Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

Κορίτσια μου σα ς ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.. εύχομαι πραγματικά όλες σύντομα να έχουμε αγκαλιά τα αγγελούδια μας Μίλησα με το γιατρό μου εδώ σε προγεστερόνη και είπε επανάληψη Τετάρτη να δούμε πως ανεβαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Εγώ με τις βιταμίνες δεν είδα αλλαγή... αλλά επειδή έχω κ θεματάκι με το θυρεοειδή το αποδίδω εν μέρει και εκεί. Σχετίζεται δλδ με μικρούς κύκλους. Τελοσπάντων ίσως επειδή η προγεστερόνη μας είναι καλή να μη θεωρείται θέμα... Αν μάθω κάτι επιπλέον θα σε ενημερώσω! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα στο ραντεβού σου και μακάρι να μη χρειαστεί τελικά!

Σε ενδοκρινολόγο για τυχόν θεματάκια ορμονικά που μπορούν να ρυθμιστούν έχεις πάει;

Δεν έχω πάει σε ενδοκρινολόγο, όχι.Αλλα αυτό που είπες με τον θυρεοειδή δν το ήξερα.Τον Ιούλιο που έκανα εξετάσεις για θυροειδή είχα 2,5.Ισως γι'αυτό κ εγω κάνω μικρούς κύκλους.Εν τω μεταξυ,επειδή διαπιστωσαμε σοβαρό θέμα με το σπέρμα,αυτά τα ορμονολογικα τα δικα μου τα άφησα,αφού σε γενικές γραμμές ρυθμίζονται γρήγορα.Την προηγούμενη εβδομάδα ξαναέκανα εξετάσεις κ σε λίγο θα πάω να τις πάρω!Θα είμαστε σε επικοινωνία..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου σα ς ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.. εύχομαι πραγματικά όλες σύντομα να έχουμε αγκαλιά τα αγγελούδια μας Μίλησα με το γιατρό μου εδώ σε προγεστερόνη και είπε επανάληψη Τετάρτη να δούμε πως ανεβαίνει. 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ενα γέρο μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Δεν έχω πάει σε ενδοκρινολόγο, όχι.Αλλα αυτό που είπες με τον θυρεοειδή δν το ήξερα.Τον Ιούλιο που έκανα εξετάσεις για θυροειδή είχα 2,5.Ισως γι'αυτό κ εγω κάνω μικρούς κύκλους.Εν τω μεταξυ,επειδή διαπιστωσαμε σοβαρό θέμα με το σπέρμα,αυτά τα ορμονολογικα τα δικα μου τα άφησα,αφού σε γενικές γραμμές ρυθμίζονται γρήγορα.Την προηγούμενη εβδομάδα ξαναέκανα εξετάσεις κ σε λίγο θα πάω να τις πάρω!Θα είμαστε σε επικοινωνία..!

Φυσικά! Πάντως επειδή μίλησες για κέντρο υπογονιμότητας, να ξέρεις οτι η ρύθμιση του θυρεοειδή ειναι βασική για οποιαδήποτε επιτυχή θεραπεία (αν φυσικά χρειαστεί!).

Εγω αποφάσισα να δω κ δεύτερη ενδοκρινολογο εφόσον φαίνεται ότι τα θεματακια μας πιο πολύ προς τα εκεί σχετίζονται κ θα σου πω αν μαθω κάτι... Βασικά θέλω να βεβαιωθώ οτι δεν παίρνω τσάμπα ολα αυτά τα χάπια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα τι κανετε;;;έκανα πρωί πρωί χοριακη και είναι 174.74 εχω τρελαθεί δεν μπορώ να το πιστέψω...

Μπράβο κορίτσι! Καλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη! Όλα κατ ευχήν να πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φυσικά! Πάντως επειδή μίλησες για κέντρο υπογονιμότητας, να ξέρεις οτι η ρύθμιση του θυρεοειδή ειναι βασική για οποιαδήποτε επιτυχή θεραπεία (αν φυσικά χρειαστεί!).

Εγω αποφάσισα να δω κ δεύτερη ενδοκρινολογο εφόσον φαίνεται ότι τα θεματακια μας πιο πολύ προς τα εκεί σχετίζονται κ θα σου πω αν μαθω κάτι... Βασικά θέλω να βεβαιωθώ οτι δεν παίρνω τσάμπα ολα αυτά τα χάπια :-)

Μόλις γύρισα.Ο θυρεοειδής είναι λίγο τσιμπημενος,2,9.Τα υπόλοιπα απ'ο,τι συγκρίνω με τις φυσιολογικές τιμές είναι καλά.Βασικα ξέρω ότι σε περίπτωση εξωσωματικής όλα πρέπει να είναι στις ιδανικές τιμές.Εσυ τι χαπια παίρνεις;Για τον θυρεοειδή εννοείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Φυσικά! Πάντως επειδή μίλησες για κέντρο υπογονιμότητας, να ξέρεις οτι η ρύθμιση του θυρεοειδή ειναι βασική για οποιαδήποτε επιτυχή θεραπεία (αν φυσικά χρειαστεί!).

Εγω αποφάσισα να δω κ δεύτερη ενδοκρινολογο εφόσον φαίνεται ότι τα θεματακια μας πιο πολύ προς τα εκεί σχετίζονται κ θα σου πω αν μαθω κάτι... Βασικά θέλω να βεβαιωθώ οτι δεν παίρνω τσάμπα ολα αυτά τα χάπια :-)

Μόλις γύρισα.Ο θυρεοειδής είναι λίγο τσιμπημενος,2,9.Τα υπόλοιπα απ'ο,τι συγκρίνω με τις φυσιολογικές τιμές είναι καλά.Βασικα ξέρω ότι σε περίπτωση εξωσωματικής όλα πρέπει να είναι στις ιδανικές τιμές.Εσυ τι χαπια παίρνεις;Για τον θυρεοειδή εννοείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Μόλις γύρισα.Ο θυρεοειδής είναι λίγο τσιμπημενος,2,9.Τα υπόλοιπα απ'ο,τι συγκρίνω με τις φυσιολογικές τιμές είναι καλά.Βασικα ξέρω ότι σε περίπτωση εξωσωματικής όλα πρέπει να είναι στις ιδανικές τιμές.Εσυ τι χαπια παίρνεις;Για τον θυρεοειδή εννοείς;

Κ γω ετσι την πατησα, ανέβηκε παρα το χαπι... σου είπε να αυξήσεις δόση;

Τα χαπια που λεω δεν εννοώ του θυρεοειδή, αυτα σίγουρα πρέπει εννοώ τα glucophase για την ινσουλίνη τα οποία είναι λίγο βαριά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω ετσι την πατησα, ανέβηκε παρα το χαπι... σου είπε να αυξήσεις δόση;

Τα χαπια που λεω δεν εννοώ του θυρεοειδή, αυτα σίγουρα πρέπει εννοώ τα glucophase για την ινσουλίνη τα οποία είναι λίγο βαριά...

Αχ κατάλαβα.Δεν παιρνω χάπι για τον θυρεοειδή,δν πήρα ποτέ.Θα κλείσω ραντεβού κ εγώ σε ενδοκρινολόγο,να μου γράψει κανενα χαπακι!?Κ γενικά να με κατευθύνει λίγο ίσως σε περαιτέρω εξετάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Κορίτσια μου σα ς ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.. εύχομαι πραγματικά όλες σύντομα να έχουμε αγκαλιά τα αγγελούδια μας Μίλησα με το γιατρό μου εδώ σε προγεστερόνη και είπε επανάληψη Τετάρτη να δούμε πως ανεβαίνει. 

Κορίτσι,συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!??Πριν λίγο διάβασα για την χοριακη σου, εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναμένω ποιά θα ανοίξει το επόμενο θεματάκι μας του Μαίου και να ναι η γουρλού μας όπως το @Mantarini!!!! 

Έχουμε αλλες κοπέλες που «ΔΕΝ» περιμένουν;;;; Θα έχουμε κ αλλα νινάκια;;;;; Εγω θα ακολουθήσω στα Μαγιάτικα Μικράκια ή οπως θα το πούμε! 

Καλό ξημέρωμα κορίτσια!!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Αναμένω ποιά θα ανοίξει το επόμενο θεματάκι μας του Μαίου και να ναι η γουρλού μας όπως το @Mantarini!!!! 

Έχουμε αλλες κοπέλες που «ΔΕΝ» περιμένουν;;;; Θα έχουμε κ αλλα νινάκια;;;;; Εγω θα ακολουθήσω στα Μαγιάτικα Μικράκια ή οπως θα το πούμε! 

Καλό ξημέρωμα κορίτσια!!!!!?

Εγω ακομα δεν εχω ξεκαθαρισει..Τεταρτη περιμενω κανονικα,σημερα νιωθω λιγο περιεργα..θα δειξει..καλο ξημερωμα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κάνετε;;Βρήκα ενα ωραιο ποίημα για τον Μάιο!

Ρένα Καρθαίου Ο ΜΑΗΣ 

Ένα πράσινο βιβλίο
γράφει ο Μάης για παιδιά.
Οι τελείες του είν’ κεράσια
και οι λέξεις του κλαδιά.
Και το αγέρι το μοιράζει
σε περβόλια και αυλές
και οι εικόνες τρεμουλιάζουν
στις σελίδες τις χρυσές.
Ένα πράσινο βιβλίο
-άνθη, φύλλα κι ευωδιά-
γράφει ο Μάης, ξαναγράφει
για παιδιά.

 

 Και συμπληρώνω : 'Ολα τα λούλουδα του Μάη παιδάκια να γεννούν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Μου!!! Εύχομαι ο Μάης να είναι ο τυχερός μήνας για όλες σας!!! Αν και ο Απρίλιος έχει 7 μερούλες ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anastasia_92 καλά αποτελέσματα! Πάντως το εχω τσεκάρει οταν μπαίνω βρίσκω έγκυες!!! Μπήκα 2 μερες σερί κ ηρθε η @Maroulli , μακάρι να έρθει κ για σένα!!! Είναι φοβερό ότι εκοψα να μπαίνω συνέχεια γιατί με έπαιρναν απο κάτω τα άσχημα νεα που διάβαζα και από τότε διαβάζω μονο ευχάριστα όποτε μπω!!! Χαίρομαι πολύ! Μακάρι να έχετε κ οι 2 την καλύτερη εξέλιξη!

Κορίτσια τι λέτε για θέμα "τα σπορακια του Μάη" ή "τα λουλουδάκια του Μάη" αν κ έχει μέρες ακόμα ο μήνας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ήρθα κ εγώ στη παρέα σας είχα ανοίξει ένα θέμα αλλά δεν ήξερα ότι εδώ είσαστε μεγάλη παρέα με παρόμοια θέμα. Λοιπόν κορίτσια έχω ένα πρόβλημα τελευταία περίοδο είχα 11/3 γόνιμες μέρες εντωπισα από τη γνωστή βλέννα μετά την 16 ημερα του κύκλου ακόμα περίοδο δεν έχω δει έχω 38-39 ημέρα θετικά τεστ ωορηξιας (τα έκανα σαν εγκυμοσύνης είχα διαβάσει κάπου ότι δείχνουν αλλά μπάααα) 39 βράδυ έκανα ένα κλιαρ μπλου αρνητικό έχω φτάσει 44 μέρες κ ακόμα τίποτα αν αποκλείσουμε το θέμα εγκυμοσύνης λόγο αρνητικου τεστ τι άλλο πιστεύεται ότι συμβαίνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@anastasia_92 καλά αποτελέσματα! Πάντως το εχω τσεκάρει οταν μπαίνω βρίσκω έγκυες!!! Μπήκα 2 μερες σερί κ ηρθε η @Maroulli , μακάρι να έρθει κ για σένα!!! Είναι φοβερό ότι εκοψα να μπαίνω συνέχεια γιατί με έπαιρναν απο κάτω τα άσχημα νεα που διάβαζα και από τότε διαβάζω μονο ευχάριστα όποτε μπω!!! Χαίρομαι πολύ! Μακάρι να έχετε κ οι 2 την καλύτερη εξέλιξη!

Κορίτσια τι λέτε για θέμα "τα σπορακια του Μάη" ή "τα λουλουδάκια του Μάη" αν κ έχει μέρες ακόμα ο μήνας... 

Και τα δυο ωραια ειναι τα θεματακια που ειπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βγηκε..με πηρη κοπελα απο το μικροβιολογικο γιατι με ξερει..33.....δεν το πιστευω!!!!μιλησα κ με τον γιατρο μου κ μου ειπε φιλικο κ ξεκουραση,ειναι πολυ νωρις ακομα...!?????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Κοριτσια βγηκε..με πηρη κοπελα απο το μικροβιολογικο γιατι με ξερει..33.....δεν το πιστευω!!!!μιλησα κ με τον γιατρο μου κ μου ειπε φιλικο κ ξεκουραση,ειναι πολυ νωρις ακομα...!?????????????????????

Συγχαρητηρια!!!Μπραβο!!!!Πες μας ,ειχες καθυστερηση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MAROYLI είπε:

Συγχαρητηρια!!!Μπραβο!!!!Πες μας ,ειχες καθυστερηση;;

Οχι ουτε καν..οπως κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το ενιωσα οτι κατι αλλαζει!!το μονο που παρατηρησα (κ μην κοροιδεψετε,στην πρωτη το ειχα καθε βραδυ) βλεπω πολλα ονειρα τα βραδια!σιριαλ ολοκληρα!!!!!!!!!!αστα!!!εκει ψηλιαστηκα οτι κατι παιζει!παναγια μου μακατι ολες κοριτσια να τα καταφερετε!σας ευχομαι η Παναγια κ ο Χριστουλης να σας βοηθησει να νιωσετε αυτο το πρωτογνωρο συναισθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anastasia_92 είπε:

Οχι ουτε καν..οπως κ στην πρωτη μου εγκυμοσυνη το ενιωσα οτι κατι αλλαζει!!το μονο που παρατηρησα (κ μην κοροιδεψετε,στην πρωτη το ειχα καθε βραδυ) βλεπω πολλα ονειρα τα βραδια!σιριαλ ολοκληρα!!!!!!!!!!αστα!!!εκει ψηλιαστηκα οτι κατι παιζει!παναγια μου μακατι ολες κοριτσια να τα καταφερετε!σας ευχομαι η Παναγια κ ο Χριστουλης να σας βοηθησει να νιωσετε αυτο το πρωτογνωρο συναισθημα!

Καλη εγκυμοσυνη να εχεις κοριτσι μου!Σ ευχαριστουμε πολυυ για την ευχες!Ολα να πανε περίφημα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...