Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Χρυσάφω είπε:

Να κάνεις οτι χρειαστει.Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;;Να σκέφτεσαι οτι βοηθάνε στο στόχο σου!Καλα αποτελέσματα!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ...κ σε σένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Γιατί βρε τόση απογοήτευση? Η θερμοκρασία σου πώς είναι? 

Την μέτρησα 2 φορές... Την μια 36,3 κ την άλλη 36.5... Αλλά δε κοιμηθηκα καλά.. Έβλεπα όνειρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια ,ειχα αδιαθετήσει στις 18 του Γενάρη τον προηγούμενο μήνα...Για να δούμε αν το τεστ ωοορηξιας έδειξε σωστα...Αν έχω καθυστέρηση θα φανει..Σε λίγες μέρες θα ξέρουμε ,αν και εχω και σήμερα κάποια πονάκια...Ουφ..

Εγώ έχω κάθε μέρα πονακια.... Πφφ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Την μέτρησα 2 φορές... Την μια 36,3 κ την άλλη 36.5... Αλλά δε κοιμηθηκα καλά.. Έβλεπα όνειρα... 

Άρα δεν έπεσε οπότε μην απογοητευεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκλεισα σαλπιγγογραφία για την άλλη Δευτέρα τελικά. Μια ψυχή που είναι να βγει... ήδη έχω τρομοκρατηθεί!!! Και πιο πολύ για το τι θα δείξει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Έκλεισα σαλπιγγογραφία για την άλλη Δευτέρα τελικά. Μια ψυχή που είναι να βγει... ήδη έχω τρομοκρατηθεί!!! Και πιο πολύ για το τι θα δείξει... 

Ααα μαζί θα πάμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ααα μαζί θα πάμε!!! 

Οπότε κορίτσια εγώ θα προηγηθώ, πάω τετάρτη (μεθαύριο). Έχω μικρό κύκλο κ η ωορρηξία μου είναι 12η-14η μέρα, οπότε θα πάω την 8η ώστε μέχρι τη 10η να έχω ξεμπερδέψει και με την αντιβίωση και να  μην χάσω αυτό τον κύκλο... Για τη διαδικασία το έχω πάρει απόφαση, το αποτέλεσμα φοβάμαι λίγο κ επίσης ότι αν πάλι δεν γίνει κάτι θα πρέπει να συνεχίσουμε να ψάχνουμε... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά...

Εμένα ο άντρας μου αν κ δέχτηκε να πάει για εξετάσεις θεωρεί ότι είμαι υπερβολική. Μόνο εμείς αγχωνόμαστε ή απλά δεν το δείχνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Οπότε κορίτσια εγώ θα προηγηθώ, πάω τετάρτη (μεθαύριο). Έχω μικρό κύκλο κ η ωορρηξία μου είναι 12η-14η μέρα, οπότε θα πάω την 8η ώστε μέχρι τη 10η να έχω ξεμπερδέψει και με την αντιβίωση και να  μην χάσω αυτό τον κύκλο... Για τη διαδικασία το έχω πάρει απόφαση, το αποτέλεσμα φοβάμαι λίγο κ επίσης ότι αν πάλι δεν γίνει κάτι θα πρέπει να συνεχίσουμε να ψάχνουμε... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά...

Εμένα ο άντρας μου αν κ δέχτηκε να πάει για εξετάσεις θεωρεί ότι είμαι υπερβολική. Μόνο εμείς αγχωνόμαστε ή απλά δεν το δείχνουν;

Πιστεύω πως δεν το δείχνουν.. Εμένα κάθε μήνα νομίζει πως είμαι έγκυος. Τη θαυμάζω αυτή την αισιοδοξία του αλλά προσπαθώ λίγο να τον επαναφέρω στην πραγματικότητα ?

Τετάρτη θα μας έχεις νέα λοιπόν! Εγώ φοβάμαι τη διαδικασία, όχι το αποτέλεσμα! Ελπίζω μην μου γυρίσει μπούμερανγκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ααα μαζί θα πάμε!!! 

Εγώ θα πάω στις 18.30. Εσύ;

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

Οπότε κορίτσια εγώ θα προηγηθώ, πάω τετάρτη (μεθαύριο). Έχω μικρό κύκλο κ η ωορρηξία μου είναι 12η-14η μέρα, οπότε θα πάω την 8η ώστε μέχρι τη 10η να έχω ξεμπερδέψει και με την αντιβίωση και να  μην χάσω αυτό τον κύκλο... Για τη διαδικασία το έχω πάρει απόφαση, το αποτέλεσμα φοβάμαι λίγο κ επίσης ότι αν πάλι δεν γίνει κάτι θα πρέπει να συνεχίσουμε να ψάχνουμε... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά...

Εμένα ο άντρας μου αν κ δέχτηκε να πάει για εξετάσεις θεωρεί ότι είμαι υπερβολική. Μόνο εμείς αγχωνόμαστε ή απλά δεν το δείχνουν;

Κι εγώ 8η μέρα θα είμαι. 

Και ο δικός μου θεωρεί ότι έχω αποτρελαθεί ? αλλά μου λέει ότι εάν αισθάνομαι καλύτερα με το να τα κάνουμε όλα αυτά, ας τα κάνουμε. Εγώ κορίτσια με την σαλπιγγογραφία ολοκληρώνω τον κύκλο των εξετάσεων, και αφήνομαι στην τύχη! Εκτός εάν βρεθεί κάτι ύποπτο (που να μην...!) οπότε εκεί θα δούμε πώς θα πορευτούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Πιστεύω πως δεν το δείχνουν.. Εμένα κάθε μήνα νομίζει πως είμαι έγκυος. Τη θαυμάζω αυτή την αισιοδοξία του αλλά προσπαθώ λίγο να τον επαναφέρω στην πραγματικότητα ?

Τετάρτη θα μας έχεις νέα λοιπόν! Εγώ φοβάμαι τη διαδικασία, όχι το αποτέλεσμα! Ελπίζω μην μου γυρίσει μπούμερανγκ! 

ναι έχεις δίκιο, κάθε φορά που μου έρχεται περίοδος εκπλήσσεται! Σαν να ήταν σίγουρος ότι δεν θα έρθει.

Μη φοβάσαι, θεωρώ ότι δεν θα έχουμε κάτι αλλά πρέπει να γίνει. Στατιστικά έχω πολλές γνωστές που την έχουν κάνει και γενικά στις περισσότερες περιπτώσεις δεν βρίσκουν κάτι... Ας ελπίσουμε λοιπόν. Να πω την αλήθεια δεν μου επιτρέπω να σκεφτώ διαφορετικά για να μην με πάρει από κάτω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ θα πάω στις 18.30. Εσύ;

Κι εγώ 8η μέρα θα είμαι. 

Και ο δικός μου θεωρεί ότι έχω αποτρελαθεί ? αλλά μου λέει ότι εάν αισθάνομαι καλύτερα με το να τα κάνουμε όλα αυτά, ας τα κάνουμε. Εγώ κορίτσια με την σαλπιγγογραφία ολοκληρώνω τον κύκλο των εξετάσεων, και αφήνομαι στην τύχη! Εκτός εάν βρεθεί κάτι ύποπτο (που να μην...!) οπότε εκεί θα δούμε πώς θα πορευτούμε.

Ειλικρινά πιστεύω ότι δεν θα βρεθεί, ειδικά σε σένα που έχεις ήδη κ ένα παιδάκι. Απλά μερικές φορές αργεί!

Πάντως νομίζω το σύμπαν αυτή τη στιγμή γελάει γιατί όταν φίλες μου ανησυχούσαν τους έλεγα "μα τι λέτε, είναι απλά θέμα χρόνου, προς τι το άγχος;" και ΄τώρα κάνω τα ίδια κ χειρότερα... για την ιστορία σε όλες όντως θέμα χρόνου ήταν... 

Σε μένα μετά από αυτό μένει να πάει ο σύζυγος κ ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί θα τον πάρει (κ μένα φυσικά) πολύ από κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Είναι που έχω τη ρημάδα την παλίνδρομη στο ιστορικό μου και λέω "Λες να μου άφησε κανένα κουσούρι;". Είναι κι αυτά τα καφέ που ξεκινούν μια εβδομάδα πριν... Κι εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου για όλες μας, αλλά όταν το ξεσκίζεις στις γόνιμες κάμποσους μήνες και βλέπεις ότι δεν έρχεται, αρχίζεις και σκέφτεσαι διάφορα. 

Ας ελπίσουμε ότι είναι για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Tokyo από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί! Είναι που έχω τη ρημάδα την παλίνδρομη στο ιστορικό μου και λέω "Λες να μου άφησε κανένα κουσούρι;". Είναι κι αυτά τα καφέ που ξεκινούν μια εβδομάδα πριν... Κι εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου για όλες μας, αλλά όταν το ξεσκίζεις στις γόνιμες κάμποσους μήνες και βλέπεις ότι δεν έρχεται, αρχίζεις και σκέφτεσαι διάφορα. 

Ας ελπίσουμε ότι είναι για καλό!

ναι ισχύει έτσι σκέφτομαι και γω... πάντως η παλίνδρομη μη σε τρομάζει, δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο! Φίλες που το πέρασαν (κ μάλιστα στην πρώτη εγκυμοσύνη, οπότε ακόμα χειρότερα) όλες έκαναν παιδί μετά. Έχεις κάποιο σοβαρό λόγο να πιστεύεις ότι έγινε κάποιο λάθος από το γιατρό κατά την αντιμετώπιση της;

Πάντως κ η μαμά μου ανάμεσα σε μένα και την αδερφή μου είχε μια αποβολή χωρίς να αφήσει θέματα. Τελοσπάντων δε θα σου πω μην αγχώνεσαι γιατί πρώτα κ καλύτερα δεν το εφαρμόζω σε μένα οπότε δεν είμαι για συμβουλές!

Εγώ πάντως βρήκα ευκαιρία να κάνω κ μια πανοραμική για  τα δόντια να βρίσκεται! Μου την είχε ζητήσει ο οδοντίατρος κ λέω αφού δεν υπάρχει περίπτωση ας πάω να το κάνω κ αυτό! Θα φεγγοβολάω στο τέλος του μήνα με τόσες εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Εγώ θα πάω στις 18.30. Εσύ;

Κι εγώ 8η μέρα θα είμαι. 

Και ο δικός μου θεωρεί ότι έχω αποτρελαθεί ? αλλά μου λέει ότι εάν αισθάνομαι καλύτερα με το να τα κάνουμε όλα αυτά, ας τα κάνουμε. Εγώ κορίτσια με την σαλπιγγογραφία ολοκληρώνω τον κύκλο των εξετάσεων, και αφήνομαι στην τύχη! Εκτός εάν βρεθεί κάτι ύποπτο (που να μην...!) οπότε εκεί θα δούμε πώς θα πορευτούμε.

Πουρνο πουρνο εγώ, στις 8.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyoόχι μωρέ, δεν νομίζω να έκανε μ@@ ο γιατρός, αλλά η σαλπιγγογραφία αν είναι καλή δεν θα μου δώσει άλλα περιθώρια να αμφιβάλλω για το αν όλα είναι καλά. Κοινώς, αν είναι καλή, θα πω στον εαυτό μου: Λουλουδάκι, βούλωσέ το, είσαι οκ, προχώρα ?. Ενώ τώρα τρώγομαι. 

@Γιάννα 36 ωχ τελευταία θα πάω; Αμάν!

Τι σας είπαν να πάρετε πριν την σαλπιγγογραφία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Tokyoόχι μωρέ, δεν νομίζω να έκανε μ@@ ο γιατρός, αλλά η σαλπιγγογραφία αν είναι καλή δεν θα μου δώσει άλλα περιθώρια να αμφιβάλλω για το αν όλα είναι καλά. Κοινώς, αν είναι καλή, θα πω στον εαυτό μου: Λουλουδάκι, βούλωσέ το, είσαι οκ, προχώρα ?. Ενώ τώρα τρώγομαι. 

@Γιάννα 36 ωχ τελευταία θα πάω; Αμάν!

έτσι ακριβώς και γω αυτό λέω, απλά μετά θα μένει ο άντρας μου... τι άλλη εξέταση έχεις κάνει; τα ορμονολογικά εννοείς ή κ κάτι άλλο; Κ οκ εννοείται ο κλασσικός έλεγχος για υπέρηχο κ ΠΑΠ. Την ΑΜΗ λέω ακόμα να την αφήσω, δεν έχω λόγο προς το παρόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Tokyoόχι μωρέ, δεν νομίζω να έκανε μ@@ ο γιατρός, αλλά η σαλπιγγογραφία αν είναι καλή δεν θα μου δώσει άλλα περιθώρια να αμφιβάλλω για το αν όλα είναι καλά. Κοινώς, αν είναι καλή, θα πω στον εαυτό μου: Λουλουδάκι, βούλωσέ το, είσαι οκ, προχώρα ?. Ενώ τώρα τρώγομαι. 

@Γιάννα 36 ωχ τελευταία θα πάω; Αμάν!

Τι σας είπαν να πάρετε πριν την σαλπιγγογραφία;

Ένα ήπιο παυσίπονο εκτός από ασπιρίνη. Και να μαι νηστικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε;; τη υπέροχη μέρα έχει σήμερα στο νησί μου!! Κορίτσια καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις Σας!! Όλα καλά να βγουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo ναι αυτά έχω κάνει συν σπερμοδιάγραμμα του συζύγου. Τι άλλο μένει; Νομίζω ότι η σαλπιγγογραφία θα δείξει αν υπάρχει κάτι που δεν φαίνεται υπερηχογραφικά. Μόνο θρομβοφιλία δεν έχω κάνει παρόλο που είχα την παλίνδρομη. Γιατί ούτως ή άλλως αν ξαναμείνω έγκυος δεν θα γλιτώσω ενέσεις ή σαλοσπίρ. Είτε κάνω είτε όχι, οι περισσότεροι δίνουν για να είναι καλυμμένοι. 

Εσένα τι σου είπαν να πάρεις πριν την εξέταση;

@Γιάννα 36 εμένα μου είπαν δύο buscopan μια ώρα πριν. Θα κοπανήσω κι ένα depon 1000άρι μου φαίνεται. Για φαγητό δεν μου είπαν κάτι. Θα φάω ελαφρά όμως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@LOULOUdaki! Εγώ έχω κάνει για θρομβοφιλία στο παρελθόν σε άσχετη φάση λόγω κληρονομικότητας κ τότε ο γυναικολόγος το είχε υποψιαστεί και μας είχε στείλει... όντως υπάρχει κάποιο θέμα αλλά απλά θα χρειαστεί ενέσεις, το ίδιο έκανε η αδερφή μου και όλα καλά!

Μου είπαν να πάρω buscopan plus, να έχω ξεκινήσει αντιβίωση μια μέρα πριν κ να την πάρω κ για 2 μέρες μετά κ επειδή ανέφερα ότι κάποτε παρουσίασα αλλεργία σε ένα φάρμακο (την αντιβίωση augmentin) μου είπαν πριν την εξέταση να πάρω ένα medrol (αντιαλλεργικό χαπάκι κορτιζόνης). Θα πάω 9 οπότε ούτε ξέρω τι ώρα θα σηκωθώ για να τα πιω όλα αυτά! Όσο για φαγητό επειδή είναι πρωί οκ απλά θα έχω φάει πρωινό να μην είμαι με άδειο στομάχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

@LOULOUdaki! Εγώ έχω κάνει για θρομβοφιλία στο παρελθόν σε άσχετη φάση λόγω κληρονομικότητας κ τότε ο γυναικολόγος το είχε υποψιαστεί και μας είχε στείλει... όντως υπάρχει κάποιο θέμα αλλά απλά θα χρειαστεί ενέσεις, το ίδιο έκανε η αδερφή μου και όλα καλά!

Μου είπαν να πάρω buscopan plus, να έχω ξεκινήσει αντιβίωση μια μέρα πριν κ να την πάρω κ για 2 μέρες μετά κ επειδή ανέφερα ότι κάποτε παρουσίασα αλλεργία σε ένα φάρμακο (την αντιβίωση augmentin) μου είπαν πριν την εξέταση να πάρω ένα medrol (αντιαλλεργικό χαπάκι κορτιζόνης). Θα πάω 9 οπότε ούτε ξέρω τι ώρα θα σηκωθώ για να τα πιω όλα αυτά! Όσο για φαγητό επειδή είναι πρωί οκ απλά θα έχω φάει πρωινό να μην είμαι με άδειο στομάχι...

Όλα αυτά;;; Άσχετο αλλά η augmentin έχει στείλει κόσμο με αλλεργίες... θα έχω κι εγώ medrol μαζί μου καλού κακού, φοβήθηκα τώρα... ποια αντιβίωση σου είπαν; Εμένα δεν μου είπαν κάτι. Μου είπε αυτή στο τηλέφωνο ότι θα μου πει ο γιατρός στο τέλος της εξέτασης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Όλα αυτά;;; Άσχετο αλλά η augmentin έχει στείλει κόσμο με αλλεργίες... θα έχω κι εγώ medrol μαζί μου καλού κακού, φοβήθηκα τώρα... ποια αντιβίωση σου είπαν; Εμένα δεν μου είπαν κάτι. Μου είπε αυτή στο τηλέφωνο ότι θα μου πει ο γιατρός στο τέλος της εξέτασης. 

vibramycin των 100 δλδ αρκετά ελαφριά. Όμως και κάποια άλλη κοπέλα ανέφερε για αντιβίωση, νομίζω η Niki94. To medrol (16 mg) μου το είπε ότι μου το δίνει ξεκάθαρα προληπτικά κ ότι ίσως είναι υπερβολή αλλά θέλει να είναι σίγουρη (μίλησα με τη νοσοκόμα). Σε ποιο θα πας; εγώ Ιασώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

vibramycin των 100 δλδ αρκετά ελαφριά. Όμως και κάποια άλλη κοπέλα ανέφερε για αντιβίωση, νομίζω η Niki94. To medrol (16 mg) μου το είπε ότι μου το δίνει ξεκάθαρα προληπτικά κ ότι ίσως είναι υπερβολή αλλά θέλει να είναι σίγουρη (μίλησα με τη νοσοκόμα). Σε ποιο θα πας; εγώ Ιασώ...

Δεν πειράζει θα πάρω κι εγώ να έχω μαζί μου. Ελπίζω να μην τους μείνω στα χέρια ? Στο Λητώ θα την κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Δεν πειράζει θα πάρω κι εγώ να έχω μαζί μου. Ελπίζω να μην τους μείνω στα χέρια ? Στο Λητώ θα την κάνω.

Δεν ρωτάς το γιατρό σου για αντιβίωση; δεν ξέρω τι να σου πω... γενικά δεν παίρνω ποτέ φάρμακα χωρίς να μου τα έχουν δώσει... τα ψιλοφοβάμαι αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...