Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

Επισης μιας κι εγραψα για σπερμα...ο δικος μου κανει ζεστα ντουζ στην επιμαχη περιοχη πριν την επαφη.

Του ειπα πως αυτο δεν κανει αλλα απαντησε πως αυτο ισχυει για την σαουνα οχι για τα ντουζ.

Ισχυει? Να επιμεινω ή τσαμπα μαλωνουμε καθε φορα,?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μια απο τα ιδια!

Και παλι ομως υποτιθεται οτι το μια μερα πριν την ωορρηξια ειναι το καλυτερο καθως το ωαριο μπορει να συναντησει το σπερμα που ηδη υπαρχει.(αχ γενετιστες θα γινουμε στο τελος!)

Εγω πιστευω οτι αφου ειχαμε επαφες σε γονιμες το καναμε σωστα, απλα δεν ετυχε.Σιγουρα εχω κλεισει 3 μηνες με σωστες επαφες απλα οντως δεν εκατσε

Αν αρχισω να αγχωνομαι και για την ακριβη μερα της ωορρηξιας παει την εχασα την μπαλα.Οποτε κανω το ιδιο με σενα, επαφη στο πρωτο αχνο τεστακι,στο εντονο και μισ μερα μετα.

Α και προσπαθω πρωι που ειμαστε και οι δυο πιο ξεκουραστοι.Διαβασα πως ετσι ειναι πιο δυνατο το σπερμα

Ετσι ακριβώς. Προσπαθώ να εντάξω τώρα την 2η ημέρα μετά το θετικό τεστ που την είχα παραμελήσει Χαχαχαχα! Εμείς έχουμε καθιερώσει το πρωί μεσημέρι αν φυσικά βολεύει. Το βράδυ ύπνος ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Επισης μιας κι εγραψα για σπερμα...ο δικος μου κανει ζεστα ντουζ στην επιμαχη περιοχη πριν την επαφη.

Του ειπα πως αυτο δεν κανει αλλα απαντησε πως αυτο ισχυει για την σαουνα οχι για τα ντουζ.

Ισχυει? Να επιμεινω ή τσαμπα μαλωνουμε καθε φορα,?

 

Κι εγώ ό,τι κι εσύ γνωρίζω, δεν κάνει να ναι ζεστη η περιοχή αλλά δροσερή. Στη γυναίκα βοηθά η θερμότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Εν τω μεταξύ κορίτσια ο άντρας μου απέκτησε κι άποψη, δεν θέλει κάθε μέρα σεξ γιατί λέει πρέπει να προλάβει το σπέρμα να μαζευτεί πολύ γιατί αλλιώς θα ναι λίγο και δεν κάνει! Του εξηγώ πως κάθε 12 ώρες μαζεύεται τίποτα αυτός! ??Κοιτά την ποιότητα κι εγώ την ποσότητα ??

Δίκιο έχει νομίζω γι αυτό λένε μέρα παρά μέρα οι επαφές..  εμένα είναι της άποψης να έχουμε επαφές οπότε μας έρθει και όχι προγραμματισμένα.. Δεν του αρέσει έτσι δηλαδή..  Και του λέω ότι αν το αφήσουμε τελείως χύμα δεν θα δούμε "τηγανίτα" μόνο μέλι..  εντάξει δεν είπαμε να κλείνουμε και ραντεβού αλλά στις γόνιμες να είναι πιο στοχευμένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Επισης μιας κι εγραψα για σπερμα...ο δικος μου κανει ζεστα ντουζ στην επιμαχη περιοχη πριν την επαφη.

Του ειπα πως αυτο δεν κανει αλλα απαντησε πως αυτο ισχυει για την σαουνα οχι για τα ντουζ.

Ισχυει? Να επιμεινω ή τσαμπα μαλωνουμε καθε φορα,?

 

νομίζω πως δεν κάνει η πολύ ζέστη.. αντίθετο αποτέλεσμα φέρνει..  Μήπως να ρωτούσατε ένα γιατρό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Επισης μιας κι εγραψα για σπερμα...ο δικος μου κανει ζεστα ντουζ στην επιμαχη περιοχη πριν την επαφη.

Του ειπα πως αυτο δεν κανει αλλα απαντησε πως αυτο ισχυει για την σαουνα οχι για τα ντουζ.

Ισχυει? Να επιμεινω ή τσαμπα μαλωνουμε καθε φορα,?

 

Η ευαίσθητη περιοχή τον άντρα πρέπει να είναι στους 35 βαθμούς και όχι παραπάνω οπότε δεν πρέπει να κάνει με καυτό νερό ντουζ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Δίκιο έχει νομίζω γι αυτό λένε μέρα παρά μέρα οι επαφές..  εμένα είναι της άποψης να έχουμε επαφές οπότε μας έρθει και όχι προγραμματισμένα.. Δεν του αρέσει έτσι δηλαδή..  Και του λέω ότι αν το αφήσουμε τελείως χύμα δεν θα δούμε "τηγανίτα" μόνο μέλι..  εντάξει δεν είπαμε να κλείνουμε και ραντεβού αλλά στις γόνιμες να είναι πιο στοχευμένα.. 

Είστε νιόπαντροι και σε καλή ηλικία! Συμφωνώ με τον άντρα σου, να μην βάλετε πρόγραμμα. Εσύ μπορείς να παρακολουθείς τις γονιμες σου από υγρά κτλ και να έχετε περισσότερες επαφές εκείνες τις μέρες. Είναι πολύ νωρίς να βάλετε πρόγραμμα, να απολαύσετε ο ένας τον άλλο! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Για 3 μήνες έκανα την ημέρα θετικοποιησης και την επομένη και τέλος. Αλλά η ωορρηξία γινόταν δύο μέρες μετά οπότε τα έκανα λάθος. Σίγουρα κάθε κύκλος δεν είναι ο ίδιος. Αλλά εκείνο το τριήμερο είναι γενικά το κρίσιμο. Γι αυτό και τώρα μπερδεύτηκα γιατί η θερμοκρασία και τα σημάδια ωορρηξιας ήταν μέσα στο επόμενο 24ωρο κι όχι 48 ώρες όπως συνηθιζοταν σε εμένα. Όπως και να έχει δεν ξέρεις ποτέ πότε έγινε αν δεν το δεις σε υπέρηχο οπότε.. 

Πως βρήκες ότι η ωορρηξία γινόταν δύο μέρες μετά; ρωτάω γιατί κ γω κυρίως επικεντρώνομαι στις 2 μέρες του τεστ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Είστε νιόπαντροι και σε καλή ηλικία! Συμφωνώ με τον άντρα σου, να μην βάλετε πρόγραμμα. Εσύ μπορείς να παρακολουθείς τις γονιμες σου από υγρά κτλ και να έχετε περισσότερες επαφές εκείνες τις μέρες. Είναι πολύ νωρίς να βάλετε πρόγραμμα, να απολαύσετε ο ένας τον άλλο! ❤️

12 Χρόνια τον απολαμβάνω.. Από τους 8 μήνες συγκατοίκηση.. ο γάμος έγινε καθαρά για να προχωρήσουμε παρακατω και να κάνουμε παιδάκι.. Δεν είμαστε από εκείνα τα ζευγάρια που έμειναν μαζί μετά γάμου οπότε θέλουμε το χρόνο μας σαν ζευγάρι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πως βρήκες ότι η ωορρηξία γινόταν δύο μέρες μετά; ρωτάω γιατί κ γω κυρίως επικεντρώνομαι στις 2 μέρες του τεστ...

Με βάση το ότι 14 μέρες μετά αδιαθετουσα. Κ με βάση τη θερμοκρασία που έπεφτε εκείνη την ημέρα. Πρακτικά δεν το γνωρίζω, θεωρητικά πάντα. Έναν υπέρηχο στο σπίτι δεν μπορούμε να αγοράσουμε να κοιτάμε live τι γίνεται? ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Δίκιο έχει νομίζω γι αυτό λένε μέρα παρά μέρα οι επαφές..  εμένα είναι της άποψης να έχουμε επαφές οπότε μας έρθει και όχι προγραμματισμένα.. Δεν του αρέσει έτσι δηλαδή..  Και του λέω ότι αν το αφήσουμε τελείως χύμα δεν θα δούμε "τηγανίτα" μόνο μέλι..  εντάξει δεν είπαμε να κλείνουμε και ραντεβού αλλά στις γόνιμες να είναι πιο στοχευμένα.. 

Έχεις καιρό ακόμα για πρόγραμμα θα έλεγα... αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ξέρεις εσύ τις μέρες κ χωρίς να του το λες να σε πιάνει έτσι "τυχαία" μια μεγάλη διάθεση εκείνες τις μέρες! Αλλιώς θα το πάρει και αυτός αν πιστεύει ότι απλά τον θες πολύ κ αλλιώς αν νιώθει ότι τον πας για εργαστηριακό πείραμα ?

Γενικά πάντως οι άντρες πείθονται για πρόγραμμα αφού πρώτα δουν ότι δεν πιάνει το τυχαίο... οπότε στη χειρότερη δώσε λίγο χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Με βάση το ότι 14 μέρες μετά αδιαθετουσα. Κ με βάση τη θερμοκρασία που έπεφτε εκείνη την ημέρα. Πρακτικά δεν το γνωρίζω, θεωρητικά πάντα. Έναν υπέρηχο στο σπίτι δεν μπορούμε να αγοράσουμε να κοιτάμε live τι γίνεται? ???

Λοιπόν εγώ ανακάλυψα ότι αδιαθετώ στις 12 μέρες κ έχω ακούσει ότι γενικά το νορμάλ είναι από 11-16 μέρες, οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρη μόνο από αυτό... Μάλλον απλά πρέπει να είμαστε στις επάλξεις όλο εκείνο το 3ημερο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έχεις καιρό ακόμα για πρόγραμμα θα έλεγα... αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να ξέρεις εσύ τις μέρες κ χωρίς να του το λες να σε πιάνει έτσι "τυχαία" μια μεγάλη διάθεση εκείνες τις μέρες! Αλλιώς θα το πάρει και αυτός αν πιστεύει ότι απλά τον θες πολύ κ αλλιώς αν νιώθει ότι τον πας για εργαστηριακό πείραμα ?

Γενικά πάντως οι άντρες πείθονται για πρόγραμμα αφού πρώτα δουν ότι δεν πιάνει το τυχαίο... οπότε στη χειρότερη δώσε λίγο χρόνο

γέλασα με το εργαστηριακό πείραμα..  τεσπα κορίτσια μου..  Ενώ ήμουν πολύ αισιόδοξη και κεφάτη σήμερα δεν ξέρω με χει βρει μια μιζερια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Η ευαίσθητη περιοχή τον άντρα πρέπει να είναι στους 35 βαθμούς και όχι παραπάνω οπότε δεν πρέπει να κάνει με καυτό νερό ντουζ.. 

Πες μου κατι αυτο τωρα πως ακριβως θα το ανακαλυψω?? Οχι πες, γιατι διαφορα σεναρια περνανε απο το μυαλο μου για την μετρηση της θερμοκρασιας στο σημειο?:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak εντάξει μωρέ, μετά το ντους θα περιμένεις εσύ απέξω με το ανεμιστηράκι για να τον δροσίσεις ???. Σοβαρά τώρα, δεν νομίζω να γίνεται τρελή ζημιά με το ζεστό νερό, αλλά καλό θα ήταν να κρατάει δροσερή την περιοχή. Μήπως να μην του ανάβεις το θερμοσίφωνο πριν κάνει μπάνιο; Θέλοντας και μη, θα κάνει με κρύο ?.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πες μου κατι αυτο τωρα πως ακριβως θα το ανακαλυψω?? Οχι πες, γιατι διαφορα σεναρια περνανε απο το μυαλο μου για την μετρηση της θερμοκρασιας στο σημειο?:P

Το ξέρατε ότι οι "σπερματομηχανές" βρίσκονται εκτός του σώματος για να μην περιβάλλονται από το λίπος που ανεβάζει τη θερμοκρασία του σώματος;

Λοιπόν, τώρα μου βάλατε ιδέες. Θα χρησιμοποιήσω το ηλεκτρονικό θερμόμετρο που το βάζεις στο κούτελο και δείχνει τη θερμοκρασία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Ginaak εντάξει μωρέ, μετά το ντους θα περιμένεις εσύ απέξω με το ανεμιστηράκι για να τον δροσίσεις ???. Σοβαρά τώρα, δεν νομίζω να γίνεται τρελή ζημιά με το ζεστό νερό, αλλά καλό θα ήταν να κρατάει δροσερή την περιοχή. Μήπως να μην του ανάβεις το θερμοσίφωνο πριν κάνει μπάνιο; Θέλοντας και μη, θα κάνει με κρύο ?.

Αχ την πιο ακαταλληλη στιγμη μου κοβει τις φατσουλες...

Πεθανα στο γελιο με ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Πες μου κατι αυτο τωρα πως ακριβως θα το ανακαλυψω?? Οχι πες, γιατι διαφορα σεναρια περνανε απο το μυαλο μου για την μετρηση της θερμοκρασιας στο σημειο?:P

Τώρα πως θα το ανακαλύψεις είναι ένα άλλο θέμα..!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

γέλασα με το εργαστηριακό πείραμα..  τεσπα κορίτσια μου..  Ενώ ήμουν πολύ αισιόδοξη και κεφάτη σήμερα δεν ξέρω με χει βρει μια μιζερια..

σε νιώθω... κ γω όλους τους προηγούμενους μήνες μόλις ένιωθα τα πρώτα συμπτώματα με έπιαναν νεύρα κ απογοήτευση! Αυτός είναι ο πιο ήρεμος μήνας εδώ και καιρό! Το φοβερό είναι ότι δεν νιώθω τπτ! ούτε αυτό το γνώριμο πόνο στη μέση, το βάρος χαμηλά στην κοιλιά ΤΙΠΟΤΑ λες κ δεν θα αδιαθετήσω (το οποίο αποκλείεται γιατί δεν είχαμε ελεύθερες επαφές)... ακριβώς όπως ήμουν δλδ πριν ξεκινήσω να προσπαθώ. Πραγματικά τώρα καταλαβαίνω πόσο ψάχνομαι κάθε μήνα και πόσο το μυαλό μου γεννάει συμπτώματα. Αν δεν το παρατηρούσα αυτό το μήνα ούτε εγώ δεν θα το πίστευα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Τώρα πως θα το ανακαλύψεις είναι ένα άλλο θέμα..!!!!! 

Είπαμε, με το θερμόμετρο για το κούτελο, αλλά θα το βάλει αλλού ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

σε νιώθω... κ γω όλους τους προηγούμενους μήνες μόλις ένιωθα τα πρώτα συμπτώματα με έπιαναν νεύρα κ απογοήτευση! Αυτός είναι ο πιο ήρεμος μήνας εδώ και καιρό! Το φοβερό είναι ότι δεν νιώθω τπτ! ούτε αυτό το γνώριμο πόνο στη μέση, το βάρος χαμηλά στην κοιλιά ΤΙΠΟΤΑ λες κ δεν θα αδιαθετήσω (το οποίο αποκλείεται γιατί δεν είχαμε ελεύθερες επαφές)... ακριβώς όπως ήμουν δλδ πριν ξεκινήσω να προσπαθώ. Πραγματικά τώρα καταλαβαίνω πόσο ψάχνομαι κάθε μήνα και πόσο το μυαλό μου γεννάει συμπτώματα. Αν δεν το παρατηρούσα αυτό το μήνα ούτε εγώ δεν θα το πίστευα...

Δεν είναι μόνο η ιδέα σου, πάντως. Οι ελεύθερες επαφές αναστατώνουν την περιοχή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα είχα υπερηχο άκουσα και καρδουλα είναι όλα τελειααα απλα ήθελα να το ξέρετε τα φιλια μου σε όλες σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate89 είπε:

Δεν νομίζω άλλωστε εάν συμβεί μια φορά στο τόσο δεν είναι πρόβλημα, μόνο εάν συμβαίνει συνεχόμενα πρέπει να το ψάξεις. 

Πήγα τηλ.τον γιατρό κ κλεισαμε ραντεβού γ Πέμπτη.Θα δουμε αν γινει ωορρηξία και σε τι στάδιο βρισκομαι.Νωρις μου φαινεται βεβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δεν είναι μόνο η ιδέα σου, πάντως. Οι ελεύθερες επαφές αναστατώνουν την περιοχή. 

Λες; αυτό που πρώτα παρατήρησα κ νόμιζα ότι μου το προκάλεσε το άγχος ήταν η αλλαγή του κύκλου μου... ξαφνικά τους πρώτους 2-3 μήνες έγινε άστατος από εκεί που είχα νταν 27 ημερών! Άστατος για τα δικά μου δεδομένα πάντα αλλά ξαφνικά πήγε από 24ημέρες έως και 30! Μετά επανήλθε... γενικά κάτι γίνεται αλλά δεν ξέρω αν όντως είναι από τις επαφές ή είναι ψυχολογικό. Είχα βρει σε ένα φόρουμ που ρώταγε ακριβώς αυτό μια κοπέλα αλλά ο γυναικολόγος του site της έλεγε ότι είναι όλα στο μυαλό της κ δεν έχει σχέση... δεν ξέρω τι να πω, πάντως σίγουρα έχω δει διαφορά τους μήνες με ελεύθερες επαφές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...