Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasso80 είπε:

Χαίρομαι που βρήκα το θάρρος να γράψω! Γιατρό έχω τον κύριο Τρύφο και χθες πήραμε το αποτέλεσμα από την 3η χοριακή. Τη Δευτέρα θα κάνω υπέρηχο και το άγχος έχει φτάσει στα ουράνια. Σας καταλαβαίνω και σας νιώθω απόλυτα γιατί κι εγώ δε ξεκίνησα με τις καλύτερες συνθήκες αφού 9η μέρα μετά την εμβρυμεταφορά είχα έντονους πόνους περιόδου και αίμα οπότε σκεφτόμουν ότι όλα τελείωσαν... Ο γιατρός μου είπε να κάνω την 1η χοριακή νωρίτερα (10η μέρα) για να δούμε και τελικά τα πράγματα ήταν ευχάριστα με ένα υπέροχο 113! 

Τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Μπράβο πολύ χάρηκα! Να έχεις μια τελειομηνη ανέφελη εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια στην αγκαλιά σου!!

Σου είχε δώσει λόγο για τις προηγούμενες αποτυχίες? Έκανες επιπλέον εξετάσεις ή διορθωτικές ενέργειες και πέτυχες αυτή τη φορά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια κι εύχομαι όλες μας σύντομα να επιτύχουμε το σκοπό μας.
@Σελίνα μετά τη 2η εξωσωματική που είχε γίνει τον Ιούλιο κάναμε τέλος Αυγούστου μια υστεροσκόπηση με τον κύριο Τρύφο στο Λητώ καθαρά για διαγνωστικούς λόγους και αιματολογικές ΝΚ κυττάρων. Δε φάνηκε κάποιο πρόβλημα. Για την 3η προσπάθεια μου άλλαξε το φάρμακο, πήρα Gonal αντί για Pergoveris και αντί για 3η μέρα εμβρυομεταφορά κάναμε βλαστοκύστες 5ης μέρας.
@agapi82 μην σκέφτεσαι με αυτόν τον τρόπο... στην πρώτη προσπάθεια σε ιδιωτικό κέντρο για να πάρουν και τα τελευταία χρήματα, μου έβαλαν 3ης μέρας ένα έμβρυο που σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση δεν θα χρησιμοποιόταν καν! Καλύτερα να μην είχε γίνει εμβρυμεταφορά για μένα.  Πιστεύω πως ο οργανισμός μας θέλει κάποιο διάστημα να αρχίσει να ανταποκρίνεται σε όλα αυτά τα φάρμακα. Δώσε χρόνο στον εαυτό - οργανισμό σου να εγκλιματιστεί.

Μια εμβρυολόγος ιδιωτικού μας είπε ότι το κάθε κέντρο θέλει σίγουρα γύρω στις 3 προσπάθειες ώστε να καταλάβει ο γιατρός πως αντιδρά ο οργανισμός κτλ. Την πρώτη κιόλας μας την χαρακτήρισε ως δοκιμαστική! Είναι μια ρουτίνα γι' αυτούς... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasso80 συγχαρητήρια!!!! όλα να πάνε καλά και να δεις το εμβρυακι ή τα εμβρυακια σου!!!!

Κορίτσια όλες για Φεβρουάριο μας βλέπω....άντε και στο κεφαλάκι μας...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasso80 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια κι εύχομαι όλες μας σύντομα να επιτύχουμε το σκοπό μας.
@Σελίνα μετά τη 2η εξωσωματική που είχε γίνει τον Ιούλιο κάναμε τέλος Αυγούστου μια υστεροσκόπηση με τον κύριο Τρύφο στο Λητώ καθαρά για διαγνωστικούς λόγους και αιματολογικές ΝΚ κυττάρων. Δε φάνηκε κάποιο πρόβλημα. Για την 3η προσπάθεια μου άλλαξε το φάρμακο, πήρα Gonal αντί για Pergoveris και αντί για 3η μέρα εμβρυομεταφορά κάναμε βλαστοκύστες 5ης μέρας.
@agapi82 μην σκέφτεσαι με αυτόν τον τρόπο... στην πρώτη προσπάθεια σε ιδιωτικό κέντρο για να πάρουν και τα τελευταία χρήματα, μου έβαλαν 3ης μέρας ένα έμβρυο που σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση δεν θα χρησιμοποιόταν καν! Καλύτερα να μην είχε γίνει εμβρυμεταφορά για μένα.  Πιστεύω πως ο οργανισμός μας θέλει κάποιο διάστημα να αρχίσει να ανταποκρίνεται σε όλα αυτά τα φάρμακα. Δώσε χρόνο στον εαυτό - οργανισμό σου να εγκλιματιστεί.

Μια εμβρυολόγος ιδιωτικού μας είπε ότι το κάθε κέντρο θέλει σίγουρα γύρω στις 3 προσπάθειες ώστε να καταλάβει ο γιατρός πως αντιδρά ο οργανισμός κτλ. Την πρώτη κιόλας μας την χαρακτήρισε ως δοκιμαστική! Είναι μια ρουτίνα γι' αυτούς... 

 

Θερμά συγχαρητήρια!!!!! Κοριτσάκι μου αν ανεβαίνουν σωστά οι χοριακες δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι στον υπέρηχο...όλα θα πάνε καλά! Επιπλέον στον πρώτο υπέρηχο βλέπει μόνο εάν είναι μέσα στη μήτρα σάκος κ εμβριακια στοιχεία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η vasso80 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!  Γιατρό έχω τον κύριο Τρύφο. @Θαύμα! ειλικρινά σου αξίζουν συγχαρητήρια που ενώ έχεις ήδη ένα παιδάκι προσπαθείς ξανά. Καλή ανάρρωση σου εύχομαι!!! 

Ευχαριστώ!! Θα το δεις κι εσύ ότι θα θες κι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η vasso80 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,  έρχομαι κι εγώ στο ΝΝΑ και έκανα για τρίτη φορά εξωσωματική.  Η πρώτη ήταν σε ιδιωτικό κέντρο. Θεωρώ το ΝΝΑ ένα κέντρο το οποίο δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από τα ιδιωτικά.  Μάλιστα πήγαμε σε αρκετά κέντρα μέχρι να διαλέξουμε. Μετά την πρώτη αποτυχία στο ιδιωτικό αποφασίσαμε να δοκιμάσουμε στο Ναυτικό. Ήρθε και η δεύτερη αποτυχία αλλά μείναμε τόσο πολύ ευχαριστημένοι από τον γιατρό και όλο το team που είπαμε ότι όταν αποφασίσουμε για την τρίτη προσπάθεια εκεί θα ξαναπάμε. Έτυχε να μιλήσω στο τηλέφωνο με εμβρυολόγο γνωστού ιδιωτικού κέντρου, ρώτησα για το ΝΝΑ και μου παραδέχτηκε ότι εκτός από τη μονάδα που είναι τελευταίας τεχνολογίας έχει και πολύ καλούς εμβρυολόγους. Αυτό ήταν ένα μεγάλο plus για τη ψυχολογία μας. Έτσι λοιπόν έφτασε ο Νοέμβριος και η 3η προσπάθεια. Συμφωνώ με την Σελίνα που έγραψε "θέλει επιμονή και υπομονή", πόσο δύσκολη αυτή η υπομονή... Δύσκολο το έργο αλλά όχι ακατόρθωτο... 

Τι ευχάριστα νέα!!!Συγχαρητήρια να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη!Για μένα είναι ακόμα πιο ευχάριστα τα νέα ,που έχω και εγώ τον Κο Τρυφο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vasso80 συγχαρητήρια! Με το καλό!

Τι εννοείς σου μετέφεραν έμβρυο που δεν έπρεπε; Ήταν δλδ πολύ κακής ποιότητας; κ γιατί μόνο ένα; ηταν δική τους επιλογή αυτό; συγνώμη για τις απειρες ερωτήσεις αλλά είμαι κ γω σε φάση για μεταφορά κ ακούω εμπειρίες... Είμαι όμως στο μητέρα οχι στο ΝΝΑ (επειδή δεν εχω σχεση με τα σώματα ασφαλείας οχι γιατί δεν το θεωρώ καλό, το αντίθετο!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo μου μετέφεραν μόνο ένα έμβρυο γιατί από τα 10 ωάρια που είχα, ένα μόνο κατάφερε να γονιμοποηθεί και να αντέξει μέχρι την 3η μέρα. Οπότε επειδή το κέντρο ήταν ιδιωτικό και είχαμε ήδη πληρώσει και το ποσό της εμβρυομεταφοράς (πακέτο τα πληρώνεις όλα) έπρεπε κάτι να μεταφερθεί!  Δε λέω απο μόνη μου ότι ήταν πολύ κακής ποιότητας αλλά πήγα και σε άλλα κέντρα ιδιωτικά μετά να πάρω γνώμες να δω πως λειτουργούν και όταν έδειχνα τα χαρτιά απο την πρώτη προσπάθεια όλοι μου είπαν ότι οι πιθανότητες ήταν μηδαμινές.  Επίσης αφού κατέληξα στο ΝΝΑ τα έδειξα και στους εμβρυολόγους και στον  κύριο Τρύφο και η γνώμη δεν ήταν διαφορετική. Να σκεφτείς στην επόμενη προσπάθεια στο ΝΝΑ αυτά τα έμβρυα ίδιας ποιότητας δεν τα χρησιμοποίησαν καν και μου το είπαν. Στη δεύτερη προσπάθεια θεωρώ πως ο οργανισμός μου ξεκίνησε να ανταποκρίνεται καλύτερα και τα έμβρυα ήταν καλής ποιότητας με αρκετές πιθανότητες όπως μου είπαν.  

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας ... ?

Μου δίνετε κουράγιο...❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vasso80 είπε:

@Tokyo μου μετέφεραν μόνο ένα έμβρυο γιατί από τα 10 ωάρια που είχα, ένα μόνο κατάφερε να γονιμοποηθεί και να αντέξει μέχρι την 3η μέρα. Οπότε επειδή το κέντρο ήταν ιδιωτικό και είχαμε ήδη πληρώσει και το ποσό της εμβρυομεταφοράς (πακέτο τα πληρώνεις όλα) έπρεπε κάτι να μεταφερθεί!  Δε λέω απο μόνη μου ότι ήταν πολύ κακής ποιότητας αλλά πήγα και σε άλλα κέντρα ιδιωτικά μετά να πάρω γνώμες να δω πως λειτουργούν και όταν έδειχνα τα χαρτιά απο την πρώτη προσπάθεια όλοι μου είπαν ότι οι πιθανότητες ήταν μηδαμινές.  Επίσης αφού κατέληξα στο ΝΝΑ τα έδειξα και στους εμβρυολόγους και στον  κύριο Τρύφο και η γνώμη δεν ήταν διαφορετική. Να σκεφτείς στην επόμενη προσπάθεια στο ΝΝΑ αυτά τα έμβρυα ίδιας ποιότητας δεν τα χρησιμοποίησαν καν και μου το είπαν. Στη δεύτερη προσπάθεια θεωρώ πως ο οργανισμός μου ξεκίνησε να ανταποκρίνεται καλύτερα και τα έμβρυα ήταν καλής ποιότητας με αρκετές πιθανότητες όπως μου είπαν.  

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας ... ?

Μου δίνετε κουράγιο...❣

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Εμένα απο τα 9 τα 6 ήταν ώριμα κ τα 3 ανώριμα. Τα 4 από τα 6 κ επίσης 1 ανώριμο (!) γονιμοποιήθηκαν. Οκ αυτό το 1 ηταν εξ αρχής καταδικασμενο, απο τα 4 λοιπόν 2 δεν ήταν καλα κ τα αλλα 2 ηταν. Τα 2 κακά τα κατέστρεψαν απο το εργαστήριο κ μου είπε ο γιατρός μου οτι δεν εχει κανένα νόημα να χρησιμοποιηθουν. Έπεσες μαλλον σε πολύ κομπογιαννιτες για να σου κάνουν κάτι τέτοιο... Επίσης δεν τα πληρώσαμε πακέτο αλλα κάθε βήμα χωριστά! Ευτυχώς άλλαξες... Εγώ το δημοσιο το εμπιστεύομαι, το κακο ειναι οι αναμονές κ πόσο το έχουν υποβαθμίσει. Ευτυχώς τα στρατιωτικά νοσοκομεία αποτελούν εξαίρεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo το κομπογιαννίτες είναι λίγο.  Βέβαια τα χρήματα και το όνομα του κέντρου μόνο σε κομπογιαννίτες δεν θα έλεγες ότι παραπέμπει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν...πήγα χοριακη 9 μέρα...Με έφαγε ο άντρας μου γιατί αύριο θα λείπει.Η αλήθεια είναι ότι πάντα 9 μέρα έκανα οπότε πήγα έτσι για την τιμή των όπλων.Ακριβως επειδή όμως η δική μου σχέση με τη χοριακη είναι ανταγωνιστική ποια θα πέσει πρώτη εγώ ή αυτή δεν είδα μηδέν αλλά 10....Έτσι για να μου σπάνε τα νεύρα...Καλά το Σάββατο μηδέν θα ναι απλά ήθελα να σας πω μιας κ τελειώνει εδώ η δική μου μάχη με το κεφάλι ψηλά,ότι έχοντας περάσει πρώτα από ιδιωτικά( σε ένα μου χάρισαν κ το παιδί μου) κ μετά από το Ναυτικό,το ναυτικό δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα.Εμενα μου έκαναν ότι κ στα ιδιωτικά συν του ότι με περιέβαλλαν με πολύ πολύ αγάπη! Αληθινή κ ανόθευτη.κ στην τελική να το διακωμώδησω κ λίγο κ από αυτούς θετικό πήρα...το αν προχωράει μια κύηση είναι θέμα οργανισμού . Τώρα θα μου πείτε 6/7 εμβριομεταφορες μου θετικές ήταν ..ναι είναι γεγονός ότι κ μαρούλια να μου έβαζαν στην ετ θετικό θα επερνα...όμως αυτό δείχνει την καλή τους δουλειά..προφανώς δεν είχαν δυναμική τα εμβρια...δεν ευθύνονται αυτοί για αυτό ...σας φιλώ θα σας διαβάζω καλή συνεχείς κ γρήγορα μανουλες εύχομαι μέσα από την ψυχή μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Λοιπόν...πήγα χοριακη 9 μέρα...Με έφαγε ο άντρας μου γιατί αύριο θα λείπει.Η αλήθεια είναι ότι πάντα 9 μέρα έκανα οπότε πήγα έτσι για την τιμή των όπλων.Ακριβως επειδή όμως η δική μου σχέση με τη χοριακη είναι ανταγωνιστική ποια θα πέσει πρώτη εγώ ή αυτή δεν είδα μηδέν αλλά 10....Έτσι για να μου σπάνε τα νεύρα...Καλά το Σάββατο μηδέν θα ναι απλά ήθελα να σας πω μιας κ τελειώνει εδώ η δική μου μάχη με το κεφάλι ψηλά,ότι έχοντας περάσει πρώτα από ιδιωτικά( σε ένα μου χάρισαν κ το παιδί μου) κ μετά από το Ναυτικό,το ναυτικό δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα.Εμενα μου έκαναν ότι κ στα ιδιωτικά συν του ότι με περιέβαλλαν με πολύ πολύ αγάπη! Αληθινή κ ανόθευτη.κ στην τελική να το διακωμώδησω κ λίγο κ από αυτούς θετικό πήρα...το αν προχωράει μια κύηση είναι θέμα οργανισμού . Τώρα θα μου πείτε 6/7 εμβριομεταφορες μου θετικές ήταν ..ναι είναι γεγονός ότι κ μαρούλια να μου έβαζαν στην ετ θετικό θα επερνα...όμως αυτό δείχνει την καλή τους δουλειά..προφανώς δεν είχαν δυναμική τα εμβρια...δεν ευθύνονται αυτοί για αυτό ...σας φιλώ θα σας διαβάζω καλή συνεχείς κ γρήγορα μανουλες εύχομαι μέσα από την ψυχή μου

κορίτσι εύχομαι να σε διαψεύσει το έμβρυο αυτό και να γίνει το παιδάκι σου... στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου! Ειλικρινά πάντως θαυμάζω τον τρόπο που αντιμετωπίζεις όλο το θέμα, πραγματικά επιδεικνύεις μεγάλη δύναμη! Μακάρι το Σάββατο το 10 να είναι 100... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι εύχομαι να σε διαψεύσει το έμβρυο αυτό και να γίνει το παιδάκι σου... στο εύχομαι μέσα από την ψυχή μου! Ειλικρινά πάντως θαυμάζω τον τρόπο που αντιμετωπίζεις όλο το θέμα, πραγματικά επιδεικνύεις μεγάλη δύναμη! Μακάρι το Σάββατο το 10 να είναι 100... 

Το 10 100 δεν μπορεί να γίνει....δεν είναι χοριακη αυτή κύησης...το γνωρίζω πολύ καλά....

Κοίτα,δεν ήμουν πάντα έτσι..ξεκίνησα τρελή χαρά κ στην πορεία με έχασα...πέρασε από φωτιά κ αμόνι η ψυχή μου...κι άλλαξα...Ωστόσο σε αυτή τη μάχη μπήκα με το πιο ισχυρό όπλο του κόσμου...την αγκαλιά της κόρης μου.Μου φτάνει που με κοιτάει Μ αγαπάει κ κλείνουν οοολες οι πληγές....με πληγώνει που θα την αφήσω να πορευτεί μόνη της στη ζωή...έκανα όμως κυριολεκτικά ότι μπορούσα....τώρα πια από την ψυχή μου εύχομαι μεγαλώνοντας να βρει έναν άνθρωπο που ο θεός θα το στειλει για σύντροφο,αδερφό,φίλο....αυτό....την αξία του αδερφού την ξέρω...κι είμαι ευλογημένη να ζω μια αδερφή που είναι αδερφή ψυχή μου..Για αυτό πάλεψα ....για αυτό τη σχέση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Το 10 100 δεν μπορεί να γίνει....δεν είναι χοριακη αυτή κύησης...το γνωρίζω πολύ καλά....

Κοίτα,δεν ήμουν πάντα έτσι..ξεκίνησα τρελή χαρά κ στην πορεία με έχασα...πέρασε από φωτιά κ αμόνι η ψυχή μου...κι άλλαξα...Ωστόσο σε αυτή τη μάχη μπήκα με το πιο ισχυρό όπλο του κόσμου...την αγκαλιά της κόρης μου.Μου φτάνει που με κοιτάει Μ αγαπάει κ κλείνουν οοολες οι πληγές....με πληγώνει που θα την αφήσω να πορευτεί μόνη της στη ζωή...έκανα όμως κυριολεκτικά ότι μπορούσα....τώρα πια από την ψυχή μου εύχομαι μεγαλώνοντας να βρει έναν άνθρωπο που ο θεός θα το στειλει για σύντροφο,αδερφό,φίλο....αυτό....την αξία του αδερφού την ξέρω...κι είμαι ευλογημένη να ζω μια αδερφή που είναι αδερφή ψυχή μου..Για αυτό πάλεψα ....για αυτό τη σχέση...

σε καταλαβαίνω πολύ ειλικρινά... πάντως ειλικρινά εσύ έκανες ό,τι μπορούσες... κ κάτι που θα ακουστεί ίσως παρηγοριά, αλλά δεν είναι, το λέω πραγματικά. Δεν ξέρεις τι στερείται η κόρη σου, μπορεί μια τέλεια αδελφική σχέση (έχω κ γω μια τέτοια) μπορεί και μια σχέση αδιάφορη ή και κακή. Θα μου πεις όπως μάθουν οι γονείς τα παιδιά συμπεριφέρονται και αυτά μετά. Κ όμως πλέον έχω δει ότι δεν ισχύει... κοίτα να χαρείς το παιδάκι σου κ θα είναι κ αυτό ευτυχισμένο μαζί με σένα!

(Επίσης ενώ το καταλαβαίνω ότι μάλλον έχεις δίκιο, άσε να κρατάμε μια ελπίδα για την ανατροπή!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Θαύμα! είπε:

Το 10 100 δεν μπορεί να γίνει....δεν είναι χοριακη αυτή κύησης...το γνωρίζω πολύ καλά....

Κοίτα,δεν ήμουν πάντα έτσι..ξεκίνησα τρελή χαρά κ στην πορεία με έχασα...πέρασε από φωτιά κ αμόνι η ψυχή μου...κι άλλαξα...Ωστόσο σε αυτή τη μάχη μπήκα με το πιο ισχυρό όπλο του κόσμου...την αγκαλιά της κόρης μου.Μου φτάνει που με κοιτάει Μ αγαπάει κ κλείνουν οοολες οι πληγές....με πληγώνει που θα την αφήσω να πορευτεί μόνη της στη ζωή...έκανα όμως κυριολεκτικά ότι μπορούσα....τώρα πια από την ψυχή μου εύχομαι μεγαλώνοντας να βρει έναν άνθρωπο που ο θεός θα το στειλει για σύντροφο,αδερφό,φίλο....αυτό....την αξία του αδερφού την ξέρω...κι είμαι ευλογημένη να ζω μια αδερφή που είναι αδερφή ψυχή μου..Για αυτό πάλεψα ....για αυτό τη σχέση...

Έκανες ότι μπορούσες και ότι έπρεπε φαίνεται από τα συγκινητικά σου λόγια!Σα μοναχοπαίδι που έχει βρει ένα θαυμάσιο άνθρωπο για άντρα, για σύντροφο, για φίλο σου εύχομαι να βρεθεί κάποιος που θα αντικαταστήσει το κενό!έχοντας τους γονείς της δίπλα και δίνοντας της αξίες και τόση αγάπη όσο τα όμορφα λόγια σου θα είναι σίγουρα ευτυχισμενη και ας μην υπάρχουν αδέρφια!Να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lenia1983 είπε:

Έκανες ότι μπορούσες και ότι έπρεπε φαίνεται από τα συγκινητικά σου λόγια!Σα μοναχοπαίδι που έχει βρει ένα θαυμάσιο άνθρωπο για άντρα, για σύντροφο, για φίλο σου εύχομαι να βρεθεί κάποιος που θα αντικαταστήσει το κενό!έχοντας τους γονείς της δίπλα και δίνοντας της αξίες και τόση αγάπη όσο τα όμορφα λόγια σου θα είναι σίγουρα ευτυχισμενη και ας μην υπάρχουν αδέρφια!Να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σου!❤️

Ευχαριστούμε! Κ αλήθεια πάρε θάρρος ξέρουν τι κάνουν στο ΝΝΑ κ το κάνουν καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Λοιπόν...πήγα χοριακη 9 μέρα...Με έφαγε ο άντρας μου γιατί αύριο θα λείπει.Η αλήθεια είναι ότι πάντα 9 μέρα έκανα οπότε πήγα έτσι για την τιμή των όπλων.Ακριβως επειδή όμως η δική μου σχέση με τη χοριακη είναι ανταγωνιστική ποια θα πέσει πρώτη εγώ ή αυτή δεν είδα μηδέν αλλά 10....Έτσι για να μου σπάνε τα νεύρα...Καλά το Σάββατο μηδέν θα ναι απλά ήθελα να σας πω μιας κ τελειώνει εδώ η δική μου μάχη με το κεφάλι ψηλά,ότι έχοντας περάσει πρώτα από ιδιωτικά( σε ένα μου χάρισαν κ το παιδί μου) κ μετά από το Ναυτικό,το ναυτικό δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα.Εμενα μου έκαναν ότι κ στα ιδιωτικά συν του ότι με περιέβαλλαν με πολύ πολύ αγάπη! Αληθινή κ ανόθευτη.κ στην τελική να το διακωμώδησω κ λίγο κ από αυτούς θετικό πήρα...το αν προχωράει μια κύηση είναι θέμα οργανισμού . Τώρα θα μου πείτε 6/7 εμβριομεταφορες μου θετικές ήταν ..ναι είναι γεγονός ότι κ μαρούλια να μου έβαζαν στην ετ θετικό θα επερνα...όμως αυτό δείχνει την καλή τους δουλειά..προφανώς δεν είχαν δυναμική τα εμβρια...δεν ευθύνονται αυτοί για αυτό ...σας φιλώ θα σας διαβάζω καλή συνεχείς κ γρήγορα μανουλες εύχομαι μέσα από την ψυχή μου

@Θαύμα! δε γνωρίζω πολλά άλλα απ' ότι διάβασα χοριακή 10 απλά την επαναλαμβάνουν. Δεν έχει τελειώσει η μάχη και σίγουρα όχι ο πόλεμος γιατί ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται στη ζωή. Κατανοώ την απογοήτευσή σου, σκέψου όμως ότι έχεις ήδη ένα αγγελούδι που σου δίνει χαρά και κανένας άνθρωπος ας είναι και μοναχοπαίδι δε μένει μόνος του στη ζωή. Η κόρη σου ποτέ δεν θα είναι μόνη της. 

Σε νιώθω πολύ και εύχομαι το Σάββατο να γίνει το θαύμα... Μην απογοητεύεσαι... ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Λοιπόν...πήγα χοριακη 9 μέρα...Με έφαγε ο άντρας μου γιατί αύριο θα λείπει.Η αλήθεια είναι ότι πάντα 9 μέρα έκανα οπότε πήγα έτσι για την τιμή των όπλων.Ακριβως επειδή όμως η δική μου σχέση με τη χοριακη είναι ανταγωνιστική ποια θα πέσει πρώτη εγώ ή αυτή δεν είδα μηδέν αλλά 10....Έτσι για να μου σπάνε τα νεύρα...Καλά το Σάββατο μηδέν θα ναι απλά ήθελα να σας πω μιας κ τελειώνει εδώ η δική μου μάχη με το κεφάλι ψηλά,ότι έχοντας περάσει πρώτα από ιδιωτικά( σε ένα μου χάρισαν κ το παιδί μου) κ μετά από το Ναυτικό,το ναυτικό δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα.Εμενα μου έκαναν ότι κ στα ιδιωτικά συν του ότι με περιέβαλλαν με πολύ πολύ αγάπη! Αληθινή κ ανόθευτη.κ στην τελική να το διακωμώδησω κ λίγο κ από αυτούς θετικό πήρα...το αν προχωράει μια κύηση είναι θέμα οργανισμού . Τώρα θα μου πείτε 6/7 εμβριομεταφορες μου θετικές ήταν ..ναι είναι γεγονός ότι κ μαρούλια να μου έβαζαν στην ετ θετικό θα επερνα...όμως αυτό δείχνει την καλή τους δουλειά..προφανώς δεν είχαν δυναμική τα εμβρια...δεν ευθύνονται αυτοί για αυτό ...σας φιλώ θα σας διαβάζω καλή συνεχείς κ γρήγορα μανουλες εύχομαι μέσα από την ψυχή μου

Εγώ μέσα από την άγνοια της πρωταρας θα ελπίζω για το δεύτερο θαύματακι σου μέχρι και το Σάββατο που θα έχεις την επαναληπτική!!! Αφού στο χωράφι πιάνουν και μαρούλια πάντα θα υπάρχει μια μικρηηηη τόση δα ελπίδα! ?

Σε ευχαριστούμε για τη δύναμη που μας δίνεις και για όλες τις ευχές σου ❤️ Περιμένουμε το Σάββατο!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2019 at 10:23 ΠΜ, ο/η Σελίνα είπε:

@agapi82 @ΝΤΙΝΤΙΝΑ τι κάνετε κοριτσια?

Σελίνα μου την Δευτέρα πάω ευαγγελισμό για NK και σε ιδιωτικό μαιευτήριο για υπέρηχο μητρας ωοθηκών. Όλες οι άλλες εξετάσεις έγιναν και φυσικά είναι πολύ καλές όπως πάντα (εδώ γελάμε ?). Πήρα σήμερα να κλείσω για ενδοκρινολογο και μου είπαν για 28/1 μου φάνηκε πολύ μακρυά και μαλλον θα πάρω να κλείσω να πάω στο ιατρείο του. 

Κατά τα άλλα όλα καλά αν και με πιέζει το γεγονός ότι νομίζω και μου φαίνεται ότι όλα καθυστερούν αρκετά. 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Σελίνα μου την Δευτέρα πάω ευαγγελισμό για NK και σε ιδιωτικό μαιευτήριο για υπέρηχο μητρας ωοθηκών. Όλες οι άλλες εξετάσεις έγιναν και φυσικά είναι πολύ καλές όπως πάντα (εδώ γελάμε ?). Πήρα σήμερα να κλείσω για ενδοκρινολογο και μου είπαν για 28/1 μου φάνηκε πολύ μακρυά και μαλλον θα πάρω να κλείσω να πάω στο ιατρείο του. 

Κατά τα άλλα όλα καλά αν και με πιέζει το γεγονός ότι νομίζω και μου φαίνεται ότι όλα καθυστερούν αρκετά. 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου; ?

Η ανυπομονησία σου είναι....εάν βάλεις ότι μεσολαβούν Χριστουγεννα το 28/1 δεν είναι μακριά...εγώ θα σου έλεγα οκ κλείσε να τον δεις ιδιωτικά να σου γράψει εξετάσεις κ 28/1 του της πας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

Η ανυπομονησία σου είναι....εάν βάλεις ότι μεσολαβούν Χριστουγεννα το 28/1 δεν είναι μακριά...εγώ θα σου έλεγα οκ κλείσε να τον δεις ιδιωτικά να σου γράψει εξετάσεις κ 28/1 του της πας

Μωρε το ξέρω ότι είναι η ανυπομονησία μου, επειδή ακόμα είμαι στην αρχή και είναι και η πρώτη φορά. 

Φαντάσου το ιδανικο για μένα θα ήταν να κλεινομουν σε ένα νοσοκομείο για 2-3 μερες να μου εκαν ότι εξετάσεις ήθελαν και να μου έλεγαν τι ήθελαν να κάνουνε μετά. 

Πάντως ελπίζω ότι ο ενδοκρινολογος δεν θα μου γράψει άλλες γιατί βγήκαν όλες καλές απλά πρέπει να δώσει το οκ για να κλείσω πάλι με τον γυναικολόγο. 

Μην ξεχάσω να σου πω συγχαρητήρια για την προσπάθεια που έκανες. Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και όλα καλά!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Σελίνα μου την Δευτέρα πάω ευαγγελισμό για NK και σε ιδιωτικό μαιευτήριο για υπέρηχο μητρας ωοθηκών. Όλες οι άλλες εξετάσεις έγιναν και φυσικά είναι πολύ καλές όπως πάντα (εδώ γελάμε ?). Πήρα σήμερα να κλείσω για ενδοκρινολογο και μου είπαν για 28/1 μου φάνηκε πολύ μακρυά και μαλλον θα πάρω να κλείσω να πάω στο ιατρείο του. 

Κατά τα άλλα όλα καλά αν και με πιέζει το γεγονός ότι νομίζω και μου φαίνεται ότι όλα καθυστερούν αρκετά. 

Εσύ πως είσαι κορίτσι μου; ?

Εγώ έστειλα εχθές τα αίματα για τον καρυότυπο και την άλλη Δευτερα θα κατέβω Αθήνα για να δω το γιατρό. Είμαι αρκετά κακοδιαθετη πάντως... 

Στο ΝΝΑ τον ενδοκρινολογο εννοείς? Αν ναι, να τους διευκρινίζεις οτι είσαι από τη ΜΙΥΑ γιατί έχει άλλες μέρες ραντεβού πιο σύντομα (Πέμπτες συνήθως). Μια φορά ενώ το είχα τονίσει 3 φορές μου κλεισαν λάθος μέρα ραντεβού και κατέβηκα Αθήνα τζάμπα ? 

Καταλαβαινω απόλυτα την ανυπομονησια σου κι εγώ θέλω να γίνουν μια φορά όλα να μου πουν να τελειώνω... Το κακό είναι ότι αρχίζω και το συνηθίζω χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα κορίτσια μου έμαθα σήμερα και άλλη μια χοριακη με τον κ.Πετρογιαννη, η κοπέλα είχε βάλει 4 (δεν θυμάμαι ποσων ημερών) και σήμερα 14η μέρα, η χοριακη 1100!!! Χάρηκα πάρα πολύ, άντε να σπάει το άσχημο σερί επιτέλους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Σελίνα είπε:

Εγώ έστειλα εχθές τα αίματα για τον καρυότυπο και την άλλη Δευτερα θα κατέβω Αθήνα για να δω το γιατρό. Είμαι αρκετά κακοδιαθετη πάντως... 

Στο ΝΝΑ τον ενδοκρινολογο εννοείς? Αν ναι, να τους διευκρινίζεις οτι είσαι από τη ΜΙΥΑ γιατί έχει άλλες μέρες ραντεβού πιο σύντομα (Πέμπτες συνήθως). Μια φορά ενώ το είχα τονίσει 3 φορές μου κλεισαν λάθος μέρα ραντεβού και κατέβηκα Αθήνα τζάμπα ? 

Καταλαβαινω απόλυτα την ανυπομονησια σου κι εγώ θέλω να γίνουν μια φορά όλα να μου πουν να τελειώνω... Το κακό είναι ότι αρχίζω και το συνηθίζω χαχα!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις και ακόμα καλυτερα στο νέο κύκλο που ανοίγεις ?

Ελα μωρε μην είσαι κακόδιαθέτη κάνε πραγματάκια που σε ευχαριστούν όσο μπορείς κι εγώ που το λέω δεν είμαι πάντα στα φόρτε μου αλλά πρέπει να το προσπαθούμε. 

Στη ΜΙΥΑ πήρα και μου είπαν για 28/1 γι αυτό σκέφτομαι να πάω στο ιατρείο του έξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΝΤΙΝΤΙΝΑ είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με τις εξετάσεις και ακόμα καλυτερα στο νέο κύκλο που ανοίγεις ?

Ελα μωρε μην είσαι κακόδιαθέτη κάνε πραγματάκια που σε ευχαριστούν όσο μπορείς κι εγώ που το λέω δεν είμαι πάντα στα φόρτε μου αλλά πρέπει να το προσπαθούμε. 

Στη ΜΙΥΑ πήρα και μου είπαν για 28/1 γι αυτό σκέφτομαι να πάω στο ιατρείο του έξω. 

Ωραια τα ευχάριστα νέα που έμαθες το διάβασα μετά... 

Άντε και στα δικά μας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...