Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανούλες εξωσωματικής 2019


nikona

Recommended Posts

Πωπω κορίτσια έχουμε πολλές προσπάθειες σε εξέλιξη. 

@zland καλή επιτυχία. Μια τεράστια χοριακη εύχομαι. 

@Mariapretty εσύ πότε έχεις; 

@Kokotsalo εσύ έχεις ακόμα μέρες αν θυμάμαι. 

Μήπως ξεχνάω και καμιά άλλη για χοριακη;

Κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες σας. Φέρτε μας μόνο καλά νέα όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona τί γίνεται; Πώς πάμε; 

Έχουμε τίποτα ενδείξεις; 

Ουφ έχω αγωνία. Λέω θα πας ξαφνικά και δεν θα το μάθουμε. Μέχρι να στείλεις λέω λες; Χαχαχαχα. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mariapretty είπε:

Καλησπέρα... Κ εγώ είμαι στη 7η μέρα εμβρυομεταφορας. Τώρα αυτή την Τρίτη πας για χοριακη? 

Καλησπερα Mariapretty, ναι μεθαυριο παω, 2η προσπαθεια ειναι, αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

@nikona τί γίνεται; Πώς πάμε; 

Έχουμε τίποτα ενδείξεις; 

Ουφ έχω αγωνία. Λέω θα πας ξαφνικά και δεν θα το μάθουμε. Μέχρι να στείλεις λέω λες; Χαχαχαχα. ?

Μπα ακομη τιποτα πιου πιου μου. Ησυχα. Καμια ενδειξη μεχρι στιγμης. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πιου-πιου είπε:

Πωπω κορίτσια έχουμε πολλές προσπάθειες σε εξέλιξη. 

@zland καλή επιτυχία. Μια τεράστια χοριακη εύχομαι. 

@Mariapretty εσύ πότε έχεις; 

@Kokotsalo εσύ έχεις ακόμα μέρες αν θυμάμαι. 

Μήπως ξεχνάω και καμιά άλλη για χοριακη;

Κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες σας. Φέρτε μας μόνο καλά νέα όλες!!!

Την άλλη Δευτέρα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariapretty είπε:

Εννοείται!!!!! Κ αν έχεις κάποια απορία αν μπορώ να σε βοηθήσω.?

Έχω αρκετές ενοχλήσεις κάτω αριστερά δεξιά και δε ξέρω τελικά αν είναι φυσιολογικό η οχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έχω αρκετές ενοχλήσεις κάτω αριστερά δεξιά και δε ξέρω τελικά αν είναι φυσιολογικό η οχι 

Ναι είναι φυσιολογικό γιατί αναπαράγει ο οργανισμός σου πολλά αυγά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariapretty είπε:

Ναι είναι φυσιολογικό γιατί αναπαράγει ο οργανισμός σου πολλά αυγά. 

Με 1 ένεση ?και αυτός ο πόνος ποτέ θ σταματήσει τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έχω αρκετές ενοχλήσεις κάτω αριστερά δεξιά και δε ξέρω τελικά αν είναι φυσιολογικό η οχι 

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Φυσιολογικό είναι να νιώθεις ενοχλήσεις και πονακια στις ωοθήκες δηλαδή δεξιά και αριστερά. Είναι τα ωάρια που μεγαλώνουν. Όσο προχωράνε οι ημέρες προς την ωοληψια μπορεί να γίνονται πιο έντονα τα ενοχλήματα. Εγώ τις 2-3 τελευταίες μέρες ένιωθα βάρος και πόνο. Μην ανησυχείς καθόλου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Αντε @Bloublou85 με το καλο! Ειδε το ιστορικο σου; τι γνωμη εχει; 

Θα κάνουμε σε λίγες μέρες δοκιμαστική εμβρυομεταφορα κ θα μου πει τι χρειάζεται,ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Φυσιολογικό είναι να νιώθεις ενοχλήσεις και πονακια στις ωοθήκες δηλαδή δεξιά και αριστερά. Είναι τα ωάρια που μεγαλώνουν. Όσο προχωράνε οι ημέρες προς την ωοληψια μπορεί να γίνονται πιο έντονα τα ενοχλήματα. Εγώ τις 2-3 τελευταίες μέρες ένιωθα βάρος και πόνο. Μην ανησυχείς καθόλου. 

Ευχαριστώ πολυ ..οι ενεσεις ovitrell είναι οκ  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ευχαριστώ πολυ ..οι ενεσεις ovitrell είναι οκ  ?

Δεν ξέρω τί εννοείς οκ. Αλλά δεν πονανε αν εννοείς αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δεν ξέρω τί εννοείς οκ. Αλλά δεν πονανε αν εννοείς αυτό. 

Ευχαριστώ πολυ κοριτσάκι μου να είσαι καλά και να σου πάνε όλα καλά !Εσύ τι πρωτόκολλο ακολούθησες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mariapretty είπε:

Την άλλη Δευτέρα ??

Εεε είμαι και εγώ εδώ με προσπάθεια !!2ημερα μέρα menopur

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η zland είπε:

Καλησπερα Mariapretty, ναι μεθαυριο παω, 2η προσπαθεια ειναι, αντε να δουμε...

Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!! Πότε έκανες την εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η zland είπε:

Καλησπερα κοριτσια, εγω ειμαι στην 8η μερα μετα την εμβρυομεταφορα και δεν εχω καμια ενδειξη, την Τριτη παω για χοριακη, ευχομαι σε ολες σε οποια φαση και αν ειναι καλη επιτυχια!

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα να έχεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.Τί κάνετε,πώς περνάτε;Εγώ έχει καμιά ώρα που τελείωσα από τον υπέρηχο.Λοιπόν τα νέα είναι ότι είδαμε γύρω στα 6 ωοθυλάκια,αλλά είναι μικρά λόγω καταστολής με τα αντισυλληπτικά.Είδαμε ένα μικρότερο του 5χιλ,δύο στα 5 χιλ,ένα στα 6 και δύο στα 7χιλ.Βέβαια δε ξέρω πόσα θα προχωρήσουν,γιατί είναι νωρίς ακόμα.Την Τετάρτη έχω ξανά υπέρηχο.Υπάρχει φυσικά ακόμα το άγχος.Εγώ όπως σας είχα πει ξεκίνησα στη μέση του κύκλου διέγερση και επειδή τα ωοθυλάκια είναι μικρά θα πάρω και άλλες μέρες τα femara,παραπάνω από πέντε που δίνουν κανονικά.Το πρόβλημα είναι ότι δε θα μου φτάσουν τα φάρμακα,είχα ακριβώς για 7 μέρες,κάθε φορά τόσες χρειαζόμουν,έχω κάποια κλειστά που έληξαν τον Ιανουάριο και δε το συνιστούν να τα πάρω.Οπότε για άλλες δύο ή τρεις μέρες θα πρέπει να αγοράσω.Είναι δυνατόν;Είχα και έληξαν επειδή ακύρωσα ένα σωρό κύκλους.Έλεος πια.Από τη μια σκέφτομαι αν θα προχωρήσουν κάποια ωοθυλάκια και από την άλλη τα χρήματα.Τί άγχος κι αυτό βρε κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.Τί κάνετε,πώς περνάτε;Εγώ έχει καμιά ώρα που τελείωσα από τον υπέρηχο.Λοιπόν τα νέα είναι ότι είδαμε γύρω στα 6 ωοθυλάκια,αλλά είναι μικρά λόγω καταστολής με τα αντισυλληπτικά.Είδαμε ένα μικρότερο του 5χιλ,δύο στα 5 χιλ,ένα στα 6 και δύο στα 7χιλ.Βέβαια δε ξέρω πόσα θα προχωρήσουν,γιατί είναι νωρίς ακόμα.Την Τετάρτη έχω ξανά υπέρηχο.Υπάρχει φυσικά ακόμα το άγχος.Εγώ όπως σας είχα πει ξεκίνησα στη μέση του κύκλου διέγερση και επειδή τα ωοθυλάκια είναι μικρά θα πάρω και άλλες μέρες τα femara,παραπάνω από πέντε που δίνουν κανονικά.Το πρόβλημα είναι ότι δε θα μου φτάσουν τα φάρμακα,είχα ακριβώς για 7 μέρες,κάθε φορά τόσες χρειαζόμουν,έχω κάποια κλειστά που έληξαν τον Ιανουάριο και δε το συνιστούν να τα πάρω.Οπότε για άλλες δύο ή τρεις μέρες θα πρέπει να αγοράσω.Είναι δυνατόν;Είχα και έληξαν επειδή ακύρωσα ένα σωρό κύκλους.Έλεος πια.Από τη μια σκέφτομαι αν θα προχωρήσουν κάποια ωοθυλάκια και από την άλλη τα χρήματα.Τί άγχος κι αυτό βρε κορίτσια.

Χαλαρωσε και ολα θα γινουν!!!!ολοι τραβαμε ζορυ με τα οικονομικα αλλά πρωτα απ'ολα η προσπαθεια μας!!!❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Σαρακοστή.Τί κάνετε,πώς περνάτε;Εγώ έχει καμιά ώρα που τελείωσα από τον υπέρηχο.Λοιπόν τα νέα είναι ότι είδαμε γύρω στα 6 ωοθυλάκια,αλλά είναι μικρά λόγω καταστολής με τα αντισυλληπτικά.Είδαμε ένα μικρότερο του 5χιλ,δύο στα 5 χιλ,ένα στα 6 και δύο στα 7χιλ.Βέβαια δε ξέρω πόσα θα προχωρήσουν,γιατί είναι νωρίς ακόμα.Την Τετάρτη έχω ξανά υπέρηχο.Υπάρχει φυσικά ακόμα το άγχος.Εγώ όπως σας είχα πει ξεκίνησα στη μέση του κύκλου διέγερση και επειδή τα ωοθυλάκια είναι μικρά θα πάρω και άλλες μέρες τα femara,παραπάνω από πέντε που δίνουν κανονικά.Το πρόβλημα είναι ότι δε θα μου φτάσουν τα φάρμακα,είχα ακριβώς για 7 μέρες,κάθε φορά τόσες χρειαζόμουν,έχω κάποια κλειστά που έληξαν τον Ιανουάριο και δε το συνιστούν να τα πάρω.Οπότε για άλλες δύο ή τρεις μέρες θα πρέπει να αγοράσω.Είναι δυνατόν;Είχα και έληξαν επειδή ακύρωσα ένα σωρό κύκλους.Έλεος πια.Από τη μια σκέφτομαι αν θα προχωρήσουν κάποια ωοθυλάκια και από την άλλη τα χρήματα.Τί άγχος κι αυτό βρε κορίτσια.

Σανσα μου μακαρι να μεγαλωσουν καλα τα ωοθηλακια! Εχεις παλεψει πολυ! Κριμα που εληξαν τα χαπια. Ειναι ακριβα δηλαδη κι αυτα, ε; δηλαδη τι κοστος εχει ενα κουτι ωστε να ολοκληρωσεις την προσπαθεια για δυο τρεις μερες που σου λειπουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Σανσα μου μακαρι να μεγαλωσουν καλα τα ωοθηλακια! Εχεις παλεψει πολυ! Κριμα που εληξαν τα χαπια. Ειναι ακριβα δηλαδη κι αυτα, ε; δηλαδη τι κοστος εχει ενα κουτι ωστε να ολοκληρωσεις την προσπαθεια για δυο τρεις μερες που σου λειπουν; 

Κορίτσι έχω μενοπούρ και γκονάλ που έληξαν.Είπαν θα συζητήσουν αν μπορώ να τα πάρω και θα μου πουν την Τεράρτη.Εντωμεταξύ βγήκαν οι ορμόνες και η ε2 είναι ακόμα μικρότερη του 10 και η lh 15.5,η ε2 είναι επειδή τα ωοθυλάκια είναι μικρά και ακόμα μετά από καταστολή;Γνωρίζεις κάτι;Τώρα για τα φάρμακα δε ξέρω πόσα χρήματα θα κάνουν οι 300 με 450 μονάδες.Τί να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κορίτσια. 

@Μπεμπελουκα δεν σε ξεχάσαμε κορίτσι μου. Απλά λέω για τα κορίτσια που έκαναν ετ και περιμένουν ήδη. Έρχεται και η σειρά σου, μη βιάζεσαι?

@sansa μου δεν ξέρω ειλικρινά για την οιστραδιόλη είναι χαμηλή είναι η αλήθεια. Αλλά έχεις κάνει και καταστολή, είναι και η δεύτερη φάση του κύκλου, είναι και μικρούλια ακόμα πολύ. Μη χάνεις τις ελπίδες σου. Για τα χρήματα τί να πω βρε κοριτσάκι μου. Ξέρω πόσο ζοριζεσαι. Δεν ξέρω καθόλου πόσο στοιχίζουν τα fetmara. Σου εύχομαι το καλύτερο μέσα από την καρδιά μου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι έχω μενοπούρ και γκονάλ που έληξαν.Είπαν θα συζητήσουν αν μπορώ να τα πάρω και θα μου πουν την Τεράρτη.Εντωμεταξύ βγήκαν οι ορμόνες και η ε2 είναι ακόμα μικρότερη του 10 και η lh 15.5,η ε2 είναι επειδή τα ωοθυλάκια είναι μικρά και ακόμα μετά από καταστολή;Γνωρίζεις κάτι;Τώρα για τα φάρμακα δε ξέρω πόσα χρήματα θα κάνουν οι 300 με 450 μονάδες.Τί να πω.

Δεν μπορει να σου το γραψει το femara καποιος γιατρος?Η  E2 ειναι χαμηλη λογω του femara...Το FEMARA  Δρα μειώνοντας τις επιδράσεις των οιστρογόνων (μίας γεννητικής ορμόνης) στο σώμα σας.


Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι έχω μενοπούρ και γκονάλ που έληξαν.Είπαν θα συζητήσουν αν μπορώ να τα πάρω και θα μου πουν την Τεράρτη.Εντωμεταξύ βγήκαν οι ορμόνες και η ε2 είναι ακόμα μικρότερη του 10 και η lh 15.5,η ε2 είναι επειδή τα ωοθυλάκια είναι μικρά και ακόμα μετά από καταστολή;Γνωρίζεις κάτι;Τώρα για τα φάρμακα δε ξέρω πόσα χρήματα θα κάνουν οι 300 με 450 μονάδες.Τί να πω.

Α τα ενεσιμα σου τελειωσαν...νομιζα τα φεμαρα. Τελος παντων οπως κ να χει ευχομαι να βρεθει καποια λυση...

Δεν ξερω καθολου κι εγω σανσα μου για τις τιμες των ορμονων. 

Θα ειμαστε σε αναμονη παντως,μακαρι να παει καλα η προσπαθεια!! 

Καλη σαρακοστη σε ολες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Kokotsalo είπε:

Δεν μπορει να σου το γραψει το femara καποιος γιατρος?Η  E2 ειναι χαμηλη λογω του femara...Το FEMARA  Δρα μειώνοντας τις επιδράσεις των οιστρογόνων (μίας γεννητικής ορμόνης) στο σώμα σας.


Πηγή: Γαληνός Οδηγός Φαρμάκων

Φεμαρα έχω κορίτσι,οι ενέσεις,μενοπουρ και γκοναλ δε μου φτάνουν.Ναι ξέρω ότι τα φεμαρα ρίχνουν τα οιστρογόνα,αλλά μικρότερη του 10;Ίσως επειδή είχε γίνει καταστολή με τα αντισυλληπτικά.Θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Α τα ενεσιμα σου τελειωσαν...νομιζα τα φεμαρα. Τελος παντων οπως κ να χει ευχομαι να βρεθει καποια λυση...

Δεν ξερω καθολου κι εγω σανσα μου για τις τιμες των ορμονων. 

Θα ειμαστε σε αναμονη παντως,μακαρι να παει καλα η προσπαθεια!! 

Καλη σαρακοστη σε ολες! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι,θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...