Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

@ΓΕΩΡΓΙ κοπέλα δυστυχώς το να επιλέξεις γιατρό είναι από τα δύσκολα κομμάτια αυτής της διαδικασίας, καθώς κάποιος μπορεί να ταιριάζει στη μία αλλά να είναι ακατάλληλος για την άλλη..κι εγώ στον Πετρογιαννη είμαι...είμαι στην 1η προσπάθεια οπότε δεν ξέρω αν έχω αποτελέσματα... αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι σε ξεσκονιζει με τις εξετάσεις!!!!

Καλή αρχή!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@ΓΕΩΡΓΙ κοπέλα δυστυχώς το να επιλέξεις γιατρό είναι από τα δύσκολα κομμάτια αυτής της διαδικασίας, καθώς κάποιος μπορεί να ταιριάζει στη μία αλλά να είναι ακατάλληλος για την άλλη..κι εγώ στον Πετρογιαννη είμαι...είμαι στην 1η προσπάθεια οπότε δεν ξέρω αν έχω αποτελέσματα... αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι σε ξεσκονιζει με τις εξετάσεις!!!!

Καλή αρχή!!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε εσένα καλή επιτυχία! Θα πάω στις 19 του μήνα και βλέπουμε. Πρέπει να έχω κάτι άλλο μαζί μου εκτός από ταυτότητα και βιβλιάριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αντεύχομαι ότι καλύτερο!!! Πήρα έκλεισα τελικά με Πέτρογιάννη έχει και ιατρείο στην περιοχή μου και αυτό με έκανε να αισθάνομαι λίγο περισσότερη ασφάλεια ενώ ξέρω ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Θα πάω 19 του μήνα και αυτό που σκέφτηκα ήταν αυτό που μου ανέφερες στο τέλος...περιμενω να αισθανθώ αισιοδοξία και ασφάλεια διαφορετικά βλέπουμε. ?

Στην πρώτη συνάντηση εκτός από ταυτότητα και βιβλιάριο να έχω κάτι άλλο μαζί μου (εξετάσεις)..;; 

 

Θα πάρεις μσζι σου ολες τις εξετάσεις που έχεις κάνει μέχρι τώρα. Χειρουργεια κλπ. Καλή αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΓΕΩΡΓΙ όπως τα λέει η @agapi82 το βιβλιάριο το δικό σου και την ταυτότητα καθώς επίσης και του άνδρα σου. Και ότι άλλες σχετικές εξετάσεις έχεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Θα πάρεις μσζι σου ολες τις εξετάσεις που έχεις κάνει μέχρι τώρα. Χειρουργεια κλπ. Καλή αρχή 

Ωραια σε ευχαριστώ πολύ!!!! Καλή επιτυχια και σε σένα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΓΕΩΡΓΙ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αντεύχομαι ότι καλύτερο!!! Πήρα έκλεισα τελικά με Πέτρογιάννη έχει και ιατρείο στην περιοχή μου και αυτό με έκανε να αισθάνομαι λίγο περισσότερη ασφάλεια ενώ ξέρω ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Θα πάω 19 του μήνα και αυτό που σκέφτηκα ήταν αυτό που μου ανέφερες στο τέλος...περιμενω να αισθανθώ αισιοδοξία και ασφάλεια διαφορετικά βλέπουμε. ?

Στην πρώτη συνάντηση εκτός από ταυτότητα και βιβλιάριο να έχω κάτι άλλο μαζί μου (εξετάσεις)..;; 

 

Ναι πρέπει να έχεις και ότι εξετάσεις έχεις κάνει μέχρι τώρα γιατί θα σου τις ζητήσει για να σου ανοίξει φάκελο! Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα μου πως είσαι;;;;

Καλά είμαι, ξάπλα!! Ανησυχησα λίγο γιατί μόλις σηκώθηκα απτην μεταφορά και πήγα τουαλέτα γιατί πονούσα πολυ πια από το τοσο νερο, πιέστηκα στην κοιλιά... Ελπίζω να μην τα ταρακούνησα ακόμα δεν μπήκαν... 

Σήμερα φεύγω με το καράβι και μου είπε χοριακη σε 15 μέρες ? πολλές είναι... Εσύ πως είσαι? Νιωθεις τίποτα? Εγώ ένα σφιξιματακι στη μήτρα αλλά δεν ξέρω από τι να είναι, τα εμβρυακια είναι πολύ νωρίς ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Τελειωσες? πως πηγε? 

Κοιταζα τις εξετασεις μου και η ε2 ειναι απο τον ιουνιο. Δεν μου ζητησε να ξανακανω. Σε εσενα ζητησε προσφατες οταν εκανες την ληψη? Μιλησα με την ενδοκρινολογο σημερα και συμφωνησε και αυτη με τον Πετρογιαννη να με δει ενδοκρινολογος

Τελείωσα όλα καλά, αργησαν λίγο να με πάρουν αλλά ο γιατρός άλλος άνθρωπος μου κρατούσε το χέρι, μου μιλούσε τόσο γλυκά, τον αγάπησα! 

Μου είχε ζητήσει να κάνω τρεις μέρες πριν την ωοληψια Ε2 και προγεστερόνη νομίζω... Καλό είναι να μιλήσεις με τον ενδοκρινολογο και πες μας τι σου είπε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω όλες  εσας που κάνετε την εξωσωματική στο ΝΝΑ αν κάνει το σπερμοδιάγραμμα δωρεάν το νοσοκομείο και τι χρειάζεται για να το κάνει ο άντρας μου εκεί. Παίρνω κάπου τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού; Αν μπορεί κάποια ας με βοηθήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να σας ρωτήσω όλες  εσας που κάνετε την εξωσωματική στο ΝΝΑ αν κάνει το σπερμοδιάγραμμα δωρεάν το νοσοκομείο και τι χρειάζεται για να το κάνει ο άντρας μου εκεί. Παίρνω κάπου τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού; Αν μπορεί κάποια ας με βοηθήσει...

Καλημέρα! Δεν ξέρω καθόλου αν γίνεται εκεί η εξέταση... Εμείς την κάναμε πάντα έξω... Αν θες ρώτησε στη γραμματεία της ΜΙΥΑ για να σε κατευθύνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα! Δεν ξέρω καθόλου αν γίνεται εκεί η εξέταση... Εμείς την κάναμε πάντα έξω... Αν θες ρώτησε στη γραμματεία της ΜΙΥΑ για να σε κατευθύνουν.

καλή επιτυχία! μακάρι σε λίγες μέρες να έχεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Τελείωσα όλα καλά, αργησαν λίγο να με πάρουν αλλά ο γιατρός άλλος άνθρωπος μου κρατούσε το χέρι, μου μιλούσε τόσο γλυκά, τον αγάπησα! 

Μου είχε ζητήσει να κάνω τρεις μέρες πριν την ωοληψια Ε2 και προγεστερόνη νομίζω... Καλό είναι να μιλήσεις με τον ενδοκρινολογο και πες μας τι σου είπε... 

Καλή επιτυχία και με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα μου καλή επιστροφή και όλα να πάνε καλά!!! Εγώ καλά και περιμένω να έρθει η Δευτέρα που έχω χοριακη....το ξέρω πολλές ημέρες αλλά τι να κάνουμε...μη φοβάσαι από τη στιγμή που μπουν ελπίζουμε η φύση να κάνει τη δουλειά της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo ευχαριστω πάρα πολύ μακαρι!!!  

@ΝΤΙΝΤΙΝΑ σε ευχαριστώ για τις ευχές σου!

@Sofia35 κι εμένα μου είπε Τρίτη χοριακη 2 βδομάδες μετά... Υπομονή δεν πειράζει να δούμε κατευθείαν το παχουλό νουμερο χωρίς άλλες αγωνίες! Άντε κοντεύουν οι μέρες σου να τελειώσει η αναμονή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα& @Sofia35έχω αγωνία μαζί με σας. Όλα καλά θα πάνε! 

Ο ενδοκρινολογος είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές και δεν χρειάζεται να δούμε κάτι άλλο. Εξήγησε ότι Καθε κύκλος είναι διαφορετικός οπότε είναι τυχαίο γεγονός. Πρότεινε να κάνω ξανά αμη, tsh και βιταμίνη d και να προσπαθήσω ξανά. 

Σκέφτομαι να πάρω μια δεύτερη γνώμη από μια Γυναικολογο στη Θεσσαλονίκη που μου πρότειναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Τελείωσα όλα καλά, αργησαν λίγο να με πάρουν αλλά ο γιατρός άλλος άνθρωπος μου κρατούσε το χέρι, μου μιλούσε τόσο γλυκά, τον αγάπησα! 

Μου είχε ζητήσει να κάνω τρεις μέρες πριν την ωοληψια Ε2 και προγεστερόνη νομίζω... Καλό είναι να μιλήσεις με τον ενδοκρινολογο και πες μας τι σου είπε... 

Όλα να πάνε καλά να έχεις μια τεράστια χοριακη!!!καλή επιστροφη να έχεις!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

@Σελίνα& @Sofia35έχω αγωνία μαζί με σας. Όλα καλά θα πάνε! 

Ο ενδοκρινολογος είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές και δεν χρειάζεται να δούμε κάτι άλλο. Εξήγησε ότι Καθε κύκλος είναι διαφορετικός οπότε είναι τυχαίο γεγονός. Πρότεινε να κάνω ξανά αμη, tsh και βιταμίνη d και να προσπαθήσω ξανά. 

Σκέφτομαι να πάρω μια δεύτερη γνώμη από μια Γυναικολογο στη Θεσσαλονίκη που μου πρότειναν

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω!όλες οι εξετάσεις τέλειες και τελικα δεν προχωράει!?θα πάρω και εγώ μια δεύτερη γνώμη αφού κάνουμε μια προσπάθεια ακόμα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 @Lenia1983 πόσο σας νιώθω... από άριστα σε άριστα εδώ και 1,5 χρόνο... θα μου πεις προτιμούσες να ακούσεις κάτι άσχημο; όχι προφανώς, αλλά είναι μεγάλη ματαίωση συνεχώς να περιμένεις ότι θα έρθει εφόσον όλα καλά και τελικά να μην... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 και πολύ καλά θα κάνεις...να πάρεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη μέχρι να καλυφθούν οι απορίες σου!!!

@Σελίνα μου ναι τη Δευτέρα επιτέλους τελειώνει η αναμονή και ότι θέλει ας γίνει... κορίτσι μου τώρα χαλάρωση και όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@agapi82 @Lenia1983 πόσο σας νιώθω... από άριστα σε άριστα εδώ και 1,5 χρόνο... θα μου πεις προτιμούσες να ακούσεις κάτι άσχημο; όχι προφανώς, αλλά είναι μεγάλη ματαίωση συνεχώς να περιμένεις ότι θα έρθει εφόσον όλα καλά και τελικά να μην... 

Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να μη μου δίνουν τόσες ελπίδες κάθε φορά και στις δύο βδομάδες η χοριακη να ναι 0!?Η απογοήτευση είναι τεράστια και πίστεψέ με είμαι πολύ συγκρατημενη παρόλο τα λόγια που ακούω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Εγώ προσωπικά θα προτιμούσα να μη μου δίνουν τόσες ελπίδες κάθε φορά και στις δύο βδομάδες η χοριακη να ναι 0!?Η απογοήτευση είναι τεράστια και πίστεψέ με είμαι πολύ συγκρατημενη παρόλο τα λόγια που ακούω!

Να υποθέσω ότι κάθε φορά σου λένε για την ποιότητα των εμβρύων και φυσικά την προετοιμασία του ενδομητρίου... Η αλήθεια είναι ότι αυτοί είναι οι πιο σημαντικοί παράγοντες! Δεν θεωρώ δλδ ότι σου λένε κάτι που δεν ισχύει εκτός πια και αν κάτι δεν έχουν δει. Εφόσον σου έχει συμβεί αυτό το πράγμα 3 φορές σου πρότειναν κάτι διαφορετικό; πχ εξέταση των εμβρύων ή κάτι γενικότερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Να υποθέσω ότι κάθε φορά σου λένε για την ποιότητα των εμβρύων και φυσικά την προετοιμασία του ενδομητρίου... Η αλήθεια είναι ότι αυτοί είναι οι πιο σημαντικοί παράγοντες! Δεν θεωρώ δλδ ότι σου λένε κάτι που δεν ισχύει εκτός πια και αν κάτι δεν έχουν δει. Εφόσον σου έχει συμβεί αυτό το πράγμα 3 φορές σου πρότειναν κάτι διαφορετικό; πχ εξέταση των εμβρύων ή κάτι γενικότερα; 

Από όσα έχουν δει χωρίς να έχω πάει σε ενδοκρινολόγο είναι όλα τέλεια και στις 3 προσπάθειες για αυτό θέλω να πάρω μια γνώμη!Όχι δε μου πρότειναν τίποτα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenia1983 είπε:

Από όσα έχουν δει χωρίς να έχω πάει σε ενδοκρινολόγο είναι όλα τέλεια και στις 3 προσπάθειες για αυτό θέλω να πάρω μια γνώμη!Όχι δε μου πρότειναν τίποτα!?

Βέβαια να πας! Θα σου πρότεινα να μιλήσεις ίσως κ σε κάποιον γυναικολόγο ειδικό ή ακόμα και εμβρυολόγο. Δεν ξέρω κ μένα δεν μου φαίνεται λογικό να έχεις 3 φορές την ίδια ιστορία... και σωματικά κ ψυχολογικά είναι πολύ κουραστικό... σου εύχομαι η επόμενη να είναι και τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...