Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα Σταυρι, προσωπικά πιστεύω πως θα ήταν καλύτερα να είχες περάσει επιτροπή αφού δικαιούσαι γιατί θα σου καλύψει έως δύο προσπάθειες συν του ότι πάντα ο γιατρός σου γράφει περισσότερα φάρμακα οπότε ουσιαστικά έχεις αρκετά για 3 προσπαθειες, ελπίζω βέβαια να μην τις χρειαστείς. 

Γράφεις κάπου ότι σου βρηκαν 2 900αρια γκοναλ, αυτά σε καλύπτουν πλήρως ξέρεις? Μου φαίνονται σχετικά λίγα γι αυτό στο γράφω. 

Επίσης κι εγω Ιασώ είμαι και το κόστος βγαίνει 2500-3000 ανάλογα και το γιατρό. Γενικά το κέντρο έχει καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλό έμβρυο λογικό. Λίγη σχετικά αναμονή. 

@Taggeris στο Ιασώ είχες κάνει και την προηγούμενη προσπάθεια? 

Καλημερα κορίτσια μου καλή Κυριακή!!! @Ginaak Μόλις εχτες ήμουν με την κοπέλα η οποία μ ενημέρωσε ότι θα μου φέρει όσα χρειαστώ.. τι να πω εγω ξεκινάω τον Ιανουάριο καινό θεος βοηθός εδώ θα μαστε θα τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Καλημερα κορίτσια μου καλή Κυριακή!!! @Ginaak Μόλις εχτες ήμουν με την κοπέλα η οποία μ ενημέρωσε ότι θα μου φέρει όσα χρειαστώ.. τι να πω εγω ξεκινάω τον Ιανουάριο καινό θεος βοηθός εδώ θα μαστε θα τα λεμε...

Σταυρι παρα τη διευκόλυνση του να μην περάσεις επιτροπή συμφωνώ με @Ginaakk... Τα φάρμακα πρέπει να τα έχεις όλα πριν ξεκινήσεις. Τα 2 είναι σίγουρα λίγα θες τουλάχιστον 3. Θα στα φέρει εγκαίρως; πες της να σου δωσει τουλάχιστον αλλη μια... μην αγχώνεσαι αν θα έχεις για αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! @Sofia35 αυτό σκεφτόμουν ότι εφόσον σταμάτησε δεν είναι καλό σημάδι? Επίσης δεν έχω καθόλου πόνο. Αν ήταν κάτι κακό δε θα έπρεπε να ποναω? Δε ξέρω, προσπαθώ να κανω υπομονή μέχρι αύριο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σταυρι παρα τη διευκόλυνση του να μην περάσεις επιτροπή συμφωνώ με @Ginaakk... Τα φάρμακα πρέπει να τα έχεις όλα πριν ξεκινήσεις. Τα 2 είναι σίγουρα λίγα θες τουλάχιστον 3. Θα στα φέρει εγκαίρως; πες της να σου δωσει τουλάχιστον αλλη μια... μην αγχώνεσαι αν θα έχεις για αύριο!

Καλημέρα κορίτσια.

Σωστά @Tokyo Πρέπει να τα εχει!! Εχθες λοιπόν παμε  στο γιατρο, ξυπνάω πρωί, τι να δω τελείωσε το φάρμακο. Κανω 300 iu αντι για 500!! Πάω του το λεω και με στέλνει να το αγοράσω για μια ακόμα ενεση. 320 ευρουλακια... Πάνε!! Ο εοππυ δικαιολογούσε μέχρι 3, εγω ήθελα και 4ο. Συνήθως λενε χριεαζεται ακομα ενα που πληρώνεις εσυ ο ίδιος. 

Κανω σήμερα ovitrelle και τριτη πρωί ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Καλημέρα σε όλες! @Sofia35 αυτό σκεφτόμουν ότι εφόσον σταμάτησε δεν είναι καλό σημάδι? Επίσης δεν έχω καθόλου πόνο. Αν ήταν κάτι κακό δε θα έπρεπε να ποναω? Δε ξέρω, προσπαθώ να κανω υπομονή μέχρι αύριο.. 

Καλημερα κοπελα μου. Δεν ξερω απο αυτα, αλλα ελπίζω και εύχομαι να μην ειναι τίποτα. Κρατα μας ενήμερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Σωστά @Tokyo Πρέπει να τα εχει!! Εχθες λοιπόν παμε  στο γιατρο, ξυπνάω πρωί, τι να δω τελείωσε το φάρμακο. Κανω 300 iu αντι για 500!! Πάω του το λεω και με στέλνει να το αγοράσω για μια ακόμα ενεση. 320 ευρουλακια... Πάνε!! Ο εοππυ δικαιολογούσε μέχρι 3, εγω ήθελα και 4ο. Συνήθως λενε χριεαζεται ακομα ενα που πληρώνεις εσυ ο ίδιος. 

Κανω σήμερα ovitrelle και τριτη πρωί ωοληψια. 

Οχ! Αυτό είναι το gonal; μα δεν γράφουν υποτίθεται λίγο παραπάνω; ναι σου λεω, εγω χρειάστηκα 9*300 κ στο ψυγείο είχα 15! Λεγαμε για 12 αρχικα χρειάστηκα 3 λιγότερο. Κ αν ήθελα 3 περισσότερα; απο τη στιγμή που υπάρχει τρόπος να τα πάρει κανείς δωρεάν γιατί να παίζεις;  πως σε βρήκε ο γιατρός χτες; Αύριο πας για ωοληψία; καλη επιτυχία!

@Demi** δεν ξέρω ούτε εγώ αλλα λογικά χωρίς αίμα μου φαίνεται οτι εισαι καλύτερα! Για τον πόνο δεν ξέρω... Όμως κατσε στ'αυγά σου (κυριολεκτικά) γιατί φαίνεται οτι είναι θέμα ανάπαυσης. Δε γνωριζόμαστε αλλά ειλικρινά σε σκέφτομαι... ποση αγωνία ρε κορίτσι κ είναι 9 μήνες... δεν γίνονταν να ειναι 9 μέρες; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Οχ! Αυτό είναι το gonal; μα δεν γράφουν υποτίθεται λίγο παραπάνω; ναι σου λεω, εγω χρειάστηκα 9*300 κ στο ψυγείο είχα 15! Λεγαμε για 12 αρχικα χρειάστηκα 3 λιγότερο. Κ αν ήθελα 3 περισσότερα; απο τη στιγμή που υπάρχει τρόπος να τα πάρει κανείς δωρεάν γιατί να παίζεις;  πως σε βρήκε ο γιατρός χτες; Αύριο πας για ωοληψία; καλη επιτυχία!

@Demi** δεν ξέρω ούτε εγώ αλλα λογικά χωρίς αίμα μου φαίνεται οτι εισαι καλύτερα! Για τον πόνο δεν ξέρω... Όμως κατσε στ'αυγά σου (κυριολεκτικά) γιατί φαίνεται οτι είναι θέμα ανάπαυσης. Δε γνωριζόμαστε αλλά ειλικρινά σε σκέφτομαι... ποση αγωνία ρε κορίτσι κ είναι 9 μήνες... δεν γίνονταν να ειναι 9 μέρες; ?

Ευχαριστω πολύ για την υποστήριξη! Όντως πολύ άγχος και πολύ αγωνία.Με το που χαίρεσαι για την θετική χοριακή ξεκινάει μετά άλλος αγώνας για να πάνε όλα καλά.  Πόση δύναμη πια να έχουμε.. Έχουμε όμως. Εύχομαι η Παναγία να μας προστατεύει όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Demi** είπε:

Ευχαριστω πολύ για την υποστήριξη! Όντως πολύ άγχος και πολύ αγωνία.Με το που χαίρεσαι για την θετική χοριακή ξεκινάει μετά άλλος αγώνας για να πάνε όλα καλά.  Πόση δύναμη πια να έχουμε.. Έχουμε όμως. Εύχομαι η Παναγία να μας προστατεύει όλες! 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Μείνε ξάπλα κ μη σηκώνεσαι για κανενα λόγο,μόνο για τουαλέτα..σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια κ σκέψη κ να δεις πως όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Σωστά @Tokyo Πρέπει να τα εχει!! Εχθες λοιπόν παμε  στο γιατρο, ξυπνάω πρωί, τι να δω τελείωσε το φάρμακο. Κανω 300 iu αντι για 500!! Πάω του το λεω και με στέλνει να το αγοράσω για μια ακόμα ενεση. 320 ευρουλακια... Πάνε!! Ο εοππυ δικαιολογούσε μέχρι 3, εγω ήθελα και 4ο. Συνήθως λενε χριεαζεται ακομα ενα που πληρώνεις εσυ ο ίδιος. 

Κανω σήμερα ovitrelle και τριτη πρωί ωοληψια. 

Όλα καλά κοπέλα μου σου είπε ποσά βλέπει.; Και ποσά θα πάρει.; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ!  @Tokyo παρα πολυ καλα με βρήκε κοριτσι μου. Φτασαμε στα 8 και ειναι γυρω στα 20 χιλιοστα το μεγαλύτερο, τα μικρότερα είναι στα 17 με 18. Ενδομητριο δε θυμαμαι, κολλησε το μυαλο μου. 15 νομίζω;;;

Μιλουσα με μια κοπέλα εχθες που πήγαινε για τη τριτη της προσπάθεια και μου λεει να ξερεις σίγουρα θα αγοράσεις και μονη σου. Εγω κανω τις menopur. Στο μεταξυ μετα απο την εμβρυομεταφορα δικαιούμαι ενα "επίδομα" απο εοππυ της τάξεως των 350 ευρω. Μαντεψε ποια λεφτα ειναι αυτα!! Μη γελιόμαστε, επιχείρηση ειναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Σε ευχαριστώ!  @Tokyo παρα πολυ καλα με βρήκε κοριτσι μου. Φτασαμε στα 8 και ειναι γυρω στα 20 χιλιοστα το μεγαλύτερο, τα μικρότερα είναι στα 17 με 18. Ενδομητριο δε θυμαμαι, κολλησε το μυαλο μου. 15 νομίζω;;;

Μιλουσα με μια κοπέλα εχθες που πήγαινε για τη τριτη της προσπάθεια και μου λεει να ξερεις σίγουρα θα αγοράσεις και μονη σου. Εγω κανω τις menopur. Στο μεταξυ μετα απο την εμβρυομεταφορα δικαιούμαι ενα "επίδομα" απο εοππυ της τάξεως των 350 ευρω. Μαντεψε ποια λεφτα ειναι αυτα!! Μη γελιόμαστε, επιχείρηση ειναι. 

Τέλεια...!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Όλα καλά κοπέλα μου σου είπε ποσά βλέπει.; Και ποσά θα πάρει.; 

Δε ξερω ποσα θα πάρει. Βρε κορίτσια δε ρωταω. Αληθεια. Δε μπορώ να σκέφτομαι τις "λεπτομέρειες". Μου λεει καλα και προχωράω. Θα μου πει πριν λογικα. Στο μεταξυ οσο περιμένεις το γιατρο ακους και πολλες ιστορίες και κλείνω τα αυτιά μου. Μήπως δεν είναι αρκετα; μήπως μήπως μήπως....ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Μείνε ξάπλα κ μη σηκώνεσαι για κανενα λόγο,μόνο για τουαλέτα..σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια κ σκέψη κ να δεις πως όλα θα πάνε καλά!!

Μακάρι, θέλω να πιστεύω ότι το δύσκολο μέρος πέρασε.  Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!Θετική σκέψη λοιπόν..  Εξάλλου εγώ είχα προτείνει το κίνημα αισιοδοξιας πιο παλιά  :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Δε ξερω ποσα θα πάρει. Βρε κορίτσια δε ρωταω. Αληθεια. Δε μπορώ να σκέφτομαι τις "λεπτομέρειες". Μου λεει καλα και προχωράω. Θα μου πει πριν λογικα. Στο μεταξυ οσο περιμένεις το γιατρο ακους και πολλες ιστορίες και κλείνω τα αυτιά μου. Μήπως δεν είναι αρκετα; μήπως μήπως μήπως....ουφ

Θα στα πει όλα μετά από την ωοληψια μην σκας..!!! Εμένα πάντα μου τα έλεγε και μου τα έδειχνε στον υπέρηχο..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Demi** μου δεν έχω υπάρξει έγκυος αλλά πραγματικά πιστεύω πως αν γινόταν κάτι κακό το αίμα θα είχε σταθερή ροή και θα υπήρχε πόνος ή έντονη ενόχληση...από τη στιγμή που το αίμα σταδιακά υποχωρεί νομίζω ότι όλα πηγαίνουν καλά!!! Ηρεμία, ξεκούραση και αύριο με το καλό στον γιατρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Demi** μου δεν έχω υπάρξει έγκυος αλλά πραγματικά πιστεύω πως αν γινόταν κάτι κακό το αίμα θα είχε σταθερή ροή και θα υπήρχε πόνος ή έντονη ενόχληση...από τη στιγμή που το αίμα σταδιακά υποχωρεί νομίζω ότι όλα πηγαίνουν καλά!!! Ηρεμία, ξεκούραση και αύριο με το καλό στον γιατρό!!!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να υπαρξεις έγκυος πολύ πολύ σύντομα και όλα να πάνε καλά! Έχω γίνει ένα με καναπέ κρεβάτι. Μακάρι αύριο να έχω να σας πω όμορφα νέα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Εσυ κορίτσι θέλεις να μας πεις γιατί καταφεύγετε στην εξωσωματική .... 

Εχει ο συντροφος μου ολιγοασθενοσπερμια λογω κιρσοκηλης. Καναμε την επέμβαση και τωρα σε ενα τριμηνο θα ξανα κανουμε σπερμοδιαγραμμα. Παιρνει και κατι βιταμινες τωρα και βασιλικο πολτο. Εγω τις ειχα κανει ολες τις εξετάσεις και ειχαν βγει καλες. Αλλα δεν ελπιζω και πολλα για φυσιολογικη σύλληψη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Εχει ο συντροφος μου ολιγοασθενοσπερμια λογω κιρσοκηλης. Καναμε την επέμβαση και τωρα σε ενα τριμηνο θα ξανα κανουμε σπερμοδιαγραμμα. Παιρνει και κατι βιταμινες τωρα και βασιλικο πολτο. Εγω τις ειχα κανει ολες τις εξετάσεις και ειχαν βγει καλες. Αλλα δεν ελπιζω και πολλα για φυσιολογικη σύλληψη.  

Πόσο χρονών είναι? Σε ρωτάω γιατί σε εμάς είπαν πως λόγω ηλικίας δεν έχει νόημα το χειρουργείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πόσο χρονών είναι? Σε ρωτάω γιατί σε εμάς είπαν πως λόγω ηλικίας δεν έχει νόημα το χειρουργείο. 

Εμάς ο εξωσωματικος μας είπε ότι άνω των 30 δεν κάνουν.Ειναι 33 ο άντρας μου...Ο ουρολόγο ς του είπε ότι μπορεί να δει διάφορα μπορεί κ όχι...Εσένα Ginaak πόσο είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Δε ξερω ποσα θα πάρει. Βρε κορίτσια δε ρωταω. Αληθεια. Δε μπορώ να σκέφτομαι τις "λεπτομέρειες". Μου λεει καλα και προχωράω. Θα μου πει πριν λογικα. Στο μεταξυ οσο περιμένεις το γιατρο ακους και πολλες ιστορίες και κλείνω τα αυτιά μου. Μήπως δεν είναι αρκετα; μήπως μήπως μήπως....ουφ

Θα πάρει σίγουρα 8 κ παραπάνω! Ειναι μεγάλα οπότε λογικά θα.ειναι κ ώριμα! Θεωρώ τα πηγες Πολύ καλά κ θα στο πει κ αυτός! Θα δεις! Σου λέω το θέμα είναι να πάει καλά η γονιμοποίηση. Κ μετά όλα καλά! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Πόσο χρονών είναι? Σε ρωτάω γιατί σε εμάς είπαν πως λόγω ηλικίας δεν έχει νόημα το χειρουργείο. 

Εμενα ειναι 35 και ηθελε να την κανει και για ψυχολογικούς λογους πιο πολυ να νιωθει οτι διορθωθηκε το προβλημα. Ξερω περιπτώσειςπου υπήρξε βελτίωση και αλλες οχι. Ειναι και τυχερα δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexouli είπε:

Εχει ο συντροφος μου ολιγοασθενοσπερμια λογω κιρσοκηλης. Καναμε την επέμβαση και τωρα σε ενα τριμηνο θα ξανα κανουμε σπερμοδιαγραμμα. Παιρνει και κατι βιταμινες τωρα και βασιλικο πολτο. Εγω τις ειχα κανει ολες τις εξετάσεις και ειχαν βγει καλες. Αλλα δεν ελπιζω και πολλα για φυσιολογικη σύλληψη.  

Όπως έχω πει χιλιάδες φορές πραγματικά είναι ότι καλύτερο το πρόβλημα να είναι αυτό στο ζευγάρι ....

καλη επιτυχία θα πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν μην έχεις Δευτέρες σκέψεις ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Demi** είπε:

Μακάρι, θέλω να πιστεύω ότι το δύσκολο μέρος πέρασε.  Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!Θετική σκέψη λοιπόν..  Εξάλλου εγώ είχα προτείνει το κίνημα αισιοδοξιας πιο παλιά  :-)

Θετικές σκέψεις μόνο!!!!! Πιστεύω πολύ σε αυτό!! Πρέπει όλες να λέμε κ να το πιστεύουμε: ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Σταυρι παρα τη διευκόλυνση του να μην περάσεις επιτροπή συμφωνώ με @Ginaakk... Τα φάρμακα πρέπει να τα έχεις όλα πριν ξεκινήσεις. Τα 2 είναι σίγουρα λίγα θες τουλάχιστον 3. Θα στα φέρει εγκαίρως; πες της να σου δωσει τουλάχιστον αλλη μια... μην αγχώνεσαι αν θα έχεις για αύριο!

Θα ξανα ερθει 3 Ιανουαρίου η κοπέλα και εγώ ειναι ν αδιαθετησω 8 Ιανουαρίου. Εν τω μεταξύ 19/1  έκλεισα εισητηρια για  αθηνα να ειμαι εκει κοντά στο γιατρό. Ο Θεός βοηθός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σταυρι είπε:

Θα ξανα ερθει 3 Ιανουαρίου η κοπέλα και εγώ ειναι ν αδιαθετησω 8 Ιανουαρίου. Εν τω μεταξύ 19/1  έκλεισα εισητηρια για  αθηνα να ειμαι εκει κοντά στο γιατρό. Ο Θεός βοηθός!!

Ξερεις τι φαρμακα ειναι να πάρεις; σου εχει πει ο γιατρός; συγνώμη αλλα δε θυμάμαι ακριβώς τι εχεις πει σχετικά με αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι!  νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα!   
    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
    • ΄Άρα αυτά επιτρέπονται και βοηθάνε; Τότε ο γιατρός της @Mpourmpouloγιατί της είπε να τα ελαττώσει;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...