Μετάβαση σε περιεχόμενο

❤ Ο Φλεβάρης κι αν φλεβίσει, εγκυούλες θα μυρίσει!!!❤


LOULOUdaki!

Recommended Posts

@Γιάννα 36 πήγα πίσω στα μηνύματά σου. Θετικό βρήκες 21/01 βράδυ, άρα η ωορρηξία μπορεί να έγινε 23/01 βράδυ, μπορεί και ξημερώματα 24ης. Άρα αν κάνεις ωχρινική φάση 16 ημερών, περιμένεις μέχρι μεθαύριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 πήγα πίσω στα μηνύματά σου. Θετικό βρήκες 21/01 βράδυ, άρα η ωορρηξία μπορεί να έγινε 23/01 βράδυ, μπορεί και ξημερώματα 24ης. Άρα αν κάνεις ωχρινική φάση 16 ημερών, περιμένεις μέχρι μεθαύριο. 

16 μέρες από ωορρηξία είναι, 18 από θετικό τεστ... Θα έρθει μέχρι πρωι αφού ξεκίνησαν τα καφέ απλά νόμιζα η ωχρινικη είναι στάνταρ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! Εμένα μου ήρθε σήμερα το πρωί με όλα τα νεύρα και τους πόνους..  Δεν σας κρύβω ότι χάρηκα επιτέλους.. θα κοιτάξω να μην αγχωθω να μην μετρήσω μέρες και ωμμμμμ όλα καλά θα πάνε!! πήρα και δωράκι του αντρος μου για τον Βαλεντίνο.. χαχαχα @Γιάννα 36 ακόμα να σου ρθει βρε;;

Ωραία, οπότε ξεκινάς καινούργιο κύκλο επαφών μετα την περίοδο σου ! Εγω σκέφτομαι στο Βαλεντίνο να βγούμε για ένα ωραιο φαγητακι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου!! Εμένα μου ήρθε σήμερα το πρωί με όλα τα νεύρα και τους πόνους..  Δεν σας κρύβω ότι χάρηκα επιτέλους.. θα κοιτάξω να μην αγχωθω να μην μετρήσω μέρες και ωμμμμμ όλα καλά θα πάνε!! πήρα και δωράκι του αντρος μου για τον Βαλεντίνο.. χαχαχα @Γιάννα 36 ακόμα να σου ρθει βρε;;

Ευτυχώς δε σου καθυστέρησε παραπάνω. Να μη μετρήσεις τίποτα ναι, έχε συχνές επαφές απλώς. Μη πέσεις στην παγίδα με τις γόνιμες γιατί μετά έρχεται κ το άγχος κ το μέτρημα των ημερών. Εμένα η ωορηξια μου πέφτει Αγίου Βαλεντίνου ???θέλω να σκεφτώ κ εγώ κανένα έξυπνο δωράκι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mellenaki είπε:

Ωραία, οπότε ξεκινάς καινούργιο κύκλο επαφών μετα την περίοδο σου ! Εγω σκέφτομαι στο Βαλεντίνο να βγούμε για ένα ωραιο φαγητακι !

Αχχχχ κ εγώ σε κάθε γιορτή και επέτειο το φαγητό σκέφτομαι. Από τα 30 και μετά έτσι γιορτάζουμε ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

@Γιάννα 36 υποτίθεται ότι η ωορρηξία γίνεται μέσα σε 48 ώρες από τη θετικοποίηση. Δεν μπορεί να καθυστερήσει άλλο. Αύριο πρωί πρέπει να σου έρθει.

Είδα κι εγώ καφετιά το απόγευμα στο εσώρουχο. Για να δούμε πότε θα έρθει.

Αχχχ αυτά τα καφετια που έρχονται τόσο νωρίς. Αμάν ?εμένα τους 2 τελευταίους μήνες με προειδοποιεί αλλιώς από νωρίς νωρίς... Μη τυχόν κ μείνει καμία κρυφή ελπίδα ??αρχίζουν οι πονοι περιόδου μια εβδομάδα πριν... Κ έντονοι λες κ θα μου έρθει... Αλλά οχιιι.. Περιμένει υπομονετικά την 28η ημέρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλο σε οσες περιμενουν παιδακι και ευχομαι ολοψυχα σε όσες προσπαθουν να μαθουν τα χαρμοσυνα σύντομα! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας την ανακάλυψα τυχαία χτες!! 

Λοιπόόν...εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι γύρω στον 1 χρόνο...Κάθε μήνα είχα συμπτώματα και τελικά αδιαθετουσα..Τώρα έχει 5 μέρες άφαντη η κυρία, έχω δέκατα,  ζαλάδες ανακάτεμα και πόνους περιόδου!  Αυτή τη φορά όμως είναι διαφορετικά...κάτι άλλαξε μέσα μου...χθες πήρα τηλέφωνο γιατρό και μου είπε να πάρω ένα τεστ να το κάνω το πρωί και βλέπουμε. Αρχικά δεν ήθελα να βιαστώ  (εγώ που έκανα τεστ πριν την καθυστέρηση κάθε μηνα?) και τελικά πάω και περνώ το διπλό. Το ένα είναι early για πριν την καθυστέρηση και το άλλο express από την 1η ημέρα καθυστέρησης. Τελικά δεν άντεξα και έκανα εχθές το βράδυ το early που είναι πιο ευαίσθητο και βγαίνουν ΑΜΈΣΩΣ και οι 2 γραμμές! ! ! ??????????????? 

Φώναξα αμέσως τον σύζυγο που δεν ήξερε και δεν είχε υποψιαστεί ΤΊΠΟΤΑ και γελούσαμε σαν χαζοχαρούμενα!!! Φοβάται όμως ακόμα, θέλει να πάμε και στον γιατρό, μήπως τα τεστ είναι λάθος και απογοητευτουμε. Ξυπνάω το πρωί κάνω και το express και αυτό θετικό!!! ??? βέβαια είναι πιο άχνη η γραμμή.. 

Υποφέρω όμως από τις ζαλάδες και τις ανακατουσουρες και ο όταν με πιάνει πόνος περιόδου μου κόβονται τα πόδια στην κυριολεξία από τον φόβο μου.??

Κορίτσια δεν μπορώ να το πιστέψω!  !  ! Έχω τρελαθεί από την χαρά μου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας! Ένιωθα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδί και να το θαυματακι μας❤ εν τω μεταξυ εδω και 2 εβδομάδες φοράω στην μέση μου κορδέλα ευλογημένη στην Τιμία Ζώνη της Παναγίας...Δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο.  Το έκανε το θαυματακι της η Παναγία. Κορίτσια μην χάνετε τις ελπίδες σας! Μην το σκέφτεστε καν και θα δείτε πως θα έρθει!! Αχ αχ δεν μπορώ να το πιστέψω αλήθεια...??????????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bibian είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλο σε οσες περιμενουν παιδακι και ευχομαι ολοψυχα σε όσες προσπαθουν να μαθουν τα χαρμοσυνα σύντομα! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας την ανακάλυψα τυχαία χτες!! 

Λοιπόόν...εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι γύρω στον 1 χρόνο...Κάθε μήνα είχα συμπτώματα και τελικά αδιαθετουσα..Τώρα έχει 5 μέρες άφαντη η κυρία, έχω δέκατα,  ζαλάδες ανακάτεμα και πόνους περιόδου!  Αυτή τη φορά όμως είναι διαφορετικά...κάτι άλλαξε μέσα μου...χθες πήρα τηλέφωνο γιατρό και μου είπε να πάρω ένα τεστ να το κάνω το πρωί και βλέπουμε. Αρχικά δεν ήθελα να βιαστώ  (εγώ που έκανα τεστ πριν την καθυστέρηση κάθε μηνα?) και τελικά πάω και περνώ το διπλό. Το ένα είναι early για πριν την καθυστέρηση και το άλλο express από την 1η ημέρα καθυστέρησης. Τελικά δεν άντεξα και έκανα εχθές το βράδυ το early που είναι πιο ευαίσθητο και βγαίνουν ΑΜΈΣΩΣ και οι 2 γραμμές! ! ! ??????????????? 

Φώναξα αμέσως τον σύζυγο που δεν ήξερε και δεν είχε υποψιαστεί ΤΊΠΟΤΑ και γελούσαμε σαν χαζοχαρούμενα!!! Φοβάται όμως ακόμα, θέλει να πάμε και στον γιατρό, μήπως τα τεστ είναι λάθος και απογοητευτουμε. Ξυπνάω το πρωί κάνω και το express και αυτό θετικό!!! ??? βέβαια είναι πιο άχνη η γραμμή.. 

Υποφέρω όμως από τις ζαλάδες και τις ανακατουσουρες και ο όταν με πιάνει πόνος περιόδου μου κόβονται τα πόδια στην κυριολεξία από τον φόβο μου.??

Κορίτσια δεν μπορώ να το πιστέψω!  !  ! Έχω τρελαθεί από την χαρά μου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας! Ένιωθα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδί και να το θαυματακι μας❤ εν τω μεταξυ εδω και 2 εβδομάδες φοράω στην μέση μου κορδέλα ευλογημένη στην Τιμία Ζώνη της Παναγίας...Δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο.  Το έκανε το θαυματακι της η Παναγία. Κορίτσια μην χάνετε τις ελπίδες σας! Μην το σκέφτεστε καν και θα δείτε πως θα έρθει!! Αχ αχ δεν μπορώ να το πιστέψω αλήθεια...??????????? 

Τι ωραια νεα πρωι πρωι!Σ ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας!Με το καλο να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!Ο γιατρος θα σου πει πως θα κινηθεις απο εδω και εμπρος.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! @Bibian καλώς ήρθες στην παρέα μας, εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Μακάρι να μας φέρεις γούρι.

@Χρυσάφω όλα καλά χθες;; ?

@Γιάννα 36 τι έγινε με τη ρουφιάνα;

Εγώ την περιμένω. Μάλλον όχι σήμερα, αύριο ή τη Δευτέρα.

Έχουμε πλάκα με το σύζυγο, καθόμαστε με την τσίμπλα στο μάτι και καταστρώνουμε το σχέδιο επαφών του επόμενου μήνα ???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! @Bibian καλώς ήρθες στην παρέα μας, εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Μακάρι να μας φέρεις γούρι.

@Χρυσάφω όλα καλά χθες;; ?

@Γιάννα 36 τι έγινε με τη ρουφιάνα;

Εγώ την περιμένω. Μάλλον όχι σήμερα, αύριο ή τη Δευτέρα.

Έχουμε πλάκα με το σύζυγο, καθόμαστε με την τσίμπλα στο μάτι και καταστρώνουμε το σχέδιο επαφών του επόμενου μήνα ???

 

Καλημερα!Μια χαρα!Αποστολη εξετελέσθη!Εχω πλανα και για σημερα!??

Καταστρώστε σχεδιο γλυκο μου κορίτσι!Και που θα παει;;Θα το πιασετε το σπορακι!Μια του κλεφτη ,δυο του κλεφτη εεεε θα το τσακώσετε που θα παει!Το λέω και για εμας τις υπόλοιπες να το ακούω κι εγω!

Για σημερα τι πλανα εχεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η LOULOUdaki! είπε:

Καλημέρα! @Bibian καλώς ήρθες στην παρέα μας, εύχομαι μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Μακάρι να μας φέρεις γούρι.

@Χρυσάφω όλα καλά χθες;; ?

@Γιάννα 36 τι έγινε με τη ρουφιάνα;

Εγώ την περιμένω. Μάλλον όχι σήμερα, αύριο ή τη Δευτέρα.

Έχουμε πλάκα με το σύζυγο, καθόμαστε με την τσίμπλα στο μάτι και καταστρώνουμε το σχέδιο επαφών του επόμενου μήνα ???

 

Καλημέρα καλό σκ! 

Μόλις ήρθε! Επιτέλους! 33η ημέρα! 

Καιρός για νέα σχέδια ?❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2019 at 10:31 ΠΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

36,6.. 

Συμπέρασμα :ούτε με τα τεστ ωορρηξιας μπορώ να ξέρω πότε θα μου έρθει περίοδος! Πρώτη φορά θα έρθει 16 μέρες μετά την ωορρηξία ?

Καλημερα Γιαννα!

Εχω διαβασει πως αυτο ειναι φυσιολογικο.11-16 μετα την ωορρηξια να ερχεται περιοδος ειναι οκ, ακομη κι η ωχρινικη φαση διαφερει καθε μηνα.

Μονο κατω απο 11 μερες σημαινει προβλημα.

 

Χρησιμοποιω 4 μηνες τα τεστακια και μεχρι να καταλαβω πως λειτουργει ο οργανισμος μου ειχα φρικαρει.

Δεν ξερω αν θα βοηθησω καποια κοπελα αλλα θα το γραψω..

Κυκλος 29-31 μερες,τεστακια αρχιζω την 12η.

Τον πρωτο μηνα απο 12η εως 21η εκανα καθε μερα στις 14.00 και ηταν μονιμως αρνητικα,δλδ ουτε αχνη γραμμη.Μονο η πρωτη γραμμη πανω εβγαινε.

Μαυρα πανια εγω γιατι ειμαι 37 χρονων οποτε σιγουρη πως εχω αννορηκτικους μηνες.

Βεβαια η θερμοκρασια εδειχνε ωορρηξια 17η μερα,κραταω 1 χρονο θερμοδιαγραμμα οποτε ξερω πλεον.

Τον επομενο μηνα τεστακια δυο φορες τη μερα,στις 10.0 το πρωι και στις 18.00(τα παιρνα και στη δουλεια).Το απογευμα τις 15ης αχνη γραμμη,το πρωι της 16ης καραμπαμ γραμμη, το απογευμα της 16ης τιποτα.

Συμπερασμα ανεβαζω ορμονη ξημερωματα 16ης, το ανεβασμα μου διαρκει λιγοτερο απο 10 ωρες γι αυτο χρειαζομαι δυο τεστ να το πετυχω.Ωοορηξια περιπου 36 ωρες μετα.

Οποτε προσπαθω για επαφες το βραδυ της αχνης γραμμης,το πρωι της εντονης,το βραδυ της εντονης,το πρωι της ωορρηξια ς,το βραδυ της ωορρηξιας.

Κοινως ολη την ωρα,ο αντρας που δεν ξερει για τα τεστακια(μην τον αγχωσω) με περνα για σεξομανη :P

Ελπιζω να μην σας ζαλισα...Καλο Σκ και μια ερωτηση:γιατι δεν μπορω να κανω λαικ στις δημοσιευσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bibian είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλο σε οσες περιμενουν παιδακι και ευχομαι ολοψυχα σε όσες προσπαθουν να μαθουν τα χαρμοσυνα σύντομα! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας την ανακάλυψα τυχαία χτες!! 

Λοιπόόν...εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι γύρω στον 1 χρόνο...Κάθε μήνα είχα συμπτώματα και τελικά αδιαθετουσα..Τώρα έχει 5 μέρες άφαντη η κυρία, έχω δέκατα,  ζαλάδες ανακάτεμα και πόνους περιόδου!  Αυτή τη φορά όμως είναι διαφορετικά...κάτι άλλαξε μέσα μου...χθες πήρα τηλέφωνο γιατρό και μου είπε να πάρω ένα τεστ να το κάνω το πρωί και βλέπουμε. Αρχικά δεν ήθελα να βιαστώ  (εγώ που έκανα τεστ πριν την καθυστέρηση κάθε μηνα?) και τελικά πάω και περνώ το διπλό. Το ένα είναι early για πριν την καθυστέρηση και το άλλο express από την 1η ημέρα καθυστέρησης. Τελικά δεν άντεξα και έκανα εχθές το βράδυ το early που είναι πιο ευαίσθητο και βγαίνουν ΑΜΈΣΩΣ και οι 2 γραμμές! ! ! ??????????????? 

Φώναξα αμέσως τον σύζυγο που δεν ήξερε και δεν είχε υποψιαστεί ΤΊΠΟΤΑ και γελούσαμε σαν χαζοχαρούμενα!!! Φοβάται όμως ακόμα, θέλει να πάμε και στον γιατρό, μήπως τα τεστ είναι λάθος και απογοητευτουμε. Ξυπνάω το πρωί κάνω και το express και αυτό θετικό!!! ??? βέβαια είναι πιο άχνη η γραμμή.. 

Υποφέρω όμως από τις ζαλάδες και τις ανακατουσουρες και ο όταν με πιάνει πόνος περιόδου μου κόβονται τα πόδια στην κυριολεξία από τον φόβο μου.??

Κορίτσια δεν μπορώ να το πιστέψω!  !  ! Έχω τρελαθεί από την χαρά μου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας! Ένιωθα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδί και να το θαυματακι μας❤ εν τω μεταξυ εδω και 2 εβδομάδες φοράω στην μέση μου κορδέλα ευλογημένη στην Τιμία Ζώνη της Παναγίας...Δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο.  Το έκανε το θαυματακι της η Παναγία. Κορίτσια μην χάνετε τις ελπίδες σας! Μην το σκέφτεστε καν και θα δείτε πως θα έρθει!! Αχ αχ δεν μπορώ να το πιστέψω αλήθεια...??????????? 

Τι θετικο ποστ! Μου εφτιαξε την διαθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! @Bibian τι όμορφα νέα είναι αυτά!! μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου!! Με το καλό το νινάκι Σας!! @Γιάννα 36 άντε ωραία.. Αφού σου Κάνε τη χάρη να έρθει..  Όλα καλά λοιπόν.. έρχεται μήνας με πολλές αγκαλίτσες!!   Βρε κορίτσια να σας πω μια σκέψη μου που είμαι μια βδομάδα εδώ και κάνουμε παρεούλα.. βλέπω πολλά κορίτσια κάνετε τεστάκια ωορρηξίας μετράτε μέρες για το πότε να έρθετε σε επαφές..  καταλαβαίνω ότι προσπαθείτε για το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά Μήπως τελικά όλο αυτό φέρνει απίστευτο άγχος με αντίθετα αποτελέσματα;; Μήπως άμα το αφήνατε λίγο πιο φλου το πράγμα να μην δημιουργούνταν τόσο άγχος; Δεν ξέρω μια ιδέα λέω.. εγώ στο πρώτο μήνα προσπαθειών είμαι δεν ξέρω αν φτάσω τους 5 μήνες και μετά μπορεί και εγώ να σκέφτομαι όπως εσάς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! @Bibian τι όμορφα νέα είναι αυτά!! μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου!! Με το καλό το νινάκι Σας!! @Γιάννα 36 άντε ωραία.. Αφού σου Κάνε τη χάρη να έρθει..  Όλα καλά λοιπόν.. έρχεται μήνας με πολλές αγκαλίτσες!!   Βρε κορίτσια να σας πω μια σκέψη μου που είμαι μια βδομάδα εδώ και κάνουμε παρεούλα.. βλέπω πολλά κορίτσια κάνετε τεστάκια ωορρηξίας μετράτε μέρες για το πότε να έρθετε σε επαφές..  καταλαβαίνω ότι προσπαθείτε για το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά Μήπως τελικά όλο αυτό φέρνει απίστευτο άγχος με αντίθετα αποτελέσματα;; Μήπως άμα το αφήνατε λίγο πιο φλου το πράγμα να μην δημιουργούνταν τόσο άγχος; Δεν ξέρω μια ιδέα λέω.. εγώ στο πρώτο μήνα προσπαθειών είμαι δεν ξέρω αν φτάσω τους 5 μήνες και μετά μπορεί και εγώ να σκέφτομαι όπως εσάς.. 

Απλά καλό είναι να υπάρχουν στοχευμενες προσπάθειες.... Εγώ πχ αν δνε παρακολουθήσα ωορρηξία δεν θα ηξερ ακαν ποτε πρέπει να έρχομαι σε επαφή. Λόγω του ακατάστατος κύκλου μου. Εμένα με έχει βοηθήσει. Κ ειδικά αυτό το μήνα που έκανα υπαρηχους κάθε 3 μέρες. Για μένα ήταν αρκετά ξεαγχωτικο... Νιώθω πολύ καλύτερα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! @Bibian τι όμορφα νέα είναι αυτά!! μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις κοπέλα μου!! Με το καλό το νινάκι Σας!! @Γιάννα 36 άντε ωραία.. Αφού σου Κάνε τη χάρη να έρθει..  Όλα καλά λοιπόν.. έρχεται μήνας με πολλές αγκαλίτσες!!   Βρε κορίτσια να σας πω μια σκέψη μου που είμαι μια βδομάδα εδώ και κάνουμε παρεούλα.. βλέπω πολλά κορίτσια κάνετε τεστάκια ωορρηξίας μετράτε μέρες για το πότε να έρθετε σε επαφές..  καταλαβαίνω ότι προσπαθείτε για το καλύτερο αποτέλεσμα αλλά Μήπως τελικά όλο αυτό φέρνει απίστευτο άγχος με αντίθετα αποτελέσματα;; Μήπως άμα το αφήνατε λίγο πιο φλου το πράγμα να μην δημιουργούνταν τόσο άγχος; Δεν ξέρω μια ιδέα λέω.. εγώ στο πρώτο μήνα προσπαθειών είμαι δεν ξέρω αν φτάσω τους 5 μήνες και μετά μπορεί και εγώ να σκέφτομαι όπως εσάς.. 

Καλημέρα! Άδικο δεν θα σου πω οτι έχεις... θελω να πω όντως φέρνει άγχος κ τελικά στερεί τη χαρά της διαδικασίας λίγο... Το πρόβλημα είναι ότι αν τύχει να μην έχεις επαφές στις γόνιμες ο μήνας πάει στράφι :-(

Εγώ αρχικά το είχα στο φλου αλλα κατάλαβα γρήγορα ότι χανω τις κατάλληλες μέρες κ επίσης αν πας στο γιατρό κ πεις κανω πχ 6 μήνες αλλα χωρίς να κοιτάω μέρες σου λέει ότι δεν μπορεί να βγάλει συμπέρασμα... κ σε βάζει ξανα στην αρχή! Φυσικά αυτά δεν ισχύουν αν έτσι κ αλλιώς έχεις επαφές κάθε 2μερες ολο το μήνα! Για μενα αυτο ομως δεν γίνεται, δουλεύουμε κ οι 2 κ ο άντρας μου κ αρκετές ώρες οπότε... πρόγραμμα κ άγιος ο θεός! :-):-):-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Απλά καλό είναι να υπάρχουν στοχευμενες προσπάθειες.... Εγώ πχ αν δνε παρακολουθήσα ωορρηξία δεν θα ηξερ ακαν ποτε πρέπει να έρχομαι σε επαφή. Λόγω του ακατάστατος κύκλου μου. Εμένα με έχει βοηθήσει. Κ ειδικά αυτό το μήνα που έκανα υπαρηχους κάθε 3 μέρες. Για μένα ήταν αρκετά ξεαγχωτικο... Νιώθω πολύ καλύτερα... ?

Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν και περιπτώσεις που βοήθησαν πολύ όπως η δικιά σου ας πούμε..  Προς Θεού μην παρεξηγηθώ δεν κρίνω καμία.. άλλωστε μιλάω εκ του ασφαλούς γιατί όπως είπα είμαι στην αρχή ακόμα..  Η Κάθε γυναίκα ξέρει τι ειναι καλύτερο για εκείνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bibian είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλο σε οσες περιμενουν παιδακι και ευχομαι ολοψυχα σε όσες προσπαθουν να μαθουν τα χαρμοσυνα σύντομα! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας την ανακάλυψα τυχαία χτες!! 

Λοιπόόν...εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι γύρω στον 1 χρόνο...Κάθε μήνα είχα συμπτώματα και τελικά αδιαθετουσα..Τώρα έχει 5 μέρες άφαντη η κυρία, έχω δέκατα,  ζαλάδες ανακάτεμα και πόνους περιόδου!  Αυτή τη φορά όμως είναι διαφορετικά...κάτι άλλαξε μέσα μου...χθες πήρα τηλέφωνο γιατρό και μου είπε να πάρω ένα τεστ να το κάνω το πρωί και βλέπουμε. Αρχικά δεν ήθελα να βιαστώ  (εγώ που έκανα τεστ πριν την καθυστέρηση κάθε μηνα?) και τελικά πάω και περνώ το διπλό. Το ένα είναι early για πριν την καθυστέρηση και το άλλο express από την 1η ημέρα καθυστέρησης. Τελικά δεν άντεξα και έκανα εχθές το βράδυ το early που είναι πιο ευαίσθητο και βγαίνουν ΑΜΈΣΩΣ και οι 2 γραμμές! ! ! ??????????????? 

Φώναξα αμέσως τον σύζυγο που δεν ήξερε και δεν είχε υποψιαστεί ΤΊΠΟΤΑ και γελούσαμε σαν χαζοχαρούμενα!!! Φοβάται όμως ακόμα, θέλει να πάμε και στον γιατρό, μήπως τα τεστ είναι λάθος και απογοητευτουμε. Ξυπνάω το πρωί κάνω και το express και αυτό θετικό!!! ??? βέβαια είναι πιο άχνη η γραμμή.. 

Υποφέρω όμως από τις ζαλάδες και τις ανακατουσουρες και ο όταν με πιάνει πόνος περιόδου μου κόβονται τα πόδια στην κυριολεξία από τον φόβο μου.??

Κορίτσια δεν μπορώ να το πιστέψω!  !  ! Έχω τρελαθεί από την χαρά μου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας! Ένιωθα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδί και να το θαυματακι μας❤ εν τω μεταξυ εδω και 2 εβδομάδες φοράω στην μέση μου κορδέλα ευλογημένη στην Τιμία Ζώνη της Παναγίας...Δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο.  Το έκανε το θαυματακι της η Παναγία. Κορίτσια μην χάνετε τις ελπίδες σας! Μην το σκέφτεστε καν και θα δείτε πως θα έρθει!! Αχ αχ δεν μπορώ να το πιστέψω αλήθεια...??????????? 

Μπραβο, συγχαρητήρια!Μας  έφτιαξες την μέρα!Με το καλό το μωράκι σου! Φοράω κ εγώ την ζωνη της Παναγίας,μακαρι να με βοηθήσει κ εμένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Καλημέρα! Άδικο δεν θα σου πω οτι έχεις... θελω να πω όντως φέρνει άγχος κ τελικά στερεί τη χαρά της διαδικασίας λίγο... Το πρόβλημα είναι ότι αν τύχει να μην έχεις επαφές στις γόνιμες ο μήνας πάει στράφι :-(

Εγώ αρχικά το είχα στο φλου αλλα κατάλαβα γρήγορα ότι χανω τις κατάλληλες μέρες κ επίσης αν πας στο γιατρό κ πεις κανω πχ 6 μήνες αλλα χωρίς να κοιτάω μέρες σου λέει ότι δεν μπορεί να βγάλει συμπέρασμα... κ σε βάζει ξανα στην αρχή! Φυσικά αυτά δεν ισχύουν αν έτσι κ αλλιώς έχεις επαφές κάθε 2μερες ολο το μήνα! Για μενα αυτο ομως δεν γίνεται, δουλεύουμε κ οι 2 κ ο άντρας μου κ αρκετές ώρες οπότε... πρόγραμμα κ άγιος ο θεός! :-):-):-)

Όπως βοηθάει την καθεμία μας.. το αποτέλεσμα μετράει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bibian είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλο σε οσες περιμενουν παιδακι και ευχομαι ολοψυχα σε όσες προσπαθουν να μαθουν τα χαρμοσυνα σύντομα! Είμαι καινούργια στην ομάδα σας την ανακάλυψα τυχαία χτες!! 

Λοιπόόν...εμείς προσπαθούσαμε για παιδάκι γύρω στον 1 χρόνο...Κάθε μήνα είχα συμπτώματα και τελικά αδιαθετουσα..Τώρα έχει 5 μέρες άφαντη η κυρία, έχω δέκατα,  ζαλάδες ανακάτεμα και πόνους περιόδου!  Αυτή τη φορά όμως είναι διαφορετικά...κάτι άλλαξε μέσα μου...χθες πήρα τηλέφωνο γιατρό και μου είπε να πάρω ένα τεστ να το κάνω το πρωί και βλέπουμε. Αρχικά δεν ήθελα να βιαστώ  (εγώ που έκανα τεστ πριν την καθυστέρηση κάθε μηνα?) και τελικά πάω και περνώ το διπλό. Το ένα είναι early για πριν την καθυστέρηση και το άλλο express από την 1η ημέρα καθυστέρησης. Τελικά δεν άντεξα και έκανα εχθές το βράδυ το early που είναι πιο ευαίσθητο και βγαίνουν ΑΜΈΣΩΣ και οι 2 γραμμές! ! ! ??????????????? 

Φώναξα αμέσως τον σύζυγο που δεν ήξερε και δεν είχε υποψιαστεί ΤΊΠΟΤΑ και γελούσαμε σαν χαζοχαρούμενα!!! Φοβάται όμως ακόμα, θέλει να πάμε και στον γιατρό, μήπως τα τεστ είναι λάθος και απογοητευτουμε. Ξυπνάω το πρωί κάνω και το express και αυτό θετικό!!! ??? βέβαια είναι πιο άχνη η γραμμή.. 

Υποφέρω όμως από τις ζαλάδες και τις ανακατουσουρες και ο όταν με πιάνει πόνος περιόδου μου κόβονται τα πόδια στην κυριολεξία από τον φόβο μου.??

Κορίτσια δεν μπορώ να το πιστέψω!  !  ! Έχω τρελαθεί από την χαρά μου και είπα να το μοιραστώ μαζί σας! Ένιωθα ότι δεν θα κάνω ποτέ παιδί και να το θαυματακι μας❤ εν τω μεταξυ εδω και 2 εβδομάδες φοράω στην μέση μου κορδέλα ευλογημένη στην Τιμία Ζώνη της Παναγίας...Δεν το θεωρώ καθόλου τυχαίο.  Το έκανε το θαυματακι της η Παναγία. Κορίτσια μην χάνετε τις ελπίδες σας! Μην το σκέφτεστε καν και θα δείτε πως θα έρθει!! Αχ αχ δεν μπορώ να το πιστέψω αλήθεια...??????????? 

@Bibian καλε τι ωραια νεα ειναι αυτα εεεεε μπραβο σου κοριτσι μου με το καλο με τελειομηνη και υγιη εγκυμοσυνη σου ευχομαι γλυκια μου οσο για τους πονους περιοδους να μην ανησυχεις καθολου γλυκια μου ειναι απολυτα φυσιολογικοι αλλαζουν ολα εκει μεσα τωρα να παρεις προγεστερονη να παρεις φιλικο και οτι χρειαστει καλη μου ετσι και εγω φοραω την Τιμια ζωνη και δεν θα την βγαλω μεχρι να γεννησω πρωτα ο Θεος και η Παναγια την καλησπερα σε ολα τα κοριτσιαααααααα καλε τι κανετεεεε ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Όπως βοηθάει την καθεμία μας.. το αποτέλεσμα μετράει.. 

Έτσι ακριβώς... Πάντως σε καταλαβαίνω απόλυτα πως το λες γιατί στην αρχή κ γω έτσι έλεγα, μην αγχωθουμε, να έρθει ανέμελα κλπ. Απλά όταν κατάλαβα οτι για 2 μήνες τελικά δεν ήξερα καν αν το πέτυχα κ αν δεν ειμαι έγκυος επειδή κάτι συμβαίνει ή επειδή δεν πετυχαίνω τις μέρες, το πηρα απόφαση να ακουσω κ γω τη συμβουλη των φιλεναδων μου που είχαν κανει παιδιά με... πρόγραμμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Penny89 είπε:

@Bibian καλε τι ωραια νεα ειναι αυτα εεεεε μπραβο σου κοριτσι μου με το καλο με τελειομηνη και υγιη εγκυμοσυνη σου ευχομαι γλυκια μου οσο για τους πονους περιοδους να μην ανησυχεις καθολου γλυκια μου ειναι απολυτα φυσιολογικοι αλλαζουν ολα εκει μεσα τωρα να παρεις προγεστερονη να παρεις φιλικο και οτι χρειαστει καλη μου ετσι και εγω φοραω την Τιμια ζωνη και δεν θα την βγαλω μεχρι να γεννησω πρωτα ο Θεος και η Παναγια την καλησπερα σε ολα τα κοριτσιαααααααα καλε τι κανετεεεε ;;;;

Τι κάνεις εσυ??. Εγώ απλά περιμένω.... Μετράω κ κάθε μέρα τη θερμοκρασία μου.. Δεν ξανά πήρα τις πολυβιταμινες που έπαιρνα μου τελείωσαν κ είπα ας μην ξανά παραγγείλω... Δεν ξερω αν έκανα καλά.. Θα δείξει...!!!!. Περιμένω μέχρι Τετάρτη έως Παρασκευή μου είπε ο γιατρος... Κ αν μέχρι Σάββατο δε έχω περίοδο να κάνω χοριακη...!!!. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Μπραβο, συγχαρητήρια!Μας  έφτιαξες την μέρα!Με το καλό το μωράκι σου! Φοράω κ εγώ την ζωνη της Παναγίας,μακαρι να με βοηθήσει κ εμένα!

Ευχαριστώ πολύ ??? σου εύχομαι τα καλύτερα! Θα δεις θα έρθει και εσένα το θαυματακι σου και δεν θα το πιστεύεις ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Γεια σας κορίτσια.. ποια είναι η διαδικασία για να λάβετε την τίμια ζώνη?!

Καλησπέρα κορίτσι μου. Θα στείλεις email στο Άγιο όρος στην Ι.Μ Βατοπεδίου και θα τους πεις ότι θέλεις να σου στείλουν κορδέλα ευλογημένη στην Τίμια Ζώνη της Παναγίας και πες τους και το πρόβλημα σου αν έχεις και θέλεις. Σου την στέλνουν εντελώς δωρεάν και σου απαντάνε και στο πρόβλημα σου και σου λένε τι να κάνεις. Ελπίζω να σε βοήθησα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...