Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ζήσε Μάη μου να δεις σποράκια


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Καλημερα κοριτσια!Δεν εγραφα συχνα τα νεα ,αλλα ειχα 2-3 μερες καθυστέρηση..Σήμερα το πρωι πρωι  έκανα ενα τεστακι και βγήκε κατακόκκινο!!!!Θα τρελαθώ απο την χαρά μου!Στον αντρα μου δεν ειπα ακομη τίποτα.Να παω πρώτα για χοριακή κ θα σκεφτω τον τρόπο που θα το ανακοινώσω.Χοοπηδάω απο χαρα!!!!

Συγχαρητηρια!!! Περιμενουμε αποτελεσματα χοριακης!!! ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulita? είπε:

Συγχαρητηρια!!! Περιμενουμε αποτελεσματα χοριακης!!! ? ?

Φευγω τωρα κορίτσι μου!Σ ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Θα τρελαθω απο την χαρα μου!Πιστευω να δειξει η χοριακη ενα μεγαλο νουμερο. Σας στελνω πολυ θετικη ενεργεια και τις ευχες μου να με ακολουθησετε ολες!

Θα δείξει ενα τεράστιο νούμερο να εισαι σίγουρη κ θετική κορίτσι μου!!!!! Πολλες ευχες, πολλη θετική ενέργεια! 

Στείλε μπεμπεδόσκονη!!!!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MAROYLI μου συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!

@Χρυσάφω μου καλή, εύχομαι με το καλό να διορθωθεί το θέμα με την μήτρα και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα. Καλή επιτυχία για την επέμβαση. Όλα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Θα τρελαθω απο την χαρα μου!Πιστευω να δειξει η χοριακη ενα μεγαλο νουμερο. Σας στελνω πολυ θετικη ενεργεια και τις ευχες μου να με ακολουθησετε ολες!

Συγχαρητήρια ένα τριψήφιο νούμερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MAROYLI είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα! Σε μπερδεύω με τη @Maroulliκ είστε κι οι δυο εγκυουλες!! 

@Maroulita? Αντε η επόμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MAROYLI είπε:

Καλημερα κοριτσια!Δεν εγραφα συχνα τα νεα ,αλλα ειχα 2-3 μερες καθυστέρηση..Σήμερα το πρωι πρωι  έκανα ενα τεστακι και βγήκε κατακόκκινο!!!!Θα τρελαθώ απο την χαρά μου!Στον αντρα μου δεν ειπα ακομη τίποτα.Να παω πρώτα για χοριακή κ θα σκεφτω τον τρόπο που θα το ανακοινώσω.Χοοπηδάω απο χαρα!!!!

Μπραβο!!!!Στείλε μπεμπεδόσκονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

@MAROYLI μου συγχαρητήρια! Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά!!!

@Χρυσάφω μου καλή, εύχομαι με το καλό να διορθωθεί το θέμα με την μήτρα και σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα. Καλή επιτυχία για την επέμβαση. Όλα θα πάνε καλά!!! 

Σε ευχαριστω πολυ γλυκο μου κορίτσι.Με εχει διαλύσει αυτήν τη φορά η περίοδος.Ολη μερα χτες ήμουν ξάπλα απο τον πόνο.Νιώθω πολυ κουρασμένη και ταλαιπωρημένη..Πως θα μπω για δευτερη επέμβαση σε τοσο μικρό διαστημα ούτε που ξέρω...Εσυ τι κάνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MAROYLI είπε:

Καλημερα κοριτσια!Δεν εγραφα συχνα τα νεα ,αλλα ειχα 2-3 μερες καθυστέρηση..Σήμερα το πρωι πρωι  έκανα ενα τεστακι και βγήκε κατακόκκινο!!!!Θα τρελαθώ απο την χαρά μου!Στον αντρα μου δεν ειπα ακομη τίποτα.Να παω πρώτα για χοριακή κ θα σκεφτω τον τρόπο που θα το ανακοινώσω.Χοοπηδάω απο χαρα!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τέλεια νέα!!! Με το καλό το μωράκι Σου!! περιμένουμε την τιμή της χοριακης... εύχομαι να ναι στο θεό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τέλεια νέα!!! Με το καλό το μωράκι Σου!! περιμένουμε την τιμή της χοριακης... εύχομαι να ναι στο θεό!!!

 Σε ευχαριστω πολυ πολυ!Κι εσυ να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη.

Μολις γυρισα!283 η χοριακη!Πιστευω οτι ειναι καλη ε;;;Το καλυτερο Πασχαλιατικο δωρο !Ειμαι πολυ χαρούμενη!Τι πρεπει να κάνω απο εδω και εμπρος;;Τηλ.στο γιατρο;;Εσυ που εισαι μπροστα να με κατευθύνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστω παρα πολυ ολες.Δεν εχω καρδούλες να σας κανω.Σας στέλνω μπολικη μπεμπεδόσκονη και πολλα χαμόγελα αισιοδοξίας!Ευχομαι γρήγορα να παρετε ολες σειρά και ολες να ειμαστε με φουσκωμένες κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MAROYLI είπε:

Μολις γυρισα!283 η χοριακη!Πιστευω οτι ειναι καλη ε;;;Το καλυτερο Πασχαλιατικο δωρο !Ειμαι πολυ χαρούμενη!Τι πρεπει να κάνω απο εδω και εμπρος;;Τηλ.στο γιατρο;;

Μια χαρά είναι!!! Συγχαρητήρια και πάλι!!! Γνώμη μου, επανέλαβε και την Πέμπτη και δεις ότι διπλασιάζεται Και κλείσε ένα ραντεβού στο γιατρό από βδομάδα.. Όλα καλά να πάνε και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Αχ αυτό το αίσθημα του θετικού τεστ.. απίστευτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

Μια χαρά είναι!!! Συγχαρητήρια και πάλι!!! Γνώμη μου, επανέλαβε και την Πέμπτη και δεις ότι διπλασιάζεται Και κλείσε ένα ραντεβού στο γιατρό από βδομάδα.. Όλα καλά να πάνε και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Αχ αυτό το αίσθημα του θετικού τεστ.. απίστευτο...

Αχ ναι!!!Παρόλο που προσπαθουσαμε 5 μήνες ,το θέλαμε τόσο πολύ και όσο περνούσε ο καιρός ,αρχσε να με πιάνει το άγχος.Το σποράκι μας έκανε την εκπληξη!Εσυ σε ποια εβδομάδα εισαι κοπελα μου;;;Παρακολουθεις ακομη χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Αχ ναι!!!Παρόλο που προσπαθουσαμε 5 μήνες ,το θέλαμε τόσο πολύ και όσο περνούσε ο καιρός ,αρχσε να με πιάνει το άγχος.Το σποράκι μας έκανε την εκπληξη!Εσυ σε ποια εβδομάδα εισαι κοπελα μου;;;Παρακολουθεις ακομη χοριακη;;

εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 3 ημερών.. Όχι χοριακη έκανα μόνο στην αρχή για να δω ότι ανεβαίνει.. Σήμερα έχουμε ραντεβού το απόγευμα για να ακούσουμε το σπορακι Μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mantarini είπε:

εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 3 ημερών.. Όχι χοριακη έκανα μόνο στην αρχή για να δω ότι ανεβαίνει.. Σήμερα έχουμε ραντεβού το απόγευμα για να ακούσουμε το σπορακι Μας!! 

Τι καλα!!!Ολα να πανε υπέροχα και να κρατήσετε αγκαλιά , στην ώρα του ,ένα γερό μωράκι!!! Τις καλυτερες ευχές μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Τι καλα!!!Ολα να πανε υπέροχα και να κρατήσετε αγκαλιά , στην ώρα του ,ένα γερό μωράκι!!! Τις καλυτερες ευχές μου!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Και σε εσάς με το Καλό!! έχεις λίγη αναμονή τώρα στην αρχή αλλά μετά θα ανταμειφθεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! Και σε εσάς με το Καλό!! έχεις λίγη αναμονή τώρα στην αρχή αλλά μετά θα ανταμειφθεις!! 

❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

❤️?

Να πάρεις τηλ τον γιατρό κορίτσι μου μονο αυτός μπορεί να σου πει αν χρειάζεται επαναληψη χοριακης και κανεις αλλος εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MAROYLI είπε:

 Σε ευχαριστω πολυ πολυ!Κι εσυ να εχεις μια τελεια εγκυμοσύνη.

Μολις γυρισα!283 η χοριακη!Πιστευω οτι ειναι καλη ε;;;Το καλυτερο Πασχαλιατικο δωρο !Ειμαι πολυ χαρούμενη!Τι πρεπει να κάνω απο εδω και εμπρος;;Τηλ.στο γιατρο;;Εσυ που εισαι μπροστα να με κατευθύνεις.

Ναι τηλέφωνο στο γιατρό κοπέλα μου... Και ίσως σου ζητήσει σε 24ωρα επανάληψη της χοριακη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Σε ευχαριστω πολυ γλυκο μου κορίτσι.Με εχει διαλύσει αυτήν τη φορά η περίοδος.Ολη μερα χτες ήμουν ξάπλα απο τον πόνο.Νιώθω πολυ κουρασμένη και ταλαιπωρημένη..Πως θα μπω για δευτερη επέμβαση σε τοσο μικρό διαστημα ούτε που ξέρω...Εσυ τι κάνεις;;;

Εγώ τα ίδια. Τίποτα το ιδιαίτερο ή συγκλονιστικό! Σε καταλαβαίνω ότι νιώθεις κουρασμένη από όλα αυτά. Σκέψου όμως πως θα είναι για καλό. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θα περάσει και αυτή η μπόρα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά στην επέμβαση και να έχεις μια καλή και ταχύτατη ανάρρωση ώστε να ξαναμπείς σύντομα στις προσπάθειες που θα είναι αυτή τη φορά επιτυχημένες. Και εύχομαι επίσης το θέμα που άνοιξα να είναι γουρλίδικο για σένα και τις άλλες κοπέλες. Για μένα επιφυλάσσομαι. Σε φιλώ... και θα σε σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η paradisebird είπε:

Εγώ τα ίδια. Τίποτα το ιδιαίτερο ή συγκλονιστικό! Σε καταλαβαίνω ότι νιώθεις κουρασμένη από όλα αυτά. Σκέψου όμως πως θα είναι για καλό. Όλα για κάποιον λόγο γίνονται. Θα περάσει και αυτή η μπόρα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά στην επέμβαση και να έχεις μια καλή και ταχύτατη ανάρρωση ώστε να ξαναμπείς σύντομα στις προσπάθειες που θα είναι αυτή τη φορά επιτυχημένες. Και εύχομαι επίσης το θέμα που άνοιξα να είναι γουρλίδικο για σένα και τις άλλες κοπέλες. Για μένα επιφυλάσσομαι. Σε φιλώ... και θα σε σκέφτομαι...

Σε ευχαριστώ πολυ για τα ενθαρρυντικά σου λογια.Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας.Μην χάνεις τις ελπιδες σου!Τα φιλια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα! Σε μπερδεύω με τη @Maroulliκ είστε κι οι δυο εγκυουλες!! 

@Maroulita? Αντε η επόμενη! 

Ευχαριστω ευχαριστω!! Απ το στομα σου κ στου Θεου τ´αυτι, χαχαχαχ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MAROYLI είπε:

Τι καλα!!!Ολα να πανε υπέροχα και να κρατήσετε αγκαλιά , στην ώρα του ,ένα γερό μωράκι!!! Τις καλυτερες ευχές μου!

Κορίτσι μου συγχαρητήρια πολύ ευχάριστα νέα!!! με το καλό!! μας έκανες καλή αρχή!όλα να πάνε καλά!!! στείλε και για μας  τις υπόλοιπες την τυχερή σου μπεμπεδόσκονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...