Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Κορίτσια!! Με έπιασαν στη δουλειά κάτι πόνοι περιόδου!! Και πήγα δυο φορές στην τουαλέτα να δω αν ήρθε!! Χωρίς να το πολυσκεφτώ έφυγα σφαίρα και πήγα για χοριακη!! Το θεώρησα καλό σημαδι 23η μέρα να έχω έντονους πόνους!! 7 παρά πήγα και μου είπαν 10 να πάω να πάρω το αποτέλεσμα! Ωστόσο είπα ένα ψεματάκι οτι είμαι στην 24η μέρα ενώ είναι στην 23η! ?? ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!! Τελοσπαντων πάω 9:20 και δεν ήταν έτοιμα φυσικά. Περιμένω με ταχυπαλμία από έξω μέχρι να με φωνάξουν... και με φωνάζει καποια στιγμή η κοπέλα και μου λέει έλα μέσα! Και μου είπε ότι δεν μπορεί να μου απαντήσει αν είναι θετικό η αρνητικό γιατί είναι πολύ οριακό και πρέπει να την ξανακάνω! Της λέω οκ να ερθω αύριο; Όχι μου λέει θα σου ξαναπαρω αίμα τώρα. Θα πάω αύριο το πρωί μετά τις 10 να πάρω τα αποτελέσματα βα μιλήσω και με τη γιατρό που έχουν εκεί, πάντως σίγουρα λέει θα πρέπει να την ξανακάνω μετά από δυο μέρες. Τόσο άγχος πέρασα τσάμπα!! Αλλά καλά να πάθω!!!

Έλα βρε κορίτσι χαχα στο τέλος μας βλέπω να ξεροσταλιαζουμε έξω από τα μικροβιολογικά.. χαχα.. έτσι ένιωσες έτσι έκανες δε θα σου πούμε κάτι εμείς... Όταν λέει οριακά τι τιμή σ είπε?? Δλδ σε λίγες μέρες θα φθάσει στα υψηηηη??? Στο εύχομαι κ το πιστεύω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα Χα !! Με έκανες και γέλασα!! @tokyo! Αν μπορείς ξαναμπές την Τετάρτη σε παρακαλώ! ?? η ορμόνη αυτή που έλεγα και είναι η ίδια, ναι, ανιχνεύεται έως και 10 μέρες διάβασα από τότε που κανείς την ένεση. Εγώ την ένεση την έκανα την προηγούμενη Πέμπτη το βράδυ, άρα έχουν περάσει οι δέκα μέρες! Τώρα τι να πω!! Έτσι όπως τα έκανα, μπέρδεψα τα μπούτια μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσι μάντεψε . Έδωσα εντολή τηλεφωνικώς να μου γράψουνε ορμονολογικες εξετασεις και γενικές αναλύσεις αίματος.. πολύ συγχιστηκα..είδα τις αναλύσεις που έκανα πολύ πρόσφατα αρχές Φλέβαρη κ δεν είχανε τίποτα μέσα μόνο ζάχαρο χοληστερίνη κ τέτοια λες κ είμαι 60χρονων.. κάτι από βιταμίνες??? τίποτα...τώρα έβαλα ξανά να τα κάνω όλα όπως πρέπει ..

Καλα εκανες να τις κανεις για να ξερεις τι γινεται...εγω αν και αυτον τον μηνα δν πιασουμε παιζει να ζητησω να μου τις ξαναγραψει!!! Χαχχαχ!!!  εγω τις ειχα κανει τον Οκτωμβρη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Thunder μου και εγώ είχα και έχω έντονους πόνους περιόδου..  ειδικά τη μέρα που περίμενα να αδιαθετισω με τρέλανε... όλη την ώρα τουαλέτα για να τσεκάρω... Στο εύχομαι κοπέλα μου!!! Όλα καλά να πάνε!! α επίσης 6 μέρες πριν την καθυστέρηση που έκανα απλό τεστ ούρων ήταν αρνητικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Χα Χα !! Με έκανες και γέλασα!! @tokyo! Αν μπορείς ξαναμπές την Τετάρτη σε παρακαλώ! ?? η ορμόνη αυτή που έλεγα και είναι η ίδια, ναι, ανιχνεύεται έως και 10 μέρες διάβασα από τότε που κανείς την ένεση. Εγώ την ένεση την έκανα την προηγούμενη Πέμπτη το βράδυ, άρα έχουν περάσει οι δέκα μέρες! Τώρα τι να πω!! Έτσι όπως τα έκανα, μπέρδεψα τα μπούτια μου!! 

Επρεπε να περιμένεις 2 - 3 μέρες, θα ειχες σιγουρο αποτέλεσμα αλλα ειναι λογικό να μην κρατιεσαι! Μακαρι πραγματικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Thunder για να σου βγει τοσες μέρες πριν οριακό νομίζω πως τα νέα σου θα είναι πολύύύ καλα! Θετικές σκέψεις και την προσευχή σου! Αλλα και πάλι σου λέω πως το ένστικτο μου μου λεέι πως θα μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα αύριο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι!! Πάντως είναι απίστευτο. Τη μια στιγμή λέω δεν θα κάνω τεστ, την άλλη κάνω. Μετά λέω θα κάνω χοριακη τελευταία στιγμή και πάω τρέχοντας και την κάνω... ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natacha είπε:

@Thunder για να σου βγει τοσες μέρες πριν οριακό νομίζω πως τα νέα σου θα είναι πολύύύ καλα! Θετικές σκέψεις και την προσευχή σου! Αλλα και πάλι σου λέω πως το ένστικτο μου μου λεέι πως θα μας ανακοινώσεις ευχάριστα νέα αύριο.... 

Μακάρι @Natacha αν και η κοπέλα μου είπε ότι ουσιαστικά δεν θα υπάρχει διαφορά στα αποτελέσματα που θα πάρω αύριο. (Τότε γιατί μου ξαναπήρε αίμα;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thunder είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι!! Πάντως είναι απίστευτο. Τη μια στιγμή λέω δεν θα κάνω τεστ, την άλλη κάνω. Μετά λέω θα κάνω χοριακη τελευταία στιγμή και πάω τρέχοντας και την κάνω... ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

Δε σου είπε τιμή??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Δε σου είπε τιμή??

Όχι, τη ρώτησα αλλά δεν ήθελε να μου πει! Πάντως αυτά τα πονάκια που είχα στη δουλειά σαν περιόδου που είπε και η @Mantarini δε θυμάμαι να τα ξανά είχα τόσες μέρες πριν την περίοδο! Ήταν λες και μου ερχόταν εκείνη ακριβώς την ώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι!! Πάντως είναι απίστευτο. Τη μια στιγμή λέω δεν θα κάνω τεστ, την άλλη κάνω. Μετά λέω θα κάνω χοριακη τελευταία στιγμή και πάω τρέχοντας και την κάνω... ??‍♀️??‍♀️??‍♀️

@Thunder Κορίτσι μου!!!!!! Ελα παιδια σιγα σιγα!!!!! Μακαρι κοριτσι μου! Εχουμε ολες αγωνια!?παμε δυνατα! Περιμενουμε νεα αυριο!!!!!!!!!! ????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Thunder χωρίς να ξέρω πολλά καθώς δεν είχα την τύχη να δω θετική χοριακή, αν είναι οριακά που σου είπε θα είναι κοντά στο 5. Η χοριακη λοιπον 3πλασιάζεται καθε δευτερη μέρα άρα λογικά αύριο θα σου έχει σχεδόν διπλασιαστεί! Και λέω σχεδόν γιατι δεν είναι ολόκληρο 24 ωρο απο την πρώτη φορα που εδωσες αίμα εως το βράδυ που εδωσες ξανα! Ετσι σκεφτομαι εγω με το μυαλο μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Thunder είπε:

Με τόσες ευχές δε μπορεί!! Θα γίνει το θαύμα!!!

Θα γίνει κορίτσι μου! Θα γίνει??????????????✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Thunder είπε:

Κορίτσια!! Με έπιασαν στη δουλειά κάτι πόνοι περιόδου!! Και πήγα δυο φορές στην τουαλέτα να δω αν ήρθε!! Χωρίς να το πολυσκεφτώ έφυγα σφαίρα και πήγα για χοριακη!! Το θεώρησα καλό σημαδι 23η μέρα να έχω έντονους πόνους!! 7 παρά πήγα και μου είπαν 10 να πάω να πάρω το αποτέλεσμα! Ωστόσο είπα ένα ψεματάκι οτι είμαι στην 24η μέρα ενώ είναι στην 23η! ?? ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!! Τελοσπαντων πάω 9:20 και δεν ήταν έτοιμα φυσικά. Περιμένω με ταχυπαλμία από έξω μέχρι να με φωνάξουν... και με φωνάζει καποια στιγμή η κοπέλα και μου λέει έλα μέσα! Και μου είπε ότι δεν μπορεί να μου απαντήσει αν είναι θετικό η αρνητικό γιατί είναι πολύ οριακό και πρέπει να την ξανακάνω! Της λέω οκ να ερθω αύριο; Όχι μου λέει θα σου ξαναπαρω αίμα τώρα. Θα πάω αύριο το πρωί μετά τις 10 να πάρω τα αποτελέσματα βα μιλήσω και με τη γιατρό που έχουν εκεί, πάντως σίγουρα λέει θα πρέπει να την ξανακάνω μετά από δυο μέρες. Τόσο άγχος πέρασα τσάμπα!! Αλλά καλά να πάθω!!!

Καλή μου αν είναι οριακό 23η μέρα τότε θα ανεβει κι άλλο. Πιστευω αν δεν είχες ελπίδες θα ήταν αρνητικό ξεκάθαρα. Το να είσαι στα όρια από τόσο νωρίς είναι πολύ θετικό σημάδι.Επίσης αν έχουν περάσει οι δέκα μέρες που λες τότε δεν έχει σημασία η ένεση. Άντε νομίζω βρήκαμε τη δεύτερη εγκύουλα για αυτό το μήνα. ..μακάρι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ένα ευχάριστο! Κάθε βράδυ τελευταία μετράω τη θερμοκρασία μου! Πάντα ήμουν το περισσότερο μέχρι 36,6! Απόψε έχω 36,8!! Επίσης εδώ και καμποση ώρα με έχει πιάσει συχνοουρία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thunder είπε:

Έχω ένα ευχάριστο! Κάθε βράδυ τελευταία μετράω τη θερμοκρασία μου! Πάντα ήμουν το περισσότερο μέχρι 36,6! Απόψε έχω 36,8!! Επίσης εδώ και καμποση ώρα με έχει πιάσει συχνοουρία!!

???????????????? Μη μας ξεχάσεις!!!!!!!!!!! Παρα πολλη καλη επιτυχια αυριο! Ειμαστε ολες μαζι σου! Να παιρνεις σειρα σιγα σιγα κ να ειστε οι πρωτες 2εγκυούλες του μηνα μαζι με το @Mantarini????!!!!!! Αντε κ οι υπόλοιπες να ερθουμε! Γουρλού το μανταρίνι το νοιώθω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! 

@Thunderπεριμένουμε τα ευχάριστα!! Να μας έχεις θετικά νέα!

Κορίτσια μου όπως το είπα, σήμερα θα έρθει, ξύπνησα από πόνο, η θερμοκρασία έπεσε, έκανα κι ένα τεστ τιμής ένεκεν! Κι από ό,τι φάνηκε το fertility friend έπεσε μέσα ?ούτε καν επαφές είχα εκείνο το διάστημα, άρα σεξάκι όλο τον κύκλο πρέπει ? από τους 7 μήνες τους 4 έχω πετύχει ωορρηξία.. Ή έστω μια μέρα πριν. Συνεχίζουμε κι όταν έρθει.. Με ανησυχεί λίγο που μεγάλωσε ο κύκλος μου, τον Μάιο θα πάω για υπέρηχο στον μεθεπόμενο κύκλο (μεσολαβεί ναι το Πάσχα). 

Καλά αποτελέσματα στις επόμενες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Μαααα!! Τη μια την έκανα 7 παρά και την άλλη 10 παρά!! Πιστεύω πως θα μου πουν κανένα 5αρι.. κι εγώ αυτό σκέφτηκα! 

Κοίτα για να σε ξανά πάρει αίμα κάτι θέλει να δει . Περιμένουμε νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μια όμορφη μέρα σε όλες σας .. περιμένουμε ευχαριστα.. σας φιλώ.

Καλημερουδια κοριτσια μου .  Μακάρι να έχουμε ευχαριστα.. περιμένουμε @Thunder

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...