Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Και γω 8 το βράδυ την έχω!!Για να δούμε!!Στην αυχενική χρειάστηκε να βγεις να κάνεις βόλτα ή να φας ή πιεις κάτι?

Όχι εκεί ήταν κομπλε.. Μετά μουλαρωσε κ δεν μας αφηνε να τη δούμε..χχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Την άλλη Τετάρτη.... 56 μέρες πριν την πητ... Κ Πέμπτη πάω ΙΚΑ!!!!!. Τώρα νομίζω προχωράει..... Από την 20η έως 27η ήταν πολύ αργή φάση νομίζω!!!!!! Τώρα με τη δουλειά κ τα ψώνια νομίζω προχωράνε οι μέρες.... ?

Τι ωραίααααα!!!Με το καλό να σταματήσεις την δουλειά και να πάνε όλα υπέροχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Annouli είπε:

Όχι εκεί ήταν κομπλε.. Μετά μουλαρωσε κ δεν μας αφηνε να τη δούμε..χχαχαχ

χαχχαχαχαχ!!!Σας κάνει ναζάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Ναι γι αυτό είπα είναι σαν τον καφέ!!Καφέ εγώ δν πίνω ουτως ή άλλως!!Και άλλοι γιατροί λένε επιτρέπεται ένας κανονικός καφές άλλοι λένε ντεκαφεινε!!Αναλογως τον ντοκ!!Πως είσαι κορίτσι μου?

Καλά είμαι γλυκιά μου! Αν και με έχει πιάσει η μέση μου και σήμερα από το μεσημέρι το κεφάλι μου και δεν λέει να φύγει! Την Δευτέρα έχω εγώ ραντεβού επιτέλους με το γιατρό να δουμε τον μικρό και να κανονίσουμε για β επιπέδου! Εσύ πως είσαι? 

Ανυπομονώ να σταματήσω από τη δουλεια. Κάθε μέρα είναι μαρτύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλά είμαι γλυκιά μου! Αν και με έχει πιάσει η μέση μου και σήμερα από το μεσημέρι το κεφάλι μου και δεν λέει να φύγει! Την Δευτέρα έχω εγώ ραντεβού επιτέλους με το γιατρό να δουμε τον μικρό και να κανονίσουμε για β επιπέδου! Εσύ πως είσαι? 

Ανυπομονώ να σταματήσω από τη δουλεια. Κάθε μέρα είναι μαρτύριο. 

Με το καλό το ραντεβουδάκι σας!!Πόσωνς εβδομάδων είσαι?Είχες κ πριν θεματάκι με την μέση?Εγω καλύτερα είμαι!!Είχα μάλλον ιωσούλα είχα λίγο διάρροια κ πόνους στα κόκαλα!!Σήμερα είμαι καλύτερα!!Ειδαμε το μπέμπη χτες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Με το καλό το ραντεβουδάκι σας!!Πόσωνς εβδομάδων είσαι?Είχες κ πριν θεματάκι με την μέση?Εγω καλύτερα είμαι!!Είχα μάλλον ιωσούλα είχα λίγο διάρροια κ πόνους στα κόκαλα!!Σήμερα είμαι καλύτερα!!Ειδαμε το μπέμπη χτες!!

Η αλήθεια είναι ότι με πονούσε και πριν αλλά όχι τόσο πολύ. Αύριο είμαι στην 20! 

Περαστικά σου εύχομαι!!Τι ωραία!!Σας διαβάζω όλες και μαθαίνω τα νέα σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marouli_89 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι με πονούσε και πριν αλλά όχι τόσο πολύ. Αύριο είμαι στην 20! 

Περαστικά σου εύχομαι!!Τι ωραία!!Σας διαβάζω όλες και μαθαίνω τα νέα σας! 

Ευχαριστώ πολύ!!Και σε σενα να περάσει η μέση σου εύχομαι!!Λογικά λόγω ότι αυξάνεται το βάρος της μήτρας γι αυτό σ έπιασε!!Τελεια να μας γράψεις τα νεάκια σου απ τον υπέρηχο!!Εγω το Σάββατο μπαίνω στην 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!Και σε σενα να περάσει η μέση σου εύχομαι!!Λογικά λόγω ότι αυξάνεται το βάρος της μήτρας γι αυτό σ έπιασε!!Τελεια να μας γράψεις τα νεάκια σου απ τον υπέρηχο!!Εγω το Σάββατο μπαίνω στην 20

Εννοείται θα σας γράψω!! Μάλλον ναι! Κορίτσια μήπως έχετε καμία φίλη χημικό που να ήταν εγκυος? Το λέω γιατί κ εγώ είμαι χημικός και δυσκολεύομαι πολύ με τη δουλειά. Στο πρώτο τρίμηνο με όλες τις ναυτίες και τα υπόλοιπα έβαζα μάσκα και δούλευα στον απαγωγο. Δεν γινόταν να με απομακρύνουν από τη θέση μου. Αλλά τώρα δεν μπορώ πλέον και με όλες τις μυρωδιές μέσα στο εργαστήριο.

Χθες με έπιασε ο λαιμός μου και σήμερα το κεφάλι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annouli είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό.. Το κορίτσι μου είναι 320 γρ. περίπου 24 εκ. κ για ακόμα μια φορά είχε τα χέρια στο πρόσωπο κ δεν μπορούσαμε να τη δούμε καλά..Χαλάλι της.. Β επιπέδου μου έβαλε για 30/9!!! 

Μπραβοο κοπέλα μου!! Πολύ ωραία νέα!! Και εσάς βάζει τα χέρια στο πρόσωπο;; χαχαχααα και εμάς τα ίδια κάνει. Με το καλό η Β επιπέδου. 

@marilliaπετρωμα δεν εχω ευτυχως. Μου πέρασε ο πονος περιοδου και με ποναει το κοκκαλο της λεκανης, πισω στη μεση. Προφανως ανοιγει η λεκανη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Ειναι πολυ λογικο να αγχωνεσαι αλλα αφου μιλησες με τον γιατρό σου, και αυριο εχεις ραντεβου, μην φοβασαι. Θα σου το φτιαξει. Προσπαθησε να πινεις τον χυμο σου το πρωι και οσο μπορεις τρωγε πρασινα σκουρα φυλλωδη λαχανικα. Εχει και ψωμακι με αλεύρι εμπλουτισμενο με σιδηρο. Α και κρεας αφθονο κυρίως μοσχαρι. Ολα καλα θα πανε. 

Γλυκιά μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ήδη σήμερα δεν παρέλειψα τον χυμό μου, τί ψωμάκι είναι αυτό που λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kit1982 είπε:

Παίρνω το trofocard. Εσυ; 

Και εγώ έτσι. Στην αρχή δυσκοιλιοτητα και μετα μαλακές κενώσεις. Αν παραγίνει καμία μέρα, τρώω λαπα και ισιωνω. Το τσάι μπορούμε να το πίνουμε; Πόσο μου έχει λείψει. 

Το τσάι επιτρέπεται όσο και ο καφές. Εγώ εχω πάρει το οκ και από γυναικολόγο και από παθολόγο όταν είχα τον λαιμό μου ούσα έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marouli_89 είπε:

Καλά είμαι γλυκιά μου! Αν και με έχει πιάσει η μέση μου και σήμερα από το μεσημέρι το κεφάλι μου και δεν λέει να φύγει! Την Δευτέρα έχω εγώ ραντεβού επιτέλους με το γιατρό να δουμε τον μικρό και να κανονίσουμε για β επιπέδου! Εσύ πως είσαι? 

Ανυπομονώ να σταματήσω από τη δουλεια. Κάθε μέρα είναι μαρτύριο. 

Γειά σου κορίτσι μου...αν ταλαιπωρείσαι έντονα, δεν μπορείς να πάρεις μια αδειούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Γειά σου κορίτσι μου...αν ταλαιπωρείσαι έντονα, δεν μπορείς να πάρεις μια αδειούλα;

Ε δεν θέλω να πούνε και διάφορα! Θέλω να τη κρατήσω για λίγο πιο μετά!! Καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marouli_89 είπε:

Ε δεν θέλω να πούνε και διάφορα! Θέλω να τη κρατήσω για λίγο πιο μετά!! Καλημέρα!!

Εσύ ξέρεις τις αντοχές σου καλύτερα. Πάνω από όλα όμως σημασία έχει να νιώθεις καλά και να προσέχεις τον εαυτό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

Εσύ ξέρεις τις αντοχές σου καλύτερα. Πάνω από όλα όμως σημασία έχει να νιώθεις καλά και να προσέχεις τον εαυτό σου.

Ναι εννοείται! Σε ευχαριστώ πολύ! Κ εσύ το ίδιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Ευτυχώς είμαι καλύτερα με την ιωσούλα!!Αύριο θέλω να κατέβω για κάτι επείγον αγορές και πληρωμές!!Χαλάει κ ο καιρός με βροχές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

Γλυκιά μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ήδη σήμερα δεν παρέλειψα τον χυμό μου, τί ψωμάκι είναι αυτό που λες;

Καλησπέρα κοπέλα μου. Λέω για το ψωμί του τοστ από την εταιρεία Παπαδοπουλου. Είναι εμπλουτισμένο με σίδηρο, φιλικό οξύ και βιταμίνη d. Παπαδοπούλου plus λέγεται. Όταν έχεις νέα από τον γιατρό  πες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kit1982 σε ευχαριστω παααρα πολυ κοπελίτσα μου.

Μόλις γυρισα από τον γιατρό. Ο μπέμπης ζωηρότατος (τον ένιωθα από το πρωι σημερα), όλα πάρα πολύ καλά μου είπε, χοντραινει το σκατούλι, το συστημά μου όλο κομπλέ!

Όσον αφορά τον αιματοκρίτη , δεν ανησυχεί. Μου εδωσε πιο ενισχυμένο σίδηρο και λεπτομερείς συμβουλές για τους συνδυασμούς κι είναι βέβαιος πωα θα πιάσει.

Όσον αφορά το κολυμβητήριο μου είπε ναι με χίλια αν κι εφ'όσον γνωρίζω τη συγκεκριμένη πισίνα οτι ειναι καθαρη κλπ κατι που ξερω γιατι εκει πηγαινα κι εκει παει και η μαμα μου 7 χρονια!

Επίσης, μου είπε να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.

Σήμερα ένιωσα για άλλη μια φορά ποσο τυχερή ειμαι που έχω δίπλα μου αυτόν τον γιατρό (Βασ. Τσιρώνης) που συμπαραστέκεται ανθρώπινα και ειλικρινά στο κάθε άγχος, στην κάθε στιγμή....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Annie28 είπε:

@Kit1982 σε ευχαριστω παααρα πολυ κοπελίτσα μου.

Μόλις γυρισα από τον γιατρό. Ο μπέμπης ζωηρότατος (τον ένιωθα από το πρωι σημερα), όλα πάρα πολύ καλά μου είπε, χοντραινει το σκατούλι, το συστημά μου όλο κομπλέ!

Όσον αφορά τον αιματοκρίτη , δεν ανησυχεί. Μου εδωσε πιο ενισχυμένο σίδηρο και λεπτομερείς συμβουλές για τους συνδυασμούς κι είναι βέβαιος πωα θα πιάσει.

Όσον αφορά το κολυμβητήριο μου είπε ναι με χίλια αν κι εφ'όσον γνωρίζω τη συγκεκριμένη πισίνα οτι ειναι καθαρη κλπ κατι που ξερω γιατι εκει πηγαινα κι εκει παει και η μαμα μου 7 χρονια!

Επίσης, μου είπε να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.

Σήμερα ένιωσα για άλλη μια φορά ποσο τυχερή ειμαι που έχω δίπλα μου αυτόν τον γιατρό (Βασ. Τσιρώνης) που συμπαραστέκεται ανθρώπινα και ειλικρινά στο κάθε άγχος, στην κάθε στιγμή....

Μπράβο αγάπη, τέλεια νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

@Kit1982 σε ευχαριστω παααρα πολυ κοπελίτσα μου.

Μόλις γυρισα από τον γιατρό. Ο μπέμπης ζωηρότατος (τον ένιωθα από το πρωι σημερα), όλα πάρα πολύ καλά μου είπε, χοντραινει το σκατούλι, το συστημά μου όλο κομπλέ!

Όσον αφορά τον αιματοκρίτη , δεν ανησυχεί. Μου εδωσε πιο ενισχυμένο σίδηρο και λεπτομερείς συμβουλές για τους συνδυασμούς κι είναι βέβαιος πωα θα πιάσει.

Όσον αφορά το κολυμβητήριο μου είπε ναι με χίλια αν κι εφ'όσον γνωρίζω τη συγκεκριμένη πισίνα οτι ειναι καθαρη κλπ κατι που ξερω γιατι εκει πηγαινα κι εκει παει και η μαμα μου 7 χρονια!

Επίσης, μου είπε να κάνω το εμβόλιο της γρίπης.

Σήμερα ένιωσα για άλλη μια φορά ποσο τυχερή ειμαι που έχω δίπλα μου αυτόν τον γιατρό (Βασ. Τσιρώνης) που συμπαραστέκεται ανθρώπινα και ειλικρινά στο κάθε άγχος, στην κάθε στιγμή....

Τελεια νεάκια γλυκιά μου!!Μπράβο ο μπεμπούλης!!Ααυτό για το εμβόλιο ήθελα κ γω να ρωτήσω κ ξέχασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Τελεια νεάκια γλυκιά μου!!Μπράβο ο μπεμπούλης!!Ααυτό για το εμβόλιο ήθελα κ γω να ρωτήσω κ ξέχασα!!

:-):-):-)

Πώς πας με την ιωση; Αναρρωσες πλήρως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, (ακόμα δε γέννησα και ξεκίνησαν τα ξενύχτια ?)

Σας έχασα πάλι αυτές τις ημέρες αλλά είχα φοβερό φόρτο εργασίας.

Χαίρομαι που μαθαίνω νέα δικά σας αλλά και των μωρών σας, εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στις αρρωστούλες και καλή ευκολία σε όλες μας που μας προκύπτουν διάφορα.

Αρχικά να πω ότι είχα μια μικρή περιπετειούλα.... έγινε τροχαίο μπροστά μου (ευτυχώς είχε μόνο υλικές ζημιές). Ταράχτηκα πάρα πολύ και ο μπέμπης μαζί (για ενα 5λεπτο σιγουρα χτυπιόταν μέσα στην κοιλιά μου).

Νοιώθω ότι τη συγκεκριμένη εβδομάδα (είμαι στην 20η) έχω βιώσει τις περισσότερες αλλαγές σωματικά. Έχει πεταχτεί η κοιλιά μου και «βαραίνω».

Όποτε έχω χρόνο κάνω μερικές ασκησούλες, και προσπαθώ να περπατάω πολύ. Η σχέση μου με το φαί και τις λιγούρες παραμένει στα φόρτε της χαχαχα.

Κλείσαμε Β επιπέδου στις 26/09 και ανυπομονώ να περάσουν οι ημέρες.

Επίσης, επιτέλους θα κάνουμε με την μετα-καλοκαιρινή μας εξόρμηση. Λόγω της δουλειάς του άντρα μου έχουμε διαγράψει τις καλοκαιρινές διακοπές, αλλά θα πάμε αυτό το τριήμερο σε ένα από τα αγαπημένα μου μέρη.... στο Πήλιο ♥️ Ανυπομονώ να ξεσκάσουμε λιγάκι!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Annie28 είπε:

:-):-):-)

Πώς πας με την ιωση; Αναρρωσες πλήρως;

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Πως είσαι κορίτσι μου?Ναι ευτυχώς είμαι καλύτερα!!!Σήμερα έχω πληρωμές κ ψωνάκια!!Δν εχω παντελόνι να πάω σε μια βάπτιση!!Και καμιά πυτζάμα γτ πριν φορουσα σε στυλ κολαν για υπνο  δν μου κάνει τίποτα τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...