Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Λες ε να το δω με επιτροπή?απλά δεν θέλω να με καθυστερησουν γιαυτό το λέω! Εδώ το πόδι είχα σπάσει κ περίμενα 2 μήνες για επιτροπή. Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις για το τι πρέπει να κάνω όσον αφορά χαρτιά κτλπ? Τι πρέπει να μαζέψω και πότε να ξεκινησω? Σε ευχαριστώ πολύ! 

Eγώ όταν πήρα τηλ στην επιτροπή της Λάρισας είχαν ραντεβού σε 2 μήνες!!Σ αυτό το διάστημα μάζεψα κ τις εξετάσεις που χρειαζόταν γτ θέλει σχετικά πρόσφατες!!Στην Αθήνα δν γνώριζω πότε σου κλείνουν ραντεβού!!Αφού μιλήσεις με τον γιατρό πάρε ένα τηλ στην επιτροπή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Eγώ όταν πήρα τηλ στην επιτροπή της Λάρισας είχαν ραντεβού σε 2 μήνες!!Σ αυτό το διάστημα μάζεψα κ τις εξετάσεις που χρειαζόταν γτ θέλει σχετικά πρόσφατες!!Στην Αθήνα δν γνώριζω πότε σου κλείνουν ραντεβού!!Αφού μιλήσεις με τον γιατρό πάρε ένα τηλ στην επιτροπή!!

Βασικά Χαλκίδα είμαι οπότε γιαυτο δεν ξέρω! Ναι βέβαια μόλις μιλήσω μ τον γιατρό θα το ψάξω εκτενέστερα! Σε ευχαριστώ πολύ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/1/2019 at 9:55 ΠΜ, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα!!! Και εσείς για εξωσωματική πάτε? Μου μίλησε για προεμφυτευτικο έλεγχο κάπως έτσι που είναι μια άλλη μέθοδος και πέτυχε! Έχεις ακούσει κάτι? Εκείνη πήγαινε στον Σφακιανουδη. Ναι σε παρακαλώ θα ήθελα κάποιον ουρολόγο αν έχεις να μου συστήσεις. 

Καλημέρα και πάλι και συγγνώμη για την καθυστέρηση λοιπόν και εγώ με Σφακιανουδη συνεργάζομαι προεμφυτευτικος έλεγχος είναι μια διαδικασία που την κανεις μετά την ωοληψια αυτό θα στο πει ο γιατρός σου αν πραγματικά χρειάζεται από κει και έπειτα υπάρχουν αρκετές εξετάσεις που μπορείτε να κάνετε π.χ καρυοτυπο Κυστική ινώσηκαι κατάτμηση DNA σπέρματος αυτά πάλι θα στα πει ο γιατρός σου αν θέλεις να σου στείλω τα στοιχεία του ουρολογουπεςμου εννοείται ότι αυτός συνεργάζεται με σφακιανουδη και Γένεσις Αθηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλημέρα και πάλι και συγγνώμη για την καθυστέρηση λοιπόν και εγώ με Σφακιανουδη συνεργάζομαι προεμφυτευτικος έλεγχος είναι μια διαδικασία που την κανεις μετά την ωοληψια αυτό θα στο πει ο γιατρός σου αν πραγματικά χρειάζεται από κει και έπειτα υπάρχουν αρκετές εξετάσεις που μπορείτε να κάνετε π.χ καρυοτυπο Κυστική ινώσηκαι κατάτμηση DNA σπέρματος αυτά πάλι θα στα πει ο γιατρός σου αν θέλεις να σου στείλω τα στοιχεία του ουρολογουπεςμου εννοείται ότι αυτός συνεργάζεται με σφακιανουδη και Γένεσις Αθηνών.

Ευτυχώς κυστική ινωση, στίγμα, θρομβοφιλια τα έχω κάνει από την αρχή που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Ο γιατρός μου σύστησε να απευθυνθώ στον κύριο Καραγιαννιδη Λάζαρο! Επειδή δεν είμαι από Αθήνα μηπως έχεις ακούσει κάτι σχετικά με τον συγκεκριμένο γιατρό? Εσύ με τον κύριο Σφακιανουδη υποθέτω είσαι ευχαριστημένη σωστά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Ευτυχώς κυστική ινωση, στίγμα, θρομβοφιλια τα έχω κάνει από την αρχή που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Ο γιατρός μου σύστησε να απευθυνθώ στον κύριο Καραγιαννιδη Λάζαρο! Επειδή δεν είμαι από Αθήνα μηπως έχεις ακούσει κάτι σχετικά με τον συγκεκριμένο γιατρό? Εσύ με τον κύριο Σφακιανουδη υποθέτω είσαι ευχαριστημένη σωστά? 

Καλησπέρα και πάλι προς στιγμή ναι ευχαριστημενη είμαι .Δεν γνωρίζω κάτι για αυτόν τον γιατρό απλά πριν συνεργαστείς μαζί του δες αν συνεργάζεται με το κέντρο που θα πραγματοποιηθεί η εξωσωματική για π.χ σν συνεργαστείς με Σφακιανουδη είναι Γένεσις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα και πάλι προς στιγμή ναι ευχαριστημενη είμαι .Δεν γνωρίζω κάτι για αυτόν τον γιατρό απλά πριν συνεργαστείς μαζί του δες αν συνεργάζεται με το κέντρο που θα πραγματοποιηθεί η εξωσωματική για π.χ σν συνεργαστείς με Σφακιανουδη είναι Γένεσις

Καλημέρα! Είναι σημαντικό υποθέτω να συνεργάζεται με κάποιο κέντρο ε? Αλλιώς τι γίνεται? Εσείς έχετε προχωρήσει σε εξωσωματική? Γιατί εγώ κάτι διάβασα για μικρογονιμοποιηση.. Έχεις ακούσει κάτι σαν διαδικασία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα! Είναι σημαντικό υποθέτω να συνεργάζεται με κάποιο κέντρο ε? Αλλιώς τι γίνεται? Εσείς έχετε προχωρήσει σε εξωσωματική? Γιατί εγώ κάτι διάβασα για μικρογονιμοποιηση.. Έχεις ακούσει κάτι σαν διαδικασία? 

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα και πάλι προς στιγμή ναι ευχαριστημενη είμαι .Δεν γνωρίζω κάτι για αυτόν τον γιατρό απλά πριν συνεργαστείς μαζί του δες αν συνεργάζεται με το κέντρο που θα πραγματοποιηθεί η εξωσωματική για π.χ σν συνεργαστείς με Σφακιανουδη είναι Γένεσις

Συγγνώμη που σε έχω βομβαρδίσει με ερωτήσεις, απλά έχω τρομερό άγχος γιατί δεν ξέρω με τι κριτήρια να διαλέξω γιατρο για το συγκεκριμένο θέμα καθώς δεν έχω καμία περίπτωση στον περίγυρο μου μόνο έναν γνωστό μου που είχαν απευθυνθεί στον Παντο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

 

Συγγνώμη που σε έχω βομβαρδίσει με ερωτήσεις, απλά έχω τρομερό άγχος γιατί δεν ξέρω με τι κριτήρια να διαλέξω γιατρο για το συγκεκριμένο θέμα καθώς δεν έχω καμία περίπτωση στον περίγυρο μου μόνο έναν γνωστό μου που είχαν απευθυνθεί στον Παντο

Δεν πειράζει κορίτσι μου απλά να ξέρεις ότι πρέπει να επιλέξεις Ουρολογοσυμφωνα και με το κέντρο που θα συνεργαστείτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα! Είναι σημαντικό υποθέτω να συνεργάζεται με κάποιο κέντρο ε? Αλλιώς τι γίνεται? Εσείς έχετε προχωρήσει σε εξωσωματική? Γιατί εγώ κάτι διάβασα για μικρογονιμοποιηση.. Έχεις ακούσει κάτι σαν διαδικασία? 

Καλησπέρα και πάλι όχι ακόμη δε έχουμε προχωρήσει απλά η διαδικασία που θα ακολουθήσουμε ειναι μικρογονιμοποιηση εφόσον βρεθεί σπέρμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου απλά να ξέρεις ότι πρέπει να επιλέξεις Ουρολογοσυμφωνα και με το κέντρο που θα συνεργαστείτε 

Αυτό η αλήθεια είναι πως δεν το γνώριζα γιαυτό και έχω κλείσει ραντεβού με ουρολογο σήμερα να δει τις εξετάσεις του άντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα και πάλι όχι ακόμη δε έχουμε προχωρήσει απλά η διαδικασία που θα ακολουθήσουμε ειναι μικρογονιμοποιηση εφόσον βρεθεί σπέρμα.

Αχ ναι αυτό ακριβώς ήθελα να σου πω! Το ανέφερα κ σε μια άλλη κοπέλα εδώ αλλά δεν ήξερε ότι από ότι διάβασα πιο εξελιγμένη και με περισσότερη επιτυχία είναι η μικρογονιμοποιηση. Από ότι κατάλαβα ενδείκνυται και για το δικό μας θέμα. Εσύ γνωρίζεις κάτι παραπάνω σχετικά με την διαδικασία αν μπορείς να με βοηθήσεις? Γίνεται πλέον σε όλα τα κέντρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Αχ ναι αυτό ακριβώς ήθελα να σου πω! Το ανέφερα κ σε μια άλλη κοπέλα εδώ αλλά δεν ήξερε ότι από ότι διάβασα πιο εξελιγμένη και με περισσότερη επιτυχία είναι η μικρογονιμοποιηση. Από ότι κατάλαβα ενδείκνυται και για το δικό μας θέμα. Εσύ γνωρίζεις κάτι παραπάνω σχετικά με την διαδικασία αν μπορείς να με βοηθήσεις? Γίνεται πλέον σε όλα τα κέντρα? 

Γίνεται στα περισσότερα ιδιωτικα κέντρα,δεν γνωρίζω αν την χρησιμοποιούν και στα δημόσια νοσοκομεία. Την μέθοδο αυτήν την ακολουθούν κυρίως στις περιπτώσεις που υπάρχει ζήτημα με το σπέρμα .έχει όντως πολλες πιθανοτητες και μαλιστα αν και απο τη πλευρα σου δεν υπαρχει θεμα εχεις πιθανότητες να πετύχει με τη πρώτη !!Εσύ έχεις αποφασίσει ιδιωτικό η δημόσιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Αυτό η αλήθεια είναι πως δεν το γνώριζα γιαυτό και έχω κλείσει ραντεβού με ουρολογο σήμερα να δει τις εξετάσεις του άντρα μου. 

Τι σας είπε τελικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τι σας είπε τελικά ?

Μολις γυρίσαμε από το ραντεβού! Μας είπε ότι είναι υγιεστατος , δεν έχει τπτ παθολογικο και του έδωσε τις βιταμίνες brudy fertil  για 3 μήνες και να επαναλάβει το σπερματοδιαγραμμα. Ότι καλό θα ήταν να προσπαθήσουμε για 3 μήνες που θα τα περνει και να μην καταφύγουμε αμεσως σε εξωσωματική και λόγω ηλικίας δικής μου και λόγω ότι δεν υπάρχει κάτι παθολογικο. Τι να πω δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Katriniki είπε:

Μολις γυρίσαμε από το ραντεβού! Μας είπε ότι είναι υγιεστατος , δεν έχει τπτ παθολογικο και του έδωσε τις βιταμίνες brudy fertil  για 3 μήνες και να επαναλάβει το σπερματοδιαγραμμα. Ότι καλό θα ήταν να προσπαθήσουμε για 3 μήνες που θα τα περνει και να μην καταφύγουμε αμεσως σε εξωσωματική και λόγω ηλικίας δικής μου και λόγω ότι δεν υπάρχει κάτι παθολογικο. Τι να πω δεν ξέρω 

Εσείς για ποιο λόγο θα πήγαινατε για εξωσωματική ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εσείς για ποιο λόγο θα πήγαινατε για εξωσωματική ?

Γιατί έκανε ο άντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βρέθηκε με πολύ χαμηλή κινητικότητα και έτσι μου είπε βασικά και ο γιατρός ότι δεν αξίζει να πάρει ούτε βιταμίνες να πάμε απευθείας για εξωσωματική γιατί θα είναι κ πολύ εύκολη περίπτωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2019 at 10:50 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

Γιατί έκανε ο άντρας μου σπερματοδιαγραμμα και βρέθηκε με πολύ χαμηλή κινητικότητα και έτσι μου είπε βασικά και ο γιατρός ότι δεν αξίζει να πάρει ούτε βιταμίνες να πάμε απευθείας για εξωσωματική γιατί θα είναι κ πολύ εύκολη περίπτωση.

Και ο Ουρολογοςειπε τα αντίθετα ?η εγώ κατάλαβα λάθος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2019 at 12:09 ΠΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Και ο Ουρολογοςειπε τα αντίθετα ?η εγώ κατάλαβα λάθος ?

Καλημέρα!! Συγγνώμη για την καθυστέρηση!! ?Ναι ο ουρολογο του είπε επειδη δεν είναι κάτι παθολογικο να μην πε απευθείας εκεί αλλά να το παλέψουμε πρώτα με τις βιταμίνες για 3 μήνες επειδή μετράει η κινητικότητα που είναι χαμηλή όμως μπορεί να διορθωθεί. Δεν ξέρω τι να κάνω, τώρα έχω κλείσει ραντεβού με τον γιατρό που μου σύστησαν για την εξωσωματική τον κ. Καραγιαννιδη να ενημερωθούμε τουλάχιστον κ να είμαστε έτοιμοι μετά το 3 μηνο αν χρειαστεί. Ελπίζω όχι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2019 at 10:19 ΠΜ, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλημέρα! Θα κάνω και εγώ εξωσωματική λόγω σοβαρής ολιγοασθενοσπερμίας...?

Καλημέρα!!!Μόνο ολιγοσπερμια υπάρχει? Κατευθείαν για εξωσωματική και εσείς? Δεν σας είπαν κάτι για βιταμίνες κτλπ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα!!!Μόνο ολιγοσπερμια υπάρχει? Κατευθείαν για εξωσωματική και εσείς? Δεν σας είπαν κάτι για βιταμίνες κτλπ?? 

Καλησπέρα!Ναι μόνο ολιγοσπερμία υπάρχει.Μας πρότειναν βιταμίνες αλλά ήταν ελάχιστο το ποσοστό επιτυχίας οπότε αποφασίσαμε για εξωσωματική.Εσείς παίρνετε βιταμίνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/1/2019 at 7:58 ΜΜ, ο/η Katriniki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!❤️❤️Γιαυτό τον λόγο ακριβώς επειδή μπορεί να πάρει τόσο διάστημα και επειδή ο άντρας μου λόγω δουλειάς μπορεί να λείπει δεν σκέφτομαι να πάω μέσω επιτροπής και τα σχετικά γιατί μόνο χρόνο θα χάσω! Μας σύστησε ο γιατρός μου τον κύριο Καραγιαννιδη Λάζαρο για εξωσωματική ! Μήπως έχεις καθόλου εικόνα? 

Kalhsperaaa kserete poso kostizoun ta farmaka?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλησπέρα!Ναι μόνο ολιγοσπερμία υπάρχει.Μας πρότειναν βιταμίνες αλλά ήταν ελάχιστο το ποσοστό επιτυχίας οπότε αποφασίσαμε για εξωσωματική.Εσείς παίρνετε βιταμίνες;

Καλημέρα! Και εμάς ο γυναικολόγος που επισκέπτομαι μου είπε καλυτρερα εξωσωματική και μας σύστησε έναν άλλον συνάδελφο του πιο εξειδικευμένο στο θέμα, όμως ο Ουρολογος είπε να δοκιμάσουμε με βιταμίνες για ένα 3μηνο γιατί το σπέρμα ανανεώνεται κάθε 2 μήνες! Οπότε ναι έχει ξεκινήσει ο σύζυγος. Εσείς με ποιον γιατρό συνεργάζεστε αν επιτρέπεται? ❤️Πάντως μην στεναχωριέσαι και μην απογοητευεσαι, και εγώ το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι μπορεί να μην τα καταφέρουμε αυτό το διάστημα και να καταλήξουμε εκεί! Σημασία έχει ο σκοπος αυτό να σκέφτεσαι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sakira είπε:

Kalhsperaaa kserete poso kostizoun ta farmaka?

Καλησπέρα!! Τα φάρμακα για εξωσωματική? Από ότι μου είπαν γύρω στα 1000€.Εσεις έχετε ξεκινήσει την διαδικασία? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katriniki είπε:

Καλημέρα! Και εμάς ο γυναικολόγος που επισκέπτομαι μου είπε καλυτρερα εξωσωματική και μας σύστησε έναν άλλον συνάδελφο του πιο εξειδικευμένο στο θέμα, όμως ο Ουρολογος είπε να δοκιμάσουμε με βιταμίνες για ένα 3μηνο γιατί το σπέρμα ανανεώνεται κάθε 2 μήνες! Οπότε ναι έχει ξεκινήσει ο σύζυγος. Εσείς με ποιον γιατρό συνεργάζεστε αν επιτρέπεται? ❤️Πάντως μην στεναχωριέσαι και μην απογοητευεσαι, και εγώ το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι μπορεί να μην τα καταφέρουμε αυτό το διάστημα και να καταλήξουμε εκεί! Σημασία έχει ο σκοπος αυτό να σκέφτεσαι ?

Καλησπέρα!Γυναικολόγο τον κ.Λουτράδη και ουρολόγο τον κ.Σοφικίτη,ο οποίος έκανε επέμβαση στον άντρα μου και του πήρε σπέρμα επειδή στο σπερμοδιάγραμμα δεν υπήρχαν σπερματοζωάρια. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά.Στην αρχή ήμουν πολύ στενοχωρημένη αλλά τώρα το έχω πάρει απόφαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...