Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σε ευχαριστώ θα δούμε.. Μακάρι.... Αν κ με αυτά που βλέπω κ έμαθα. Τους άλλους μήνες έκανα ότι να ναι.... Δεν ήξερα μετά που θα σκάσει ότι έχω κ άλλες 2 μέρες μετά για επαφές....... 

Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ το ήξερα αυτό! Αυτό που γνωρίζω είναι ότι μόλις σπάσει το αυγό, το ωάριο μπορεί να γονιμοποιηθεί εντός 12-24 ωρών, οπότε γόνιμες είναι δύο ημέρες πριν την ωορρηξία και η μέρα της ωορρηξίας. Αλλά να που μάθαμε και κάτι καινούριο. Κι εγώ έχω καλό προαίσθημα για σένα αυτό το μήνα, αλλά κι αν δεν έρθει τώρα, θα έρθει σίγουρα τους επόμενους μήνες, γιατί εντόπισες την ωορρηξία σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Καλός ήρθες στην παρέα μας Α δεν χρειάζεται να αγχονεσε καθόλου όμως την έκανα την Δευτέρα που μας πέρασε σαν ο ποιο αγχώδης άνθρωπος εδώ μέσα ιδικά με εξετάσεις πιστεύω δεν υπάρχει και όμως δεν είναι τίποτα κράτησε μόνο 5 λεπτά με το ρολόι από πόνο δεν έχει είναι σαν μα είναι μια μεγάλη κράμπα περιόδου και μόλις τελειώσει σταματάνε όλα εμείς σκέψου μετά πήγαμε βόλτα για ψωνια κι εμένα με είχαμε φοβίσει ότι κρατάει 15 λεπτά και θα πονάς παρά πολύ και Αλλά τέτοια δεν ισχύει τίποτα....!!!!! Εμείς κάναμε και χαβαλέ σκέψου και ας είχα Αυτό τον πόνο που λέμε 

Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Άντε με το καλό για όλες μας!

(Ισως εχω στείλει ξανα το ίδιο μνμ αλλά ακόμα ψάχνομαι με τη λειτουργία του φόρουμ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Έγινε τη Πέμπτη ωορρηξία. Αλλά όμως όταν γίνει η ωορρηξία κ σπάσει μετά φεύγει το κύτταρα κι... Οπότε μέχρι Σάββατο είμαι γόνιμη. Ελπίζω για το βράδυ... 

Δηλαδή η ωορρηξία δεν σε κρατά γόνιμη μόνο για μια ημέρα? Δεν το κατάλαβα αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Δηλαδή η ωορρηξία δεν σε κρατά γόνιμη μόνο για μια ημέρα? Δεν το κατάλαβα αυτό... 

Η ωορρηξία από ότι κατάλαβα βγάζει το υγρό αυτό που στη ουσία λέει στα σπερματοζωαρια " περάστε από εδώ" ?? αυτό το υγρό υπάρχει 48 ώρες.... Οπότε μέχρι σήμερα το βράδυ ξαλοσωριζω τα σπερματοζωαρια. ???? Τώρα το κύτταρα κι που βγήκε από τη κυστουλα είναι στη αριστερή σάλπιγγα κ ελπίζω να φτάσει κάποιο σπέρματα κι προς τα εκεί. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Σας λέω μια πρωινή πρωινή Καλημέρα κορίτσια... μπορεί να είναι Κυριακή αλλά δουλεύω... 

Καλή δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια. Καλή Κυριακή, ό,τι κι αν κάνετε!

21η μέρα σήμερα (μετράω σαν τους φαντάρους!). Θεωρητικά, ΑΝ υπάρχει γονιμοποίηση, 20η - 24η ημέρα είναι το "παράθυρο εμφύτευσης". Αχ κορίτσια μου, μακάρι να μου συνέβαινε αυτό! Νομίζω ότι αν δω θετικό τεστ, θα ουρλιάξω από χαρά! (Ούτε πρωτάρα να ήμουν ?).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια. Καλή Κυριακή, ό,τι κι αν κάνετε!

21η μέρα σήμερα (μετράω σαν τους φαντάρους!). Θεωρητικά, ΑΝ υπάρχει γονιμοποίηση, 20η - 24η ημέρα είναι το "παράθυρο εμφύτευσης". Αχ κορίτσια μου, μακάρι να μου συνέβαινε αυτό! Νομίζω ότι αν δω θετικό τεστ, θα ουρλιάξω από χαρά! (Ούτε πρωτάρα να ήμουν ?).

Εγω να δεις τι θα κανω!Δεν εισαι η μονη!!!!Καλη σου μερα κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια. Καλή Κυριακή, ό,τι κι αν κάνετε!

21η μέρα σήμερα (μετράω σαν τους φαντάρους!). Θεωρητικά, ΑΝ υπάρχει γονιμοποίηση, 20η - 24η ημέρα είναι το "παράθυρο εμφύτευσης". Αχ κορίτσια μου, μακάρι να μου συνέβαινε αυτό! Νομίζω ότι αν δω θετικό τεστ, θα ουρλιάξω από χαρά! (Ούτε πρωτάρα να ήμουν ?).

Τι καλά να έχουμε ευχάριστα νέα!! Γενικά 10-12 μέρες από την πιθανή σύλληψη ανιχνεύεται η ορμόνη, οπότε κάνε υπομονή λίγες μέρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου.. εγώ βρίσκομαι στην 20η μέρα του κύκλου κ αύριο θα πάω να κάνω την εξέταση προγενέστερονης όπως είχα προγραμματίσει κ γενική αίματος.. κατά τ αλλά αν κ έκανα προσπάθειες αυτό το μήνα πριν μάθω για το θέμα μου δε θέλω να έχει γινει κάτι.. δεν πρέπει πιστεύω να έχει γίνει κάτι.. αύριο θα σας έχω νέα θα πάρω την μαγνητική κ το μεσημέρι θα μιλήσω με τον γιατρό μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Κ γω στην ίδια φάση :-)

Περιμένω Παρασκευή κ να πω την αλήθεια αν κρίνω απο τα συμπτώματα θα έρθει κανονικά! Οπότε θα κλείσω κ το ραντεβού για σαλπιγγογραφια, απο το να το έχω να το σκέφτομαι καλύτερα να ξέρουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. εγώ βρίσκομαι στην 20η μέρα του κύκλου κ αύριο θα πάω να κάνω την εξέταση προγενέστερονης όπως είχα προγραμματίσει κ γενική αίματος.. κατά τ αλλά αν κ έκανα προσπάθειες αυτό το μήνα πριν μάθω για το θέμα μου δε θέλω να έχει γινει κάτι.. δεν πρέπει πιστεύω να έχει γίνει κάτι.. αύριο θα σας έχω νέα θα πάρω την μαγνητική κ το μεσημέρι θα μιλήσω με τον γιατρό μου.. 

Καλά αποτελέσματα!! Να μας ενημερώσεις! Και να λες μετά, πάει πέρασε κι αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Γιάννα 36 δεν θα κάνω τεστ πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου. Αρκετές ήττες έχω φάει! ΑΝ δω καθυστέρηση, τότε θα κάνω. Μακάρι μακάρι μακάρι!!! 

@lactaki καλά αποτελέσματα! Πότε θα πάρεις τα αποτελέσματα της μαγνητικής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 δεν θα κάνω τεστ πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου. Αρκετές ήττες έχω φάει! ΑΝ δω καθυστέρηση, τότε θα κάνω. Μακάρι μακάρι μακάρι!!! 

@lactaki καλά αποτελέσματα! Πότε θα πάρεις τα αποτελέσματα της μαγνητικής; 

Θυμήθηκα και την περίπτωση της @*Louloudenia*που είχε κάνει τεστ κι ήταν αρνητικά και τελικά έδειξαν με την καθυστέρηση όταν έκανε και χοριακη! Τι χαζές που είμαστε και κάνουμε μέρες πριν?? Και κάθε φορά λέω το ίδιο και το ξανά κάνω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μελλουσες μανουλες..!?????Το ευχομαι σε ολες να συμβει συντομα..Μου αρεσε πολυ ο τιτλος του θεματος και ειπα να μπω και εγω να ευχηθω και να μου φερετε γουρι...(δεν) περιμενω να αδιαθετησω στις 11 του μηνος...μακαρι να ειμαι Παναγιτσα μου..καλη επιτυχια σε ολες μας!!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤???????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλά αποτελέσματα!! Να μας ενημερώσεις! Και να λες μετά, πάει πέρασε κι αυτό... 

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 δεν θα κάνω τεστ πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου. Αρκετές ήττες έχω φάει! ΑΝ δω καθυστέρηση, τότε θα κάνω. Μακάρι μακάρι μακάρι!!! 

@lactaki καλά αποτελέσματα! Πότε θα πάρεις τα αποτελέσματα της μαγνητικής; 

Σας ευχαριστώ πολύ. Αύριο μετά τις 10 Μ είπανε θα είναι έτοιμες.. θα δώσω το σκιαγραφικό κ θα μου δώσουν τις εξετάσεις.. ανταλλαγή δηλαδή.. χαχχχ. Το μεσημεράκι θα πάω να τις πάρω κ θ ανεβω αμέσως με τον άντρα μου στον γιατρό μου να τις δει κ να μας πει πως να προχωρήσουμε από εδώ κ πέρα .. αλήθεια κάθε βήμα που κάνω νιώθω ότι προχωράω κ βρίσκομαι πιο κοντά στο στόχο μου . Μακάρι να μην Μ επηρεάσει στην προτεπειτα προσπαθεια μου κ πάνω απ' όλα μην είναι πολύ χρονοβόρα διαδικασία.. από τη μία ξεχνιέμαι όλη μέρα αλλά από την άλλη ξαφνικά βάζω τα κλάματα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mellenaki είπε:

Έχουμε ενα χρόνο διαφορά ακριβώς εγω ειμαι Απρίλιο 

Άντε φέτος να τα καταφέρουμε! ❤️Το καλοκαίρι με κοιλίτσες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η lactaki είπε:

@Βασιλιτσα τα νέα σου.. τί έγινε έκανες τεστάκι???

Καλημερα κοριτσια μου....

Τζιφος...εκανα το τεστακι...αρνητικο...και μετα απο λιγο εννοειτε ηρθε η σιχαμενη...δεν πειραζει στον επομενο κυκλο...θα ειναι ο πεμπτος που προσπαθουμε....που θα παει...εσεις τα νεα σας;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mellenaki είπε:

Έχουμε ενα χρόνο διαφορά ακριβώς εγω ειμαι Απρίλιο 

Κ γω ειμαι ακριβώς στη μέση κ απο τις 2 σας, Οκτώβρη του 81... ωραίος συντονισμός! Ελπίζω να ισχύσει κ για όλα τα άλλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...