Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική γονιμοποιηση


elenla

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και εγω Γενεσις αλλα με Σφακιαννουδη .

Και για τον Σφακιανουδη,εχω ακουσει πολυ καλα σχολια.Ποσο ετων εισαι αν επιτρεπεται.Εγω 34.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Στον κυριο Παντο την εκανα.Μου ειπε οτι τα 2 εμβρυα ειναι πολυ καλης ποιοτηταςς!!Καναμε την ιδια μερα εμβρυομεταφορα.Πολυ χαιρομαι.Εχω κ αλλα τρια εμβρυα ιδιας ποιοτητας στην καταψυξη.Γενικα ειμαι ικανοποιημενη απο το κεντρο Γενεσις Αθηνων.

Τι πρωτοκολλο ακολουθησες ??εγω των ανταγωνιστων .Και εμενα μού έβαλαν 2έμβρυα 3ης μέρα με 8 κύτταρα .Κάι 1 καταψυξη που έγινε βλαστοκυστη .Προς στιγμήν και εγώ ικανοποιημένη είμαι το αποτέλεσμα θα δείξει !30ετων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τι πρωτοκολλο ακολουθησες ??εγω των ανταγωνιστων .Και εμενα μού έβαλαν 2έμβρυα 3ης μέρα με 8 κύτταρα .Κάι 1 καταψυξη που έγινε βλαστοκυστη .Προς στιγμήν και εγώ ικανοποιημένη είμαι το αποτέλεσμα θα δείξει !30ετων

Εγω ξεκινησα gonal 300  την δευτερη μερα του κυκλου κ τις τρεις τελευταιες εβεσεις εκανα κ cetrotida.γενικα 8 ενεσεις εκανα.Εκανα 15 ωαρια στην ωοληψια πηραν 10 κ απο αυτα γονιμοποιηθηκαν τα 5.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Εγω ξεκινησα gonal 300  την δευτερη μερα του κυκλου κ τις τρεις τελευταιες εβεσεις εκανα κ cetrotida.γενικα 8 ενεσεις εκανα.Εκανα 15 ωαρια στην ωοληψια πηραν 10 κ απο αυτα γονιμοποιηθηκαν τα 5.

Ωραίο ακούγεται και εγώ 8 μερες εκαναενεσεις menopur 225 cetrodite ovitrelle9 τα 6 ήταν καλά από τα 6 γονιμοποιηθηκαν τα 5 από τα 5 μου έβαλαν 2 στις 3 μερες 1 βλαστοκυστη καταψυξη και τα άλλα 2 δε προχώρησαν μετά τη 3ή μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ωραίο ακούγεται και εγώ 8 μερες εκαναενεσεις menopur 225 cetrodite ovitrelle9 τα 6 ήταν καλά από τα 6 γονιμοποιηθηκαν τα 5 από τα 5 μου έβαλαν 2 στις 3 μερες 1 βλαστοκυστη καταψυξη και τα άλλα 2 δε προχώρησαν μετά τη 3ή μέρα 

Εμενα δεν με ενημερωσαν για τα αλλα τρια εμβρυα απο το κεντρο.Ειναι στην κρυοσυντηρηση μου ειπαν.Εσενα ποιος σου ειπε οτι τα αλλα δυο δεν προχωρησαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Fenia21 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.´Εκανα εμβρυομεταφορά 23/03 ,  1 έμβρυο 2ης μέρας πολύ καλής ποιότητας. ´Εχω κ εγω πόνους περιόδου κ πόνους στην μέση. Είναι η 2η μου εξωσωματική , από την πρώτη το 2017 απέκτησα ένα υπέροχο αγοράκι. Ακριβώς κ τότε είχα τα ίδια συμπτώματα , έντονους πόνους σαν περιόδου .  Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό κ αναμενόμενο σύμπτωμα. Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Σε ποιο κεντρο εκανες την εμβρυονεταφορα?Εγω την ιδια μερα την εκανα.Γενεις Αθηνων στον κυριο Παντο 8 κ μιση το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα δεν με ενημερωσαν για τα αλλα τρια εμβρυα απο το κεντρο.Ειναι στην κρυοσυντηρηση μου ειπαν.Εσενα ποιος σου ειπε οτι τα αλλα δυο δεν προχωρησαν?

Οι βιολόγοι μας κάλεσαν !τη Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οι βιολόγοι μας κάλεσαν !τη Δευτέρα 

Εμενα δεν με εχουν καλεσει.Μας ειπαν οτι θα μας ενημερωναν αλλα δεν με εχουν παρει τηλ.Να αγχωθω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα δεν με εχουν καλεσει.Μας ειπαν οτι θα μας ενημερωναν αλλα δεν με εχουν παρει τηλ.Να αγχωθω?

Όχι καλέ πιο πάνω δεν μου έγραψες ότι είναι κρυοσυντηρηση?άρα σε ενημέρωσαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οι βιολόγοι μας κάλεσαν !τη Δευτέρα 

Κ την Ovitrelle ξεχασα εννοειται.Γενικα εχω αγχος γιατι εχω πονους περιοδου κ απογοητευομαι.Τι να πω.Υπομονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Όχι καλέ πιο πάνω δεν μου έγραψες ότι είναι κρυοσυντηρηση?άρα σε ενημέρωσαν 

Ναι την μερα που εκανα την εμβρυομεταφορα υπογραψαμε ενα χαρτι που ελεγε οτι τα αλλα τρια εμββρυα βρισκονται στην κρυοσυντηρηση.Απλα νομιζα πτι θα με παρουν κ τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γιωτα22 είπε:

Ναι την μερα που εκανα την εμβρυομεταφορα υπογραψαμε ενα χαρτι που ελεγε οτι τα αλλα τρια εμββρυα βρισκονται στην κρυοσυντηρηση.Απλα νομιζα πτι θα με παρουν κ τηλ.

Άρα σε ενημέρωσαν εκείνη τη μέρα.Εμας τα άφησαν να προχωρήσουν και τα κατάφερε μόνο το 1.Και εγώ έχω πόνους περιόδου και από το μεσημέρι πιο έντονους.Θα πας νωρίτερα για χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Άρα σε ενημέρωσαν εκείνη τη μέρα.Εμας τα άφησαν να προχωρήσουν και τα κατάφερε μόνο το 1.Και εγώ έχω πόνους περιόδου και από το μεσημέρι πιο έντονους.Θα πας νωρίτερα για χοριακη?

Δεν ξερω θα δειξει.Εγω αγχωνομαι μξν αδιαθετησω κ δεν προλαβω να παω καν για χοριακη.?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γιωτα22 είπε:

Δεν ξερω θα δειξει.Εγω αγχωνομαι μξν αδιαθετησω κ δεν προλαβω να παω καν για χοριακη.?????

Λες ?????:-) :-) ο κύκλος αλλάζει με την εξωσωματική ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Λες ?????:-) :-) ο κύκλος αλλάζει με την εξωσωματική ?

Δεν ξερω τι να πω κ εγωωωω!!!Απο θερμοκρασια πως πας.Εγω 37.1.Κολλημενο το θερμομετρο.Εντωμεταξυ οταν παιρνω τα outrogestan  μετα απο μια με μιαμοση ωρα αρχιζω κ ζαλιζομαι,νιωθω ατονια κ κανω μιση ωρα να συνελθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fenia21 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.´Εκανα εμβρυομεταφορά 23/03 ,  1 έμβρυο 2ης μέρας πολύ καλής ποιότητας. ´Εχω κ εγω πόνους περιόδου κ πόνους στην μέση. Είναι η 2η μου εξωσωματική , από την πρώτη το 2017 απέκτησα ένα υπέροχο αγοράκι. Ακριβώς κ τότε είχα τα ίδια συμπτώματα , έντονους πόνους σαν περιόδου .  Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό κ αναμενόμενο σύμπτωμα. Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Να σου ζησει κ το αγορακι σου κιολας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Να σου ζησει κ το αγορακι σου κιολας!!!!

ΕΚαι εγω 23.3εκανα την εμβρυομεραφορα.8 κ μιση το πρωι.Μηπως ειμασταν κ μαζι?Σε ποιο κεντρο πηγες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Δεν ξερω τι να πω κ εγωωωω!!!Απο θερμοκρασια πως πας.Εγω 37.1.Κολλημενο το θερμομετρο.Εντωμεταξυ οταν παιρνω τα outrogestan  μετα απο μια με μιαμοση ωρα αρχιζω κ ζαλιζομαι,νιωθω ατονια κ κανω μιση ωρα να συνελθω.

Εμένα παιδιά η θερμοκρασία μου σα ίδια είναι .36,4 εμένα με πιάνει υπνηλία και εγώ μετά από μισή ώρα είμαιοκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εμένα παιδιά η θερμοκρασία μου σα ίδια είναι .36,4 εμένα με πιάνει υπνηλία και εγώ μετά από μισή ώρα είμαιοκ

Ελεγα να παρω τις συντονιστριες να ρωτησω,αλλα το εχω παρατηρησει οτι ειναι απο το outrogestan.Στην δουλεια σου πηγαινεις?Εγω οχι.Μου εδωσαν 14 μερες αναρ ρωτικη απο την κλινικη.Ειμαι πωλητρια κ ειμαι ορθια κ εχω κ σκαλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Ελεγα να παρω τις συντονιστριες να ρωτησω,αλλα το εχω παρατηρησει οτι ειναι απο το outrogestan.Στην δουλεια σου πηγαινεις?Εγω οχι.Μου εδωσαν 14 μερες αναρ ρωτικη απο την κλινικη.Ειμαι πωλητρια κ ειμαι ορθια κ εχω κ σκαλες.

@γιωτα22 και σε εμένα έδωσαν χαρτί και αυτό μου φαίνεται είναι  χειρότερο την ώρα της αναμονής

Τα έστειλα ήδη στην εργασία μου και θα περάσω Επιτροπή για να πληρωθώ από το ΙΚΑ 2/4

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@γιωτα22 και σε εμένα έδωσαν χαρτί και αυτό μου φαίνεται είναι  χειρότερο την ώρα της αναμονής

Τα έστειλα ήδη στην εργασία μου και θα περάσω Επιτροπή για να πληρωθώ από το ΙΚΑ 2/4

Εμενα αυριο θα τα παει ο ανδρας μου κ θα με ενημερωσουν κ μενα ποτε περναω επιτροπη απο το ΙΚΑ.Δεν το γνωριζα οτι περνας επιτροπη για 14 μερες.Νομιζα πανω απο 14.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η γιωτα22 είπε:

Εμενα αυριο θα τα παει ο ανδρας μου κ θα με ενημερωσουν κ μενα ποτε περναω επιτροπη απο το ΙΚΑ.Δεν το γνωριζα οτι περνας επιτροπη για 14 μερες.Νομιζα πανω απο 14.

Οσο για την αναμονη,δεν θελω να το σκεφτομαι.Βασικα δεν ξερω τι θελω να σκεφτω.Αρνητικο για να μην απογοητευω η θετικο.Αγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γιωτα22 είπε:

Σε ποιο κεντρο εκανες την εμβρυονεταφορα?Εγω την ιδια μερα την εκανα.Γενεις Αθηνων στον κυριο Παντο 8 κ μιση το πρωι.

Στο Γένεσις Θεσσαλονίκης , με τον κύριο Παππά. 11η ώρα το πρωί . Εμένα μου είπε να πάω 3/4 για χοριακή  , 12η ημέρα από την εμβρυομεταφορά.. Εσένα πότε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fenia21 είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.´Εκανα εμβρυομεταφορά 23/03 ,  1 έμβρυο 2ης μέρας πολύ καλής ποιότητας. ´Εχω κ εγω πόνους περιόδου κ πόνους στην μέση. Είναι η 2η μου εξωσωματική , από την πρώτη το 2017 απέκτησα ένα υπέροχο αγοράκι. Ακριβώς κ τότε είχα τα ίδια συμπτώματα , έντονους πόνους σαν περιόδου .  Ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ φυσιολογικό κ αναμενόμενο σύμπτωμα. Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! 

Εύχομαι μια τεράστια χοριακη κορίτσι μου!!όλα με το καλό!!

Ήθελα να σε ρωτήσω μια και εχεις ήδη ένα μωράκι, το Σάββατο θα κάνω την ωοληψια και μου είπε ήδη ότι την Τρίτη θα κάνουμε την έμβρυομεταφορά!αυτό δεν θα έπρεπε να το ξέρουμε μετά την ωοληψια?? βέβαια έχω αρκετά ωοαρια και πολύ καλές τιμές στις ορμόνες...από εκεί μπορεί να προβλέψει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fenia21 είπε:

Στο Γένεσις Θεσσαλονίκης , με τον κύριο Παππά. 11η ώρα το πρωί . Εμένα μου είπε να πάω 3/4 για χοριακή  , 12η ημέρα από την εμβρυομεταφορά.. Εσένα πότε; 

Εμενα μου ειπαν να κανω β χοριακη τις 5/4 14 ημερες μετα την εμβρυομεταφορα.Απο πονους περιοδου κ μεσης πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...