Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πασχαλινά Αυγουλάκια


Mantarini

Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Μόνο αν δεν υπάρχει σπέρμα δεν ελπίζει κανείς... Όσο υπάρχει γονιμοποίηση μπορεί να γίνει και την πιο άσχετη στιγμή! 

Ναι, είμαι σε καλό δρόμο, τουλάχιστον από θέμα ψυχολογίας και αντιμετώπισης! Θα την πάρω κι αύριο, εννοείται! Αν δεν πέσει μέχρι Δευτέρα, θα αρχίζω να χαίρομαι ?

Έχεις ήδη μια μέρα δλδ σήμερα? Αχ δεν θέλω να πω μεγάλα  λόγια. 

Θυμάμαι όμως κι αυτό που μου είπε ο γιατρός, το πρώτο τρίμηνο μετά την σαλπιγγογραφια είναι ιδιαίτερα γονιμο, κι αν δεν κάνω λάθος εσύ είσαι μόλις στο δεύτερο μήνα μετά, σωστά? ?

Αντε κοπέλα μου μακάρι, δικαίωσε όλες εμάς με την υψηλή  FSH χαχαχαχα 

@ViKcy   έχεις δίκιο σε αυτό που γράφεις για τις επαφές. Ακόμη κι αυτό που λένε μέρα παρά μέρα προϋποθέτει ένα καλό σπέρμα.Διαφορετικά η επαφή μια μέρα πριν κ την ίδια μέρα είναι ιδανική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Έχεις ήδη μια μέρα δλδ σήμερα? Αχ δεν θέλω να πω μεγάλα  λόγια. 

Θυμάμαι όμως κι αυτό που μου είπε ο γιατρός, το πρώτο τρίμηνο μετά την σαλπιγγογραφια είναι ιδιαίτερα γονιμο, κι αν δεν κάνω λάθος εσύ είσαι μόλις στο δεύτερο μήνα μετά, σωστά? ?

Αντε κοπέλα μου μακάρι, δικαίωσε όλες εμάς με την υψηλή  FSH χαχαχαχα 

@ViKcy   έχεις δίκιο σε αυτό που γράφεις για τις επαφές. Ακόμη κι αυτό που λένε μέρα παρά μέρα προϋποθέτει ένα καλό σπέρμα.Διαφορετικά η επαφή μια μέρα πριν κ την ίδια μέρα είναι ιδανική.

Χαχαχα αχ αυτή η fsh!! Ναι στον δεύτερο μήνα είμαι. Αν έκανα ωορρηξία 20ή μέρα περιμένω αύριο, άντε τη Δευτέρα. Δύο μέρες να περάσουν να αρχίσω να ελπίζω ??

Για τις επαφές συμφωνώ μ αυτό που λες , γι αυτό προβληματίζομαι, γιατί είχα μέχρι 16η ημέρα. Και κινητικότητα δεν έχουμε σούπερ! Κοντός ψαλμός, θα δούμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε συ @Ginaakνομίζω λάθος κάνουμε σε αυτό. Η κινητικότητα μετρα για να φτάσει στον προορισμό του το σπέρμα. Νομίζω πως στο περιβάλλον εκεί που φτάνει εκεί είναι που μπορεί να επιζήσει μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Χαχαχα αχ αυτή η fsh!! Ναι στον δεύτερο μήνα είμαι. Αν έκανα ωορρηξία 20ή μέρα περιμένω αύριο, άντε τη Δευτέρα. Δύο μέρες να περάσουν να αρχίσω να ελπίζω ??

Για τις επαφές συμφωνώ μ αυτό που λες , γι αυτό προβληματίζομαι, γιατί είχα μέχρι 16η ημέρα. Και κινητικότητα δεν έχουμε σούπερ! Κοντός ψαλμός, θα δούμε... 

Ναι αλλά δεν ξέρεις πότε έκανες ωορρηξία, υποθέτεις 20η μερα.

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Βρε συ @Ginaakνομίζω λάθος κάνουμε σε αυτό. Η κινητικότητα μετρα για να φτάσει στον προορισμό του το σπέρμα. Νομίζω πως στο περιβάλλον εκεί που φτάνει εκεί είναι που μπορεί να επιζήσει μέρες. 

Δεν το ξέρω ακριβώς αυτό και το έχω ξαναρώτησει. Εμάς μετά την 6η ώρα είναι όλα ακίνητα, άντε δλδ φτάνουν στην σαλπιγγα μετά δεν πρέπει να κινηθούν προς το ωαριο.Να είναι ζωντανά κι ακίνητα δλδ?

Δεν τα ξέρω δεν θέλω να πω κάτι κ να μπερδεψω κάποια κοπέλα.Το μόνο που ξέρω 100% είναι πως όλοι οι γιατροί την 1η ώρα κοιτούσαν. 

Επίσης στην περίπτωση σου υποθέτεις πώς έκανες 20η μερα ωορρηξία, δεν το ξερεις σίγουρα, μπορεί να έκανες κ 16-17 οπότε είσαι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Βρε συ @Ginaakνομίζω λάθος κάνουμε σε αυτό. Η κινητικότητα μετρα για να φτάσει στον προορισμό του το σπέρμα. Νομίζω πως στο περιβάλλον εκεί που φτάνει εκεί είναι που μπορεί να επιζήσει μέρες. 

Δυστυχώς δεν ισχύει αυτό!!!!στους περισσότερους άντρες επιδρούν κάποιες ώρες!!!!σε πολύ μικρό ποσοστό το σπέρμα ζει τρεις μέρες και μπορεί να γονιμοποιεισει.Επισης και από τα εκατομμύρια σε ml που έχει ένας άντρας κάποιες χιλιάδες φτάνουν στον τελικό στόχο γ αυτό θέλει 15 εκατομμύρια ανά μλ.Βεβαια όλα είναι σχετικά μπορεί κάποιος να είναι σε όλες τις κατηγορίες εντός ορίων και το σπέρμα να είναι υπογονιμο και το αντίθετο να έχει.λιγα αλλά να είναι.πολυ γόνιμα.Ειναι δυσκολο θέμα το σπέρμα.Αυτα μου είπε ο γιατρός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Δυστυχώς δεν ισχύει αυτό!!!!στους περισσότερους άντρες επιδρούν κάποιες ώρες!!!!σε πολύ μικρό ποσοστό το σπέρμα ζει τρεις μέρες και μπορεί να γονιμοποιεισει.Επισης και από τα εκατομμύρια σε ml που έχει ένας άντρας κάποιες χιλιάδες φτάνουν στον τελικό στόχο γ αυτό θέλει 15 εκατομμύρια ανά μλ.Βεβαια όλα είναι σχετικά μπορεί κάποιος να είναι σε όλες τις κατηγορίες εντός ορίων και το σπέρμα να είναι υπογονιμο και το αντίθετο να έχει.λιγα αλλά να είναι.πολυ γόνιμα.Ειναι δυσκολο θέμα το σπέρμα.Αυτα μου είπε ο γιατρός!!!

Μπορείς να μου λύσεις την απορία, φαίνεται το έχεις ψάξει πιο πολύ, την κινητικότητα την κοιτάμε για το αν θα φτασει στην σαλπιγγα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Thunder είπε:

Τα παίρνω όλα πίσω. Μόλις είχα κάτι άσπρα υγρακια που έχω πάντα μια εβδομάδα πριν την περίοδο. Πάω να βγάλω το άχτι μου σε pancakes!! Μπράβο, μην κανεις τεστ! Κάνει κακό!!

Αγάπη τα υγρά να ξέρεις σε εγκυμοσύνη συνεχίζουν..  εγώ ακόμα έχω και όσο περνάνε οι μέρες ορισμένες φορές νιώθω ότι γίνεται χαμός εκεί κάτω...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στο ημερολόγιο έχω τον μέσο όρο του τελευταίου τριμήνου, που μου βγάζει κύκλο 32 ημερών άρα έχω μόλις μία ημέρα! 

αχ πως αντέχεις και κρατιέσαι....  είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα!! 

 

άσχετο... το τικερακι μου στην υπογραφή μου το βλέπετε?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μπορείς να μου λύσεις την απορία, φαίνεται το έχεις ψάξει πιο πολύ, την κινητικότητα την κοιτάμε για το αν θα φτασει στην σαλπιγγα?

Ναι  περνάνε μέσω του τραχήλου και πρέπει να φτάσουν στην σάλπιγγα σε ένα δείγμα πρέπει η συνολική κίνηση να είναι πάνω από 40% σκέψου ότι πολλά σπερματοζωάρια δεν κινούνται σωστά και να κάνουν γύρους γύρω από τον ευατο τους μέχρι να πεθάνουν αλλά είναι ακίνητα και δεν φτάνουν ποτέ παίζουν πολλά ρόλο.Ειναι δύσκολο να ερμηνεύτει ένα σπερμοδιαγραμα.Χα!έχω εμπειρία πλέον!!εγώ όταν πήγα τα  ρώτησα όλα!!!!!! Βέβαια όσο υπάρχει σπέρμα ελπίζουμε κάνεις δεν μπορεί να αποκλείσει την φυσική σύλληψη απλά μπορεί να γίνει και 10 χρόνια!!!!?? Εμάς μας είπε ότι αν προχωρήσουμε σε εξωσωματική θα κάνουμε και κατακερματισμό σπέρματος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

αχ πως αντέχεις και κρατιέσαι....  είμαι πολύ αισιόδοξη για σένα!! 

 

άσχετο... το τικερακι μου στην υπογραφή μου το βλέπετε?? 

Εγώ δεν βλέπω κάτι. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χαζεύω Σάββατο απόγευμα κ ειπα να μπω να δω τα νεα σας! @Γιάννα 3636 μακάρι!!! Άντε να κάνεις την αρχή για όλες μας :-) συνήθως οταν μπαίνω βλέπω κ απο ένα ευχάριστο! Δεν ξερω κιολας αλλα γιατί να έκανες ωορρηξία αργα; μπορεί να το πέτυχες! Εκτος κ αν εισαι τοσο σιγουρη με τη θερμοκρασία... Πάντως διάβασα ότι μόνο ενα 10% ανεβάζει θερμοκρασία την επόμενη μερα, συνήθως θέλει 2-3 μέρες, οποτε μπορεί να έπεσες διανα! 

Απο αποψη ημερών εμεις ηρθαμε σε επαφή μια χαρά, αλλα οκ εχω πια καταλάβει ότι αυτο δεν αρκεί! Η Ενδοκρινολογος με έβαλε να κανω καμπυλη σακχάρου γιατι επηρεαζει την ποιοτητα της ωορρηξίας (με παρακολουθεί λογω θυρεοειδή). Περιμένω τη Δευτέρα... εκανα κ προγεστερόνη αλλα ξεχαστηκα κ πηρα τα χαπια θυρεοειδή που δεν πρεπει με αποτέλεσμα να μην παω 7 μέρες πριν την περιοδο αλλά 5. Βγήκε 15 κ κατι κ μου ειπε οτι αν είχα παει 1-2 μερες πριν θα ηταν και καλύτερη κ το 15+ ειναι ετσι κ αλλιως οκ...  Αυτά τα νεα μου!

Δυσκολα βρε παιδια πάντως, αγωνια να μείνεις έγκυος κ μετα ακομα μεγαλύτερη να πανε ολα καλα... έπρεπε να βγαίνουν στα δέντρα, θυμαστε κατι λαχανουληδες; ε αυτο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Τίποτα νεότερο?? Σήμερα ξανά πήγα γιατρό... 1.5 εκατοστό το ζουζούνι μας!!!σας στέλνω θετική ενέργεια!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χαζεύω Σάββατο απόγευμα κ ειπα να μπω να δω τα νεα σας! @Γιάννα 3636 μακάρι!!! Άντε να κάνεις την αρχή για όλες μας :-) συνήθως οταν μπαίνω βλέπω κ απο ένα ευχάριστο! Δεν ξερω κιολας αλλα γιατί να έκανες ωορρηξία αργα; μπορεί να το πέτυχες! Εκτος κ αν εισαι τοσο σιγουρη με τη θερμοκρασία... Πάντως διάβασα ότι μόνο ενα 10% ανεβάζει θερμοκρασία την επόμενη μερα, συνήθως θέλει 2-3 μέρες, οποτε μπορεί να έπεσες διανα! 

Απο αποψη ημερών εμεις ηρθαμε σε επαφή μια χαρά, αλλα οκ εχω πια καταλάβει ότι αυτο δεν αρκεί! Η Ενδοκρινολογος με έβαλε να κανω καμπυλη σακχάρου γιατι επηρεαζει την ποιοτητα της ωορρηξίας (με παρακολουθεί λογω θυρεοειδή). Περιμένω τη Δευτέρα... εκανα κ προγεστερόνη αλλα ξεχαστηκα κ πηρα τα χαπια θυρεοειδή που δεν πρεπει με αποτέλεσμα να μην παω 7 μέρες πριν την περιοδο αλλά 5. Βγήκε 15 κ κατι κ μου ειπε οτι αν είχα παει 1-2 μερες πριν θα ηταν και καλύτερη κ το 15+ ειναι ετσι κ αλλιως οκ...  Αυτά τα νεα μου!

Δυσκολα βρε παιδια πάντως, αγωνια να μείνεις έγκυος κ μετα ακομα μεγαλύτερη να πανε ολα καλα... έπρεπε να βγαίνουν στα δέντρα, θυμαστε κατι λαχανουληδες; ε αυτο! 

 

γελάω με το τελευταίο... πόσο πιο εύκολα θα ήταν όλα ε??  Κορίτσι μου απ τη μια σκέφτομαι μακάρι να φταίει κάτι για να το διορθώσεις και να προχωρήσεις και απ την άλλη μακάρι να μη βρεθεί τίποτα και όλα να πάνε καλά!! Καλοκαιράκι έρχεται.. πιο χαλαρά τα πράγματα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Τίποτα νεότερο?? Σήμερα ξανά πήγα γιατρό... 1.5 εκατοστό το ζουζούνι μας!!!σας στέλνω θετική ενέργεια!!! ?

Βρε καλώς την!! Μεγαλώνει το σποράκι σας!! όλα καλά να πάνε @Starrr απο εδώ και πέρα!! Πητ σας έδωσε ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

γελάω με το τελευταίο... πόσο πιο εύκολα θα ήταν όλα ε??  Κορίτσι μου απ τη μια σκέφτομαι μακάρι να φταίει κάτι για να το διορθώσεις και να προχωρήσεις και απ την άλλη μακάρι να μη βρεθεί τίποτα και όλα να πάνε καλά!! Καλοκαιράκι έρχεται.. πιο χαλαρά τα πράγματα..  

Να πω την αλήθεια δεν περιμένω οτι θα βρεθεί κάτι... δεν ειχα ποτέ πρόβλημα με το σάκχαρο! Νομίζω οτι είναι απλα θεμα ηλικίας κ στα 37 χρειάζεται περισσότερη προσπάθεια! Απλα οκ εφόσον μου το πρότειναν το έκανα! Ευτυχώς έχω καλή ασφάλεια κ καλύπτει ολες τις βλακείες που σκέφτομαι! Χαχαχαχαχ 

Γενικά όμως εχω χαλαρώσει πολύ... εχω πει οταν είναι να ερθει θα έρθει, τουλάχιστον δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα! Ομολογώ οτι ενώ με βοήθησε πολυ η παρεούλα μας το να μην μπαίνω κ λεμε τα ιδια κ τα ιδια με βοηθαει να το βγαζω απο το μυαλό μου. 

Για σενα είδα ότι όλα καλά! Σου εύχομαι να εχεις τελεια εγκυμοσύνη κ ενα υγιές μωράκι, ειναι το πιο σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Να πω την αλήθεια δεν περιμένω οτι θα βρεθεί κάτι... δεν ειχα ποτέ πρόβλημα με το σάκχαρο! Νομίζω οτι είναι απλα θεμα ηλικίας κ στα 36 χρειάζεται περισσότερη προσπάθεια! Απλα οκ εφόσον μου το πρότειναν το έκανα! Ευτυχώς έχω καλή ασφάλεια κ καλύπτει ολες τις βλακείες που σκέφτομαι! Χαχαχαχαχ 

Γενικά όμως εχω χαλαρώσει πολύ... εχω πει οταν είναι να ερθει θα έρθει, τουλάχιστον δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα! Ομολογώ οτι ενώ με βοήθησε πολυ η παρεούλα μας το να μην μπαίνω κ λεμε τα ιδια κ τα ιδια με βοηθαει να το βγαζω απο το μυαλό μου. 

Για σενα είδα ότι όλα καλά! Σου εύχομαι να εχεις τελεια εγκυμοσύνη κ ενα υγιές μωράκι, ειναι το πιο σημαντικό!

μπράβο κοπέλα μου.. και νομίζω υπερβολές μωρέ με την ηλικία.. μια χαρά νεότατη είσαι.. οκ ναι δεν εισαι 25.. αλλά και στα 36 μια χαρά! Μην τρελένεσαι.. θα ρθεί... να κάνεις πράγματα που σε ηρεμούν και σε χαλαρώνουν!! 

Εμείς ναι δόξα το θεό.. η δεύτερη χοριακή στο θεό... και τη Δευτέρα πάμε για υπέρηχο να δούμε το φασόλι μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo   να  μπαινεις γιατί μας λείπεις...Βέβαια η αλήθεια είναι πως κάθε μέρα να συζητάς κ να το σκέφτεσαι δεν βοηθάει. Ξαναμπες αν θες και την άλλη Δευτέρα μήπως φέρεις κ σε μένα γούρι χαχαχα 

@Mantarini    με το καλό!    Για καρδούλα είναι νωρίς ακόμη ή θα ακούσετε? 

@Starrr κοπέλα μου πως είσαι?  Θυμάμαι ακόμη όπως όλες μας όταν παρακολουθουσες ακόμη ωορρηξια.Πώς πέρασε ο καιρός και μεγάλωσε το σπορακι. 

@ViKcy  ντοκτορά θα πάρουμε στην υπογονιμοτητα στο τέλος. Κι εγώ όλη την ώρα διαβάζω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ginaak είπε:

@Tokyo   να  μπαινεις γιατί μας λείπεις...Βέβαια η αλήθεια είναι πως κάθε μέρα να συζητάς κ να το σκέφτεσαι δεν βοηθάει. Ξαναμπες αν θες και την άλλη Δευτέρα μήπως φέρεις κ σε μένα γούρι χαχαχα 

@Mantarini    με το καλό!    Για καρδούλα είναι νωρίς ακόμη ή θα ακούσετε? 

@Starrr κοπέλα μου πως είσαι?  Θυμάμαι ακόμη όπως όλες μας όταν παρακολουθουσες ακόμη ωορρηξια.Πώς πέρασε ο καιρός και μεγάλωσε το σπορακι. 

@ViKcy  ντοκτορά θα πάρουμε στην υπογονιμοτητα στο τέλος. Κι εγώ όλη την ώρα διαβάζω. 

 

Νομίζω είναι νωρίς ακόμα για να ακούσουμε καρδούλα.. θα δείξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Νομίζω είναι νωρίς ακόμα για να ακούσουμε καρδούλα.. θα δείξει! 

5η εβδομάδα είσαι λογικά σωστά?  Άρα νωρίς θα είναι όντως. Θα πάρεις όμως στα χέρια σου την πρώτη του φωτογραφία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@Tokyo   να  μπαινεις γιατί μας λείπεις...Βέβαια η αλήθεια είναι πως κάθε μέρα να συζητάς κ να το σκέφτεσαι δεν βοηθάει. Ξαναμπες αν θες και την άλλη Δευτέρα μήπως φέρεις κ σε μένα γούρι χαχαχα 

@Mantarini    με το καλό!    Για καρδούλα είναι νωρίς ακόμη ή θα ακούσετε? 

@Starrr κοπέλα μου πως είσαι?  Θυμάμαι ακόμη όπως όλες μας όταν παρακολουθουσες ακόμη ωορρηξια.Πώς πέρασε ο καιρός και μεγάλωσε το σπορακι. 

@ViKcy  ντοκτορά θα πάρουμε στην υπογονιμοτητα στο τέλος. Κι εγώ όλη την ώρα διαβάζω. 

 

Ναι κ μενα μου λείπετε! Απλα θα σου πω τι παθαίνω, οταν μπαινω κ διαβαζω για προβλήματα με παίρνει απο κάτω κ λεω πωπω τι υπάρχει, λες να εχω αυτο ή το αλλο; κ φυσικα μπαίνω κ στη διαδικασια να το σκέφτομαι συνέχεια. Γενικά πήραμε απόφαση να προσπαθήσουμε πιο εντατικά κ ο,τι γίνει! Αυτό το μήνα το πήραμε σκοινί κορδόνι χαχαχαχα απλα προσπαθώ να μην ψάχνω συμπτώματα γιατί ειναι ολόιδια της περιόδου κ τελικά δεν εχει νόημα! Πάντως απο τότε που με παρατηρω νιώθω πονακια σχεδον απο την ωορρηξία κ μετα οπότε ουτε αυτο είναι ένδειξη. Γενικά δεν περιμένω κάτι προτιμώ να εκπλαγω ευχάριστα παρα το αντίθετο :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ εγραφα κ σβήστηκε... ελεγα @Ginaak ποσο εχεις προγεστερόνη; το 15+ κάτι πως σου φαίνεται; ομως 5 μέρες πριν την περίοδο όχι 7... 

Η θερμοκρασία πάντως που δεν την τσεκάρω τακτικά ειναι πιο ανεβασμένη αρα οκ έγινε ωορρηξία κ ειδα οτι ανεβηκε οντως 2 μερες μετά απο το θετικό τεστ

Α! Ποια Δευτέρα περιμένεις; μεθαύριο ή την αλλη εβδομάδα; εγω το Σάββατο σε μια βδομάδα, του Λαζάρου δλδ λες να αναστηθω κ γω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χαζεύω Σάββατο απόγευμα κ ειπα να μπω να δω τα νεα σας! @Γιάννα 3636 μακάρι!!! Άντε να κάνεις την αρχή για όλες μας :-) συνήθως οταν μπαίνω βλέπω κ απο ένα ευχάριστο! Δεν ξερω κιολας αλλα γιατί να έκανες ωορρηξία αργα; μπορεί να το πέτυχες! Εκτος κ αν εισαι τοσο σιγουρη με τη θερμοκρασία... Πάντως διάβασα ότι μόνο ενα 10% ανεβάζει θερμοκρασία την επόμενη μερα, συνήθως θέλει 2-3 μέρες, οποτε μπορεί να έπεσες διανα! 

Απο αποψη ημερών εμεις ηρθαμε σε επαφή μια χαρά, αλλα οκ εχω πια καταλάβει ότι αυτο δεν αρκεί! Η Ενδοκρινολογος με έβαλε να κανω καμπυλη σακχάρου γιατι επηρεαζει την ποιοτητα της ωορρηξίας (με παρακολουθεί λογω θυρεοειδή). Περιμένω τη Δευτέρα... εκανα κ προγεστερόνη αλλα ξεχαστηκα κ πηρα τα χαπια θυρεοειδή που δεν πρεπει με αποτέλεσμα να μην παω 7 μέρες πριν την περιοδο αλλά 5. Βγήκε 15 κ κατι κ μου ειπε οτι αν είχα παει 1-2 μερες πριν θα ηταν και καλύτερη κ το 15+ ειναι ετσι κ αλλιως οκ...  Αυτά τα νεα μου!

Δυσκολα βρε παιδια πάντως, αγωνια να μείνεις έγκυος κ μετα ακομα μεγαλύτερη να πανε ολα καλα... έπρεπε να βγαίνουν στα δέντρα, θυμαστε κατι λαχανουληδες; ε αυτο! 

 

Έγραψες πάλι ??

Πάντως έχεις κάνει όλο το πακέτο εξετάσεων, είναι και καλές, είσαι σούπερ! 

Από τη θερμοκρασία και τους πόνους την κατάλαβα! Θα δείξει εντός λίγων ημερών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ουφ εγραφα κ σβήστηκε... ελεγα @Ginaak ποσο εχεις προγεστερόνη; το 15+ κάτι πως σου φαίνεται; ομως 5 μέρες πριν την περίοδο όχι 7... 

Η θερμοκρασία πάντως που δεν την τσεκάρω τακτικά ειναι πιο ανεβασμένη αρα οκ έγινε ωορρηξία κ ειδα οτι ανεβηκε οντως 2 μερες μετά απο το θετικό τεστ

Α! Ποια Δευτέρα περιμένεις; μεθαύριο ή την αλλη εβδομάδα; εγω το Σάββατο σε μια βδομάδα, του Λαζάρου δλδ λες να αναστηθω κ γω;;;

Θα σου δίνουμε πρόγραμμα πότε να μπαίνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Τίποτα νεότερο?? Σήμερα ξανά πήγα γιατρό... 1.5 εκατοστό το ζουζούνι μας!!!σας στέλνω θετική ενέργεια!!! ?

Γουτσου μεγάλωσε το σπορακι!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ουφ εγραφα κ σβήστηκε... ελεγα @Ginaak ποσο εχεις προγεστερόνη; το 15+ κάτι πως σου φαίνεται; ομως 5 μέρες πριν την περίοδο όχι 7... 

Η θερμοκρασία πάντως που δεν την τσεκάρω τακτικά ειναι πιο ανεβασμένη αρα οκ έγινε ωορρηξία κ ειδα οτι ανεβηκε οντως 2 μερες μετά απο το θετικό τεστ

Α! Ποια Δευτέρα περιμένεις; μεθαύριο ή την αλλη εβδομάδα; εγω το Σάββατο σε μια βδομάδα, του Λαζάρου δλδ λες να αναστηθω κ γω;;;

Χαχαχα γελάω ακόμα! 

Την άλλη Κυριακή το αργότερο οπότε μπες Δευτέρα για να σου πω ότι αδιαθετησω εντάξει? 

Προγεστερονη είναι αυτή που γίνεται 21η μέρα?  Γιατί ο γιατρός δεν με έβαλε να κάνω. Είπε πως αφου κάνω ωορρηξία δεν υπάρχει λόγος. Κι εγώ παραξενευτηκα αλα μου είπε τΣαμόα θα την κάνω. Οπότε δεν ξέρω κ να σου πω.Αν θες για ΑΜΗ Fsh E2 εδώ είμαι! 

Πάντως γενικά ένα βήμα πριν να εργαστούμε σε βιοπαθολογο είμαστε όλες. 

 

Είδες πάντως δεν λέμε μόνο για μωρά, λέμε κ την "βλακεια" μας να περασει η ώρα  (η μάλλον οι μηνες). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...