Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Bibian είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Θα στείλεις email στο Άγιο όρος στην Ι.Μ Βατοπεδίου και θα τους πεις ότι θέλεις να σου στείλουν κορδέλα ευλογημένη στην Τίμια Ζώνη της Παναγίας και πες τους και το πρόβλημα σου αν έχεις και θέλεις. Σου την στέλνουν εντελώς δωρεάν και σου απαντάνε και στο πρόβλημα σου και σου λένε τι να κάνεις. Ελπίζω να σε βοήθησα ???

μπήκα στη σελίδα και συμπλήρωσα τη φόρμα επικοινωνίας που έχει.. δεν έστειλα εμαιλ. βέβαια ζητούσε στοιχεία.. ελπίζω να μην τα έστειλα λάθος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τι κάνεις εσυ??. Εγώ απλά περιμένω.... Μετράω κ κάθε μέρα τη θερμοκρασία μου.. Δεν ξανά πήρα τις πολυβιταμινες που έπαιρνα μου τελείωσαν κ είπα ας μην ξανά παραγγείλω... Δεν ξερω αν έκανα καλά.. Θα δείξει...!!!!. Περιμένω μέχρι Τετάρτη έως Παρασκευή μου είπε ο γιατρος... Κ αν μέχρι Σάββατο δε έχω περίοδο να κάνω χοριακη...!!!. 

@Starrr καλά είμαι κορίτσι μου χαλαρωνω εγώ σιγα μωρε για λιγες μέρες δεν έγινε και κάτι μακάρι να μην σου έρθει κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημερα Γιαννα!

Εχω διαβασει πως αυτο ειναι φυσιολογικο.11-16 μετα την ωορρηξια να ερχεται περιοδος ειναι οκ, ακομη κι η ωχρινικη φαση διαφερει καθε μηνα.

Μονο κατω απο 11 μερες σημαινει προβλημα.

 

Χρησιμοποιω 4 μηνες τα τεστακια και μεχρι να καταλαβω πως λειτουργει ο οργανισμος μου ειχα φρικαρει.

Δεν ξερω αν θα βοηθησω καποια κοπελα αλλα θα το γραψω..

Κυκλος 29-31 μερες,τεστακια αρχιζω την 12η.

Τον πρωτο μηνα απο 12η εως 21η εκανα καθε μερα στις 14.00 και ηταν μονιμως αρνητικα,δλδ ουτε αχνη γραμμη.Μονο η πρωτη γραμμη πανω εβγαινε.

Μαυρα πανια εγω γιατι ειμαι 37 χρονων οποτε σιγουρη πως εχω αννορηκτικους μηνες.

Βεβαια η θερμοκρασια εδειχνε ωορρηξια 17η μερα,κραταω 1 χρονο θερμοδιαγραμμα οποτε ξερω πλεον.

Τον επομενο μηνα τεστακια δυο φορες τη μερα,στις 10.0 το πρωι και στις 18.00(τα παιρνα και στη δουλεια).Το απογευμα τις 15ης αχνη γραμμη,το πρωι της 16ης καραμπαμ γραμμη, το απογευμα της 16ης τιποτα.

Συμπερασμα ανεβαζω ορμονη ξημερωματα 16ης, το ανεβασμα μου διαρκει λιγοτερο απο 10 ωρες γι αυτο χρειαζομαι δυο τεστ να το πετυχω.Ωοορηξια περιπου 36 ωρες μετα.

Οποτε προσπαθω για επαφες το βραδυ της αχνης γραμμης,το πρωι της εντονης,το βραδυ της εντονης,το πρωι της ωορρηξια ς,το βραδυ της ωορρηξιας.

Κοινως ολη την ωρα,ο αντρας που δεν ξερει για τα τεστακια(μην τον αγχωσω) με περνα για σεξομανη :P

Ελπιζω να μην σας ζαλισα...Καλο Σκ και μια ερωτηση:γιατι δεν μπορω να κανω λαικ στις δημοσιευσεις?

 

Θα μπορείς να κάνεις λαικ περιπου μετα τις 20 δημοσιεύσεις, όταν σταματά να σου εγκρίνει τα μνμ κ σε αφήνει να ανεβάσεις ελεύθερα.

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Είμαστε συνομήλικες κ εμείς έχουμε περίπου ένα 6μηνο.

Καλωσήρθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaak πρόσεχε μόνο μην έχετε επαφές ανά 12ωρο.δεν επιτρέπεται. Δεν προλαβαίνει να υπάρχει πολύ σπέρμα... Οπότε καλύτερα μια φορά το βράδυ της έντονης. Την επόμενη το βράδυ. Και την παραεπομενη το βράδυ.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ginaakκι εγώ προφανώς τώρα κατάλαβα ότι η ωχρινικη μπορεί να διαφέρει ανά μήνα, γιατί έως τώρα είχα νταν 14, τώρα 16 ?κάθε μήνα κάτι διαφορετικό για να μην βαριόμαστε ?

@Mellenakiήταν θετικό το τεστ σου, που σημαίνει επαφές εκείνη την ημέρα και τις επόμενες δύο-τρεις να καλύψεις όλες τις περιπτώσεις για το πότε έγινε η ωορρηξία!

Χαίρομαι που ακούω να ετοιμάζετε όλες όμορφα πράγματα για του Βαλεντίνου ❤️

@Starrrυπομονή, λίγες μέρες έμειναν! ?

@Χρυσάφωπολύ χαίρομαι που ακούω να έχεις τόσο όμορφη διάθεση?

@Bibianσυγχαρητήρια, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!

Καλά να περάσετε όλες κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Θα μπορείς να κάνεις λαικ περιπου μετα τις 20 δημοσιεύσεις, όταν σταματά να σου εγκρίνει τα μνμ κ σε αφήνει να ανεβάσεις ελεύθερα.

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Είμαστε συνομήλικες κ εμείς έχουμε περίπου ένα 6μηνο.

Καλωσήρθες!

Όλες οι 37 άρες εδώ μαζευτήκαμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! @Bibian τι όμορφα νέα είναι αυτά!! μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου!! Με το καλό το νινάκι Σας!! @Γιάννα 36 άντε ωραία.. Αφού σου Κάνε τη χάρη να έρθει..  Όλα καλά λοιπόν.. έρχεται μήνας με πολλές αγκαλίτσες!!   Βρε κορίτσια να σας πω μια σκέψη μου που είμαι μια βδομάδα εδώ και κάνουμε παρεούλα.. βλέπω πολλά κορίτσια κάνετε τεστάκια ωορρηξίας μετράτε μέρες για το πότε να έρθετε σε επαφές..  καταλαβαίνω ότι προσπαθείτε για το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά Μήπως τελικά όλο αυτό φέρνει απίστευτο άγχος με αντίθετα αποτελέσματα;; Μήπως άμα το αφήνατε λίγο πιο φλου το πράγμα να μην δημιουργούνταν τόσο άγχος; Δεν ξέρω μια ιδέα λέω.. εγώ στο πρώτο μήνα προσπαθειών είμαι δεν ξέρω αν φτάσω τους 5 μήνες και μετά μπορεί και εγώ να σκέφτομαι όπως εσάς.. 

Μετα απο 3,5 χρονια προσπαθειων και με μονο μια βιοχημικη στο ιστορικό και με το χρονο ν πιεζει ,αρχιζει και σε πιανει η παλαβομαρα και κανεις οτι μπορεις για να το πετυχεις...Μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Θα μπορείς να κάνεις λαικ περιπου μετα τις 20 δημοσιεύσεις, όταν σταματά να σου εγκρίνει τα μνμ κ σε αφήνει να ανεβάσεις ελεύθερα.

Πόσο καιρό προσπαθείτε; Είμαστε συνομήλικες κ εμείς έχουμε περίπου ένα 6μηνο.

Καλωσήρθες!

Καλως σας βρηκα!!

Εχουμε ελευθερες επαφες απο την αρχη της σχεσης σχεδον δυο χρονια,ομως δεν το μετραω σαν προσπαθεια γιατι ημασταν στη φαση αν κατσει εκατσε.Ουτε μερες κοιτουσαμε ουτε τιποτα.Επειδη λοιπον δεν εκατσε πηρα τα τεστ ωορρηξιας εδω και 4 μηνες.

Τον ενα μηνα τις γονιμες μερες ηταν απων λογω δουλειας οποτε εχουμε 3 μηνες προγραμματισμενης προσπαθειας.Ελπιζω αυτος να ναι ο τυχερος.

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

@Ginaak πρόσεχε μόνο μην έχετε επαφές ανά 12ωρο.δεν επιτρέπεται. Δεν προλαβαίνει να υπάρχει πολύ σπέρμα... Οπότε καλύτερα μια φορά το βράδυ της έντονης. Την επόμενη το βράδυ. Και την παραεπομενη το βράδυ.. ?

Θενκς αυτο δεν το ξερα.Και τον ειχα ξεζουμισει τον καημενο χαχαχα

 

..

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Όλες οι 37 άρες εδώ μαζευτήκαμε ?

Αντε κ στα 38 με μπεμπε στην αγκαλια!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bibian Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Όλα καλά να πάνε!! Άντε κορίτσια και στα δικά μας!! Εγώ ΔΕΝ περιμένω 18 του μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Καλως σας βρηκα!!

Εχουμε ελευθερες επαφες απο την αρχη της σχεσης σχεδον δυο χρονια,ομως δεν το μετραω σαν προσπαθεια γιατι ημασταν στη φαση αν κατσει εκατσε.Ουτε μερες κοιτουσαμε ουτε τιποτα.Επειδη λοιπον δεν εκατσε πηρα τα τεστ ωορρηξιας εδω και 4 μηνες.

Τον ενα μηνα τις γονιμες μερες ηταν απων λογω δουλειας οποτε εχουμε 3 μηνες προγραμματισμενης προσπαθειας.Ελπιζω αυτος να ναι ο τυχερος.

 

 

Θενκς αυτο δεν το ξερα.Και τον ειχα ξεζουμισει τον καημενο χαχαχα

 

..

Αντε κ στα 38 με μπεμπε στην αγκαλια!!

 

Σ ευχαριστώ πολύ!! Επίσης! Δεν τα έχω κλείσει ακόμα τα 37 οπότε δηλώνω 36?

Από εξετάσεις έκανες τίποτα? Εγώ μόνο ορμονικές και σε 10 μέρες θα κάνω σαλπιγγογραφια. Μετά ακολουθεί ο σύζυγος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Επίσης! Δεν τα έχω κλείσει ακόμα τα 37 οπότε δηλώνω 36?

Από εξετάσεις έκανες τίποτα? Εγώ μόνο ορμονικές και σε 10 μέρες θα κάνω σαλπιγγογραφια. Μετά ακολουθεί ο σύζυγος :)

Θα κάνεις κι εσύ σαλπιγγογραφία; Μπορείς να μου πεις που την έκλεισες; Κόστος; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά μόλις αδιαθετήσω να κλείσω κι εγώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Επίσης! Δεν τα έχω κλείσει ακόμα τα 37 οπότε δηλώνω 36?

Από εξετάσεις έκανες τίποτα? Εγώ μόνο ορμονικές και σε 10 μέρες θα κάνω σαλπιγγογραφια. Μετά ακολουθεί ο σύζυγος :)

Χαχαχα Κ γω μια από τα ίδια, μέχρι κ τα γενέθλια έλεγα 36! Πάντως εμείς γενικά έχουμε συντονιστεί... εγω πάω την Τετάρτη στο ιασω κ παρολο που θέλω να παω για να ξέρω που βρίσκομαι, ομολογώ ότι εχω κ μια αγωνία... ε μετα θα εκμεταλλευτώ τις γόνιμες κ μετα θα παει κ ο σύζυγος (θελει μια μικρή αποχή). Σκέφτομαι το μητέρα κ ένα κέντρο που μου προτεινε η @Niki94

Ας ελπίζουμε οτι ειναι καθαρά τυχαίο κ θέμα χρόνου! 

@Ginaak συμφωνώ οτι τον καιρό που κάνατε απλα ελεύθερα δεν μπορείς να τον μετράς ακριβώς ως προσπάθεια όμως στο 6μηνο καλό θα είναι να το δείτε. Πχ εγώ όταν έκανα 2μήνες συστηματικά χωρίς αποτέλεσμα εκανα ορμονικά κ βρήκα οτι είχα θεμα (μικρο μεν αλλα υπαρκτό) με το θυρεοειδή. Θέλω να πω καμιά φορα μικρά πραγματα μας δυσκολεύουν. Το έφτιαξα κ ετοιμάζομαι να δω κ παραπέρα πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Θα κάνεις κι εσύ σαλπιγγογραφία; Μπορείς να μου πεις που την έκλεισες; Κόστος; Σκέφτομαι πολύ σοβαρά μόλις αδιαθετήσω να κλείσω κι εγώ.

Θεσσαλονίκη, στο κέντρο, 150 ευρώ. Δεν ρώτησα αλλού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Θεσσαλονίκη, στο κέντρο, 150 ευρώ. Δεν ρώτησα αλλού.. 

Σας επέτρεψαν επαφές μετά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια που έχετε κάνει ή θα κάνετε σαλπιγγογραφία, σας απαγόρευσαν τις επαφές για τον μήνα;

Ο γιατρός μου δεν μου ειπε κάτι τετοιο, αντίθετα εχω ακουσει οτι βοηθαει γιατί λειτουργεί το σκιαγραφικο σαν "τουμποφλο"  :-):-):-) Παρολα αυτά θα ξαναρωτησω μηπως στην αγωνία μου καταλαβα κάτι λαθος

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Χαχαχα Κ γω μια από τα ίδια, μέχρι κ τα γενέθλια έλεγα 36! Πάντως εμείς γενικά έχουμε συντονιστεί... εγω πάω την Τετάρτη στο ιασω κ παρολο που θέλω να παω για να ξέρω που βρίσκομαι, ομολογώ ότι εχω κ μια αγωνία... ε μετα θα εκμεταλλευτώ τις γόνιμες κ μετα θα παει κ ο σύζυγος (θελει μια μικρή αποχή). Σκέφτομαι το μητέρα κ ένα κέντρο που μου προτεινε η @Niki94

Ας ελπίζουμε οτι ειναι καθαρά τυχαίο κ θέμα χρόνου! 

@Ginaak συμφωνώ οτι τον καιρό που κάνατε απλα ελεύθερα δεν μπορείς να τον μετράς ακριβώς ως προσπάθεια όμως στο 6μηνο καλό θα είναι να το δείτε. Πχ εγώ όταν έκανα 2μήνες συστηματικά χωρίς αποτέλεσμα εκανα ορμονικά κ βρήκα οτι είχα θεμα (μικρο μεν αλλα υπαρκτό) με το θυρεοειδή. Θέλω να πω καμιά φορα μικρά πραγματα μας δυσκολεύουν. Το έφτιαξα κ ετοιμάζομαι να δω κ παραπέρα πλέον...

Είπα να μοιράσω τις δαπάνες, οπότε τον άλλο μήνα ο σύζυγος :)

Πιο πολύ από περιέργεια πάω, να αποκλείω τα ενδεχόμενα (ελπίζω) και να συνεχίσω μέχρι απλά να συμβεί το μπεμπέ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Σας επέτρεψαν επαφές μετά;

Δεν ρώτησα καν ? θα ρωτήσω εκείνη την ημέρα. Κι εγώ αυτό γνωρίζω, πως δεν χάνεις και τις γονιμες που ακολουθούν. 10η ημέρα του κύκλου θα πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Είπα να μοιράσω τις δαπάνες, οπότε τον άλλο μήνα ο σύζυγος :)

Πιο πολύ από περιέργεια πάω, να αποκλείω τα ενδεχόμενα (ελπίζω) και να συνεχίσω μέχρι απλά να συμβεί το μπεμπέ!! 

Same here... αν πάλι αδιαθετησω θα παει... έχεις απολυτο δικιο, απο το να αγωνιω ας αποκλειω ενδεχομενα (ελπιζω...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!! Επίσης! Δεν τα έχω κλείσει ακόμα τα 37 οπότε δηλώνω 36?

Από εξετάσεις έκανες τίποτα? Εγώ μόνο ορμονικές και σε 10 μέρες θα κάνω σαλπιγγογραφια. Μετά ακολουθεί ο σύζυγος :)

Οχι δεν εχω μπει ακομη σ αυτο το τριπακι.

Ειπα θα προσπαθησω προγραμματισμενα ενα 6μηνο κι αν δεν γινει κατι,τοτε θα παω για εξετασεις.Δεν θελω να αγχωθω και για το οτι μπορει να εχω κατι.

Επισης στο παρελθον...πολυ παρελθον ομως...στα 25 μου ειχα ξαναμεινει εγκυος αλλα δεν προχωρησε..με αλλο συντροφο που ημουν λογοδοσμενη τοτε.

Ο γιατρος μου εχει πει το θετικο "αν εχεις πιασεις μια φορα θα ξαναπιασεις"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα στη σελίδα της Μονής του Αγίου όρους κ συμπληρώσα την φόρμα επικοινωνίας κ είπα πως επιθυμώ την ζώνη. Τα έκανα σωστά?? Θα μου απαντήσουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Χαχαχα Κ γω μια από τα ίδια, μέχρι κ τα γενέθλια έλεγα 36! Πάντως εμείς γενικά έχουμε συντονιστεί... εγω πάω την Τετάρτη στο ιασω κ παρολο που θέλω να παω για να ξέρω που βρίσκομαι, ομολογώ ότι εχω κ μια αγωνία... ε μετα θα εκμεταλλευτώ τις γόνιμες κ μετα θα παει κ ο σύζυγος (θελει μια μικρή αποχή). Σκέφτομαι το μητέρα κ ένα κέντρο που μου προτεινε η @Niki94

Ας ελπίζουμε οτι ειναι καθαρά τυχαίο κ θέμα χρόνου! 

@Ginaak συμφωνώ οτι τον καιρό που κάνατε απλα ελεύθερα δεν μπορείς να τον μετράς ακριβώς ως προσπάθεια όμως στο 6μηνο καλό θα είναι να το δείτε. Πχ εγώ όταν έκανα 2μήνες συστηματικά χωρίς αποτέλεσμα εκανα ορμονικά κ βρήκα οτι είχα θεμα (μικρο μεν αλλα υπαρκτό) με το θυρεοειδή. Θέλω να πω καμιά φορα μικρά πραγματα μας δυσκολεύουν. Το έφτιαξα κ ετοιμάζομαι να δω κ παραπέρα πλέον...

Ναι θέλει 3 μέρες αποχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Κορίτσια που έχετε κάνει ή θα κάνετε σαλπιγγογραφία, σας απαγόρευσαν τις επαφές για τον μήνα;

Εγώ έκανα στο μητέρα 28-1-19 επαφές μόνο 4 μέρες μου απογοήτευσαν που Επερνα αντιβίωση. Ίσα ίσα μου είπαν ότι για τους 3 επόμενους μήνες θα είμαι φουλ γόνιμη και να το εκμεταλλευτώ άλλο που έχουμε θεμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μπήκα στη σελίδα της Μονής του Αγίου όρους κ συμπληρώσα την φόρμα επικοινωνίας κ είπα πως επιθυμώ την ζώνη. Τα έκανα σωστά?? Θα μου απαντήσουν??

Λογικά θα σου στείλουν mail για να τους στείλεις τα στοιχεία σου Εγώ έστειλα απευθείας mail 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...