Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Γειά σας κορίτσια! Σας ευχαριστώ για τις ευχές ?

Τώρα επιστρεψαμε σπίτι (αφού σηκώσαμε ένα φαρμακείο με όλα αυτα τα φάρμακα που αγοράσαμε...).  Μου πήραν 5 ωάρια εκ των οποίων τα 4 φαίνονται να έχουν πιθανότητες για γονιμοποίηση. Την διαδικασία την ξέρετε όλες τώρα. Αύριο θα μάθουμε! Ένα πολύ θετικό είναι ότι μου παρακεντησαν και το ενδομητριωμα όσο ήμουν αναίσθητη γιατί εχει μαζέψει λίγο αίμα μετά την επέμβαση.

Τέλεια mag με το καλό να γίνουν τα εμβρυακια! Τελικά θα κάνεις τώρα εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Τέλεια mag με το καλό να γίνουν τα εμβρυακια! Τελικά θα κάνεις τώρα εμβρυομεταφορα?

Ναι γιατί τελικά το ενδομητριο το μετρούσαν λάθος με τον ενδοκολπικο υπέρηχο. Ευτυχώς του κόψε του γιατρού να το δει από πάνω με κοιλιακό υπερηχο. Ο μόνος στα ιστορικά! Ποτέ κανείς δεν το σκέφτηκε!

@nikona μου υπερξεκουραστηκα! Απο το πρωί φαινόταν ότι ήταν ημέρα ύπνου.. Φύγαμε 2.5 ώρες νωρίτερα γιατί το σπίτι μου από το κέντρο εξωσωματικής είναι πολύ μακριά και πάντα έχει κίνηση τρομερή και αργουμε. Και λέμε τώρα είναι ωοληψια όχι απλός έλεγχος και μην τύχει στραβή και αργήσουμε. Φτάνουμε λοιπόν πολύ νωρίς. Παρκάρουμε και λέμε δεν κοιμόμαστε στο αμάξι λιγάκι?! Φυσικά αμφισβητούσαμε και εγώ και ιδίως ο κ. Μαγκαιβερ ότι υπάρχει περίπτωση να κοιμηθούμε υπό τέτοιες συνθήκες! Το αποτέλεσμα? Ρίξαμε εναν υπνάκο 1++ωρα  εκεί καθιστοί στο αμάξι μέσα στο κρύο και ευτυχώς είχαμε βαλει ξυπνητήρι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Γειά σας κορίτσια! Σας ευχαριστώ για τις ευχές ?

Τώρα επιστρεψαμε σπίτι (αφού σηκώσαμε ένα φαρμακείο με όλα αυτα τα φάρμακα που αγοράσαμε...).  Μου πήραν 5 ωάρια εκ των οποίων τα 4 φαίνονται να έχουν πιθανότητες για γονιμοποίηση. Την διαδικασία την ξέρετε όλες τώρα. Αύριο θα μάθουμε! Ένα πολύ θετικό είναι ότι μου παρακεντησαν και το ενδομητριωμα όσο ήμουν αναίσθητη γιατί εχει μαζέψει λίγο αίμα μετά την επέμβαση.

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Εύχομαι να τα καταφέρουν όλα!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@Magaiver δηλαδή τι διαφορετικό είδε με τον κοιλιακό υπέρηχο για πες μου γιατί με ενδιαφέρει.

Η δομή του ενδομητριου φαινόταν τελείως διαφορετικη! Όλοι οι γιατροί βρίσκανε μια υπερπλασια μέχρι τώρα. Το πάχος σκεψου ενδοκολπικα το μετρησαν 14.5 χιλιοστά την Δευτέρα ενώ την Τετάρτη από πάνω ο γιατρός το βρήκε 11.5 χιλιοστά. Η δομή του όπως είπα ήταν διαφορετικη! Φαινόταν ώριμο σα να μην συγχρονίζεται με τις ωοθηκες. Αλλά μέτρησε την προγεστερονη και αυτό δεν ίσχυε! Θα έμπαινα αδίκως για υστεροσκοπηση εάν δεν το είχε σκεφτεί ο γιατρός.. Εσύ γιατί ενδιαφέρεσαι? Υπάρχει περίπτωση να μην συγχρονίζεται το ενδομητριο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Η δομή του ενδομητριου φαινόταν τελείως διαφορετικη! Όλοι οι γιατροί βρίσκανε μια υπερπλασια μέχρι τώρα. Το πάχος σκεψου ενδοκολπικα το μετρησαν 14.5 χιλιοστά την Δευτέρα ενώ την Τετάρτη από πάνω ο γιατρός το βρήκε 11.5 χιλιοστά. Η δομή του όπως είπα ήταν διαφορετικη! Φαινόταν ώριμο σα να μην συγχρονίζεται με τις ωοθηκες. Αλλά μέτρησε την προγεστερονη και αυτό δεν ίσχυε! Θα έμπαινα αδίκως για υστεροσκοπηση εάν δεν το είχε σκεφτεί ο γιατρός.. Εσύ γιατί ενδιαφέρεσαι? Υπάρχει περίπτωση να μην συγχρονίζεται το ενδομητριο σου?

Εγώ ενώ αυξανοταν πάντα στο 10 τώρα ξαφνικά εκεί που αυξάνεται κ ενώ τα οιστρογόνα είναι ανεβασμένα στην εξεταση,αυτο εδειξε ότι έπεσε.μετα πάω να κάνω εμβρυομεταφορα κ αυτός που έκανε στη κοιλιά σχολίασε ότι α έχει κ πολύ καλό ενδομητριο κ απορησα εκεί λέω τι λέει αφού είχε πέσει.τη τρίτη που έχω ραντεβού θα πάω να μου κάνουν κι από τις δύο μεριές υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ ενώ αυξανοταν πάντα στο 10 τώρα ξαφνικά εκεί που αυξάνεται κ ενώ τα οιστρογόνα είναι ανεβασμένα στην εξεταση,αυτο εδειξε ότι έπεσε.μετα πάω να κάνω εμβρυομεταφορα κ αυτός που έκανε στη κοιλιά σχολίασε ότι α έχει κ πολύ καλό ενδομητριο κ απορησα εκεί λέω τι λέει αφού είχε πέσει.τη τρίτη που έχω ραντεβού θα πάω να μου κάνουν κι από τις δύο μεριές υπέρηχο.

Έκλεισες ραντεβού; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Έκλεισες ραντεβού; 

Ναι τη τρίτη,αλλα δε βρίσκω πουθενά τα αυτοκόλλητα dermestril είναι σε έλλειψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ ενώ αυξανοταν πάντα στο 10 τώρα ξαφνικά εκεί που αυξάνεται κ ενώ τα οιστρογόνα είναι ανεβασμένα στην εξεταση,αυτο εδειξε ότι έπεσε.μετα πάω να κάνω εμβρυομεταφορα κ αυτός που έκανε στη κοιλιά σχολίασε ότι α έχει κ πολύ καλό ενδομητριο κ απορησα εκεί λέω τι λέει αφού είχε πέσει.τη τρίτη που έχω ραντεβού θα πάω να μου κάνουν κι από τις δύο μεριές υπέρηχο.

10 χιλιοστά το βρήκαν από κοιλία ή από τον κόλπο? Θυμάμαι ότι είχε ανέβει η προγεστερονη πάνω από 1. Αυτό μήπως έπαιξε ρόλο που έπεσε το ενδομητριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

10 χιλιοστά το βρήκαν από κοιλία ή από τον κόλπο? Θυμάμαι ότι είχε ανέβει η προγεστερονη πάνω από 1. Αυτό μήπως έπαιξε ρόλο που έπεσε το ενδομητριο?

Παλιά ήταν 10 πριν ξεκινησω κ όταν έκανα τη πρώτη μου.απο κει κ μετά δεν ξέρω τι έγινε,ναι είχε ανέβει αλλά κ τα οιστρογόνα ήταν 1300 κι ο γιατρός απόρησε.τεσπα ελπίζω αυτή τη φορά να πάει καλυτερα,ομως τι πειράζει να κάνουμε κι από πάνω αφού το λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver μου μπραβο που ξεκουραστηκες! Καλα κανατε και κοιμηθηκατε και στο αυτοκινητο το πρωι!!! 

Αυριο ευχομαι να εχετε καλα νεα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ! @Magaiver ευχομαι να γονιμοποιηθουν ολα !

@Bloublou85 κι εγω παντα δυσκολευομαι να τα βρω τα dermestril . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Καλημερα κοριτσια ! @Magaiver ευχομαι να γονιμοποιηθουν ολα !

@Bloublou85 κι εγω παντα δυσκολευομαι να τα βρω τα dermestril . 

Καλημέρα! Τι μας τα δίνουν κι αυτοί τότε;των 50 είχε των 100 δεν έχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα! Τι μας τα δίνουν κι αυτοί τότε;των 50 είχε των 100 δεν έχουν.

Μήπως δεν γνωριζε ο γιατρος σου οτι υπαρχει καποια ελλειψη στο συγκεκριμενο σκεύασμα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα κάναμε εορταστικό μπραντς γονιμοποίησης στου Πετρετζικη το μαγαζί και μόλις μπήκα σπίτι και λέω δεν έγραψα ακόμα τα νέα στα κορίτσια! Σήμερα προέκυψαν 2 έμβρυα και θα τα βάλω την Δευτέρα. Και μετά αρχίζει η ανάμονη για την χοριακη μέχρι 01/02.. Αλλά θα σας έχω παρεα και θα περάσει λίγο πιο ανώδυνα ελπίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μήπως δεν γνωριζε ο γιατρος σου οτι υπαρχει καποια ελλειψη στο συγκεκριμενο σκεύασμα;;; 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μήπως δεν γνωριζε ο γιατρος σου οτι υπαρχει καποια ελλειψη στο συγκεκριμενο σκεύασμα;;; 

Δε ξέρω αλλα εγώ δεν τον ξαναπαιρνω πάλι με αγριεψε πάλι κ δε μπορώ,τη τρίτη που θα πάω για υπέρηχο θα ρωτησω την άλλη γιατρό.αν κ προληπτικα μου τα πρόσθεσε επειδή του είπα ότι τη προηγούμενη φορά δε παχαινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα κάναμε εορταστικό μπραντς γονιμοποίησης στου Πετρετζικη το μαγαζί και μόλις μπήκα σπίτι και λέω δεν έγραψα ακόμα τα νέα στα κορίτσια! Σήμερα προέκυψαν 2 έμβρυα και θα τα βάλω την Δευτέρα. Και μετά αρχίζει η ανάμονη για την χοριακη μέχρι 01/02.. Αλλά θα σας έχω παρεα και θα περάσει λίγο πιο ανώδυνα ελπίζω..

Μπράβο magaiver με το καλό να τα υποδεχθεις! Πηγές αθηνα κι ειπες δε πάω να φάω κάτι τις στον ακη;χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Μπράβο magaiver με το καλό να τα υποδεχθεις! Πηγές αθηνα κι ειπες δε πάω να φάω κάτι τις στον ακη;χαχαχαχ

Ακριβώς μπλουμπλουκα! Ολόκληρο βιβλίο με τις συνταγές του έχουμε στην Γερμανία.. Τώρα άνοιξε και εδώ στην περιοχή μου κοντά το μαγαζί και είπαμε σήμερα να κάνουμε κάτι για την γονιμοποίηση! Για γούρι! Άσε που με τόσα πολλά φάρμακα όλο κάτι πρέπει να τρώω για να μην μου θερίσει το στομάχι..

Εσύ πότε θα τα βάλεις? Τρίτη ραντεβού και εμβρυομεταφορα ποτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα κάναμε εορταστικό μπραντς γονιμοποίησης στου Πετρετζικη το μαγαζί και μόλις μπήκα σπίτι και λέω δεν έγραψα ακόμα τα νέα στα κορίτσια! Σήμερα προέκυψαν 2 έμβρυα και θα τα βάλω την Δευτέρα. Και μετά αρχίζει η ανάμονη για την χοριακη μέχρι 01/02.. Αλλά θα σας έχω παρεα και θα περάσει λίγο πιο ανώδυνα ελπίζω..

Μπραβο Μαγκ!!!! Χαιρομαι πολυ!!! Επισης μου αρεσει που εισαι πολυ θετικος ανθρωπος!!!! Μας μεταφερεις παντα τα νεα με την θετικη τους πλευρα!!!! 

Ευχομαι με το καλο να τα υποδεχτεις την Δευτερα! Θα ειστε Ελλαδα και κατα τη διαρκεια της αναμονης??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ακριβώς μπλουμπλουκα! Ολόκληρο βιβλίο με τις συνταγές του έχουμε στην Γερμανία.. Τώρα άνοιξε και εδώ στην περιοχή μου κοντά το μαγαζί και είπαμε σήμερα να κάνουμε κάτι για την γονιμοποίηση! Για γούρι! Άσε που με τόσα πολλά φάρμακα όλο κάτι πρέπει να τρώω για να μην μου θερίσει το στομάχι..

Εσύ πότε θα τα βάλεις? Τρίτη ραντεβού και εμβρυομεταφορα ποτε?

Καλά κάνατε! Μακάρι να ημουνα κι εγώ στην αθηνα να μπορούσα να κάνω πράγματα.εγω δεν ξέρω ακόμα τίποτα αν δεν έχει παχύνει δε θα κάνουμε εμβρυομεταφορα,θα δειξει τη τρίτη πως πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Μπραβο Μαγκ!!!! Χαιρομαι πολυ!!! Επισης μου αρεσει που εισαι πολυ θετικος ανθρωπος!!!! Μας μεταφερεις παντα τα νεα με την θετικη τους πλευρα!!!! 

Ευχομαι με το καλο να τα υποδεχτεις την Δευτερα! Θα ειστε Ελλαδα και κατα τη διαρκεια της αναμονης??

Νικονα μου έχω φάει αρκετά χαστούκια στην ζωή και γιαυτό είμαι ευγνώμων που είμαι υγιής εγώ και όλη μου οικογένεια! Αυτό σε συνδυασμό με την αγάπη που λάμβανω καθημερινά με κάνει να νιώθω πραγματικά γεμάτη θετική ενέργεια ?

Εννοείται πως το ιδανικό σενάριο θα ήταν να είχαμε 100% επιτυχία γονιμοποίησης αντί για 50% αλλά αλίμονο εαν δεν ήμουν ευχαριστημένη! Αχαριστία θα ήταν από μέρους μου. Θα δώσουμε την ευκαιρια σε 2 εμβρυακια μας να τα καταφέρουν!!!! Εκτός από τα εκατομμύριο φάρμακα που κάνουν δεκτικη την μήτρα μου θέλω τα σποράκια να βρουν μια ωραία ζέστη φωλίτσα, να νιώσουν φιλοξενα και να τους αρέσει να μείνουν εκεί για λίγους μήνες! 

Όχι δεν θα μείνουμε Ελλάδα. Επιστρέφουμε Γερμανια την Πέμπτη.. Εκεί θα κάνω το τεστ. Εάν έχουμε ευχάριστα θα έρθω εδώ για έλεγχο. Θα το δούμε τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Νικονα μου έχω φάει αρκετά χαστούκια στην ζωή και γιαυτό είμαι ευγνώμων που είμαι υγιής εγώ και όλη μου οικογένεια! Αυτό σε συνδυασμό με την αγάπη που λάμβανω καθημερινά με κάνει να νιώθω πραγματικά γεμάτη θετική ενέργεια ?

Εννοείται πως το ιδανικό σενάριο θα ήταν να είχαμε 100% επιτυχία γονιμοποίησης αντί για 50% αλλά αλίμονο εαν δεν ήμουν ευχαριστημένη! Αχαριστία θα ήταν από μέρους μου. Θα δώσουμε την ευκαιρια σε 2 εμβρυακια μας να τα καταφέρουν!!!! Εκτός από τα εκατομμύριο φάρμακα που κάνουν δεκτικη την μήτρα μου θέλω τα σποράκια να βρουν μια ωραία ζέστη φωλίτσα, να νιώσουν φιλοξενα και να τους αρέσει να μείνουν εκεί για λίγους μήνες! 

Όχι δεν θα μείνουμε Ελλάδα. Επιστρέφουμε Γερμανια την Πέμπτη.. Εκεί θα κάνω το τεστ. Εάν έχουμε ευχάριστα θα έρθω εδώ για έλεγχο. Θα το δούμε τότε!

Συγχαρητηρια για την στάση σου και παλι!!! 

Μακαρι ολα να πανε καλα!!! Και να ερθετε για τον ελεγχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...