Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προωρα γερασμενος πλακουντας


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!

Ειμαι 32+3 και πριν 2 μερες εκανα Doppler οπου μου βρηκαν προωρα γερασμενο τον πλακουντα συγκεκριμενα ηταν grade 2-3.

Επισης ο ρυθμος αναπτυξης του μωρου μου επεσε αρκετα και εκει που ηταν στη 19η καμπυλη πηγε στην 7η..

Το βαρος του ηταν 1550 γραμμαρια.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα γεννησω προωρα απλα το θεμα ειναι ποσο.

Αυριο εχω καρδιοτοκογραφημα και την επομενη εβδομαδα επαναληπτικο Doppler.

Ειχε η εχει καμια απο εσας παρομοια εμπειρια;

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου... 

Και εγώ μια. Από τα ίδια στο doppler ανακαλύψαμε ότι έχω πρόωρα γερασμένο πλακούντα και εμένα έπεσε η ανάπτυξη στην 5η καμπύλη. Έτσι μου έκανε ο. Γιατρός εισαγωγή στο νοσοκομείο και. Κάθε μέρα έκανα καρδιοτοκογραφιμμα και ανά 2 μέρες υπερυχο για να βλέπουμε το μωρό... Μόλις. Μπήκα στον 9ο 36+ 3 έκανα καισαρική γιατί λόγω της κατάστασης δεν έκανε να πιεστεί η μικρούλα μου με. Φυσιολογικό τοκετό και. Την βγάλαμε :) μην. Αγχώνεσαι δεν είναι κάτι απλά θέλει Συχνή παρακολούθηση το μωράκι...

Με το. Καλό. Τ αγγελούδι σου ♥ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αργυρω12 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου... 

Και εγώ μια. Από τα ίδια στο doppler ανακαλύψαμε ότι έχω πρόωρα γερασμένο πλακούντα και εμένα έπεσε η ανάπτυξη στην 5η καμπύλη. Έτσι μου έκανε ο. Γιατρός εισαγωγή στο νοσοκομείο και. Κάθε μέρα έκανα καρδιοτοκογραφιμμα και ανά 2 μέρες υπερυχο για να βλέπουμε το μωρό... Μόλις. Μπήκα στον 9ο 36+ 3 έκανα καισαρική γιατί λόγω της κατάστασης δεν έκανε να πιεστεί η μικρούλα μου με. Φυσιολογικό τοκετό και. Την βγάλαμε :) μην. Αγχώνεσαι δεν είναι κάτι απλά θέλει Συχνή παρακολούθηση το μωράκι...

Με το. Καλό. Τ αγγελούδι σου ♥ 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Τι εβδομαδα ησουν οταν το ανακαλυψατε;

Εμεινες μεσα μεχρι την 36;

Χρειαστηκε μετα να νοσηλευτει στη ΜΕΝΝ;

Ποσα κιλα βγηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ανακαλύψαμε 33+ εβδομάδων δεν θυμάμαι ακριβώς κοντά 34 εβδομάδων και έκανα εισαγωγή.. Εμεινα μέσα μέχρι και που γέννησα +5 μέρες ακόμα... 

Η μικρούλα μου βγήκε 2140 κιλα... Και έφτασε με τα κιλά π. Χάνουν μετά την γέννηση τους 1740 κιλά... 

Δεν μπήκε θερμοκοιτίδα ούτε κάποιο πρόβλημα είχαμε απλά το μόνο που παρουσιάσαμε ήταν ίκτερο που συνήθως κάνουν τα μικρούλια μωράκια αυτό μόνο μπήκε στην λάμπα ένα βράδυ και αυτό ήταν... 

Αλλά θέλει παρακολούθηση... Με συχνά καρδιοτοκογραφιματα γιατί το μωράκι δεν κάνει να πιεστεί καθόλου τώρα :)

Ο. Γιατρός τι σου είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αργυρω12 είπε:

Το ανακαλύψαμε 33+ εβδομάδων δεν θυμάμαι ακριβώς κοντά 34 εβδομάδων και έκανα εισαγωγή.. Εμεινα μέσα μέχρι και που γέννησα +5 μέρες ακόμα... 

Η μικρούλα μου βγήκε 2140 κιλα... Και έφτασε με τα κιλά π. Χάνουν μετά την γέννηση τους 1740 κιλά... 

Δεν μπήκε θερμοκοιτίδα ούτε κάποιο πρόβλημα είχαμε απλά το μόνο που παρουσιάσαμε ήταν ίκτερο που συνήθως κάνουν τα μικρούλια μωράκια αυτό μόνο μπήκε στην λάμπα ένα βράδυ και αυτό ήταν... 

Αλλά θέλει παρακολούθηση... Με συχνά καρδιοτοκογραφιματα γιατί το μωράκι δεν κάνει να πιεστεί καθόλου τώρα :)

Ο. Γιατρός τι σου είπε? 

Μου ειπε συχνη παρακολουθηση , χθες εκανα καρδιοτοκογραφημα και ηταν πολυ καλο και την τριτη εχω επαναληπτικο Doppler...

Ετσι θα πηγαινουμε μεχρι να δουμε οτι δε παει αλλο και οτι πρεπει να γεννηθει το μωρο..

Εμενα ειναι στην 7η καμπυλη αναπτυξης τωρα...ελπιζω την τριτη να εχει παραμεινει σταθερη και να εχει παρει εστω και λιγο βαρος.

Σε δημοσιο νοσοκομειο εκανες εισαγωγη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο γιατρός μου είναι καθηγητής στο αττικό νοσοκομείο γυναικολόγος - μιαιυτηρας και έτσι εκεί έκανα Εισαγωγή και. Γέννησα κιόλας :)

Θέλει συχνή παρακολούθηση είναι η αλήθεια εγώ κάθε μέρα έκανα καρδιοτοκογραφημα...

Ολα θα πάνε καλά μην ανησυχείς πάντως :) για τοκετό σου είπε για καισαρική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Αργυρω12 είπε:

Ναι ο γιατρός μου είναι καθηγητής στο αττικό νοσοκομείο γυναικολόγος - μιαιυτηρας και έτσι εκεί έκανα Εισαγωγή και. Γέννησα κιόλας :)

Θέλει συχνή παρακολούθηση είναι η αλήθεια εγώ κάθε μέρα έκανα καρδιοτοκογραφημα...

Ολα θα πάνε καλά μην ανησυχείς πάντως :) για τοκετό σου είπε για καισαρική? 

Δε το εχουμε συζητησει ακομα αυτο...φανταζομαι θα εξαρτηθει μεχρι ποια βδομαδα θα φτασω και σε τι κατασταση θα ειναι το παιδι εκεινη τη στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2019 at 6:37 ΜΜ, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Ειμαι 32+3 και πριν 2 μερες εκανα Doppler οπου μου βρηκαν προωρα γερασμενο τον πλακουντα συγκεκριμενα ηταν grade 2-3.

Επισης ο ρυθμος αναπτυξης του μωρου μου επεσε αρκετα και εκει που ηταν στη 19η καμπυλη πηγε στην 7η..

Το βαρος του ηταν 1550 γραμμαρια.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα γεννησω προωρα απλα το θεμα ειναι ποσο.

Αυριο εχω καρδιοτοκογραφημα και την επομενη εβδομαδα επαναληπτικο Doppler.

Ειχε η εχει καμια απο εσας παρομοια εμπειρια;

Ευχαριστω!

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν!! Η μόνη περίπτωση που ξέρω είναι μια γνωστή μου της οποίας ο γιατρός του Doppler τής είπε την 32η εβδομάδα ότι αν μπορούσε θα της το έπαιρνε επιτόπου, όμως ο γιατρός που ειχε την παρακολουθούσε (δε γνωρίζω συχνότητα επισκέψεων κλπ), το μόνο που γνωρίζω είναι ότι έφτασε μέχρι 9ο μήνα κ δεν είχε προβλήματα παρά το ότι γεννήθηκε με πιο χαμηλό βάρος ήταν υγιέστατο. Σε κάθε περίπτωση με την παρακολούθηση του γιατρού σου και τις συμβουλές του μη φοβάσαι τίποτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi'sBaby είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν!! Η μόνη περίπτωση που ξέρω είναι μια γνωστή μου της οποίας ο γιατρός του Doppler τής είπε την 32η εβδομάδα ότι αν μπορούσε θα της το έπαιρνε επιτόπου, όμως ο γιατρός που ειχε την παρακολουθούσε (δε γνωρίζω συχνότητα επισκέψεων κλπ), το μόνο που γνωρίζω είναι ότι έφτασε μέχρι 9ο μήνα κ δεν είχε προβλήματα παρά το ότι γεννήθηκε με πιο χαμηλό βάρος ήταν υγιέστατο. Σε κάθε περίπτωση με την παρακολούθηση του γιατρού σου και τις συμβουλές του μη φοβάσαι τίποτα... 

Σε ευχαριστω κοριτσι μου!

Μακαρι να παμε οσο πιο μακρια γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αργυρω12 Καλημέρα!

Πηγα χθες στο γιατρο εχει παρει 160 γραμμαρια η μικρη.. ειναι φυσιολογικο για τη βδομαδα αλλα παραμενει ακομα σε χαμηλες καμπυλες αναπτυξης,ο πλακουντας ειναι στην ιδια φαση, οι αντιστασεις μου στις μητριαιες αρτηριες ειναι αυξημενες βεβαια παρολο που αυξησα και την αντιπηκτικη..

Θεωρητικα μεχρι και τη τριτη που εχω επαναληπτικο Doppler ειμαστε καλυμμενοι , τοτε μπαινω και στην 34η εβδομαδα οποτε η γιατρος μου ειπε οτι ειμαστε σε καλο σημειο..

 

Την παρασκευη εχω καρδιοτοκογραφημα παλι να δουμε!

Και την τριτη παλι Doppler και βλεποντας και κανοντας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από Την στιγμή που παίρνει γραμμάρια Είσαι μια χαρά...μπράβο κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤❤

Άντε λίγο έμεινε για να κρατήσεις αγκαλιά τι αγγελούδι σουυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Αργυρω12 είπε:

Από Την στιγμή που παίρνει γραμμάρια Είσαι μια χαρά...μπράβο κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά ❤❤

Άντε λίγο έμεινε για να κρατήσεις αγκαλιά τι αγγελούδι σουυ ?

Ειναι ενθαρρυντικο ολο αυτο!

Μακαρι να συνεχισουμε ετσι!

Σε ευχαριστω πολυ για τη στηριξη κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Εκανα σημερα καρδιοτοκογραφημα και ηταν καλο, την τριτη εχω επαναληπτικο Doppler , ωστοσο μου ειπε η γιατρος οτι και καλο να ειναι το Doppler προτεινει να γεννησω στο τελος της αλλης εβδομαδας που θα ειμαι 34+4 ..

Δε ξερω ισως να ηθελα να το παλεψω περισσοτερο, ειμαι μπερδεμενη...βοηθηστε με!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν είναι καλό και το  doppler δεν υπάρχει λόγος να γεννήσεις από τώρα συζήτησε το με τον γιατρό σου να μπεις τουλάχιστον στον μήνα σου όσο μπορείς να το κρατήσεις να το κρατήσεις δεν καταλαβαίνω γιατί σε βάζει σε τέτοια διαδικασία...

Μην το επιτρέψεις κοπέλα μου αν όλα είναι καλά μπες στον μήνα σου πρώτα και τ συζητάτε μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Αργυρω12 είπε:

Αν είναι καλό και το  doppler δεν υπάρχει λόγος να γεννήσεις από τώρα συζήτησε το με τον γιατρό σου να μπεις τουλάχιστον στον μήνα σου όσο μπορείς να το κρατήσεις να το κρατήσεις δεν καταλαβαίνω γιατί σε βάζει σε τέτοια διαδικασία...

Μην το επιτρέψεις κοπέλα μου αν όλα είναι καλά μπες στον μήνα σου πρώτα και τ συζητάτε μετά...

Και εμενα μου φαινεται καπως...

Δε ξερω, αυτη τη στιγμη εχω πολυ θολωμενο μυαλο δε μπορω να σκεφτω καθαρα..

Θελω να παρω και μια δευτερη γνωμη...

Παντως ειμαι χαλια ψυχολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!με το καλο το μωρακι σου!Μη στεναχωριέσαι!εύχομαι να βγει καλό το doppler και να μη χρειαστεί να γεννήσεις νωρίτερα!Όπως και να έχει όμως να μιλήσεις στο γιατρό σου και να του πεις τι πιστεύεις και πως νιώθεις να μην πιέζεσαι !θεωρώ πως θα σε ακουσει!προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μη στεναχωριέσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σε παίρνει από κάτω σκέψου το αγγελούδι σου ❤❤

Μιλα με τον γιατρό μετα την εξέταση και αν όλα είναι καλά πες του ότι θες να το παλέψεις να μπεις στον μήνα σου μην επιτρέψεις Αν δν υπάρχει πρόβλημα να γεννήσεις πιο νωρίς δεν υπάρχει λόγος...Προς το παρόν ηρέμησε και μην σε παίρνει από κάτω να σκέφτεσαι ότι τ νινί σου είναι υγιέστατο...

Αλλά μην τ αφήσεις μιλα μαζί του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπερα!!με το καλο το μωρακι σου!Μη στεναχωριέσαι!εύχομαι να βγει καλό το doppler και να μη χρειαστεί να γεννήσεις νωρίτερα!Όπως και να έχει όμως να μιλήσεις στο γιατρό σου και να του πεις τι πιστεύεις και πως νιώθεις να μην πιέζεσαι !θεωρώ πως θα σε ακουσει!προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μη στεναχωριέσαι!

Σε ευχαριστω κοπελα μου για την απαντηση...

Προσπαθω να τα βλεπω τα πραγματα θετικα γενικα αλλα με εχει παρει πολυ απο κατω ολο αυτο και το μυαλο μου ειναι εντελως θολωμενο..

Ελπιζω οπως και να εχει στο καλυτερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Αργυρω12 είπε:

Μην σε παίρνει από κάτω σκέψου το αγγελούδι σου ❤❤

Μιλα με τον γιατρό μετα την εξέταση και αν όλα είναι καλά πες του ότι θες να το παλέψεις να μπεις στον μήνα σου μην επιτρέψεις Αν δν υπάρχει πρόβλημα να γεννήσεις πιο νωρίς δεν υπάρχει λόγος...Προς το παρόν ηρέμησε και μην σε παίρνει από κάτω να σκέφτεσαι ότι τ νινί σου είναι υγιέστατο...

Αλλά μην τ αφήσεις μιλα μαζί του 

Εννοειται πως θα μιλησω.

Θα περιμενουμε πρωτα την τριτη βεβαια να δουμε και τις εξετασεις εφοσον ειναι καλες θα το συζητησουμε.

Απλα δε ξερω μου διαλυθηκε η ψυχολογια , δεν ειμαι πολυ καλα νιωθω θολωμενη..

Τελοσπαντων ας με βοηθησει ο θεος!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηγα σημερα και αλλου για μια δευτερη γνωμη αλλα πανω κατω μου ειπαν τα ιδια...

Δεν εχω και πολλα περιθωρια, επισης με εχει κουρασει ολο αυτο ψυχολογικα, τωρα ας πουμε ειναι καμια ωρα που δε νιώθω τοσο εντονες τις κινησεις του μωρου και κοντευω να σαλταρω..

1725 γραμμαρια ηταν σημερα πηρε δηλαδη σε 3 μερες 35 γραμμαρια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν πιστεύουν ότι πρέπει να γεννήσεις κάντο κορίτσι μην πιέζεται έτσι το μωράκι σού...

Είναι λίγα τα γραμμάρια που παίρνει...Αλλά μην τρελαίνεσαι γιατί το ότι δεν την νιώθεις μπορεί να είναι και ψυχολογικό και εγώ το είχα πάθει...

Αλλά καλύτερα να γεννήσεις αν είναι ασφαλέστερο για το μωρό...

Τρίτη έχεις doppler?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Αργυρω12 είπε:

Αν πιστεύουν ότι πρέπει να γεννήσεις κάντο κορίτσι μην πιέζεται έτσι το μωράκι σού...

Είναι λίγα τα γραμμάρια που παίρνει...Αλλά μην τρελαίνεσαι γιατί το ότι δεν την νιώθεις μπορεί να είναι και ψυχολογικό και εγώ το είχα πάθει...

Αλλά καλύτερα να γεννήσεις αν είναι ασφαλέστερο για το μωρό...

Τρίτη έχεις doppler?

Καλημερα

Ναι την τριτη εχω ντοπλερ για να δουμε πως ειναι τα πραγματα, 

Ενταξει δεν ειναι μονο τα γραμμαρια ειναι και οι εβδομαδες που μετρανε..

Αλλο ενα μωρο στις 34, αλλο στις 35!

Τουλαχιστον να εφτανα 35, μια εβδομαδα δηλαδη ακομα...

Αλλα οπως και να εχει εννοειται θα κανω οτι ειναι ασφαλεστερο για το μωρο.

Τωρα την τριτη θα παρουμε λογικα αποφασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εκανα χθες το Doppler το οποιο βγηκε καλο..

Η μικρή εχει παρει 160 γραμμαρια και ειναι σχεδον 1900, ομως εχει γερασει κ αλλο ο πλακουντας..

Η γιατρος λεει να γεννησω παρασκευη εγω θα ηθελα να το παω μεχρι δευτερα που θα ειμαι 35 ακριβως εστω για ψυχολογικους λογους...

2 μερες ισως δε κανουν ουσιαστικη διαφορα.

Η ψυχολογια μου ειναι στα πατωματα.

Αλλα μαλλον δεν εχω αλλη επιλογη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλα μου..

Δεν υπάρχει λόγος να είσαι χάλια ψυχολογικά γιατί αυτό που έχεις δεν είναι κάτι που κάνει κακό στο μωρό...ξέρεις ότι τ μωράκι σού είναι υγιέστατο όποτε θα κάνεις αυτό που θα είναι καλύτερο για αυτό....

Σίγουρα θα νιώθεις κάπως δεν αντιλέγω σε αυτό αλλά να σκέφτεσαι ότι είναι κάτι που δεν δημιουργεί επιπλοκές...

Δεν θα συμβεί κάτι για 2 μέρες αλλά καλό θα'ναι Αφού γέρασε και άλλο ο πλακούντας να γεννήσεις να μην πιεστεί το αγγελούδι σου...καλύτερα να γεννήσεις να μπει και θα δεις θα πάρει πιο γρήγορα τα πάνω του τ μωρό σου...

Ξέρω θα σκέφτεσαι πως τα λέω όλα τόσο απλά...ξέρω ακριβώς πως νιώθεις και εγώ έτσι ένιωθα τα έβαζα με μένα νόμιζα ότι εγώ έκανα κάτι αλλά το μόνο που μου έδινε δύναμη είναι ότι ήταν υγιεστατη και πως ότι έκανα ήταν καλό για αυτή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...