Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προωρα γερασμενος πλακουντας


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Αργυρω12 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου..

Δεν υπάρχει λόγος να είσαι χάλια ψυχολογικά γιατί αυτό που έχεις δεν είναι κάτι που κάνει κακό στο μωρό...ξέρεις ότι τ μωράκι σού είναι υγιέστατο όποτε θα κάνεις αυτό που θα είναι καλύτερο για αυτό....

Σίγουρα θα νιώθεις κάπως δεν αντιλέγω σε αυτό αλλά να σκέφτεσαι ότι είναι κάτι που δεν δημιουργεί επιπλοκές...

Δεν θα συμβεί κάτι για 2 μέρες αλλά καλό θα'ναι Αφού γέρασε και άλλο ο πλακούντας να γεννήσεις να μην πιεστεί το αγγελούδι σου...καλύτερα να γεννήσεις να μπει και θα δεις θα πάρει πιο γρήγορα τα πάνω του τ μωρό σου...

Ξέρω θα σκέφτεσαι πως τα λέω όλα τόσο απλά...ξέρω ακριβώς πως νιώθεις και εγώ έτσι ένιωθα τα έβαζα με μένα νόμιζα ότι εγώ έκανα κάτι αλλά το μόνο που μου έδινε δύναμη είναι ότι ήταν υγιεστατη και πως ότι έκανα ήταν καλό για αυτή...

Το ξερω οτι με καταλαβαινεις.

Ειναι και το πρωτο μου παιδακι..αλλιως τα ειχα σκεφτει αλλιως τα ειχα φανταστει, προσπαθω να ισορροπησω μεσα μου ολα αυτα τα συναισθηματα και ειναι πολυ δυσκολο.

Το μονο που θελω ειναι να με βοηθησει ο θεος να πανε ολα καλα.

Αυτο.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά και θα πάνε όλα καλά...όσο για αυτό να σαι σίγουρη...

Αφού τ παιδάκι σου είναι καλά.ολα θα πάνε τέλεια...Σίγουρα στο ξεκινημα μιας εγκυμοσύνης τα έχουμε αλλιώς στο μυαλό μας και τσακωνόμαστε στο άκουσμα ότι κάτι στραβώνει....

Κουράγιο κοπέλα μου και μην ανησυχείς θα πάνε όλα περίφημα και θα έχεις αγκαλίτσα γρήγορα το αγγελούδι σου και κάθε σου ανησυχία να εξαφανιστεί...

Αν ο γιατρός σου πιστεύει ότι θα είναι καλό να γεννήσεις την Παρασκευή κάντο θα ηρεμήσεις και εσύ γιατί με το να είσαι φορτωμένη ψυχολογικά δν κάνεις καλό στο μικρό σου....

 Εύχομαι να πάνε όλα περίφημα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fairy-mary εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου, που θα πάνε δηλαδή. Να καταθέσω εν τάχει την εμπειρία μου, όχι απόλυτα ίδια, αλλά παρεμφερής. εγω είχα επιπωματικό πλακούντα, δλδ υπερβολικά χαμηλό και έτσι, έπειτα από αιμορραγία στην 32+2 εβδομάδα γέννησα την μπεμπούλα μου με κατεπείγουσα καισαρική, στο Αττικό, και πήγαν όλα υπέροχα! Γεννήθηκε 2500 κιλά και έμεινε στη Μενν του νοσοκομείου για 2 εβδομάδες. θηλάζαμε αποκλειστικά και όλα εξελίχθηκαν περίφημα. 

Ελπίζω να σου εδωσα κουράγιο! και για να σου δώσω ακόμα περισσότερο, στο πρώτο μου παιδάκι έσπασαν ξαφνικά τα νερά στην 35+1, γέννησα στο Ιασώ με καισαρική, και δεν χρειάστηκε καν να μπει στη μονάδα. 2950 το βάρος και τσουπωτός ο ζωηρότατος αγόραρός μου ❤️ 

Κοινώς, μπορεί στο μυαλό μας να τα υπολογίζουμε αλλιώς τα πράγματα, όμως θέλω να σου δείξω ότι με πολλή προσοχή, όλα καλά πάνε στο τέλος! φιλάκια και περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η demie_14 είπε:

@fairy-mary εύχομαι να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου, που θα πάνε δηλαδή. Να καταθέσω εν τάχει την εμπειρία μου, όχι απόλυτα ίδια, αλλά παρεμφερής. εγω είχα επιπωματικό πλακούντα, δλδ υπερβολικά χαμηλό και έτσι, έπειτα από αιμορραγία στην 32+2 εβδομάδα γέννησα την μπεμπούλα μου με κατεπείγουσα καισαρική, στο Αττικό, και πήγαν όλα υπέροχα! Γεννήθηκε 2500 κιλά και έμεινε στη Μενν του νοσοκομείου για 2 εβδομάδες. θηλάζαμε αποκλειστικά και όλα εξελίχθηκαν περίφημα. 

Ελπίζω να σου εδωσα κουράγιο! και για να σου δώσω ακόμα περισσότερο, στο πρώτο μου παιδάκι έσπασαν ξαφνικά τα νερά στην 35+1, γέννησα στο Ιασώ με καισαρική, και δεν χρειάστηκε καν να μπει στη μονάδα. 2950 το βάρος και τσουπωτός ο ζωηρότατος αγόραρός μου ❤️ 

Κοινώς, μπορεί στο μυαλό μας να τα υπολογίζουμε αλλιώς τα πράγματα, όμως θέλω να σου δείξω ότι με πολλή προσοχή, όλα καλά πάνε στο τέλος! φιλάκια και περιμένουμε νέα σου!

Καλησπερα κοπελα μου!

Σε ευχαριστω για την απάντηση σου!

Απλα εμενα ειναι μικρουλι το μωρο σε βαρος  ουτε 1900 γραμμαρια και αυτο δεν ειναι υπερ του, γι αυτο και ανησυχω παραπανω..οπως και να εχει ελπιζω στο καλυτερο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχείς για τίποτα εμένα σου είπα 2140 γεννήθηκε και έφτασε 1700 στο νοσοκομείο και δν μπήκε καν στην μενν δίπλα μου το είχα από την ώρα π γέννησα...

Θα δεις ότι μόλις γεννήσεις θα πάρει γρήγορα τα πάνω του και δεν θα το πιστεύεις δεν θα υπάρξει καμία επιπλοκή μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα θα πάνε καλά...

Και στην μενν να χρειαστεί να μείνει δεν έγινε κάτι ίσα ίσα θα το βοηθήσει να αναπτυχθεί γρηγορότερα δεν είναι κακό όσο και αν εμείς το έχουμε σαν εικόνα κάπως περίεργη στο μυαλό μας...

Μην φοβάσαι και κυρίως μην στρεσαρεσαι και τ μεταδιδεις στο μωράκι σού ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αργυρω12 είπε:

Μην ανησυχείς για τίποτα εμένα σου είπα 2140 γεννήθηκε και έφτασε 1700 στο νοσοκομείο και δν μπήκε καν στην μενν δίπλα μου το είχα από την ώρα π γέννησα...

Θα δεις ότι μόλις γεννήσεις θα πάρει γρήγορα τα πάνω του και δεν θα το πιστεύεις δεν θα υπάρξει καμία επιπλοκή μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα θα πάνε καλά...

Και στην μενν να χρειαστεί να μείνει δεν έγινε κάτι ίσα ίσα θα το βοηθήσει να αναπτυχθεί γρηγορότερα δεν είναι κακό όσο και αν εμείς το έχουμε σαν εικόνα κάπως περίεργη στο μυαλό μας...

Μην φοβάσαι και κυρίως μην στρεσαρεσαι και τ μεταδιδεις στο μωράκι σού ❤❤

Αργυρω σε ευχαριστω πραγματικα για τη στηριξη που μου δειχνεις!!!

Με κανεις και νιωθω καλυτερα!

Σημερα το απογευμα εχω ραντεβου με τη γιατρο για να συζητησουμε λεπτομερειες.

Θα σε ενημερωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Ειχα χθες γιατρο και σημερα εκανα καο nst , καλο ηταν..

Αποφασισαμε για δευτερα να μπω με καισαρικη να γεννησω, δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια και δε θελουμε να διακινδυνευσουμε το μωρο.

Θα εχω μπει 35η εβδομαδα.

Αυτα τα νεα μου!

Εχω αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Αργυρω12 είπε:

Τέλεια μια χαράά...Όλα θα πάνε τέλειαάα άντε με το καλοοο ❤❤❤

Νιώθεις καθόλου ανακούφιση??

Απο τη μια ναι,

Απο την αλλη ακομα εχω ανησυχια που θα ειναι μικρο και προωρο, αλλα τι να κανω..εκανα οτι μπορουσα, το πάλεψα. 

Ενταξει 35 εβδομαδες ειναι σχετικα καλα πιστεύω, αν και θα ηθελα να μπω στο μηνα μου.

Τωρα ελπιζω να βγει να ειναι υγιες και να ταλαιπωρηθει οσο πιο λιγο γινεται.

Εχω και ενα μικρο αγχος για την καισαρικη η αληθεια ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άααχχ εγώ να δεις τ άγχος είχα για την καισαρική και τελικά τσάμπα είχα αγχωθεί τόσο πολύ γτ ειλικρινά η διαδικασία της καισαρικής είναι τελείως ανώδυνη...

Όλα θα πάνε καλά αφού θα γεννήσεις Τώρα και με καισαρική δεν θα ταλαιπωρηθεί το μωράκι σου....Ίσως αν το καθυστερούσάτε και άλλο να υπήρχε ταλαιπωρία Τώρα όμως αφού όλες οι εξετάσεις είναι καλές δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ❤❤

Ααχχ άντε θα τά ξεχάσεις Όλα μόλις αντικρίσεις αυτή την υπέροχη φατσούλα να σαι σίγουρη για αυτό ??

Εννοείται ότι θα σ στείλω Κυριακή για καλή τύχη για αυτό δεν στα λέω από τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Αργυρω12 είπε:

Άααχχ εγώ να δεις τ άγχος είχα για την καισαρική και τελικά τσάμπα είχα αγχωθεί τόσο πολύ γτ ειλικρινά η διαδικασία της καισαρικής είναι τελείως ανώδυνη...

Όλα θα πάνε καλά αφού θα γεννήσεις Τώρα και με καισαρική δεν θα ταλαιπωρηθεί το μωράκι σου....Ίσως αν το καθυστερούσάτε και άλλο να υπήρχε ταλαιπωρία Τώρα όμως αφού όλες οι εξετάσεις είναι καλές δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας ❤❤

Ααχχ άντε θα τά ξεχάσεις Όλα μόλις αντικρίσεις αυτή την υπέροχη φατσούλα να σαι σίγουρη για αυτό ??

Εννοείται ότι θα σ στείλω Κυριακή για καλή τύχη για αυτό δεν στα λέω από τώρα...

Ναι πιστευω θα τα ξεχασω ολα..

Ανυπομονω να δω φατσουλα!

Θα παω και αυριο και μεθαυριο στο γιατρο ελπιζω να μην αλλαξει κατι μεχρι δευτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@fairy-mary καλησπέρα κορίτσι μου! Σου στέλνω τόση θετική ενέργεια, όπως και όλες οι κοπέλες που ξέρουν το θέμα σου, ώστε θεωρώ ότι όλα μα όλα θα πάνε περίφημα ❤️ 

Μια χαρά είναι η εβδομάδα και θα δεις που θα πήρε κι άλλα γραμμάρια το μπεμπάκι σου. 

Ό,τι καλύτερο, από την καρδιά μου!! Περιμένουμε τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελαραααα μουυυ Καλή δύναμη κι Καλή λεφτεριαα αυριοο...

Περιμένουμε να μας πεις τα νέα τα ευχάριστα...Και μην αγχώνεσαι για τίποτα όλα θα πάνε περίφημα και σε λίγες ώρες θα έχεις τον άγγελο σου αγκαλιά ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεννησα ενα κουκλι σημερα στις 11.30 το πρωι!

Ειναι 2 κιλα αναπνεει μονη της και θα παραμεινει στη θερμοκοιτιδα μονο για να παρει βάρος!

Εκλαψε αμεσως μολις βγηκε και κατουρησε και τη γιατρο!

Με την καισαρικη ολα καλα!

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει κοπέλα μου τ αγγελούδι σου ❤❤

Γερη και δυνατή να είναι...καλοτυχη κι ευτυχισμένη πάντα ❤❤❤

Χαίρομαι που όλα πήγαν καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...