Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Καλησπέρα! Δεν το γνώριζα αυτό! Ευ πολύ! Νόμιζα ότι περνάς μετά κ παίρνεις τα χρήματα που έχεις δώσει! 

Οχι ευτυχώς πριν,γιατί είναι και αρκετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2019 at 11:02 ΠΜ, ο/η Katriniki είπε:

Αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ γιατί η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί πάρα πολύ. Και προσπαθώ να μην το δείχνω για να μην πέσει και ψυχολογικά και ο άντρας μου. Από ουρολογο έχεις κάποιον να μου συστήσεις στην Αθήνα? 

Kαλησπερα κοριτσι μου ο Ανδιτσος ειναι καλος ουρολογος .Αν θελεις τελικα πες μου να σου στειλω νουμερο του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Οχι ευτυχώς πριν,γιατί είναι και αρκετά...

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ίσως και να προτιμούσα να γινόταν ταυτόχρονα για να μην χάνουμε χρόνο γιατί θα πρέπει ν περιμένεις; λλο πόσο καιρό για την επιτροπή και θεωρώ πως είναι πολύ ψυχοφθορο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω ίσως και να προτιμούσα να γινόταν ταυτόχρονα για να μην χάνουμε χρόνο γιατί θα πρέπει ν περιμένεις; λλο πόσο καιρό για την επιτροπή και θεωρώ πως είναι πολύ ψυχοφθορο. 

Δυστυχώς όλη η διαδικασία είναι ψυχοφθόρα,όπως έχουμε ξαναπεί.Στη δική μου περιοχή,μου έκλεισαν ραντεβού μετά από ένα μήνα επειδή εγώ τους είπα λόγω της σαλπιγγογραφίας που έπρεπε να κάνω.Δε ξέρω αν είχα κάνει την εξέταση σε πόσο καιρό θα μου έκλειναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Δυστυχώς όλη η διαδικασία είναι ψυχοφθόρα,όπως έχουμε ξαναπεί.Στη δική μου περιοχή,μου έκλεισαν ραντεβού μετά από ένα μήνα επειδή εγώ τους είπα λόγω της σαλπιγγογραφίας που έπρεπε να κάνω.Δε ξέρω αν είχα κάνει την εξέταση σε πόσο καιρό θα μου έκλειναν.

Εγω τις έχω αυτές τις εξετάσεις οπότε περιμένουμε τέλος του μήνα τον σύζυγό να επαναλάβει το σπερματοδιαγραμμα για να μας πει ο γιατρός πως θα κινηθούμε. Εσύ σε ποια φάση είσαι τώρα κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhsperaaaa koritsiaa egw mazeuw ta xartiaaa gia epitropi ta exw mazepsi diladi tha ksana paw ston giatro na mou kanei uperixo kai tha mou pei na paro na.kliso rantevou..alla polu xartouraaa re si..marousi tha kliso egw...kalh mas epitixiaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Εγω τις έχω αυτές τις εξετάσεις οπότε περιμένουμε τέλος του μήνα τον σύζυγό να επαναλάβει το σπερματοδιαγραμμα για να μας πει ο γιατρός πως θα κινηθούμε. Εσύ σε ποια φάση είσαι τώρα κορίτσι μου?

Καλησπέρα!

Εγώ πέρασα από επιτροπή τέλος Ιανουαρίου,αύριο θα πάω στο φαρμακείο του Εοππυ να πάρω τα φάρμακα αλλά θα ξεκινήσω το πρόγραμμα τον Μάιο.

@Sakira ισχύει για την χαρτούρα...

Καλή επιτυχία...?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sakira είπε:

Kalhsperaaaa koritsiaa egw mazeuw ta xartiaaa gia epitropi ta exw mazepsi diladi tha ksana paw ston giatro na mou kanei uperixo kai tha mou pei na paro na.kliso rantevou..alla polu xartouraaa re si..marousi tha kliso egw...kalh mas epitixiaaaa

Καλησπέρα!!! Καλή επιτυχία σε όλες μας!!! ❣️❣️❣️❣️

Τι χαρτιά χρειάζονται??Να ξέρω στο περίπου τι έχω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ πέρασα από επιτροπή τέλος Ιανουαρίου,αύριο θα πάω στο φαρμακείο του Εοππυ να πάρω τα φάρμακα αλλά θα ξεκινήσω το πρόγραμμα τον Μάιο.

@Sakira ισχύει για την χαρτούρα...

Καλή επιτυχία...?

 

Κατάλαβα!! Κ εμένα δλδ κάπου εκεί να με υπολογίζω αφού αρχές Μαρτίου θα επισκεπτουμε τον γιατρό για να μας καθοδηγήσει!! Καλή μας επιτυχία ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλησπέρα!!! Καλή επιτυχία σε όλες μας!!! ❣️❣️❣️❣️

Τι χαρτιά χρειάζονται??Να ξέρω στο περίπου τι έχω! 

Βιβλιάριο Υγείας Ζεύγους & Ασφαλιστική Ικανότητα.Αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο (φωτοτυπία).Ειδικό Παραπεμπτικό έντυπο που δίδεται από την εκάστοτε Μονάδα Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής.Ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου εξαμήνου, ή σε περίπτωση άγαμου ζεύγους ειδική συμβολαιογραφική πράξη.Υποχρεωτικός έλεγχος του ζευγαριού για HIV 1, ΗΙV 2, HCV , HbsAg, , VDRL τελευταίου 6μήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.Υποχρεωτικός έλεγχος οιστρογόνων & γοναδροτροπινών (E2, FSH, LH), προλακτίνης (PRL) και θυρεοειδικών ορμονών / αντισωμάτων (TSH, FT3, FT4, ΑΘΑ) τελευταίου τριμήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.Δύο (2) πλήρη σπερμοδιαγράμματα του συζύγου με μεσοδιάστημα τουλάχιστον 3 μηνων το ένα από το άλλο, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο, υπογεγραμμένα από ιατρό μικροβιολόγο- βιοπαθολόγο και απο διαφορετικά εργαστήρια. Σε περίπτωση παθολογικού σπερμοδιαγράμματος απαιτείται ιατρική γνωμάτευση ενδοκρινολόγου, ανδρολόγου ή ουρολόγου.Σαλπιγγογραφία τελευταίας 5ετίας ή έκθεση λαπαροσκόπησης.Εάν απαιτείται δωρεά σπέρματος : Πιστοποιητικό από την τράπεζα σπέρματος με τον αριθμό των σπερματοζωαρίων και την κινητικότητα του δείγματος, την ηλικία του δότη καθώς και τον αριθμό των κυήσεων που έχουν επιτευχθεί με το ίδιο δείγμα. Επιπλέον απαιτείται συμβολαιογραφική πράξη ζεύγους.Γυναικολογικό Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση από γυναικολόγο ή ακτινολόγο, με ειδική άδεια εκτέλεσης υπερήχων.Β-χοριακή 15ημερών πριν περάσουν την επιτροπή.Έκθεση προηγούμενων προσπαθειών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλησπέρα!!! Καλή επιτυχία σε όλες μας!!! ❣️❣️❣️❣️

Τι χαρτιά χρειάζονται??Να ξέρω στο περίπου τι 

Theloun salpiglografia ormonologikes eksetaseis enan uperixo 2 spermatodiagrama to ena na exei diagora m to allo 75 meres liksiarxiki praksi gamou teleuteou 6mhnou test gia ipatitita k alla esu k p antras sou mia apotiximeni spermatenxisi an exeis kanei kai asfalistiki ikanotita tou vivliariou sou to diko soh k tou antra sou.mpes n deis sto internet ta diakiologitika pou theloun hia thn epitropu ta exoun n ta deis mipws ksexasa kati allo axaxaaxaxaxa ...fwtotipies tautotitas 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!

Εγώ πέρασα από επιτροπή τέλος Ιανουαρίου,αύριο θα πάω στο φαρμακείο του Εοππυ να πάρω τα φάρμακα αλλά θα ξεκινήσω το πρόγραμμα τον Μάιο.

@Sakira ισχύει για την χαρτούρα...

Καλή επιτυχία...?

 

Se euxaristwww para polu episis kalh eptixiaaaa n exoumeee makariii ola kalaaa n mas paneee.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sakira είπε:

Se euxaristwww para polu episis kalh eptixiaaaa n exoumeee makariii ola kalaaa n mas paneee.....

Θετική σκέψη να έχουμε και όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης όλες τις εξετάσεις τις θέλουν πρωτότυπες και  να εχουν σφραγίδα οτι ειναι συμβεβλημένοι με τον Εοππυ.οπότε να κρατήσεις αρχείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Βιβλιάριο Υγείας Ζεύγους & Ασφαλιστική Ικανότητα.Αστυνομική ταυτότητα ή διαβατήριο (φωτοτυπία).Ειδικό Παραπεμπτικό έντυπο που δίδεται από την εκάστοτε Μονάδα Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής.Ληξιαρχική πράξη γάμου τελευταίου εξαμήνου, ή σε περίπτωση άγαμου ζεύγους ειδική συμβολαιογραφική πράξη.Υποχρεωτικός έλεγχος του ζευγαριού για HIV 1, ΗΙV 2, HCV , HbsAg, , VDRL τελευταίου 6μήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.Υποχρεωτικός έλεγχος οιστρογόνων & γοναδροτροπινών (E2, FSH, LH), προλακτίνης (PRL) και θυρεοειδικών ορμονών / αντισωμάτων (TSH, FT3, FT4, ΑΘΑ) τελευταίου τριμήνου, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο.Δύο (2) πλήρη σπερμοδιαγράμματα του συζύγου με μεσοδιάστημα τουλάχιστον 3 μηνων το ένα από το άλλο, από συμβεβλημμένο με τον ΕΟΠΥΥ εργαστήριο, υπογεγραμμένα από ιατρό μικροβιολόγο- βιοπαθολόγο και απο διαφορετικά εργαστήρια. Σε περίπτωση παθολογικού σπερμοδιαγράμματος απαιτείται ιατρική γνωμάτευση ενδοκρινολόγου, ανδρολόγου ή ουρολόγου.Σαλπιγγογραφία τελευταίας 5ετίας ή έκθεση λαπαροσκόπησης.Εάν απαιτείται δωρεά σπέρματος : Πιστοποιητικό από την τράπεζα σπέρματος με τον αριθμό των σπερματοζωαρίων και την κινητικότητα του δείγματος, την ηλικία του δότη καθώς και τον αριθμό των κυήσεων που έχουν επιτευχθεί με το ίδιο δείγμα. Επιπλέον απαιτείται συμβολαιογραφική πράξη ζεύγους.Γυναικολογικό Υπερηχογράφημα τελευταίου εξαμήνου με έκθεση από γυναικολόγο ή ακτινολόγο, με ειδική άδεια εκτέλεσης υπερήχων.Β-χοριακή 15ημερών πριν περάσουν την επιτροπή.Έκθεση προηγούμενων προσπαθειών.

Πωπω κορίτσια ένα σωρο? @Sakira

Πφφφ η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί γιατί τέλος του μήνα μας ειπαν να επαναλάβει το σπερματοδιαγραμμα αλλά δεν έχουν περάσει τόσες μέρες.. 11 Ιανουαρίου είχε κάνει το πρώτο. Τώρα του έχουν δώσει κάτι χαπάκια για να δούμε πως θα πάει! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katriniki είπε:

Πωπω κορίτσια ένα σωρο? @Sakira

Πφφφ η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί γιατί τέλος του μήνα μας ειπαν να επαναλάβει το σπερματοδιαγραμμα αλλά δεν έχουν περάσει τόσες μέρες.. 11 Ιανουαρίου είχε κάνει το πρώτο. Τώρα του έχουν δώσει κάτι χαπάκια για να δούμε πως θα πάει! 

 

 

Μην αγχώνεσαι....Θα σας τα πουν καλύτερα και οι γιατροί σας.Είναι σίγουρο ότι θα κάνετε εξωσωματική;μήπως βελτιωθεί το σπέρμα με την αγωγή που παίρνει ο άντρας σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2019 at 8:55 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο και πρόσφατα βρήκαμε χαμηλή κινητικότητα στο σπέρμα. Ο γυναικολόγος που πήγαινα μας είπε για εξωσωματική απευθείας όμως ο Ουρολογος που χρειάστηκε να επισκεφτούμε είπε ότι είναι υγιεστατος και πως αφού δεν υπάρχει κάτι παθολογικο να κόψει το κάπνισμα και να κάνει κ την θεραπεία του για 3 μηνες και να το παλέψουμε. Όμως εγώ έχω αρχίσει ήδη κ ψάχνομαι για πληροφορίες εξωσωματικής καθώς φοβάμαι μην απογοητευτώ σε περίπτωση που δεν μείνω σε αυτό το διάστημα 

σε ποιον ουρολογο πηγατε αν επιτρεπετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Πωπω κορίτσια ένα σωρο? @Sakira

Πφφφ η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί γιατί τέλος του μήνα μας ειπαν να επαναλάβει το σπερματοδιαγραμμα αλλά δεν έχουν περάσει τόσες μέρες.. 11 Ιανουαρίου είχε κάνει το πρώτο. Τώρα του έχουν δώσει κάτι χαπάκια για να δούμε πως θα πάει! 

 

 

Ζήτα απ το μικροβιολογικό αν μπορεί μετά να στο δώσει με ημερομηνία που να κλείνει 75 μέρες!!Για να μην ξανακάνετε για την επιτροπή!!Μην  ξοδεύεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Ζήτα απ το μικροβιολογικό αν μπορεί μετά να στο δώσει με ημερομηνία που να κλείνει 75 μέρες!!Για να μην ξανακάνετε για την επιτροπή!!Μην  ξοδεύεστε

Θα πρέπει να είναι απο διαφορετικά εργαστήρια....έτσι τουλάχιστον κατάλαβα εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Θα πρέπει να είναι απο διαφορετικά εργαστήρια....έτσι τουλάχιστον κατάλαβα εγώ...

Ναι απο διαφορετικά θέλει!!Αρα όντως δν γίνεται αυτό!!Γτ αναγκαστικά θα πρέπει να κάνουν στο ίδιο να δουν αν υπήρξε βελτίωση!!Τουλάχιστον μετά για την επιτροπή να βρει κάποιο οικονομικό!!Εγώ στο πρώτο έδωσα 40ε κ στο δεύτερο 20ε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι απο διαφορετικά θέλει!!Αρα όντως δν γίνεται αυτό!!Γτ αναγκαστικά θα πρέπει να κάνουν στο ίδιο να δουν αν υπήρξε βελτίωση!!Τουλάχιστον μετά για την επιτροπή να βρει κάποιο οικονομικό!!Εγώ στο πρώτο έδωσα 40ε κ στο δεύτερο 20ε!!!

Εμείς στο πρώτο 70 € και στο δεύτερο 60 λεπτά...δεν ήξερα ότι το δικαιολογεί ο εοππυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Εμείς στο πρώτο 70 € και στο δεύτερο 60 λεπτά...δεν ήξερα ότι το δικαιολογεί ο εοππυ.

Εγώ στην πόλη που είμαι δν το δέχεται το παραπεμπτικό κανένα μικροβιολογικό(σε 5 έχω πάει)!!Κ όταν ρώτησα την παθολόγο μου μου είπε θεωρούν ότι δν πληρώνονται όπως θα έπρεπε γτ κάνουν μέρες που το ελέγχουν!!Τι να πειςςςς!!Τουλάχιστον κοίταξα να βρω κάτι οικονομικό γτ δν μας ενδιέφεραν τα αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Μην αγχώνεσαι....Θα σας τα πουν καλύτερα και οι γιατροί σας.Είναι σίγουρο ότι θα κάνετε εξωσωματική;μήπως βελτιωθεί το σπέρμα με την αγωγή που παίρνει ο άντρας σου;

Έτσι μας είπαν αλλά αφού δεν έχω μείνει έγκυος ούτε αυτό τον μήνα? Λογικά εκεί δεν θα οδηγηθούν αμέσως μετά?? Δεν ξέρω φοβάμαι μήπως χάνουμε χρόνο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η xrisanthi είπε:

σε ποιον ουρολογο πηγατε αν επιτρεπετε?

Στην Χαλκίδα είμαστε οπότε εποσκεπτηκαμε κάποιον εδώ! Ο γυναικολόγος μας έδωσε κάποιες επιπλέον εξετάσεις που φάνηκε ότι έχει περιθώρια βελτίωσης και έδωσε κάποιες έχτρα βιταμίνες μαζί με αυτές του ουρολογου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η marillia είπε:

Ζήτα απ το μικροβιολογικό αν μπορεί μετά να στο δώσει με ημερομηνία που να κλείνει 75 μέρες!!Για να μην ξανακάνετε για την επιτροπή!!Μην  ξοδεύεστε

Ααα γίνεται κ αυτό ε? Δεν το γνώριζα!! Ευχαριστώ πολύ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...