Μετάβαση σε περιεχόμενο

epidoma genas apo to ika


benetia

Recommended Posts

γεια σας μελλοντικες κ νεες μανουλες. ειμαι στην 26 εβδομαδα κ μολις εγινα μελος στο site!κριμα που δεν το ειχα ανακαλυψει νωριτερα..

θα ηθελα να ρωτησς κατι αν μπορει να με βοηθησει καποια σε παρομοια θεση.. εμεινα ανεργη τον ιουνιο (πριν δουλευα κανονικα κ με ενδημα για πανω απο 2 χρονια), κ παιρνω επιδομα ανεργιας. Δικαιουμαι επιδομα τοκετου απο το ικα η τον οαεδ? γενικα θα παρω πισω καποια χρηματα κ χρειαζεται να μαζεψω τιποτα χαρτια απο τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws mas irthes benetia me to wraio onoma...me to kalo na erthei to mwraki sou fisika kai dikaiouse xrimata apo to ika.....apo to oaed den nomizw omws.mono to epidoma mitrotitas..den xreiazetai tipota twra alla otan mpeis sto mina sou tha pas sto ika kai tha peis na sou bgaloune ta ensima sou...kai meta otan genniseis me ayta ta xartia tha pas na pareis ta lefta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενετια,

κι εγω ετσι καπως ειμαι...εγω απολυθηκα τωρα τον Δεκεμβριο και επειδη ειχα αμφιβολιες πηγα στο ΙΚΑ και ρωτησα.(ειμαι στην 32η εβδομαδα-γενναω Μαρτιο)

ΓΙΑ ΤΟ ΙΚΑ- επιδομα τοκετου1. Θα πας πρωτα σε γιατρο του ΙΚΑ με ραντεβου (γυναικολογο)

Αυτος θα σου δωσει ενα χαρτι με ΠΗΤ πιθανη ημερονηνια τοκετου θα στο σφραγισει

2. Αυτο το χαρτι, τα 200 ενσημα σου, το βιβλιαριο υγειας ΙΚΑ σου και ισως κι ενα χαρτι που να λεει σε ποιο ταμειο ειναι ο αντρας σου (Θα ειναι μαζι με αυτο του γιατρου) θα τα πας 56 ημερες πριν το ΠΗΤ του γιατρου και θα παραλαβεις τα λεφτα.

3. Δες και την σχετικη ιστοσελιδα

http://www.ika.gr/gr/infopages/asf/bene ... y/home.cfm

Τωρα βεβαια απο ο,τι βλεπεις δικαιουμαστε και λοχειας επιδομα 63 μερες μετα τον τοκετο...αλλα αυτο θα το δουμε αφου γεννησουμε...

ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΑΕΔΑπο τον ΟΑΕΔ εμεις που δεν δουλευουμε ακομα(δεν εχουμε αδεια-ειμαστε απολυμενες) δεν θα παρουμε τιποτα :( επιδοματα. ΑΛΛΑ

με το που γεννησεις (εμενα μου ειπανε) να κανω αιτηση τροποποιησης επιδοματος γιατι θα εχω παιδακι (προστατευομενο μελος) αφου την ασφαλισω ή εγω ή ο μπαμπας της.

Δηλαδη θα δωσεις πισω τις επιταγες του ΟΑΕΔ (ξερεις...) και θα σου δωσουν νεες με το χρηματικο ποσο που σου αντιστοιχει ως μητερα ενος παιδιου.

Μην το αφησεις ειναι καλη η προσαυξηση....Απο 420 ευρω που εγω π.χ. παιρνω θα παιρνω γυρω στα 500...ΕΛΠΙΖΩ...

ΑΥΤΑ!

Ο,τι αλλο χρειαστεις εδω ειμαι...Με το καλο!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ααα εντάξει τότε δικαιολογούνται κάνε λίγο υπομονή θα στα στείλουν πιστεύουν σε λίγο καιρό  η σκόνη απλά δεν διαλύεται εύκολα τουλάχιστον στο δικό μου πληντηριο 
    • εε το αφήνω λίγο γιατί περάσανε ενα πρόβλημα υγείας...και δεν θέλω να τους επιβαρύνω επιπλέον...θα δείξει σε λίγο καιρό! εγω απορρυπαντικό που πήρε η πεθερά μου Αρκάδι...θα χρησιμοποιήσω αυτό για αρχή και αν δεν μείνω ευχαριστημένη θα το αλλάξω στην πορεία!
    • P.S έχεις δει και εσύ το ντοκιμαντέρ...; Επειδή αναφέρεις το "1 στις 4"... Ε ρε κλάμα που είχα ρίξει... Και έτυχε μάλιστα να το πετύχω τυχαία στην ΕΡΤ την επόμενη της αποξεσης.. 😫 Όμως τώρα είναι μια άλλη εγκυμοσύνη, ένα άλλο μωράκι και θα πάνε όλα κατ'ευχήν!! 🙏🙏🙏🙏
    • Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!! 🥰🥰   Ε να δούμε και με το αιμάτωμα τι θα γίνει.. θέλει πολύ προσοχή.. Την επόμενη Τρίτη έχω αυχενική στις 25.. 🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏
    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...