Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια...Να ρωτησω..Ασβεστιο παιρνετε;;;Μου εγραψε ο γιατρος μασωμενα δισκια κ ακομα δεν τα ξεκινησα απλα διαβασα αυτό σε διαφορα sites '' Το μαγνήσιο χαλαρώνει τους μυς και το ασβέστιο διεγείρει τη σύσπασή τους ''..Τι εννοεί ο ποιητης;;Ειναι κακο αυτο;; Παιρνω κ μαγνησιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα κοριτσια...Να ρωτησω..Ασβεστιο παιρνετε;;;Μου εγραψε ο γιατρος μασωμενα δισκια κ ακομα δεν τα ξεκινησα απλα διαβασα αυτό σε διαφορα sites '' Το μαγνήσιο χαλαρώνει τους μυς και το ασβέστιο διεγείρει τη σύσπασή τους ''..Τι εννοεί ο ποιητης;;Ειναι κακο αυτο;; Παιρνω κ μαγνησιο...

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!εμενα ο δικόσ μου δν μου έδωσε ακόμα αλλά τα περισσότερα κορίτσια πίνουν!!Το διάβασα κ γω αυτό αλλά αμφιβάλλω κατά πόσο ισχύει!!Υποτίθεται ότι προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα!!Ρώτα αν θες κ τον ντοκ σου αλλά πιστεύω ότι το δίνουν ξέρουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!εμενα ο δικόσ μου δν μου έδωσε ακόμα αλλά τα περισσότερα κορίτσια πίνουν!!Το διάβασα κ γω αυτό αλλά αμφιβάλλω κατά πόσο ισχύει!!Υποτίθεται ότι προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα!!Ρώτα αν θες κ τον ντοκ σου αλλά πιστεύω ότι το δίνουν ξέρουν!!

Και εγω αυτο σκεφτηκα, οτι δεν μπορει να το δινουν για να κανει κακο! Τον ρωτησα ''ασβεστιο να παρω;'' κ μ λεει ''αν τρως γαλακτοκομικα οχι'' αλλα δεν τρωω πολλα οποτε μου λεει παρε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Και εγω αυτο σκεφτηκα, οτι δεν μπορει να το δινουν για να κανει κακο! Τον ρωτησα ''ασβεστιο να παρω;'' κ μ λεει ''αν τρως γαλακτοκομικα οχι'' αλλα δεν τρωω πολλα οποτε μου λεει παρε...

Αααα κ  με μενα έτσι έγινε!!αλλά είπα ότι τρωω γκούντα κα μου είπε ν ατρωω παραπάνω τυράκι κ θα είμαι οκ!!Δν πίνω γάλα ούτε γιαούρτι το γιαούρτι λόγω εντερου!!Πίνω όμως κ πολυβιταμίνες pregnacare κ νομίζω αυτες έχουν λίγο ασβέστιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα κοριτσια...Να ρωτησω..Ασβεστιο παιρνετε;;;Μου εγραψε ο γιατρος μασωμενα δισκια κ ακομα δεν τα ξεκινησα απλα διαβασα αυτό σε διαφορα sites '' Το μαγνήσιο χαλαρώνει τους μυς και το ασβέστιο διεγείρει τη σύσπασή τους ''..Τι εννοεί ο ποιητης;;Ειναι κακο αυτο;; Παιρνω κ μαγνησιο...

Κ εγω τα ίδια παίρνω. Χρειάζεται το έμβρυο ασβέστιο για τα κόκαλα του. Εγώ παίρνω το μασωμενο συν βιταμίνη d. ? Μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αααα κ  με μενα έτσι έγινε!!αλλά είπα ότι τρωω γκούντα κα μου είπε ν ατρωω παραπάνω τυράκι κ θα είμαι οκ!!Δν πίνω γάλα ούτε γιαούρτι το γιαούρτι λόγω εντερου!!Πίνω όμως κ πολυβιταμίνες pregnacare κ νομίζω αυτες έχουν λίγο ασβέστιο!!

Αυτές οι πολυβιταμινες έχουν πολύ μικρές ποσότητες από όλες τις βιταμίνες. Κ εγώ τα παίρνω δεν έχουν δημιουργήσει ποτέ θέμα από αυτό. Κάνει καλό στο έμβρυο. Ειδικά όσες δε τρώμε γαλακτοκομικα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Καλημέρα κοριτσια...Να ρωτησω..Ασβεστιο παιρνετε;;;Μου εγραψε ο γιατρος μασωμενα δισκια κ ακομα δεν τα ξεκινησα απλα διαβασα αυτό σε διαφορα sites '' Το μαγνήσιο χαλαρώνει τους μυς και το ασβέστιο διεγείρει τη σύσπασή τους ''..Τι εννοεί ο ποιητης;;Ειναι κακο αυτο;; Παιρνω κ μαγνησιο...

Καλημερα ! Εμένα ο γιατρός δε μου δίνει ασβέστιο . Του είπα 3 φορές. Μου είπε ότι όχι τώρα μετά τη γέννα γιατί κάνει συσπάσεις. Τρεις μερίδες γαλακτοκομικά (γάλα τυρί γιαούρτι ) τη μέρα και είμαι οκ .μαγνησιο μου δίνει μετά την άλφα επιπέδου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Littleme είπε:

Καλημερα ! Εμένα ο γιατρός δε μου δίνει ασβέστιο . Του είπα 3 φορές. Μου είπε ότι όχι τώρα μετά τη γέννα γιατί κάνει συσπάσεις. Τρεις μερίδες γαλακτοκομικά (γάλα τυρί γιαούρτι ) τη μέρα και είμαι οκ .μαγνησιο μου δίνει μετά την άλφα επιπέδου .

Προβληματίστηκα..Θα τον παρω τηλέφωνο γτ προχθες ειχα κατι πονακια κ μην επιδεινωθούν τζάμπα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Annouli είπε:

Προβληματίστηκα..Θα τον παρω τηλέφωνο γτ προχθες ειχα κατι πονακια κ μην επιδεινωθούν τζάμπα..

Ρώτα τον κ πες μας!!Και γω ήμουν γενικά στο θέμα ασβέστιο προβληματισμένη!!Γτ ο δικός μου αποφεύγει να μου δώσει συμπλήρωμα κ σκέφτομαι απ αυτά που τρωω με καλύπτει?Πάντως κ η παρμεζάνα έχει ασβέστιο κ τα αμύγδαλα αν αποφασίσεις να το πας με την διατροφή!!Η φέτα δν έχει αρκετό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Ρώτα τον κ πες μας!!Και γω ήμουν γενικά στο θέμα ασβέστιο προβληματισμένη!!Γτ ο δικός μου αποφεύγει να μου δώσει συμπλήρωμα κ σκέφτομαι απ αυτά που τρωω με καλύπτει?Πάντως κ η παρμεζάνα έχει ασβέστιο κ τα αμύγδαλα αν αποφασίσεις να το πας με την διατροφή!!Η φέτα δν έχει αρκετό!!

Αμυγδαλα τρωω ..Εχω κ στο γραφειο κ τσιμπαω..Θα τον ρωτησω κ θα σας πω..Παντως ηταν υπερ της διατροφης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Αμυγδαλα τρωω ..Εχω κ στο γραφειο κ τσιμπαω..Θα τον ρωτησω κ θα σας πω..Παντως ηταν υπερ της διατροφης..

Αααα ωραίααα!!ο δικός μου ντοκ γενικά δίνει εύκολα βιταμίνες είναι της χάπας1!Και ασβέστιο σε 2 ραντεβού που ρώτησα δν μου έδινε!!Δν ρώτησα κ γω τον λόγο!!Και είχα ξέχασει την παρμεζάνα θα πάρω να βάζω στα μακαρόνια στις πατάτες!!Αλλά απ την άλλη πόσες κοπέλες πίνουν ασβέστιο δν είπαν γιασυσπάσεις!!Αλλά εννοείτε ότι πουν οι γιατροί μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Αααα ωραίααα!!ο δικός μου ντοκ γενικά δίνει εύκολα βιταμίνες είναι της χάπας1!Και ασβέστιο σε 2 ραντεβού που ρώτησα δν μου έδινε!!Δν ρώτησα κ γω τον λόγο!!Και είχα ξέχασει την παρμεζάνα θα πάρω να βάζω στα μακαρόνια στις πατάτες!!Αλλά απ την άλλη πόσες κοπέλες πίνουν ασβέστιο δν είπαν γιασυσπάσεις!!Αλλά εννοείτε ότι πουν οι γιατροί μας!!

Mηπως παιζει ρολο αν εχεις ελλειψη ασβεστιου..Αν εισαι πληρης τοτε μηπως δρα αναποδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Mηπως παιζει ρολο αν εχεις ελλειψη ασβεστιου..Αν εισαι πληρης τοτε μηπως δρα αναποδα..

Δν μου το βάζει σε εξετάσεις να ξέρει πόσο έχω!!Οταν ήμουν στην αρχή της κύησης του είπα γάλα δν παίζει να πιω!!Μου είχε πει δν πειράζει να τρως γιαούρτι!!Μέχρι 3 μηνων έτρωγα!!Μεδτα με το έντερο τίποτα!!Και μου είπε να αυξήσω τα τυριά αφου τα τρωω κ τα κιτρινα!!Να είμαι ειλικρινής σκέφτηκα μόνη μου να κάνω για ασβέστιο εξέταση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά χρειάζεται το έμβρυο πάρα πολύ ασβέστιο. Κ το παίρνει από τη μαμά στην ουσία. Οπότε η μαμά μετά δεν έχει.... Κ υπάρχουν μετά επιπτώσεις στη γυναίκα, γι αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Αχ εντάξει το μωρό μου. Μόλις το ένιωσα. ❤❤❤ Με έπιασε και εμένα πανικός 

Μου έχει τυχει! Μπορω να πω αρκετες φορές. Όλα καλά κοπέλα μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Annouli εγώ παίρνω ασβέστιο αλλά γενικά δε νιώθω καμία ενόχληση που να παραπέμπει σε συσπάσεις. Δυστυχώς, δεν ξέρω κατι παραπάνω αλλά όντως οι γυναικολόγοι δε γίνεται να δίνουν κάτι που βλάπτει ή που επιδεινώνει συσπάσεις πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε? τα βραδυα που κοιμαμαι με τραβαει η πλατη μου και η μεση μου πολυ το παθαινει καμια κοπελα αυτο? επισης κοιμαμαι στα πλαγια και οταν παω να γυρισω πλευρο νοιωθω τραβηγματα στην κοιλια μου....τι γινεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια τι κανετε? τα βραδυα που κοιμαμαι με τραβαει η πλατη μου και η μεση μου πολυ το παθαινει καμια κοπελα αυτο? επισης κοιμαμαι στα πλαγια και οταν παω να γυρισω πλευρο νοιωθω τραβηγματα στην κοιλια μου....τι γινεται?

Γεια σου! Κ εγώ το παθαίνω αυτό και ευτυχώς με βολεύει όταν κατεβαίνω από το κρεβάτι που προεξέχει ένα ξύλο και στηρίζω τα πόδια μου εκεί και κατεβαίνω! 

Νομίζω είναι φυσιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια τι κανετε? τα βραδυα που κοιμαμαι με τραβαει η πλατη μου και η μεση μου πολυ το παθαινει καμια κοπελα αυτο? επισης κοιμαμαι στα πλαγια και οταν παω να γυρισω πλευρο νοιωθω τραβηγματα στην κοιλια μου....τι γινεται?

Αυτο που λες κορίτσι μου το παθαίνω κ γω όταν αλλάζω πλευρό!!Η μέση χτες με πονούσε που κουράστηκα!!Αλλιώς οταν είμαι ξεκούραστη δν πονάει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια τι κανετε? τα βραδυα που κοιμαμαι με τραβαει η πλατη μου και η μεση μου πολυ το παθαινει καμια κοπελα αυτο? επισης κοιμαμαι στα πλαγια και οταν παω να γυρισω πλευρο νοιωθω τραβηγματα στην κοιλια μου....τι γινεται?

Τραβηγματα νιωθω αυτες τις μερες ψηλα ομως..στο στομαχι κοντα..Θεωρω οτι ανοιγει γιατι μεγαλωνει η κοιλια..Σαν να εχω κανει γυμναστικη νιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

@marillia , @Marouli_89 , @Annouli ευχαριστω για τις απαντησεις σας δλδ λετε ειναι φυσιλογικο το ''πιασιμο'' που νοιωθω?

Αν δεν ειναι πετρωμα που κραταει για καποια δευτερολεπτα, θεωρω πως ειναι φυσιολογικο..Πχ εγω το ενιωθα οταν μεγαλωσε αποτομα η κοιλια μου πριν 2 βδομαδες κ μια τωρα..Σε εμενα ειναι σε ασχετα σημεια απο τη μητρα..Ειναι και στα πλευρα κ στο στομαχι κοντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Annouli είπε:

Αν δεν ειναι πετρωμα που κραταει για καποια δευτερολεπτα, θεωρω πως ειναι φυσιολογικο..Πχ εγω το ενιωθα οταν μεγαλωσε αποτομα η κοιλια μου πριν 2 βδομαδες κ μια τωρα..Σε εμενα ειναι σε ασχετα σημεια απο τη μητρα..Ειναι και στα πλευρα κ στο στομαχι κοντα.

ναι σε αυτα τα σημεια το νοιωθω και εγω...οχι δεν ειναι πετρωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

ναι σε αυτα τα σημεια το νοιωθω και εγω...οχι δεν ειναι πετρωμα

Πιστευω πως ειναι επειδη μεγαλωνει η κοιλια..Τουλαχιστον ετσι λεω κ στον εαυτο μου ?..Σαν να τραβαει το δερμα κ ο μυς μεσα στα σημεια που σε ειπα..αλλα οχι η κοιλια μου κ η μητρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια τι κανετε? τα βραδυα που κοιμαμαι με τραβαει η πλατη μου και η μεση μου πολυ το παθαινει καμια κοπελα αυτο? επισης κοιμαμαι στα πλαγια και οταν παω να γυρισω πλευρο νοιωθω τραβηγματα στην κοιλια μου....τι γινεται?

Μην ανησυχεις καθολου!!! Κι εμενα η αλλαγη πλευρου με ταλαιπωρει, κι εμενα με τραβαει η κοιλια μου συχνα. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...