Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 39 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Πραγματικά δεν παλεύεται η πείνα,εμένα ειδικά που μου αρέσουν πολύ τα γλυκά υποφέρω αλλά τι να κάνουμε χαλάλι 

Αχ κι εγω επισης....ειμαι πολυ γλυκατζου και τωρα τρελλαινομαι που δεν μπορω να φαω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές επιτυχίες κορίτσια μου και για εσάς που έχετε λίγο χαλαρωμα το Πάσχα μην αγχώνεστε μπορείτε να φάτε και λίγο δεν πανθαινει τίποτα 

Εγώ τέλη μαη η αρχές Ιουνίου θα τη κάνω .θα είμαι 27 νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσια! Ερώτηση! Θέλω να αγοράσω αφρόλουτρο για το μωρό! Έχω βρει τα chicco με έκπτωση είναι καλά να τα πάρω? Στην αρχή έλεγα να πάρω της freziderm αλλά ρωτάω τώρα επειδή έχω μπει σε ένα site και προσπαθώ να κάνω μεγάλη παραγγελία οπότε προσθέτω πράγματακια συνέχεια χεχε ποια η γνώμη σας? Δεν έχω μιλήσει με παιδίατρο ακόμα αλλά επειδή τα αργήσει αυτό έλεγα να διαλέξω μόνη μου. Κάποιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pralina  καλησπέρα κορίτσι μου! Να σου πω την αλήθεια κι στα δύο μου τα παιδιά τα προϊόντα της chicco αλλα κι απο αλλες γνωστες εταιριες εμποριου δεν κάνανε καλό στο δερματακι τους. Έτσι σώθηκα όταν πήρα της freziderm.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είσαστε Γενικά??? Εγώ έχω κουραστεί τόσο πολύ.... εξαντλημένη τελείως.... αυτοί οι πόνοι δεν αντεχονται... ανοίγει σχεδόν κάθε μέρα κι η μύτη μου τις τελευταίες 2 εβδομάδες... χάνω την ισορροπία μου από το βάρος της κοιλιας κι διάφορα άλλα.... λίγο ακόμα έμεινε... άλλα το τέλος είναι κι το πιο δύσκολο.... Σήμερα πάω ξανά γιατρό να δούμε τα μωρά κι να κάνουμε το συνηθισμένο καρδιοτοκογραφημα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Pralina  καλησπέρα κορίτσι μου! Να σου πω την αλήθεια κι στα δύο μου τα παιδιά τα προϊόντα της chicco αλλα κι απο αλλες γνωστες εταιριες εμποριου δεν κάνανε καλό στο δερματακι τους. Έτσι σώθηκα όταν πήρα της freziderm.  

Χμμ ετσι ακούω από όλες τις μανούλες!! Σε ευχαριστώ πολύ! Επισης εσείς βάζατε ενυδατική στα μωράκια τα νεογέννητα μετά το μπάνακι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Rian είπε:

Κορίτσια πως είσαστε Γενικά??? Εγώ έχω κουραστεί τόσο πολύ.... εξαντλημένη τελείως.... αυτοί οι πόνοι δεν αντεχονται... ανοίγει σχεδόν κάθε μέρα κι η μύτη μου τις τελευταίες 2 εβδομάδες... χάνω την ισορροπία μου από το βάρος της κοιλιας κι διάφορα άλλα.... λίγο ακόμα έμεινε... άλλα το τέλος είναι κι το πιο δύσκολο.... Σήμερα πάω ξανά γιατρό να δούμε τα μωρά κι να κάνουμε το συνηθισμένο καρδιοτοκογραφημα....

Ολα καλά να σου πάνε!!! Υπομονή κορίτσι μου!!! Περνάνε οι μέρες σιγά σιγά! Εγώ αύριο έχω ντοπλερ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Αυτό προσπαθώ να κάνω υπομονή για τα μωράκια μου... Ο γιατρός ήθελε να με βάλει εισαγωγή αλλά αρνήθηκα... Κι εσυ καλη επιτυχια  να έχεις στο doppler. Εγω την τελευταια φορα που εκανα (την περασμενη ευδομαδα) ο πλακουντας ηταν Grad 1. 

Όσο για την ενυδάτωση του μωρού ναι φυσικά κι  χρειάζεται! Έχουν πολύ ευαίσθητο δερματακι... της ίδιας εταιρίας χρησιμοποιούσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lambo είπε:

γνωρίζει καμία πόσο καιρό κάνει το ΙΚΑ να καταβάλλει τις αποδοχές για την άδεια κυήσεως;

Εξαρτάται από το εκάστοτε ΙΚΑ. Έχω ακούσει από κοπέλες να τα παίρνουν σε 20 μέρες και από άλλες σε 2 μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τον πρώτο καιρό που είναι πολύ μικρά μωράκια, μια πικέ κουβέρτα 90× 1.40 θα του ναι πολύ μεγάλη κ πρέπει να πάρω κ πιο μικρες πχ 80×1.10;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια τον πρώτο καιρό που είναι πολύ μικρά μωράκια, μια πικέ κουβέρτα 90× 1.40 θα του ναι πολύ μεγάλη κ πρέπει να πάρω κ πιο μικρες πχ 80×1.10;

Όχι κοπελα μου, μην κάνεις περιττά έξοδα, απλά θα την έχεις διπλωμένη την κουβέρτα αν σου φαίνεται πολύ μεγάλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εξαρτάται από το εκάστοτε ΙΚΑ. Έχω ακούσει από κοπέλες να τα παίρνουν σε 20 μέρες και από άλλες σε 2 μήνες. 

ευχαριστώ! θα αναμένω λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lambo είπε:

γνωρίζει καμία πόσο καιρό κάνει το ΙΚΑ να καταβάλλει τις αποδοχές για την άδεια κυήσεως;

Αναλογα το ικα..περιοχη με περιοχη διαφερει..εγω ας πουμε τωρα που ειμαι με αναρρωτικη αδεια πληρωνομαι κανονικα ..δεν μου τα εχουν καθυστερησει καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Γειά σας κοριτσια! Ερώτηση! Θέλω να αγοράσω αφρόλουτρο για το μωρό! Έχω βρει τα chicco με έκπτωση είναι καλά να τα πάρω? Στην αρχή έλεγα να πάρω της freziderm αλλά ρωτάω τώρα επειδή έχω μπει σε ένα site και προσπαθώ να κάνω μεγάλη παραγγελία οπότε προσθέτω πράγματακια συνέχεια χεχε ποια η γνώμη σας? Δεν έχω μιλήσει με παιδίατρο ακόμα αλλά επειδή τα αργήσει αυτό έλεγα να διαλέξω μόνη μου. Κάποιο! 

Εγώ έχω πάρει της frezyderm αφρόλουτρο και κρέμες,και πήρα και σαμπουάν και αφρόλουτρο proderm 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα πάρω σίγουρα της pharmacept που βγαίνει και σε συσκευασία λίτρου με κάνουλα γιατί με 2 παιδιά θα φθουρίσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elen81 είπε:

Κορίτσια τον πρώτο καιρό που είναι πολύ μικρά μωράκια, μια πικέ κουβέρτα 90× 1.40 θα του ναι πολύ μεγάλη κ πρέπει να πάρω κ πιο μικρες πχ 80×1.10;

Κοριτσια αυτα τα παιρνουμε απο νεογεννητα; γιατι καποια βιβλια λενε δεν κανει μην τυχον πνιγουν αν καταλαβα καλα και εχω μπερδευτει λιγο για το πως ακριβως θα το σκεπασω το μωρο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eirini2 είπε:

Κοριτσια αυτα τα παιρνουμε απο νεογεννητα; γιατι καποια βιβλια λενε δεν κανει μην τυχον πνιγουν αν καταλαβα καλα και εχω μπερδευτει λιγο για το πως ακριβως θα το σκεπασω το μωρο... 

Καλή ερώτηση! Εμένα με συμβούλεψαν αν έχει δροσούλα να το σκεπασω με ένα σεντονακι πχ μέχρι τις μασχάλες του και ότι σε αυτή την ηλικία δεν κουνιούνται πολύ! Τα χεράκια μου είπαν να αφήσω απέξω. Τώρα δεν έχω ρωτήσει άλλον αλλά θα ήθελα να ακούσω την γνώμη των κοριτσιών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eirini2 την κουβερτούλα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και όταν το παίρνεις αγκαλιά για να το πας μέχρι το αυτοκίνητο, να κάτσεις στο μπαλκόνι αλλά φοβάσαι μήπως έχει ρεύμα και κρυώσει κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

@eirini2 την κουβερτούλα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις και όταν το παίρνεις αγκαλιά για να το πας μέχρι το αυτοκίνητο, να κάτσεις στο μπαλκόνι αλλά φοβάσαι μήπως έχει ρεύμα και κρυώσει κλπ. 

Σωστο και αυτο χαχα... Πρωτη φορα μαμα και πρωτη και στο περιβαλλον μου και δεν εχεις ποιον να ρωτησεις γιατι εννοειται οι μαναδες μας τα εκαναν αλλιως. Αλλα και τα βιβλια νομιζω πιο πολυ με τρομαζουν παρα με ηρεμουν. Ευχαριστω παντως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουβεντούλες είχα κι μικρές κι μεγάλες... Η μικρή βολεύει να το σκεπάζεις στο πορτ μπεμπέ ας πούμε κι η μεγάλη κούνια, αγκαλια κτλπ...  Κι ναι όπως είπε η Pralina σε αυτη την ηλικια δεν κουνιουνται πολυ. Μεχρι τις μασχαλιτσες ειναι μια χαρα. Σεντονακια η κουβερτούλα ανάλογα με τον καιρό...

vivika10  εμένα της proderm μου άρεσε πως μύριζε όμως δεν μας έκανε καθόλου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η lambo είπε:

γνωρίζει καμία πόσο καιρό κάνει το ΙΚΑ να καταβάλλει τις αποδοχές για την άδεια κυήσεως;

Καλησπέρα, να σε ρωτήσω πότε πάμε τα χαρτιά για την άδεια κυήσεως στο ικα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA Δεν έτυχε να δοκιμάσω ποτε τα προϊόντα της pharmacept...

Επίσης από τότε που ζω στο εξωτερικό χρησιμοποιώ προϊόντα της sebamed στην κόρη μου γιατί έχει πολύ ευαίσθητο δέρμα. Είναι καταπληκτικά.  Πρέπει να υπάρχουν κι στην Ελλάδα απλά εγώ τότε δεν τα γνώριζα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rian  εμένα μου το φέρανε δώρο στο μαιευτήριο αυτό της pharmacept και επειδή και ο δικός μου αντιμετώπισε κάποιο θέμα ξηροδερμίας που στο μάγουλά του εξελίχθηκε σε έκζεμα αλλά υποχώρησε τελικά μόνο του όταν έγινε 1 έτους, μπορώ να πω ότι με άφησε απόλυτα ικανοποιημένη και το αγόραζα μετά και εγώ. Και εγώ το παιδί το έκανα κάθε μέρα μπάνιο από την μέρα που γυρίσαμε στο σπίτι. Την μάρκα που λες δεν την γνωρίζω, μπορεί και να υπαρχει και εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KONSTANTIA  δεν έτυχε να το δω το προϊόν που λες ποτε κι πουθενά... Γνωρίζεις τι προέλευσης είναι το προϊόν αυτό να ξέρω εάν θα μπορέσω εδώ να το βρω να δοκιμάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...