Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά bebe 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Εγω αγόρασα της dr Browns ένα γυάλινο μεγάλο κι ένα πιο μικρό! Επίσης πήρα δώρο από τα pre natal 2 γυάλινα μικρά της chicci επειδή έκανα αγορές άνω των 50 ευρώ! 

Εγώ πήρα 4 μπουκαλια για αρχη,γράφει το χαρτί που μου δώσανε από το νοσοκομείο να έχω 4 μαζί μου,θα πάω να πάρω και αλλά θα πάρω και αυτά που λες να τα δοκιμάσουμε και βλέπουμε και εμένα οι πιπίλες από καουτσούκ είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Pralina είπε:

Πιπίλες πήρα καουτσούκ.. Έτσι με συμβούλεψαν στο Mothercare. Μου είπαν ότι είναι πιο υγιεινές. Αλλά δεν έχω προσωπική έμπειρα με μωράκια για να κρίνω! Αν μπορεί να μας πει κάποια ήδη μανούλα? ?

 

Σιλικόνης εννοείς;

Τα μπιμπερό που είναι anti collic ίσως είναι καλή ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Εγώ πήρα από το φαρμακείο μπιμπερό της chicco και της nuk γυαλινα και πιπίλες στις ίδιες μάρκες δεν είχε και κάτι άλλο.

Κι εμένα με το γιο μου αν και δεν πήραμε πιπίλα και ελάχιστα το πιπερο της νουκ με βολεψαν 

Τώρα λένε και για κάποια ειδικά μιας μάρκας που μοιάζουν με το στήθος αλλά δε θυμάμαι ξέρω είναι ακριβά όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elen81 είπε:

Σιλικόνης εννοείς;

Τα μπιμπερό που είναι anti collic ίσως είναι καλή ιδέα.

Ναι αυτό το μπιμπερό πήρα. Το dr Browns που έχει μέσα ένα σαν καλαμάκι που φτάνει κάτω στον πάτο, για τον αέρα που περνάει κλπ.. Πιπίλες πήρα μια μόνο για να δω αν θα την δεχτεί για αρχή, μαζί με μια αλυσίδα και μια θήκη. Η πιπίλα είναι σιλικόνης ναι έχεις δίκιο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα anti colic μπιμπερο είναι αφενός ακριβά και αφετέρου δεν εξασφαλίζουν ότι το παιδί δεν θα έχει κολικούς. Αν το παιδί είναι να κάνει κολικούς, θα κάνει. Όσον αφορά την πιπίλα, θα σας αυμβουλευα να μην την δώσετε αν δεν συντρέχει λόγος. Εγώ έδωσα στον μικρό γιατί υπέφερε με τα δόντια του και τώρα δυσκολεύομαι να την κόψω. Βέβαια μεταξύ πιπίλας και δαχτύλου στο στόμα, δαγκωτο πιπίλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Να'μαι κι εγώ..καινούρια στην παρέα..!! Εμείς πάμε για μέσα αυγούστου!! Εύχομαι σε όλες μας μια τέλεια εγκυμοσύνη με υγιέστατα μωράκια βρε κορίτσια! Τώρα να σας πω κι εγώ τα θεματάκια μου να μου πείτε την γνώμη σας; Πριν την εγκυμοσύνη γυμναζόμουν για να παραμένω σε λίγα κιλά, γιατί γενικά πάντα είχα μια τάση να παίρνω εύκολα! Κ είχα κ πλούσιο στήθος, πράγμα που με την γυμναστική μαζευόταν και το κρατούσα σε επιθυμητό αποτέλεσμα! Πως έχει λοιπόν το πράγμα! Μένω έγκυος και σταματάω γυμναστική, πάω σε διατροφολόγο για να μην ξεφύγω κ αλήθεια δεν κάνω και τίποτα τρελές ατασθαλίες μα τα κιλά έχουν αρχίσει κ ανεβαίνουν! Επίσης επιστρέφει με ραγδαίους ρυθμούς και το πλούσιο στήθος το οποίο πραγματικά έχει αρχίσει και με ενοχλεί! Όχι μόνο από άποψη αισθητικής αλλά πλέον πονάει και η πλάτη μου!! Δεν ξέρω που θα φτάσει, δεν ξέρω αν θα σταματήσει να μεγαλώνει και δεν ξέρω τι να κάνω πια βρε κορίτσια!! Υπάρχει καμία να με νιώθει και να μου πει πως το αντιμετωπίζει;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα γυάλινα μπιμπερο είναι πιο υγιεινά. Σε μεγαλύτερη ηλικία μπορούν να αντικατασταθούν με πλαστικά αλλά για βρέφη είναι προτιμότερη η χρήση γυάλινων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Newmum19  καλώς ήρθες στην παρέα μας και με το καλό το μωρό σου! Πες μας ΠΗΤ και φύλο για να σε καταχωρήσουμε στην λίστα μας!

Όσο για τα κιλά, μην προβληματίζεσαι! Όσο εύκολα μπαίνουν τόσο εύκολα βγαίνουν μετά τον τοκετό. Για το στήθος που λες μάλλον είναι θέμα κατασκευής αλλά και πάλι θα ξεφουσκώσει μετά το πέρας του θηλασμού. Για την μέση ρωτά την γιατρό σου μήπως σου συστήσει κάποια ζώνη για να μην υποφέρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σήμερα κάναμε την β επιπέδου! 527 γραμμάρια μας ζύγισε! 

Τι ωραία!! Μπράβο το μωρακι σου μεγαλώνει μια χαρά ! Ανυπομονώ και εγώ να μου φύγει αυτό το άγχος ..4/5 την έχω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Το ντοπλερ σε ποια εβδομαδα γινεται;;

Νομίζω 32η και μετά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Γλυκερια1994... είπε:

Το ντοπλερ σε ποια εβδομαδα γινεται;;

Δεν είμαι σίγουρη! Εγώ την Παρασκευή θα είμαι 30+5! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έψαξα λίγο Στο ίντερνετ και τα sites λένε μεταξύ 32 και 34! Εγώ θα το κάνω μια εβδομάδα νωρίτερα! Δεν ξέρω, δεν υπάρχει καμία απολύτως επιπλοκη και είμαι 28 χρόνων, αλλά μη σας πω ότι χαίρομαι και λίγο που θα πάω τώρα χεχε! Έχω εμπιστοσύνη στον γιατρό μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pralina απλά έτσι βόλεψε, μην σκέφτεσαι ότι μπορεί να σημαίνει κάτι! Καλά αποτελέσματα και να μας ενημερώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η efitta είπε:

Τι ωραία!! Μπράβο το μωρακι σου μεγαλώνει μια χαρά ! Ανυπομονώ και εγώ να μου φύγει αυτό το άγχος ..4/5 την έχω .

Μπραβο!!!! Εμεις εχουμε την αλλη τεταρτη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίρνει καμία viofer στο φιαλίδιο; δεν το αντέχω! Η αναγούλα πάει σύννεφο, θα το γυρίσω σε χάπι μάλλον. 

@Pralina όλα τέλεια θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evoula4 είπε:

Παίρνει καμία viofer στο φιαλίδιο; δεν το αντέχω! Η αναγούλα πάει σύννεφο, θα το γυρίσω σε χάπι μάλλον. 

@Pralina όλα τέλεια θα είναι!

Έχεις δοκιμάσει κάποιο άλλο σκέυασμα σε φυαλίδιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...