Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια μετά από Τελεια Αποβολή


Mariavle

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα!! Την προηγουμενη βδομαδα ειχα μια παλινδρομη κυηση 7w η οποια κατεληξε σε τελεια αποβολη(με αιμα χωρις καποια παρεμωαση με χαπια ή αποξεση). 1η μου αποβολη. Εκανα υπερηχο μια μερα μετα το πολυ αιμα και πονο που ειχα και η μητρα μου ηταν πεντακαθαρη σαν να μην ειχα περασει αποβολη και σαν να ημουνα τελευταια μερα περιοδου.. Δεν φαινοταν τπτ.. Η γιατρος μου μου ειπε οτι μπορω κατευθειαν να εχω προσπάθειες αλλα επειδη δεν ξερουμε ποτε και αν θα ειναι οι γονιμες πριν μ ερθει η φυσιολογικη περιοδος να χαλαρωσω και να ξεκινησω αμεσως μετα τον 1οκυκλο...αυριο επισης θα παω προληπτικα για εξετάσεις θρομβοφιλιας και κυστικης ινωσης που δεν εκανα στο προγεννητικό ελεγχο, με δικια μου επιλογη για να ηρεμησω και να προλαβω κατι αλλο κακο... Εγω πεισμωσα πολυ και θελω αμεσως μολις τελειωσει το αιμα να ξεκινησω προσπαθειες... Θεωρω οτι ολα γιναν για καποιο λογο και οτι ο Θεουλης θα μας δωσει ενα υγιες μωρακι. Ειναι εφικτο;;; υπαρχει καποια με αναλογη εμπειρια ή που να γνωριζει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ για την κατάληξη της εγκυμοσύνης σου. Θα ξαναπώ πως καλύτερα νωρίς παρά μετά. Συμφωνώ να κάνεις εξετάσεις για θρομβοφιλια και κυστικη ινωση, αυτό θα κάνω και εγώ. Θα έλεγα λοιπόν να περιμένεις να βγουν τα αποτελέσματα και μετά να ξεκινήσεις τις χαλαρές επαφές σου. Όπως και να έχει σου εύχομαι το επόμενο θετικό τεστακι να σου φέρει και ένα ΓΕΡΌ μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι και εμένα το ίδιο μου είπαν όταν καθάρισα. Εγώ την κατάλαβα την ωορρηξία και είχα επαφές, όμως το ενδομήτριο δεν ήταν πολύ καλό γιατί το τσεκαραμε και μια δυο φορές.

Μου είπαν ότι είναι λογικό λόγω της αποβολής . Τώρα στον πρώτο δηλ κανονικό κύκλο, όλα ήταν εντάξει. Επανήλθε τελείως και θεωρητικά μπορεί και να πιάσω. Λέμε τώρα. Πάντως δε θα φταίει η αποβολή σε τίποτα. 

Οπότε αφού έχεις το οκ του γιατρού, κάνε όπως νιώθεις. Όπως μου είπε δεν είναι οι πιθανότητες με το μέρος μας, αλλά αν το πιάσουμε χαλάλι μας. Άξιζε μια προσπάθεια, αν νιώθεις έτοιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι και εμένα το ίδιο μου είπαν όταν καθάρισα. Εγώ την κατάλαβα την ωορρηξία και είχα επαφές, όμως το ενδομήτριο δεν ήταν πολύ καλό γιατί το τσεκαραμε και μια δυο φορές.

Μου είπαν ότι είναι λογικό λόγω της αποβολής . Τώρα στον πρώτο δηλ κανονικό κύκλο, όλα ήταν εντάξει. Επανήλθε τελείως και θεωρητικά μπορεί και να πιάσω. Λέμε τώρα. Πάντως δε θα φταίει η αποβολή σε τίποτα. 

Οπότε αφού έχεις το οκ του γιατρού, κάνε όπως νιώθεις. Όπως μου είπε δεν είναι οι πιθανότητες με το μέρος μας, αλλά αν το πιάσουμε χαλάλι μας. Άξιζε μια προσπάθεια, αν νιώθεις έτοιμη.

Σου ευχομαι κοριτσι μου να παν ολα καλα.... Κ εγω το θελω τοσο πολυ που ειναι η μονη μου παρηγοριά... Δεν ξερω αν το βλεπω λαθος αλλα θελω πολυ να προσπαθησω.. Θ ξαναμιλησω βέβαια με τη γιατρο παλι τη Τρίτη και βλεπουμε... Θα περιμενω νεα σου!!! Ευχομαι να πανε ολα καλα!!! Να ειναι ο τυχερος μας μηνας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι και εμένα το ίδιο μου είπαν όταν καθάρισα. Εγώ την κατάλαβα την ωορρηξία και είχα επαφές, όμως το ενδομήτριο δεν ήταν πολύ καλό γιατί το τσεκαραμε και μια δυο φορές.

Μου είπαν ότι είναι λογικό λόγω της αποβολής . Τώρα στον πρώτο δηλ κανονικό κύκλο, όλα ήταν εντάξει. Επανήλθε τελείως και θεωρητικά μπορεί και να πιάσω. Λέμε τώρα. Πάντως δε θα φταίει η αποβολή σε τίποτα. 

Οπότε αφού έχεις το οκ του γιατρού, κάνε όπως νιώθεις. Όπως μου είπε δεν είναι οι πιθανότητες με το μέρος μας, αλλά αν το πιάσουμε χαλάλι μας. Άξιζε μια προσπάθεια, αν νιώθεις έτοιμη.

Ο γιατρος ομως γιατι σ ειπε δεν ειναι οι πιθανοτητες με το μερος μας;;; λογω οτι δεν εχει ακομα επανελθει το σωμα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mariavle είπε:

Ο γιατρος ομως γιατι σ ειπε δεν ειναι οι πιθανοτητες με το μερος μας;;; λογω οτι δεν εχει ακομα επανελθει το σωμα;;; 

Επειδή τσεκαραμε ξανά το ενδομήτριο είδε ότι δεν ήταν στην καλύτερη κατάσταση, δεν είχε το κατάλληλο πάχος. Αμέσως μετά την αποβολή μιλάμε, πριν έρθει η πρώτη κανονική περίοδος. Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο, αλλά δε σημαίνει ότι θα το πάθεις και εσύ. Επίσης όπως είπα μόλις ήρθε η πρώτη κανονική περίοδος, όλα έγιναν όπως πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Επειδή τσεκαραμε ξανά το ενδομήτριο είδε ότι δεν ήταν στην καλύτερη κατάσταση, δεν είχε το κατάλληλο πάχος. Αμέσως μετά την αποβολή μιλάμε, πριν έρθει η πρώτη κανονική περίοδος. Μου είπε ότι είναι συχνό φαινόμενο, αλλά δε σημαίνει ότι θα το πάθεις και εσύ. Επίσης όπως είπα μόλις ήρθε η πρώτη κανονική περίοδος, όλα έγιναν όπως πριν.

Αααα αντε κοριτσι μου!!!! Σπυ ευχομαι να παν ολα καλα ολοψυχα!!!! Καο εγω τωρα να κανω καο τις εξετασεις και να ηρεμησω τελειως... Οσο μπορω... Χιχιιχχ... Θα περιμενω ν ακουσω τα ευχαριστα!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπερα σημεεα εκανα χοριακη μετα απο 5μερες που μου ηρθε αιμα απο την αποβολη και ευτυχως κατεβαινει ειναι στο 52....ελπιζω να παει 0 ??? για να συνεχισουν ολα καλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2019 at 1:29 ΜΜ, ο/η Mariavle είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!! Την προηγουμενη βδομαδα ειχα μια παλινδρομη κυηση 7w η οποια κατεληξε σε τελεια αποβολη(με αιμα χωρις καποια παρεμωαση με χαπια ή αποξεση). 1η μου αποβολη. Εκανα υπερηχο μια μερα μετα το πολυ αιμα και πονο που ειχα και η μητρα μου ηταν πεντακαθαρη σαν να μην ειχα περασει αποβολη και σαν να ημουνα τελευταια μερα περιοδου.. Δεν φαινοταν τπτ.. Η γιατρος μου μου ειπε οτι μπορω κατευθειαν να εχω προσπάθειες αλλα επειδη δεν ξερουμε ποτε και αν θα ειναι οι γονιμες πριν μ ερθει η φυσιολογικη περιοδος να χαλαρωσω και να ξεκινησω αμεσως μετα τον 1οκυκλο...αυριο επισης θα παω προληπτικα για εξετάσεις θρομβοφιλιας και κυστικης ινωσης που δεν εκανα στο προγεννητικό ελεγχο, με δικια μου επιλογη για να ηρεμησω και να προλαβω κατι αλλο κακο... Εγω πεισμωσα πολυ και θελω αμεσως μολις τελειωσει το αιμα να ξεκινησω προσπαθειες... Θεωρω οτι ολα γιναν για καποιο λογο και οτι ο Θεουλης θα μας δωσει ενα υγιες μωρακι. Ειναι εφικτο;;; υπαρχει καποια με αναλογη εμπειρια ή που να γνωριζει;; 

 Καλησπέρα λυπάμαι πολύ και εγώ είχα μια φυσική αποβολή τον Νοέμβριο ο γιατρός μου είπε να περιμενω να αδιαθετησω και μετά να παω να με δει ( βέβαια με τα χιόνια δεν προλαβα να παω)  αλλά από όταν μου τελείωσε η περιοδος προσπαθούμε και παλι.  Ου ευχομαι καλη επιτυχία.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lolita86 είπε:

 Καλησπέρα λυπάμαι πολύ και εγώ είχα μια φυσική αποβολή τον Νοέμβριο ο γιατρός μου είπε να περιμενω να αδιαθετησω και μετά να παω να με δει ( βέβαια με τα χιόνια δεν προλαβα να παω)  αλλά από όταν μου τελείωσε η περιοδος προσπαθούμε και παλι.  Ου ευχομαι καλη επιτυχία.  

Κοριτσι μου ευχομαι κ σε σενα να παν ολα καλα.... Κ εγω δεν κρατιεμαι να ξεκινησω κ παλι τις προσπάθειες... Σημερα καθαρισα απο το αιμα της αποβολης αλλα θα περιμενω να δω καο τι θα μου πει η γιατρις την Τριτη... Ευχομαι απο δω και περα να εχουμε μονο ευχαριστες εξελίξεις ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...