε μου έχει έρθει τόσο πολύ νωρίς.

Για να είσαι σίγουρη όπως λέει και η melodyy καλύτερα μπορείς να το δεις με υπέρηχο ή με τεστ ωορρηξίας, για να μετρήσεις πόσες μέρες θα κάνει να σου έρθει η περίοδος. Και εγώ είχα θετικό τεστ το βράδυ της 11ης μέρας του κύκλου και είχα υγρά (σαν ωμό ασπράδι αυγού) το πρωί. Άρα η ωορρηξία μου θα έγινε την 12η μάλλον μέρα. Γιατί τα τεστ ωορρηξία ανιχνεύουν την ορμόνη λίγες ώρες πριν γίνει η ωορρηξία.

Τι ωραία! Σ ευχαριστώ..και να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τι ωραία! Σ ευχαριστώ..και να σου ζήσει το παιδάκι σου!!!

Δεν έχω ακόμα παιδάκι γιατί τώρα είμαι έγκυος. Αλλά σ' ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Μήπως γνωρίζεις, η ωορρηξία ήταν τη πρώτη μέρα που είχα τα πολλά υγρα τα διαυγή ή την δεύτερη; Ή την τρίτη; Ή την πρώτη πρώτη μέρα πριν από αυτές τις δύο, που είχα κάποια υγρά σαν νερό και κάπως λίγο κολλώδη; Έχω μπερδευτεί! Δεν ξέρω αν η ωορρηξία είναι πριν ή μετά από αυτά τα υγρά!!

Αυτο δεν μπορείς να το ξέρεις μετά βεβαιότητα! Λένε πως κατεβενει το ωάριο μέσα σε κάποιες ώρες δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβός το χρόνο! Παντός τις μέρες που έχεις υγρά κάποια από αυτές γίνεται η ωορριξια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Αυτο δεν μπορείς να το ξέρεις μετά βεβαιότητα! Λένε πως κατεβενει το ωάριο μέσα σε κάποιες ώρες δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβός το χρόνο! Παντός τις μέρες που έχεις υγρά κάποια από αυτές γίνεται η ωορριξια 

Σίγουρα; Γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι την επόμενη μέρα από αυτές που έχεις τα υγρά είναι η ωορρηξία..αλλού λένε τότε που έχεις τα υγρά..δε ξέρω έχω μπερδευτεί. Εσύ το ξέρεις σίγουρα; Και μπορεί πχ να έχεις υγρά να γίνει η ωορρηξία κ την επόμενη μέρα να έχεις πάλι υγρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σίγουρα; Γιατί κάπου είχα διαβάσει ότι την επόμενη μέρα από αυτές που έχεις τα υγρά είναι η ωορρηξία..αλλού λένε τότε που έχεις τα υγρά..δε ξέρω έχω μπερδευτεί. Εσύ το ξέρεις σίγουρα; Και μπορεί πχ να έχεις υγρά να γίνει η ωορρηξία κ την επόμενη μέρα να έχεις πάλι υγρά;

Ναι μπορεί δεν θυμάμαι ακριβός νομίζω το ωάριο πχ κατεβενει για 24 ώρες απλά λόγο του ότι δεν ξέρουμε πιες είναι στάνταρ αυτές οι ώρες μπορεί λίγο πριν κατέβει να ξεκινάνε τα υγρά και να τελειώνουν με το που τελειώσει η ωορριξια! Δεν είναι όμως κάτι που μπορεί να είσαι απόλυτα σίγουρη! Ακόμα και το τεστ ωορριξια αν το κάνεις πχ την πρώτη μέρα που έχεις υγρά θα ροζισει ελαφρός αν το κάνεις πχ την επόμενη να γίνει θετικό να έχεις δηλαδή ωορριξια αλλά όπως και να έχει γι αυτό λένε πχ γόνιμες μέρες 5 το μήνα ωορριξια μια φορά κάνουμε απλά δεν μπορούμε να ξέρουμε απόλυτα το χρόνο και σε γιατρό να πας και να κάνεις υοερυχο πχ σου λέει ότι σε λίγες ώρες ξεκινάει η ωορριξια αλλά δεν ξέρει πότε πλισιαζει όσο μπορεί μόνο! Προσπαθείς για παιδάκι!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. εμείς ερχόμασταν κάθε μέρα σε επαφή από τη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου, την 14η μέρα είδα την αδιαφανή βλέννα που μοιάζει με ασπράδι αυγού και ήρθαμε σε επαφή το βράδυ. Δυστυχώς όμως τη 15η και τη 16η λόγω υποχρεώσεων δεν ήρθαμε σε επαφή και ήρθαμε πάλι σε επαφή 17η και 18η (χθες δηλαδή).. θεώρησα ότι την χάσαμε, υπάρχει περίπτωση να την πετύχαμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. εμείς ερχόμασταν κάθε μέρα σε επαφή από τη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου, την 14η μέρα είδα την αδιαφανή βλέννα που μοιάζει με ασπράδι αυγού και ήρθαμε σε επαφή το βράδυ. Δυστυχώς όμως τη 15η και τη 16η λόγω υποχρεώσεων δεν ήρθαμε σε επαφή και ήρθαμε πάλι σε επαφή 17η και 18η (χθες δηλαδή).. θεώρησα ότι την χάσαμε, υπάρχει περίπτωση να την πετύχαμε;;

Αν κάνεις ωορρηξια κ το ξέρεις 12 με 15 μέρα είσαι οκ.. Αν υποθέσεις ότι ζει περίπου 3 μέρες το σπέρμα σημαίνει ότι είστε μια χαρά! Αλλά γτ κάθε μέρα; θα σας κουράσει κ θα σας αγχώσει.. Επίσης εξασθαινει το σπέρμα.. Να ξέρεις ότι το σημαντικό είναι να ρθεις σε επαφή πριν την ωορρηξια.. Γτ μετά είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες.. Νομίζω κλείνει κ ο τράχηλος οπότε κάνεις δεν κάνεις το ίδιο κ το αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αν κάνεις ωορρηξια κ το ξέρεις 12 με 15 μέρα είσαι οκ.. Αν υποθέσεις ότι ζει περίπου 3 μέρες το σπέρμα σημαίνει ότι είστε μια χαρά! Αλλά γτ κάθε μέρα; θα σας κουράσει κ θα σας αγχώσει.. Επίσης εξασθαινει το σπέρμα.. Να ξέρεις ότι το σημαντικό είναι να ρθεις σε επαφή πριν την ωορρηξια.. Γτ μετά είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες.. Νομίζω κλείνει κ ο τράχηλος οπότε κάνεις δεν κάνεις το ίδιο κ το αυτό.. 

Κορίτσι μου προσπαθούμε εδώ και πολύυυ καιρό, δοκιμάσαμε να ερχόμαστε σε επαφή ανά 1 μέρα, ανα 2 μέρες ανα 3 μέρες και τίποτα, τώρα είπαμε να δοκιμάσουμε και το καθημερινό να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου προσπαθούμε εδώ και πολύυυ καιρό, δοκιμάσαμε να ερχόμαστε σε επαφή ανά 1 μέρα, ανα 2 μέρες ανα 3 μέρες και τίποτα, τώρα είπαμε να δοκιμάσουμε και το καθημερινό να δούμε!

Δοκιμάστε με τεστ ωορρηξιας ή με γιατρό κορίτσι μ... Και εγώ 2 χρόνια προσπαθώ.. Καταλαβαίνω πως νιώθεις.. Αλλά νομίζω πως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα αυτό.. Συμβουλέψου κάποιο γιατρό! Εύχομαι όμως να είσαι τυχερή κ σύντομα να έχεις σποράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Δοκιμάστε με τεστ ωορρηξιας ή με γιατρό κορίτσι μ... Και εγώ 2 χρόνια προσπαθώ.. Καταλαβαίνω πως νιώθεις.. Αλλά νομίζω πως φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα αυτό.. Συμβουλέψου κάποιο γιατρό! Εύχομαι όμως να είσαι τυχερή κ σύντομα να έχεις σποράκι! 

Το κάναμε κορίτσι μου αλλά χωρίς αποτέλεσμα, και αναλύσεις κάναμε και ήταν ολά φυσιολογικά.. τωρα είμαστε σε φάση που προσπαθούμε χωρίς να ελέγχουμε ωοριξία με υπέρηχο. Τον επόμενο μήνα θα πάω ξανα γυναικολόγο για να το παρακολουθήσουμε.. Και εμείς 2 χρόνια προσπαθούμε.. Σ ευχαριστώ για τις ευχές σου! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2019 at 2:17 ΜΜ, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. εμείς ερχόμασταν κάθε μέρα σε επαφή από τη μέρα που τελείωσε η περίοδος μου, την 14η μέρα είδα την αδιαφανή βλέννα που μοιάζει με ασπράδι αυγού και ήρθαμε σε επαφή το βράδυ. Δυστυχώς όμως τη 15η και τη 16η λόγω υποχρεώσεων δεν ήρθαμε σε επαφή και ήρθαμε πάλι σε επαφή 17η και 18η (χθες δηλαδή).. θεώρησα ότι την χάσαμε, υπάρχει περίπτωση να την πετύχαμε;;

Φυσικά κ υπάρχει περιπτώση το σπέρμα ζει 3-5 μέρες εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mamounitsa είπε:

Φυσικά κ υπάρχει περιπτώση το σπέρμα ζει 3-5 μέρες εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας 

Μακάριιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Μακάριιιι!!!

Εγώ σκέψου είχα ωορριξια 13η μέρα είχα μια επαφή τη δέκατη μέρα και από κει και πέρα καμία και έπιασα τρις μέρες πριν την ωορριξια και όμως πιαστικε το σποτάκι! Ενώ γιατί κ εμείς ειμασταν στη φάση που προσπαθούσα 2 χρόνια και είχαμε επαφές άλλους μήνες φουλ αυτό μας έκατσε εκεί που δεν το περίμεναμε κανν με το καλό εύχομαι και πάλι να αργήσεις να ξανά δεις περίοδο για τουλάχιστον 9 μήνες να μας πεις τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...