Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Το δεύτερο ήταν καλύτερο είχε 70 εκατομμύρια ανά μλ αλλά κινητικότητα χάλια 2% όπως και την πρώτη φορά είμαστε δύσκολα για φυσική σύλληψη δυστυχώς αλλά θα το παλέψουμε!

τα 70/ml είναι πολύ καλό! όμως ναι το 2% είναι χαμηλό... αν επιτρέπεται 2% στο σύνολο;;; ή μόνο η κατηγορία Α; γιατί αν θυμάμαι καλά το σύνολο πρέπει να είναι πάνω από 40 κάτι τέτοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Το δεύτερο ήταν καλύτερο είχε 70 εκατομμύρια ανά μλ αλλά κινητικότητα χάλια 2% όπως και την πρώτη φορά είμαστε δύσκολα για φυσική σύλληψη δυστυχώς αλλά θα το παλέψουμε!

Ο αριθμός είναι πολύ καλός. Όταν λες κινητικότητα 2%, εννοείς ολική ή ζωηρή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εμένα δεν μου έγραψαν τίποτα, όλα καλά μου είπαν, και ότι αυτό δεν φαίνεται στη σαλπιγγογραφία, αν είναι στον τράχηλο... Ανησυχώ τώρα.

οχι στον τράχηλο δεν φαίνεται μα το σκιαγραφικό δεν πάει στον τράχηλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Ο αριθμός είναι πολύ καλός. Όταν λες κινητικότητα 2%, εννοείς ολική ή ζωηρή;

α ρε κοριτσι πως φαινόμαστε οι γιατρίνες... την ίδια ερώτηση κάναμε!

όσο για το δικό σου μην ανησυχείς!!! θα το είχε δει στον υπέρηχο! ενδοκολπικο δεν κάνεις; φαίνονται όλα αυτά εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εμένα δεν μου έγραψαν τίποτα, όλα καλά μου είπαν, και ότι αυτό δεν φαίνεται στη σαλπιγγογραφία, αν είναι στον τράχηλο... Ανησυχώ τώρα.

Στην σαλπιγγογραφια δεν φαίνεται αν υπάρχει κάτι στον τράχηλο. Στον υπέρηχο όμως φαντάζομαι πως φαίνεται οπότε ρώτησε τον γιατρό σου. Ακόμη και στη μήτρα να υπάρχει κάτι δεν καταλαβαίνουν τι από τη σαλπιγγογραφια. Μόνο με υστεροσκοπηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Το δεύτερο ήταν καλύτερο είχε 70 εκατομμύρια ανά μλ αλλά κινητικότητα χάλια 2% όπως και την πρώτη φορά είμαστε δύσκολα για φυσική σύλληψη δυστυχώς αλλά θα το παλέψουμε!

Είναι πράγματι χαμηλή η κινητικότητα. Αλλά μήπως φτιάχνει με βιταμίνες? Επίσης αν καπνίζει σίγουρα πρέπει να το κόψει για να δείτε στο επόμενο αν θα έχει ανέβει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Δεν θυμάμαι πιες μου ζητήσατε εμπειρία αύριο θα ανοίξω σχετικό θέμα να σας πω της 2 εμπειρίες μου 

Ναι μας ενδιαφέρει γιατί πρέπει να κάνω κι εγώ υστεροσκοπηση! Περιμένουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι μας ενδιαφέρει γιατί πρέπει να κάνω κι εγώ υστεροσκοπηση! Περιμένουμε! 

ναι ναι αύριο το μεσημέρι θα σας πω λεπτομερώς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κι εγω ασχημα νεα.Πολυποδας.Υστεροσαλπιγγογραφια κ αποξεση...Ουφ

Τι γίνεται ρε κορίτσια περαστικά σε όλες μας .. ο Φλεβάρης ήταν αποκαλυπτικός μήνας αλλά σκεφτειτε ότι όλα θα τα φτιάξουμε κ θα επανέλθουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 @Tokyo  η ολική κίνηση είναι 14 % χάλια είναι  ευτυχώς δεν καπνίζει γιατί άμα κάπνιζε δεν ξέρω πως θα ήταν εντάξει μας είπε ότι επηρεάζεται και από την αντιβίωση θα δούμε τώρα θα αρχίσει τις βιταμίνες και σε ένα μήνα θα ξανακάνει  μέχρι τότε δεν θα έχουμε  ελεύθερες  επαφές εντάξεις ελπίδες  πολλές δεν έχω τουλάχιστον να το φτιάξουμε λίγο για εξωσωματική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Γιάννα 36 @Tokyo  η ολική κίνηση είναι 14 % χάλια είναι  ευτυχώς δεν καπνίζει γιατί άμα κάπνιζε δεν ξέρω πως θα ήταν εντάξει μας είπε ότι επηρεάζεται και από την αντιβίωση θα δούμε τώρα θα αρχίσει τις βιταμίνες και σε ένα μήνα θα ξανακάνει  μέχρι τότε δεν θα έχουμε  ελεύθερες  επαφές εντάξεις ελπίδες  πολλές δεν έχω τουλάχιστον να το φτιάξουμε λίγο για εξωσωματική

όντως το σύνολο είναι χαμηλό... γιατί η ζωηρή κ νωθρή δεν είναι παντα στανταρ με την έννοια ότι δεν είναι πάντα εύκολο να διαχωριστούν κ καμιά φορά χάνει στη μέτρηση. Όμως συνολική είναι πιο σαφής... τι βιταμίνες σας έδωσαν; εμένα έκανε πρόσφατα ο άντρας μου αλλά οκ συνολική είχε 75 κάτι τέτοιο αλλά όντως κ αυτός ζωηρή είχε γύρω στο 8 που θα μπορούσε να είναι κ πολύ καλύτερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

όντως το σύνολο είναι χαμηλό... γιατί η ζωηρή κ νωθρή δεν είναι παντα στανταρ με την έννοια ότι δεν είναι πάντα εύκολο να διαχωριστούν κ καμιά φορά χάνει στη μέτρηση. Όμως συνολική είναι πιο σαφής... τι βιταμίνες σας έδωσαν; εμένα έκανε πρόσφατα ο άντρας μου αλλά οκ συνολική είχε 75 κάτι τέτοιο αλλά όντως κ αυτός ζωηρή είχε γύρω στο 8 που θα μπορούσε να είναι κ πολύ καλύτερο...,

Μας είπε να μην πάρουμε τις ακριβές προφετιλ και τέτοια να το πάμε διατροφικά αλλά στοχευμένα μας έδωσε γύρη ανθέων  και τριβόλι σε σκόνη αυτό το έψαξα και εγώ και όντως κάνει θαύματα στην ποσότητα και στην κίνηση είναι φυτικό και το παίρνεις από τα βιολογικά  το καλό είναι ότι είναι και οικονομικο αυτό το παίρνεις για ένα μήνα και μετά διακοπή  γιατί είναι δυνατό και παίρνει και βιταμίνη C και Ε σε ένα μήνα θα δούμε αν άλλαξε κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Χμ δεν είμαι σίγουρη για λαπαροσκόπηση, μπορεί να λέγεται και υστεροσκόπηση. Κάτι τέτοιο τέλοσπάντων. Θα σου πει ο γιατρός σου για τις εναλλακτικές. Πρώτα πρώτα βέβαια θα φανεί στη σλαπιγγογραφία αν είναι πολύποδας, που εύχομαι να έκαναν τα μάτια του πουλάκια και να μην είναι τίποτα!

Οπως τα λες κορίτσι μου.Με υστεροσκόπηση γίνεται καλυτερη αφαίρεση.Εμενα ο γιατρος μου ειχε κανει απόξεση και εμεινε η βάση του ...Τωρα θα δουμε απο εκει και περα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Οπως τα λες κορίτσι μου.Με υστεροσκόπηση γίνεται καλυτερη αφαίρεση.Εμενα ο γιατρος μου ειχε κανει απόξεση και εμεινε η βάση του ...Τωρα θα δουμε απο εκει και περα...

 

Δεν σου έκανε υστεροσκοπηση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo ,   @LOULOUdaki @Γιάννα 36 ,@Niki94 ,@Mantarini ,@ Vicky  σας ευχαριστω πολυ  όλες για τις ευχές σας και για την συμπαράσταση!Μόλις μπήκα σπίτι μου.Αφού είδαμε στον υπέρηχο τον πολύποδα , πήγα σχολείο και είχαμε παρτυ ταιμ...Μετα με πηραν τηλ. απο το κέντρο οτι αναβλήθηκε ενα ραντεβου και πήγα τρεχοντας για την υστεροσαλπιγγογραφία. Ηπια και ενα ντεπονάκι. Κιχ δεν εβγαλα στην εξέταση.Σαν πόνους περιόδου.Θες η ανυπομονησία μου ,θες τα νευρα μου για όλο αυτό ,ουτε πονεσα καθόλου.

Οι σάλπιγγες μια χαρά.Ο πολύποδας είναι τα απομεινάρια του παλιού ,γιατί δεν εγινε σωστη δουλεια με την απόξεση.Χρειαζόταν υστεροσκόπηση.Τωρα μου μένει να παω στο γιατρο να δει τι θα μου πει...Παντως απο το κέντρο που εκανα την εξέταση μου είπαν οτι δεν είναι και απαραίτητο να αφαιρεθει...Εκτός κι ανα κρίνει ο γιατρος οτι θέλει καθαρη εντελώς την περιοχή..Αυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

@Tokyo ,   @LOULOUdaki @Γιάννα 36 ,@Niki94 ,@Mantarini ,@ Vicky  σας ευχαριστω πολυ  όλες για τις ευχές σας και για την συμπαράσταση!Μόλις μπήκα σπίτι μου.Αφού είδαμε στον υπέρηχο τον πολύποδα , πήγα σχολείο και είχαμε παρτυ ταιμ...Μετα με πηραν τηλ. απο το κέντρο οτι αναβλήθηκε ενα ραντεβου και πήγα τρεχοντας για την υστεροσαλπιγγογραφία. Ηπια και ενα ντεπονάκι. Κιχ δεν εβγαλα στην εξέταση.Σαν πόνους περιόδου.Θες η ανυπομονησία μου ,θες τα νευρα μου για όλο αυτό ,ουτε πονεσα καθόλου.

Οι σάλπιγγες μια χαρά.Ο πολύποδας είναι τα απομεινάρια του παλιού ,γιατί δεν εγινε σωστη δουλεια με την απόξεση.Χρειαζόταν υστεροσκόπηση.Τωρα μου μένει να παω στο γιατρο να δει τι θα μου πει...Παντως απο το κέντρο που εκανα την εξέταση μου είπαν οτι δεν είναι και απαραίτητο να αφαιρεθει...Εκτός κι ανα κρίνει ο γιατρος οτι θέλει καθαρη εντελώς την περιοχή..Αυτα...

Άρα δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό μπορεί να μην χρειαστεί να το πειράξεις.Ολα καλά θα πάνε !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Άρα δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό μπορεί να μην χρειαστεί να το πειράξεις.Ολα καλά θα πάνε !!!!

Μακαρι κορίτσι μου να μην χρειαστει...Με όλες αυτες τις εξετασεις και τα χειρουργεια  ,εχω μείνει ...άφραγκη..220 ΕΥΡΩ Εδωσα και σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

α δεν είναι τίποτα κοπέλα μου εδώ εγω 2η φορά υστεροσκοπιση αν θες κάτι ρωτάμε 

Σ ευχαριστω πολυ!Πως γίνεται αυτη η εξεταση;;Στοιχιζει ακριβα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Μακαρι κορίτσι μου να μην χρειαστει...Με όλες αυτες τις εξετασεις και τα χειρουργεια  ,εχω μείνει ...άφραγκη..220 ΕΥΡΩ Εδωσα και σήμερα...

Ποσα;;;; γιατι τοσο πολυ;;; εδω ολοκληρο ιασω κ εκανε 165... επισης αν καταλαβαίνω καλα εισαι δασκάλα/καθηγήτρια, δεν σου καλυπτει τπτ ο ασφαλιστικός φορέας; οχι μονο σήμερα γενικά στις εξετάσεις σου. Η υστεροσκοπηση αν θυμαμαι καλα απο τις πληροφορίες που εδινε εδω στην παρέα κάποια κοπέλα απαιτεί νάρκωση και ειπωθηκε ενα κόστος αρκετά υψηλό... αν θυμαμαι καλα 800. Όμως επειδή ισως το μπλέκω εγω καλύτερα να πουν τα κορίτσια που το έκαναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ποσα;;;; γιατι τοσο πολυ;;; εδω ολοκληρο ιασω κ εκανε 165... επισης αν καταλαβαίνω καλα εισαι δασκάλα/καθηγήτρια, δεν σου καλυπτει τπτ ο ασφαλιστικός φορέας; οχι μονο σήμερα γενικά στις εξετάσεις σου. Η υστεροσκοπηση αν θυμαμαι καλα απο τις πληροφορίες που εδινε εδω στην παρέα κάποια κοπέλα απαιτεί νάρκωση και ειπωθηκε ενα κόστος αρκετά υψηλό... αν θυμαμαι καλα 800. Όμως επειδή ισως το μπλέκω εγω καλύτερα να πουν τα κορίτσια που το έκαναν...

Δυστυχώς το κέντρο που έκανα την εξέταση είναι ιδιωτικό και μου είπαν οτι η εξέταση δεν γράφεται.155 εκανε η εξέταση και άλλα 75 στο γιατρό για το υγρο λεει..Να μην πω τιποτα τωρα...Τα ίδια ειχα ξαναδωσει πριν 2 χρόνια που την έκανα.Και στην απόξεση που είχα κάνει τόσα είχα δώσει ,800 ευρω.. Μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα αλλο απο εδω και πέρα..Που να προλάβουμε πια;;;

Όσο για τον ασφαλιστικό φορέα...μόνο στο νοσοκομείο...Κανένας γυναικολόγος δεν έχει σύμβαση με το δημόσιο και μόνο ΚΑΠΟΙΕΣ εξετάσεις αίματος και χοριακες γράφονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Δυστυχώς το κέντρο που έκανα την εξέταση είναι ιδιωτικό και μου είπαν οτι η εξέταση δεν γράφεται.155 εκανε η εξέταση και άλλα 75 στο γιατρό για το υγρο λεει..Να μην πω τιποτα τωρα...Τα ίδια ειχα ξαναδωσει πριν 2 χρόνια που την έκανα.Και στην απόξεση που είχα κάνει τόσα είχα δώσει ,800 ευρω.. Μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα αλλο απο εδω και πέρα..Που να προλάβουμε πια;;;

και το ιασω κ το μητερα ιδιωτικα ειναι κ δεν παιρνουν τοσα... ακου το υγρο ξεχωριστα! Ισως το συγκεκριμένο κέντρο να μην δέχεται εοπυ αλλιώς αποκλείεται να μην υπάρχει έστω και μια μικρή κάλυψη.  Επίσης πως πήγες έτσι γρήγορα; δεν σου έδωσαν αντιβίωση για μια μέρα πριν; κ 2 μετά. Σόρρυ αλλά εγώ την έκανα μέσω ασφαλιστικού ταμείου (τράπεζας) κ κάλυπτε όλο το ποσό, οπότε ακόμα κ αν πεις ότι ο εοπυ δεν δίνει όλο το ποσό σιγουρα δίνει κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

και το ιασω κ το μητερα ιδιωτικα ειναι κ δεν παιρνουν τοσα... ακου το υγρο ξεχωριστα! Ισως το συγκεκριμένο κέντρο να μην δέχεται εοπυ αλλιώς αποκλείεται να μην υπάρχει έστω και μια μικρή κάλυψη.  Επίσης πως πήγες έτσι γρήγορα; δεν σου έδωσαν αντιβίωση για μια μέρα πριν; κ 2 μετά. Σόρρυ αλλά εγώ την έκανα μέσω ασφαλιστικού ταμείου (τράπεζας) κ κάλυπτε όλο το ποσό, οπότε ακόμα κ αν πεις ότι ο εοπυ δεν δίνει όλο το ποσό σιγουρα δίνει κάτι! 

Τόκυο, ρώτησα κι εγώ. Ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει 30€. Εγώ έδωσα 130€, σιγά μην έτρεχα να μου γράψουν για τρίχες. @Χρυσάφω μου όντως έδωσες πολλά. Ίσως επειδή είσαι επαρχία, είναι πιο τσιμπημένες οι τιμές. Αυτό που έχει σημασία τώρα είναι ότι ο πολύποδας δεν είναι καινούριος, είναι απομεινάρι του παλιού, κι αν είναι πολύ μικρός, δεν νομίζω ότι ενοχλεί και τόσο πια. Εκτός εάν είναι σε περίεργο σημείο.

Κορίτσια τελείωσαν τα ψέματα. Ο Φλεβάρης τελείωσε. Ήταν περίεργος μήνας, πρέπει να πω. Αποκαλυπτικός που λέει και η @lactaki. Εύχομαι τώρα που σενιαριστήκαμε με τις εξετάσεις, σε ένα δυο μήνες να το τσακώσουμε το σπόρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

και το ιασω κ το μητερα ιδιωτικα ειναι κ δεν παιρνουν τοσα... ακου το υγρο ξεχωριστα! Ισως το συγκεκριμένο κέντρο να μην δέχεται εοπυ αλλιώς αποκλείεται να μην υπάρχει έστω και μια μικρή κάλυψη.  Επίσης πως πήγες έτσι γρήγορα; δεν σου έδωσαν αντιβίωση για μια μέρα πριν; κ 2 μετά. Σόρρυ αλλά εγώ την έκανα μέσω ασφαλιστικού ταμείου (τράπεζας) κ κάλυπτε όλο το ποσό, οπότε ακόμα κ αν πεις ότι ο εοπυ δεν δίνει όλο το ποσό σιγουρα δίνει κάτι! 

Τι να πω. Ρωτησα και μου είπαν ΔΕΝ το καλύβει. Πήγα άμεσα γιατι ο γιατρος έφευγε αύριο και θα ερχόταν σε μια εβδομάδα.Θα έχανα τις ημέρες του κύκλου που βρίσκομαι και θα πηγαινε για τον άλλο μήνα. Δεν με πειράζει αυτο. Ξεμπέρδεψα και έχω ήσυχο το κεφάλι μου για το τι πρόκειται. Όσο για την αντιβίωση...ρώτησα και αυτό.Δεν χρειαζόταν.Μια χαρά τα κατάφερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Τόκυο, ρώτησα κι εγώ. Ο ΕΟΠΥΥ καλύπτει 30€. Εγώ έδωσα 130€, σιγά μην έτρεχα να μου γράψουν για τρίχες. @Χρυσάφω μου όντως έδωσες πολλά. Ίσως επειδή είσαι επαρχία, είναι πιο τσιμπημένες οι τιμές. Αυτό που έχει σημασία τώρα είναι ότι ο πολύποδας δεν είναι καινούριος, είναι απομεινάρι του παλιού, κι αν είναι πολύ μικρός, δεν νομίζω ότι ενοχλεί και τόσο πια. Εκτός εάν είναι σε περίεργο σημείο.

Κορίτσια τελείωσαν τα ψέματα. Ο Φλεβάρης τελείωσε. Ήταν περίεργος μήνας, πρέπει να πω. Αποκαλυπτικός που λέει και η @lactaki. Εύχομαι τώρα που σενιαριστήκαμε με τις εξετάσεις, σε ένα δυο μήνες να το τσακώσουμε το σπόρι!

Αντε να παει στο καλο γιατι μέχρι τελευταία στιγμής μας ταλαιπώρησε!Πάμε για ήλιο τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...