Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο σκέυασμα σε φυαλίδιο?

Εγω από την αρχή πήρα το ferosanol σε χάπι δεν έχω ιδέα, αλλά ο γιατρός μου είχε πει στην αρχή να δω δοκιμαστικά γιατί κάποια ίσως μου προκαλέσουν αναγούλες και αν γινόταν αυτό θα άλλαζα σίδηρο(γενικά στην αρχή είχα πολλούς εμετούς) ! Απλά έτυχε και έπεσα σε ένα που δεν με πείραξε και μου το έδωσε σαν πρώτη επιλογή γιατί κι εκείνος έχει διαπιστώσει ότι γενικά δνε ενοχλεί τοσο. Ρώτησε τον γιατρό σου μήπως δοκιμάσεις κάποιο άλλο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο σκέυασμα σε φυαλίδιο?

Κι εγω viofer παιρνω αλλα γενικα δεν μου φερνει αναγουλα..το ξεκινησαμε δοκιμαστικα αλλα δεν με πειραξε...πες στον γιατρο σου να σου δωσει καποιο αλλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evoula4 είπε:

@KONSTANTIA τωρα ξεκινησα σίδηρο, οπότε δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο.

@PralinaΘα τον πάρω αύριο να το γυρίσω σε χάπι.

 

Εγώ παίρνω το Fysiofol και παρόλο που είναι πάρα πολύ γλυκό αναγούλα δεν μου φέρνει. Το ίδιο έπαιρνα συμπτωματικά και στην 1η εγκυμοσύνη μου. Αυτό που δεν αντέχω είναι η D3....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evoula4 είπε:

@KONSTANTIA d3? Δεν ξέρω τι είναι..

Η λεγόμενη "βιταμίνη του ήλιου που βοηθάει στην σκελετική υγεία και την αντιμετώπιση της κόπωσης, προστατέυει τα οστά από κατάγματα και την οστεροπόρωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Η λεγόμενη "βιταμίνη του ήλιου που βοηθάει στην σκελετική υγεία και την αντιμετώπιση της κόπωσης, προστατέυει τα οστά από κατάγματα και την οστεροπόρωση. 

Τη d3 δεν τη δίνουν σε χάπι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η joy2 είπε:

Τη d3 δεν τη δίνουν σε χάπι?

Δεν ξέρω αν βγαίνει σε χάπι, εγώ την παίρνω σε ελαιώδες υγρό....και είναι απαίσιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Παίρνει καμία viofer στο φιαλίδιο; δεν το αντέχω! Η αναγούλα πάει σύννεφο, θα το γυρίσω σε χάπι μάλλον. 

@Pralina όλα τέλεια θα είναι!

Και γω ferro sanol χάπι παίρνω 2 την ημέρα κ είμαι μια χαρά. Δεν μου έχει δημιουργήσει κάποιο θέμα. Δεν ξέρω εάν φταίει που έκανα χρόνια θεραπείες με το συγκεκριμένο σκεύασμα πριν την εγκυμοσύνη. Και παίρνω Κ βιταμίνη D τώρα.

Ο σίδηρος απ όσο ξέρω θέλει γερό στομάχι. Κάποιες φορές και χωρίς εγκυμοσύνη επηρεάζει το στομάχι. Να το κοιτάξεις μην ταλαιπωρήσει τσάμπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Παίρνει καμία viofer στο φιαλίδιο; δεν το αντέχω! Η αναγούλα πάει σύννεφο, θα το γυρίσω σε χάπι μάλλον. 

@Pralina όλα τέλεια θα είναι!

Εγώ το ξεκίνησα πρόσφατα το πινω 3 φορές την ημέρα και εμένα δεν μου είναι ευχαριστο  κάποιες φορές μου φέρνει και αναγούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν ξέρω αν βγαίνει σε χάπι, εγώ την παίρνω σε ελαιώδες υγρό....και είναι απαίσιο! 

Υπάρχει κ σε χάπι. Εγώ παίρνω τη D3 της solgar.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν ξέρω αν βγαίνει σε χάπι, εγώ την παίρνω σε ελαιώδες υγρό....και είναι απαίσιο! 

Πωπω αυτό το λάδι το έπαιρνα κ γω πριν την εγκυμοσύνη και ήταν όντως απαίσιο. Ρώτα το γιατρό σου για χάπι να σωθείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η LondonBaby είπε:

Υπάρχει κ σε χάπι. Εγώ παίρνω τη D3 της solgar.

Εγώ παίρνω 1 φυαλίδιο την εβδομάδα που είναι κάποιες χιλιάδες μονάδες. Εσύ παίρνεις κάθε μέρα 1?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ παίρνω το Fysiofol και παρόλο που είναι πάρα πολύ γλυκό αναγούλα δεν μου φέρνει. Το ίδιο έπαιρνα συμπτωματικά και στην 1η εγκυμοσύνη μου. Αυτό που δεν αντέχω είναι η D3....

Εγώ δεν είχα πρόβλημα με την D3 αλλά τον τελευταίο μήνα μου φέρνει τρομερή αναγούλα δεν το αντέχω καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Εγώ παίρνω 1 φυαλίδιο την εβδομάδα που είναι κάποιες χιλιάδες μονάδες. Εσύ παίρνεις κάθε μέρα 1?

Πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα κ γω ένα μπουκαλάκι την βδομάδα. Τώρα κάθε μέρα το χάπι μετά το μεσημεριανό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η LondonBaby είπε:

Πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα κ γω ένα μπουκαλάκι την βδομάδα. Τώρα κάθε μέρα το χάπι μετά το μεσημεριανό. 

1000mg είναι το καθένα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

@vivika10 3 φορές; ;;;;;; χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ μια φορά τη μέρα παιρνω και με δυσκολεύει πολύ. 

Έσχατη λύση τι να κάνω μηπως και ανεβεί λίγο ο σίδηρος εχω δοκιμάσει χάπι και φακελάκια αλλά τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν ξέρω αν βγαίνει σε χάπι, εγώ την παίρνω σε ελαιώδες υγρό....και είναι απαίσιο! 

Εγώ χάπι παίρνω, δεν έχει γεύση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η joy2 είπε:

Εγώ χάπι παίρνω, δεν έχει γεύση! 

Εγώ σε δισκία που λιώνουν στο στόμα,αλλά τώρα δεν τα αντέχω δεν με ενοχλούσαν στην αρχή και τώρα δεν μπορώ να τα πιω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Pralina είπε:

Δεν είμαι σίγουρη! Εγώ την Παρασκευή θα είμαι 30+5! 

Αα οκ..εγω τωρα ειμαι 26...και μου ειπε να τον παρω τηλ για ραντεβου για ντοπλερ την 30η...οποτε θα με βαλει μετα απο κανα μηνα 33η με 34η φανταζομαι θα την κανω...αλλα κι εγω σπ αυτα που διαβασα στα ορια θα μαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δεν ξέρω αν βγαίνει σε χάπι, εγώ την παίρνω σε ελαιώδες υγρό....και είναι απαίσιο! 

Εγώ την έπαιρνα σε χάπι και είναι πολύ μικρό και εύκολο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τη β επιπέδου θα τη κανω εγώ τη Δευτέρα του Πάσχα αλλά αύριο θα πάμε στο γιατρό που εδώ να κάνουμε ένα παρόμοιοι έλεγχο 

Το ντοπλερ μη σας αγχωνει μια πανω μια κάτω 

Εγώ πιπίλα δεν θέλω να δώσω γιατί κανει και κακο.στα δόντια του μωρου

Το ειδικό πιπερο που έλεγα εγώ είναι ότι μοιάζει με το στήθος για να.μη μπερδεύει το θηλασμό 

Βρε κορίτσια σκατα θα τα κάνω με.το ζάχαρο έχει φέρει η πεθερά μου κουλουράκια δεν μπορώ να μη φαω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κοριτσια μου τη β επιπέδου θα τη κανω εγώ τη Δευτέρα του Πάσχα αλλά αύριο θα πάμε στο γιατρό που εδώ να κάνουμε ένα παρόμοιοι έλεγχο 

Το ντοπλερ μη σας αγχωνει μια πανω μια κάτω 

Εγώ πιπίλα δεν θέλω να δώσω γιατί κανει και κακο.στα δόντια του μωρου

Το ειδικό πιπερο που έλεγα εγώ είναι ότι μοιάζει με το στήθος για να.μη μπερδεύει το θηλασμό 

Βρε κορίτσια σκατα θα τα κάνω με.το ζάχαρο έχει φέρει η πεθερά μου κουλουράκια δεν μπορώ να μη φαω

Τι αγχώνεσαι με το ζάχαρο είχες στην προηγούμενη  εγκυμοσύνη;και εγώ πάντως στη θέση σου θα τα έτρωγα τα κουλουράκια,εγώ αύριο θα πάω στο γιατρό και έχω αγχωθεί μηπως επηρεάστηκε το μωρο απο το ζάχαρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...