Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Ελπιζω να ειμαστε ολες καλα! Να σας κανω μια ερωτηση; τι εχετε να προτεινετε απο νουμερακια για τα ρουχα του παιδιου; 

Εγώ πήρα για αρχή 0-3και 1-3 Όχι πολλά όμως και πήρα και 3-6.δεν ξέρω τι θα χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κορίτσια

Εξαρτάται το μωρό αλλά μεγαλώνουν όντως γρήγορα οπότε ναι μην παίρνετε πολλά 

Εγώ πάλι έχω απορία τι να πάρω για το μαιευτήριο μακρυμάνικα η κοντα για τέλη Αυγούστου;τα βάζουν από τεχνική για λίγο στη θερμοκοιτίδα και αποκτούν θερμοκρασία περιβάλλοντος

Τέλη Αυγούστου μακρυμάνικα γιατί; Έχεις κάποια πληροφορία ότι θα έχει λιγότερους από 35 βαθμούς; Είσαι και στην Κρήτη εσύ από ότι θυμάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου.Εκανα καιβεγω το Σάββατο την Β επιπέδου...Εκει που όλα ήταν τέλεια και μου τα έλεγε όλα υπέροχα ο γιατρός στο τέλος μου είπε οτι δεν έβρισκε δύο πνευμονικές φλέβες στη καρδούλα της μπεμπουλας μου..Ίσως λέει να μην έχουν αναπτυχθεί ακόμη καλά.Παρολα αυτά βέβαια με έστειλε σε εμβρυοκαρδιολογο και το Σάββατο έχω το ραντεβού.Προσευχομαι να μην είναι κάτι και απλά να μη φαινόντουσαν ακόμη...Μου λένε όλοι να μην ανησυχώ αλλά ρε κορίτσια δε γίνεται...Και όσο για τα κιλά που λέγατε μην ανησυχείτε θα τα χάσουμε όλα με λίγη προσπάθεια .τα μωράκια μας να είναι καλά.εγω είμαι +6,5 Στην 23 εβδ. Ξεκίνησα φυσιολογική στα κιλά ειμαι και ψηλή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μου είπε απλά ότι εδώ μιλάμε για μεγάλο μωρό, όχι σαν το προηγούμενο που γεννήθηκε 2830. Δλδ όπως το κατάλαβα μιλάμε για πάνω από 3000 άνετα! Μου είπε ότι όλα είναι φυσικολογικά πάντως

Τέλεια! Και μένα ο δικός μου για 3000 και πάνω μου είπαν μάλλον. Γερά να είναι πάνω απ όλα ολα τα παιδάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου.Εκανα καιβεγω το Σάββατο την Β επιπέδου...Εκει που όλα ήταν τέλεια και μου τα έλεγε όλα υπέροχα ο γιατρός στο τέλος μου είπε οτι δεν έβρισκε δύο πνευμονικές φλέβες στη καρδούλα της μπεμπουλας μου..Ίσως λέει να μην έχουν αναπτυχθεί ακόμη καλά.Παρολα αυτά βέβαια με έστειλε σε εμβρυοκαρδιολογο και το Σάββατο έχω το ραντεβού.Προσευχομαι να μην είναι κάτι και απλά να μη φαινόντουσαν ακόμη...Μου λένε όλοι να μην ανησυχώ αλλά ρε κορίτσια δε γίνεται...Και όσο για τα κιλά που λέγατε μην ανησυχείτε θα τα χάσουμε όλα με λίγη προσπάθεια .τα μωράκια μας να είναι καλά.εγω είμαι +6,5 Στην 23 εβδ. Ξεκίνησα φυσιολογική στα κιλά ειμαι και ψηλή..

Καλημέρα κοπέλα μου! Μακάρι όλα να είναι καλά. Ναι η αλήθεια είναι πως δεν γίνεται να μην είσαι αγχωμένη ότι κ να σου λένε. Κάνε υπομονή μέχρι το Σάββατο. Εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Ελπιζω να ειμαστε ολες καλα! Να σας κανω μια ερωτηση; τι εχετε να προτεινετε απο νουμερακια για τα ρουχα του παιδιου; 

Εγώ δεν έχω κανένα 0 - 1! Έχω γύρω στα 15 ζιπουνακια κοντομάνικα 0 έως 3 και άλλα 10 κοντομανικα 3 - 6. Μετά γύρω στα 10 μακρυμανικα όλων των μεγεθών. Και κάποια ρουχαλάκια, σορτσάκι, μπλούζες κοντομανικες και ολόσωμα με μπουτακια έξω :)Σίγουρα στη γεννα θα πάρουμε δωράκια οπότε περιμένω να δω τι θα πάρω εκεί και μετά αν δω ότι χρειάζομαι κι άλλα θα πάω να πάρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τέλη Αυγούστου μακρυμάνικα γιατί; Έχεις κάποια πληροφορία ότι θα έχει λιγότερους από 35 βαθμούς; Είσαι και στην Κρήτη εσύ από ότι θυμάμαι...

ΧΑχα είναι φίλη με το Αρναούτογλου χαχα.

Κοίτα στο γιο μου θυμάμαι ότι εκεί ξαφνικά έκανε ψυχρά και έβρεξε μετά βέβαια πάλι έφτιαξε και πέρσι ακριβώς το ίδιο .ίσως από κάτω κανενα μακρύ παντελόνι;

Καλά στη Κρήτη για έξω με τα μελτέμια σίγουρα βράδυ μακρύ αλλά εκεί είναι άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου.Εκανα καιβεγω το Σάββατο την Β επιπέδου...Εκει που όλα ήταν τέλεια και μου τα έλεγε όλα υπέροχα ο γιατρός στο τέλος μου είπε οτι δεν έβρισκε δύο πνευμονικές φλέβες στη καρδούλα της μπεμπουλας μου..Ίσως λέει να μην έχουν αναπτυχθεί ακόμη καλά.Παρολα αυτά βέβαια με έστειλε σε εμβρυοκαρδιολογο και το Σάββατο έχω το ραντεβού.Προσευχομαι να μην είναι κάτι και απλά να μη φαινόντουσαν ακόμη...Μου λένε όλοι να μην ανησυχώ αλλά ρε κορίτσια δε γίνεται...Και όσο για τα κιλά που λέγατε μην ανησυχείτε θα τα χάσουμε όλα με λίγη προσπάθεια .τα μωράκια μας να είναι καλά.εγω είμαι +6,5 Στην 23 εβδ. Ξεκίνησα φυσιολογική στα κιλά ειμαι και ψηλή..

Μην ανησυχίες κοπέλα μου όλα καλά θα πάνε 

Να σου πω έχω ακούσει πολλούς τελευταία που τους στέλνουνε με κάποια αφορμή στο εμβρυοκαρδιολογο 

Εύχομαι όλα καλά να πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου.Εκανα καιβεγω το Σάββατο την Β επιπέδου...Εκει που όλα ήταν τέλεια και μου τα έλεγε όλα υπέροχα ο γιατρός στο τέλος μου είπε οτι δεν έβρισκε δύο πνευμονικές φλέβες στη καρδούλα της μπεμπουλας μου..Ίσως λέει να μην έχουν αναπτυχθεί ακόμη καλά.Παρολα αυτά βέβαια με έστειλε σε εμβρυοκαρδιολογο και το Σάββατο έχω το ραντεβού.Προσευχομαι να μην είναι κάτι και απλά να μη φαινόντουσαν ακόμη...Μου λένε όλοι να μην ανησυχώ αλλά ρε κορίτσια δε γίνεται...Και όσο για τα κιλά που λέγατε μην ανησυχείτε θα τα χάσουμε όλα με λίγη προσπάθεια .τα μωράκια μας να είναι καλά.εγω είμαι +6,5 Στην 23 εβδ. Ξεκίνησα φυσιολογική στα κιλά ειμαι και ψηλή..

Ευχομαι να μην ειναι τιποτα! Με το καλο το ραντεβου το Σαββατο! Και εμας μας ειχαν τρομαξει στην αυχενικη αλλα στις περαιτερω εξετασεις ηταν ολα καλα... Το ιδιο ευχομαι και σε εσας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Ευχαριστω για την βοηθεια κοριτσια! Ειπα να αρχισω να παιρνω ρουχα και εχω χαθει λιγο αλλα θα το βρω που θα παει; ?

Πρέπει κι εγώ να οργανωθω λίγο γιατί δεν είναι μόνο τα πράγματα της πεμπας έχω και τα δικά μου και πολλά του μικρού που είναι άπλυτα επειδή είναι καινούργια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eirini2 είπε:

Ευχαριστω για την βοηθεια κοριτσια! Ειπα να αρχισω να παιρνω ρουχα και εχω χαθει λιγο αλλα θα το βρω που θα παει; ?

Όλα θα τα βρεις και εμένα μου φαινότανε βουνό αλλά όσο.πλησιαζει η ώρα μια χαρά τα βρήκα και τα νούμερα και όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

πηγα σημερα στο προγραμματισμένο ραντεβού με τον γιατρό (28η εβδ) και επειδη μου μικρυνε ο τραχηλος (τον μέτρησε 25 ενω την προηγουμενη φορα ηταν 33) μου ειπε για 2 βδομαδες αδεια απτην δουλειά, ξαπλωμένη στο κρεβατι και 2  utrogestan κολπικά πρωι βραδυ.

εχω τρομάξει πάρα πολυ γιατι ειναι πολυ νωρις ακομα. Εχει καμία παρομοια εμπειρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η efitta είπε:

Καλημέρα κοριτσια μου.Εκανα καιβεγω το Σάββατο την Β επιπέδου...Εκει που όλα ήταν τέλεια και μου τα έλεγε όλα υπέροχα ο γιατρός στο τέλος μου είπε οτι δεν έβρισκε δύο πνευμονικές φλέβες στη καρδούλα της μπεμπουλας μου..Ίσως λέει να μην έχουν αναπτυχθεί ακόμη καλά.Παρολα αυτά βέβαια με έστειλε σε εμβρυοκαρδιολογο και το Σάββατο έχω το ραντεβού.Προσευχομαι να μην είναι κάτι και απλά να μη φαινόντουσαν ακόμη...Μου λένε όλοι να μην ανησυχώ αλλά ρε κορίτσια δε γίνεται...Και όσο για τα κιλά που λέγατε μην ανησυχείτε θα τα χάσουμε όλα με λίγη προσπάθεια .τα μωράκια μας να είναι καλά.εγω είμαι +6,5 Στην 23 εβδ. Ξεκίνησα φυσιολογική στα κιλά ειμαι και ψηλή..

Όλα θα είναι καλά! Στο εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

πηγα σημερα στο προγραμματισμένο ραντεβού με τον γιατρό (28η εβδ) και επειδη μου μικρυνε ο τραχηλος (τον μέτρησε 25 ενω την προηγουμενη φορα ηταν 33) μου ειπε για 2 βδομαδες αδεια απτην δουλειά, ξαπλωμένη στο κρεβατι και 2  utrogestan κολπικά πρωι βραδυ.

εχω τρομάξει πάρα πολυ γιατι ειναι πολυ νωρις ακομα. Εχει καμία παρομοια εμπειρια;

Μπορώ να σου πω την εμπειρία που έχω από την αδερφή μου,από της 22 εβδομάδες είχε 2.5 τράχηλο και υψηλές αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες,φυσικά έπαιρνε προγεστερόνη ξαπλα να σου πω την αλήθεια δεν έκατσε(λάθος της ο γιατρός κάθε εβδομάδα της το έλεγε)Αλλά όλα πήγανε μια χαρά δεν είχε κανένα πρόβλημα,ακολούθησε τις συμβουλές του γιατρού σου και όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efitta σε δικαιολογώ πλήρως που αγχώνεσαι, πιστέυω όμως ότι αυτά είναι πράγματα που σιγά σιγά σχηματίζονται και κάνουν την εμφάνισή τους. Σε κάθε περίπτωση για να χαλαρώσεις πήγαινε στον γιατρό που σου πρότεινε για να πάρεις μια πιο εμπεριστατωμένη γνώμη.

@Kat90  συμβαίνει σε κάποιες κοπέλες αυτό και νομίζω σοφά ο γιατρός σε προέτρεψε να ακολουθήσεις αυτή την τακτική. Κοίτα όμως να το τηρήσεις γιατί σε καμία περίπτωση δεν θέλεις να χρειαστεί να κάνεις περίδεση ή να νοσηλευτείς. Είναι νωρίς ακόμα για γέννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες μου εγώ γενικά είμαι χάλια ψυχολογικά αυτές τις μέρες θέλω μόνο να κλαίω

Όσο για τα κιλά σταθερά βάζω ένα το μήνα αλλά είμαι πιο κάτω πχ στον έκτο που μπαίνω είμαι 4,5 προς πέντε και δεν τρωω πολύ γυμνάζομαι στο ελλειπτικό και κάνω δρόμο με τα πόδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλημέρα κοπέλες μου εγώ γενικά είμαι χάλια ψυχολογικά αυτές τις μέρες θέλω μόνο να κλαίω

Όσο για τα κιλά σταθερά βάζω ένα το μήνα αλλά είμαι πιο κάτω πχ στον έκτο που μπαίνω είμαι 4,5 προς πέντε και δεν τρωω πολύ γυμνάζομαι στο ελλειπτικό και κάνω δρόμο με τα πόδια 

Ρε συ, κάνει να κάνεις τόση γυμναστική; Έχει μιλήσει με τον γυναικολόγο σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Ρε συ, κάνει να κάνεις τόση γυμναστική; Έχει μιλήσει με τον γυναικολόγο σου; 

Το περπάτημα είναι αναπόφευκτο από την αρχή επειδή δεν μπορώ να πάρω αλλιώς το μικρό 

Τώρα που είναι καλά ο πλακούντας μου και επειδή εκανα και πριν γυμναστική είναι οκ μου είπε ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2019 at 9:44 ΜΜ, ο/η MissMary είπε:

Καλησπέρα! Και εγώ στο Έλενα θα γεννησω και εγώ φυσιολογικα μέχρι τώρα. Τι πητ έχεις? 

12/6! ένα μήνα θέλω ακόμα! εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/5/2019 at 7:35 ΜΜ, ο/η egw είπε:

Εγω αν πάω φυσιολογικο θέλω χωρίς επισκληριδιο

Κοριτσια το ζάχαρο μου είναι 88 είναι ψηλό;

ναι κι εγώ χωρίς επισκληρίδιο θέλω. Επίσης μου έχουν πει να μην δεχτώ τεχνητούς πόνους τοκετού διότι πονάνε πολύ περισσότερο κι απλά επισπέυδουν μια διαδικασία που θα ολοκληρωθει κάποια στιγμή μόνη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@efitta σε δικαιολογώ πλήρως που αγχώνεσαι, πιστέυω όμως ότι αυτά είναι πράγματα που σιγά σιγά σχηματίζονται και κάνουν την εμφάνισή τους. Σε κάθε περίπτωση για να χαλαρώσεις πήγαινε στον γιατρό που σου πρότεινε για να πάρεις μια πιο εμπεριστατωμένη γνώμη.

@Kat90  συμβαίνει σε κάποιες κοπέλες αυτό και νομίζω σοφά ο γιατρός σε προέτρεψε να ακολουθήσεις αυτή την τακτική. Κοίτα όμως να το τηρήσεις γιατί σε καμία περίπτωση δεν θέλεις να χρειαστεί να κάνεις περίδεση ή να νοσηλευτείς. Είναι νωρίς ακόμα για γέννα

Σε ευχαριστώ πολύ ,μακάρι να είναι έτσι ..Ανυπομονώ για το Σάββατο...δε περνάνε οι μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...