Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική στο ΝΝΑ - γιατροί


Recommended Posts

στις On 18/7/2019 at 6:11 ΜΜ, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου! Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου γιατί όντως η δουλειά του εξωσωματικού είναι να κάνει εξωσωματικές και αυτό το επέλεξε ο ίδιος...δε νομίζω να περιμένουν να βγαλουν χρήματα από τις κυήσεις με τόσα που βγάζουν από τις εξωσωματικές και με τα κέντρα τους να είναι πλέον εργοστάσια! Στην περίπτωση μου βέβαια που μένω επαρχία και θα κάνω εξωσωματική στην Αθήνα δεν θα μπορώ έτσι κι αλλιώς να κρατήσω τον ίδιο γιατρό...

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι! Αν επιτρέπεται πόσες εξωσωματικές έχεις κάνει για να επιτύχεις 2 εγκυμοσύνες;

4 ...οι δύο πρώτες παλλινδρομες( η 2 σε δίδυμα) κ ήρθαν με την 3 κ 4... Ήμουν ανεξηγητα υπογονιμη

Το διευκρινίζω γιατί πολλοί γιατροιας το λένε ως επίκληση στο συναίσθημα..όμως η κύηση θέλει 100% γιατρό εκεί κ οι εξωσωματικοι εκ των πραφ.ατων δεν μπορουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 767
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Finally είπε:

4 ...οι δύο πρώτες παλλινδρομες( η 2 σε δίδυμα) κ ήρθαν με την 3 κ 4... Ήμουν ανεξηγητα υπογονιμη

Το διευκρινίζω γιατί πολλοί γιατροιας το λένε ως επίκληση στο συναίσθημα..όμως η κύηση θέλει 100% γιατρό εκεί κ οι εξωσωματικοι εκ των πραφ.ατων δεν μπορουν

Που τις έκανες τις προσπάθειες αν επιτρεπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπερα. Ξεκινησε καποια εξωσωματικη?Πηρα εγκριση και τον Οκτωβριο θα παω να παρω τα φαρμακα και να μου πει ο γιατρος ποτε θα ξεκινησουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπερα. Ξεκινησε καποια εξωσωματικη?Πηρα εγκριση και τον Οκτωβριο θα παω να παρω τα φαρμακα και να μου πει ο γιατρος ποτε θα ξεκινησουμε

Καλησπέρα! Εγώ είμαι σε αναμονή να ξεκινήσω τον επόμενο μήνα! Στο ΝΝΑ θα κανεις; Είναι ή πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είμαι σε αναμονή να ξεκινήσω τον επόμενο μήνα! Στο ΝΝΑ θα κανεις; Είναι ή πρώτη σου προσπάθεια;

ναι στον πετρογιαννη, η πρωτη κ βλεπουμε. Ξερεις σε ποια μερα του κυκλου ξεκιναμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

ναι στον πετρογιαννη, η πρωτη κ βλεπουμε. Ξερεις σε ποια μερα του κυκλου ξεκιναμε?

Εξαρτάται το πρωτόκολλο που ακολουθείς...αν κάνεις το βραχύ ξεκινάς 2η μέρα περιόδου...αν κάνεις μακρύ ξεκινάς περίπου στην 21η μέρα του προηγούμενου κύκλου κάνοντας πρώτα καταστολή ωοθηκών και ξεκινάς διέγερση όταν αδιαθετήσεις...Καλή αρχή σου εύχομαι και καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια! @Ριρίκα ποτέ ξεκινάς εσύ? @agapi82 κοντά είμαστε εμεις με τον ίδιο γιατρό! Εγώ περιμένω να αδιαθέτησω για να ξεκινήσω διέγερση, νιώθω ένα δέος και έναν ενθουσιασμο αλλά είναι η πρώτη φορά και για αυτό νομιζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημερα κορίτσια! @Ριρίκα ποτέ ξεκινάς εσύ? @agapi82 κοντά είμαστε εμεις με τον ίδιο γιατρό! Εγώ περιμένω να αδιαθέτησω για να ξεκινήσω διέγερση, νιώθω ένα δέος και έναν ενθουσιασμο αλλά είναι η πρώτη φορά και για αυτό νομιζω... 

Καλημέρα κορίτσια! Θα ξεκινήσω αν όλα πάνε καλά γύρω στις 10 Οκτώμβρη! Είναι λογικό που νιώθεις έτσι...και εγώ την πρώτη φορά έτσι ένιωθα...δεν πίστευα πότε ότι θα έφτανα στην 4η μου προσπάθεια και θα πάλευα ακόμη...Σου εύχομαι να είναι η πρώτη και η τελευταία σου @Σελίνα!!! Καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημερα κορίτσια! @Ριρίκα ποτέ ξεκινάς εσύ? @agapi82 κοντά είμαστε εμεις με τον ίδιο γιατρό! Εγώ περιμένω να αδιαθέτησω για να ξεκινήσω διέγερση, νιώθω ένα δέος και έναν ενθουσιασμο αλλά είναι η πρώτη φορά και για αυτό νομιζω... 

Καλησπέρα. Εγω παλι νιωθω λιγο περιεργα. Δεν ξερω αν ειναι αγχος ή ανυπομονησία. Εν τω μεταξυ περιμενω περιοδο στις 30/9 και το ραντεβου για να γραψω τα φαρμακα ειναι στις 4/10 οποτε θα χασω τον μηνα αυτο και θα περιμενω την επομενη περιοδο. Ακομα δεν μου εχει πει για πρωτοκολλα μονο οτι με χρειαζεται 10 μερες (μενω επαρχια και γι αυτο μου το ειπε). @Σελίνα πως σου φαινεται ο γιατρος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Θα ξεκινήσω αν όλα πάνε καλά γύρω στις 10 Οκτώμβρη! Είναι λογικό που νιώθεις έτσι...και εγώ την πρώτη φορά έτσι ένιωθα...δεν πίστευα πότε ότι θα έφτανα στην 4η μου προσπάθεια και θα πάλευα ακόμη...Σου εύχομαι να είναι η πρώτη και η τελευταία σου @Σελίνα!!! Καλή αρχή!!!

καλησπερα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην χρειαστει και αλλη προσπαθεια. Πριν ενα χρονο ελεγα δεν θελω να κανω εξωσωματικη τωρα εχω μπει στη διαδικασια και δεν σκεφτομαι το μετα ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

καλησπερα. Ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην χρειαστει και αλλη προσπαθεια. Πριν ενα χρονο ελεγα δεν θελω να κανω εξωσωματικη τωρα εχω μπει στη διαδικασια και δεν σκεφτομαι το μετα ακομα

Καλά κάνεις και δεν σκέφτεσαι το μετά κορίτσι μου...να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά και δεν θα χρειαστεί άλλη προσπάθεια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agapi82 ο γιατρός μπορώ να πω ότι μου αρέσει. Στην αρχή ήταν πολύ αυστηρός και αγέλαστος αλλά όσο περνάνε τα ραντεβού κάνει και το χιούμορακι του. Από ότι διαδικασίες συγκρίνω που ακούω από άλλα κορίτσια είναι της λεπτομέρειας και πολύ σχολαστικός. Πέφτει μεγάλο ξεσκονισμα και αυτό μου αρέσει. Εσύ τι γνώμη έχεις?

Αχ κορίτσια, είπε ο ενδοκρινολόγος να κάνω ένα τρίτο θυρεοειδη για τελευταίο τσεκ (έχω κάνει τρεις φορές και όλα τέλεια) και ξαφνικά έχω αντίσωματα θυρεοειδούς στα ύψη και μάλλον έχω hasimoto... Μέχρι να ρυθμιστεί φαντάζομαι ξεχνάω διέγερση και όλα αλλά ακόμα δεν μου έχει απαντήσει ο γιατρός. Φφφ να σκάσω είμαι, ήμουν τόσο έτοιμη να ξεκινήσω επιτέλους :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

@agapi82 ο γιατρός μπορώ να πω ότι μου αρέσει. Στην αρχή ήταν πολύ αυστηρός και αγέλαστος αλλά όσο περνάνε τα ραντεβού κάνει και το χιούμορακι του. Από ότι διαδικασίες συγκρίνω που ακούω από άλλα κορίτσια είναι της λεπτομέρειας και πολύ σχολαστικός. Πέφτει μεγάλο ξεσκονισμα και αυτό μου αρέσει. Εσύ τι γνώμη έχεις?

Αχ κορίτσια, είπε ο ενδοκρινολόγος να κάνω ένα τρίτο θυρεοειδη για τελευταίο τσεκ (έχω κάνει τρεις φορές και όλα τέλεια) και ξαφνικά έχω αντίσωματα θυρεοειδούς στα ύψη και μάλλον έχω hasimoto... Μέχρι να ρυθμιστεί φαντάζομαι ξεχνάω διέγερση και όλα αλλά ακόμα δεν μου έχει απαντήσει ο γιατρός. Φφφ να σκάσω είμαι, ήμουν τόσο έτοιμη να ξεκινήσω επιτέλους :(

Μη στεναχωριέσαι κορίτσι μου, το ξερω πως νιώθεις γιατί αυτό έπαθα και εγώ αυτό το μήνα που ήμουν πανέτοιμη για να ξεκινήσω και τελικά αναβλήθηκε για τον επόμενο κύκλο και βλέπουμε...ας κάνουμε υπομονή, ας καθυστερήσουμε λίγο, αρκεί τα πράγματα να γίνουν σωστά και στην κατάλληλη στιγμή για να έχουμε και περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Σελίνα είπε:

@agapi82 ο γιατρός μπορώ να πω ότι μου αρέσει. Στην αρχή ήταν πολύ αυστηρός και αγέλαστος αλλά όσο περνάνε τα ραντεβού κάνει και το χιούμορακι του. Από ότι διαδικασίες συγκρίνω που ακούω από άλλα κορίτσια είναι της λεπτομέρειας και πολύ σχολαστικός. Πέφτει μεγάλο ξεσκονισμα και αυτό μου αρέσει. Εσύ τι γνώμη έχεις?

Αχ κορίτσια, είπε ο ενδοκρινολόγος να κάνω ένα τρίτο θυρεοειδη για τελευταίο τσεκ (έχω κάνει τρεις φορές και όλα τέλεια) και ξαφνικά έχω αντίσωματα θυρεοειδούς στα ύψη και μάλλον έχω hasimoto... Μέχρι να ρυθμιστεί φαντάζομαι ξεχνάω διέγερση και όλα αλλά ακόμα δεν μου έχει απαντήσει ο γιατρός. Φφφ να σκάσω είμαι, ήμουν τόσο έτοιμη να ξεκινήσω επιτέλους :(

κι εμενα αυστηρος μου φανηκε αλλα δεν με πειραζει καθολου φτανει να ειναι σχολαστικος. Μενω Βορεια Ελλαδα οποτε τον ειδα μια φορα για να μου γραψει τις εξετασεις και ειπε με θελει 10 μερες για ολη την διαδικασια. Μου βρηκαν hasimoto και στις 30/9 θα παω σε ενδοκρινολογο στη Θεσσαλονικη που μου προτεινε ο ιδιος. Η αιματολογος μου εδωσε felicine και το ξεκινησα 2 μερες τωρα. Εχω κανει ολες τις εξετασεις αλλα φοβαμαι οτι θα κανω κι αλλες και θα καθυστερησουμε κι εμεις. Απο σημερα προσπαθω να ελαττώσω το καπνισμα για να το κοψω σιγα σιγα. Οταν μιλησεις με τον γιατρο ενημερωσε με αν θελεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ριρίκα @agapi82 με πήρε ο ενδοκρινολόγος χθες τελικά και ξεκίνησα Τ4 και συνεχίζουμε κανονικά λέει, μας αρκεί η μία βδομάδα μέχρι να ξεκινησω διέγερση και το ξαναβλέπουμε αν πετύχουμε. 

Κι εγώ είμαι από νησί και κατεβαίνω Αθήνα για τα ραντεβού. Προσπαθώ να στέλνω εξετάσεις με email αλλά δύσκολα σε θυμούνται. Έκανα συνολικά 3 ραντεβού με το γιατρό (έγραψε εξετάσεις, μετά έγραψε βιταμίνες και τα φάρμακα και στο 3ο έδωσε οδηγίες εναρξης) συν 2 με τον ενδοκρινολογο. Του είναι πολύ βασικό να πάρεις το οκ από τον ενδοκρινολογο για να σε ξεκινήσει. Πρέπει να περάσεις επιτροπή ΕΟΠΠΥ ή είσαι στο στρατό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

@Ριρίκα @agapi82 με πήρε ο ενδοκρινολόγος χθες τελικά και ξεκίνησα Τ4 και συνεχίζουμε κανονικά λέει, μας αρκεί η μία βδομάδα μέχρι να ξεκινησω διέγερση και το ξαναβλέπουμε αν πετύχουμε. 

Κι εγώ είμαι από νησί και κατεβαίνω Αθήνα για τα ραντεβού. Προσπαθώ να στέλνω εξετάσεις με email αλλά δύσκολα σε θυμούνται. Έκανα συνολικά 3 ραντεβού με το γιατρό (έγραψε εξετάσεις, μετά έγραψε βιταμίνες και τα φάρμακα και στο 3ο έδωσε οδηγίες εναρξης) συν 2 με τον ενδοκρινολογο. Του είναι πολύ βασικό να πάρεις το οκ από τον ενδοκρινολογο για να σε ξεκινήσει. Πρέπει να περάσεις επιτροπή ΕΟΠΠΥ ή είσαι στο στρατό?

Τι εννοείς δεν έχεις περάσει επιτροπή για να πάρεις τα φάρμακα; Εγώ έχω περάσει από επιτροπή ΕΟΠΠΥ και μετά πήγα στο γιατρό και μου έγραψε τα φάρμακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα όχι δεν το διατύπωσα σωστά συγνώμη! Εγώ πέρασα την επιτροπή μου και έχω όλα τα φάρμακα στο σπίτι (μα πόσα είναι πια σοκαρίστηκα!)

Ρωτούσα την @agapi82 αν έχει περάσει επιτροπή και ποια επιτροπή. Εμείς που είμαστε στις ένοπλες δυνάμεις δεν περνάμε από του ΕΟΠΠΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Σελίνα είπε:

Χαχα όχι δεν το διατύπωσα σωστά συγνώμη! Εγώ πέρασα την επιτροπή μου και έχω όλα τα φάρμακα στο σπίτι (μα πόσα είναι πια σοκαρίστηκα!)

Ρωτούσα την @agapi82 αν έχει περάσει επιτροπή και ποια επιτροπή. Εμείς που είμαστε στις ένοπλες δυνάμεις δεν περνάμε από του ΕΟΠΠΥ.

Α οκ...☺ Όλα καλά λοιπόν...Είσαι πανέτοιμη να ξεκινήσεις! Καλή αρχή και καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

@Ριρίκα @agapi82 με πήρε ο ενδοκρινολόγος χθες τελικά και ξεκίνησα Τ4 και συνεχίζουμε κανονικά λέει, μας αρκεί η μία βδομάδα μέχρι να ξεκινησω διέγερση και το ξαναβλέπουμε αν πετύχουμε. 

Κι εγώ είμαι από νησί και κατεβαίνω Αθήνα για τα ραντεβού. Προσπαθώ να στέλνω εξετάσεις με email αλλά δύσκολα σε θυμούνται. Έκανα συνολικά 3 ραντεβού με το γιατρό (έγραψε εξετάσεις, μετά έγραψε βιταμίνες και τα φάρμακα και στο 3ο έδωσε οδηγίες εναρξης) συν 2 με τον ενδοκρινολογο. Του είναι πολύ βασικό να πάρεις το οκ από τον ενδοκρινολογο για να σε ξεκινήσει. Πρέπει να περάσεις επιτροπή ΕΟΠΠΥ ή είσαι στο στρατό?

Πηρα εγκριση απο την επιτροπη του ΕΟΠΠΥ αλλα ο συζυγος ειναι αστυνομικος και εχει δικαιωμα στο ΝΝΑ. Ετσι οπως τα λες θα πρεπει να παω για τα φαρμακα και εχω σκοπο να τα παρω αμεσως και μετα να ξαναπαω για 3ο ραντεβου. Πριν  παω για τα φαρμακα θα εχω επισκεφτει τον ενδοκρινολογο αρα θα εξαρτηθει και απο αυτον τι θα μου πει. Προσπαθω να κανω ενα πλανο γιατι ο συζυγος πρεπει να ζητησει αδεια και ειμαστε πολυ μακρυα. Να σου πω πιο πολυ με αγχωνει το διαστημα μεχρι να ξεκινησω την εξωσωματικη παρα το μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Α οκ...☺ Όλα καλά λοιπόν...Είσαι πανέτοιμη να ξεκινήσεις! Καλή αρχή και καλή επιτυχία!!!

Ευχαριστώ πολύ!! ?? Θα περιμένω και τα δικά σου νέα!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η agapi82 είπε:

Πηρα εγκριση απο την επιτροπη του ΕΟΠΠΥ αλλα ο συζυγος ειναι αστυνομικος και εχει δικαιωμα στο ΝΝΑ. Ετσι οπως τα λες θα πρεπει να παω για τα φαρμακα και εχω σκοπο να τα παρω αμεσως και μετα να ξαναπαω για 3ο ραντεβου. Πριν  παω για τα φαρμακα θα εχω επισκεφτει τον ενδοκρινολογο αρα θα εξαρτηθει και απο αυτον τι θα μου πει. Προσπαθω να κανω ενα πλανο γιατι ο συζυγος πρεπει να ζητησει αδεια και ειμαστε πολυ μακρυα. Να σου πω πιο πολυ με αγχωνει το διαστημα μεχρι να ξεκινησω την εξωσωματικη παρα το μετα.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κι εμένα αυτό το άγχος με είχε φάει και τώρα με το θυρεοειδή σκεφτόμουν, τα έχω οργανώσει όλα και τελευταία στιγμή θα πρέπει να τους τα ακυρώσω... Δυστυχώς ακριβές πλάνο δεν μπορούμε να ξέρουμε... Καλό θα ήταν να πας στις τελευταίες μέρες του κύκλου ώστε να σου πει οκ ξεκινάμε, για να έχει ένα μήνα σχεδόν περιθώριο ο άντρας σου για τις άδειες. Εσύ δουλευεις? θα πρέπει να κάνεις κι εσυ συνεννόηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! ?? Θα περιμένω και τα δικά σου νέα!

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Κι εμένα αυτό το άγχος με είχε φάει και τώρα με το θυρεοειδή σκεφτόμουν, τα έχω οργανώσει όλα και τελευταία στιγμή θα πρέπει να τους τα ακυρώσω... Δυστυχώς ακριβές πλάνο δεν μπορούμε να ξέρουμε... Καλό θα ήταν να πας στις τελευταίες μέρες του κύκλου ώστε να σου πει οκ ξεκινάμε, για να έχει ένα μήνα σχεδόν περιθώριο ο άντρας σου για τις άδειες. Εσύ δουλευεις? θα πρέπει να κάνεις κι εσυ συνεννόηση?

ευτυχως την Παρασκευη τελειωνει η συμβαση μου και θα ηρεμησω απο την πιεση της δουλειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 2/10/2019 at 9:44 ΠΜ, ο/η agapi82 είπε:

@Σελίνα γνωριζεις αν κανουν προεμφυτευτικο έλεγχο? Δεν ηξερα τι ειναι και χτες τυχαια το διαβασα σε ενα φορουμ.

Καλημέρα τώρα είδα το μνμ! Όχι δεν ξέρω καθόλου... Πως είσαι εσύ? Εγώ ξεκίνησα διέγερση, πάω σήμερα για ακόμα έναν υπέρηχο... Διαρκής ανησυχία αν τα κάνω όλα σωστά και αν ξεχνάω κάτι αλλά περιμένω να δω τι θα πει πάλι ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

Καλημέρα τώρα είδα το μνμ! Όχι δεν ξέρω καθόλου... Πως είσαι εσύ? Εγώ ξεκίνησα διέγερση, πάω σήμερα για ακόμα έναν υπέρηχο... Διαρκής ανησυχία αν τα κάνω όλα σωστά και αν ξεχνάω κάτι αλλά περιμένω να δω τι θα πει πάλι ο γιατρός.

Καλημέρα. Χτες είχα ραντεβού και πήραμε τα φάρμακα. Ζήτησε 4d υπέρηχο μήτρας κ ωοθηκων γιατί έχω ιστορικό ενδομητριωσης και τέλη Οκτωβρίου ξεκινάμε. Προεμφυτευτικο έλεγχο δεν κάνουν αλλά είπε μόνο όταν υπάρχουν ενδείξεις για κάποιο πρόβλημα. Έχεις κάποιες παρενέργειες από τις ενέσεις; είπε για 10 μέρες θα κάνω τη θεραπεία και μετά θα γίνει η λήψη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...