Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Zefi87 είπε:

Εγω τον Μαιο την πρωτη ημερα περιοδου εκανα μια ενεση αρβεκαπ 3,75  η οποια μου εκανε πολυ λεπτο το ενδομητριο...και μετα με παρακολουθουσε ο γιατρος και οταν οι ορμονικες και το ενδομητριο εφτασε εκει που το ηθελε ξεκινησα 3 σικλακουρ την ημερα και 1 ενεση αρβεκαπ 0,1.Και μετα πηγαινα ανα 3-4 μερες και εβλεπε παλι ορμονικες και ενδομητριο...δηλ εχω απο τον Μαιο που προετοιμαζομαι αρκετα χρονοβορο αλλα  δεν μπορουσα ν κανω κι αλλιως...ειναι αναλογα τα πρωτοκολλα π ακολουθει ο καθε γιατρος!Ουτε εγω ηξερα οτι η μεταφορα με κατεψυγμενα μπορει να γινει με διαφορετικους τροπους!!???Οχι βεβαια γιατι να βιαζεσαι???Ο γιατρος σου ξερει καλυτερα..Αυτους εχουμε..αυτους εμπιστευομαστε!!!????

Ααααα! Έχεις δίκιο! Εννοείται τους εμπιστευόμαστε! Άντε να δούμε τι θα καταφέρουμε αυτή τη φορά!! Σε ποια προσπάθεια βρίσκεσαι? Εμένα είναι η δεύτερη μεταφορά, η πρώτη ήταν με φρέσκα το Μάιο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Κοριτσάκια μου, καλημέρα!! 7,6 το ενδομύτριο σήμερα! Αύριο ξεκινάω outrgestan και την Τετάρτη πάμε για τη μεταφορά! Τώρα εύχομαι να μου ξεπαγώσουν τουλάχιστον 2 εμβρυάκια για να μεταφέρουμε! ??????

Καλημέρα κορίτσι μου! Όλα να πάνε τέλεια αυτή τη φορά!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Ααααα! Έχεις δίκιο! Εννοείται τους εμπιστευόμαστε! Άντε να δούμε τι θα καταφέρουμε αυτή τη φορά!! Σε ποια προσπάθεια βρίσκεσαι? Εμένα είναι η δεύτερη μεταφορά, η πρώτη ήταν με φρέσκα το Μάιο... 

Κι εγω στη δευτερη!Την πρωτη την εκανα τον Μαρτιο, με φρεσκα  και τωρα παμε για τη δευτερη και τυχερη με τα κατεψυγμενα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Όλα να πάνε τέλεια αυτή τη φορά!!! ???

Ευχαριστώ κοριτσάκι μου! Μακάρι! ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/6/2019 at 7:13 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Μακάρι να είναι κ τα τυχερά σου κοριτσάκι μου. Μην το βάζεις κάτω, κάποια στιγμή θα έρθουν κ τα ευχάριστα... ❤️

Κορίτσια μια ερώτηση τ έμβρυα σας τ καταψυξαν πρώτα κ μετά έγινε η εμβρυομετσφορα ρωτάω γιατί είχα πολύ υψηλή οιστραδιόλη κ μετά την αποτυχημένη προσπάθεια λέω μήπως πρώτα έπρεπε κατάψυξη κ μετά ν Μ τ βαλουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση τ έμβρυα σας τ καταψυξαν πρώτα κ μετά έγινε η εμβρυομετσφορα ρωτάω γιατί είχα πολύ υψηλή οιστραδιόλη κ μετά την αποτυχημένη προσπάθεια λέω μήπως πρώτα έπρεπε κατάψυξη κ μετά ν Μ τ βαλουν

Κάποιες φορες που στην διέγερση ανεβαίνουν οι ορμόνες παραπάνω από τα αναμενόμενα όπως κι εγώ πχ που ανέβασα προγεστερόνη καταψυχουμε τα εμβρυα κ τα βάζουμε σε μεταγενέστερο κύκλο που θα έχουμε καλύτερη ορμονική ισορροπία.αυτο για την οιστραδιολη πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου,αν ήταν πάρα πολύ υψηλή ή τιμή της κ καμιά φορά από αυτό παρουσιάζεις κ υγρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

@Geo2009 @Zefi87 πάμε δυνατά για την δεύτερη και τυχερη φορά !!!!! 

Καλη επιτυχία από καρδιάς κορίτσια μου 

Να σαι καλά κορίτσι μου! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Geo2009 @Zefi87 πάμε δυνατά για την δεύτερη και τυχερη φορά !!!!! 

Καλη επιτυχία από καρδιάς κορίτσια μου 

Ευχαριστούμε παρα πολυ βρε κορίτσι!!!! Παμε ολες για το πολυπόθητο!!!!! ? ? ? ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κ απο εμένα!μπηκα ξανα σε αυτη τη συζήτηση γιατί ειχα ξεκινήσει με καποια κορίτσια εδω πέρυσι @Ριρίκα, @Πιου-πιου κ άλλες. Τωρα είναι η δεύτερη φορά έκανα την ωοληψια μ το Σάββατο και την Τρίτη εβρυομεταφορα!Ποιες είμαστε στην ιδια περίπου φάση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κ απο εμένα!μπηκα ξανα σε αυτη τη συζήτηση γιατί ειχα ξεκινήσει με καποια κορίτσια εδω πέρυσι @Ριρίκα, @Πιου-πιου κ άλλες. Τωρα είναι η δεύτερη φορά έκανα την ωοληψια μ το Σάββατο και την Τρίτη εβρυομεταφορα!Ποιες είμαστε στην ιδια περίπου φάση?

Καλησπέρα κορίτσι μου! Όλα εύχομαι να πάνε τέλεια αυτή τη φορά...! Πόσα ωάρια πήρανε και πόσα γονιμοποιήθηκαν; Όλα να πάνε καλά με την εμβρυομεταφορά την Τρίτη και σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα! Εγώ θα πάω για την επόμενη μου τον Σεπτέμβριο...είπα να ξεκουραστώ λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Όλα εύχομαι να πάνε τέλεια αυτή τη φορά...! Πόσα ωάρια πήρανε και πόσα γονιμοποιήθηκαν; Όλα να πάνε καλά με την εμβρυομεταφορά την Τρίτη και σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχάριστα! Εγώ θα πάω για την επόμενη μου τον Σεπτέμβριο...είπα να ξεκουραστώ λίγο...

Καλα θα κάνεις να ξεκουραστείς!Πηραμε 7 κ μου λεει ο γιατρός θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση, το σπέρμα καλό. Φεύγω κ εγω χαρούμενη χτες...κ με παίρνουν απο το κεντρο Σήμερα κ.μου λένε τελικα τα τρια γονιμοποιηθηκαν, πηγαμε πολυ καλά. Κ λεω απο μεσα μου τα τρια σημαίνει πολύ καλά?κ μετα σκέφτομαι κ τα λογια του γιατρού οτι το σπέρμα είναι καλό κ μπαινω ν διαβασω τι ειναι μικρογονοιμοποιηση κ ποτε την κάνουν κ βλέπω το αντίθετο. Δε ξερω μακάρι αυτα τα τρια να ειναι γερά. Δηλαδή τωρα που μου είπε αυτη οτι γονιμοποιηθηκαν σημαίνει οτι είμαστε οκ?ή θα μ πουν αλλα την Τρίτη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Καλα θα κάνεις να ξεκουραστείς!Πηραμε 7 κ μου λεει ο γιατρός θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση, το σπέρμα καλό. Φεύγω κ εγω χαρούμενη χτες...κ με παίρνουν απο το κεντρο Σήμερα κ.μου λένε τελικα τα τρια γονιμοποιηθηκαν, πηγαμε πολυ καλά. Κ λεω απο μεσα μου τα τρια σημαίνει πολύ καλά?κ μετα σκέφτομαι κ τα λογια του γιατρού οτι το σπέρμα είναι καλό κ μπαινω ν διαβασω τι ειναι μικρογονοιμοποιηση κ ποτε την κάνουν κ βλέπω το αντίθετο. Δε ξερω μακάρι αυτα τα τρια να ειναι γερά. Δηλαδή τωρα που μου είπε αυτη οτι γονιμοποιηθηκαν σημαίνει οτι είμαστε οκ?ή θα μ πουν αλλα την Τρίτη?

Αγαπούλα μου, υπάρχει η πιθανότητα να μην προχωρήσουν όλα, αλλά δεν θέλουμε να το πιστεύουμε αυτό εεεε!!!? Θα σκέφτεσαι λοιπόν ότι θα είναι όλα τέλεια μέχρι να έρθει η ώρα να τα βάλετε! Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρουν όλα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αγαπούλα μου, υπάρχει η πιθανότητα να μην προχωρήσουν όλα, αλλά δεν θέλουμε να το πιστεύουμε αυτό εεεε!!!? Θα σκέφτεσαι λοιπόν ότι θα είναι όλα τέλεια μέχρι να έρθει η ώρα να τα βάλετε! Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρουν όλα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Μακάρι! Το εύχομαι ολόψυχα!να τα καταφέρω κ εγώ κ όλες εδω μέσα!Είμαι αισιόδοξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αγαπούλα μου, υπάρχει η πιθανότητα να μην προχωρήσουν όλα, αλλά δεν θέλουμε να το πιστεύουμε αυτό εεεε!!!? Θα σκέφτεσαι λοιπόν ότι θα είναι όλα τέλεια μέχρι να έρθει η ώρα να τα βάλετε! Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρουν όλα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

εσυ απο οτι διάβασα Τετάρτη η εμβρυομεταφορά???εγω Τρίτη...άντε να δούμε είμαστε μαζί!θα περιμένουμε με αγωνία μέχρι την χοριακη!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Μακάρι! Το εύχομαι ολόψυχα!να τα καταφέρω κ εγώ κ όλες εδω μέσα!Είμαι αισιόδοξη!!!

Εννοείται ότι θα τα καταφέρουμε! Αυτό είναι το μόνο!

Με μία μέρα διαφορά θα κάνουμε τις μεταφορές μας!!! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Εννοείται ότι θα τα καταφέρουμε! Αυτό είναι το μόνο!

Με μία μέρα διαφορά θα κάνουμε τις μεταφορές μας!!! ??????

Ναι!!!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης @Geo2009 το αλλο που με προβληματίζει ειναι οτι ποναω ακομα απο τη χτεσινη ωοληψια!θα ειμαι ετοιμη μεχρι την Τρίτη αυτο σκέφτομαι!την πρώτη φορά η εμβρυομεταφορα μ ηταν κολαση γιατι ειχα μερες να παω τουαλέτα!κ εκείνη τη μερα ηθελα να πιω πολλά νερά!πονουσα λοιπόν στο έντερο πηγα σκυφτη σκέψου για εμβρυομεταφορα, η κοιλιά τουρλα κ με πιεζε κ η αλλη με το.υπερυχο κατα τη διάρκεια της εμβρυομεταφορας!Τώρα δεν ειμαι τοσο πρησμενη κ τουαλέτα παω λιγο μη φανταστείς!απλως εχω τα πονακια απο κατω λογω ωοληψιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ροζ είπε:

Επίσης @Geo2009 το αλλο που με προβληματίζει ειναι οτι ποναω ακομα απο τη χτεσινη ωοληψια!θα ειμαι ετοιμη μεχρι την Τρίτη αυτο σκέφτομαι!την πρώτη φορά η εμβρυομεταφορα μ ηταν κολαση γιατι ειχα μερες να παω τουαλέτα!κ εκείνη τη μερα ηθελα να πιω πολλά νερά!πονουσα λοιπόν στο έντερο πηγα σκυφτη σκέψου για εμβρυομεταφορα, η κοιλιά τουρλα κ με πιεζε κ η αλλη με το.υπερυχο κατα τη διάρκεια της εμβρυομεταφορας!Τώρα δεν ειμαι τοσο πρησμενη κ τουαλέτα παω λιγο μη φανταστείς!απλως εχω τα πονακια απο κατω λογω ωοληψιας!

Αχ, σε καταλαβαίνω.... Κι εγώ είχα σουβλιες μετά την ωοληψία και μετά τη μεταφορά... Πέρασαν μετά από μία εβδομάδα! Είχα ρωτήσει αν μπορώ να πάρω ένα ντεπον γιατί με ανακουφιζε λίγο, αν θες ρώτα μήπως σε βοηθήσει να είσαι πιο χαλαρή! ????

Μόνο που δεν είχα καταλάβει ότι έπρεπε να έχω γεμάτη κύστη και δεν είχα πιει νερό καθόλου, μόλις ένα μπουκαλάκι! Τώρα όμως θα πάω προετοιμασμένη! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Αχ, σε καταλαβαίνω.... Κι εγώ είχα σουβλιες μετά την ωοληψία και μετά τη μεταφορά... Πέρασαν μετά από μία εβδομάδα! Είχα ρωτήσει αν μπορώ να πάρω ένα ντεπον γιατί με ανακουφιζε λίγο, αν θες ρώτα μήπως σε βοηθήσει να είσαι πιο χαλαρή! ????

Μόνο που δεν είχα καταλάβει ότι έπρεπε να έχω γεμάτη κύστη και δεν είχα πιει νερό καθόλου, μόλις ένα μπουκαλάκι! Τώρα όμως θα πάω προετοιμασμένη! ????

Μέχρι την εμβρυομεταφορα που εχουν πει να παιρνω οτι παυσιπονο με πιάνει!αλλα νομίζω μετα την εμβρυομεταφορα τίποτα δεν πρέπει αλλα θα ρωτήσω. Οσο για την κύστη πρέπει να ειναι γεμάτη για να κανουν καλυτερα τη δουλειά τους!αύριο βέβαια πρέπει να ρωτησω ποσο νερο πρέπει να πιω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Μέχρι την εμβρυομεταφορα που εχουν πει να παιρνω οτι παυσιπονο με πιάνει!αλλα νομίζω μετα την εμβρυομεταφορα τίποτα δεν πρέπει αλλα θα ρωτήσω. Οσο για την κύστη πρέπει να ειναι γεμάτη για να κανουν καλυτερα τη δουλειά τους!αύριο βέβαια πρέπει να ρωτησω ποσο νερο πρέπει να πιω!

Το κατάλαβα μετά αυτό με την γεμάτη κύστη... Επίσης σκέφτομαι ότι μετά θα πρέπει να μείνω και ένα μισάωρο με τη γεμάτη κύστη... Πώς την παλεύουμε?!!!! 

Μετά τη μεταφορά δεν σε νοιάζει βρε, ας πονάς και λίγο, εκτός αν πονάς πολύ! Αλλά νομίζω ότι το ντεπον είναι τελείως αθώο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ροζ εγώ είμαι στον 6ο μήνα. Πήραμε τότε το αρνητικό μαζί και έκανα μετά από κάποιους μήνες ετ με κατεψυγμένα που είχα. 

Να πάρεις γάλα Μαγνησίας να ρυθμίσεις το θέμα της τουαλέτας για να μην τυρρανιεσαι. Κάνει και για την εγκυμοσύνη μην φοβάσαι αλλά αν θες ρώτα και το γιατρό σου. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Αυτή να είναι η τυχερή σου φορά.

@Geo2009 εμένα στο Μητέρα υπήρχε πάπια από κάτω και σε άφηναν μόνη να κάνεις ξέρεις τί. Μετά μάλιστα σε ξεπλένουν και σε βάζουν σε φορείο και σε βγάζουν να κάτσεις μισή ωρίτσα. 

Έχω ακούσει ότι αλλού αφήνουν να πας αμέσως τουαλέτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου συγχαρητήρια!!!πολυ χάρηκα!!!Μεγάλη υπόθεση τα κατεψυγμένα!εμενα τοτε τιποτα κ τωρα μονο τρια αρα παλι τιποτα στην κατάψυξη!εδω θα μου πεις παρακαλαμε κ αυτά να προχωρήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@Ροζ εγώ είμαι στον 6ο μήνα. Πήραμε τότε το αρνητικό μαζί και έκανα μετά από κάποιους μήνες ετ με κατεψυγμένα που είχα. 

Να πάρεις γάλα Μαγνησίας να ρυθμίσεις το θέμα της τουαλέτας για να μην τυρρανιεσαι. Κάνει και για την εγκυμοσύνη μην φοβάσαι αλλά αν θες ρώτα και το γιατρό σου. 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Αυτή να είναι η τυχερή σου φορά.

@Geo2009 εμένα στο Μητέρα υπήρχε πάπια από κάτω και σε άφηναν μόνη να κάνεις ξέρεις τί. Μετά μάλιστα σε ξεπλένουν και σε βάζουν σε φορείο και σε βγάζουν να κάτσεις μισή ωρίτσα. 

Έχω ακούσει ότι αλλού αφήνουν να πας αμέσως τουαλέτα. 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Ελπίζω να μην χρειαστεί να γίνει δουλειά με την πάπια, δεν θα θελα!! ????Πιστεύω να είμαι οκ, απλά δεν θέλω να σφιχτω πολύ! Θα ρωτήσω όμως πώς θα γίνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...