Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2020!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ωραία ναι να πάρεις!!Εγω θέλω καμιά φθινοπωρινή μπλουζίτσα δν μου κάνουν οι παλιές!!Αλλά ακόμα δν έχουν φέρει!!

Το πιστεύω ότι η καθεμιά ξέρει το σώμα της!!Αυτό να κρίνουν μερικοί ότι πούμε!!Αν πχ λέγαμε δν το ένιωσα θα πουν ακόμα?Οτι να ναι!!Εγω μαπίνω το Σάββατο στην 17!!Για να δούμε πως θα είναι όταν το νιώσω!!Εχω περιέργεια

Άντε με το καλό!!! Μακάρι να το νοιώσεις σύντομα. Είναι πολύ συγκινητικό γιατί πλέον συνειδητοποιείς ότι υπάρχει ένα μωράκι μέσα σου.

Καλά όσον αφορά τη γνώμη των τρίτων.... σκέφτομαι να γράψω βιβλίο με όσες ηλιθιότητες άκουσα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.... και έχουμε ακόμα μέλλον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Άντε με το καλό!!! Μακάρι να το νοιώσεις σύντομα. Είναι πολύ συγκινητικό γιατί πλέον συνειδητοποιείς ότι υπάρχει ένα μωράκι μέσα σου.

Καλά όσον αφορά τη γνώμη των τρίτων.... σκέφτομαι να γράψω βιβλίο με όσες ηλιθιότητες άκουσα στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.... και έχουμε ακόμα μέλλον!!

Ελα ντε σίγουρα έχουμε μέλλον!!Και μετά στο θέμα θηλασμού κτλπ!!Εγω τώρα την Δευτέρα είχα υπέρηχο κ είδαμε είχε ψηλά το χεράκι!!Είχε πλάκα!!Ποιός ξέρει μπορεί να έπαιζε με τον λώρο χαχχα ή τεντωνόταν!!Και τώρα κάπως καταλαβα τι παίζει χαχαχχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Ναι διαβασα και παραπάνω που το ανεφερες.

Τρως καλά πριν την πάρεις; Ευτυχώς εμένα δεν με πείραζει αλλά όπως και να έχει αν και με διαβεβαίωσαν ότι δεν πρόκειται να βάψει το μωρό, δεν είναι και το καλύτερό μου

Κ εμενα το ιδιο κοπέλα μ, ενα σωρο σκέψεις περνανε απο το μυαλο μ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marillia είπε:

Μηπως είναι κ απ την κύηση?Γτ εμένα με πονούσε κ το στομάχι με τις αναγούλες!!Με το καλό να τα σταματήσεις!!Εγω τώρα μόνο βιταμίνες πίνω!!Πότε έχεις υπέρηχο?

Σε λίγες ημέρες. Εσυ πόσων εβδομάδων εισαι?ασε δε ξερω αν έπαιρνες ουτροτζεσταν αλλα κ αυτα αηδία έχουν καταντήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Σε λίγες ημέρες. Εσυ πόσων εβδομάδων εισαι?ασε δε ξερω αν έπαιρνες ουτροτζεσταν αλλα κ αυτα αηδία έχουν καταντήσει.

Με το καλό Ροζάκι μου!!Εγω το Σάββατο μπαίνω στην 17 βδομάδα!!Περιμένουμε αγοράκι!!Επινα κορτιζόνη,σιλακουρ,έβαζα κολπική κρέμα βασκλορ,βιταμίνες και αντιπηκτικές και ένεση προλουτεξ!!Τώρα έχω μόνο τις ενέσεις και τις βιταμινες!!Τα ουτρο κολπικά τα βάζεις?Αν είναι απ το στόμα έχουν παρενέργειες!!Κάνε ένα κουράγιο κ θα σταματήσουν τα πολλά χάπια!!Αν κ την προγεστερόνη πιθανόν να συνεχιστεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Με το καλό Ροζάκι μου!!Εγω το Σάββατο μπαίνω στην 17 βδομάδα!!Περιμένουμε αγοράκι!!Επινα κορτιζόνη,σιλακουρ,έβαζα κολπική κρέμα βασκλορ,βιταμίνες και αντιπηκτικές και ένεση προλουτεξ!!Τώρα έχω μόνο τις ενέσεις και τις βιταμινες!!Τα ουτρο κολπικά τα βάζεις?Αν είναι απ το στόμα έχουν παρενέργειες!!Κάνε ένα κουράγιο κ θα σταματήσουν τα πολλά χάπια!!Αν κ την προγεστερόνη πιθανόν να συνεχιστεί

Βαζω κολπικα κοπέλα μ τα ουτροτζεσταν. Τις προλουτεξ τις κανεις ακόμα ή αντιπηκτικες? Ελπιζω τουλάχιστον να κοψω τα ουτροτεσταν. Τα βαρεθηκα...αλλα οτι ειναι για καλο βέβαια! Συγχαρητήρια!!!για το μωράκι εννοώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Zen_K είπε:

Καλημέρα @Ροζ

Και εγώ με αντιβίωση είμαι. Έπαθα τραχειοβρογχίτιδα (για καλή μου τύχη όχι σε τόσο βαριά μορφή όπως συνήθως). Φυσικά την ενέκρινε ο γιατρός μου και ο πνευμονολόγος που με παρακολουθεί.

Γενικά οποτεδήποτε αρρωστήσω πάντα με χτυπάει στα αναπνευστικά μου και είναι πολύ κουραστική διαδικασία και χρονοβόρα όταν με πιάνει. Ακόμα και το απλό κρυολόγημα το χειμώνα, μου γυρίζει σε τραχειοβρογχίτιδα. Με βλέπω να κυκλοφορώ με μασκούλα το χειμώνα.

Περαστικά @Zen_K. Κανε υπομονη και θα περασει. Οι μασκες ειναι απαραίτητες τελικα. 

κοριτσια εχθες το βράδυ πετρωσε η κοιλιά μου για λιγα λεπτα και ελαφρυ πονακι. Ξάπλωσα και μου περασε αλλα εχω φοβηθει. Εχει συμβει σε καμία σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Βαζω κολπικα κοπέλα μ τα ουτροτζεσταν. Τις προλουτεξ τις κανεις ακόμα ή αντιπηκτικες? Ελπιζω τουλάχιστον να κοψω τα ουτροτεσταν. Τα βαρεθηκα...αλλα οτι ειναι για καλο βέβαια! Συγχαρητήρια!!!για το μωράκι εννοώ!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Ναι κ τις 2 τις κάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Περαστικά @Zen_K. Κανε υπομονη και θα περασει. Οι μασκες ειναι απαραίτητες τελικα. 

κοριτσια εχθες το βράδυ πετρωσε η κοιλιά μου για λιγα λεπτα και ελαφρυ πονακι. Ξάπλωσα και μου περασε αλλα εχω φοβηθει. Εχει συμβει σε καμία σας;

Συσπαση ήταν.... Για μια φορά δεν υπάρχει θέμα. Αν το ξανά νιώσεις θα πάρεις τηλέφωνο τον γιατρό σου? πάντως μην ανησυχείς.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

Περαστικά @Zen_K. Κανε υπομονη και θα περασει. Οι μασκες ειναι απαραίτητες τελικα. 

κοριτσια εχθες το βράδυ πετρωσε η κοιλιά μου για λιγα λεπτα και ελαφρυ πονακι. Ξάπλωσα και μου περασε αλλα εχω φοβηθει. Εχει συμβει σε καμία σας;

Ευχαριστώ πολύ @Kit1982 ευτυχώς έχουν υποχωρήσει τα συμπτώματα.

Σίγουρα μάσκα θα γίνει απαραίτητο αξεσουάρ το χειμώνα καθώς κολλάω πολύ εύκολα τέτοια κρυολογήματα και όταν γυρνάνε σε τραχειοβρογχίτιδα, υποφέρω σίγουρα 3 εβδομάδες.

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ, γνωρίζω από φίλες μου που είναι πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη από εμάς ότι είναι συσπάσεις. Δες λίγο πως θα πάει και μίλα με το γιατρό σου.

Καλή σου ημέρα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα εγώ την Δευτέρα μπήκα στην 17η εβδομάδα. Νιώθω πεταρισματα κι εγώ χαμηλά. Στην αυχενικη μου έδωσαν να πίνω σαλοσπιρ γιατί φοβούνται για προεκλαμψια και μας είπε ότι ίσως είναι κοριτσάκι. Χθες που πήγα πάλι στο γιατρό. Δεν μπορούσε να δει τι είναι γιατί είχε κλειστά τα ποδαράκια του. Μου έδωσε ασβέστιο, σίδηρο, φυλλικό και κάτι βιταμίνες. Πολλά χάπια κορίτσια. Παίρνει κάποια από εσάς σαλοσπιρ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η marillia είπε:

Εγώ το Σάββατο μαίνω στην 17 βδομάδα!!Πως ένιωσες σαν φουσκαλίτσεσ που λένε?

Καλημέρα!!!!

Ένιωσα κάτι σαν μικρά μικρά τσιμπηματακια που μου άφησε και μια αίσθηση σαν γαργαλητο κάπως πολύ χαμηλά στην κοιλιά, σαν να είναι μια πολύ ελαφριά πεταλουδίτσα κάπως.  Δεν ξέρω πως να στο περιγράψω κι ακριβώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2019 at 10:16 ΠΜ, ο/η Ελενη_1983 είπε:

Κορίτσια καλημέρα εγώ την Δευτέρα μπήκα στην 17η εβδομάδα. Νιώθω πεταρισματα κι εγώ χαμηλά. Στην αυχενικη μου έδωσαν να πίνω σαλοσπιρ γιατί φοβούνται για προεκλαμψια και μας είπε ότι ίσως είναι κοριτσάκι. Χθες που πήγα πάλι στο γιατρό. Δεν μπορούσε να δει τι είναι γιατί είχε κλειστά τα ποδαράκια του. Μου έδωσε ασβέστιο, σίδηρο, φυλλικό και κάτι βιταμίνες. Πολλά χάπια κορίτσια. Παίρνει κάποια από εσάς σαλοσπιρ?? 

Εγώ . Πριν μείνω έγκυος και συνεχίζω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ελενη_1983 είπε:

Κορίτσια καλημέρα εγώ την Δευτέρα μπήκα στην 17η εβδομάδα. Νιώθω πεταρισματα κι εγώ χαμηλά. Στην αυχενικη μου έδωσαν να πίνω σαλοσπιρ γιατί φοβούνται για προεκλαμψια και μας είπε ότι ίσως είναι κοριτσάκι. Χθες που πήγα πάλι στο γιατρό. Δεν μπορούσε να δει τι είναι γιατί είχε κλειστά τα ποδαράκια του. Μου έδωσε ασβέστιο, σίδηρο, φυλλικό και κάτι βιταμίνες. Πολλά χάπια κορίτσια. Παίρνει κάποια από εσάς σαλοσπιρ?? 

Η κουμπάρα μου έπαιρνε ασπιρίνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

Κοριτσια καλησπερα! τι κανετε πως ειστε? 

Καλησπέρα σε όλες :)

Είμαι πολύ καλά, σήμερα το πρωί είχαμε επίσκεψη στο γιατρό.

Τρελάθηκα με αυτό που είδα κορίτσια. Κουνούσε τα ποδαράκια του, έβαζε τα χεράκια του μπροστά από το πρόσωπό του. Είδαμε ολοκάθαρα και το φύλο του, είναι αγόρι (μας είχε δώσει 85% πιθανότητα στην αυχενική και επιβεβαιώθηκε).

Ευτυχώς όλα βαίνουν πολύ καλά. Πήραμε και ημερομηνία για την εξέταση Β επιπέδου (μεταξύ 30/09 έως 15/10)

Πως πέρασε ο καιρός.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Zen_K είπε:

Καλησπέρα σε όλες :)

Είμαι πολύ καλά, σήμερα το πρωί είχαμε επίσκεψη στο γιατρό.

Τρελάθηκα με αυτό που είδα κορίτσια. Κουνούσε τα ποδαράκια του, έβαζε τα χεράκια του μπροστά από το πρόσωπό του. Είδαμε ολοκάθαρα και το φύλο του, είναι αγόρι (μας είχε δώσει 85% πιθανότητα στην αυχενική και επιβεβαιώθηκε).

Ευτυχώς όλα βαίνουν πολύ καλά. Πήραμε και ημερομηνία για την εξέταση Β επιπέδου (μεταξύ 30/09 έως 15/10)

Πως πέρασε ο καιρός.....

Μπραβο ολα καλα να ειναι!  ναι πραγματι περασε ο καιρος και φτανουμε στην Β επιπεδου!! και εσυ αγορακι λοιπον!!! πολλα αγορακια!!!? ειναι φοβερο οταν το βλεπεις να κουνιεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς είχαμε εχθές ραντεβού..Το δικό μας το παιδί είναι κάπως ντροπαλό... Δεύτερη επίσκεψη και είχε τα χέρια στο πρόσωπο..Σε κάποια φάση μας έκανε κ "like" με το χέρι..Λέμε μας κοροϊδεύει κανονικά.. Κ επειδή είχε σταυρωμένα τα πόδια δεν μπόρεσε να επιβεβαιώσει το φύλλο αλλά είπε κορίτσι κατά 80%...Όλα καλά και όμορφα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια με το καλό σε όλες!!Και γω έχω β επιπέδου πέριπου 7/10!!Αν ξέρει κάποια κοπέλα κ δν βαριέται να φτιάξουμε πινάκι με ονοματα φύλο μωρού κ ΠΗΤ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Μπράβο κορίτσια με το καλό σε όλες!!Και γω έχω β επιπέδου πέριπου 7/10!!Αν ξέρει κάποια κοπέλα κ δν βαριέται να φτιάξουμε πινάκι με ονοματα φύλο μωρού κ ΠΗΤ!!

ναι συμφωνω και εγω με το πινακακι!! κοριτσια αν θελετε γραψτε απο κατω  για να το φτιαξουμε:

ΚΥΝΘΙΑ 13/2 ΑΓΟΡΙ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Κύνθια είπε:

ναι συμφωνω και εγω με το πινακακι!! κοριτσια αν θελετε γραψτε απο κατω  για να το φτιαξουμε:

ΚΥΝΘΙΑ 13/2 ΑΓΟΡΙ ?

Τέλειααα!!Και γω μαρίλια αγόρι 8/2!!!

@Kit1982Kit ελα και εσύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annouli 05/02 κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι ?

@Κύνθια   13/02  αγορι ?

@Kit1982   14/02 κοριτσι ?

@Ηλίας-Νικόλαος  26/02 αγορι ?

καλημερα κοριτσια καλο μας σκ!!! για ελατε και οι υπολοιπες να δουμε ποσα αγορακια και ποσα κοριτσακια εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Κύνθια είπε:

@Annouli 05/02 κοριτσι ?

@marillia  08/02 αγορι ?

@Κύνθια   13/02  αγορι ?

ελατε κοριτσια πειτε μας και οι υπολοιπες!

Καλημερα κορίτσια!

14/02 κορίτσι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...