Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

@vivika10  άντε καλέ που επηρεάστηκε το μωρό από το ζάχαρο που έχεις! Μην ακούω τρελά τώρα! Εσύ ζορίζεσαι μόνο και όπως φαίνεται άδικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ μάλλον αύριο θα το κάνω,στον γιατρό μου.

Περιμένουμε νέα αν έκανες τελικά το ντοπλερ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Τι αγχώνεσαι με το ζάχαρο είχες στην προηγούμενη  εγκυμοσύνη;και εγώ πάντως στη θέση σου θα τα έτρωγα τα κουλουράκια,εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό και έχω αγχωθεί μηπως επηρεάστηκε το μωρο απο το ζάχαρο.

Όχι δεν είχα αν και με έβαλαν και μετρούσα ποτέ σε καμία μέτρηση δεν ειχα ξεφύγει ούτε στη κάμπυλη αλλά με αυτό με αγχωσαν 

Ε μα δε γίνεται είναι εκεί ένα τάπερ για μένα μια φορά έστειλε κάτι και αυτή χιχι βέβαια εγώ ζήτησα τα πασχαλινά

Κοίτα εφόσον σε.παρακολουθουν τίποτα δε θα πάθει το μωρό όλα καλά θα είναι 

Τι ώρα έχεις ραντεβού;κι εγώ σήμερα έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η egw είπε:

Όχι δεν είχα αν και με έβαλαν και μετρούσα ποτέ σε καμία μέτρηση δεν ειχα ξεφύγει ούτε στη κάμπυλη αλλά με αυτό με αγχωσαν 

Ε μα δε γίνεται είναι εκεί ένα τάπερ για μένα μια φορά έστειλε κάτι και αυτή χιχι βέβαια εγώ ζήτησα τα πασχαλινά

Κοίτα εφόσον σε.παρακολουθουν τίποτα δε θα πάθει το μωρό όλα καλά θα είναι 

Τι ώρα έχεις ραντεβού;κι εγώ σήμερα έχω 

Στης 5 θα εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/4/2019 at 1:39 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Newmum19  καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωρό σου! Πες μας ΠΗΤ και φύλο για να σε καταχωρήσουμε στην λίστα μας!

Όσο για τα κιλά, μην προβληματίζεσαι! Όσο εύκολα μπαίνουν τόσο εύκολα βγαίνουν μετά τον τοκετό. Για το στήθος που λες μάλλον είναι θέμα κατασκευής αλλά και πάλι θα ξεφουσκώσει μετά το πέρας του θηλασμού. Για την μέση ρωτά την γιατρό σου μήπως σου συστήσει κάποια ζώνη για να μην υποφέρεις

12/08 είναι η ΠΗΤ μου κι έχω κοριτσάκι!! Έχουμε και λίστα; δεν το ήξερα!! χαχα..!! Επίσης βρε κορίτσια αντιμετωπίζει καμία άλλη πρόβλημα με δυσκοιλιότητα;; τον τελευταίο καιρό νομίζω έχει παραγίνει το κακό με μένα!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Στης 5 θα εχω

Εγώ έξι να δούμε τι ώρα θα μπω σπίτι 

Όταν ήμουν έγκυος το γιο φεύγαμε ένα τέταρτο πριν και αυτό για να βρούμε πάρκινγκ κάναμε τον υπέρηχο και μετά βόλτα η καφεδάκι η γλυκάκι και ότι ώρα θέλαμε γυρνούσαμε 

Τώρα πρέπει το αργότερο μισή ώρα πριν για να πάμε στη πεθερά μετά στο γιατρό και μετά πίσω αναγκαστικά λίγο να κάτσουμε εκεί και να έρθω να τον ετοιμάσω για ύπνο ούτε καφεδάκι ούτε γλυκάκι (。•́︿•̀。)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μια φορά πήρα τον μικρό μαζί μου στο γιατρό γιατί βαριόμουν να τον αφήσω στην πεθερά μου και να πάω ξανά να τον πάρω και έκανε το ιατρείο άνω κάτω! Τον έβαλε η γιατρός στον υπέρηχο και πατούσε τα κουμπιά, γελούσαν με την βοηθό της, ανέβαινε στην ζυγαριά και ζυγιζόταν, πήγε να κάτσει στην γυναικολογική καρέκλα....Την επόμενη φορά που πήγα με ρωτούσαν γιατί δεν τους τον ξαναπήγα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

Εγώ έξι να δούμε τι ώρα θα μπω σπίτι 

Όταν ήμουν έγκυος το γιο φεύγαμε ένα τέταρτο πριν και αυτό για να βρούμε πάρκινγκ κάναμε τον υπέρηχο και μετά βόλτα η καφεδάκι η γλυκάκι και ότι ώρα θέλαμε γυρνούσαμε 

Τώρα πρέπει το αργότερο μισή ώρα πριν για να πάμε στη πεθερά μετά στο γιατρό και μετά πίσω αναγκαστικά λίγο να κάτσουμε εκεί και να έρθω να τον ετοιμάσω για ύπνο ούτε καφεδάκι ούτε γλυκάκι (。•́︿•̀。)

Περιμένω με ανυπομονησία κορίτσια! Από. Εμένα νέα για ντοπλερ την Παρασκευή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Newmum19 είπε:

12/08 είναι η ΠΗΤ μου κι έχω κοριτσάκι!! Έχουμε και λίστα; δεν το ήξερα!! χαχα..!! Επίσης βρε κορίτσια αντιμετωπίζει καμία άλλη πρόβλημα με δυσκοιλιότητα;; τον τελευταίο καιρό νομίζω έχει παραγίνει το κακό με μένα!! :(

Σελίδα 27 του θέματος είμαστε όλες συγκεντρωμένες! 3 κοπέλες γεννάτε στις 12/8! 

Σχετικά με την δυσκοιλιότητα, μάλλον είναι από τον σίδηρο! Αν πίνεις νερό και τρως σαλάτες και φρούτα και δεν βρίσκεις λύση, ασφαλή στην εγκυμοσύνη είναι τα υπόθετα γλυκερίνης που δεν επηρεάζουν την εγκυμοσύνη. Μίλα με τον γιατρό σου για επιβεβαίωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Newmum19 είπε:

12/08 είναι η ΠΗΤ μου κι έχω κοριτσάκι!! Έχουμε και λίστα; δεν το ήξερα!! χαχα..!! Επίσης βρε κορίτσια αντιμετωπίζει καμία άλλη πρόβλημα με δυσκοιλιότητα;; τον τελευταίο καιρό νομίζω έχει παραγίνει το κακό με μένα!! :(

Εγώ έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης,βέβαια ήμουν δυσκολία και από πριν,με διατροφή δυστυχώς δεν γίνεται τίποτα στη δική μου περίπτωση πινω effecol και χρησιμοποιώ και υποθετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Newmum19 είπε:

12/08 είναι η ΠΗΤ μου κι έχω κοριτσάκι!! Έχουμε και λίστα; δεν το ήξερα!! χαχα..!! Επίσης βρε κορίτσια αντιμετωπίζει καμία άλλη πρόβλημα με δυσκοιλιότητα;; τον τελευταίο καιρό νομίζω έχει παραγίνει το κακό με μένα!! :(

Καλησπέρα!! Εγώ μέχρι πριν μείνω έγκυος είχα θέμα με δυσκοιλιοτητα και αιμορροΐδες.. Από την ώρα που έμεινα έγκυος φοβήθηκα γιατί μου. Είπαν ότι θα γίνει χειρότερο, αλλά λογω αναγούλων ήθελα να τρώω μόνο φρούτα και όχι φαγητό. Επειδή μου ήταν δροσερά και ελαφριά. Από τότε φτιάχνω μεγάλες φρουτοσαλατες πάντα με ένα ή δύο ακτινίδια μέσα και είμαι μια χαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια έκανα Doppler όλα καλά θα ξανά κάνουμε στις 34  εβδομάδες.φτασαμε στα 1600 γραμμάρια.

Τι ωραία!! Μπράβο!! Καταφέρατε να βγάλετε καμία 3d φώτο? Εμένα έχει γυρίσει τους τελευταίους 3μηνες με το κεφάλι κάτω και κρύβεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Τι ωραία!! Μπράβο!! Καταφέρατε να βγάλετε καμία 3d φώτο? Εμένα έχει γυρίσει τους τελευταίους 3μηνες με το κεφάλι κάτω και κρύβεται.. 

Όχι και εμένα γύρισε με το κεφάλι κάτω εδώ και 3 εβδομάδες και δεν μπορέσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Όχι και εμένα γύρισε με το κεφάλι κάτω εδώ και 3 εβδομάδες και δεν μπορέσαμε.

Κατάλαβα.. Κι εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά με έχει φάει η περιέργεια χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Κατάλαβα.. Κι εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες αλλά με έχει φάει η περιέργεια χαχχα

Να σου πω την αλήθεια δεν με πείραξε καθόλου που δεν βγάλαμε φώτο,χαλάρωσα λίγο που πήρε θέση γιατι συνέχεια άλλαζε θεσεις και τις περισσότερες φορές ήτανε με τα πόδια κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Newmum19 είπε:

12/08 είναι η ΠΗΤ μου κι έχω κοριτσάκι!! Έχουμε και λίστα; δεν το ήξερα!! χαχα..!! Επίσης βρε κορίτσια αντιμετωπίζει καμία άλλη πρόβλημα με δυσκοιλιότητα;; τον τελευταίο καιρό νομίζω έχει παραγίνει το κακό με μένα!! :(

Είμαστε στα ίδια! 12/8 Κορίτσι!  Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Κορίτσια έκανα Doppler όλα καλά θα ξανά κάνουμε στις 34  εβδομάδες.φτασαμε στα 1600 γραμμάρια.

   μπραβο κοριτσι μου μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτισα μου γεια σας και απο μενα,

καναμε και εμεις τον υπερηχο σημερα υποτιθεται δεν καναμε β επιπεδου αλλα απο την αλλη μας ειδε πολλα που βλεπουν και εκει , το μονο θεματακι μας ειναι με τη πυελο του αριστερου νεφρου κατι τετοιο ειναι βασικα 4,6 και  το μεγαλυτερο οριο ειναι 5 απλα ομως το παρακολουθουμε και οσο μεγαλωνει το μωρο θα μεγαλωνει και το οριο οποτε απλα βλεπουμε αλλα το ειχε και ο γιος μου στο β επιπεδου και μετα περασε

απο εξετασεις ολα καλα θα ξεκινησουμε ομως σιδηρο ενα και καλα μου εδωσε ενα που δεν κανει δυσκοιλιοτητα και σε 2 εβδομαδες θα σταματησω το φυλικο

σχολιασαμε και για το ουρικο γενικα λεει ανεβαινει στις εγκυμουνουσες εχει ομως να κανει με τη διατροφη αλλα βοηθανε αλλα πραγματα αυτα που τρωω οποτε ειπαμε το αφηνουμε για την επομενη φορα και βλεπουμε

το ρωτησα για καμπυλη βγαινει καπου 25 μαη αλλα επειδη πρεπει τελη του απριλη να κανω αναλυσεις και μετα καπου τελη μαη αρχες ιουνη ειπαμε να την αφησουμε τοτε

πιστευει με τα κιλα μου και οπως παει η εγκυμοσυνη μου οτι δεν παιζει να κανω αν και του εξηγησα τι επαιξε τη προηγουμενη φορα και επισης οταν του ειπα τις παρασπονδιες που κανω απο τη διατροφη μου μου ειπε να μην με νοιαζει δεν ειναι τιποτα αυτα

η πεμπα ειναι 304 γραμμαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να μπω και εγώ στη παρέα σας! Έχω δίδυμα αγόρια ομοζυγα! ΠΗΤ έχω 29 Αυγούστου όμως πρέπει να μπω για καισαρική αρχες Αυγούστου! Με το καλό γερά και τυχερά μωράκια σε όλες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια να μπω και εγώ στη παρέα σας! Έχω δίδυμα αγόρια ομοζυγα! ΠΗΤ έχω 29 Αυγούστου όμως πρέπει να μπω για καισαρική αρχες Αυγούστου! Με το καλό γερά και τυχερά μωράκια σε όλες μας!!! 

Καλωσόρισες κοπέλα μου με το καλό να πάνε όλα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η egw είπε:

Καλωσόρισες κοπέλα μου με το καλό να πάνε όλα 

 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσι μου γλυκό! Και σε σένα και σε όλες τις εγκυες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Κορίτσια να μπω και εγώ στη παρέα σας! Έχω δίδυμα αγόρια ομοζυγα! ΠΗΤ έχω 29 Αυγούστου όμως πρέπει να μπω για καισαρική αρχες Αυγούστου! Με το καλό γερά και τυχερά μωράκια σε όλες μας!!! 

Καλως ηρθες και με το καλο τα μωρακια σου....ιδια πητ εχουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

@joy2 Καλώς μας ήρθες στην παρέα! Με το καλό να έρθουν τα αντράκια σου.

Κορίτσια Μου αύριο πάω για την mini καμπύλη το πρωί. ???

Να πάρω τον σίδηρο το πρωί πριν πάω? Η θα πρέπει να τον πάρω μετά την εξέταση? Επίσης τα αποτελέσματα στη μικρή καμπύλη βγαίνουν αμέσως ή περιμένεις μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...